Jak správně řezat rohy u plastových rohů

Jaký je nejlepší způsob řezání plastových rohů

Volba způsobu upevnění pro ochranu rohů stěn závisí na materiálu rohu a povrchu, na který má být připevněn. Ve většině případů se používá lepidlo. Oblíbené jsou tekuté nehty. Jedná se o univerzální směs, ale před nákupem si ověřte, že daná značka dokáže lepit potřebné materiály.

správně, řezat, rohy, plastových, rohů

Na lepidlo můžete zasadit roh, pokud je rovnoměrný, bez velkých chyb. Pokud jsou na povrchu důlky nebo promáčkliny, nebude možné lepidlo přilepit. V tomto případě lze použít křemík. Pokud lepíte sněhově bílé rohy, je možné použít sněhově bílý silikon. Pro barevné je nejlepší použít průhledné lepidlo. Ne vždy je lepší používat kyselé. Ačkoli je levnější, může zničit kov nebo barvu.

V obou případech musí být stěna a roh nezabarvené, suché. Směs se nanese na roh, přitlačí se k rohu a zafixuje se proužky maskovací pásky. Pásky rozdělte v intervalech 40-60 cm. Pokud je vše rovné, každých 60 cm, pokud chcete tvar opakovat, každých 40 cm nebo i častěji.

Nechte ji, dokud lepidlo nezaschne nebo dokud silikon neztvrdne. Přesné časy najdete na obalu. Poté lze maskovací pásku odstranit. Od běžné lepicí pásky se liší tím, že ji lze odstranit i z lepenkových tapet, aniž by došlo k poškození povrchu. Pro jistotu ji však zkuste nalepit a vypnout na nenápadném místě.

Pěnové gumové rohy. univerzální ve tvaru L se samolepicí základnou

Existuje i další možnost, jak nalepit rohy na zeď s tapetou, malbou. Můžete použít oboustrannou pásku. Nejprve ji přilepte na roh a po odstranění ochranného nátěru ji na roh přitiskněte. V některých rozích je páska již přilepena. Některé druhy pěnové pryže nebo plastů (obvykle pružné nebo univerzální).

správně, řezat, rohy, plastových, rohů

Použití lišt

Kromě tradiční lišty je hlavní funkcí lišty:

správně, řezat, rohy, plastových, rohů
 • Vyplňte mezery v místech, kde se podlaha stýká se stěnou.
 • K upevnění měkkých podlahových krytin (linoleum, koberce).
 • Chrání stěny před nárazy a poškozením při úklidu místnosti.

Stropní lišty se často používají v moderních interiérech se snahou o „eurodesign“. Umožňují vyrovnat nerovnosti horního okraje tapety a dodat místnosti elegantnější vzhled. Tyto lišty jsou vyrobeny z lisované pěny a jsou velmi lehké.

Bez ohledu na to, jakou podlahovou lištu si vyberete, budete čelit úkolu její montáže (lepení), aniž byste znečistili strop nebo tapety lepidlem, které nelze odstranit.

Pro tento typ práce je nejlepší bílý akrylát, nikoliv SILIKON. ) tmel.

Výhodou tohoto materiálu ve srovnání s „tekutými hřebíky“, PVA emulzí a jinými lepidly je jeho rozpustnost ve vodě, vynikající lepicí vlastnosti ke všem známým typům stavebních a dokončovacích materiálů, vysoká viskozita, nestékání, demontovatelnost bez porušení celistvosti lepené lišty a bez poškození povrchové vrstvy tapet nebo stropu.

správně, řezat, rohy, plastových, rohů

Pro práci s lištami potřebujete výsuvný stavební nůž:

 • Židle.
 • pilka na železo s jemnými zuby (nebo pilka na kov).
 • Výsuvný nůž na koberce s vyměnitelnými čepelemi.
 • Gumová hladítka o šířce 25 až 100 mm (prodávají se jako sada).
 • Stripper.
 • Lehký (1-1,5 palce) štětec na malování.
 • Stříkací pistole na plechovky s tmelem.

Pro pilování okrajů lišty v místě spoje v rozích se používá pilník na prkna, který se přizpůsobí okraji lišty a svírá úhel 45°. Bez použití truhláře je téměř nemožné, aby se hrany lišty v rohu správně spojily. Dovednosti používání tohoto základního nástroje se obvykle zvládnou během 10-15 minut. Hlavní je naučit se správně pilovat vnitřní a vnější rohy.

Polystyrenové lišty lepte až po úplném zaschnutí nátěru stropu nebo stěn nebo po zaschnutí tapet. Akrylátový tmel se nanáší po celé délce lišty v rovnoměrném, mírně zvlněném pruhu podél obou okrajů lišty. Neodkapává ani nestéká, dobře přilne k liště a po přitlačení ke stěně a stropu dokonale utěsní prvek bez dodatečné doby zdržení nebo spárování.

READ  Jak řezat laminované dřevo-štípané sporák s JIB bez čipu

Další zvláštností akrylového tmelu je, že umožňuje, aby se pěnová stropní lišta v případě nerovností stěny sama vyrovnala a získala rovnoměrný tvar. Po hodině tmel vlivem vzduchu vytvrdne a můžete přistoupit k závěrečné fázi úpravy místnosti. utěsnění mezer mezi lištou a stěnou.

Pod lištu nalepte maskovací pásku s odstupem 1-2 mm. od spodního okraje lišty. Z montážní pistole se vytlačí tenká „klobáska“ tmelu podél celého okraje lišty a ihned se nanese prstem nebo malou gumovou stěrkou. Odstraňte přebytečný akrylový tmel vlhkým hadříkem. Používá se také k odstranění přebytečného tmelu z rukou a stěrky. V případě potřeby ošetřete také horní okraj soklové lišty v místě styku se stropem.

Malířská páska se nesmí nanášet na strop. Po 10-15 minutách se pěnová stropní lišta natře stejnou barvou, jakou byl natřen strop. v případě zavěšeného stropu: odpovídající barvou emulzní barvy na vodní bázi. Ihned po natření odstraňte maskovací pásku. (Nikdy by se neměla nechávat, dokud barva nezaschne.)! Tapety se mohou poškodit.)

Oříznutí obložení pomocí ozdobných plastových rohů

Tapetované a šité vnější rohy je třeba chránit. Tapety se častým kontaktem poškozují, výplň je poškozená. K vyřešení problému lze použít rohové kameny. Rohové lišty na ochranu rohů stěn mohou být vyrobeny z různých materiálů.

Rohové lišty na ochranu rohů stěn: Možnosti výběru

Ne každý má rád tuto techniku zatáčení u zdi. ochranné rohy. ale existuje jen málo alternativ. V každém případě je na stěnách čalouněných tapetami roh stále lepší než vyčnívající a roztrhané panely.

K dispozici pouze jedno řešení pro integritu tapety bez použití dekorativních rohů. nedělají ostrý roh svahu, a zaoblené. V takovém případě nebude problém s její povrchovou úpravou. Panel tapety jednoduše zabalte, aniž byste jej museli řezat. Roh však musí být dokonale zarovnaný, jinak budete muset řezat znovu, což opět vyvolává otázku ochrany tapetového spoje v rohu.

Je důležité zvolit správný dekorativní roh, aby nepůsobil cize. K tomu existují speciální techniky.

Interiér v odpovídajícím stylu vypadá dobře

Rohy stěn musí být zvoleny v souladu s celkovým designem místnosti. Existuje několik standardních řešení:

  Sladění s povrchovou úpravou stěn. Je žádoucí dokonalá shoda barev, ale ještě lepší je, když je struktura podobná.

Buď se hodí k povrchové úpravě stěn, nebo ke dveřím

Obecně je nutné zvolit rohy pro ochranu rohů stěn v závislosti na designu místnosti. To lze provést až po uspořádání nábytku a pověšení textilií. Pak je snazší představit si konečný výsledek. Protože představa, kterou máme v hlavě, se může od skutečnosti značně lišit.

Pokud absolutně nemůžete najít přijatelnou barvu a rohy bytu chránit potřebu, věnujte pozornost průhledným plastovým rohům. Existují různé druhy. pevné, pružné, s různou tloušťkou stěny.

Typy rohových chráničů: z jakých materiálů

Podle oblasti použití je lze použít jak ve venkovním prostředí, tak v interiéru. Zatímco mluvíme o tom, jak chránit rohy bytu a domu. v místnosti. Začněme s materiály. Chrániče rohů pro rohy stěn mohou být:

 • Vyrobeno z plastu (PVC). Různé barvy, textury, dokonce i průhledné.
 • Vyrobeno z kovu. Mosaz, hliník (leštěný i neleštěný), nerezová ocel, lakovaná i nelakovaná.
 • Dřevěné stránky. Z různých druhů dřeva, hladké, texturované nebo reliéfní.

Roh oblouku je laminován pružným plastovým rohem

Nejprodávanější plastové rohy pro rohy stěn. Nemyslete si, že taková ochrana vypadá ošklivě. Stejně to není horší než roztřepené rohy. Existují jen různé typy plastů. leštěné, s metalizovaným efektem, se saténovým (matným) povrchem, s různými reliéfy. Je jasné, že pokud chcete najít něco specifického nebo speciálního, musíte proběhnout stavební obchody a trhy. Existuje však mnoho typů designu. Pokud jsou rohová zákoutí správně zvolena, dokonale splynou s dekorací, aniž by přitahovala pozornost. Takto spolehlivě chrání a zdobí spoje.

Tvary a velikosti

Hotové rohy obvykle svírají úhel 90°. Samotný roh není vždy ostrý, existují varianty se zaoblenými rohy. Z hlediska vzhledu se rohové chrániče stěn dělí na:

READ  Přípravek pro úhlovou brusku na řezání kovu

Mohou existovat pouze otázky o univerzální. Jedná se o dva pásy plastu nebo dřevovláknité desky spojené tenkým proužkem pružného materiálu stejné barvy. Můžete vytvořit tupý nebo ostrý roh, vnitřní nebo vnější, aniž by to znamenalo velký rozdíl. Z hlediska ochrany je však horší než pevná. ohebná část je přece jen poměrně tenká.

je třeba také zmínit, že úhelník může mít police stejné a různé šířky. Často jsou stejné, ale můžete najít i širší a užší.

Šířka police se u jednotlivých výrobců liší. Například plastové mohou mít police od 10 mm do 50 mm. Úhelníky Dřevovláknitá deska minimálně do šířky police 20 mm, kov. od 10 mm, ale maximální délka police. 90 mm (hliník). Je tedy z čeho vybírat.

na které se připojí

Volba způsobu připevnění rohů pro ochranu rohů stěn závisí na materiálu rohu a na tom, na jaký povrch budou připevněny. Nejčastěji se používá lepidlo. A tekuté nehty jsou nejlepší. Jedná se o univerzální složení, ale před nákupem zkontrolujte, zda konkrétní značka dokáže lepit potřebné materiály.

Pokud je roh rovný a bez velkých nedokonalostí, můžete ho na lepidlo položit. Pokud jsou v tapetách důlky/prohlubeň, je nepravděpodobné, že je můžete nalepit. V tomto případě můžete použít silikon. Pokud používáte bílé rohy, použijte bílý silikon. U barevných je lepší použít průhledné. Použití kyseliny není vždy vhodné. Ačkoli je levnější, může poškodit kov nebo lak.

V obou případech musí být stěna i roh čisté a suché. Přiložení materiálu na roh, jeho přitlačení na roh a upevnění pomocí proužků maskovací pásky. Lišta každých 40-60 cm. Pokud je vše rovné, každých 60 cm, pokud chcete tvar opakovat, každých 40 cm nebo i častěji.

Jak a čím nalepit roh z PVC na tapetu

V tomto stavu je ponechte, dokud lepidlo nezaschne nebo dokud silikon neztvrdne. Přesné načasování najdete na obalu. Maskovací pásku lze poté odstranit. Od standardní maskovací pásky se liší tím, že jde sundat i z papírových tapet, aniž by poškodila povrch. Pro jistotu však zkuste lepení a odlepování na nenápadném místě.

Předběžná práce

Proces instalace začíná výběrem lepicího prostředku. Polyuretanové lepidlo dobře fixuje plastové prvky a umožňuje orámovat plochy, které budou zatíženy. Dává možnost lepit díly v koupelně, pokud se mají lepit keramické obklady.

Silikonový tmel se používá jako upevňovací hmota s nižší nosností. Rohové díly mohou být připevněny tekutými hřebíky, pokud je obložení tmavé, pak může být přilepeno černou směsí, pro světlo a bílou. transparentní.

Příprava plastových rohů

Následně jsou rohové lišty považovány za připravené k montáži a můžeme pokračovat v procesu.

Odstranění plastových lišt

Odpověď na otázku, jak odstranit podlahovou lištu, pokud je vyrobena z plastu, také není nijak zvlášť složitá. Je třeba udělat pouze toto:

 • Oddělte lištu od instalační lišty.
 • Poté se šroubovákem vyšroubují šrouby, které připevňují instalační lištu ke stěně.
 • Poté jednoduše odpojte instalační lištu od stěny.

Opravy v každé místnosti vyžadují širokou škálu prací. To zahrnuje design stěn, povrchovou úpravu podlah a výměnu oken/dveří. Ve většině případů, zejména v sekundárním bydlení, se však předem provádějí různé demontáže, které se týkají téměř všech prvků uvnitř místnosti. Odstranění podlahové lišty je nezbytné pro správné položení nové podlahové krytiny a pro výměnu starých výrobků. Postup je poměrně jednoduchý, a proto jej lze provést vlastníma rukama.

Použití soklových lišt při dekoraci podlahových a stěnových spár je nezbytné, protože stěny jsou vyrobeny z různých druhů dřeva, hladké a lesklé. к. Tento dekorativní výrobek plní mnoho užitečných funkcí:

 • Uzavírá dilatační mezeru, která vzniká mezi podlahovou krytinou a stěnou (při pokládce laminátu, parket a dalších materiálů);
 • Zakrývá nerovnosti povrchu stěn způsobené pokládkou podlahové krytiny;
 • slouží jako kabelový kanál a umožňuje položení elektrických a jiných kabelů uvnitř;
 • Umožňuje dokonalé sladění stěn a podlah.
READ  Jak řezat kovový kout do 45 stupňů

Obtížnost demontáže tohoto dekorativního prvku závisí přímo na typu odstraňované lišty a způsobu jejího upevnění. Proto je nutné seznámit se se všemi typy výrobků, abyste věděli, jak obtížná nebo snadná bude práce.

materialDescription
Nejstarší a nejznámější typ lišty. Obvykle se vyrábí z jehličnatého dřeva, ale také z buku nebo dubu. Je šetrný k životnímu prostředí, velmi odolný a krásný. Ve srovnání s jinými typy je poměrně drahý. Další nevýhodou dřevěné lišty je složitost instalace, protože materiál vyžaduje velmi přesné osazení dílů a následnou povrchovou úpravu (např. lakování). Je také obtížné ji odstranit. Také nemá žádné kabelové kanály, není vhodné a žádoucí pod něj pokládat dráty kvůli vysokému nebezpečí požáru.
Je velmi oblíbený díky svému krásnému vzhledu (stejně dobrý jako dřevo) a nízké ceně. Lehké, snadno se instalují, často mají kabelové kanály pro pokládku vodičů. Plastové lišty není třeba natírat ani lakovat. Výrobek je vyroben z PVC a může mít různou výšku a naprosto libovolnou barvu. Jeho nevýhodou je křehkost při mechanickém nárazu a nutnost použití dalších prvků (zástrčky, konektory).
Snadno se čistí a jsou relativně levné. Nebojí se ultrafialového světla, nebledne, nedrolí se. Vyrobeno z dřevovláknité desky. Může imitovat drahé dřeviny. K dispozici jsou kabelové kanály. Hlavní nevýhodou je nízká odolnost a krátká životnost.
S dřevěnou základnou a krásným lakovaným nebo melaminovaným povrchem. Široká škála barev, přirozenost materiálu, příznivá cena a možnost přítomnosti kabelového kanálu lákají stále více zákazníků k dýhovaným lištám. Hlavní nevýhoda materiálu. strach z vody.
Často se používá v komerčních prostorách, velmi zřídka v obytných domech. Lze do něj vložit různé kabely.
Flexibilní, snadná montáž, ale je třeba ji dokončit (natřít), pokud bílá lišta neladí s interiérem. Nebojí se extrémních teplot ani vlhkosti, takže je lze použít v kuchyni nebo koupelně.

Tvary a velikosti

Prefabrikované rohy obvykle svírají úhel 90°. Samotný roh není vždy ostrý, existují varianty se zaobleným rohem. Z hlediska vzhledu se rohy na ochranu rohů stěn dělí na:

Mohou existovat pouze otázky týkající se těch univerzálních. Jedná se o dva proužky plastu nebo dřevovláknité desky spojené tenkým proužkem pružného materiálu stejné barvy. Díky tomuto spojení je možné vytvořit tupý nebo ostrý roh, vnitřní nebo vnější. bez většího rozdílu. Z hlediska bezpečnosti je však horší než pevné. ohebná část je přece jen poměrně tenká.

Měli byste také vědět, že si je můžete pořídit s policemi stejné nebo různé šířky. Nejčastěji jsou rohy stejné, ale je možné najít i takové, které mají jeden širší a druhý užší.

ČTĚTE, jak řezat plastový roh pod úhlem 45 stupňů

Šířka police se u jednotlivých výrobců liší. Například plast může mít proužky od 10 mm do 50 mm. Úhly Dřevovláknitá deska minimálně se šířkou police 20 mm, kov. od 10 mm, ale maximální délka police. 90 mm (hliník). Je tedy z čeho vybírat.

Jak a čím lepit plastové rohy na různé povrchy?

Způsob úpravy stěn a oblouků plastovými rohy se liší v závislosti na materiálu povrchu. Sádrokarton, papírové tapety, dřevo a kov vyžadují různé techniky povrchové úpravy. Musíte zvolit správné lepidlo, ne každé lepidlo je vhodné pro různé materiály. Kromě toho je důležité dodržovat postup a technologii práce, aby roh neodpadl několik dní po lepení. Jak přilepit plastový roh k různým povrchům??

Na stěny ze sádrokartonu i tapety

Pokud je roh připevněn ke stávající tapetované stěně, je třeba být velmi opatrný, aby nedošlo k narušení vzhledu místnosti. Výběr plastu závisí na barvě a struktuře dokončovacího materiálu: může se lišit, ale může barevně ladit nebo být v odstínu stejný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS