Jak snížit vysoké frekvence na dynamiku

Článek o tom, jak je to možné a je žádoucí přizpůsobit LB SCH HF Dynamics. Informace budou užitečné pro získání DSP RedPower DSP 5 procesoru.jeden

Uvažoval jsem, že to bude užitečné pro mnoho a zajímavé. Informace pořízené z internetové sítě.

HF reproduktor. Stejný. Je to palba, nejmenší ve vašem autě. Jako pravidlo instalované ve dveřních regálech. Velikost asi 5 cm v průměru.

Jedním z požadovaných fází nastavení zvuku v kabině vozu. výběr optimálního oddělení frekvencí mezi všemi vyzařovacími hlavami: LF, LF / SC, SC (pokud existuje) a HF. K tomuto problému existují dva způsoby.

Za prvé, restrukturalizace a často úplná změna běžného pasivního křižovatka, a za druhé. připojit reproduktory k zesilovači běžícímu v multi-pásmovém režimu, tzv. Volby pro zapnutí bi-amp (dvoubitový zisk) nebo tri.amp (tříbitový zisk).

První metoda vyžaduje vážné znalosti elektroakustiky a elektrotechniky, takže jsou k dispozici pouze specialisty na používání a zkušené loveliny a ventilátory, ale druhá, i když vyžaduje větší počet amplifikačních kanálů a je přístupný méně připraveného motoristu.

Drtivá většina výkonových zesilovačů je navíc původně vybavena vestavěným aktivnímu crossoverem. Mnoho modelů je tak vyvinuto, že s úspěchem a dostatečně vysokou kvalitou vám umožní realizovat vícebitovou začlenění AU s velkým počtem reproduktorů. Nedostatek rozvinutého crossover v zesilovači nebo hlavové jednotce nezastaví ventilátory tohoto způsobu znějící kabiny, protože na trhu je uvedeno mnoho externích crossovers na trhu schopné řešit tyto úkoly.

Za prvé, je třeba říci, že vám nedáme naprosto univerzální doporučení, protože neexistují. Obecně platí, že akustika je oblast technologie, kde je přiřazena velká role k experimentu a kreativitě, a v tomto smyslu, fanoušci audio zařízení mají štěstí. Ale pro experiment, takže to nefunguje, jako je to bláznivý profesor. s výbuchy a kouřem, je nutné dodržovat určitá pravidla. První pravidlo není škodlivé, ale o ostatních to půjde níže.

Většina ze všech obtíží způsobují zahrnutí účtu a (nebo) složek RF. A bod zde není jen že se jedná o tyto rozsahy, které nesou maximální zátěžové zatížení, zodpovědné za tvorbu stereo efekt, zvukové scény a jsou také silně citlivé na intermodulaci a harmonické zkreslení při nesprávném nastavení frekvence separace, ale také v tom, že přímo závisí na této frekvenci. A spolehlivost mluvčích lyžařských a HF.

Выбор нижней граничной частоты диапазона сигналов, подаваемых на ВЧ-головку, зависит от числа полос акустической системы. Когда применяется двухполосная АС, то в наиболее типичном случае, т.E. при расположении НЧ/СЧ-головки в дверях, для поднятия уровня звуковой сцены граничную частоту желательно выбрать как можно ниже. Современные высококачественные ВЧ-динамики с низкой резонансной частотой FS (800-1500 Гц) могут воспроизводить сигналы уже с частоты 2000 Гц. Однако большинство используемых ВЧ-головок имеют резонансную частоту 2000-3000 Гц, поэтому следует помнить, что чем ближе к резонансной частоте мы устанавливаем частоту разделения, тем большая нагрузка ложится на ВЧ-динамик.

В идеале, при крутизне характеристики затухания фильтра 12 дБ/окт, разнос между частотой разделения и резонансной частотой должен быть больше октавы. Například, pokud rezonanční frekvence hlavy 2000 Hz, poté s filtrem této objednávky by měla být separační frekvence nastavena na 4000 Hz. Pokud si opravdu chcete vybrat četnost separace 3000 Hz, pak by měla být strmost charakteristiky útlumu filtru nad. 18 dB / říjen a lepší. 24 dB / říjen.

Existuje další problém, který je třeba zvážit při instalaci separační frekvence pro reproduktor HF. Skutečnost je, že po dohodě na komponentách na reprodukovatelném frekvenčním rozsahu, musíte na nich ještě souhlasit z hlediska úrovně a fáze. Ten, jako vždy, je překážka bloku. vše vypadalo, že dělá všechno v pořádku, a zvuk „ne to“. Je známo, že filtr prvního řádu získá fázový posun 90 °, druhý. 180 ° (antifáza) a t.D., Proto během konfigurace nemají líný poslouchat reproduktory s různou napájecí polaritou.

K frekvenčním rozsahu 1500-3000 Hz, lidské ucho je velmi citlivé, a za účelem jeho přenosu, jak je to možné a čisté, měli byste být velmi opatrní. Break (rozdělený) Rozsah zvuku na těchto stránkách může být, ale měli byste přemýšlet o tom, jak správně eliminovat účinky nepříjemného zvuku. Z tohoto hlediska je pohodlnější a bezpečnější pro konfiguraci. třívrstvý reproduktorový systém a SC-reproduktor používaný v něm umožňuje nejen efektivně reprodukovat rozsah od 200 do 7000 Hz, ale také snadno vyřešit problém budování zvukové scény. Ve třech pásmových a vysokonapěťových reproduktorech zahrnují vyšší frekvence. 3500-6000 Hz, to je vědomě nad kritickou frekvenční pásmo, a to snižuje (ale nevyloučit) požadavky na fázovou dohodu.

Před zahájením diskuse o výběru frekvence separace SCH a nízkonapěťových rozsahů se obrátíme na konstruktivní vlastnosti reproduktorů SCH. Nedávno jsou instalatéři velmi populární s domácí membránou. Ve srovnání s kuželovými s-reproduktory poskytují širší focus diagram a snadněji instalovat, protože nevyžadují další akustický design. Jejich hlavní nevýhodou je vysoká rezonanční frekvence, která je v rozsahu 450-800 Hz.

Problém je v tom, že čím vyšší je nižší hraniční frekvence pásu signálů předložených SC-reproduktoru, tím méně by mělo být vzdálenost mezi hlavami SCH a LF a kritičtějším, kde je přesně tam, kde je reproduktor LF orientován. Praxe ukazuje, že kupole SCHI-Dynamics bez speciálních problémů s koordinací může být zahrnuta s frekvencí divize 500-600 Hz. Jak vidíte, pro většinu prodaných kopií, to je poměrně kritický rozsah, takže pokud se rozhodnete pro takové oddělení, pořadí separačního filtru musí být dostatečně vysoká. například 4.

Mělo by být přidáno, že reproduktory kopule s rezonanční frekvencí 300-350 Hz se nedávno začaly objevit. Mohou být použity, počínaje frekvencí 400 Hz, ale pokud jsou náklady na tyto kopie dostatečně vysoké.

Rezonanční frekvence reproduktorů SCH s kuželovým difuzorem leží do 100-300 Hz, což jim umožňuje být použity, počínaje frekvence 200 Hz (v praxi 300-400 Hz se často používá) as filtrem s nízkým řádem, Zatímco LF / SC-reproduktor je zcela uvolněn z potřeby pracovat v pásmu SCH. Reprodukce bez oddělení mezi reproduktory signálu s frekvencemi od 300 do 400 Hz do 5000-6000 Hz umožňuje dosáhnout příjemného, ​​vysoce kvalitního zvuku.

Vyjmutí ekvivalentní metody

Neexistuje žádný společný ideál vyrovnávání a většina lidí se nikdy nebude spojit v názorech na metody ekvivalentu. Můžeme říci, že patřím do tábora, kde je přijat, že odečítání do větší míry než přidání, vede ke zlepšení vašeho mixu ve většině případů. Teď vás neuvádějí žít v přísně reliéfním světě; Dělám desky čas od času, kdy je to nutné nebo vhodné, ale je přibližně v poměru 3: 1 nebo 4: 1 podle počtu řezů / výtahů. Kromě toho, stručně oznámení na téma Highpass Filters: Použijte je. Mohou to být vaším nejlepším přítelem, ale buďte opatrní, protože oni. Meč, naostřený na obou stranách. Filtry HP mohou snadno vyčistit trápení ze směsi a odhalit zvuk, ale pokud se přeskupíte, je to tak snadné vést k tenkému nízkotučnému směsi. Když jsem je ukládám, rád bych šel shora dolů do vyhledávací frekvence řezu, myslím, že nejjednodušší způsob, jak najít správnou hodnotu. Pod tím chápu, že namísto válcování filtru HP zespodu, a poslouchat, dokud se mi nezdá, že jsem smazal, co jsem chtěl, začnu cestu dolů, s „příliš velkým“ filtrováním HP, a přijde dolů, když ne odhalit, že mám všechny informace o nízkých frekvencích, které potřebuji. Domnívám se, že je snadněji slyšet účinek tímto způsobem, což mi umožňuje přesněji a efektivněji kontrolovat hranice nízkých frekvencí. A zde je podrobná referenční kniha o kapitálových nástrojích samostatně.

Sudýrel při práci, možná je nejvíce zpívající buben v instalaci, barel má úžasné vícenásobné schopnosti pro tvorbu tónu. Myslím, že v mnoha případech můžete skutečně měřit dovednost inženýra informací, jak se sudy zvuky a jak sedí v mixu.

 • 40. 60 Гц. Низ: тон реверберации в корпусе, иногда слишком гулкий, может быть неуловимым/неопределенным, в зависимости от микрофонов/динамиков.
 • 60. 100 Гц. Глухой удар: диапазон „удара вам в грудь“ бочкой.
 • 100. 200 Гц. Тело: это, если угодно, „мясо“ звука бочки.
 • 200. 2000 Гц. Звон/пустота: это широкая полоса, где вы часто можете найти проблемы со звоном и мутными звуками бочки.
 • 2000. 4000 Гц. Атака колотушки: это диапазон, чтобы поискать щелчок колотушки, критичный для получения „баскетбольного отскока“ звука бочки.
 • 200. 400 Гц. Тело/Низ: основной фундамент большинства снейров обычно обитает где-то в этом диапазоне.
 • 400. 800 Гц. Звон: этот диапазон, как правило, дает пустой „звон“ тону рабочего, который часто нежелателен. Хотя, если слишком задавить этот диапазон, ваш рабочий начнет терять живость и звучать плоско в миксе.
 • 2000. 4000 Гц. Útok: Trhlina z hůlky s hůlkou na plastu je často asi 8000 Hz (syčování a kliknutí). Obertone Snairov sami mohou být zdůrazněni nebo svádět někde kolem tohoto bodu.
 • 100. 300 Hz. Tělo: Záleží na nastaveních bubnů, ale dobré místo pro vyhledávání „boom“ ve zvuku svazků. Pokud ji přehlížíte, budou znít „bublinovitou“. Pokud odstraníte příliš mnoho, vaše svazky budou znít jako lepenkové krabice.
 • 3000. 4000 Hz. Útok: Jak bylo uvedeno, je to útok na buben z hůlky na plastu.
 • 200. 300 Hz. Jehněčí: to je místo, kde, zejména z vašeho high-ta, zvuk „bryaky“. Jako vždy, upevněte k chuti.
 • 6000 Hz a vyšší. Zouzení: Jedná se o řadu, kde můžete učinit jasnější „TZSSS“ železem, přidáním živějších a „vzduch“, nebo můžete náhle krvácet z uší, pokud vyléváte bez.

Barrel a Bass, zpravidla smrtící nepřátele v mnoha směsí, protože mohou doslova zabírat stejné zvukové prostory, pokud jde o frekvence. Takže, než popadl za jakýkoliv ekvalizér, poslouchejte oba, a rozhodněte se, kde a kdo se překrývá, koho v jakých rozsahech.

 • 40. 80 Hz. Oba: zejména v 5-řetězec basu, existují nižší rezonance většiny živých basů.
 • 80. 200 Hz. Základ: Základní basový základ. Hned kolem 180-200 Hz. Zde můžete zkusit oříznout basy, což zní příliš Gulko, čištění, udržování základny zvuku.
 • 200. 600 Hz. Oberton: Zde jsou horní harmonika většiny basů, v závislosti na zvuku, který hledáte. Pokud se cítíte potíže, takže basa je řezána ve směsi, zejména basy s silným dnem nebo tak, že je přečtena malými reproduktory, můžete zde vyhledat frekvenci.
 • 300. 500 Hz. Strom: Zejména se čtyřhry je to charakteristický zvuk dřevěné paluby.
 • 800. 1600 Hz. Skus: řeka a útok většina basů může být zdůrazněno nebo změkčovat zde.
 • 2000. 5000 Hz. Hluk řetězce: Vše je tady docela zřejmé, myslím.
READ  Kotouč na dřevo pro úhlovou brusku

Nastavení filtru LPF (Low Pass Filter)

Samozřejmě, že reproduktor musí být řádně připojen k zesilovači. Chcete-li začít zesilovačem subwooferu nebo na záhlaví, musíte povolit filtr, který je obvykle označen jako LPF (Filtr Low Pass). To znamená, že tento filtr umožňuje spadnout na nízké frekvence reproduktorů a odřízne vysoko. Například populární mezní frekvence pro subwoofery. od 50 do 63 Hz.

První etapa nastavení. Nastavte filtr o této frekvenci. Tato hodnota bude muset trochu opravit. A pokud je možné použít LPF na jednotce hlavy, měli byste ho zapnout. V opačném případě je možné upravit „Tweet“ plátek na zesilovači. Zahrnout filtr na gu a zesilovač současně nepotřebujete.

Trochu o vinylu

Podrobnosti, které se zastaví, proč Gram nahrávky nemají šance v soutěži ani s MP3 320 kb / s loajality k přehrávání, při porovnání objektivních parametrů. nebudu se stát. Dokážu si vzpomenout pouze na detonaci, ubohý dynamický rozsah, omezení nahrávání nízkých frekvencí, stejně jako na záznamu v mono, a v oblasti, ve kterém je již možné lokalizovat zdroj LF, stejně jako Limit gramzapsy jako poměr signálu / šumu.

Otázkou je výhradně o frekvenčním rozsahu záznamů o vinylových discích. Pokud mluvíme o starých gramplasties propuštěných během rozkvětu průmyslu (60. let, 70. let, 80. let), pak v nich na úrovni zvládnutí je frekvence omezena na maximálně 20 kHz, někdy 16 kHz. V každém případě se frekvence Standard RIAA mimo 20 kHz v záznamu neznamená (až do roku 1978, standardní zaručená 15 000 Hz). „Kde přesně pak na spektrogramech Vinyl Hayrez-rips, létající v daných vrcholech na 100 a 200 kHz?“Aquishished Audiofiles se zeptá.

A začnou se odkazovat na magické desky, na vrcholu pocitu vysokých frekvencí a zlatých uší, schopných identifikovat „vzduch“ na frekvencích venku, určitých nehodnotných fyziků a sirovatologů.

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. To není nic jiného než harmonické zkreslení, které se objevily při vinyl digitalizaci. Na základě „neoslabanosti“ formátu, zkreslení zůstalo ve spektru frekvencí, na kterém je to nejvíce Hayrere. V počátečním produktu těchto ultrazvukových komponent, to prostě ne alespoň proto, že hlavní páska, s níž byl vinyl zaznamenán, má omezení frekvence.

Mytologie ultra-vysokého rozsahu záznamů na deskách ozvěna data, která může být ultrazvuk s frekvencí až 100 kHz zaznamenán na vinylu. To platí, například quadripmenty konce 70. let, nahrávání modulace signálu při frekvencích nad 40 kHz. To je důvod, že ne pro neznámé prostorové účinky, frekvenční rozsah nábojů se zvýšil a jehly s ostrým chibatem.

Závěr 3: Horní hranice frekvenčního rozsahu záznamů o vinylu až do 70. let (před vznikem standardu RIAA-78) je zřídka nad 15 kHz, pro 1970. 80. let, v nejlepším případě dosahuje 20 kHz, na první konkurzy.

Vysoké frekvence

Vysokofrekvenční zkrocení. úkol není jednoduchý. Tato frekvenční oblast spektra je jednou z nejvíce „tvrdohlavý“ a „neposlušný“. Příliš mnoho vysokých frekvencí. a váš mix začne „snížit ucho“, příliš málo. život z něj zmizí.

Zde jsou některé tipy, jak se pohybovat a utáhnout vysoké frekvence.

Úvěr s vysokofrekvenčním rozsahem je snazší, pokud jsou všechny nástroje uvedené ve směsi, všechny tratě mají objem a pánev, a neexistují žádné konflikty v nízkých a středních frekvencích. Nezapomeňte, že snížení kompozice začneme s nízkými frekvencemi a od nich postupně vylézt. Věnujte pozornost rovnováhu mezi velkým bubnem a basem, pokud máte pocit, že je něco špatného, ​​rozptýlit s tím, než se vydáte nahoru do frekvenčních spekter.

Pokud se například cítíte nepříjemný buzz a konflikt nástroj v oblasti nízké frekvence, pak se snažíte nastavit nejvyšší frekvenční rozsah, uspořádáte nízké a vysoké frekvence skutečné bitvy, ve kterých nejsou žádné vítěze, ale budete Rozhodně prohrát. Na druhou stranu, pokud je dno ve směsi fuzzy, existuje riziko přetížení vysoké, aby se změnilo směs, což povede k zbytečnému snížení celkového objemu směsi.

Kontrola a konfigurace nižších misí budete s větší pravděpodobností přečíst váš mix, určit jeho slabiny a pochopit, co potřebujete udělat, aby se kontrolu nad vysokofrekvenčním rozsahem. Je pravděpodobné, že řešení bude velmi jednoduchý. malý, nebo naopak, zavřít, nízkofrekvenční filtr.

Hmotnost vysokofrekvenčního rozsahu problémů lze řešit pomocí starého dobrého ekvalizéru.

Řešení: Pokud je ve směsi příliš mnoho vysokých frekvencí, zkuste vynechat objem v oblasti 3-8 kilohertz. Alternativně můžete přidat trochu NIZA, vytvoří se psychoakustický efekt snížení vysokofrekvenčního objemu.

Řešení: Pokud je vrchol hluchák, elegantní vzestup v oblasti 10-15 kilohertz může „větrat“ ​​horní frekvence a dát mix trochu vzduchu. Ale opatrně s nastavením takový vysokofrekvenční pásmo. Zejména věnujte pozornost vysokým obsahem frekvencí: činely, high-haets, jasný syntetizátor zvuku. S hojem vysokofrekvenčního pásma mohou tyto nástroje začít zvuk velmi nepříjemné.

Řešení: Pokud vokální, kytary nebo syntezátory vznikají problémy s cílem prorazit těsný zvuk zbytku nástrojů ve směsi, nebo chcete jen zdůraznit jejich přítomnost v některých částech písně, můžete pomoci malému vzestupu oblasti 3-5 kilohertz. A opět buďte opatrní a pozorní při práci s přísadou nastavení ekvalizéru: Pokud jste bezmyšlenkovitě zvedněte stejný frekvenční rozsah v několika hudebních prvcích, může se ukázat jako nepříjemná vysokofrekvenční kaše.

Naše uši jsou velmi citlivé na různé zvýšení objemu při blikání. V některých případech se i přiblíží k jednomu decibelu nadměrné. Proto předtím, než přidáte něco do ekvalizéru, ujistěte se, že jste odřízli všechny zbytečné a vydali místo pro zvýšení hlasitosti.

Pokud potřebujete jasný vrchol ve směsi, ale místo použití aditivního ekvalizéru, naleznete v nástroji nasycení, harmonických exacerů, nebo jen na účinky přetížení (zkreslení, overdrive). Taková zařízení jsou přidána do harmonického signálu (OBSERSEK), který obohacuje zvuk a učiní to více „teplé“. Chcete získat jasnější a teplý zvuk? Pokuste se použít magnetofonový magnetofon (plugin nebo reálné zařízení) nebo přeskočit zvuk přes zesilovač trubky.

Přidání harmonického také vede k amplifikaci objemu, takže pluginy nasycení jsou vždy vybaveny nastaveními tenkých hlasitostí. Proto nezapomeňte nastavit hlasitost tak, aby byl rozdíl mezi zpracovaným a surovým signálem minimální. Lidské ucho zvyklé vnímat hlasitý signál jako jasnější a kvalitativní, což není vždy pravdivé.

Sytost může být také nadměrná. Zavedení s ní, můžete znovu získat příliš jasný a nepříjemný zvukový mix. Zavolám recinsigned mix.

Snížení objemu siberiátů. velmi jasné krátké vysokofrekvenční signály. je často nedílnou součástí práce v procesu míchání. Dialogy a vokální strany s přítomností zvuků SH, S, F, T, N a jejich analogy v cizí řeči, hlavní zdroje symbilant. Někteří umělci, hlas hlasu přirozeně dává velké množství siberiáři, když říkají nebo zpívají. V tomto případě záleží na mnoha zcela z výběru mikrofonu a další zpracování je také velmi důležité. Chcete-li bojovat s siberiátem, existují speciální zařízení nazvaná Deessers. V podstatě se jedná o kompresor, který je nakonfigurován pro úzký frekvenční rozsah, ve kterém ty syčící zvuky žijí a snižují jejich objem, jakmile se ukázaly.

DessSer lze použít nejen aby potlačili siberiíky v vokálech, bude také pracovat dokonale s jinými hudebními nástroji, které zní drsné a příliš jasně. V tomto případě je konfigurován pro specifický kmitočtový rozsah deesser dokonale vyrovnatelný s takovým obtěžováním. Zvuk kytarů, perkuse a dokonce i syntezátory mohou trpět sibiřskými. Vyzkoušejte kromě deesser také aplikovat ekvalizér na konkrétním frekvenčním rozsahu (zpravidla v oblasti 5 kilohertz), proveďte mírný pokles frekvencí v tomto rozsahu, a pak připojit proces deesser do procesu. Takže můžete dosáhnout vynikajícího výsledku v boji proti nepříjemně syčícím zvukům.

Mix je bojiště pro prostor ve frekvenčním rozsahu a nejvíce brutální bitvy se vyskytují v horním případě. Pokud existuje spousta zvukových činelních a perkusních zvuků ve vaší hudební kompozici, a vokály a syntezátory jsou pevně obsazeny popředí, budete muset přijmout některá důležitá rozhodnutí o tom, která z položek je důležitější, a pro to bude muset Vezměte trochu clearance filtrováním vysokých frekvencí.

Používáme nízká police

Váš mix může vyžadovat další objem a hloubku. V tomto případě pomůžete zvýšit frekvence pomocí nízkofrekvenčního regálového ekvalizéru (nízko-police). Je možné experimentovat se zvýšením nízkých frekvencí a simultánní řez v dolní střední oblasti: selhání frekvence před zvednutím (nebo zvedací frekvence před poruchou) je často příjemnější pro ucho (viz. Krok 3).

Jak připojit vysoký reproduktor přes kondenzátor

Obvod spojování RF hlavy, sestávající pouze z jednoho kondenzátoru se nazývá filtr nebo pasivní crossover. To se nazývá „high-passfilter“ a funguje následovně. Kapacita kondenzátoru určuje řezný pás. To neznamená, že zvukové frekvence umístěné pod úrovní řezu nebudou hrát vysokofrekvenční reproduktor.Crossover prvního řádu má citlivost 6 dB (decibel) do oktávy. Oktawa je dvakrát méně nebo více. Pokud je velikost řezu rovna 2 000 Hertz, frekvence ležící na oktávě níže, to znamená, že 1 000 Hertz bude hrát s úrovní 6 dB méně, snížení úrovně 500 Hertz bude již. 12 dB a již brzy.

Na základě velikosti a tuhosti vysokofrekvenčního reproduktoru difuzoru můžeme předpokládat, že nízké frekvence nebudou mít významný vliv na přehrávání RF rozsahu. Existuje složitější crossovers druhé objednávky, ve schématu, z nichž kromě kondenzátoru zahrnuje sytič. Poskytují snížení výkonu v 12 decibelu do oktávy a filtry třetího řádu umožňují dostat pokles v 18 decibelu do oktávy.

Odpovědi

Nechápal jsem, co to znamená „okamžitě řeknu, že nejsem fanouškem“ japonského „hf.“Ale timbblock se pokusil otočit?

Ne, nepomáhej. Vlastní kapitál s pískem je zmizel s pískem, subjektivně se může zdát jako vysoce méně :))

Termoblok, samozřejmě se snažil otočit. Přidá se číslo HF. Kvalitní listy. Dávám přednost naslouchání hudby v řediteli. Nemám rád ekvalizátory.

Snadné. Potřebují trochu modifikovat filtr AC. Pokud jste připraveni, budu popsat podrobně Co dělat.

Můžete vyzkoušet Ortofon reference SPK-200 nebo Bi-Wairing SPK-200 nebo Bi-Vairing 400. Mají měď se stříbrným obytným obytným, vrchol zvýší!

Na jednom okamžiku, Kef Q5 významně zvýšil HF připojením různých kabelů „BI Jering“: VDH D352y na dně, na vrcholu VDH Clearvater „. Někdy i zachráněný.

„Je možné, kolik věcí může být mínus“. Ale osobně jsem cítil kabel „cleagavater z van den Huul“, opravdu jasný a ne drahý ohledně zbytku ! (Levnější náhrada AC)

READ  Proč se kartáče úhlové brusky rychle opotřebovávají?

S největší pravděpodobností, ani dlouho, i trápený na dlouhou dobu s Dali, a banda drátů a zesilovačů, po změně reproduktorů bylo vše v pořádku. Je třeba sledovat jiné AC.

Nezmění. Líbí se mi, jak to zní.

Pak experimentujte s kabely, pokud něco, pak, jak správně poznamenal výměnu reproduktorů. Také jsem honil jednou na HF, chtěl jsem, aby PSSS misku ! Ale onemocněl jsem a uvědomil si, že zůstatek tón je důležitější, hudba je přesnější.

Mám takovou akustiku před několika lety, nyní je zde soubor 7.1 na základě EVO2-50.

snížit, vysoké, frekvence

Výjimky se nevzdávají vysoké frekvence, ale jsou dostačující a jsou měkké, necítí a ne řezání slyšení. Je to jako obecný rys hedvábných vysokých reproduktorů, pro které je mnoho z nich milují. Je možné si na ně zvyknout na ně po jiné jasné akustice. Krmím VAV (ne rozpočet samozřejmě modely, které mnozí haw) a začíná s řadou EVO, obecně jako.

Hra s kabely jistě poskytne malý výsledek, ale stále pochybuji, že autor bude dost dostačující, ale kabely jsou nuance!

Pokud chcete a musíte si všimnout vysoké frekvence ve zvuku, pak nejjistější verze bohužel ekvalizér! No, nebo hra s crossovers, že ne každý bude riskovat.

Řešení třídy Cheyde! Přidat dohadu. Jednoho večera lze shromáždit velmi slušný pár.

Děkuji vám všem za odpovědi. Stále, pravděpodobně trochu trápí téma. Viděl reproduktory. PSS na HF (tolik lásky) nepotřebují. Zde stále vidíte více otázek pro zvukové inženýry. Na černé kovové z nich (HF), dokonce i hodně (Ahoj Lars Ulrich), v porcupine tři existuje přesně to, kolik, kolik potřebujete (kdo by pochyboval o Stephen Wilson). Ale například na zvířatech růžové floyd jejich zločince.

To je vše, co jste pryč, ale na konci sebe uspěl na RF, ale je tu problém s kopy.Ale s vrcholy by to bylo velmi blátivé, nebylo by to moc špatné, ale nebylo by to špatné, ale to je chytřejší, jak používat.(No, jak jsou uvedeny na vašem CD (i. Koupání))

A na přání jste tady ještě méně 🙂 Zde je nálada parsonů Bulo 🙂

Bashes by neměly být špatné. Nezní zvířata ze slavné boxerské sady. Zakoupeno Oxford Street (ne falešný čínský). Ve skutečnosti je to zvláštní případ. Přibližně 20% sbírky (z 800 CD) chcete více „silného“ HF.

Není to indikátor. Pirátský disk z hlubokého purpurového trhu „vytržení hlubokého“, znělo lépe ke mně jako dárek v obchodě. Jako není divný.

YAMAHA-AS-701 Zesilovač, CD-Player Marantz-CD-67. Vážení přátelé, řekni mi, Pliz, je možné zvýšit počet vysokých frekvencí na Wharfedale EVO-2-30?

Podle popisu vím, že v těchto sloupcích není obzvláště vyzvánějící HF reproduktor. Vysoká kvalita frekvence, jako bych chtěl zvýšit číslo. Okamžitě řeknu, že nejsem amatérský „japonský“ hf. Při koupi zesilovače mu poslouchal drahé Yamahs. Zdá se, že RF právě sdílel ekvalizér. Takový RF nemá chuť.

jeden.Připojení bi-zapojení? Nyní připojen přes propojku.

2.Výměna kabelů. Teď tuk měděný drát. 4-Hidrose. Délka postihuje HF?

3.Inter-blokové kabely? Nyní spojen koaxiálním.

Pokoj 5,8×3,4. Sloupce stojí v krátké straně.

Odpovědi

Nechápal jsem, co to znamená „okamžitě řeknu, že nejsem fanouškem“ japonského „hf.“Ale timbblock se pokusil otočit?

Ne, nepomáhej. Vlastní kapitál s pískem je zmizel s pískem, subjektivně se může zdát jako vysoce méně :))

Termoblok, samozřejmě se snažil otočit. Přidá se číslo HF. Kvalitní listy. Dávám přednost naslouchání hudby v řediteli. Nemám rád ekvalizátory.

Snadné. Potřebují trochu modifikovat filtr AC. Pokud jste připraveni, budu popsat podrobně Co dělat.

Můžete vyzkoušet Ortofon reference SPK-200 nebo Bi-Wairing SPK-200 nebo Bi-Vairing 400. Mají měď se stříbrným obytným obytným, vrchol zvýší!

Na jednom okamžiku, Kef Q5 významně zvýšil HF připojením různých kabelů „BI Jering“: VDH D352y na dně, na vrcholu VDH Clearvater „. Někdy i zachráněný.

„Je možné, kolik věcí může být mínus“. Ale osobně jsem cítil kabel „cleagavater z van den Huul“, opravdu jasný a ne drahý ohledně zbytku ! (Levnější náhrada AC)

snížit, vysoké, frekvence

S největší pravděpodobností, ani dlouho, i trápený na dlouhou dobu s Dali, a banda drátů a zesilovačů, po změně reproduktorů bylo vše v pořádku. Je třeba sledovat jiné AC.

Nezmění. Líbí se mi, jak to zní.

Pak experimentujte s kabely, pokud něco, pak, jak správně poznamenal výměnu reproduktorů. Také jsem honil jednou na HF, chtěl jsem, aby PSSS misku ! Ale onemocněl jsem a uvědomil si, že zůstatek tón je důležitější, hudba je přesnější.

Mám takovou akustiku před několika lety, nyní je zde soubor 7.1 na základě EVO2-50.

Výjimky se nevzdávají vysoké frekvence, ale jsou dostačující a jsou měkké, necítí a ne řezání slyšení. Je to jako obecný rys hedvábných vysokých reproduktorů, pro které je mnoho z nich milují. Je možné si na ně zvyknout na ně po jiné jasné akustice. Krmím VAV (ne rozpočet samozřejmě modely, které mnozí haw) a začíná s řadou EVO, obecně jako.

Hra s kabely jistě poskytne malý výsledek, ale stále pochybuji, že autor bude dost dostačující, ale kabely jsou nuance!

Pokud chcete a musíte si všimnout vysoké frekvence ve zvuku, pak nejjistější verze bohužel ekvalizér! No, nebo hra s crossovers, že ne každý bude riskovat.

Řešení třídy Cheyde! Přidat dohadu. Jednoho večera lze shromáždit velmi slušný pár.

Děkuji vám všem za odpovědi. Stále, pravděpodobně trochu trápí téma. Viděl reproduktory. PSS na HF (tolik lásky) nepotřebují. Zde stále vidíte více otázek pro zvukové inženýry. Na černé kovové z nich (HF), dokonce i hodně (Ahoj Lars Ulrich), v porcupine tři existuje přesně to, kolik, kolik potřebujete (kdo by pochyboval o Stephen Wilson). Ale například na zvířatech růžové floyd jejich zločince.

To je vše, co jste pryč, ale na konci sebe uspěl na RF, ale je tu problém s kopy.Ale s vrcholy by to bylo velmi blátivé, nebylo by to moc špatné, ale nebylo by to špatné, ale to je chytřejší, jak používat.(No, jak jsou uvedeny na vašem CD (i. Koupání))

A na přání jste tady ještě méně 🙂 Zde je nálada parsonů Bulo 🙂

Bashes by neměly být špatné. Nezní zvířata ze slavné boxerské sady. Zakoupeno Oxford Street (ne falešný čínský). Ve skutečnosti je to zvláštní případ. Přibližně 20% sbírky (z 800 CD) chcete více „silného“ HF.

Není to indikátor. Pirátský disk z hlubokého purpurového trhu „vytržení hlubokého“, znělo lépe ke mně jako dárek v obchodě. Jako není divný.

Crossover

Crossover (z angličtiny. Crossover). hudba, ve které je míchání dvou (nebo více) stylů (nebo těch) a jeden z jmen crossover. filtr.

snížit, vysoké, frekvence

Jak mohu pochopit z názvu, crossover je pípaný filtr, který sdílí příchozí signál do frekvenčních rozsahů a používá se v automobilových akustických systémech pro zlepšení kvality zvuku. Ta věc je, že neexistuje žádná taková dynamika, která by mohla reprodukovat celý frekvenční rozsah, i když je to širokopásmové připojení. A za účelem zvážení celého rozsahu potřebujete několik reproduktorů s různými vlastnostmi přenosu frekvenčního signálu a tím větší reproduktory, tím lépe a zajímavějším zvukovým reverzibilním, ale také kanály crossover by měly být tolik Jak se typy reproduktorů používají v akustickém systému.

Například: vysokofrekvenční reproduktory (výškové pracovníky) by měly pracovat pouze s vysokými frekvencemi, pokud je nízká frekvence na vysokofrekvenčním reproduktoru, pak se vzorek zvuku zhorší, a pokud je signál nízkofrekvenční a výkonný, pak tweeter „Burns“. Nízkofrekvenční reproduktory (westers) by měly být získány z obecného zvukového signálu pouze nízkofrekvenční rozsah a reproduktory střední frekvencí (středový signál) musí být získán průměrným signálním pruhem. Aby každý typ reproduktorů obdržel požadované (optimální) frekvenční pásma a potřebují crossover, který rozdělí pípnutí pro každý typ reproduktorů.

Настройка фвч на магнитоле пионер

Эта настройка является безопасной для аудиосистемы, но не является абсолютно верной для всех аудиосистем. Дальнейшая регулировка производится под конкретную систему и слушателя.

Настройка магнитолы зависит от ее конкретной модели, здесь рассмотрим настройки которые есть практически на любой магнитоле.

Настройка магнитолы:1.1 Bass Boost — ЗЛО! Zapomeň na to! Ставим 0 или OFF1.2. Loudness — тонкомпенсация, в системах с внешними усилителями сначала выставляем тонкомпенсацию, потом согласовываем уровни ГУ и усилителя, либо вообще не пользуемся этой функцией. Если ГУ и внешний усилитель согласованы по уровню и после включить тонкомпенсацию — возможно появление клипинга!jeden.3. Ekvalizér. S pomocí něj můžete kompenzovat nedostatky systému systému, osobně jsem to zpočátku vložil zcela do 0, dále jen „deficience zvuku s časem správný zvuk. Zde se zvýšením určitých frekvencí na externím zesilovači je možný, že je možné zapamatovat.jeden.4. Rostoucí zvuku a další různé „Vylepšení zvuku“. Stejně jako v případě tenkého podání je nastaveno na usmíření GU s zesilovačem nebo nepoužívejte vůbec.jeden.5. Crossover Magnitols: Pokud existuje jakákoliv výstava. 1.5.1 HPF. závisí na typu reproduktorů, otevřete specifikaci a podívejte se na to, kolik Hz to hraje a položí řez. Přibližně 16 cm midbass od 80 Hz, 13 cm. 100-125 Hz. Polovina 150-200 Hz. Opakuji to není pravda o poslední instanci, to vše záleží na konkrétní dynamice a kolik WT bude podáno na něm (tím nižší je nižší, tím bude méně, že WT lze podat). Pořadí filtru. na pověsti (čím větší je pořadí filtru, tím méně pravděpodobnost selhání dynamiky při vysokých kapacitách) 1.5.2 LPF. závisí na typu akustického návrhu subwooferu. Přibližně 60. 80 Hz. Objednávka filtru. na pověsti. Úroveň je s výhodou nastavena na 0 a nastavte hlasitost přímo z zesilovače.

Nastavení zesilovače závisí na zařízení s filtry. Pokud jsou HPF a LPF vystaveny v rádiu. pak není nutné je dát na zesilovač, můžete jednoduše rozpustit filtr. Pokud v rozhlasových profilech neexistuje crossover. Bass Boost Odšroubujte na 0

Nastavení zesilovače pod reproduktory: 2.jeden. Zapněte filtr HPF2.2. Vykazuji řez, jak je popsáno v odstavci 1.5.12.3 Instalace zisku (úroveň):. Zapněte známou stopu Vykazuji maximální objem v rádiu (bez zkreslení). To neznamená, že potřebujete odšroubovat hlasitost maximálně, například: Pioneers mají maximálně 62 dělení hlasitosti, dáme někde na 45-50. Různé modely Magnitol se chovají různými způsoby, na baskLube byl testovací osciloskop Pioneer DH 80PRS, a to i na objemu 62 bez „zlepšení“ to není klip. Ale ne skutečnost, že váš rádiový magnetofon bude také chovat, takže odšroubujte asi 80% maximálního objemu.- začneme otočit zisk (úroveň), dokud jsem neslyšel zkreslení ve zvuku, jakmile slyšel. odšroubený zisk trochu záda.- provozovat další stopy a poslouchat, zda bude zkreslení, pokud jsou stále snížené zisk! Objem, který jste vystavali v rádiu při nastavení zisku je maximum! Už víc turn!

READ  Jak si vybrat Motocos. Výhody a nevýhody benzínového motocosu

Nastavení zesilovače pod subwooferem: 3.1 Zapněte filtr LPF (pokud používáte monoblok, který nepotřebuje nic) 3.2 Vykazuji řez, jak je popsáno v odstavci 1.5.23.3 Subvášní nastavení (filtr frility infuzní frekvence). Pokud máte subwoofer v konstrukci střídače typu fáze (F), čtvrtinový rezonátor (CHV), kořen. nutně používat podzemní. Filtr je vystaven 3-5 Hz pod frekvencí nastavení krabice. 3.4 zisk je nakonfigurován i v odstavci 2.3

Počáteční nastavení je u konce, poprvé postupujte podle reproduktorů, může mít malou úpravu nastavení. Nezapomeňte hnětat reproduktory po nákupu. Učinit kompetentní jídla, aby se zabránilo klipům! Cestovatel pro Cenu

Doporučení pro zlepšení audio systému v Auto

Budeme postupovat od skutečnosti, že stroj již nainstaloval rozhlas a čtyři reproduktory. De Facto Car „s hudbou“ v převážné většině případů představuje následující výpis: importované rozhlasové výroby s výstupním výkonem 4 x 20. 4 x 50 W (na nápisu na předním panelu).

Čelní akustika. koaxiální 2. 3-pásové reproduktory o průměru 13. 16 cm. Instalován v předních dveřích buď ve standardních místech řídicího panelu.

Zadní akustika. eliptická koaxiální 2. 4-cestná dynamika („palačinky“ 6 x 9), méně často. kulaté koaxiální konce 13. 16 cm, vložené do zadní police nebo (méně často) jsou instalovány v pravidelných místech zezadu.

Další zařízení ovlivňující kvalitu zvuku. ne.

Povaha zvuku s malými odchylkami („pogrom. potiche“, „čisté. potěšení“, „se silnou barvou. s non-namontovanou barvou“) stejný typ. zvuk zaplňuje celý salon, hlasitější hraje záda. Zpravidla poslouchal inclusive tenkého léku (hlasité), zvýšení basů (D-Bass) nebo se zkrouceným zcela TAMBS při vysokých a nízkých frekvencích. Zvuk se získá „gothingem“, basa. rozmazaný a volný. Na vysokém objemu reproduktorů smažit, nebo „zpívat“ panely, podsvícení rádia mrkne na takt hudby. Pokusy používat fader pro přetažení zvuku na něco vpřed a obnovit časový bilance (Timbres. na ZEROS) vedou k výraznému snížení úrovně vysokých a obzvláště nízkých frekvencí („palačinky“. ty, které jsou zadní, ustoupily), Zvuk se stává zcela nezajímavý, hudba hraje hluché pod palubní deskou. Obrázek je smutný a nejčastěji po takových pokusech se všechno vrátí do kruhů s komentářem „tak lépe“.

Opakovaně provedl experiment: Rozpustil majitele nově popsaného zvukového systému do auta s víceméně normálně nastaveným zvukem (s téměř stejnou sadou komponent).

Zadruhé: „A já jsem měl hrát za“ (Možnosti: „Každý hraje takhle. a nic“, „pro pozadí. sestoupí“).

Ti, kdo mají tendenci k druhé skupině odpovědí, pak nemůžete číst. O chutí, samozřejmě, nemají rádi, ale i aby se vyhnuli spor o chuť, musí být alespoň mít. Ale pro ty, kteří jsou schopni reakce „prvního typu“, přináším doporučení, z nichž každá byla ověřena osobně, autem VAZ-2109. Zde není nic těžkého, velké čepice nejsou vyžadovány a popsané práce mohou být prováděny a složité a v části, v jakékoliv sekvenci.

Power Connection Magnittole. S „volnou“ montáží rádia v místech jeho akvizic nebo vlastních spojení se pro výživu používají lehčí dráty, méně často. jeden z řetězů připojených k zámku zapalování. Kritérium této volby. jednoduchost. Výsledek. limit výkonu magnetického na zatížení. Zároveň může podsvícení rádiového magnetofonu na vysokém objemu mrknutí na takt hudby, bass ztrácí elasticitu, vysoké mazání.

Při připojování magnetika „podle mysli“ použijte měděný drát s průřezem alespoň 4 kV. mm, výhodně s izolovanou mechanickou pevností. Připojení konstantního napájecího vodiče magnettónu musí být přímo přímo do baterie. Drát musí být vybaven pojistkou při teplotě 10 až 20 A ve vzdálenosti ne více než 45 cm od terminálu. Minimální vodič může být připojen k hmotnosti v minimální vzdálenosti od rádia, zatímco je nutné zajistit spolehlivý kontakt. Velmi pomáhá zahrnutí do výkonového obvodu vyrovnávací kapacity. elektrolytický kondenzátor s hodnotou par přibližně 80 000 uf pro provozní napětí 25 V. Můžete samozřejmě použít dva kondenzátory 40000 μF nebo čtyři až 20 000. Zahrnuty, že musí být paralelní s polaritou. Ve VAZ-2109 na podlaze pro rádio je odlehlé místo, jako by konkrétně pro kondenzátory. Pokud provoz vozu zajišťuje rozpad hmoty na parkovacím čase, pak před připojením hmoty, aby se zabránilo velkým proudům a jiskrám, musíte nabíjet kondenzátory malým proudem. Chcete-li to udělat, doporučujeme vám použít lampu 12 V, 21 W se dvěma pájenými elektroinstalací. Jedna zapojení musí být upevněna neustále pod maticí hmotnostního připojení hmotnosti hmotnosti na vnitřní straně levého křídla a zavřít druhý kabel do minusového svorku před zavřením hmotnostního řetězce. Současně se rozsvítí světlo a začne se nabíjení kondenzátorů. Po několika vteřinách půjde žárovka, kondenzátory budou účtovány, můžete zapnout masový interrupter.

Výkonové dráty musí být vyrobeny v jednom kuse, bez mezilehlých adhezí a zvratů, úhledně položených a upevněných v kabině a motorovém prostoru. Je lepší utratit za tuto další půl hodiny, než trpět, snaží se najít místo poškození. Pro vypnutí drátu z motorového prostoru do kabiny, nejpohodlnějším místem je otvor s gumovým těsněním, kde hydrokonmografické zkumavky světlometů. Při upevnění vodičů musíte vyloučit kontakt s pohyblivými díly: závěsy kapoty, pedálů, hřídele řízení atd.P. Samostatně, jsem si všiml důležitosti sto procent spolehlivého kontaktu v celém řetězci: na svorce baterie, pojistku, kondenzátoru a podložky rádia. Délka vodičů musí být minimální. žádné závěsy „na růst“. Při pohledu do sebe, odpovím na rozumnou otázku: „Proč vytáhnout tlusté vodiče z baterie, pokud na bloku drátů magnetofonu mnohem tenčí?“. Faktem je, že tenké dráty napájecích polštářků rádia jsou v deseti kratších než vodiče k baterii a odpor, jak je známo v poměru k délce. Proto navrhovaná verze organizace napájení rádiového magnetofonu v porovnání se základními „volnými“ provede pořadí menších výkyvů v napájecím zdroji v píku.

Účinek provedené práce bude patrný pro „neozbrojené ucho“ v prvním zařazení rádia. Zvláště nápadný bude zlepšený zvuk na vysokém objemu. Basi se stane hustší („maso“ se objeví), horní frekvence na pozadí těžkých úderů, jako je velký buben, zastaví „rozmazání“. S „lehkou hudbou“. mrknutí zobrazení a podsvícení rádia bude dokončeno. Hlavní překážkou na síle výkonu zůstává akustické dráty.

V části „Základní volba“ jsou reproduktory připojeny k rádiu pomocí vodičů, které stejné reproduktory a jsou vybaveny. Zdálo se, že všechno je logické: Existují zástrčky a plus to není zaměňováno s mínusem. Ale je možné zavolat tyto dráty akustické pouze v první aproximaci, přibližně jako sinusoid v první aproximaci je přímý. Některé firmy. výrobci akustiky vysvětlují, že „kompletní“ vodiče jsou určeny pouze pro testování výkonu reproduktorů. To je pochopitelné, jinak se nesplňuje rozpočet. Takže ve výkonu reproduktorů s pomocí „kompletních“ drátů jsme byli přesvědčeni. Je čas otevřít novou schopnost reproduktorů prostřednictvím akustických vodičů.

Tabulka řezy reproduktorů

Před výběrem doporučujeme měřit více metrů impedanci reproduktorů. Jmenovitý kapacitu kondenzátoru je uveden na jeho obalu.
Frekvence dynamiky Cutoff Filtr HF (HPF) Poznámka
4 ohm 8 ohmů
50 Hz 796.7 μf 398.1 μf
75 Hz 530.8 μf 265.4 μf
100 Hz 398.1 μf 199 μf
125 Hz 318.5 μF 159.2 μf
150 Hz 258.4 μf 132.7 μf Minimální hodnota pro reproduktory SCH
175 Hz 227.5 μf 113.7 μf
200 Hz 199 μf 99.5 μf
225 Hz 176.9 μF 88.5 μf
250 Hz 159.2 μf 79.1 μf Minimální hodnota pro reproduktory SCH na neodymu
275 Hz 144.8 μf 72.4 μf
300 Hz 132.7 μf 66.3 μf
400 Hz 99.5 μf 49.8 μf
500 Hz 79.6 μf 39.8 μf
600 Hz 66.3 μf 33.2 μf
700 Hz 56.9 μF 28.4 μf
900 Hz 44.2 μf 22.1 μf
1000 Hz 39.8 μf devatenáct.9 μF
1100 Hz 36.2 μf osmnáct.1 μf
1200 Hz 33.2 μf šestnáct.6 μf
1300 Hz třicet.6 μf patnáct.3 μf
1400 Hz 28.4 μf čtrnáct.2 μf
1500 Hz 26.5 μf třináct.3 μf
1600 Hz 24.9 μF 12.4 μf
1700 Hz 23.4 μf jedenáct.7 μf
1800 Hz 22.1 μf jedenáct.1 μf
1900 Hz 21 μF deset.5 μf
2000 Hz devatenáct.9 μF devět.9 μF
3000 Hz třináct.3 μf 6.6 μf Minimální hodnota pro hedvábné hF reproduktory
4000 Hz 10 μf 5 μf
5000 Hz 8 μf 4 μf
6000 Hz 6.6 μf 3.3 μf Minimální hodnota pro hlasité vytržené HF reproduktory
7000 Hz 5.7 μf 2.8 μf
8000 Hz 5 μf 2.5 μf Minimální hodnota pro reproduktory s vysokým profilem HF, s přihlédnutím k širokému spektru SC-Dynamics
9000 Hz 4.4 μf 2.2 μf
10000 Hz 4 μf 2 μf

Pokud děláte vše na stolech a věřích hodnot, aniž byste používali hlavu, dostanete špatný zvuk a spoustu ložnicových reproduktorů.

Jaké sloupce si vyberou

Takže si myslím, že jste si již uvědomil, že na odpovědi, jak změnit rozsah reprodukovatelných frekvencí bez zásahu „Crazy“ rukojeti, odpověď „v žádném případě“. Co to znamená? Co si vybrat z dostupných na trhu, pokud se neochotná „obtěžuje“.

Charakteristika mnoha akustických systémů označují rozsah 20 Hz do zcela transcendentálních hodnot. 35 kHz a někdy i vyšší. To není nic jiného než marketingový trik. stále, sotva, sloužíváte zvuk s frekvencí více než 20 kHz. Proto koupit reproduktory pracující v tomto rozsahu. neztrácejte.

O tom, jaká je síla akustického systému, můžete si zde přečíst. Také vám doporučuji číst o nejlepších výrobcích sloupců. Budu vděčný každému, kdo bude sdílet tuto publikaci v sociálních sítích. Do zítřka!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS