Jak správně nastavit ventily na vašem MotoBlocku

Jak seřídit ventily na MotoBlocku, vůle v hlavě

Seřízení ventilů na motorovém kypřiči je hlavní prací, která se provádí při údržbě stroje. Servisní interval je nutný pro zajištění bezpečného provozu motorového kultivátoru a pro kontrolu robustnosti a spolehlivosti všech součástí a spojů. Níže se podíváme na to, jak seřizovat ventily vašeho motorového kultivátoru, protože jsou nejdůležitějším prvkem pro efektivní provoz motoru. Další recenze elektrického nářadí na kanálu YouTube společnosti AgroMotoCentre. Často se také objevují recenze strojů a jejich funkcí. Přečtěte si video na následujícím odkazu.

Úprava lišt spočívá pouze v úpravě mezer. Tento postup je povinný při provádění údržby. Hodnoty vůlí naleznete v technickém listu stroje. Přípustné parametry se u jednotlivých modelů liší v závislosti na značce a typu motoru stroje.

Jednonápravový traktor a jeho konstrukce

Údržba je pro jednotlivé traktory nutností. To zahrnuje seřízení kritických součástí, které jsou pro výkon stroje zásadní. To zahrnuje ventily a karburátor. Jejich bezchybná funkce má přímý vliv na funkčnost motoru. Pokud dojde k jejich poruše, převodovka a celý pojezd stroje spolu s ovládacími prvky nebudou správně fungovat. Pro udržení stroje v dobrém stavu je nutné znát jeho konstrukci. Jednonápravový traktor se skládá z následujících součástí:

Každý jednonápravový traktor má své vlastní vybavení. Jsou poháněny dvoutaktním nebo čtyřtaktním motorem. Z hlediska napájení mohou být poháněny naftou nebo benzinem. V současné době se nejčastěji vyrábějí stroje se čtyřtaktními motory. Mají vyšší technické vlastnosti. Velké stroje jsou obvykle vybaveny vznětovým motorem. Všechny ostatní kultivátory jsou vybaveny benzinovými motory.

Točivý moment motoru se přenáší na kola stroje prostřednictvím převodovky. Skládá se z:

Podvozek stroje se skládá z kol. K dispozici jsou pneumatická nebo kovová kola. Kola jsou namontována na rámu společně se zbytkem jednotky. Na rukojetích a kolem nich jsou ovládací prvky. Skládá se z páky spojky, různých páček a tlačítek pro změnu směru jízdy a řazení. K dispozici je také tlačítko pro zastavení motoru.

Palivový systém se skládá z palivové nádrže, karburátoru a palivového potrubí. Hlavní částí je karburátor. Funguje jako směšovač. Tento směšovač mísí benzín se vzduchem a přivádí tuto směs do válců motoru. Karburátor se naopak skládá z menších součástí:

Karburátory různých modelů pohonných jednotek mají různá nastavení.

Vztah mezi motorem a ventily

Jednonápravový traktor je kompletní zemědělská jednotka, která zahrnuje tyto součásti

Motor. hnací ústrojí motorového kultivátoru. Mezi těmito typy motorů se rozlišuje:

Výrobci v poslední době vyrábějí vysoce výkonné čtyřtaktní motory.

Dieselové motory se montují do velkých strojů, zatímco benzínové motory se montují do malých a středních strojů, které jsou mezi zemědělci rozšířené, s objemem 4-9 litrů.с.

Spalovací motor je srdcem zařízení, které přeměňuje tepelnou energii procesu spalování paliva na mechanickou energii.

Proces přeměny energie probíhá ve čtyřech fázích:

Spalovací komora přijímá palivo přes vstupní rozdělovač. Vačky ventilů se zavírají a píst se pohybuje nahoru, čímž dochází ke stlačování směsi paliva a vzduchu. Po zapnutí zapalovacích svíček dojde k zapálení hořlavého materiálu výbojem. Když se teplota zvýší, směs se rozpíná a tlačí píst směrem dolů. Tepelná energie se přeměňuje na mechanickou energii. Při otevření ventilů jsou plyny odváděny do výfukového systému.

Vůle vstupního a výstupního ventilu se může po určité době používání vlivem velkého zatížení změnit.

Důvodem je opotřebení součástí. Pokud je vůle ventilu příliš malá, mění se fáze distribuce plynu. Motor nepracuje se svým jmenovitým výkonem. Větší vůle způsobuje mechanické vibrace, které mohou vést k deformaci. Válec není zcela naplněn z důvodu krátkodobého otevření ventilů. To vede k poruchám a závadám, sníženému výkonu.

Seřízení vstřikovacího ventilu na motorovém kypřiči je povinnou součástí servisu.

Podle technického listu je třeba provádět údržbu jednou ročně. V případě poruch lze ventily dvakrát ročně seřídit.

Pokyny krok za krokem pro různé modely

Lifan 6.5

Seřízení ventilů na jednonápravovém traktoru Lifan 6.5 je nastavení správné mezery pod ventily. Postup operací bude následující:

 • Sejměte kapotu, abyste se dostali ke setrvačníku.
 • Odstraňte víčko ventilu. Pod ním se nacházejí dva ventily. vstupní a výstupní.
 • Test vůle sacích ventilů vyžaduje měrku 0,15 mm pro sací ventily a 0,2 mm pro výfukové ventily. Správně nastavená měrka by měla pod ventilem procházet zcela volně.
 • Chcete-li seřídit, povolte upevňovací matice pomocí klíče. Vložte měrku mezi ventil a píst tak, aby nesklouzla a pevně držela na svém místě. Šroubovací matice.
 • Vyměňte víčko ventilů a kryt setrvačníku.
správně, nastavit, ventily, vašem, motoblocku

Neva MB 2, Žirka 105 úprava

Postup seřizování ventilů u kypřiče Neva MB 2 a podobného kypřiče Zirka 105:

 • Chvíli nechte motor běžet a pak jej ochlaďte.
 • Odstraňte kryt.
 • Sejměte víčko ventilu a sáhněte pod setrvačník.
 • Odšroubujte pojistnou matici.
 • Lopatka, která se zasune do mezery, by měla mezi pístem a ventilem procházet velmi volně.
 • Přišroubujte celý systém zpět.
správně, nastavit, ventily, vašem, motoblocku

Jak zvolit správné nastavení ventilů na vašem zařízení ZIP

Jak se nastavují ventily u oblíbeného elektrického kultivátoru?

 • Otevřený setrvačník.
 • Odšroubujte víčko ventilu ve směru hodinových ručiček.
 • Pomocí stylusu zkontrolujte mezeru stejným způsobem, jak je popsáno výše.
 • Klíčem otočte mezi maticemi a mírně je povolte.
 • Zavřete systém a proveďte test.
READ  Jak správně připevnit zvedací háky k jednonápravovému traktoru

Jak nastavit motorový kypřič Agro

Při seřizování ventilů na motorovém kypřiči Agro postupujte následovně:

 • Zahřejte motor a nechte ho chvíli vychladnout.
 • Demontáž olejové lázně vzduchového filtru.
 • Dále je třeba odšroubovat kryt setrvačníku, který je opatřen 6 šrouby.
 • Značky 0 (horní mrtvý bod), 5, 10 a 20 (vstřikování paliva) jsou umístěny na setrvačníku. Srovnejte mrtvý střed setrvačníku se značkou na válci tak, aby byly proti sobě.
 • Poté sejměte kryt ventilů.
 • Pod ním jsou dva ventily. Povolte pojistnou matici a zasuňte žiletku pod ventil. Lopatka by se měla volně pohybovat mezi pístem a ventilem.
 • Po dosažení tohoto cíle matici zašroubujte zpět. Poté vyměňte kryt ventilů a kryt setrvačníku.

Je třeba poznamenat, že stejný postup seřízení se provádí i u ventilů bloku motoru Patriot. Jednonápravový traktor Agros a jeho nastavení ventilů se týká také modelu MB 1.

V případě potřeby lze tedy použít identické schéma.

Kaskáda

Nastavení ventilu na kultivátoru Cascade:

 • Sejměte kryt setrvačníku.
 • Odstraňte kryt ventilů.
 • Otáčejte setrvačníkem, dokud nebude sací ventil sevřen. Výfukový ventil se proto stlačí.
 • Dále je třeba dosáhnout správné mezery pro každý z ventilů. Podle příručky je toto nastavení 0,15 mm pro sání a 0,20 mm pro výfuk.
 • Pomocí měrky zkontrolujte vůli mezi ventilem a pístem. Pokud je měrka velmi kluzká nebo mezi nimi vůbec neprochází, budeme ji muset znovu nastavit. Pokud není k dispozici měrka, lze použít žiletku o tloušťce 0,1 mm.
 • Uvolněte upevňovací matici pro seřízení a vložte měrku do mezery pod ventilem. Jeho optimální poloha je taková, kdy je dostatečně blízko mezi pístem a ventilem, aniž by došlo k jeho prokluzu.
 • Když je vše v pořádku, utáhněte matice a poté nasaďte víčko ventilu a kryt.

Nastavení ventilu na motorovém kypřiči Ural by mělo rovněž vycházet z výše uvedených pokynů.

Schéma je nastaveno identickým způsobem, takže můžete použít stejný algoritmus úkonů, přesně jako při seřizování ventilů na oblíbeném motobloku Centaur.

Seřízení ventilů benzínového motoru MotoBlock

Pokud budete používat měrku místo lopatky, pak se ujistěte o její tloušťce, samozřejmě určete mikrometrem nebo najděte informace na webu. Šířka ostří je 0,08 mm., buďte opatrní!jednonápravový traktor vše na https://www.com/watch?v=nnh3h.

Opravy a servis motorový kypřič https://www.com/watch?v=5U4i4.

Děkuji Slavík za připomínku lopatky, Uložil jsem ne tak dávno, také dotáhl ventil, jako dlouhá doba s měrkou nemohl přijít na to, číslování je již vymazán „musí být stejně starý jako já)))“ nicméně pro lopatku vyrazil z mé hlavy ))))

Slaviku, díky za video! Je čas zkontrolovat i ten váš, abyste se přizpůsobili, zatímco prší:)

Děkuji! Co je to za oranžovou zátku na víku ventilů?? Žádný nemám.

V anotaci podobných motobloků se uvádí: Za chladného počasí se motor špatně startuje. Před spuštěním motoru vytáhněte gumovou zátku z hlavy válců a nalijte do ní přibližně 4 ks oleje.5 kubických centimetrů motorového oleje. Lidé ale říkají, že to nemá smysl přehánět. Nikdy jsem ho nepoužil. V mrazivém zimním počasí startuje bez problémů, většinou na první prasknutí.

poraďte mi, co mám dělat, můj motor byl spuštěn asi hodinu na směsi nafty a benzínu, nyní se spouští špatně a spotřeba se výrazně zvýšila, trakce se nesnížila. nyní zkontrolujte vstřikovač na štítu, pokud je netěsný, vyměňte rozprašovač? jak zkontrolovat píst?

Nastaveníventily Čínský motor Lifan 168F-2,170F,177F jednonápravový traktor Lifan

Nastavení ventilů motoru LIFAN nebo podobných čínských motorů motorové bloky, kultivátory, čerpadla, gen.

Díky za video! Zkusím to sám s měrkou.

Zachraňme naději na úspěch? esli mojno

Slav, jaký olej plníte do vzduchového filtru, kolik to stojí??? A přibližně kolikrát je třeba seřídit ventily??Předem děkujeme!!

na horní straně víčka dekompresoru je žlutý šroub?

Ahoj Vyacheslave.Špatný start Zubr 105 na volnoběh se občas zasekne.Co je možné?

děkuji moc jsem upravil ventily jsem byl loni jsem se tam podíval, ale nenašel značku na motoru, aby odpovídala setrvačníku, měl jsem pružinu bouchání zvuk jako zvon, na zatížení slyším, ale ne slyšet, jsem se otočil a tam na výfukovém ventilu šroubovák může být instalován vahadlo volné a koupil jsem traktor jednu nápravu bez náčrtu jsem nedostal.

READ  Jak stříhat tyl ve správné výšce

Mt Zubr 9 hp help. nelze spustit. co je důvodem, možná? Palivové čerpadlo funguje správně. také tryska. vůle ventilů je normální. 2.Volně pobíhá už 4 roky 

Dobrý čas Veceslava, jak to, že je 2 taktní motor a kde je TDC? ? kde je časování mezi vstupním a výstupním ventilem ? Nejsem si jistý, jestli to platí pro motorku, ale víceméně to platí pro auta, kola a mopedy.

Dobrý den. moje kolo je 4 roky staré. jak poznáte, zda je třeba seřídit ventily. ( zirka sh 41 t jednonápravový traktor )

Za normálních okolností není mezera mezi výfukovými ventily jen trochu, nestačí se jen zahřát a máte co dělat, aby náš klient vůle jsou podobné těm na sání, že výfukové.

Řekněte mi, kdo by mohl mít motor Kentavr DVS-200B1 a vědět, co může být příčinou nevyváženého a praskání do výfuku (někdy i výstřely). Zkontroloval jsem ventily, ale svíčky jsou tmavé. Je možné zkontrolovat a opravit zapalování? Nový motor shořel asi 1.5l benzínu.

Proč plyn prochází vzduchovým filtrem?

Vyacheslav Mám dieselový motor 6 koní KM 178 F.Při práci na zahradě se záhrabem na 2. rychlostní stupeň se objeví modrý kouř a zdá se, že se motor zastaví a tah klesne asi na 2-3 sekundy a pak zmizí.opět asi za 3 minuty.

Přeji hezký večer. Můžete jakkoli pomoci. Oholí šroub upevňující hřídel koromisoru. Podruhé. Co může být příčinou. Tlačítka jsou hladká, ani ventily nevypadají, že by měly nějaké problémy.

Jak seřizovat ventily na motorovém kultivátoru

Jednonápravový traktor. univerzální jednotka pro orbu. Oblíbený mezi zemědělci, kteří pracují na malých pozemcích a nahrazují traktor.

 • orba a brázdění;
 • kultivace;
 • zavlažování;
 • Sklizeň brambor, cibule;
 • Sekání plevele;
 • odklízení sněhu;
 • Přeprava nákladu s přídavným přívěsem.

Obsluha řídí stroj před sebou a přitom zpracovává půdu, přičemž drží ovládací páky.

Seřízení ventilů na motorovém kypřiči, seřízení ovládacích prvků, výměna oleje v hlavních jednotkách a kontrola pneumatik jsou základní úkony, které se provádějí při údržbě motorového kypřiče. Servis je nutný k zajištění bezpečného provozu stroje, ke kontrole spolehlivosti a životnosti všech jeho částí a spojů.

Tento přehled ukazuje, jak seřizovat ventily na motorovém kultivátoru. Mají vliv na hladký chod motoru a celého vozidla.

Pokyny krok za krokem pro různé modely

Lifan 6.5

Seřízení ventilů na jednonápravovém traktoru Lifan 6.5 je nastavení správné mezery pod ventily. Postup operací bude následující:

 • Sejměte kapotu, abyste se dostali ke setrvačníku.
 • Odstraňte víčko ventilu. Pod nimi jsou dva ventily. vstupní a výstupní.
 • Ke kontrole vůle ventilů budete potřebovat měrku 0,15 mm pro vstupní ventil a 0,2 mm pro výstupní ventil. Pro správné seřízení by mělo měřítko procházet pod ventilem poměrně volně.
 • Chcete-li seřídit, povolte upevňovací matice pomocí klíče. Vložte ji mezi ventil a píst tak, aby nesklouzla a pevně držela na svém místě. Utáhněte matici.
 • Vyměňte kryt ventilu a kryt ručního kola.

Nastavení modelu Neva MB 2, Zirka 105

Postup regulace ventilů u kypřiče Neva MB 2 a podobného kypřiče Zirka 105:

 • Chvíli nechte motor běžet a pak jej ochlaďte.
 • Odstraňte kryt.
 • Sundejte kryt ventilů a dostaňte se k setrvačníkům, které jsou pod ním.
 • Povolte pojistnou matici.
 • Lopatka, která vstupuje do mezery, by měla procházet velmi volně mezi pístem a ventilem.
 • Přišroubujte celý systém zpět.

Jak správně nastavit ventil na sklízecí mlátičce Zip Power

Jaké je pořadí seřízení ventilů u populárního motobloku zipp:

 • Otevřete setrvačník.
 • Odšroubujte víčko ventilu ve směru hodinových ručiček.
 • Pomocí měrky zkontrolujte vůli, jak je popsáno výše.
 • Klíčem otočte mezi maticemi a trochu je povolte.
 • Zavřete systém a proveďte test.

Jak změnit nastavení zařízení Agro

Nastavení ventilů na kypřiči Agro se provádí takto

 • Předehřejte motor a nechte jej vychladnout.
 • Vyjměte olejovou lázeň vzduchového filtru.
 • Poté je třeba odšroubovat kryt setrvačníku, který je upevněn 6 šrouby.
 • Značky 0 (horní mrtvý bod), 5, 10 a 20 (vstřikování paliva) jsou umístěny na setrvačníku. Srovnejte mrtvou středovou polohu setrvačníku se značkou na válci tak, aby byly proti sobě.
 • Poté sejmeme kryt ventilů.
 • Pod ním jsou dva ventily. Povolte pojistnou matici a vložte žiletku pod ventil. Lopatka by měla volně procházet mezi pístem a ventilem.
 • Po dosažení tohoto cíle matici zašroubujte zpět. Poté vyměňte víčko ventilů a kryt setrvačníku.

Za zmínku stojí, že stejné úkony se provádějí při seřizování ventilů na vozidle Patriot. Jednonápravový traktor Agros a jeho nastavení ventilů odpovídá také modelu MB 1.

V případě potřeby lze tedy použít identický vzor.

Kaskáda

Nastavení ventilů na kultivátoru Cascade:

 • Sejměte kapotu ze setrvačníku.
 • Sejměte víko ventilu.
 • Otáčejte setrvačníkem, dokud nebude sací ventil těsný. Výfukový ventil se proto stlačí.
 • Dalším krokem je dosažení správné mezery pro každý ventil. Nastavení je 0,15 mm pro sací ventil a 0,20 mm pro výfukový ventil, jak je uvedeno v návodu.
 • Pomocí měrky zkontrolujte vůli mezi ventilem a pístem. Pokud je příliš kluzký nebo neprochází mezi ventily, musíme jej znovu nastavit. Pokud není k dispozici, může být užitečná žiletka o průměru 0,1 mm.
 • Chcete-li seřídit ventily, povolte upevňovací matici a do mezery pod ventilem vložte měrku. Jeho optimální poloha je taková, kdy je dostatečně blízko pístu a ventilu, aniž by prokluzoval.
 • Když je vše v pořádku, utáhněte matice a nasaďte zpět víčko ventilu a kryt.
READ  Co potřebujete kyvadlo v elektrickém vlákně

Seřízení ventilů na bloku motoru Ural by mělo být provedeno podle následujících pokynů.

Vzor je totožný, takže můžete použít stejný algoritmus pro nastavení ventilů na oblíbeném motorovém dmychadle Kentavre.

Seřizování ventilů u dieselového traktoru

Příčinou může být používání starého oleje nebo nedostatečné mazání, které může způsobit problémy s písty.

Důležité! Pokud je kvalita paliva špatná, má to vliv na produktivitu a výkon motoru. důležitý je správný výběr paliva.

Proto nešetřete, je lepší se rozhodnout správně hned.

Nezapomínejte na servis motorového kultivátoru

Jak opravit dieselovou trysku na motorovém kultivátoru

Zkontrolujte, zda palivové čerpadlo na motoru pracuje správně. Poté zkontrolujte a seřiďte vstřikovač: rozeberte jej na čistém místě, omyjte parafínem nebo čistým palivem, profoukněte a znovu sestavte. Tímto jednoduchým způsobem se výrobek vrátí do provozuschopného stavu.

Co dělat, když dieselový jednonápravový traktor nenastartuje

Nejprve najděte vadné místo na elektrickém rumpálu. Je třeba udělat několik věcí:

 • Zapněte zapalování, nastartujte minitraktor;
 • Zkontrolujte, zda je v palivové nádrži palivo;
 • zkontrolujte, zda je sytič karburátoru zavřený;
 • zkontrolujte, zda je karburátor přístupný;
 • zkontrolujte, zda jsou zapalovací svíčky v pořádku.

V tomto videu se budeme zabývat regulací ventilů vznětového motobloku:

 • Pokud palivo nemá přístup ke karburátoru, je třeba odšroubovat a znovu namontovat palivový kohout, kde je třeba vyčistit filtr od nečistot. můžete také zkontrolovat hladinu paliva (reguluje se plovákem), měla by být asi 30-35 mm.
 • Chcete-li zkontrolovat karburátor, nejprve jej vyjměte, vyprázdněte a pusťte vzduch tryskou. Pokud je karburátor v pořádku, měl by vzduch snadno procházet. Postup odvzdušnění zopakujte ještě jednou. teprve poté by měly být provedeny úpravy na.
 • pokud je problém v zapalovací svíčce, může být ucpaná, vyčistěte ji a zkontrolujte mezeru mezi elektrodami (alespoň 0,8 mm).

Proč dieselový jednonápravový traktor špatně startuje

 • Znečištěný vzduchový filtr je třeba demontovat a vyčistit;
 • Tlumič výfuku mohou ucpat spaliny, měl by se také snadno čistit;
 • je karburátor nesprávně namontován, je třeba jej přemístit;
 • Porucha pístní skupiny válce;
 • Problémem může být také používání letního paliva v zimě. Zbytky paliva v létě se změní v pomalou hmotu, která nemůže být čerpána do motoru. Zde je třeba jednoduše zahřát palivo jízdou s jednonápravovým traktorem v teplém prostředí.

Jak vidíte, opravit to sami není obtížné, hlavní je dodržovat pravidla a pokyny, protože péče o jakékoli zařízení prodlužuje jeho životnost.

Co dělat, když dieselový jednonápravový traktor cuká

V takovém případě před opravou nebo odstraněním závady okamžitě vypněte motor a nechte jej vychladnout. Příčin těchto poruch je několik:

 • v klikové skříni motoru není dostatek oleje;
 • na spodní straně ojnice je nadir;
 • olejové víčko nebo ojnice (část, která spojuje píst a ojniční čepy) jsou zlomené.

Co dělat, když z motoru během provozu vychází černý kouř?

To může znamenat, že palivová směs, kterou karburátor dostává, je příliš nasycená, nebo je problém s pístním kroužkem, nebo je zanesený vzduchový filtr.

Chcete-li tento faktor odstranit, postupujte následovně:

Co dělat při poruše motoru

V zásadě existují dvě nejčastější příčiny poruchy motoru. když motor v podstatě nefunguje nebo když sice funguje, ale neuspokojivě.

Při vyšetřování první příčiny postupujte takto: nejprve zapněte zapalování, zkontrolujte množství paliva v nádrži, otevřete palivový kohout a sytič karburátoru a poté zkontrolujte přívod paliva do karburátoru. Vyjměte a vyčistěte také vstřikovač, čímž odstraníte ucpání. Příčinou může být také nízký tlak vstřikování paliva, který lze odstranit podle pokynů dodaných se strojem.

Pokud se motor otáčí startérem příliš rychle nebo snadno, je problém buď ve ventilu, nebo v pístních kroužcích. V prvním případě stačí ventil vyjmout a propláchnout; v druhém případě, pokud jsou pístní kroužky opotřebované, se vymění za nové, použitelné.

správně, nastavit, ventily, vašem, motoblocku

Jak seřizovat ventily

Pokud proplachování nepomůže, je třeba ventily pečlivě seřídit. Potřebujete k tomu nějaké nářadí: klíče, šroubováky a měrku nebo žiletku.

Seřízením se rozumí nastavení správné ventilové vůle u motorů motorových kypřičů a traktorů. Hodnoty těchto vůlí se u jednotlivých modelů liší, proto je nutné se předem seznámit s návodem k obsluze.

Nejprve se sejme kryt motoru, poté kryt ventilů a zde se provede seřízení. nastavení optimálních vůlí.

Oprava spojky na kultivátoru Zubr.

Varování! Chcete-li zkontrolovat mezeru, umístěte měrku pod ventil, pokud ji lze snadno zkontrolovat, pak je vše v pořádku, ale pokud ne, musíte povolit matice a měrku vložit zpět, abyste ji mohli nastavit. Poté kryt skříně ventilu a kryt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS