Jak správně sejmout kryt pomocí samotného rumpálu

Fréza vs. namáčení: výhody a nevýhody různých technik odstraňování gelového laku na nehty

Čím populárnější je technika lakování gelových nebo šelakových nehtů, tím častěji se objevuje otázka, jak ji odstranit. Zjevná škodlivost okusování a škrábání je zbytečná: i zákazníci, kteří se zajímají o nehtový průmysl, vědí, jak neblahé důsledky má tato technika odstraňování pro jejich nehty. Ale na otázku, co je lepší. odstranění gelového laku frézováním nebo rozpouštěním polymerní potahové kapaliny k odstranění gelového laku, nelze odpovědět ani některými technologiemi.

Lak na tělo, známý také jako šelak, je pružná polymerní sloučenina, která je rozpustná v acetonu. Tato vlastnost a určila nejběžnější způsob odstranění. namáčení. Tuto techniku, kterou lze provádět doma, doporučují i mistři, jejichž klienti přes všechna varování odstraňují povlak sami. Samotní řemeslníci však k tomuto postupu stále častěji používají frézku: stroj, který se podobá zubařské vrtačce. Která technika je pro mistra lepší a pro nehtovou ploténku bezpečnější, stojí za to zvážit podrobněji.

Všechny kroky

Školení manikúry má specifický přístup, popisuje taktiku a předává dovednosti začínajícímu mistrovi.

Základní schéma, kterým se řídí mnoho odborníků, má několik kroků:

 • je odstranění starého nátěru;
 • je to pilování tvaru;
 • je vytvoření, otevření kapsy pod kůžičkou;
 • zvedá „sukně“;
 • je odstranit pterygium i postranní dutiny;
 • je to fréza na kůžičku.

souprava technika

Co budete potřebovat k odstranění gelového laku na nehty pomocí manikúry:

 • je fréza a trysky (frézy);
 • kartáčem odstraňte prach a hobliny;
 • oranžové dřevěné hůlky (stačí škrabka);
 • Bavlněné polštářky nebo hladké utěrky;
 • obličejovou masku k odstranění prachu a hoblin;
 • Obyčejný pilník na nehty;
 • leštící přepážka;
 • hřejivý olej pro změkčení a výživu nehtů a nehtové kůžičky.

výhody a nevýhody odstranění hardwaru

Hardwarové odstraňování gelového laku na nehty má řadu výhod:

 • nehrozí poškození nehtů. Například kapaliny používané k odstranění laku na nehty obsahují aceton, což je agresivní látka, která vysušuje nehtovou ploténku a způsobuje praskliny. Při odstraňování gelu pilníkem navíc hrozí riziko poškrábání vrchní vrstvy desky a poškození její struktury.
 • Úspora času. Odstranění šelaku strojem trvá v průměru 10-15 minut, zatímco ruční metoda trvá více než hodinu.
READ  Jak udělat šroubovák doma

Nevýhodou hardwarové metody jsou zvláštnosti techniky: správná manipulace se zařízením, dobré nasměrování pohybu atd. Používání přístroje navíc vyžaduje další náklady na nákup a výměnu nožů nebo opravu přístroje.

Jak odstranit nadměrné nehty: technika přístroje

Přístroj odstraňuje nehty v co nejkratší době a s co nejmenšími komplikacemi. Pro aplikaci je vhodný karbidový nebo keramický nůž. Pilník musí být opotřebován vysokou rychlostí otáčení.

Pokud je povlak tvrdý a silný, použijte frézu s větší abrazivitou. Jedná se o nástroj černé nebo zelené barvy. Řezání základní tloušťky. Následně lze vyměnit frézu a použít červený zářez.

pomocí

Nedržte přístroj dlouho na jednom místě: může to způsobit nepohodlí nebo poškodit přírodní nehtovou ploténku.

Řez by měl začínat uprostřed nehtu. Pracujte plynulými pohyby bez nadměrného tlaku. Začněte odstraňováním barvy od středu ke stranám. Opatrně se přiblížíte ke kůžičce s kolmým řezákem, jehož špička je.

Přebytečnou délku lze odstranit nůžkami na nehty, štípacími kleštěmi nebo úhlovým řezákem pod úhlem 45 stupňů. Nevýhodou stroje je nepříjemný a hlasitý hluk, který vzniká při kontaktu hřebíku s frézou.

Níže naleznete návod krok za krokem s infografikou, která každý krok podrobně vysvětluje.

Jak odstranit gelový lak z trvalých nehtů?

Nehty s nátěrem jsou poměrně silné a odolné, takže je není možné odstranit namočením. Někdy jsou nutné pouze retuše a není nutné odstraňovat polygel nebo gel. V tomto případě lze z povrchu nehtu odstranit pouze barevný gel lak. Jediný způsob, jak odstranit bezbarvý bezbarvý lak na nehty, je vypilovat ho až na bezbarvý povrch. Tuto proceduru provádí řemeslník pomocí zařízení v salonu nebo ručně doma pomocí pilníku.

Při práci s manikúrním strojkem s frézou na každém prstu trvá 2-3 minuty a bez strojku trvá jeden prst asi 5-7 minut. K ruční práci jsou zapotřebí následující nástroje:

 • Brusné pilníky jsou k dispozici v různých povrchových úpravách;
 • Kartáč nebo štětec na prach (tento nástroj nezanedbávejte);
 • Leštidlo (pomůže dokončit leštění);
 • rozhodující;
 • vatové tampony nebo nejlépe utěrky, které nepouštějí vlákna.
READ  Grass Trimmer benzín Jak chovat benzín

Postup je následující:

 • Vrchní vrstva a první vrstva barevného gelového laku se odstraní pilníkem zrnitosti 80-100. Rozetřete prach.
 • Pokud již byla velká část barvy odříznuta, zbytek se odstraní jemnějším pilníkem. Tlak by se měl snížit. Nezapomeňte pravidelně utírat prach.
 • Zbylý prach odstraňte jemným odstraňovačem prachu.

Tento proces není složitý, ale je nepříjemný. Celá aplikace vyžaduje trpělivost.

Metody odstraňování gelového laku na nehty a jejich zvláštnosti

Ať už si manikúru děláte doma nebo v salonu, existují pouze dva způsoby, jak ji odstranit:

Vezměte prosím na vědomí! Použití acetonu je považováno za jednodušší.

Jednoduše navlhčete vatový tampon v tekutině, přiložte jej na nehet a zabalte prst do fólie. Po 10 minutách vrstvy změknou a je možné je odstranit. Pro dosažení rychlejšího a efektivnějšího výsledku je nutné předem obrousit vrchní vrstvu materiálu pro odstraňování okují. Pilníkem nebo leštičem hrozí vysoké riziko odření a poškození kůžičky. Aceton je navíc velmi agresivní prostředek, takže silně vysušuje nehtovou ploténku. Časem se začne loupat a křehnout.

Pro zdravé nehty je lepší odstranit gelový lak pomocí frézky. Při opatrném a profesionálním použití je tato metoda považována za bezpečnější a pro nehtovou ploténku naprosto neškodnou. Keramická frézka nebo frézka z tvrdé slitiny zabraňuje poškození nehtové kůžičky a tvorbě nánosů. Technik může snadno a bezpečně odstranit všechny vrstvy gelu nebo upravit tvar. Tato metoda trvá o něco déle. Stav nehtové ploténky to však neovlivní.

Lak na nehty nejlépe odstraníte pomocí frézky

Seznam kroků

Profesionální výuka hardwarové manikúry zahrnuje systematický přístup, který může být nastíněn v technice a následně předán studentům k praktické aplikaci. Klasické schéma, které používá většina řemeslníků, se skládá z následujících kroků:

 • Odstranění starého nátěru;
 • Odříznutí tvaru;
 • Vytvoření a odhalení kapsy pod kůžičkou;
 • Zvedání „sukně“;
 • Vyčištění pterygia a postranních dutin;
 • Fréza na kůžičku.
READ  Jak odstranit povlak pomocí frézy bez řezání

Probereme si každý z kroků zvlášť s jemnostmi práce v určité oblasti nehtu.

Odstranění pomocí fréz a aplikace gelového laku na nehty

Jakmile váš oblíbený gelový lak na nehty funguje tak dlouho, jak sliboval (obvykle asi dva týdny nebo déle), je čas se s ním rozloučit, nebo spíše ho odstranit. Existuje několik způsobů, jak se zbavit odolného povlaku. Dnes vám ukážeme, jak to udělat pomocí fréz. Výhodou této metody je, že nehty nejsou vystaveny působení agresivních složek změkčovadla a nehtová ploténka se neztenčuje ani nevysušuje. Kromě toho není nutné odstraňovat první vrstvu nátěru. vyrovnávací základnu.

Takže, co máme na začátku: narostlé nehty a 3 vrstvy (podkladová, barevná, vrchní), je čas vyčistit nehtovou ploténku, aby se udělalo místo pro nový design!

Pomocí stroje a karbidové frézy začněte s odstraňováním: přiložte frézu bokem k povrchu nehtové ploténky. Vrchní vrstvu odstraňte bez tlaku při středních otáčkách frézy 15-20K. Obraty. Špičkou frézky ošetřete těžko přístupná místa: kůžičku a boky. Snažte se odstranit pouze barevnou vrstvu a ponechte si základní vrstvu.

Nyní, když jsme odstranili gel lak, můžeme nanést lak na nehty v požadovaném tvaru

A kůžička a boční hřídele s keramickým řezákem.

Před nanesením nové vrstvy je nutné vyrovnat nehtovou ploténku; k tomu je třeba nejprve nanést primer a poté gumovou bázi pod gel lak nebo biogel co nejblíže ke kůžičce a bočním buffům tak, aby většina báze byla ve středu nehtové ploténky, nikoli na okrajích. V případě potřeby vypilujte.

Nyní, když jste dosáhli dokonale rovného nehtového lůžka, můžete nanést barevný gel lak.

pomocí

Vrchní vrstvu nanášejte jako vždy a polymerizujte každou vrstvu každého nátěru.

Nyní se postaráme o kůžičku a naneseme na ni speciální zklidňující a vyživující olej.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS