Jak správně dát hacksaw na stromě

Estata Dilettanite

Newbie o základech v oblasti obzh, extrémních a nouzových situací, přežití, cestovního ruchu. Bude také užitečné pro rybáře, lovce a další milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Jak ostření manuální pily (strom handsaw)

S konstantním použitím zubů ztrácí svou ostrost, řezání okrajů opotřebovává, zhoršují kvalitu spánku a zvyšuje čas k provedení úkolu. Nákup nové nebude situaci dlouho odpustit. Proto obvykle ruční pila. Pro ostření ručního pila k obnovení geometrie zubů zubů (krok, výška, úhel profilu, úhel řezného okraje).

 • Při řezání dřeva se hacksaw začne zvukovat
 • Vizuálně to je patrné, že špičky zubů zaoblených, ztratil ostrost
 • Změny barev zubů
 • Řezání je silně a nerovnoměrné;
 • Špatně udržovaná pila
 • Časté zuby uvízlo v lese
 • Shing to nevypadá ani.

Konvenční ocel může být upravena nezávisle a zuby s vítěznými útoky se zachází pouze na specializovaných průmyslových strojích. Některé řemeslníky na vlastní nebezpečí a riziko jsou považovány za pád hacksaw s pomocí úhlových brusek. ale to není spolehlivý a nebezpečný způsob. Vytvrzené zuby zaostřeny. Určete Kalena Steel Easy. je charakterizována černou s modrým potem.

Účel a pila

Hand-Hacksaw Dřevo použití pro řezání různých dřevěných materiálů. Je to plátno se zuby na dně. Na jedné straně je nástroj vybaven rukojetí, s nímž je hlavní drží v průběhu řezání. Z kvality rukojeti závisí pohodlí a pohodlí práce s pily.

Počet výrobců hacksaws na stromě je poměrně velký, ale všichni se liší nejen jmény, ale také kvalitou. Všechny jsou určeny pro řezání dřeva, dřevotřískové desky, protokoly, laminátu, stejně jako stromy. Suknutí jsou rozděleny do takových druhů jako: klasika, filtr, loaky, stejně jako s titulem a ocenění. Důležitou roli při výběru nástroje hraje tloušťku plátna. Koneckonců, tenké plátno během řezání dřeva se může zlomit a dostatečně hustou, aby fungovaly.

Důležité! Wood-Hacksaws by měly být periodicky vytaženy. Studené podniky zahrnují takové plátno, které neprošly stupeň kalení. Pokud jsou vazby hadříku kalené, je nemožné je zaostřit.

Proces ostření

Pro ostření pila musíte sotva opravit, když je vystaven souboru se souborem, který není vibrovat. Jinak bude kvalita práce nízká.

Upevnění plátna Hacksaw svisle, často ve svěráku, v domácích svorkách, ale pokud není jiná, pak můžete bez nich dělat.

Metoda fixace bez speciálních zařízení. „Na okraji pracovního stolu“. Woven Hacksaws položil tak, že z okraje stolu, jen zuby pily. Pilové rukojeti jsou však vždy tloušťkou plátna, a proto místo vedle něj nelze dát pevně do pracovního stolu. Proto musíte použít úhel tabulky, a pak rukojeť pily nebude zasahovat.

hacksaw, stromě

Pokud je svorka, můžete tak opravit.

A to je metoda bez svorky, fixace je vyrobena pouze ručním ostřením. Je to docela pohodlné a bezpečné.

Odstoupení nebo nohy se odvádí do pravé ruky, a přitlačování levé ruky plátna, pokračujte na ostření.

Otočte zuby pily přes jeden. Pohyb souboru s touto metodou produkuje dolů dolů. Soubor je aplikován na plněné Teuba a progresivní pohyb s úsilím.

Jídlo musí udržet se sklonem ve dvou rovinách. V horizontální. to je asi 30 stupňů. Vertikální. asi 60 stupňů. Úhly sklonu jsou individuální pro každou pila, protože se mohou lišit jak ve formě zubu, tak jeho velikostí.

READ  Jak rychle snížit strom bez řetězových pil

Tady, co by mělo být získáno: vpravo od ukazatele. zpracovaných zubů, vlevo. ne.

Vpravo od ukazatele. zpracovaných zubů, vlevo. ne

Použitý nástroj

Protože pily se liší ve tvaru a jmenováním, pak mají různé zuby. A za účelem ostření Hacksaw vysokou kvalitu je zapotřebí jiný nástroj.

Trojúhelníkový koláč s jednou pracovní stranou. Profil tohoto nástroje není standardní, pokud konvenční trojúhelníkový soubor má všechny strany rovné a jsou pracovníci, pak je tato nadřazená strana jedna, a ve formě je rovnoměrný trojúhelník s velkým základem.

Taková trojúhelníková sundhyl s jednou pracovní stranou je vhodná pro manipulaci s malými nebo šikmými zuby. Při práci se působí pouze na zpracování povrchu, na druhé straně. Neexistuje žádné riziko, že bude mít sousední zub.

Normální trojúhelníkové nohy. Kompaktní nástroj, který je vhodný pro zvýšení většiny standardních dřevovodních hacksaws.

Trojúhelníkový soubor. Dokonale vhodný pro ostření pil s velkým zubem.

Jak správné zuby picksaw?

Poměrně běžná otázka lze říkat, jak zředit zuby na stromě stromu. Pokud jsou posunuty ve stejné linii, je řez se získá úzká a pracovní část je uvíznuta na jednom místě. Současně dochází k rychlému ohřevu kovu, díky které se začíná expandovat. Provádět rozvod zubů kvalitativně doporučeno používat speciální mechanismy. Doporučení pro práci provedenou následovně: \ t

 • Viděl upínání vice pro spolehlivou fixaci. Vyloučit pravděpodobnost poškození pracovní části může být způsobena použitím překližky jako podšívky.
 • Veškeré řezné prvky se střídavě odmítnou v doporučném úhlu.

Když uvažujeme o tom, jak učinit porucha na hacksaw, poznamenáváme, že několik prvků odmítnuto pro větší úhel může způsobit komplikaci pilníků.

Jak zaostřit ruku hacksaw na stromě a zředí zuby

Dříve nebo později, jakékoli plátno řezného nástroje přichází v havarijním a vypnout. V tomto případě nemusíte změnit celý nástroj. Stačí pravý ostření. Můžete to udělat s pomocí těchto zařízení, která již jsou v domě (nejčastěji). Sám o sobě se nic nestane, pokud nemáte vlastní technologii, abyste splnili všechny akce. V článku, instalatérské mistr řekne, jak ostříhat ruční picksaw na stromě a plemeno zuby.

Pro zajištění vysoce kvalitních řezů musíte pochopit mechanismus vystavení okrajům zubů hacksaw na zpracovaném materiálu. Na rozdíl od oceli a plastového dřeva. materiál je nehomogenní, přesně díky této kvalitě a několik typů pily byly vyvinuty, vyznačující se profilem zubů, úhlem jejich ostření a stupně rozvodu. Všechny odrůdy stromových hacksaws, jejich charakteristiky a technické údaje jsou uvedeny v GOST 26215-84.

Hlavní typy zubů hacksaws na stromě: 1. pro příčné řezání typu 1; 2. pro příčné řezání typu 2; 3. pro podélné řezání typu 1; 4. pro podélné řezání typu 2; 5. Pro univerzální řezání

Existují tři typy hacksaws: pro příčné, podélný řez, stejně jako univerzální. Hlavní rozdíl je uzavřen v principu řezání: Při řezání dřeva přes vlákny na cestě zubu jsou fragmenty různých hustot. Na jedné straně tato okolnost hraje ruku: výsledné čipy mají menší velikost a je snadno odstraněna z kontaktní zóny, což umožňuje ostření na obou stranách zubu pro řezání, a to jak v přímém, tak v opačném směru podávání. Na druhé straně, řezání napříč vláken přichází částečně na ránu, jsou nezbytné hloupé rohy řezných hran.

Dřevěné řezání podél vláken lze popsat jako opakované mikročotní skalní cykly. Síla vykreslená k zubu v tomto případě je jednotná, takže zuby mají asymetrický tvar a jsou směrovány hranou směrem k řezání. V tomto případě je hrana tvořená horní částí zubu směřuje přísně kolmá k rovině webu. Při jízdě podél vlákna se vytvoří podlouhlé žetony, jejichž odstranění z kontaktní zóny je obtížné. Také s podélným řezáním je větší alokace vlhkosti, pryskyřic a lepicích látek, které v kombinaci s prvním faktorem neumožňuje řezání v obou směrech. Zvedání hoblin se vyskytuje s přímým krmením nástroje: kolmý směr hrany přispívá k emisi pilin ve směru řezání. S reverzním pohybem zajišťuje odstranění zbytků čipů a hrany samočistí.

READ  Jak řezat brzdu doma

Zuby všech typů hacksaw mají zapojení, jsou střídavě nakloněny v různých směrech z podélné osy plátna. Vzhledem k tomu v podélném profilu série zubů je hacksaw tvořena druhem polykání ocasu. dvě sady řezacích klíček, vytvořených hranami řezných okrajů zubů. V souladu s tím, na dně tvoří Hacksaw dvě drážky, což zajišťuje jednotný krok, jíst a efektivní čipy.

Kvalifikované specialisté znáte následující značky, svědčí o brzy výstupu pily:

 • Při řezání dřeva začne pilokaw zní jinak;
 • Vizuálně to je patrné, že špičky zubů zaoblených, ztracených ostrosti;
 • Změny barev zubů;
 • Zvyšuje úsilí při řezání;
 • Směr pily je špatně udržován;
 • Časté zuby uvízlo v lese.

Jak se provádí rozložení pily, a co to je

Pilinová pila je ohýbání zubů v různých směrech dané hodnoty. To se děje tak, že pila není jinak v materiálu ve zpracovatelském procesu, bylo to snadné a snadné. Čím větší je ohýbání zubů, tím menší riziko uvíznutí látky ve dřevě. Příliš široké zapojení však negativně ovlivňují proces řezání. Maximální hodnota by neměla překročit 2 mm.

Pokud se vyrobí suchý materiál, šířka zapojení by měla být 0,3-0,5 mm, pokud se surový dřevo zpracovává, pak by měl ohýbání 0,5-1,0 mm.

Speciální kleště můžete použít k provedení. Stanoví potřebné množství výplně, po kterém je nástroj nakonfigurován. Proces se provádí rychle a efektivně, ale klíšťata nejsou shoda. Proto mnoho použití nastavitelných desek, které mají zaostřování a ruční nastavení.

Před snížením pily je nutné bezpečně bezpečně vice. Zuby jsou zpracovány přes jednu: první stranu, pak další. Zároveň musí být ohyb vyroben ze středu řezačky a ne ze země. Jinak se může zlomit.

Co je nástroj pro co

Existuje několik druhů, stejně jako formy hacksaw. Nástroj je navržen pro oba práci s kovem a pracovat se dřevem.

Práce s kovovými povrchy je nástroj rozdělen do:

První jsou nyní extrémně vzácné a druhá je přítomna v téměř každém domě. Jednorázová pila má odolné kovové plátno s řadou zubů. Canvas má vysokou tuhost, má dobrou pružnost a sílu. Nástroj je ze dvou částí: kovové plátno a pohodlné, nejčastěji dřevěné (nebo plastové) rukojeti. Držte se pro takovou rukojeť při práci s jednou rukou a pila se pohybuje přes povrch dopředu a zpět. Pohybující se, hadříkové zuby přicházejí do povrchu se stále více prohlubuje na několika milimetrů.

Wood-Hacksaw aplikovaná na řezání různých povrchů:

 • desky;
 • protokoly;
 • dřevo s různými tvary;
 • pro ořezávání větví;
 • při provádění opravárenství;
 • při práci v truhlářském workshopu;
 • Při práci s dřevotřískovou deskou.

Kromě toho, Piranha Strom Hacksaw může přijít hodně pro práci při pokládání laminátu.

Velikost zubů se měří na základě množství fréz, které padají jeden palec. Čím více je na palce zuby, tím lépe bude práce.

Při výběru nože je nutné vzít v úvahu, že počet zubů na čepeli souboru má své značky a je indikováno ve formě tří písmen „TPI“. Musíte také vědět, že pokud potřebujete vyrovnat se s prací rychleji nebo je tam hrubý řezání, pak můžete použít hacksaw s dlouhým webem s velkým zubem. Ale pro vysoce kvalitní řez, když je nutné jemně provést práci, musíte použít hacksaw s malými zuby.

READ  Co potřebujete snížit strom ve dvoře

Pila, která má velké zuby a krok interzuboy je asi čtyři osm milimetrů, používané pro pilový čepel tlustých tyčí a malých protokolů. A hacksaws, které mají vzdálenost zubů ze tří až tří a půl milimetrů se vyrovnat s řezací deskou středně velkých.

Pracovat s malými produkty ze dřeva, musíte použít malou hacksaw, která má mezeru fréz ze dvou až dvou a půl milimetrů.

Pokud uchováváte ve svých ručích hašák mající rovné zuby, pak nástroj lze použít k řezání dřeva napříč. Pokud je nutné snížit dřevěnou tyč spolu, pak je podrobnější používat hacksaw, která má zuby, které jsou mírně nakloněny dopředu.

Na této fotografii můžete vidět, jak se zuby umístí na stromě na dřevo a pro podélné řezání.

Podle typu zubů a hustoty kovové plátno mají soubory různá jména:

 • Bahco Strom Hacksaw;
 • Hacksaw na stromě Irwin;
 • Hoven na větru stromu;
 • Stanley Strom Hacksaw;
 • Gros strom hacksaw;
 • Dřevěný dřevěný Švédsko.

Proto v arzenálu nástrojů musíte mít několik hacků určených pro různé typy práce, a to jak na dřevo, tak na kov.

Co bude trvat:

Před naostřením musíte provést rozvod zubů. V nepřítomnosti speciálního nástroje pro to může být vyroben jemnou ocelovou desku. Při pokládání s velkým odjezdem se provádí na výšce zubu.

Každý zub se pak lpí na řezání na talíři a začíná po jedné straně, pak zmeškal v opaku. Obecně by se každý z nich měl ohnout stejným směrem, ve kterém byl původně nakloněn, pak pouze s velkým odjezdem.

Ještě snadnější, elektroinstalace je vyrobena prostě hladká deska. Je vložen mezi zuby a ukáže se, aby se stala s plátnem paralelně. Z tohoto pohybu začíná zub. Pak se změní na druhou stranu a zametá další zub v opačném směru. Tímto způsobem se rozložení získá již, ale se stejným letem na každém zubu.

Pak musíte udělat ostření každého zubu. Pro to je trojúhelníkový soubor aplikován na plátno pod úhlem 35-40 °. Oba žebra zubů jsou zahnutý. Soubor je spuštěn pouze nahoru. 4-8 pohyby jsou dost pro každou tvář, to vše závisí na stupni opotřebení souboru.

Pak je nůž otočen do svěráku a zbývající zuby. Poté to sníží strom jako olej. Ve vzácném použití hacksaw se tento postup opakuje jednou pár let a ještě méně.

Vyjmout pilový soubor

Chcete-li ostříhat viděl, potřebujete trojúhelníkový soubor.Zavřete plátno hacksaw vice a pod úhlem, přibližně 45 stupňů, začněte střídavým ostřením každého zubu. Nejprve se otočíme na jedné straně, pak otočíme hadřík a ostříháte zuby na druhé straně.To je nejčastější a naprosto přístupný způsob, jak do tvaru zubů pily.

Práce je pečlivá a vyžaduje dovednost. Ale budete velmi rychle uklidnit a nevšimnout si, jak dokončíte poslední zub pily. Teď je pila naostřena:

Také pro ostření můžete použít a NADFIL.Opakuji, práce je velmi pečlivá, možná. Doporučuji se zbavit všech rušivých zdrojů tak, aby nic nevrátilo od práce.Samozřejmě, že při použití mechanizovaného nástroje lze doprovodné síly a čas významně snížit, ale jak již bylo zmíněno. To je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak ostřit ruměnku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS