Jak udělat kruhovou s rukou fugomen

Kruhová pila s fontány kresby s vlastními rukama. Kruhový stroj s vlastními rukama pro malé peníze. Dřevoobráběcí stroj. kapitálový produkt pro domov

Pro jakoukoli práci vzbuzují, musíte mít dobré vybavení a nástroje. Stejné prohlášení je vhodné pro milovníky (nebo profesionály) „tinker“ se stromem. Masters pro výrobu nábytku nebo jiných dřevěných výrobků se vždy snaží získat různé nástroje a zařízení, které jim budou moci pomoci v práci.

Například stroj s fugovalem. Toto zařízení výrazně zlepšuje produktivitu a kvalitu dřevní práce. Ukazuje se však, že to nejsou všichni milenci koupit, protože jeho cena je poměrně vysoká. A jak se dostat z takové obtížné situace? Existuje řešení, a to je docela jednoduché. je to, aby si stůl fug-on s vlastními rukama. A o procesu výroby a bude řečeno v článku.

Co potřebujete fugoval stroj

Různé stroje mohou být v dřevozpracující workshopu, ale nejčastěji používaným (samozřejmě kromě kruhové pily) může být nazýván fugoval a letová zařízení. Tyto dva typy agregátů jsou v jejich funkci mírně podobné, ale liší se ve způsobu použití.

Pokud potřebujete udělat dřevěné prázdné ve formě desky, baru nebo štítu, je lepší použít letový stroj. Takové zařízení, jehož hlavním nástrojem je stejný nůž, může snížit zdrojový materiál do dvou paralelních dílů. Současně budou oba upraveny na určité velikosti.

Stroje na raysumovoy jsou vyráběny jak jednostranný a oboustranný typ. V prvním případě je v jednom průchodu zpracována pouze jedna strana obrobku. Více produktivnější je bilaterální let. Zde se na výjezdu získává téměř hotová položka.

Na letových strojích je hřídel umístěn nad stolní. A druhý je masivní hladkým velkým vibracím. Kromě toho je mechanismus vybaven speciálním pouzdrem, který je navržen pro splacení hluku.

Fugoval stroj má mírně jiný úkol. Toto zařízení se používá k vytvoření hladké, bez nezbytné drsnosti, povrchů na obrobku. Takový stroj, stejně jako předchozí možnost je vybaven hřídelem nože, pouze v fugoval, je umístěn pod stolní.

Sochor se přivádí do pracovního povrchu na jedné straně, výstup z opaku je již částečně zpracován. Takže vrstva na vrstvě je dosaženo. Po zpracování na fugoval stroji lze část předložit letu.

Plánovací stroj je nejlepší, aby multifunkční, takže můžete jen fuf obrobku, ale také řezat, vrtání, pokles a polsky. Hlavním prvkem je hlavní hřídel, měli byste si objednat profesionální turbulentní. Síla elektromotoru musí být přibližně 3 kW při 1500 ot / min a pro lepší zpracování dílů by měly být kladky instalovány na motoru a rotoru různých průměrů.

Rám stroje musí být masivní a spolehlivý, pro který používat kanál s tloušťkou stěny 8-10 mm, i když to může být strom. Nutně musí být všechny rotační prvky uzavřeny pouzdrem. Video v tomto článku poskytne příležitost najít další informace o výše uvedeném tématu.

Zpracování dřeva se provádí hoblováním. Hoblování. proces s přímým dodávkou stromu do řezné zóny, když se rovina řezu, řezný povrch a upravený povrch se shoduje. Hoblík má hřídel s nožem, které jsou instalovány na lůžku a pohybuje se kolem své osy. Současně se sochor dělá vratný pohyb. Stroj na fuggesting je velmi populární. Podobný dřevěný stroj se používá v posledních letech doma. Průmyslové modely takových zařízení mají dostatečně velké náklady, ale mohou být vyrobeny samostatné fugary, které mohou být také použity při zpracování stromu.

READ  Jak udělat šroubovák doma

Co je to reysmusovy stroj

Aby byly polotovary jedné tloušťky s maximální přesností používají letové stroje. Hřídel nože v tomto zařízení není umístěn níže a shora. Obrobek se podává na ploše nebo ručně, nebo se přivádí k noži se speciálními válečky.

Popsaný stroj zarovná horní část desky, což je rovnoběžné s dnem. Z toho vyplývá, že aby se polotovary byly hladké a stejné v tloušťce, musí být nejprve vyrovnány na dně na fugoval stroj. Po tom, můžete již vyhladit z vrcholu na letu.

Existují i ​​malé nízkoenergetické modely vhodné pro domácí workshop a komplexní, multifunkční a výkonné průmyslové stroje. Ten jsou často multifunkční. Existují například fugovinal-letové stroje, na kterých mohou být obě strany řeziva upraveny a upraveny všechny díly pod požadovanou tloušťkou.

Spojovací mechanismy

Rotace je přenášena z motoru do hřídele pomocí přenosu pásu, přes kladky. Rozměry kladek jsou vybrány v souladu s výkonem a obratem motoru.

Pro jízdu s otáčením 3000 ot / min normální, může být zvážen poměr 1 až 2. Průměr řemenice řezné nástroje je například 100 mm, na pohonu. 200 mm. Optimální montážní poměr může být získán experimentálně a do značné míry závisí na kvalitě a vyvážení rotujících částí fugovinního stroje.

Připojení jednotky k napájecí mřížce je implementováno počátečním zařízením podle návodu elektromotoru.

Prvky designu vytvořeného vlastním ručním řezacím strojem

Udělat stacionární stroj pro řezání materiálů doma, nejprve potřebujete vědět, ze kterých strukturních prvků se skládá. Ať už se provádí s vlastními rukama strojem z ručního kruhového, úhlového brusku nebo nástroje shromážděného z rozptýlených prvků. sada hlavních částí je stejný.

Povrch tabulky musí být proveden hladký, pro lepší produkt na výstupu.

Hlavní prvky stacionárních kruhových instalací jsou:

 • Tabulka pro připojení a zajištění mechanismů. Pokud je kruhový silný a masivní, je lepší použít kovový stůl. Vhodné možnosti z dřevotřískové desky, dřeva, překližky, hlavní věci, že povrch je hladký.
 • Hřídel. Nejcennější detail. Při výrobě samostatně použijte soustruh. Rozměry by měly být vypočteny přesné, vyhnout se úderům.
 • Kryt. Tento prvek poskytuje bezpečné použití kruhové pily.
 • Motor. Při použití úhlové brusky nebo kotoučové pily je součástí nářadí.

Na poznámku! Pokud se konstrukce předpokládá národní tým, pak při vytváření kruhového, váš vlastní motor z pračky bude nejúspěšnější možností.

V kruhovém provedení musí být pohyblivé části pohonů a tlačítko musí být zabudováno do obvodu napájení, aby se motor v nouzových situacích zastavila.

Kruhové svazky jakéhokoliv pevného typu se skládají z hlavních částí.

Základní pojmy

V takovém zařízení budou přítomny četné rotující části. Odtud můžeme dospět k závěru, že nebude tak snadné provádět takový stroj. Proto začíná, abyste jej museli vypočítat svou sílu. Pokud již máte nějaké podobné zkušenosti, zvládnete úkol. Mělo by být okamžitě poznamenáno, že nebudete dostat fugoval stroj z částí vlastní výroby. Samozřejmě, možná ve vašich „krytech“ existuje velká škála různých zařízení, ale zřídka se stane. Nejprve se týká hřídele s noži a ložisky. S největší pravděpodobností budou muset koupit nebo dokonce objednávat. Ale pokud je vše, co potřebujete, můžete bezpečně začít navrhovat.

READ  Jak řezat dlaždice bez plastu

Některé části pro fugovine stroj: šachty nožů, ložiska nožů, budou muset koupit nebo objednat

Za prvé to stojí za to pochopit, jaký druh „balíček“ chcete získat. Může existovat několik možností:

 • Jen fugovalny stroj. Provádí pouze jednu funkci;
 • Sada fugank a kotoučové pily. V tomto případě je funkčnost stroje zdvojnásobena;
 • Zařízení schopné provádět roli a fuganku a kruhová pila, a brusné zařízení a brusný a vrtací stroj. Takové zařízení bude velmi užitečné pro váš workshop, ale bude obtížné jej naplnit svým vlastním rukama.

Nejoptimálnější a snadnější možností je dělat fuganok a kotoučová pila na jedné posteli. Plus, oba nástroje se otáčí z jednoho elektromotoru. Tato funkce je nezbytná pro usnadnění našeho úkolu.

Zvažte hlavní složky naší budoucí stolní fugoval. Bude zahrnovat:

 • Stanina. Tento design bude držet celý stroj a zařízení instalované na něm. Pro jeho výrobu nejlépe využívají silné Chawliers, s tloušťkou stěny do 8-10 milimetrů. Lůžko může být provedeno jak skládací a kapitál. V prvním případě budou všechny jeho komponenty připojeny pomocí šroubů a matic. Pokud nepotřebujete přenosný stroj, mohou být Schwellery pevně stanovena pomocí svařování. Tato volba bude spolehlivější. Můžete udělat bez lůžka, pokud jeho role bude hrát na pracovní plochu;
 • Pracovní nástroj. To je jedna z nejdůležitějších složek stroje. Nože Fuganky a viděl sebe. je to s jejich pomocí, kterou budete řezat, a zpracovat desky. Nože pevně připojené k hřídeli. Musí být vyrobeny ze spolehlivé a silné oceli. Viděl kruhové s vítězi. Takový nástroj vám bude sloužit mnohem déle;
 • Rotor. je to, že všechny nástroje budou připojeny. Bez tohoto detailu není možné provádět žádný stroj, Reysmaus nebo kotoučová pila. Je velmi obtížné najít příslušný rotor, takže je lepší objednat si to na profesionálním turnerovi, který dříve poskytl své výkresy;
 • plocha počítače. Pro normálně fungující stroj potřebujete tři povrchy. Jeden bude sloužit jako pracovní stůl pro kotoučovou pilu a dva další pro fugovine stroj. Tloušťka materiálu pro pracovní plochu by měla být nejméně pěti milimetrů. Pro tyto účely se vejde vícevrstvá překližka nebo plechy. Doporučuje se vytvořit malý rozdíl ve výšce pro povrchy určené pro fugging. Strana, na kterém by měl být obrobek dodán jako pár milimetrů pod tím, která již zpracovaná strana půjde. Takový rozdíl pro usnadnění práce a výrazně sníží vibrace.

Výkres. Hlavní fáze vytváření fugoval stroj

Desktop fugoval stroj. výkres (část2)

Fugoval stroj, nejjednodušší z jeho volby bez dalších funkcí, může být docela snadné udělat s vlastními rukama. Celkový prací v tomto případě bude vypadat takto:

 • Za prvé, připravit všechny potřebné detaily, nástroje a materiály;
 • Vytvořit výkres budoucího stroje. Bez tohoto dokumentu nemůžete spustit práci. S pomocí kresby můžete vypočítat všechny nuance a připravit se na ně. Kromě toho bude přítomnost takového plánu značně usnadnit a zjednodušit úkol;
 • Dále přenášíme všechny velikosti budoucích částí do obrobku a učinit je;
 • Velmi důležitá položka je místem pro instalaci ložisek rotoru. To dělá z několika polotovarů.

Když upevnění používá lepidlo a svorku. Vybrání musí být dokonale osloveno velikostí ložiska;

 • Dále provádíme instalaci elektromotoru. Pro to, jak již bylo uvedeno výše, můžete použít konzolovou montáž nebo instalovat jednotku na Salazzo;
 • Dalším krokem je montáž rotoru s ložiskem a instalovat je na svém místě. Současně je připojen k elektromotoru pomocí přenosu pásu. Zkontrolujte, zda se rotor volně otáčí v ložisku;
 • Dále se provádí montáž a montáž pracovního povrchu. Bude se skládat ze dvou částí. krmiva a hostitele. Ve stejné době, druhý musí být pár milimetrů nad prvním. Pracovní plocha může být vyrobena z vícevrstvé překližky a pro větší pevnost a zvýšit životnost, svorku.
READ  Nastavení karburetoru ChainSaws Partner 350 S

Po vytvoření systému zapněte a vypněte elektromotor je připraven k použití. Ale že váš nový nástroj přináší pouze výhodu a radost z práce, je nutné jej pracovat správně a bezpečně.

Rotační stroj, stejně jako jakýkoliv mechanismus, je třeba řádně pracovat. Pokud nedodržíte určitá pravidla, přístroj se může rychle selhat. A v nejhorším případě vyniknete zranění. Proto by měly být dodrženy doporučení:

 • Takže stroj spolehlivě fungoval, je nutné pravidelně provádět preventivní práci. Tento komplex zahrnuje následující činnosti. kontrola spolehlivosti uspořádání nožů na hřídeli, injekční stříkačku ložisek, kontrola elektromotoru, kontrola přenosu pásu pro přiměřenost jeho napětí, zkontrolujte všechny kontakty a tak dále;
 • Rotující části jsou vždy nebezpečné. A pokud jsou stále vybaveny ostrými lopatkami, riziko gradů je velmi velký. Pro zlepšení bezpečnosti provozu stromu s noži lépe zavřete pouzdro. Bude zveřejněna v původu dřevěných prázdných a opět uzavřen jednoduchým;
 • Při práci na stroji pozorujte všechna bezpečnostní opatření. To platí zejména pro kvalitu osvětlení pracoviště. Zavěsit silnou lampu nad strojem a prostory vaší dílny by měly být lehké. Také věnujte pozornost kvalitě podlahy. Pokud je příliš kluzká, je lepší instalovat dřevěnou plošinu nebo gumovou koberec;
 • Nenechte se uchýlit k nadměrnému úsilí během hoblovacího nebo řezného materiálu. Nadměrná síla nebude urychlit práci, ale pouze kazí obrobek nebo vede k poruchám samotného stroje;
 • Při zpracování dlouhých polotovarů neváhejte pozvat asistenty. Takže práce bude provedena rychleji, vysoce kvalitní a bezpečnější pro vaše zdraví.

Samozřejmě byste měli následovat čistotu desktopu. Po skončení práce s odpojeným a odpojeným strojem, provést čištění zařízení z čipů. Totéž musí být provedeno periodicky dělat velké svazky. Vypněte stroj a odstraňte všechny akumulované čipy ze všech mechanismů a povrchů. Čistota usnadní práci a pomůže udržet výkon instalace na delší dobu.

Jednou z možností pro domácí fugovinní stroj bude podrobněji zvažován.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS