Jak správně nainstalovat čáru zastřihovače na trimru pro trávu

Cívky (hlavy) pro trimičy

Tiché hlavy umístěné v nich se dřevem, spolu s noži a disky, které jsou součástí seznamu řezací headset pro trimy. Hlavní funkcí hlavy, nebo jak jsou často označovány jako cívky, je rychlé a úhledné trávy. Dnes existují různé typy hlav. Všichni se sdílejí mezi sebou, zejména na principu podání a nabíjení rybářské linky. Tato klasifikace umožňuje vybrat si optimální hlavu komárů až téměř každý začínající zahradník.

Většina amatérských a domácích motocosu jsou přiděleny jednoduchým zařízením. Skládají se z motoru, tyče, ve kterém pružný nebo pevný hřídel hřídele, rukojeti a řezací orgán, jejichž role často hraje hlavu zastřihovače pro trávu. Na principu dodávání rybářské hlavy jsou hlavy rozděleny do následujících typů:

 • Manuál. headset tohoto typu dostal své jméno kvůli skutečnosti, že řezací kabel je podáván ručně. Pokaždé, když potřebujete prodloužit přednášku pro zastřihovač, musí operátor přestat pracovat s vyžínačem a vytáhnout ho mechanickým způsobem. To přináší své nepříjemnosti, to je přesně tento druh příslušenství je považován za nejoblíbenější mezi zahradníkům. Ruční cívky se liší od analogů trvanlivosti a nízkých cen;
 • Poloautomatická. Při práci s hlavami tohoto typu prodlužte kabel lezením headsetu na zem. Během tohoto stisknutí tlačítka, které řídí kotevní mechanismus. Vytváří odstředivou sílu, která tlačí kabel venku. Poloautomatická hlava pro vyžínač trávy má jednu důležitou výhodu. během jeho provozu není nutné přestat pracovat s motocyklem, protože je možné prodloužit sušičku pro trimmer, když motor běží. Jedinou nevýhodou je poloautomatická řezná headset, který stojí za to trochu dražší ruční cívky;
 • Automatické. pravidelné příslušenství tohoto typu jsou snadno ovladatelné. Chcete-li prodloužit kabel k obsluze, stačí zpomalit motokos obratu motoru. Automatická tovární cívka pro trimrů trávy se liší od analogů Snadné v provozu. Cena headsetu tohoto typu je však nejvyšší na trhu.

Každý z následujících typů řezacích zařízení je vhodný pro provoz v těchto nebo jiných podmínkách. Hlavy rukou jsou nejlépe používány v sekcích s pevnými překážkami. Nízkonáklady na headsetu tohoto typu poskytnou příležitost koupit několik ručních hlav najednou, a střídavě je měnit, jak selháte. Automatické modely, naopak, jsou poměrně drahé, takže jsou nejlépe používány k péči o čisté oblasti.

Vyberte si lope pro zastřihovač

Správný tankování rybářské čáry v trimru pro trávu také závisí na jeho kvalitě a od přesné shody nitě a modelu mosazi pro trávu. Obecně se sušička pro zastřihovače vyrábí o tloušťce 1,2 až 4 mm. A jaký je maximální průměr vhodný pro mosaz pro mosazi, napsaný v návodu k obsluze. Je extrémně doporučeno mechanicky rozšiřovat otvor pro závit, aby bylo možné používat silnější čáru. To může vést k tomu, že motor motokos vypálí nebo bude pracovat s přerušením. Pečlivě se podívejte na průřez rybářské čáry, může být kulaté nebo s žebry (čtverec, „hvězdička“). Tvarovaný závit vhodný pro sklizeň přísnější trávy a plevele. Pokud však tráva zemřela příliš tvrdě, je lepší použít motocos s noži (řezačka).

READ  Jak snížit dřevotřískovou desku doma

Některé typy rybářské linky mají poněkud ostrost, takže aby se zabránilo zranění, naplnění cívky stojany v rukavicích.

Druhy zastřihovačů hlav pro cívky

Hlavními prvky spouště je mosější mršen, což je válcové tělo s vloženou do cívky (cívek). Lesk pro zastřihovač (šňůra). Hlavy se liší od sebe metodou podání a doplňovacího kabelu. Smíchejte tři typy hlav:

 • Automatický. Rybaření rybářská linka se provádí po tom, jak uživatel snižuje otáčky motoru. Automatický podávací kabel je velmi pohodlný, pokud potřebujete provést velké množství práce. Mínus taková hlava leží ve velkém průtoku závitu.
 • Poloautomatický. Použití takové hlavy nevyžaduje, aby uživatel provedl některé komplexní manipulace. Princip jeho práce je navržen tak, že únik vyžínače začne automaticky prodloužit, zatímco vyžínač pro trávu pracuje na plném otáčení. Je nutné pouze mírně zaklepat na hlavu hlavy Země (odstraní uzamčení rybářské čáry) a kabel v důsledku odstředivé síly se rozprostírá od cívky. Pak je obložení pro vyžínač řezán na požadovanou délku nožem, který je umístěn na ochranném pouzdře.
 • Manuál. Chcete-li prodloužit kabel, musíte přístroj zastavit. Poté bude muset být lopatka pro zastřihovnuto ručně vytáhl.

Typy trimrových cívek

Blok: 2/6 | Počet znaků: 1167

Jak odstranit cívku s vyžínačem pro trávu a odstranit čáru pro vyžínače

Zpočátku před doplňováním čáry vyžínače k ​​trimrové cívce pro trávu je nutné jej odtisknout. Cívka nebo tip je zařízení, které je uvnitř mosější hlavy, cívek nebo bubnů. Hlavy jsou různé typy (v závislosti na výrobce), nicméně, princip nahrazení rybářské linie na cívce je stejná. Nejdříve to zjistíme, jak odstranit hlavu z nástroje, stejně jako jak dostat buben z něj s rybářskou linkou.

To je zajímavé! Vyměnit zařízení lze provést přímo na přístroji, ale pokud to provedete poprvé, je stále doporučeno odstranit hlavu, a prozkoumat podrobný proces vinutí. Po zvládnutí technologie je možné provádět náhradní práce na trimrové motocosu nebo benzokosu.

Pokyny, jak podporovat ruční hlavu na trimreru, má následující formulář:

 • Otočte nástroj k hlavě nahoru a v případě potřeby jej vyčistěte od nečistot. Vezměte na dva prsty jedné ruce pro víko zámky (na hlavu mozosti), které jsou umístěny symetricky k sobě navzájem. Po plicích jejich stoupání uvnitř, demontovat ochranný kryt z bubnu
 • Další od stromu bubnu by měl být odstraněn cívkou pro rybářskou linku. Je vysazen na hřídeli bez upevňovacích prvků, tak demontovány jednou rukou
 • Hlavní část bubnu je upevněna pomocí šroubu, který potřebuje odšroubovat šroubovák s odpovídajícím špičkou nebo pálkou
 • Pro odšroubování je nutné držet základnu bubnu jednou rukou a sekundu, aby se šroubovák proti šroubováku proti směru hodinových ručiček
 • Po tom, můžete přistoupit k demontáži. Chcete-li to provést, nemusíte ho vytáhnout se veškerým výkonem a mírně kymácí po stranách, pomalu odstraňte ze záběru s kovovým hřídelem, ke kterému byl buben vysazen
 • Při instalaci byste měli dát hlavu do štěrbin tvaru tetrahedrálu

Tento proces není obtížný, a jak chápete, demontovat všechny hlavy nepotřebuje, pokud víte, jak se výměna provádí. Při demontáži zvažte takové nuance:

 • Pravidelně vyjměte hlavu se doporučuje zabránit korozi závitového spojení. Pokud nikdy nevyšroubujete šroub, v případě potřeby to bude obtížné to udělat a dokonce i je to nemožné
 • Pokud má šroub čtyřrážky vrtání hlavy, pak pro odšroubování, měli byste vybrat šroubovák nebo bity vhodné velikosti, abyste odstranili zátky hlavy na hlavě
 • Při montáži instalace by mělo být zpracováno závitové sedadlo s lubrikanty, například solidol nebo strojní olej
 • Pokud se kontrola na šroubových lilie, pak pro své náročné, můžete použít speciální upínací kleště
 • Existují bubny, které nevyžadují předem demontáže. K jejich demontáži by mělo být odebráno, a otočit se v opačné straně směru směru hodinových ručiček
čáru, zastřihovače, trimru, trávu

Vědět, jak rozebrat buben, je nutné pokračovat v objasnění procesu výměny trimrové linie pro trávu. Níže uvedený na video zobrazuje podrobný proces, jak otevřít trimrovou cívku pro trávu a rozebrat ji.

READ  Jaký je zastřihovač pro trávu, aby si vybral elektrický nebo benzín

Blok: 3/8 | Počet znaků: 2920

Výběr rybářské linky

Chcete-li úspěšně doplnit rybářskou linku v hlavě zastřihovače, je důležité odhadnout výběr spotřebního materiálu. Silnější kabel, který ovládáte, hustou a silnější trávou, který může řezat. Často se používá univerzální čára pro vyžínače, jehož průměr je 2 mm. Vyberte vhodný pro průměr sekačky následujícími způsoby:

 • Podívejte se na informace o tloušťce rybářské linky v pokynech připojených k zastřihovači.
 • Věnujte pozornost bobbinu. Někdy platí informace o možných průměrech rybářské linky.
 • Další možností je pokusit se vložit kabel do výstupu. Pokud to bude snadno jít do toho, pak je zvolený průměr rybářské čáry vhodný pro použití.

Herb Trimmer Coil

Můžete si vybrat vlákno kabelu podle typu motoru. Pokud je únik vyžírce příliš tlustý, pak se odolnost vůči otáčení zvýší. motor v tomto případě bude silně přehřátý a brzy selže. Užitečná doporučení:

 • Pro elektrické zařízení s motorem menším než 500V závit je tloušťka 1,3 mm. Pokud k tomu není nalezeno, můžete použít 1,6 mm Trimmer Fishing Line. Pokud je napájení větší než 1 kW, vyberte kabel o průměru 2 mm.
 • V benzínu vyžínače pro trávu je hodnota sekačky hřídele. Pro zakřivenou volbu se často používá kabel pro 2 mm. Pokud je hřídel rovný, namontujte závit 2.4-2.5 nebo 3 mm. Nejhorší protokol pro zastřihovač je instalován na výkonných zařízeních. od 1,3 kW.

Věnujte pozornost typu šňůry. Některé populární možnosti:

 • Nejběžnější protokoly s kruhovým průřezem. Jsou dobře srandinující čerstvé bylinky, ale horší zvládne se keře, suché.
 • Zkroucené (spirála) šňůru žádná vysoká síla, ale dobře vhodný pro tenké mladé trávy.
 • Jazbed vlákno s ostrými hranami je ideální pro velký bournahan na začátku pozemku.
 • Ještě pravděpodobnější, že se trávím sekat pravoúhlým, hvězdným nebo čtvercovým linií pro vyžínače pro trávu, ale nejsou příliš trvanlivé.
 • Nejdolnější je dvousložkový kabel s vnitřním jádrem a kulatým průřezem.

Typy sušičky pro zastřihovač pro trávu

čáru, zastřihovače, trimru, trávu

Všimněte si, že není možné použít místo drátu, kovových řetězců a kabelů, jakož i obvyklého rybářského vlákna. Zařízení bude nebezpečné pro uživatele i okolní. Takže kabel nebo podobné výrobky budou postupně začít pracovat, v důsledku jejich konců jsou rozbité a malé kousky budou rozptýlit vysokou rychlostí.

Blok: 3/6 | Počet znaků: 2323

Jak vložit vyžínače Linge do vyžínače?

Řezání silnější cívky řezného nitě pro zastřihovač pro trávu. lekce není obtížná, ale začínající zahradníci budou muset trénovat trochu, aby mohli rychle vložit šňůru do stávajícího ekonomického zastřihovače pro trávu.

čáru, zastřihovače, trimru, trávu

Existuje několik způsobů, jak doplnit hlavu mozelace zastřihovače pro trávu. První metoda je nejjednodušší a nejvhodnější pro začátečníky.

READ  Nastavení zastřihovače třídobý motorový karburátor pro trávu

V tomto případě je kabel vložen do cívky v takové sekvenci:

 • Zpočátku bude nutné vytrhnout z celkové cívky asi 6 m pro vyžínač trávy, po kterém může snížit výsledný segment na polovinu. V důsledku toho by měly být získány 2 závity, každý;
 • Na jednom konci, první segment bude muset udělat druh háku, a vložit do jednoho z průchozích otvorů umístěných v horní části cívky;
 • Dále musíte začít vinutí linky na cívce ve směru označeném šipkou. Během navíjení musíte vysledovat tak, aby únik vyhořetu rovnoměrně položil na povrch cívky a nešel nad jeho horní část. Není nutné zakončení segmentu až do konce, přibližně 15 cm vlákno by mělo zůstat v rukou;
 • Zbývající volný konec ranního kabelu bude muset vložit do jednoho z vybrání umístěných v horní části cívky;
 • Dále bude stejný postup vyžadován společně s druhým segmentem rybářské linky. Bude nutné vítřit na spodní část cívky;
 • Stejně jako v prvním případě není vinutí lope pro zastřihovače do spodní části plně potřeba. Zbývající kus závitu bude muset vložit cívku ve druhé drážce.
čáru, zastřihovače, trimru, trávu

Po provedení operace bude muset být cívka instalována na vyžínače pro trávu a spuštění. Chcete-li zkontrolovat spolehlivost upevnění závitu, budete muset tlačit plynovou páku do konce tak, aby motor dosáhne maximálních otáček. Pokud sušička pro zastřihovač nevrhne z hlavy, je sušička pro vyžínače bezpečná a během sečení byliny, nebude létat z cívky proti komárům.

Příprava na náhradu

Pro jasnost byla z MOTOCOS odstraněna hlava mozičky (cívka). Chcete-li nahradit řádek, není nutné jej odstranit, vše se provádí na místě. Dlouho to nezabírá.

Demize zastřešení pro trávu. udržuje na západkových zámků. Vyjměte víko stisknuté na západku. Pokud nemáte dostatek úsilí, pak používáte Scolding.

Cívka se skládá z následujících možností:

Princip akce je další. Stisknutím tlačítka se cívky lisuje na pružinu a vychází z blokovacích drážek v víku cívky. Držení v tomto stavu může být cívka zkroucena, čímž se upraví délku rybářské linky. Když je tlačítko uvolněno, skříňská pružina vrátí cívku do původního pevného stavu.

Jak odstranit cívku a vyměnit sušičku pro zastřihovač

Majitelé zastřešení, převážně nováčků, jsou zmateni, hraničí s panikou, když je potřeba změnit řezný nástroj nebo vyžínač rybářská linie v cívce. Velmi často, když se pokusíte odšroubovat většinu hlavy, uživatelé jednoduše ho vedou do havárie, ne podezření, že je odšroubován v opačném směru. K tomu, že se nestane, pokud je nástroj vyměněn, doporučuje se seznámit se s krokem podle krokem níže.

 • Před doplněním čáry vyžínače k ​​cívce, zmírnění motoru motokos nebo od napětí Eertelic Trimmer pro trávu, aby se zabránilo zranění, které mohou nastat, když je rotace řezného nástroje náhodné.
 • Odšroubujte trysku pevnou na hřídeli převodovky. K tomu musí být hřídel upevněn, vyrovnejte otvory na podložku a na ose a vložte kovovou tyč nebo šroubovák v nich.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS