Jak snížit sklo doma

Jak řezat skleněnou frézu: Tajemství dovedností

Tento trh je reprezentován takovým širokým rozsahem, který jsou spotřebitelé zmateni při výběru, přemýšlel, která možnost je lepší nakupovat. Chcete-li učinit správné rozhodnutí, nejprve by se mělo naučit nejen základní pravidla jako řezání skleněné frézy, ale také rozhodnout, jak často budou muset používat.

Sklo. materiál je křehký, práce s ním je velmi problematický. Řezání takového materiálu vyžaduje jemný vztah a není možné pro každého. Pro řezání sklo, aby to poskytlo nezbytné formy, dnes používejte několik typů skleněných fréz, ale nejčastěji preferencí je dána klasické možnosti. Zanechává na povrchu skla, elegantní zmenšená čára pro vyžínače a zůstává pouze na obvodu, který byl přerušen požadovaný kus.

Jak snížit sklo bez zasklení

Před pokračováním s podrobným popisem technik řezání skla, chceme vám připomenout na bezpečnost. Během práce vždy nosit pracovní rukavice a bezpečnostní brýle, aby se zabránilo řezu a dostat malé fragmenty v očích. Buďte opatrní a snažte se mít nadměrný tlak na sklo.

Hořící závit

Velmi společná metoda používaná hlavně pro řezání skleněných lahví. Rovná okna, může být také snížena tímto způsobem, ale s malými nuance. Vše, co bude potřeba k provádění hladkého skla, je segment vlněného závitu, hořlavé kapaliny (alkohol, petrolej a t.D.) a nádoba na studené vody.

Impregnují nitě v hořlavé kapalině a upevňujeme sklo čáry. Zlověk, čekáme na plné cvičení a okamžitě ji vložíme do studené vody nebo jej spusťte do místa vytápění. Hlavní věcí je, že sklo se ochladí tak rychle a praskne z teplotního rozdílu. Charakteristickým kliknutím bude signalizovat úspěch práce. Pokud sklo nebylo popraskané, můžete zkusit opakovat operaci.

Taková metoda je poměrně hladce válcovací láhve, ale ne vždy pracuje s velkými rozměry skla. Je to také velmi UNAIT a vyžaduje přítomnost hasicího přístroje nebo nádoby na vodu, což je tak povinné.

Páječka

Velmi zajímavý, ale spíše pomalý způsob tepelného řezání skla. Vhodnější pro řezání obrázků, ale také obvyklá přímka pro vyžínače nebude problém. Pro tuto operaci bude vyžadován soubor a topný prvek (pájecí železo nebo zařízení pro hoření).

Běží na skleněné rybářské lince pro zastřihovač budoucího řezu, vezměte si soubor a udělejte je malé potraviny z samého okraje. Ustupující od jejího 1-2 mm, zahřívání místa pájecího železa, dokud se mezi ním neobjeví mikrorack. Následoval ustupující již z trhliny samotné ve stejné vzdálenosti a postupně se přesune do cílového bodu. Skleněné řezy tak dlouho, ale můžete získat nějaké formy. Chcete-li mírně urychlit proces, sklo může být pravidelně ukončeno, nanesení mokrého hadru.

Nůžky ve vodě

Jednoduchý způsob, jak cílené sklo. Usnadňuje řezání kolečkových čísel, ale ne vhodný pro vytváření přímek. Pro takové řezání budou vyžadovány běžné nůžky a nádoby na vodu, které budou sloužit jako mazivo. Maximální tloušťka skla by neměla překročit 4 mm.

Řezací proces této techniky je extrémně jednoduchý. Vezmeme si kus ošetřeného skla, ponořili se do vody a nalijeme malé kousky z okrajů s nůžkami. Voda nedává sklo prasknout, což vám umožní provádět řízený čip. Tímto způsobem můžete získat tvary oválu a kulatého tvaru.

Diamond Disk

Není nejbezpečnější způsob řezacího skla, což vyžaduje zvýšenou přesnost a povinný dodržování bezpečnostních pravidel. Lze snadno proplévat sklo a spustit fragment v libovolném směru. Jinak je metoda poměrně účinná a může se vyrovnat s úkolem. Pro řezání bude vyžadován speciální nástroj (úhlové broušení, Bormer nebo vrtačka) s diamantovým diskem tloušťkou 0.1 mm.

Samotný řezný proces je dostatečně jednoduchý, ale vyžaduje určitou dovednost a pevnou ruku, aby nástroj jasně držel na lince. Dali jsme zpracovaný kus skla na ploché místo, postupujte podle trysky a strávíme jízdu do sušičky pro vyžínač na povrchu skla. Hlavní věc není ponořit hluboko do, ale jen mírně znepokojen, takže je vytvořena malá zavazadla, podobně jako široká podšívka pro zastřihovač ze skleněné frézy. Dále, prostě zlomte sklo na správném místě.

READ  Brusný stroj na dřevo, co si vybrat

Aby se snížila pravděpodobnost skla skla při práci, snižte množství skleněného prachu, můžete pravidelně vodou v místě řezné vody.

snížit, sklo, doma

Podíl

Dalším způsobem, jak snížit sklo doma bez zasklení a drahé elektrické nářadí. Pro práci budete potřebovat soubor a trochu zkušenosti s manipulačním sklem. Upozorňujeme, že soubor musí mít úhly, takže kolo není vhodné.

Chcete-li sklo oříznout, stačí udělat více snímků na jeho povrchu. Dejte na soubor potřebovat o něco silnější než průměr, aby úsilí stačilo vytvořit jasnou drážku, podobně jako řezačku. Když bude místo čipu naplánováno, přečtěte si sklenici na okraji stolu nebo položte shodu pod místem řezu.

Tato metoda vyžaduje určitou dovednost, a pokud poprvé setkáte s ostrým sklem, důrazně doporučujeme natáhnout na malé, zbytečné fragmenty před přechodem na hlavní materiál.

Vítězný vrták

Pokud se nestaráte, jaký druh řezu je, doporučujeme zvážit další způsob, jak snížit sklo bez zasklení. V přítomnosti určité zkušenosti může být pro tuto operaci stačit jeden vrták s vítězným hrotem. Hlavní věcí je, že vrták byl více či méně nový, s ostrými rohy na hlavě.

Proces řezacího skla s vrtačkou je do značné míry podobný běžnému řezačce. Rozdílů, můžete zvýraznit nejvyšší výkon tlaku a další akce jsou standardní. Dali jsme sklenici na rovný povrch, označte čáru pro zastřihovač řezu, použijeme lištu a na něm nese sušičku pro vyžínače shora dolů. Před ostrým, otočte špičku tak, že ostrý roh se sklem. Po obdržení čiré linie pro zastřihovač, rozbít sklo podél řezu.

Řezačka skla a jeho klasifikace

Nejčastěji pro řezání skla se používá speciální nástroj. řezačka skla. Je dobré, protože je velmi pohodlné. Chcete-li se správně naučit snížit sklo, musíte dodržovat pravidla práce a správně vyberte nástroj pro typ nebo jiný typ. A protože rozsah skleněných řezaček je široká, nebudou s tím žádné problémy.

  • Diamond. Tento druh nástroje je nejčastější a testováno o jednu desátou roky. Pro použití doma je nejlepší vybrat si možnosti s zkosenou špičkou. S jejich pomocí můžete snížit sklo do 10 metrů dlouhé a různé tloušťky. Nicméně, nemůžete zapomenout periodicky ostříhat na speciální bar;
  • Válec. rys takových nástrojů je, že jejich řezná část má tvar válečku na bázi odolné slitiny kobaltu a wolframu. Počet válců může být od jedné do šesti;
  • Olej. Tyto skleněné frézy fungují podle principu válce, ale liší se v tom, že mají nádrž s olejem v rukojeti, která se automaticky přivádí do válce. Používají se pro řezání tlustého skla.

Pracoviště

Pohodlí a úspěch práce v mnoha ohledech závisí na místě, kde bude sklo umístěno při řezání. Nevhodná pracovní plocha může vést k nerovném čipu, formaci na sklenici trhlin, škrábanců a dokonce i zranění. Existuje několik jednoduchých pravidel, která vám pomohou zachránit materiál a získat slušný výsledek.

Nejdůležitější je, že pracovní plocha je dokonce. Na stole, podlahu nebo jiné místo, kde budete řezat sklo, neměly by být vybouleny nebo vybrání. Pokud je mezi materiálem a povrchem prázdnota, pak při tlaku skleněné frézy může křehké sklo jednoduše prasknout.

Stůl, pracovní stůl, stolička a jakýkoliv jiný design by měly být stabilní v době řádku, skleněná fréza neodklouzla ze značky. Pro větší spojku s povrchem a vyhnout se řezám na sklo, je lepší připravit kus tkaniny mezi ním a pracovním prostorem. Lůžka na stole, přehoz nebo jakýkoliv jiný měkký hadr, o něco více skleněných.

Jak mohu udělat skleněný kruh?

Jak řezat řezačku, pokud je takový prázdný? Existuje několik způsobů, které vám umožní dosáhnout cíle. Volba však závisí na několika faktorech. od průměru výrobku, ze skleněné tloušťky.

Nejvíce logických možností. použití kruhové frézy sklo. Ale takový nástroj je na farmě velmi zřídka. Proto musíte často hledat náhradu. Alternativa existuje: Jedná se o kruhový nástroj vyrobený z běžné frézy skla. Práce se skládá z několika fází.

  • Za prvé, centrum budoucího postavení se slaví na skle. Opravuje sucker.
  • Je vázající se na pevný závit (linie pro zastřihovač) a na druhý konec. skleněná fréza, ale tak, že délka lana se rovná poloměru budoucího kruhu.
READ  Jak řezat dřevotřísku doma

Protáhnout nitě, pak se nástroj provádí pro zastřihovač. Dále make-kolmé řezy na čtyřech stranách skla, umožní bez jakýchkoliv problémů „dostat“ kruh materiálu. Pokud je list velký, nakreslete spoustu paprsků. Sklo vezme do ruky, jemně zatlačte na okraje ze všech stran. Po tom je kruh dostatečně snadný, aby blokoval „extra“ prvky.

Jak řezat tvrzené sklo

Wikihow pracuje na principu Wiki, což znamená, že mnoho našich článků napsal několik autorů. Při vytváření tohoto článku o jeho editaci a zlepšování pracovali autoři dobrovolníků.

Počet názorů tohoto článku: 21 916.

Proces řezného tvrzeného skla je vlastně nepraktický. Tvrzené sklo je ve skutečnosti bezpečné sklo, a pokud se pokusíte odříznout, pak rozbít tvrzeného skla na spoustu malých fragmentů. Navzdory skutečnosti, že se naučíte snížit temperované sklo, je nemožné, můžete se naučit, jak vyblednout tvrzené sklo tak, aby mohlo být řezané, a pak ji znovu ruku.

Zjistěte, co je proces žíhání. Jedná se o způsob rovnoměrného ohřevu tvrzeného skla za účelem odstranění napětí, se kterými v něm v průběhu procesu kalení. Tyto koncentrátory napětí jsou důvodem, že zmírněné sklo nemůže snížit.

  • Effeetre Glass (TTI), Bullseye a Lauscha musí být rozmáleno na 504 stupňů Celsia. Borosilikátový sklo. při 566 ° C. Malé korálky vyžadují namáčení pouze po dobu 20 minut, velké korálky vyžadují hodinovou expozici a pro velký tiskový papíru, může být nutné vyvíjet 12 hodin. Velmi velké sklo o hmotnosti 45 kg a více může požádat o kalení.

Sklo se pomalu ochladí na teplotu pod deformační teplotou (= 1014,5 poise). Je třeba udělat poměrně pomalu, takže se neobjeví další napětí. Teplota chlazení 399 stupňů Celsia je vhodná pro satake sklo a pro ostatní brýle. 427 stupňů Celsia. Sklo vychladněte do pece, dokud se teplota nestane místnostem.

Nading ochranné brýle, připravit a řezané žíhané sklo. S pomocí čtverce nakreslete čáru pro řezané kráječe a udržujte uhlík podél této linie. S pomocí skleněných řezaček, snížit sklenici podél této linie, lisování střední síly tím, že se podél nenu. Neprovádějte skleněnou frézu podél linie více než jednou.

Dejte přímo pod řeznou linku dřevěnou tyč o průměru 0,6 mm a připevněte ostré a rychlé chladicí síly na obou stranách tyče. Sklo se rozpadne do dvou plynule nakrájených kusů.

Oddělte okraje drážkového skla broušení. Bude to ztvrdne a dělá to bezpečnější a manipulace.

Pokud je to žádoucí, opakovaně zmírnit sklo. Znovu vytvrzování je lepší svěřit profesionály, protože je to komplexní chemický proces.

Řezání „Professional“. řezačka skla

Pro takovou „chirurgickou“ operaci je nutný další nástroj. pravítko, je lepší najít tlustou desku, se kterou bude skleněná fréza těžší skočit. Materiál umístěte s plstěným perem nebo speciální tužkou. skloer, používá se pro globing skleněných ploch.

Použití štítků, body připojují linii budoucího řezu, pravítko nechává na něm. Části jsou prováděny pouze jednou, opakovaná manipulace je zakázána, jinak se na skle mohou objevit trhliny. Nejprve, v horní části okraje skleněné frézy se provádí krátká rybářská linka pro zastřihovač, jeho délka je až 5 mm. Pak pokračuje na konci produktu.

Stejné úsilí spojené po celé délce. povinný požadavek. Správně provedená rybářská linka pro vyžínač musí být průsvitná, uniforma. List je vyčištěn. Pokud se operace selhala od prvního pokusu, potom se řada vyhořetu zvládne rukojeť skleněné frézy, po které se opakuje proces proplachování.

Po nejodpovědnější fázi skončila úspěchem, jsou hrany šéfu vyčištěny jemnozrnným emárním papírem, nahrazuje jej barem.

Diamantové nástroje

Je vhodnější pracovat s ním kvůli obvyklému tvaru: Diamantová skleněná drážka rukojeť je velmi podobná tužce, takže ho udržují stejným způsobem. Existují však některé funkce i při práci s takovým pohodlným nástrojem:

  • Nachází se v úhlu k ošetřeném povrchu: poloha skleněné frézy je podobná „pozice“ tužky při psaní nebo výkresu;
  • Nadměrné úsilí v tomto případě jsou kontraindikovány, povedou k nesrovnalostem nebo cholasem ani řeznou linii;
  • Opakujte na „nakreslených“ stránkách. tabu, je potřeba pokuta alespoň několik milimetrů;
  • Práce vyžaduje přesnost a rychlost: Provoz na screeningu čáry na metr plechu skla trvá přibližně 2 sekundy.
READ  Jaké mazivo použít pro převodovku úhlové brusky

Sušička pro zastřihovač řezu je kombinována s okrajem pracovního povrchu, takže jeho zbytečná část je na hmotnosti. Řezání je zavřeno ze spodní strany, dokud není vytvořena malá trhlina. Během této operace jsou „extra“ skleněné fragmenty obvykle odděleny od samotného listu, aniž by vyžadovaly úsilí masteru. Někdy se závěsný kus jemně plachý.

Válec, olejové sklo

V tomto případě nutně přísně vertikální uspořádání nástroje, lisování úsilí během řezání. Separace skla vždy začíná od jemného způsobu. s lehkou vzhůru nohama. Pokud sklo nedává, přejděte na závažnější akci.

Přes celou řadu řezu (buď s intervaly nebo pouze z jednoho okraje) pod listem vložte zápasy a / nebo párátka. Pak na plátně jemně stisknuto na obou stranách. Pokud tyto manipulace nepomáhají, pak opět vyrovnávají sušičku pro zastřihovač s okrajem pracovního povrchu, zkuste vložit tlak na sklo, ale bez fanatismu. Požadovaný materiál. dobrý důvod se pokusit udělat další linku pro vyžínače.

Akce s olejovým nástrojem se neliší od práce s běžným válcem, rozdíl je jeden. proces toho je jednodušší v důsledku mazání povrchu.

Pokud potřebujete kulatou díru

V tomto případě je v tomto případě lepší dostat skleněný řezný okruh někde, protože nezávislé shromáždění nástroje, který již nemusí být vyžadován pro nic. V tomto případě je konečný sací pohár fixován ve středu budoucího kruhu, pak nastavte požadovaný poloměr. Kruh opatrně, hladce, ale rychle. Další práce na jeho těžbě je podobná předchozí práci.

Nestandardní kudrnaté řezání

Proces tohoto řezání je poněkud složitější, ale také příliš náročný ani na začínající glazury. Chcete-li zaručit přesnost, nejprve proveďte prázdnou šablonu. MILETS jsou vyříznuty z dřevotřískové desky, doporučená tloušťka je 5 mm. Válec nebude schopen ležet pevně, takže je nutná odrážka 2-3 mm. Na dno šablony mezní šablony drží pásy pásky, neumožňují „divoký“ na sklo. Připravené MILETS jsou umístěny na plátně, nakreslete nepřetržité protokolování pro zastřihovač. Pak spojka na dně.

Ostření řezacího válce

Okraj pevnosti karbidové frézy není implikováno a v průběhu času se jeho ostrost přijde. Vrátit řeznou frézu do práce, řezný válec může být vyměněn nebo naostřen. A pokud je náhradní provoz extrémně jasný, pak ostření takové šperky může způsobit několik otázek.

Pro ostření válečku skleněné frézy bude nutné pro středně tvrdý (ST), jemnozrnné brusné kotouče a naostřené. Hlavní věcí je, že hustota abraziva byla vyšší než hustota karbidu wolframu, ze které je řezačka vyrobena. Hlavním úkolem bude upevnění malé části v pevné poloze. Pro to můžete vytvořit jednoduché zařízení. Jako rukojeť vhodná běžný bar. Jako kolík pro montáž, můžete jet do baru malého vrtáku, z nichž průměr bude roven otvoru v řezačce. Na válečku ležel na baru není těsný, mezi nimi, na vrtáku, můžete převrhnout drát nebo nastavit několik podložek. Po instalaci všech komponent zaostřete řezačku na brusném kruhu pod úhlem 90-110 stupňů.

snížit, sklo, doma

Ve výše uvedeném schématu není žádná příloha, která upevňuje válec na vrtáku. Zastavení nebo alespoň omezit otáčení dílu, po válci, na vrtáku, můžete vítřit několik otáček drátu a zatlačte frézu v době kontaktu s ostřením.

snížit, sklo, doma

Stále můžete používat Dremel (vrták, elektrický šroubovák) v balíku s diamantovou tryskou. Detailní demonstrace procesu v dalším videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS