Jak udělat drážku v desce s mlýnem. Kreativita bez hranic

Frézovací drážky ve dřevě

Drážka je široce používána při upevnění spodní části zásuvky, zadní stěně skříně, spoje, rally a t. P. Drážky vyrobené napříč vlákny mohou být nazývány slovo, vkládání a další názvy v závislosti na zemi, oblasti, oblasti aplikace a t.P. Používá se například při upevnění stacionárních polic ve stěnách skříně.

Jak drážky a vrásky mohou projít, to znamená, že přes celý povrch produktu, nebo nedosahují jednoho okraje nebo obou okrajů. Existuje mnoho metod pro zajištění přesnosti práce, ale kontrola stroje zůstává více či méně stejná.

Výběr drážek

S připojením drážky je konec jednoho detailu zařazen do malé drážky, opilý přes vlákna jiného. Toto spojení je vylepšená verze jednoduchého konektoru. Paz otáček poskytují slušnou sílu. Ve skutečnosti, takové připojení nemůže být přerušeno, například stisknutím police. Pokud je pevně namontován, je dobře odolávat šikmé zatížení, když síla je směrována diagonálně napříč pouzdrem. Instalace zadních stěn v skříňkách nebo prádelech a dně v zatahovacích boxech dále zvyšuje celý design. A konečně, drážka usnadňuje montáž, což určuje polohu dílů a udržuje je před uklouznutím.

Použití pouze dvou typů sloučenin v drážce můžete provést téměř jakoukoliv část skříně. Hlavní spojení, kde v drážce zahrnuje celou tloušťku sousedního dílu, umožňuje sbírat knihovny, prádelny pro hračky, namontované police nebo jiné pouzdra, ve kterých boční stěny jdou na přilehlé části

Rýže. jeden. Hlavní spojení v drážce.Rýže. 2. Upraveno PAS / SCHIP připojení.

Pokud takové „projíždějící“ úhly nejsou vhodné nebo neprodané, použijte modifikované připojení. který se nazývá Groove / Spike.

Zatahovací boxy. také krabice. Snadno se provádějí pomocí hlavního spojení v drážce a sloučeninách z příkladu drážky / špektuku pro. nejlépe odolnější, v příkladech ZV a ZS mohou oslabit přední stěnu. Pokud chcete skrýt konce bočních stěn zásuvky, předloženy, zavřete je s falešnou přední stěnou nebo používat spojení do čtvrtiny, jak je znázorněno 30, vyztužený nehty nebo brýlemi.

Hlavní spojení v drážce

Pití drážek na kruhové desktopy se sadou disků pro drážky je mnohem rychlejší než ručně. Ale s dlouhými nebo širokými předměty obtížné manévrovat kolem stolu. Pilová pila řeší tento problém, ale je inherentní v nedostatku. obvykle jeho konzole nestačí k tomu, aby nahrávala v širokých detailech.

S tímto neštěstí pomáhá vyrovnat se. Ale zde jsou zařízení.

Za prvé. pokud zvolíte více než jeden pár pár, nastavení pravítka pro každou stranu může trvat dlouho. Proto použijte vkládání šířky rovné vzdálenosti od žebra kroužku mlýna na řezačku. Chcete-li nastavit pravítko, zasuňte vložku podél zasazené zástrčky na obrobku

Za druhé, tloušťka zpracované části téměř nikdy neodpovídá mlýně, aby byla zajištěna produkce husté montáže. Můžete střílet nebo vyčistit části masivního dřeva, ale je těžké řezat části z překližky. Řezání drážky pro zaplnění. Ale pro to jsou vyžadovány dvě pasáže. jeden pro každou ránu.

Tváří v těsné blízkosti vzorku drážek, můžete vytvořit snadné zařízení (foto a).

Svítidlo pro vzorkovací drážky

Zařízení se skládá ze dvou řádků (jeden pro každou pahler) a dva lamely, které spočívají na okrajích obrobku. Jeden řádek a jeden popruh T ve tvaru upevněného v pravém úhlu. Mezery podél jiného pásu a pravítka vám umožňují instalovat desky se šířkou až 300 mm a vybrat drážky až 38 mm široké. Dvě svorky v nastavitelném pruhu zbytek v obrobku a upevněte zařízení na místě.

READ  Jak udělat revolt pluh pro motoblock

Pro práci vyžaduje sadu vodicích pouzder pro frézování. S pouzdrem linky by měly být mírně posunuty směrem k šíři samotné drážky.

udělat, drážku

Zařízení je vyrobeno z topolu, ale splňují se a překližky z karelské břízy nebo fibreboard. Jsou zapuštěny matice ve tvaru písmene T a MB šrouby, takže mlýn může sklouznout podle pravidel bez překážek.

udělat, drážku

Po dokončení výroby, musíte provést vložky do instalace lineku. Kus prkénku o délce přibližně 450 mm dlouhý, široký 150 mm a tloušťka 20 mm. Strike na stejnou tloušťku po celé délce.Vše záleží na velikosti rukávu a fréz. Nechte zařízení na místě, když děláte a přizpůsobte čtyři vložky, každou délku asi 50 mm, asi 25 mm široká a tloušťka rovna tloušťce mezer. V ideálním případě by tloušťka vložek měla být rovna polovičním rozdílu v průměru frézy a rukávu.

udělat, drážku

Přesné uchycení vložek se provádí při použití s ​​instalovanými pravidly při mletí na krátké ořezávání, které byly nevyhnuté. Uvolněte nastavitelný pravítko, umístěte lem mezi pravidly a dvěma vložkami pro každou stranu.

Utáhněte šrouby. Odstraňte vložky a ořezávání a házení drážky. Pokud není trim zařazen do drážky, upravte tloušťku vložek.

Práce s přístrojem

Značení drážek. velmi jednoduché. Určete únik vyžínačem kamporů pro každou drážku, aby se značka tužkou na přední straně obrobku. Můžete dát dvě boční stěny dohromady a umístit všechny drážky okamžitě nebo umístit druhou boční stěnu po mletí první.

Když je zařízení vystaveno a uzamčeno, zarovnejte pevnou linku se značkou (c), mírně utáhněte svorky a přesuňte průchod průchodu, pak přesuňte zařízení na další značku. Dobře zvolená drážka by se měla přiblížit k hrotu bez mezer a spatlu (foto d).

Paz / spi

Stejně jako hlavní drážka může být sloučenina drážek / Spika provedena několika způsoby: na kruhovém a frézování. Bez ohledu na způsob, poměru spojení jsou: hrot asi 1/4-1 / 3 tloušťky části, na kterém je odříznuta, a přibližně 1/4-1 / 3 tloušťka dílu s drážkou. Chcete-li zaručit husté a dobré spojení, je nutné řezat drážky trochu hlubší než délka hrotů.

Upuštění sloučeniny drážky / hrotu na kruhové

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi jednoduché spojení, je to jednodušší a rychlejší kombinovat označení a instalaci. Zkontrolujte instalace na řezání desek (rýže. 6 a 7).

Uvedení vzorku Spika

Když jsou díly zpracovávány ručně, mlýn sám nemá další prostorovou fixaci. To však závisí na tom, celkový výsledek práce, přesnost samotného spojení v budoucnu.

Chcete-li sestavit nejjednodušší design schopný vyrovnat se s úkolem, budete muset použít:

 • Několik vodítek, které zůstávají nehybné. Měly by být boční a horní nebo nižší.
 • Délka vzorku je regulována pomocí příslušného mobilního pásu.

Pro výrobu aplikuje následující posloupnost akcí:

 • Překližkový list je odebráno, z jednoho okraje, z nichž jsou sestaveny boční prvky ve svislé rovině. Ve středu materiálu potřebujete vytvořit vhodné řezy.
 • Boční strany jsou dodávány s průvodci. Na nich se podešev ruční frézovací frézy dále pohybuje.
 • Boční pásy jsou upevněny na horních vodítkách. Pak zdvih pracovního mlýna spojeného s těmito detaily se objeví omezení.
 • Seznam překližky, který se stal základem pro instalaci slouží a povrch pro instalaci pohyblivého prvku. Pak je velikost odjezdu okraje pro budoucí obrobek jednodušší kontrolovat za všech okolností. Fixace je zajištěna běžnými šrouby, jinými typy upevňovacích zařízení.

Shine Guide

Vodicí sběrnice, stejně jako paralelní důraz, poskytuje přímočarý pohyb pohybující se vzhledem k základnímu povrchu během zpracování stromu. Mezitím na rozdíl od paralelního zastavení může být takový fixační vodítko umístěn v jakémkoliv úhlu k okraji zpracovaného produktu. Vodicí pneumatika tak může poskytnout možnost přesného pohybu pohybu během zpracování dřeva v téměř libovolném směru v horizontální rovině. Vodicí pneumatika vybavená dalšími konstrukčními prvky je také užitečná při frézování umístěných ve stromu s určitým krokem.

Fixace vodící sběrnice na ploše nebo zpracovaném sochoru je zajištěna speciálními svorkami. Pokud nejsou žádné takové svorky v základní konfiguraci zařízení, pro tyto účely budou vhodné běžné svorky. Samostatné modely vodicích pneumatik mohou být vybaveny speciálním adaptérem, který se často nazývá bota. Adaptér připojený k bázi reserveru dvěma tyčemi, během procesu zpracování diapozitivy podél profilu sběrnice a zajišťuje tak pohyb pracovní hlavy frézovacího mlýnu v určeném směru.

READ  Jak udělat mini vrták to udělat sami

Vzorkovací frézování paz pomocí vodicí sběrnice

Takové frézovací zařízení, jako je vodítko pneumatiky, je nejlépe použito v sadě se fixačními prvky, z nichž je podpěrná plošina vybavena výškově nastavitelnými nohami. To je vysvětleno následujícími. V případech, kdy podpůrné povrchy mlýna a pneumatik se vyskytují v různých horizontálních rovinách, které se mohou stát, když je zařízení příliš blízko k obrobku ze dřeva, nastavitelné nohy nástroje umožňují eliminovat takový nesoulad.

Příručná zařízení pro zařízení mletingreru, které navzdory jednoduchosti jeho konstrukce se bude lišit ve vysoké účinnosti použití, bez zvláštních obtíží můžete udělat sami. Nejjednodušší z těchto zařízení může být vyrobena z dlouhého dřevěného baru, který je upevněn na zpracovaném výrobku pomocí svorek. Takže taková armatura se stala ještě výhodnějším, můžete ji přidat postranní zastávky. Pokud vložíme a opravujeme pruh současně na dvou (a ještě více) socháry ze stromu, pak můžete provést mletí drážky na jejich povrchu v jednom průchodu.

Mletí podél dřevěné prkno upevněné na obrobku

Hlavní nevýhodou, která se liší zařízení výše popsané struktury, je to, že není snadné upevnit blok pro budoucnost budoucnosti. Podobná nevýhoda jsou bez vodicích nástrojů dvou označení níže.

První z těchto zařízení je zařízení vyrobené z propojených desek a překližky. Aby se zajistilo vyrovnání tohoto zařízení s ohledem na okraj prováděné drážky, musí tyto podmínky pozorovat: vzdálenost od okraje zastavení k okraji překližky (základny) musí přesně odpovídat vzdálenosti, na které nástroj nástroj Použité se nachází od extrémního bodu melzerské základny. Přizpůsobení navrhovaného provedení se aplikuje, pokud je strom zpracováván frézami jednoho průměru.

Zařízení pro frézování vzorkovacích drážek

Pro frézování prováděné nástroji různých průměrů, je vhodné aplikovat svítidla jiného designu. Zvláštnost tohoto druhého spočívá v tom, že frézovací řidič je v kontaktu se zaměřením všech chodidel, a ne jen jeho střední části. Při konstrukci takové zastávky je na smyčkách skládací deska, která poskytuje správnou prostorovou polohu zařízení s ohledem na povrch ošetřeného dřeva. Jmenování této rady je zajistit fixaci zastávky v požadované poloze. Po dokončení takového postupu bude deska složena a osvobozena tak místo pro pracovní hlavu mlýna.

Svítidlo se skládací deskou

Vyrobil takové frézovací zařízení s vlastními rukama, je třeba mít na paměti, že vzdálenost od středu nástroje používaného k extrémním bodě frézovacího bodu by měla odpovídat velikosti šířky skládací desky a mezery mezi Deska a zaměření, pokud je uvedeno v návrhu zařízení. V případě, že při výrobě tohoto zařízení jste byli zaměřeni pouze na okraji fréz a okraj drážky, který musí být vytvořen s ním, může být použit pouze s frézy jednoho průměru.

Často mletí drážky v sochech ze stromu představovaly napříč vláknami materiálu, což vede k tvorbě škálování. Snižte velikost bund, umožňují nástroje, které, lisování vláken v místě, kde vychází fréza, nedávejte jim hloupě z povrchu ošetřeného stromu. Konstrukce jedné z těchto zařízení se skládá ze dvou desek, které jsou navzájem spojeny s šrouby pod úhlem 90 °. Šířka drážky, vyrobená v takovém zařízení, by se měla shodovat s šířkou výkopu vytvořeného v produktu ze stromu, pro kterou jsou frézy různých průměrů používány z různých stran zastávky.

Další frézovací zařízení, jejichž konstrukce se skládá ze dvou prvků ve tvaru písmene L, upevněnými na výrobku zpracovávaném svorkami, je nutné pro frézování otevřených drážek a poskytuje minimální počet rozsahu během procesu zpracování.

READ  Jak udělat mini traktor s vlastními rukama

Domácí spit-groove řezací zařízení: fotografie

Pod ostatními záznamy „Jak vytvořit své vlastní ruce. domácnost!“

 • Montáž pro skládací oblečení s vlastními rukama pohodlné montáž pro skládací oblečení do.
 • Jak vytvořit ideální zaoblení pomocí vrtacího nebo vřetenového stroje pro broušení, i když.
 • Svítidlo pro přepravu dřeva a protokoly s vlastními rukama Self-made zařízení. upevnění pro \ t
 • Tři užitečné úpravy s vlastními rukama nástroji a nástroje s vlastními rukama.
 • Užitečná zařízení pro dávání vlastních rukou. kolekce 1 Užitečná zařízení a nápady pro.
 • Jak připojit brusný papír (sukně) do baru. metody a výrobní svorky pro brusný papír do baru.
 • Svítidlo pro transplantaci rostlin s vlastními rukama, jak vytvořit zařízení s vlastními rukama.

Buďme přátelé!

Udělej to sami truhlářské svítidlo pro řezání drážky s vlastními rukama

Provádění slotů

Na povrchu obrobku posilujte například striptipty, tyč nebo kolejnici, použijte jej jako vodítko při řezání drážky na širokořice. Peika musí být více desky a jít dál než jeho limity na obou stranách tak, že frézovací řidič je spolehlivě přitlačován k vodítkem na délce celé průchodové drážky. Pro provedení drážky širšího průměru průměru, zamkněte dvě vodítka paralelních kolejnic, vyrovnávání frézovacích mlýnů na obou stranách drážky.

Vždy proveďte první průchod k přístroji na pravém příručce, pak přesuňte mletý mlýn na levý vodítko. V této metodě se otáčení frézy pomáhá pohybovat stroj podél čáry při vyříznutí jednostranného ocasu palmy po prvním průchodu, vyměňte frézu na ocas na přímém mlýnu.

udělat, drážku

Řezačka na stromě „Lastochkin ocas

Prášky a trny s podobnými okolnostmi: Pouze polovina obvyklé šířky. To je vysvětleno zvláštnostmi, že sloučeniny tohoto druhu mají.

Hlavní věc je správně nastavit zařízení, upevněte jej ve vhodné poloze.

Připojení ve špičce by mělo mít za následek určitou mezeru. Je nutné, aby mohlo být vhodné použít adhezivní složení.

Nainstalujte hloubku frézování

Všechny modely ručních mlýnů mají určité odjezdy, které jsou maximální hloubky materiálu, které mohou být zpracovány agregátem. Docela zřídka vyžadují léčbu maximální hloubky, takže nejčastěji je nutné nastavit. Dokonce i s frézovací hloubkou frézování, je lepší snížit zatížení na frézy a samotném vybavení podle zpracování hladiny. Chcete-li to provést, můžete použít otočné zaostření. malý disk na tyči, který je vybaven dorazy (nohy) různých výšek. Mohou být 3-7 kusy na přístroji. Zvláště vhodné, pokud můžete nastavit výšku každého z nich. To je jeden z příznaků vysokého mlýna. Chcete-li zajistit otočné zaostření, s přihlédnutím k požadované poloze, je nutné využít držáku, což je malý zaškrtávací políčko.

Výroba hloubky frézování na manuální světlice se provádí několika fázemi:

 • Nástroje jsou instalovány na hladkých površích, uvolnění svorek se provádí, pevně přitlačte řezačku na povrch;
 • Odstraňuje otočné zastavení, odšroubováním jejího držáku;
 • Na základě velikosti požadované hloubky je noha vybrána na otočném zastavení. Chcete-li to provést, musíte disk vypnout se zastávkami na požadovanou polohu;
 • Šrouby nejsou zaznamenány a tyčinky tyčinky se prsty, při pohybu pohybujícího ukazatele, takže jeho hodnota se shoduje s nulou;
 • Rod se zvedne na požadovanou hodnotu hloubky frézování, poté je držák snížen na revolvovacím dorazu.

Po provedení všech akcí správně při zpracování materiálu bude frézovací kotouč pro strom zadán do hloubky.

Stojí za zmínku, že dobré mlýny jsou vybaveny kolečkem, který poskytuje přesně přizpůsobení hloubky zpracování. To umožňuje zachovat konfigurované hodnoty, nastavit velikost hloubky i na velmi malých hodnotách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS