Jak udělat segmentovou sekačku to udělat sami

Segmentová sekačka pro traktor

Segmentová sekačka pro motorový blok nebo traktor pracuje na principu nůžek. Řezací díly („prsty“) pohybující se zpět a postupně paralelní s zemí. Stonky trávy, které byly mezi pohyblivým a stacionárním segmentem, jsou řezány jako nůžky. Spící bylina je distribuována kaprem pro dvě role. Mechanismus je snadno ovladatelný, spolehlivý a dostupný pro štíhlé zemědělce.

Jednotka se používá na bezbožných pozemcích vyčištěných z kamenů a odpadků. Je důležité, aby v cestě sekačky nesplnila tlusté větve a velké odpadky, protože může způsobit rozpad mechanismu.

Rozmanitost velikostí sekaček umožňuje být používán jak v soukromých pronajímatelích, tak v polích. V prvním případě je jednotka připojena k motoru, ve druhé se použije sekačka segmentu pro traktor, který je vhodný pro sečení polí. Mechanismus prstu se úspěšně zvládne secí a divokými bylinkami. Segmentální a segmentační firmware je vhodný pro oblasti s nerovným reliéfem, protože nůž může být odchýlil. Jedinou nevýhodou lze považovat za nízkou rychlost zpracování, ale je kompenzována jednoduchostí a spolehlivostí návrhu.

Vlastnosti výrobního segmentu

Pokud provedete porovnání segmentových zařízení s otočnou, pak bude upevnění v těchto jednotkách prováděno do motobloku nebo mini traktoru. Jako hlavní rozdíl, princip působení nožů. Pracovní část zařízení se skládá z dlouhých a úzkých pláten, které mají zuby, fungují na principu progresivního pohybu. Můžete začít pracovat, s odkazem na zařízení pomocí řemene jednotky. Můžete také použít výběru výběru napájení.

Tyto funkce navrhování závisí na modelu motoru nebo mechanického nástroje, který chcete použít. Po provedení pocitu segmentu jej můžete použít při sečení trávy trávníku. Přenosné úpravy poskytují možnost léčby křovin. S kolečkem redukčního motorů se tvrdí.

Domácí sekačka pro motoroblock (rotační, segment).Schémata, kresby.

Chcete-li usnadnit fyzickou práci osoby na domovském pozemku, více než sto různých canopisů je nabízeno motoblocku. Ale není to každý, kdo si mohou koupit takové vybavení, může dovolit, protože jeho hodnota není levnější. Článek popisuje samostatnou sekačku pro motoblock, výhody a nevýhody populárních návrhů. Při montáži takové sekačky, co je nejdůležitější dostat bezpečný a vysoce kvalitní model. Pro výrobu sekačky pro motorový blok s vlastními rukama se obvykle používají zjevné uzly ze zemědělských strojů. Konec konců, hlavním cílem, který je sledován tvůrci domácí sekačky. šetří peníze a dosahování maximálního výsledku. Některé modely, které přicházejí s obyčejnými zahradníky, často překvapují profesionály s jejich nápady a jednoduchostí designem.

READ  Jak zředit olej s benzínem pro sekačku

Obvykle domácí sekačky pro motoblock, design předního typu: rotační sekačka, sekačka segmentu a sekačky.

S nezávislou výrobou základny pro sekačku, struktury továrních modelů často používají návrhy. Většina údajů je zakoupena v obchodech a pak platí v jejich návrhu.

Svařovaný rám je základem segmentu a rotační sekačky. Je vyroben z kovových rohů, 4x4cm. Pro osu kol, pouzdra ložisek na rámu. Pracovní část sekačky vybraného typu je pak provedena.

Domácí rotační sekačka na jednomódním traktoru

Domácí otočná sekačka se používá pro jednosměrný traktor pro travního zkosení na seno a pro spouštěcí trávník. Pokud je tráva malá, sekačka bude jednoduše brousit a vysoká tráva je podvod.

Zvažte model vyrobený pro motoblock „Neva“ a podobné modely. Ze Seeder obilí používáme dvě disky a od řetězových pil. řetěz a převodovku. Na jednom disku potřebujete čtyři nože. Jsou vyrobeny z tvrzeného kovu. Instalovat je, otvory, o průměru šesti milimetrů vrtáku na každém disku karbidového vrtáku. Použití pneumatik, Kpripim nože na kola. Dostáváme také mezeru mezi nožem a pneumatikou, což je více než tloušťka samotného nože o 1-2 mm.

Díky této odstředivé síly, když otáčejí, požáru noži z disku a budou sekat trávu. Zároveň by měla být zachována možnost otáčení nožů o 360 stupňů, což se provádí pro větší konzervaci nožů, když čelí pevné látky.

Pro výrobu osy, na které budou nože připojeny, použité pevné uhlíkové oceli. Průměr osy by měl být nejméně osm milimetrů. Takže noži mají volný pohyb, musíte disk utáhnout, dokud je osa zastavena.

Tyto dva disky jsou namontovány na svařovaném rámu a navázat spojení s pohonem z B. Rotace disků by se měly setkat, což vám umožní přidat do řádků zkosené trávy.

Domácí segmentová sekačka na jednomaxiálním traktoru

Taková segmentová sekačka na jednomódním traktoru je vyroben z kovových brusonů 15x50x120. Potřebují vyvrátit 12 otvorů, aby jejich dimenze pocházejí pod šrouby M8. V budoucnu bude železniční vodítko připojeno k těmto šroubům (89 cm) se zuby a noži. Nože jsou instalovány na obou stranách baru.

Ze dvou konců tyče jsou namontovány a upevňovací prvky. Kolo je připojeno k hlavnímu rámu, který lze odstranit z zbytečného kočárku. Pod vlivem motoblock začíná řeznou část sekačky pracovat. To lze vidět podrobněji na obrázku:

Základní svařovaný rám (1), zveřejnění (2), ozubené kolo (3), upevnění a nastavení brzdového systému (4), pes pro upevnění brzdy (5), hlavní obloukové oblouky (6 a 8), pouzdro závěsu (pouzdro závěsu (6 a 8), 7), noha (9), benzín (10), regulátorový jeřáb (11), benzínová nádrž (12), rukojeť (13), páky (14 a 17), mechanismus modulu snap-in (15), upevňovací šroub (16) \ t. Páka pro nastavení plynu (18), svorka (19), tlumič pro motor (20), motor (21), upevňovací upevňovací prvky (22), povýšení (23), řezací nože (24 a 25), kryt (26), salzazz (27), blokování prvků (28), rám pro nože (29), trakce (30), prst (31), desky pro lezení spodní a horní části (32 a 33).

READ  Ramenní popruh na strunovou sekačku, jak jej nasadit

Sekačka, sestavená na tomto výkresu, snadno masí trávu. V akci, tato domácí sekačka lze vidět na videu.

sekačku

Jak připojit domácí sekačku k motoru

Manuální sekačka sestavená nebude nutný výsledek, pokud je nesprávně připojen k motoru. Existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat při instalaci sekačky.

Nejdříve musíte přeložit jednosměrný traktor do reverzního režimu. Před připojením k VOM je umístěn upevňovací uzel v slotu pro hitch. Pomocí squasteru s jarou musíte dát připojení. Nepřítomnost jara nebude porušovat mechanismus přívěsu.

Pro větší bezpečnost musíte zavřít ochrannou skříňovou sekačku. Kola motobloku obsahují náklad, který pomáhá v zpracování půdy. Protože nepotřebují při trávu, měly by být odstraněny. Seklé šíťování bylin by měly být zahájeny s nejmenšími otáčkami. Na otočení nemusí spěchat a dělat je hladce.

sekačku

Pokud jste shromáždili sekačku pro motoblock s vlastními rukama, především její práce by měla být v bezpečí.

sekačku

Když byla vlastní sekačka spojena s motoblokem a funguje, pak se dosáhne poměrně velké obraty disků s noži. V případě poruchy upevnění je možné získat zranění vás nebo lidí kolem vás. Proto si nejprve přemýšlejte o tom, zda máte schopnost takové zařízení. Koneckonců bude mnohem levnější akvizicí hotové sekačky pro motorový blok, než léky a léčba zmačkaných orgánů nebo nervů.

Dělat si vlastní ruce

Nezávislé shromáždění tohoto druhu vybavení je poměrně jednoduchý úkol, pro úspěšné provedení, z nichž budou požadovány určité znalosti, zkušenosti, materiály a nástroje. Měli byste se rozhodnout o modelu a výkresu zařízení, po kterém můžete pokračovat přímo do sestavy.

Požadované nástroje a materiály

Vzhledem k tomu, že domácí otočná sekačka je technicky složité zařízení, hlavní je třeba mít spíše široký seznam výrobních materiálů:

 • Kola o průměru do 45 cm. můžete si vzít dětská kola nebo staré invalidní vozíky;
 • osa, která bude použita pro montážní kola;
 • trubky a rohy, ze kterých se rám rámu sestaví;
 • Plech o tloušťce alespoň 0,4 cm;
 • kladky, ložiska, upevňovací prvky;
 • nože;
 • Pásy.

V procesu montáže bude musel používat standardní sadu nástrojů, stejně jako elektrický vrták a svařovací stroj.

Pro zajištění maximální pevnosti návrhu se důrazně doporučuje používat materiály, které nemají silné poškození opotřebení a korozi.

Objednejte si shromáždění

Před pokračováním s nezávislým výrobním nástrojem byste se měli seznámit se svým zařízením. Je to rám, na kterém 2 disky s nožem na nich upevněny, stejně jako ochranné pouzdro. Jako hlavní motor motoru se používá hřídel pro vzorkování traktoru, který se vyhýbá potřebě použít samostatný motor.

READ  Jak vyměnit upevňovací prvek pro zastřihovač na čerpací stanici. Zařízení v sekačce

Algoritmus montáže zajišťuje následující akce:

 • Svařování rámu zařízení pomocí kovových rohů a trubek.
 • Dělat řezné prvky. Za tímto účelem můžete použít podobné komponenty ze staré techniky.
 • Pomocí plechu bude nutné snížit 2 kulaté polotovary, jehož průměr bude 39 cm, a pak na ně nastavte řezné prvky.
 • Sbírejte axiální hřídele pomocí kovových trubek o průměru 3 cm, stejně jako ložiska pro ně a kovová kladka.
 • Namontujte disky pracovním nožem na hřídeli, poté, co bojovat s kladkami do potrubí.
 • Nainstalujte ochranný kryt pro bezpečný provoz.

Sekačka shromážděná takovým algoritmem je schopna zpracovat oblasti do 115 cm najednou, což z něj činí jednoduchou a účinnou adaptaci pro boj proti vegetaci v oblastech. Pokud je to žádoucí, můžete znatelně zjednodušit design nastavením dolních disků přímo na rámečku. Za tímto účelem bude nutné použít svařovací stroj, který zajistí spolehlivost provedení. To vám umožní zvýšit nízkou trávu, až 7 cm vysoký, rychlostí 10 km / h, což činí produkt optimálním řešením pro obrobek sena, stejně jako odstranění pozůstatků rostlin po hlavní pokušení.

Instalace sekačky na jednokém traktoru. podrobně pro začátečníky

Příprava motorového bloku existujícího v domácnosti Před vytvořením trávy je nainstalovat vybranou sekačku na něj.

Instalace sklopných zařízení se provádí v tomto pořadí:

 • Nejprve musíte opravit napínací zařízení ze sady sekačky;
 • Dále bude nutné, aby kladka k řemenici na horní třecí dráhu, která přední část náboje „sledovala“ na přírubě napínače;
 • Poté je nutné provést všechny instalované části pomocí šroubu;
 • Pak je nutné instalovat sekačku a dát pás, po kterém je sekačka upevněna pomocí kolíků;
 • V další fázi musíte dát na zástěru, zabránit tomu, aby trávník vnikla do obsluhy a nainstalujte ochrannou klapku zpět do jednosměrného traktoru. Podrobněji o instalaci sekačky na jednomódním traktoru vypráví video.

Pole instalace sekačky bude muset nastavit napětí pásu. To se provádí otočením rukojeti směrem ke směru motobloku. Poté můžete začít trávu na pozemku.

https: // traktoramiira.Ru / dolnitelnoe-oborudovanie / segmentnaya-kosilka-dlya-traktora.html
https: // Ogorod.Guru / Ogorod / Konnaja-Kosilka-Svoimi-Rukami.html
https: // tsm-co.RU / Raznoe / Kosilka-segmentnaya-Dlya-motobloka-Svoimi-Rukami-kak-Sdelat-Ustrosstvo-Dlya-Motobloka.html
https: // traktoramiira.Ru / dolnitelnoe-oborudovanie / rotornaya-kosilka-dlya-minitraktora-svoimi-rukám.html
https: // mtz-80.RU / Bez-Rubriki / Rotornaya-Kosilka-Dlya-Motobloka-Svoimi-Rukami
https: // mtz-80.Ru / bez-rubriki / rotornaya-kosilka-svoimi-rukohami
https: // ltruck-Service.Ru / obsluzhivanie / segmentnaya-kosilka-svoimi-rukohami.html
https: // florantino.Ru / segmentnaja-kosilka-dlja-motobloka-svoimi-rukám.html [/spoiler] [/ noedit]

| Denial of responsibility | Contacts |RSS