Jak správně připevnit zvedací háky k jednonápravovému traktoru

Zdokonalení kypřičů pro motorový kypřič

Jazyk slouží k zajištění dodatečné trakce při přepravě nákladu na nezpevněných cestách. Je třeba poznamenat, že je zakázáno používat motorový rumpál na veřejných komunikacích, i když je vybaven kvalitními koly.

Mnoho majitelů malých zemědělských strojů si vyrábí vlastní závěs. V takovém případě stačí vytvořit podobný nástavec, jaký má „železný kůň“. V případě potřeby jsou namontována přídavná kola.

Pokud se jednonápravový traktor používá pouze na poli, nejsou gumové pneumatiky nutné. Pokud si navrhnete vlastní design, nemusíte vyrábět gumová kolečka, ale pouze drážky pro každodenní použití.

Tento design není záležitostí know-how, ale je žádaný již mnoho let. Dříve nebyly žádné gumové pneumatiky. Kola traktorů a motorových kypřičů byla kovová a na hnacích kolech byly navíc namontovány příčné ocelové pláty pro lepší trakci.

Vlastní konstrukce závěsu

 • Nejjednodušší je pravděpodobně použití disků z automobilových pneumatik, které již nejsou potřeba. pomocí svařovacího stroje je poloosa přivařena ke kotoučům, na které jsou poté připevněna ložiska. Čtvercové kovové desky jsou přivařeny k ráfkům automobilů tak, aby se dotýkaly okrajů ráfku.
 • Poté se desky přišroubují k ráfku. Poté se vyrobí zuby. ocelové háky, které vstoupí do země. K tomuto účelu potřebujete ocelový plech, např. úhelník, který rozřežete úhlovou bruskou na díly a z těchto dílů navaříte stejné tovární zuby. Získané háčky se umístí na ráfek kola ve vzdálenosti 15 cm od sebe.
 • Domácí háčky lze vyrobit ze staré plynové láhve. Pro ráfky kol vystřihnete dva disky, každý o šířce 5-7 cm a výšce 30 cm. Další kroky jsou podobné jako u automobilových kol.
 • Pro zlepšení výkonu kol se závěsy lze ke každému závěsu shora přivařit další zub a prodloužit hroty až o 60 cm. Náprava je vyrobena: k jednomu ráfku je připevněna kovová deska, na které bude tato náprava umístěna.
 • Háky kol mohou být vyrobeny z jakéhokoli kulatého ingotu. Hlavní je zvolit správnou šířku a průměr budoucího hákového kola. Rozměry kol se určují funkčně, tj. na základě účelu použití motorového kypřiče.

Pro řeku Něvu

každá značka jednonápravových traktorů má možnosti přídavných zařízení, které jsou pro její konstrukci nejvhodnější. Je samozřejmě lepší koupit univerzální jednonápravový traktor, pro který jsou vhodné téměř všechny závěsy. Pneumatiky s obutím Ø 340×110 se vyrábějí pro společnost „Neva“.

Tyto drážky jsou podle konstrukce o něco větší než ty, které jsme si vyrobili sami. Postupujte podle výše uvedených pokynů, ale zvolte jinou velikost ráfku. Výška kola pro model Neva by měla být 340 mm, šířka domácího nářadí 110 mm.

Pro Centaur

Rám této značky motorových kypřičů je k dispozici v různých velikostech. Výše popsané rozměry měly sloužit jako vodítko při přestavbě starých kol na vlečná kola pro Nevu. Stejná konstrukce se používá pro větší kola se závěsy. Výška kol je 450 mm. Šířka kol by měla být 110 mm, stejně jako u modelu Neva. Tyto závěsy se hodí pro kultivátory Kentavr 2060 a 2090 a jednotky s podobnými parametry. Tovární verze bude stát přibližně 30.

READ  Jak správně nasadit hroty kultivátoru

Pro Zubr

Jednonápravový traktor této značky je profesionální zařízení pro těžké nasazení a lze jej vybavit nejlepším dostupným přídavným zařízením. Pro dokonalou funkčnost systému Zubr v půdě je třeba jej vybavit výstupky. Standardní nástavce, které se k němu hodí, mají tyč 200 mm a výšku 700 mm. Kola této šířky jsou určena pouze pro těžké traktory a s výjimkou modelů JRQ78 a 79 Zubers jsou vhodná i pro model Centaur. 1070D, Aurora 101 a Aurora 81, Zirka LX1080D a 1090. Při montáži z výroby je vzdálenost mezi háky 14,5 cm. Průměr náboje kola 60 mm. Jednonápravový traktor je vybaven přídavným nábojem.

K čemu se používá závěs traktoru

Kolový závěs slouží k zajištění dodatečné trakce při přepravě nákladu na nezpevněných cestách. Je třeba poznamenat, že na veřejných komunikacích je zakázáno používat jednonápravový traktor, i když je vybaven kvalitními koly.

Mnoho majitelů malých zemědělských strojů si vlastnoručně vyrobí přívěsné kolo. V takovém případě stačí vytvořit podobný nástavec jako „železný kůň“. V případě potřeby lze namontovat další kola.

Pokud se jednonápravový traktor používá výhradně na poli, nejsou gumové pneumatiky nutné. Stroj může být vybaven pryžovými pneumatikami pro vlastní potřebu, ale pro každodenní provoz by měl být vybaven pouze nástavci na pneumatiky.

Tento design není záležitostí know-how, ale je žádaný již mnoho let. Pryžové pneumatiky se nikdy předtím nevyráběly. Kola traktorů a motorových kypřičů byla kovová a hnací kola byla navíc opatřena příčnými ocelovými pláty pro lepší trakci.

Karburátor pro motorový kypřič Agro

Blok: 3/4 | Počet znaků: 44

Výroba nejjednoduššího modelu vlastníma rukama

Takové nástroje si můžete buď koupit v obchodě, nebo si je vyrobit sami. A když si vyrobíte vlastní zavazadlové háky, můžete najít pneumatiku, která se nejlépe hodí pro konkrétní jednonápravový traktor.

K jejich výrobě potřebujete:

 • ocelový plech pro vyřezávání kol o průměru 4-6 mm;
 • 7-8 mm silný plech na háčky;
 • úhlová bruska;
 • profesionální vrtačku nebo vrták;
 • svařování.

Z ocelového plechu o tloušťce 4 až 6 milimetrů je třeba vyrobit kruhový podstavec kola. Je nutné vyříznout dva stejné kotouče. Uprostřed musí být vyvrtány otvory pro náboje a pro upevnění na čepy. Drážky na vnější straně vyřízněte úhlovou bruskou. Výsledná konstrukce bude podobná pilovému kotouči, pouze zuby budou mnohem menší (7-9) a jejich velikost bude větší.

Ze silného plechu o tloušťce 6-8 milimetrů vystřihneme háčky ve tvaru lichoběžníku a trojúhelníků se seříznutými rohy. Pak už zbývá jen svařit je kolmo k výstupkům a konstrukce je připravena k použití.

Ačkoli tato provizorní konstrukce nevypadá esteticky, ve srovnání s jejími výhodami to není problém. Je velmi těžká a dokonale drží na zemi i v sypké a drobivé půdě.

Další prakticky bezplatnou možností je vytvořit grouser ze starého ocelového kruhu o průměru 15 cm. Pokud máte přístup, můžete přívod plynu přerušit také ručním kolečkem. Z vnější strany je třeba pouze přivařit háčky a z náboje je třeba jej přizpůsobit průměru středového otvoru v ručním kole.

Mnoho lidí se ptá, jak namontovat kola Zhiguli na jednonápravový traktor. V podstatě se nejedná o nic složitého. Je nutné pouze namontovat náboj kola a průměr kola na motorový rumpál.

Z „Zhiguli“ lze použít také ráfky kol. To je dobrá volba pro domácí výrobu cepínu. Při vytváření projektu použít standardní náboj z vozu, a koupit čtyři kola: dva opustit pneumatiku, a se dvěma, aby kozlíky háky pro oblasti se špatnou průchodností.

READ  Jaký druh jednosměrného traktoru vybrat naftu nebo benzín

Je třeba vzít běžný čtverec o velikosti 50-60 milimetrů a nakrájet ho na stejné kousky. Jejich délka by měla být o něco širší než disk automobilu. Poté je třeba na jedné straně čtverce vyříznout trojúhelník o úhlu 60 stupňů. Místo trojúhelníku zahřejte a ohněte ho o 20-30 stupňů. Aby byly ohyby kol tuhé, je vhodné je dodatečně svařit. Poté zbývá tyto struktury přivařit k disku ze žigulíku a zachovat mezi nimi rovnoměrnou vzdálenost.

Stejným způsobem by se mělo zacházet i s dalším ráfkem. Poté již nebudou žádné problémy s výměnou kol z gumových kol na kola s drážkou, protože jsou stejná a náboj bude vždy pasovat.

Konstrukci lze zjednodušit. Takto není nutné kolena přivařovat. V těchto místech stačí provést řezy v kotoučích a přivařit ocelové desky.

To je ideální, pokud je nutné kola neustále měnit, ale ráfky musí být stejné.

Specifika výroby distančních podložek pod ráfky z plynové lahve

Kovová kola pro motorové kultivátory lze vyrobit z prázdné plynové láhve.

Provádějí se následující kroky:

 • zkontrolujte, zda je nádrž prázdná a zda v ní není zbytkový plyn;
 • Plynovou láhev upevněte tak, aby zůstala pevná;
 • vyřízněte dva stejně velké archy o následujících rozměrech: výška 30 cm, tloušťka 6-10 cm. Používají se k montáži ráfků;
 • desky se přivařují po jedné ke kotoučům;
 • Na každou desku přivařte šest hrotů. Jejich délka závisí na třídě kultivátoru.

Nejlepší je vyrobit hroty z litinových válců. Litina je dostatečně pevná a těžká, aby dlouho vydržela.

Návrhy pro „pokročilé“ zemědělce

Z ráfků Zhiguli lze snadno vyrobit jednoduché konstrukce, které však nemají ideální funkční vlastnosti. Proto je ve zvláštních případech zapotřebí podomácku vyrobená sestava podvalníků, které nejsou o nic horší než tovární modely a mohou jednonápravový traktor pěkně zatížit.

K vytvoření komplexního návrhu potřebujete:

 • 4-5 milimetrový ocelový plech pro hlavní disk.
 • 50 milimetrů dlouhý pás oceli o tloušťce 4-5 milimetrů pro ložiskovou plochu. Musí jich být šest. Kotouč je díky nim dobře vyztužený a těžší.
 • Ocelový plech 8-10 mm na háčky.
 • Svářečka (automatická nebo poloautomatická), vrtačka, úhlová bruska, vrtací stůl.

Všechny díly jsou spojeny elektrickým svařováním, protože plynový hořák kov této tloušťky neohřeje.

Protože má nářadí větší průměr než běžná kola kypřiče, je nutné nápravu prodloužit.

V tomto případě je vhodné umožnit nastavení délky těchto náprav, protože na poli mohou být řádky různě široké. Posunutím koleček s háčky ve svislé poloze je tedy můžete nastavit do libovolné úrovně, šířky a polohy. V tomto případě bude hmotnost každého kola minimálně 10 kilogramů, což zajistí vynikající přilnavost k zemi.

Je třeba si uvědomit, že toto nářadí není vhodné k orbě nebo kypření půdy, i když při jízdě po poli dochází k určitému obdělávání půdy. Nejsou vhodné pro trhání na rumpálu, protože vyžadují nezávislý opěrný bod.

Pokud design nemusí být těžký, může být krásnější, s estetickým vzhledem. Taková kola lze použít na lehkých půdách, které byly předem nakypřeny. Mají malý průměr a uprostřed jsou tvarovaná ramena z profilovaného ocelového plechu. Ocel pro háky by neměla být větší než 8 milimetrů a hmotnost kola by neměla přesáhnout 8 kilogramů.

Optimální rozměry

Není žádným tajemstvím, že těžká technika obdělává půdu lépe než lehká technika. O tom svědčí i skutečnost, že se lidé začali zajímat o to, jak vyrobit podvozky pro auto vlastníma rukama. S těmito stroji lze zpracovávat i tvrdý terén, který by lehký traktor nezvládl příliš efektivně. Takové nářadí potřebuje velká kola. Souhrnně lze říci, že konstrukční parametry závisí na velikosti motorového kypřiče.

správně, háky, traktoru

Rozlišujeme tedy následující populární elektrické kultivátory:

správně, háky, traktoru
 • „Neva“. Běžná jsou motorová kladiva, která se přizpůsobí všem podmínkám. Ale v případě, že farma již má traktor „Neva“, který není považován za univerzální podle jeho vlastností, můžete si sami vyrobit pozemní trimry. Je třeba vzít v úvahu, že průměr zařízení by neměl být větší než 36 cm a šířka ne větší než 11 cm.
 • MTZ. Přestože tyto jednotky jsou běloruské a více. Jde o to, že kola těchto modelů motorových kypřičů jsou poměrně velká. Výroba kvalitních průchodek vyžaduje mnoho práce. Je důležité, aby byly správně zvoleny rozměry a aby byly trojúhelníkové desky, které se zaháknou do země, pečlivě přivařeny k hlavnímu kolu.
 • „Pozdravte. Takové zařízení je sestaveno podle schématu „Neva“.
 • „Centaur. Kola tohoto stroje jsou do jisté míry podobná kolům modelu Neva. Kola prvního stroje jsou však o 11 cm delší. Pokud vyrobíte pozemní závěs Centaur, jeho délka by měla být 450 milimetrů a šířka 110 milimetrů. Je vhodný i pro jiné modely motorových kypřičů a jiných výrobců.
READ  Jak nainstalovat otočnou sekačku na jednomódním traktoru

Bude také užitečné vyrobit nástavec pro pojezdová kola. Jsou navrženy tak, aby zvětšovaly úhel výkyvu konstrukce a šířku rumpálu a protizávaží. K tomu je nutné namontovat náboj s drážkovaným pouzdrem. Do tohoto náboje se vloží přídavná osa a zajistí se šroubem. Nakonec by mělo být kolo rumpálu namontováno na nápravě.

Tak, existuje mnoho možností, aby se grenotrezami vlastníma rukama bez velké práce a vyprázdnění kapsy drahých továrních modelů.

Typy a druhy kol pro motorové kypřiče Neva

Motorové kypřiče Neva mají široké možnosti využití. Bez ohledu na to, s jakými přídavnými zařízeními budou pracovat, jsou k jejich pohonu zapotřebí kolečka. Toto je hlavní pracovní jednotka. Při rozhodování o tom, který z nich je pro vaše vozidlo nejvhodnější, je třeba být obezřetný. Podívejme se, jaké typy kol jsou k dispozici pro motorový kultivátor Neva.

Sada trakčních kol 16×6.50-8

Tato kola se používají k tahání traktorové jednotky Neva. Jejich specifikace jsou co nejvíce přizpůsobeny.

Pneumatiky jsou bezdušové, aby se vyloučila jakákoli možnost prasknutí kola v důsledku přefouknutí a prasknutí duše. Pracovní tlak uvnitř je 2 atmosféry. Maximální zatížení jedné pneumatiky by nemělo překročit 280 kgf. Hmotnost sady kol nepřesahuje 13 kg.

Vnější průměr pneumatiky je 16″ a šířka 6,5″.

Přepravní kola 4.0×8

Tato kola mají menší průměr a nižší tlak v pneumatikách. Protože jsou určeny především k přepravě nákladu a měly by být namontovány na přívěsu.

Jsou široké pouze 4″ a 8″. Nejsou velké na výšku, ale široké. Proto mají na zemi velkou trakční plochu. Ideální pro přepravu nákladu.

Sada pro prodloužení rozchodu kol

Někdy může být nutné prodloužit nápravu motorového kypřiče nebo přívěsu, aby bylo možné pracovat s některými přídavnými zařízeními nebo namontovat kola (pokud není k dispozici náboj). Výměna celé nápravy je zdlouhavá a nákladná. Je mnohem snazší koupit speciální rozšíření.

Zvětšují rozchod kolejí. To umožňuje montáž širších kol nebo přívěsů.

K cívce jsou dodávány dva nástavce a dva dorazy. Jedná se o jednoduchý, ale účinný design.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS