Jak spustit strunovou sekačku na trávu Elmos professional

strunovou, sekačku, trávu, elmos

Proč sekačka na trávu a vyžínač trávy nestartuje. možné příčiny a řešení

Pokud se sekačka na trávu nebo vyžínač nespustí, zmizí jakákoli chuť sekat trávu. Majitelé tohoto nářadí mají často problém nastartovat svůj dvoutaktní nebo čtyřtaktní motor po zimě, kdy nářadí delší dobu nepoužívali. Pokud taková situace nastane, neměli byste spěchat s předáním nástroje k opravě. Začněte řešit problémy od méně k více a se 100% pravděpodobností budete mít funkční motor. Zde je návod, jak začít řešit problémy se sekačkou, která se nechce nastartovat. krok za krokem a se všemi podrobnostmi.

Ruční startéry se používají k nastartování benzínových vyžínačů trávy. Tyto startéry se používají k ručnímu pohybu klikového hřídele. Je důležité zapnout zapalování, aby se při otáčení klikového hřídele mohla směs paliva a vzduchu vstupující do válce zapálit. Zapálením první části směsi se motor zažehne a sekačka je připravena k provozu.

Velmi často se však stává, že motor nenastartuje. Pokud po 5 zataženích není dosaženo úspěchu a motor již nelze nastartovat, je samozřejmě dalším krokem provedení diagnostiky. Pro zjištění příčiny, proč sekačka na trávu nestartuje, a úspěšné odstranění problému je třeba dodržet zvláštní postup. Pořadí kontrol je následující

 • Zkontrolujte, zda je v nádrži palivo a zda je směs paliva a oleje správná
 • Zkontrolujte barvu zapalovací svíčky a zjistěte, zda správně funguje
 • Zkontrolujte, zda je vzduchový filtr v dobrém stavu
 • Zkontrolujte palivový filtr, který čistí benzín a olej v karburátoru
 • Provozuschopnost odvzdušňovací zátky
 • Příčinou nestartující sekačky může být výfukový otvor nebo tlumič výfuku

Toto jsou hlavní příčiny problémů při spouštění vyžínače plevele. Složitější problém je způsoben vadným karburátorem, který je třeba seřídit. Podíváme se na každou část zvlášť, abychom zjistili příčiny nestartujícího vyžínače trávy a sami je odstranili.

Příprava tankovací směsi

Při spuštění zařízení po zimním období nebo v případě, že je umístěno v chladné místnosti, je nutné zkontrolovat, zda v nádrži není zbytek paliva. Pokud se objeví zbytky, musí se směs vždy vypustit.

Zvláštnosti postupu plnění:

 • Náplň může být hotové jídlo nebo jídlo namíchané vlastními silami.
 • Při plnění čtyřtaktních motorů není nutné přidávat žádnou palivovou směs.
 • Jednotky lépe spolupracují s oleji s indexem SAE-30.
 • Není vhodné měnit syntetický olej za minerální a naopak.
 • Čínské, japonské a americké benzínové sekačky fungují lépe na palivo A-92. Evropské modely akceptují vyšší oktanové číslo.
 • Je povinné sledovat úroveň směsi, nejlepší volba. 2-3 cm nižší než okraj palivových nádrží.

Příprava náplně. palivová směs

Při spuštění spotřebiče po zimním období nebo v chladné místnosti zkontrolujte, zda v nádrži nejsou zbytky paliva. Pokud se objeví zbytky, musí se směs vždy vypustit.

Zvláštnosti postupu plnění:

 • Náplň může být buď ve formě připravené k použití, nebo z vlastní směsi.
 • Při plnění čtyřtaktních motorů není nutné připravovat palivovou směs.
 • Jednotky pracují lépe s oleji s indexem SAE-30.
 • Není vhodné měnit syntetický olej za minerální a naopak.
 • Čínské, japonské a americké benzínové sekačky pracují lépe s palivem A-92. Evropské modely snadno přijímají vyšší oktanové číslo.
 • Nezapomeňte sledovat hladinu směsi, nejlépe 2-3 cm pod okrajem palivových nádrží.
READ  Strunová sekačka nebo žací nůž - co je lepší?

Čísla jsou následující: jeden díl oleje, padesát dílů benzínu. odtud: 1000 ml (1 litr benzinu) děleno 50 dává 20 ml, tj. 1:50.

Tímto způsobem lze vypočítat směs paliva (benzín/olej) ve všech poměrech. Chcete-li přidat olej do benzinu bez odhadu, doporučuje se vzít 20 ml injekční stříkačku, naplnit ji olejem a „vstříknout“ ji do nádoby na míchání paliva.

Příliš malé množství oleje smíchaného s benzínem vede ke zvýšenému opotřebení skupiny píst/válec. Příliš mnoho oleje ve směsi sice není tak fatální, ale přesto je škodlivé. Pístní kroužky se mohou zanášet, ve spalovací komoře se tvoří saze a výkon motoru může klesnout. Způsobuje také ucpání síta tlumiče výfuku. Proto někteří uživatelé doporučují obrazovku vyjmout (po uplynutí záruční doby sekačky na trávu).

Benzín pro křovinořez je AI 92. Přesný typ benzinu zjistíte v návodu k použití. Nesnažte se motor „donutit“ k plnění 95° benzinem. To může způsobit přehřátí, nestálý provoz a poškození vyžínače.

Není vhodné ponechávat palivo v palivové nádrži vyžínače během delších přestávek v provozu. Pracovní den je lepší zakončit plnou směsí. V opačném případě, kdy se benzín z motoru přes noc odpaří, ale zůstane tenká vrstva oleje, může dojít k ucpání trysek karburátoru. To ztíží další spuštění motoru.

Při skladování paliva je také nutné dodržovat bezpečnostní opatření. Mnoho lidí lije benzín do plastové láhve na vodu. Stojí to za to?

strunovou, sekačku, trávu, elmos

Hodnocení majitelů

Zde je několik recenzí z tematických fór o zkušenostech s křovinořezem Homelite:

George o řetězové pile Homelite F 2020:

strunovou, sekačku, trávu, elmos

„Sekačka se mi obecně líbila. Po zakoupení se okamžitě nespustí, startovací mechanismus se mi zdá velmi slabý, ale stále běží. Fungoval 3 sezóny bez problémů, ve 4. roce se ulomila ochrana a odřela se hlava strunové sekačky. Motor stále funguje, ale není k dispozici plný výkon.

Výhody: Lehký, kompaktní, snadno se čistí, spolehlivý motor.

strunovou, sekačku, trávu, elmos

Nevýhody: „Hlava sekačky se při práci někdy zasekává, zahřívá se a nelze ji hned vyjmout.“

Blok: 6/6 | Počet znaků: 638

Počet bloků: 12 | Celkový počet znaků: 17179Počet použitých dárců: 3Informace o každém dárci:

Oprava vyžínače trávy Elmos vlastníma rukama

Podrobně: oprava vyžínače trávy Elmos vlastníma rukama skutečným řemeslníkem pro webové stránky olenord.com.

Sekačka na trávu (strunová sekačka na trávu, sekačka na trávu nebo benzínová sekačka) je v létě nesmírně důležitým nástrojem jak pro majitele domů, tak pro ty, kteří si doma rádi pěstují vlastní zeleninu, bobule a ovoce. Vyžínání plevele nebo vyhlazování trávníku. vyžínače trávy to všechno hravě zvládnou. A mnohem rychleji než při použití jiných metod.

Bohužel, stejně jako u jiných technických zařízení, i u sekaček na trávu dochází k poruchám. Například motor nefunguje nebo jsou problémy s karburátorem nebo startérem, i když stroj pravidelně servisujete: vyměňte řezací šňůru pro vyžínač nebo zuby, plňte jej pouze kvalitním palivem a olejem a neustále promazávejte převodovku benzínového vyžínače. Abyste nemuseli platit za opravy. Pokud máte nástroj, který vás může stát pěkný peníz, můžete se dozvědět o nástavci na křovinořez a provést potřebné opravy sami.

Typické uspořádání, které výrobci používají při výrobě křovinořezů:

 • Horní část je hlavní částí, kde jsou umístěny hlavní části stroje: startér, karburátor a motor;
 • Střední část tvoří výložník, který je uvnitř dutý a kterým je vedeno lano, na jednom konci spojené s motorem a na druhém konci s převodovkou, která pohání řezací šňůru pro vyžínač. Zde jsou uvedena tlačítka, kterými můžete křovinořez ovládat. Zde je připevněn řemen, který odlehčuje vyžínač trávy, který si obsluha nakládá na tělo, aby se jí lépe pracovalo;
 • Spodní část se skládá z převodovky a řezného nástroje, které jsou zakryty speciálním krytem. To se provádí zejména proto, aby se obsluha nezranila o odletující úlomky, sklo a jiné nebezpečné předměty, které se mohou nacházet v trávě.
READ  Benzínová sekačka na trávu se nespustí, protože je mokrá zapalovací svíčka

Nejčastější závady, které se vyskytují během provozu stroje, jsou tyto

 • Motor neběží nebo se křovinořez nespustí;
 • motor lze nastartovat, ale neudrží otáčky a náhle a bezdůvodně se zastaví;
 • Hřídel křovinořezu silně vibruje;
 • převodovka je silně přehřátá;
 • řezná linka má slabé otáčky.

Před zahájením opravy si přečtěte návod k obsluze, který musí být přiložen, abyste mohli správně diagnostikovat.

Pokud motor nenastartuje, zkontrolujte, zda je v nádrži ještě benzín. Upozorňujeme, že při plnění stroje speciálně připravenou směsí oleje a benzínu musí být palivo minimálně typu AI-92. Pokud motor nenastartuje, vyžínač se nespustí; hřídel křovinořezu silně vibruje; do předem vypočítaného množství benzínu se injekční stříkačkou přidá určité množství oleje. Poté, co jsme se ujistili, že problém nespočívá v nedostatku benzinu, přejděme k testování zapalovací jednotky.

Odstraňování závad zapalovací jednotky začíná u zapalovací svíčky. Chcete-li zkontrolovat, zda funguje, jednoduše jej odšroubujte, přiložte ke skříni a zkuste nastartovat motor. Pokud je zapalovací svíčka v pořádku, uvidíte mezi krytem sekačky a zapalovací svíčkou blikat jiskru.

Dalším zdrojem potíží je, že směs oleje a benzinu zaplní průchod, ve kterém je našroubována zapalovací svíčka. Zkuste vysušit vedení a také vysušit a vyčistit samotnou zástrčku. Jednotku je třeba nechat asi hodinu vyschnout, poté znovu zasunout zapalovací svíčku a zkusit nastartovat motor. Pokud se vám pravidelně objevuje palivo ve svíčkách, je nepravděpodobné, že byste to vyřešili sami, proto je třeba zavolat kvalifikovaného odborníka.

Pokud jste zjistili, že příčinou problému není zapalovací jednotka, je čas zkontrolovat stav filtrů, palivových a vzduchových filtrů stroje. Pokud po vyjmutí starého filtru zjistíte, že motor bez něj snadno startuje, je třeba vzduchový filtr vyměnit za nový. Chcete-li zkontrolovat, zda palivový filtr funguje, proveďte následující kroky

 • odpojte hadici od výstupu filtru;
 • zkuste nastartovat motor;
 • pokud z otvoru filtru začne unikat palivová směs, není s filtrem nic v nepořádku; pokud ne, filtr vyměňte.

Poslední příčinou zablokování motoru může být ucpaná odvzdušňovací zátka nebo tlumič výfuku. Je třeba zkontrolovat, zda jsou čisté. Pokud ne, vyčistěte výfukový otvor nebo odvzdušňovací zátku.

Karburátor je poměrně složitá součást křovinořezu a neměl by ji opravovat nepoučený člověk, pokud neprovedl některé drobné úkony, jako je vyčištění vnitřku stroje od nečistot, aniž by jej rozebral. Seřízení karburátoru strunové sekačky je lepší svěřit speciálně vyškoleným osobám, které budou schopny provést nejjemnější úpravy, aniž by narušily její běžný provoz.

Jak správně používat zastřihovač?

Nejdřív ze všeho: Dbejte na bezpečnost. Používejte ochranné brýle, rukavice a v případě potřeby sluchátka. Chraňte si nohy. noste pevné boty, dlouhé kalhoty a holínky. To je důležité zejména při sečení kovovým kotoučem, protože kameny, úlomky a další cizí předměty odlétávají zespodu a mohou způsobit škody.

Než začnete s vyžínačem pracovat, zkontrolujte, zda jsou všechny díly a pohyblivé části pevně připevněny. Vyberte správnou žací hlavu pro daný typ práce. Může to být střihací šňůra, kotouč nebo pila. Zkontrolujte hladinu oleje v klikové skříni (u modelů se čtyřtaktními motory) a mazání převodovky. Doplňte správné palivo, spusťte stroj a nechte jej přibližně 3 minuty běžet na volnoběh. Doporučuje se také zkontrolovat, zda se na sečené ploše nenacházejí cizí tělesa, jako jsou kameny, sklo, pařezy apod. д.

Při sekání se vyhněte přiblížení žací hlavy sekačky k tvrdým předmětům (obrubníky, zdi budov, stromy). Mějte také na paměti, že pokud se žací hlava otáčí proti směru hodinových ručiček, posekaná tráva bude ležet vlevo. Vyvarujte se náhlých a rychlých pohybů po celé délce nástroje. přetěžují stroj a mohou způsobit jeho poškození. Provádějte jemné pohyby dopředu a dozadu, přičemž každým krokem postoupíte o 30-40 cm. Nesekejte za deštivého počasí. většina výrobců benzinových jednotek na to upozorňuje v návodu. Nesekejte elektrickými vyžínači za mokra.

READ  které trávy jsou lepší než elektrické nebo benzo. Vyzvednout widget sekačky

Péče o benzinové vyžínače musí zahrnovat pravidelné čištění a mazání řezných a rotačních částí, výměnu nebo čištění vzduchových filtrů, čištění chladiče. Před zimním uskladněním vypusťte palivo a nechte stroj několik minut běžet (aby se z palivového systému vypustil veškerý benzín). Doporučuje se také naplnit válec dvoutaktním olejem a otáčet klikovým hřídelem ručně (pomocí lanka startéru). Důležité je také mazání křovinořezu speciálním antikorozním přípravkem. Dbejte také na vnitřní a vnější mazání hřídele strunové sekačky, pokud je odnímatelná.

Péče o elektrické a bateriové stroje je o něco jednodušší. Vyžadují také čištění a ochranu proti korozi. Po ukončení práce je třeba baterii vyjmout a v zimních měsících ji pravidelně dobíjet a skladovat na teplém a suchém místě.

Jak navinout vlasec na sekačku na trávu

Navinutí nové šňůry na cívku je poměrně snadné. Budete potřebovat cívku nového vlasce správného průměru a tvaru, nůž na okrajování a ochranné rukavice. Zde je návod, jak vyměnit vlasec na cívce se 2 úponky, protože to je nejběžnější verze.

 • Ustřihněte 2-4 m struny trimmeru (délka závisí na tloušťce struny a doporučení výrobce). Nepoužívejte delší šňůru, protože se bude při sekání hůře otáčet a vytahovat.
 • Vyjměte strunovou hlavu z jejího upevnění (každý model má jiný způsob upevnění. použijte speciální svorky nebo křídlovou matici) a demontujte ji. Opatrně položte všechny díly vedle sebe a dávejte pozor, abyste nic neztratili.
 • Naviňte vlasec pro trimmer na cívku. Existují 2 typy cívek s přírubou nebo bez příruby.

Cívka s oddělovacím proužkem

 • Přeložte šňůru na půlku pro ořezávač a umístěte přehyb přes drážku v cívce. Pokud tomu tak není, jednoduše rozřízněte vlákno na dva kusy v místě ohybu a zajistěte konce do držáku cívky.
 • Vložte konce do drážek na každé části cívky.
 • Začněte navíjet zbývající vlákno po jedné straně.
 • Na koncích nechte 20 cm a omotejte je v opačném směru otvory.
 • Zkraťte šňůru na správnou délku na polovinu.
 • Připevněte konce k cívce pomocí speciálních spojovacích prvků nebo je prostrčte otvory.
 • Cívka udává směr navíjení, ve kterém má být šňůra navinuta. Omotejte vlasec kolem cívky, aniž by došlo k jeho překroucení nebo překřížení.
 • Roztáhněte konce na opačných stranách a vložte je do drážek. Průměr by měl být stejný.

Důležité! Kupte si originální kabel doporučený pro vaši sekačku. Je pevnější než levné protějšky a vydrží déle. Věnujte také pozornost průměru otvorů v cívce s oddělovacím korálkem, abyste mohli najít správný vlasec pro svůj zastřihovač. Šňůru nenamotávejte pevně, ale nechte ji během provozu volně běžet.

Chcete-li navinout strunu pro vyžínač na cívku s 1 žacím koncem, nesmí být šňůra přeložena, ale musí být připraveny 4 kusy šňůry pro žací hlavy se 4 žacími břity. Vzor navíjení je stejný jako výše.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS