Jak udělat sestup na rohové brusky nože

Co dělá nůž doma. Krok za krokem průvodce, jak udělat nůž sami, vhodné materiály

Kosnaya Dětské nože mají několik výhod oproti klasickým modelům. Za prvé mají estetický vzhled. Za druhé, vysoká síla takových chladných zbraní si zaslouží nesporné respekt mezi profesionálními lovci a rybáři. Tyto produkty jsou trvanlivé a spolehlivé.

Nicméně, nože kostí mají nevýhody. Takže mnozí lidé nemají rádi pro příliš hladký povrch kosti, zvláště pokud nejsou pod prsty žádné vybrání.

Výroba nožů

První věc začít, měl by se rozhodnout o tvaru nože a nakreslit skica. Něco takového:

Vezměte obrobek, nesou obrys čepele na něj a vystřihnout s hack nebo úhlovou bruskou. Dále potřebujete vyčistit čepel z měřítka a všechny druhy nesrovnalostí. Zvláště dobře vyčištěná místa, kde kov nebude vybrán, v oblasti fotbalu a nemocnice. Před vyjmutím sestupů je nutné pro budoucí řezání, z paty čepele k špičce, obrys axiální rybářské linky pro vyžínače čepele. Takže, že je lepší lze vidět, je nutné namalovat rk s černým markerem a poškrábat upevňovací prvek pro zastřihovač. Dále jsou sestup. Sada metod: Soubor, úhlové broušení, emery, stuha brusky, bruska.

Používám emery, na jedné straně, jehož obvyklý kruh stojí a s dalším koncem, ve formě talíře s otvorem ve středu.

Breaking Descenty je nejdolnější a zodpovědná práce, neměla by se snažit dělat vše najednou, převést část práce jako další den. Skutečností je, že tento okamžik je velmi důležitý a intenzivní, rychle se unavený a chyby se objeví, které někdy není možné opravit. čepel je zkažena a všichni první. Proto je potřeba zbytek a čerstvá hlava. Nemělo by být velmi lisování obrobku k kameni, jsou tvořeny jámy a kov je silně přehřát. Častěji vychladněte obrobek ve vodě. Dejte si pozor na symetrické odstranění kovu na obou stranách se zaměřením na axiální linku na Kazachstánu republiky.

Následující zařízení je velmi užitečné: motor, na ose, jehož kruh s „suchý zip“ je fixován. Změna sendvičových čísel, leštění a broušení, můžete rychle vyčistit obrobek, znečištění a polštář. Na druhé straně, na ose motoru je diamantový kruh, velmi užitečná věc.

Po odstranění sestupů pokračujte do výrobce. Pro tento nůž bude Bruce z kusu mosazi. Na vhodném kusu mosazi děláme značení budoucího slotu k čepeli a vrtání řady otvorů. Průměr vrtáku, který má být proveden o 1,5-2 mm. Méně tloušťka čepele v oblasti nemocnice. Pokud je bruce vyroben z tenké desky 2-3 mm., Poté může být slot proveden pomocí řezacího kruhu DNIMEL. Po vrtacích otvorech, stejné vrtačky mezi otvory. Dále, s pomocí nohou, zarovnejte a přizpůsobte slot pod čepelí.

Tato operace je také velmi zodpovědná a důležitá, kvalita náboje nemocnice pod čepelem okamžitě spěchá do očí a na něm může být posouzena na úrovni dovedností, takže nepřipíchejte, všechno je jemně a opatrně, často se snaží pokusit se blížit k čepeli. Možnosti vzájemného umístění sady nemocnice a čepele, to vše závisí na typu rukojeti. Nejčastěji je nutné změnit geometrii podpatku. Na této čepeli byla pata Blade trochu ostrá.

Drážka na bristře a propíchnuté drimelem, s řezným kruhem, s pomocí takového zařízení:

Vstávat přítele k čepeli ne nutně, mnozí to nedělají, můj názor je lepší pájet. Pro pájení musíte mít pájecí železo. kus mědi s rukojetí. Čím masivnější kus železa jde do pájky. čím větší by mělo být pájecí železo. Chcete-li zahřát pájecí železo potřebujete zdroj tepla. Můžete použít pájecí lampu, plynový hořák, plynový sporák, táborák, t. E. Sada variant. Jedna stav. pájecí železo by mělo být dobře vyhřívané. Používám buď benzínový hořák nebo plynový sporák. Jako pájka můžete použít pájky obce nebo jídlo plechovky. Pájecí pájku a ne tak oxidizovaný.

Dokonce i pro pájení potřebují pájení kyseliny. Můžete vařit doma. Pro to vyžaduje kyselinu chlorovodíkovou (HC1) a zinku (Zn). Zinek může být odebrán z nevhodného bateriového prvku, běžné kulaté baterie. Baterie by měla být demontována, vyjměte horní vrstvu cínu, lepenkové těsnění a dostanete se do šálku zinku, tmavě šedá. Zinek je snadno řezaný nožem na kousky a spěchá do kyseliny. Za 100 G. Kyseliny potřebují přibližně zinek ze dvou velkých baterií. Když se zinek rozpouští v kyselině. můžete začít pájení. Zinek v kyselině je nutné v otevřeném vzduchu. reakce je dodávána s uvolňováním tepla a vodíku, nedoporučuje se kouřit u sklenice.

Pájení začíná mostem v místě přistání nemocnice, toto místo chybí kyselina, na špičce pájecího železa, vezmeme malou pájku a dotýkáme se pájecího pájecího místa. Dobrá kvalita pájení je možné pouze pod podmínkou dobrého zahřívání. Posuňte pájecí železo podél pronajímatele. Mělo by existovat jednotný povlak kovové pájky. Podle potřeby přidejte pájku a kyselinu. Po porci mírně zarovnejte povrch nožem nebo povrchem, odstraňte přebytek. Nainstalujte kombinérku, před chybějící vnitřní povrch kyseliny. Zarovnávání braktera k pájecí pájecí páječku a vřele zahřát místo křižovatky nemocnice s čepelí. Pokud je kombinakctí masivní, teplo pájecího železa nemusí být dostatečné pro své dobré zahřátí, v tomto případě je nutné zahřát spásat do hořáku plamene. Když je pájka rozptýlena a vyplňte všechny sloty. topení může být zastaveno.

Umístění místo díry pod stopkou. Způsoby, jak udělat díru pod stopkou. Dělám následující: vrták 4 mm. vrtací otvor na délku dříku. Dále je pila pro elektrolovku vybráno otvor pro požadovanou velikost. Provoz trvá 10-15 minut.

READ  Jak udělat mini vrták to udělat sami

Jak udělat skládací kapesní nůž s vlastními rukama

Dlouho jsem byl s radostí, jsem zapojen do výroby nožů. Jeden z nejoblíbenějších typů MSO se nazývá „Cryanonian“. Jedná se o nádherný skládací řezný nástroj pro každodenní použití. Jeho velikosti jsou takové, že čepel klidně umístí v kapse na lehčí, kromě toho, že má rezistentní.

Nějaký jeden milý přítel se mnou obrátil s žádostí o něco podobného fotografické zprávy, která by jasně ukázala hlavní fáze práce na skládací kapesní nůž „Cryanonian“. Souhlasím. Nevím, kolik je tento materiál vhodný pro definici „hlavní třídy“, ale používal toto slovo. Doufám, že pro kondescepci čtenářů a navrhuji setkat se, co se stalo.

Materiály pro výrobu skládání Nigeclin. 62x19x2,2 mm. Použitý rakouská vysoká uhlíková ocel K110SP-jednostranná, konkávní, snížená 0,1.0.15 mm kostky. Titanium 2mm Pokládání. Rosine Horn

Foto V případě, že musíte řezat čepele z pásu Kalena, proveďte prázdnou s okrajem na velikost jedné po dobu nejméně 5 mm na dovolenou v důsledku řezných rohových brusek. Řezací hrana současně umístil proužek od konce tak, aby pak nebylo nutné nechat kov v jeho zóně. Fotografie Vrták ve výsledné části otvoru a řezání boty, na které vložka (mechanismus fixace čepele). Přírůstek, ať už se vše konverguje s náčrtem. Pozornost! Jako blokovací prvek používám šroub z nerezové oceli m3.

Stock fotografie Život „kosmetika“ a snížit hrad. Fotografie dříve zkontrolujte čepel. Zámek by neměl jít v tomto stupni více než 0,5 mm: zvedne trochu. a dost. Pokud potřebujete, v budoucnu můžete vždy vidět.

Důležité! Doporučuji „střelbu“ mechanismu, který by mohla utratit okamžitě s pračkou mezi čepelí a štítem, takže během používání není žádné nepříjemné překvapení.

Foto a pevnost montážní část pro druhé kostky. V ideálním případě by tloušťka nosné desky měla být rovna tloušťce čepele s dvojicí podložky.

Foto.9. Dal jsem druhý prach a rozřezal do něj klip. Kontrola čepele. Pokud všechno jde v pořádku, táhnu seskupení (pokud je to rukojeť, aby to udělal mnohem jednodušší).

radím. Řezání je žádoucí pro zobrazení předtím, než budou sestupně připraveni, protože v tomto případě je pravděpodobnost snížena, že kov na okraji je přehřátí

V případě, že musíte řezat čepele z kalendónu, proveďte prázdnou s okrajem na velikost velikosti, kterou potřebuji nejméně 5 mm na dovolenou v důsledku řezných rohových brusek.

Žít nějaký lesk, dávám nožem o kulturním vzhledu a leštění.

Na stánku vyžaduje zvláštní péči. Po dokončení práce musí být pečlivě vyčištěn a především se týká skládacího mechanismu.

Pro dosažení perfektního stavu je čepel umístěn do speciálního detergentního roztoku a pomocí příslušných zařízení, všechny části jsou vyčištěny. Je to mnohem snazší, když je nůž v rozebraném stavu.

Foto 1 a 2. Před zapínáním obložení instalujeme míč do zámku. Vrták, zadejte a sledujte, které extrémní body jsou získány.

Ze strany paty čepele udělám malý šikmý šroubovák, takže při zavírání míče se neotevřela k čepeli (jeho pohyb při zavírání bude znatelně měkčí). Dále vložte podšívku, dejte nůž do požadovaného zobrazení.

فيسبوك

LLC „Mosslad“. Stroje ze skladu في فيسبوك.للتواصل مع llc „mosssklad“. Stroje ze skladu, انضم إلى فيسبوك اليوم.

LLC „Mosslad“. Stroje ze skladu في فيسبوك.للتواصل مع llc „mosssklad“. Stroje ze skladu, انضم إلى فيسبوك اليوم.

Bruska s vodou chlazením nebo elektrickým?

Někdy naši kupující, výběr stroje pro ostření nástroje (dláta, nože nebo otáčení) čelit problému a co dostat: elektrický nebo ostrý stroj s chlazením vodou?

✋ V tomto článku se pokusíme zjistit, jaký stroj za jaké operace se použijí a jak nezklame ve výběru.

Elektrikář je univerzální stroj pro ostření téměř jakéhokoliv nástroje, od nožů a končící vrtáky. Ostření je vyrobeno brusnými kruhy z electrocorundum, karbidu křemíku nebo diamantových kruhů.

Stroje tohoto typu mají motory s vysokým počtem otáček, zpravidla více než 2000 ArR / min, díky kterému je materiál pořízen velmi rychle.

Hlavní problém při ostření nástroje na ostrém stroji je přehřátí řezné hrany. Nejjednodušší volba se postupně postupně postupně snižuje obrobek do vody pro chlazení, ale i s takovou technikou můžete vypálit okraj nástroje.

Také v souvislosti s nedostatkem dodatečných zastávek a zařízení, k odolání úhlu při ostření je dostatečně problematický. Kvalita ostření i při použití jemnozrnných kruhů (8, 12, 16), které mají být žádoucí a po samém ostření potřebovalo nastavení a leštění.

Pro většinu prací bude naostřená pracovní plocha nejlepší volbou, ale pokud potřebujete vysoce kvalitní ostření, stojí za to věnovat pozornost na ostření s vodou chlazení.

Takové stroje mají velký počet dalších zařízení, s nimiž můžete přesně odolávat úhlu ostření. Stroje tohoto typu jsou často převzaty do truhlářských workshopů pro ostření nožů Rubankov, sekáče a soustruhů.

Není možné přetěžovat řezný okraj jako elektrárna, tam je lázeň pod mlecím kamenem, kde se voda nalita na chlazení, a samotný proces ostření dochází ve vlhkém prostředí.

Vodní chlazené stroje mají nízko-robustní E motory, rychlost otáčení měří mlecí kameny se mění od 90 do 250 ot / min. Kromě funkcí ostření nástroje na strojích je k dispozici leštění v soupravě kruh kůže a leštění pasty.

udělat, sestup, rohové, brusky, nože

Hlavním problémem stroje je rychlost broušení, vzhledem k malým otáčkám materiálu, je pomalu. Pokud potřebujete změnit řezný úhel nože. Rubanka nebo sestup na nůž. Stojí za to použít desktop Sharpe nebo úhlovou brusku, a aplikovat tento ostrý stroj.

Sčítání lze říci, pokud potřebujete brusný stroj pro ne příliš přesnou práci v garáži nebo v zemi. Vezměte elektřinu a možná různé brusné kruhy.

udělat, sestup, rohové, brusky, nože

Pokud se zabýváte výrobou nožů, otáčení nebo řezbářství dřeva a je pro vás důležité, aby se nářadí snižovaly bezchybně. Věnujte pozornost na ostření s chlazením vodou.

READ  Jak změnit sušičku pro zastřihovač v Trimmeru Bosch

Na našich stránkách Mosssklad.RU je prezentován profesionální E a domácí elektřinu, stejně jako brusné stroje s chlazením vody, doporučujeme přečíst. Stroje můžete vidět v naší DemoSalah a Moskevské oblasti.

Co doporučí odborníky?

Jak udělat sestup na nůž přesně nezničení obrobku? Posuzování podle recenze neexistují případy, kdy je kov migrován, lišky jsou rozděleny nebo je vytvořena. Podle zkušených mistrů je to možné, pokud se manipulace provádějí hranovaný disk. Z tohoto důvodu je žádoucí pracovat s tlustým odděleným kamenem pro kov. Masters doporučují používat abrazivo, jejichž tloušťka je nejméně 7 mm. Jeden z těchto velmi kvalitních a opotřebitelných produktů je abrazivní kruh od japonského výrobce Makita. Soudě podle četných spotřebitelských recenzí, to snadno kroky i Kalena Steel. Měl zvládl techniku ​​výroby sestupů pomocí reliéfních kruhů, mnoho domácích řemeslníků jdou do tlustého řezání. Pro snížení vibrací, což je důsledek významného axiálního zatížení, je nutné pracovat s kruhy, jejichž tloušťka není menší než 0,2 cm. Pokud je tato rada ignorována a začněte s řezáním, pak dříve nebo později se nováček se stále vrátí k úlevě. Během této doby však můžete překládat mnoho sochorů. Kromě toho se řezný disk pod vlivem bočního zatížení začne vibrovat. Často se rozbije a může být nebezpečné pro oba mistr i okolní.

Nejprve na obrobku označuje střední. Řádek nastínit místo pro budoucí řezání. Poté je zpřísnění kopírování disku, obsahuje úhlovou mlýnku. Zpracovatelský povrch by měl být kolmý k okraji nože. Není nutné se opřít o disk, naopak, měli by se sotva dotknout obrobku. První úhledně odstranil malý zkosený podél okraje podle určené linky. Je důležité, aby vzdálenost 0,2 mm byla potlačena linií do středu nože. V této fázi by mělo být co nejpřesnější. Rohový mlýnek může být přesunut po délce zpracovaného řezného okraje. Takže kov nesmírá a během svého provozu ztratil své původní vlastnosti, mělo by být pravidelně chlazeno. Pro tento účel je povrch obrobku hojně zalévá vodou. Některé nováčci často klást otázky: Proč střílet obličej s obrobkem a to, co dá? Podle zkušených mistrů bude mnohem snazší provést sestup s již dostupnou výrobou, protože bude to zjevná viditelná dolní hranice, na které není možné jít. Je důležité, aby se zkosení odstraněna podél celého řezového okraje.

Pokračování práce

Po odstranění zkosení, můžete začít dělat na obrobku mezních bodů. Udělej to bude snadné: Mistři utratí úhledně reliéfní disk směrem k záběru. Soudě podle názorů, v místech kontaktu disku na povrchu je perfektně viditelná stopa, takže mistr je vhodný pro pohyb kamene. Vzhledem k tomu, že hranice zkosení je patrný, domácí vzorek bude vědět, kde by měl zastavit. Dále, v blízkosti paty nůž musí být vydán. Chcete-li to udělat, musíte překročit konečný povrch kamene s válcovým, jemně sčítáním pohonu. Zpracování povrchu musí být kolmá k řeznému okraji. Pokud se podíváte nahoře, pak se správnou operací se disk otáčí svisle do roviny nože. Dodržujte, že umožní kámen s válcovým povrchem: válec, jízda na obrobku, bude indikovat vertikální. Pokud se odchylka došlo, disk bude na okraji, který bude okamžitě cítit hlavní a zastaví práci. V opačném případě může být kámen v obrobku vyroben z zbytečného prohloubení, což je nežádoucí.

Soudě podle názoru, mnoho nadšení se snaží jejich práci zjednodušit co nejvíce;. Pro tento účel jsou vytvořeny různé další úpravy. Hlavní mechanický „asistent“ takového specialisty je ostření. Nástroj je vybaven motorem a práce se provádí kámen. Můžete přinést sestup na obrobek tím, že ho podržíte jen ve svých rukou.

Stačí řídit tam a zpět podél ostrého kruhu. Eddy Edge musí být kolmá k povrchu obrobku. V tomto případě však neexistuje žádná záruka, že stejný úhel bude odolný podél celého řezného okraje. Je možné, že ruce budou unavené z udržování obrobku a sestup bude vsadit. To lze zabránit pomocí speciálního technického zařízení. To je vyrobeno z ocelové desky, kus rohu a svorek. Deska bude použita jako plošina, na které se obrobek nachází. Tak, že se nepokládá, držte ho stisknuté na rohu. S takovým zařízením se upraví šířka sestupů. Chcete-li to provést, stačí otočit šroub svorky, měnící se úhel desky.

Bez jakýchkoliv způsobu, jak navrhnout sestupy domácí slae ani zvolil, je důležité nezapomenout na bezpečnostní techniku. Před pokračováním s prací byste měli zkontrolovat zdraví elektrických zařízení a zbavit se vadných disků. Zabránit zranění bude moci používat ochranné rukavice a brýle.

Dnes budeme hovořit o tom, jak udělat ještě vysoce kvalitní sestups sami ve výrobě nožů s vlastními rukama doma. Zvažte také technologii, techniky a příslušenství, aby profesionální sestupy na nůž s vizuálními fotografiemi a ilustracemi

Nejprve musíte pochopit hlavní otázky:

Která strana obrobku se aplikuje na kámen. obyčejný nebo řezný okraj? 2. Jaká sekvence je sestup. začněte odstranit kov od začátku klesaných a jít dolů na řeznou hranu, nebo začněte fotografovat z řezné hrany a pokračujte před začátkem sestupů?

READ  Jak řezat v dlaždičním čtvercovém díře

Descukenty vyšší, než můžete získat kámen. Jak jsou v tomto případě sestup? Pásy sestupu na šířku kamene se provádí na celé šířce sestupu, pak se obrobek posune a znovu pásu a t.D. Nebo odstranit kov pro celou délku čepele, pak výše a vyšší?

V pořadí podle otázek: 1. Je lepší ostříhat, když RK je nahoru, zdá se, jak je proces prošel. Začátek ostření z Kazachstánu republiky, postupně „vynechat“ každý průchod kamene dolů, na Obuhu 3. Průchod se provádí pro celou délku čepele, pak mírně nižší, opět pro celou délku čepele a opět dole, a tak dále.

Vyzkoušejte nejprve na jakém kusu železa, aby se sestupy, takže vaše paže jsou zvyklé na pohyb. Pak přejděte na prázdný pod nožem. Nesnažte se sestupovat pro jeden přístup, odpočinek, odložit další den. Když se dostanete unavený. jeden nesprávný pohyb a socho je zkažené.

Chcete-li začít. je to nejen v sestmen, nůž by měl být jakýkoliv harmonický navenek a v praktickém smyslu je nutné jej nejprve nakreslit. A dát projekt.

Sestup. že to nepracuje od poprvé, ale ne něco neskutečného. Napětí na kočkách (typ ocelového pásu, z nichž jsou vyrobeny okenní mřížky a ploty). Bude pochopení polohy pásu vzhledem k naostřenému disku, požadovanou rychlost. Snažte se, že konečně přivedete sestup na Sharpe. nestojí za to. Jenomy rovnoměrně odstraňujte množství materiálu před přijetím konkávních svahů o něco menší než požadovaný, a pak vezměte stejný disk pro naostřené a na jeho straně „skrýt“ získané ručně, vratné pohyby. S tímto přístupem a nějakou trpělivostí bude letadlo vydáno velmi slušné jednoduše kvůli metodě, pokud se ruka ne třepívají a samozřejmě nechodí.

Trvá mi víc než hodinu a pak dva. Pracující velký bílý kámen. Po něm (rychlost přínosu kruhu je malá) Přináším sopanit (guma s něčím tam je typ korundu). Ujistěte se, že vyčerpáte oba kruhy a přiveďte pevné oslnění. Jediný způsob, jak se naučit dělat dobře jen zkušenosti a obrovskou trpělivost. Jen jeden z vašeho stupně svobody. Nebojte se a všechno se rozsvítí. Ale ne najednou.

Doporučuji pracovat na pevném oslnění (pokud není škoda. na rychlém pylonu) je obtížné začít na tom, ale můžete začít tvrdě, hrubě. Po tvorbě skluzu na pevné oslnění pokračovat v práci opatrně, zkuste s jinou upínací svorkou. Solid Kov umožňuje odstranit málo a nedrží se kruhu. Je velmi důležité naučit se cítit okamžik dotýkat se okapu do kruhu

Aby nedošlo k obviňování, se nejprve týkají budoucnosti RK a, s cílem, okamžitě stisknutím krytu. Úhel u paty. samostatný příběh, stejně jako nos.

V tomto případě pomohou pouze zkušenosti. Musíte začít s malým, jako je plochý dláto, a pak postupně zvyšovat a dosáhnete dlouhých lopatek. Zkušenosti a pouze zkušenosti. Všechny druhy souhodně k výňatku rohů je zlo, relaxovat a nenechte kov.

Особых секретов нет, держи ровно заготовку, при изогнутом клинке держи железку так, чтобы перпендикуляр к любой точки кривой силуэта лезвия был в плоскости камня а по возможности строго перпендикулярно к оси вращения камня и постоянное охлаждение в воду. tak, aby nespaloval kov. na jakémkoliv rychlém ostření, aby se sestupy elementární. Neměli bychom zapomenout ochladit periodicky čepel a neuvádět tlak ze všech duri do obrobku. Zalesnění všeho je cíteno. Jak to bylo horké, tak ihned a bugger v řidiči. Není to těžké.

Z nějakého důvodu ničím nic, a stává se základním. Ačkoli jsem ještě několik let nepracoval, nemám to trápit, brouším přírůstky rohového broušení, ale pak na Sharpe jen přivedu do stavu a sladit řádky sestupů. Mnohem snazší. Proces kovů se občas urychlil. на точите полностью клинок из быстрореза длиной 120 мм точиться за два часа, с помощью угловой шлифмашинки за полчаса на всё про всё. Leštění v zrcadle přirozeně se nepočítá, to se provádí pouze na zvláštním místě a ne na kameni.

Příprava na práci

Na přípravné fázi by měl být tvar čepele a rukojeti pro něj vymyslet. Эти детали необходимо отобразить на чертеже будущего изделия. Zaškrtněte na skici také způsob jejich přílohy. Profesionální výroba dýky ze souboru zahrnuje použití kování železa v kovárně.

To zajišťuje sílu kovu, což mu dává pružnost, umožňuje odstranit přebytečnou tloušťku se zploštění kladivem s fouká a urychluje proces výroby stylu, snižuje náklady na jeho následné zpracování. V nepřítomnosti kovářského vybavení a speciálních dovedností můžete udělat dobrý domácí nůž a bez kování. Jeho kvalita se nevzdá provedené kovářství, s výhradou výběru současného sovětského souboru.

Zkontrolujte, zda je ocel legovaná nebo obvyklá, trvající vytvrzování, následujícím způsobem: Položte položku na okraj stolu a zasáhněte její kladivo ocasní tip. Nesmí se rozebrat a kurva trochu.

Určete také kvalitu kovu, umožní zpracování na brusném stroji. sada dlouhých paprsků jisker se objeví v konvenční oceli a vysoce legované jiskry s vysokým obsahem bot.

Přečtěte si také: Připojení pračky

První etapa výroby nožů s vlastními rukama. palba. Kovové vytápění zajišťuje jeho dodržování potřebné pro obrábění. Proto, aby nůž ze souboru bez tepelného zpracování není možné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS