Jak snížit dlaždici doma

Jak snížit keramickou dlaždici doma, bez Spoveturis: Tipy, bezpečnostní opatření

snížit, dlaždici, doma

Keramická dlažba. velmi populární čelí materiál pro nebytové a ekonomické prostory. kuchyně, koupelny, výrobní a skladové služby. Je vhodný pro podlahy a stěny, hygienické, snadné péče, levné.

Tváří dlaždice může být různé druhy, v závislosti na účelu, materiálu, výrobní metodě. V tomto článku se podíváme na to, jak řezat keramické dlaždice doma.

Alternativní nástroje a jejich funkce

Jak mohu řezat keramiku nebo dlaždice bez plastu? Existuje několik nejoblíbenějších technik, které vás pravděpodobně používají. Takže řezané keramické dlaždice mohou být následující:

 • Roh shlifmashinka. Jedná se o ruční brusný stroj, který při výměně trysek lze použít pro řezání kovů, dřeva, dlaždic a jiných materiálů. S jeho pomocí můžete vyrovnat i s porcelánovým kamenem. Diamantový postřik použitý pro provoz.
 • Řezačka na sklo. Ruční řezačka sklo je nástroj, který má velikost srovnatelný s konvenční rukojeti pro dopis. Navzdory svému miniature se dokonale vyopírají s kavárnou, zejména prosklený. Vyžaduje však jasnost a důvěru v akci.
 • Vrtat. Tento nástroj se používá k provádění otvorů nebo vytváření kol. Můžete použít obvyklou vrtačku nebo speciální trysky typu koruny nebo balerína.
 • Kleště. Špičaté hrany nástroje jsou schopny řezat horní vrstvu dlaždic a vytvářet rybářskou linku pro thump. Častěji používaný k vytvoření kudrnatého řezu, ale můžete udělat rovný řez, ačkoli to bude trvat spoustu času a úsilí.

Základní nástroje dlaždice

Můžete také použít elektrolovku do práce, kruhová pila s diamantovým diskem a dokonce i jednoduchým ostrým hřebíkem.

Pro práci s kavárenem jsou vhodné pouze trysky diamantových nástrojů. Převodovky a slabé cvičení se nebudou vyrovnat s úkolem a mohou poškodit materiál.

Vzhledem k tomu, že je nutné snížit podlahovou dlaždici bez použití kamene, rohový bruska je poměrně silný a výkonný nástroj. Pro tento úkol je to nejlepší. Takové aparát je k dispozici ve většině domovských mistrů. Pokud jej použijete, abyste snížili keramickou dlaždici, musíte změnit trysku do diamantového rozprašování disku. Používá hlavně disk pro suché řezání, ale můžete nechat mokré, pokud pracujete na mokrém základě pomocí vody.

READ  Jak doma rovnoměrně řezat pěnu

Dlaždice může být řezání rohové brusky, nicméně tato metoda vyžaduje určité dovednosti, jinak riziko zkazit materiál je

Řez materiál na přední straně. Směr nástroje musí být. Před pokračováním s prací musíte umístit čáru pro vyříznutého zastřihovače a upevnit dlaždici tak, aby se během práce nepohyboval a zároveň se nic nebrání průchodu řezného prvku. Udržujte úhlovou mlýnku hladce, aby se vytvořil rovný řez. Pokud potřebujete válet pod 45 stupňů, upevněte nástroj na straně v požadované poloze.

Chraňte vás před zraněním bude speciální čepice, která v případě konvergence disku bude trvat. Je však nutné dále pečovat o osobní ochranné prostředky. Respirátor nebo maska ​​vás bude chránit před prachem a stavebním brýlím. od malých fragmentů.

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak řezat dlaždice bez plastové frézy, je použití ručního řezačky. Pracuje na stejném principu, že jak mechanická řezačka, ale zároveň musí všechny operace vykonávat své vlastní.

Nejlepší volba pro řezání dlaždic je skleněná fréza s diamantovým hrotem nebo vybaveným wolframu a kobaltovým slitinovým válcem.

Jak řezat dlaždice pomocí ručního frézy skla:

 • Chcete-li provést práci, musíte nejprve čerpat na přední straně obložení pro zastřihovač.
 • Připevněte pravítko a řez se do hodnosti okraje skleněné frézy.
 • Stiskněte a s jedním jistým pohybem trávíte linku pro zastřihovač. Máte jen jeden pokus. Není třeba stisknout řezačku.
 • Utáhnout s dřevěnou rukojetí tvořenou rybářskou linku pro hřbet.
 • Umístěte dlaždici tak, aby jedna část je to baldachýn.
 • Stiskněte na okraji dlaždice a rozbijte jej podél pevné linky.

Pokud se vám podařilo udělat dostatek incize, ukazuje se, že je hladký a čistý, bez čipů z přední strany.

Skleněná řezačka je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak snížit dlaždici doma

Skleněná fréza je nevhodná pro velké množství práce.

Bezpečnostní pravidla pro řezání

Bezpečnostní předpisy Při práci s řeznými nástroji co nejjednodušší, jejich shoda je povinná, protože vaše zdraví a dokonce i život závisí na tom. Při použití neelektrických nástrojů je hlavní sada ochranných zařízení rukavice a brýle. Rukavice pomohou vyhnout se řezům z ostrých okrajů materiálu a brýle zabrání fragmentům a prachu v očích.

Při práci s elektrickým nástrojem je úhlová bruska nebo dlaždice placena bezpečnostní technika:

 • Je přísně zakázáno změnit nebo vyčistit řezný disk, pokud je stroj nebo úhlové broušení součástí výstupu. Zařízení musí být zcela odsud.
 • Je zakázáno ponořit se řezný disk do porcelánového kameniny o více než jednu třetinu při řezání úhlové brusky. Při práci s plottou je kruh povolen ne více než polovina.
 • Rohové broušení musí nutně mít ochranné pouzdro a řezané dlaždice se provádějí ve směru.
 • Použijte speciální oděvy z tlustého materiálu a ponechte otevřené části těla. Při zahřívání řezného kruhu se rozprašovací částice mohou odrazit a nechat popáleniny na tělo.
 • Важно использовать перчатки из плотной ткани. Praxe ukazuje, že pletené rukavice nejsou vhodné a mohou způsobit zranění. Často, s nesprávnou manipulací s nástrojem, diskem nebo uzamčení zachycuje vlákna rukavic a může je točit.
 • Na oblečení by nemělo být zavěšené popruhy nebo upevňovací prvky, a v přítomnosti dlouhých vlasů, musí být skryté v čelní headdress.
READ  Grass Trimmer benzín Jak chovat benzín

Vzhledem k tomu, že elektrické nářadí vytvářejí hluk a často velké množství prachu, pak by měly být brýle, sluchátka a respirátor s povinnými ochrannými látkami.

Katedra kleští dlaždice

Pokud nepotřebujete úkol dostat čistou čáru pro rozdělení vykreslování, můžete použít kleště nebo štěpky. Tato metoda je velmi jednoduchá: budete potřebovat od okraje začít sbírání kusů materiálu, dokud se nezíská požadovaná velikost dlaždice. Metoda se neliší přesnost. Často se ukáže, že nástroj je stanoven velký kus z požadované části. Однако за неимением другого способа, можно обойтись и таким вариантом.

Všechny popsané způsoby řezání dlaždic jsou poměrně účinné pro jednorázovou aplikaci. A přesto, kdy pro profesionální použití v častých opravách je prostor lepší získat tradiční dlaždice.

Jak udělat zaokrouhlení

Někdy připravujete dlaždici pro pokládku trubek nebo instalatérství. Pak vyvstává otázka. jak a co může na obrázku dlaždice bez plastového řezání.

Zpracování se provádí několika způsoby:

Jak se soté s kleštěmi? K tomuto konci nakreslete čáru pro zastřihovač. Usnadnit úkol, čerpání hřebíkem. Pak vezměte nástroj a v malých částech. Spusťte dezintegraci zbytečného materiálu. To nejlepší ze všech s tímto úkolem Cubs s karbidovými svorkami.

Nepohodlné oblasti a kudrnaté řezy jsou prováděny kleštěmi

Stejně jako u vrtáku se zde používají konvenční cvičení pro značku obvodu a pak se převalí. Более эффективный способ проделывания отверстий любого диаметра — использование специальных насадок: перо, балеринка, коронка и т. D.

Partkorez

Nástroj je dva typy: ruční a elektrický. První možností je méně dimenzionální a většina světa.

Ideálně, dlaždice sníží speciálně zamýšlený nástroj

 • Vodní materiál vody.
 • Označte ztrátu pro vyžínače viny tužkou. Za účelem usnadnění pohybu frézy léčit toto místo podle oleje.
 • Snižte rukojeť přístroje. Stiskněte řeznou část je dostatečně těsná, aby byla zajištěna tvorba hluboké drážky bez poškození samotné dlaždice.
 • Vytáhněte rukojeť, vstup do frézy s válečky. Pohyb by měl být hladký a sebevědomý.
 • Coline dlaždice do dvou částí přes linku.
READ  Huter w195 pro jak navíjet hadici

Jak řezat dlaždice s elektrickou velkolepou:

 • Make Markup na obličej dlaždice.
 • Zajistěte jej na pracovním povrchu nástroje.
 • Pokud je konstrukce zařízení poskytnuta pro přítomnost nádrže na vodu, nejprve jej vyplňte a namontujte kontejner na místě.
 • Zapněte zařízení.
 • Práce s dlaždicem na elektrickém spáráři nemají při pohybu dlaždic. Stiskněte jej pouze pro opravu.
 • Hladce posunout dlaždice k běžícímu disku, pokud je to možné.
 • Když je řezačka vhodná pro hranu, zpomalte pohyb tak, aby nedostal hrubý čip.

Jak zvolit příslušnou možnost

S měkkým porézním kachlovým, zejména proskleným, aplikujte ruční nářadí. Lisovací síla je dostačující k rozdělení dlaždice do dvou částí. Pokud pracujete s porcelánem, pak bez speciálních elektrických zařízení.

Odlehčovací keramické dlaždice musí být řezán pouze na přední straně, takže skleněné frézy a další nástroje pracující na stejném principu nebudou vyhovovat. Použijte elektrické přístroje, protože při nejmenších odchylkách je vytvořen. Poškozené místo je obtížné, protože výkres je rozbitý.

Řezání šikmé linie a kudrnaté hrany

Pre-on sporák je umístěn tvar výřezu. Může to být úhel nebo dokonce zaokrouhlení pro instalaci dlaždic na místě mluvících nebo výstupu potrubí. Poté, buď na elektrickém stroji úhledně a části jsou vyříznuty všechny zbytečné nebo používané kilníky.

Pro druhou možnost by mělo být přesně provedeno řezným kruhem podél řezu. Poté, použití kleště nebo pasatats, doslova rozepnuto na kus dlaždic, dokud se nedostanete na okraj restriktivní linky. Pro výzdobu hladkého konce můžete použít hrubý emery papír nebo supfil.

I když je kudrnaté řezání prováděno na elektrickém stroji, někdy musíte přebírat krimače Linge pomocí kleště.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS