Jak upravit výšku dveří do místnosti

Jak zkrátit dýhované dveře?

V průběhu renovačních prací se někdy mění úroveň podlahy (pokládka dlažby, stěrky nebo samonivelační podlahy atd.). п.). Pak je třeba snížit výšku vnitřních dveří, aby byl zajištěn jejich volný pohyb při otevírání a zavírání. Stejnou operaci je třeba provést v případě výměny, pokud jsou nové dveře velmi velké a nevejdou se do rámu. Při instalaci nového rámu se také může stát, že velikost otvoru neodpovídá standardu výrobku.

Panel lze snadno zkrátit doma pomocí elektrické skládačky nebo kotoučové pily. Abyste však dosáhli čistého a rovného řezu, budete potřebovat pomocné nástroje:

 • svorky, které pomáhají upevnit pilový kotouč a vodicí lišty;
 • pravítko a čtverec, které vám pomohou zkontrolovat rozložení;
 • ostrý nůž pro práci na dýhovaných dveřích;
 • Dřevovláknitá okrajová lišta pro dřevotřískové desky;
 • smirkový papír.

Aby dekorativní povrch dveří podél hrany zkosení nepraskl, můžete použít maskovací pásku. V případě potřeby můžete pracovat i bez něj.

Profesionální tipy

Masivní nebo dřevovláknitou desku lze zespodu seříznout, pokud není opatřena obkladem nebo imitací obkladu. Pokud máte symetrický dekor, je nejlepší stříhat z obou stran, přičemž velikost stříhané části rozdělíte na 2. Tyto míry jsou na každém okraji odsazeny, aniž by byla narušena symetrie horní a spodní lišty. Totéž platí, pokud je třeba zmenšit standardní šířku dveřního křídla.

Dveře s dutými panely příliš nezkracujte. Výrobek se skládá z dřevěných prken omezené tloušťky. Při práci ponechte uvnitř křídla alespoň 1-1,5 cm dřeva rámu. Dveře můžete zkrátit, jak je uvedeno u dveří s obložkami. nahoře a dole.

Pokud se pokusíte namontovat standardní dveře do malého otvoru, zkrátí se rámové lišty podle rozměrů a upevní se v otvoru. Rozměry křídla je třeba upravit podle výše popsaného postupu.

Křídlo z masivního dřeva někdy vlivem nadměrné vlhkosti nabobtná a nezasune se správně do rámu. Tento problém lze odstranit pomocí hoblíku nebo povrchové frézy. Sundejte plátno, položte ho na pracovní stůl a řezným nástrojem opracujte jeho okraj, přičemž z požadované strany odstraňte několik milimetrů hoblin. Zavěste dveře a vyzkoušejte je. Pokud problém přetrvává, zopakujte postup.

Abyste při použití kotoučové pily dosáhli rovnoměrného řezu masivu, potřebujete kotouč s velkým počtem jemných zubů. Přesto není možné dýhovaný kus dřeva přesně nařezat. Pro desku z dřevovláknitých desek je nejlepší použít elektrickou skládačku a dbát na dodržování pravidel pro ochranu dýhy (použití lepicí pásky, řezání přes dýhu).

Pokud lze použít ruční frézku, je to jediný vhodný nástroj. Nástroj vytvoří hladký a čistý řez a ořezová linie řezu se nemusí přepracovávat ani na pevném kusu, ani na modelu z dřevovláknitých desek nebo rámu.

Pro správné nalepení okrajového pásu použijte lepidlo PVA a žehličku. Naneste vrstvu lepidla na řez listu a nechte ji zaschnout. Přiložte pásku na okraj dveří a přežehlete papír horkou žehličkou. Po vychladnutí odřízněte přebytečnou pásku ostrým nožem a okraje jemně přetřete smirkovým papírem.

Algoritmus činnosti

Při obložení interiérových dveří je třeba provést řadu kroků:

 • Měření a pilování. Změřením dveřního křídla se majitel vyhne případným chybám.
 • Prvním krokem ořezu jsou svislé sloupky pod úhlem 45°. Hodit se vám bude pila, ale pokud ji nemáte v arzenálu, vystačíte si s pilkou na železo a truhlářskou frézou.
 • Nastavení šířky. Je třeba vzít v úvahu, že hrana dveří musí být rovnoběžná s rámem.
 • Pokud byly předchozí body provedeny správně a byly splněny všechny technické požadavky, můžete bez obav přejít k instalaci podpěry portálu.

Profesionálové často používají brusku. Pokud si však člověk provádí demontáž a ořezávání sám, nemusí mít tento stroj k dispozici. Pokud je to však možné, použijte brusnou pásku. neměli byste ji zanedbávat. Stroj se musí po povrchu pohybovat velmi opatrně, protože při zrychlení procesu hrozí, že na dřevě zůstanou nerovnosti. Ideální je hrubá páska o zrnitosti max. 40.

Jak sestavit zárubeň a namontovat dveře

Dveře v domě plní současně nejméně dvě funkce. Bezpečně chrání vchod do domu a dodávají mu větší zdobnost. Aby dveře plnily obě funkce, musí přesně zapadnout na své místo, tj. nesmí mít žádné mezery ani deformace. Montáž dveří může provést i majitel.

READ  Jak upravit sekačku segmentu

Montáž dveří začíná montáží zárubně. Rámy jsou k dispozici v předem smontovaném stavu, ale často se prodávají v rozloženém stavu.

Pokud se dveře prodávají kompletně smontované, rám je nainstalován, panty jsou umístěny a dveře jsou zavěšeny, můžete dveře vyjmout ze závěsů a nainstalovat rám. A pak vrátit dveře zpět na panty. Pokud rám není smontován, je třeba jej znovu sestavit. Vyžaduje vhodný nástroj a volný a rovný prostor.

K montáži jsou zapotřebí dlouhé hřebíky (do 90 mm) nebo samořezné šrouby. Rám se skládá z nosníků. Abyste zabránili praskání desek během montáže, předvrtejte upevňovací body vrtákem o menším průměru, než je průměr upevňovacího prvku (hřebíku). Při upevňování pomocí samořezných šroubů se místa upevnění dodatečně ošetří PVA lepidlem.

Při montáži rámu dbejte na to, že vzdálenost mezi rámem a dveřním křídlem musí být 4 mm.

Dveřní závěsy jsou namontovány dvě stě milimetrů od horního a dolního okraje dveřního křídla. Práci provádějte pečlivě a beze spěchu. Funkčnost dveří závisí na správné montáži závěsů.

Po vyznačení polohy závěsů je třeba pro ně vyříznout drážky. Dva závěsy jsou zpravidla dostačující. U masivních dveří si však musíte vystačit s velkým počtem pantů: až třemi a někdy až čtyřmi kusy.

Proč potřebujete při instalaci dveří distanční podložku? Vyplňte jím mezery mezi dveřním otvorem a rámem. Pěna má tendenci expandovat. To by mohlo způsobit posunutí lišt. Aby se tomu zabránilo, je skříňka dodatečně připevněna ke stěnám pomocí kotev. Pokud pod dveřmi není rám, instaluje se po dobu instalace distanční podložka. Po dokončení práce je třeba distanční podložku odstranit.

Pokud se šířka rámu nevejde do otvoru, je někdy nutné trámy zkrátit. Pokud k tomu dojde, je třeba krabici mírně oříznout. Otázkou je, který nosník by měl být tenčí. Ze dvou trámů můžete celkem odstranit maximálně 15 mm. Pokud jsou obě dřeva dostatečně silná, můžete je obě ztenčit. Nezapomeňte však, že hlavní tíha zátěže leží na tom, ke kterému jsou dveře připevněny. Protože je druhý nosník méně namáhán, je lepší, aby byl tenčí. Design tím neutrpí.

Obložení interiérových dýhovaných dveří

Před zahájením lemování se dveřní křídlo vymontuje z pantů. Odstraňte veškeré kování, jako jsou závěsy, kliky a zámky. Poté se otevřou dveře:

 • Upevňuje se pomocí šroubových svorek nebo jiným dostupným způsobem. Nejdůležitější je, aby křídlo zůstalo na svém místě a bylo pevně fixováno.
 • Označení je provedeno. K tomuto účelu se používá úhelník a pravítko. Pokud je dýha na obou stranách dveří, provedou se značky řezu také na obou stranách a na koncích.
 • Připevněte podběhové lišty. Připevněte železnou lištu ke křídlu dveří pomocí lepicí pásky.
 • Odstraňování dýh. Ostrým nožem udělejte podél vodicích lišt jemné a hluboké zářezy. Pokud jsou dveře celodýhované, řezy se provádějí na všech stranách.
 • Odstranění dýhy. V této fázi věnujte pozornost laku (pokud je přítomen). Pokud praskne, je třeba před odstraněním vrstvy dýhy odstranit povlak pomocí smirkového plátna.
 • Odstranění nepotřebného dveřního křídla pomocí hoblíku, pily nebo frézy.
 • Dokončení řezu. V případě potřeby je třeba řeznou plochu zdrsnit smirkovým plátnem.
 • Příprava na lepení. Odmastěte místo řezu alkoholem.
 • Lepicí dýha/dřevěná dýhová páska. Řez se natře lepidlem PVA a poté se na něj nalepí dýha nebo nábytková páska.
 • Dokončovací krok. Odstraňte přebytečné lepidlo a případně povrch nalakujte.

Dveře s pevnou vodicí lištou

Stojí za to se zastavit a podrobně zvážit, jak nejlépe odříznout nežádoucí část listu.

Montáž kovových dveří.

Instalace čínských kovových dveří. Přestože je internet plný informací o tomto tématu, rozhodl jsem se ho doplnit, protože tato situace není neobvyklá a vyskytuje se poměrně často.

Vezměte prosím na vědomí. před zvětšením otvoru nemusíte demontovat staré dveře. Ať už se jedná o pouhé otlučení omítky nahoře a po stranách, nebo o zapuštění do podlahy. To proto, aby se do bytu nedostal prach. Už jsem řekl, že máme nestandardní otevírání a standardní velikost bloku. Proto je nutné čínské dveře přizpůsobit naší velikosti.

Zkrácení výšky kovového rámu. K tomu stačí horní rovinu zbrousit pod úhlem 35 mm a místo 2050 mm dostaneme 2015 mm.

Naše výška otvoru bez omítky je 2010 mm a zkrácená jednotka je 2015 mm, tj.е. není zahrnuta. To znamená, že musíme jít do betonové podlahy o 15-20 mm hlouběji. ✓ Za tímto účelem označte linii trimru v místě, kde budou dveře stát. A pomocí úhlové brusky s kotoučem na řezání betonu vyřízněte v rámu brázdu. Tím se zajistí, aby betonová mazanina při praskání nepraskala více, než je nutné. To ale není všechno. Po úpravě výšky musíme nyní upravit šířku. Protože náš dveřní otvor je rohový a přiléhá k nosné stěně a zárubeň s architrávem je monolitická konstrukce, kvůli architrávu se do otvoru přirozeně nevejde. Řezání na šířku. ✓ Pokud se chcete z této situace dostat, odřízněte část architrávu, tj.е. Zúžení šířky dveří. V mém případě je to 15 mm.

READ  Jaký lepší uniosný traktor diesel nebo benzín

Samozřejmě byste mohli otvor rozšířit, aniž byste se dotkli obložení dveří, ale nemyslím si, že byste se měli dotýkat přepážky.к. Není to snadné ani bezpečné.

Mnoho lidí tuto metodu používá nevědomky. To nedělám.

Po dokončení otvoru a zárubně je možné namontovat kovovou zárubeň. Instalace se provádí přísně vodorovně ve dvou rovinách. Pokud nejsou dveře vyrovnané, „plavou“.е. náhodně se otevírá nebo zavírá, což vám samozřejmě leze na nervy. Tip. Při montáži je nutné použít dřevěné klíny, aby se kovové svorníky skříně při utahování kotevních šroubů nepromáčkly.

Klíny se obvykle odstraňují druhý den po úplném zaschnutí montážní pěny.

Je ve vašem vlastním zájmu, abyste při práci na zdi nezapomínali na bezpečnostní opatření!

POZN. že kotevní otvory se vrtají různě podle toho, z čeho je stěna vyrobena. Pokud je například stěna z vápenopískových cihel nebo betonu, měl by být průměr vrtaného otvoru a průměr kotevního šroubu stejný (např. 14 mm). Pokud je zeď z volných nebo dutých cihel, je lepší vrtat o jeden milimetr menším průměrem (13 mm), než je průměr kotevního šroubu (14 mm). díky tomuto rozdílu v průměru kotva těsně zapadne do otvoru ve zdi a při šroubování se neohýbá.

Tip. Všechny pohyblivé části dveří, zejména západky, šrouby a závěsy, vždy naolejujte. Celá dveřní jednotka tak funguje lépe a déle. Pozor! K tomuto účelu nikdy nepoužívejte rostlinné oleje! Pokud se po montáži dveří šroub ve spojovacím otvoru odře, lze otvor rychle zvětšit pomocí kulatého pilníku v zásuvce elektrické vrtačky.

 • Pokud vcházíte dveřmi na ulici, měli byste vždy vytvořit stříšku, abyste zabránili vniknutí vody během deště.
 • při výběru dveří pro venkovní použití se zaměřte na povrchovou úpravu kladivem, nikoliv lakem.Výplň by neměla tvořit vlnitá lepenka, ale izolace z minerální nebo skelné vlny.V mém případě se jedná o kombinované dveře. Zvenku je kladívková a zevnitř lakovaná. Lze ji tedy použít ve vchodech i venku.
 • Nekupujte příliš levné dveře.к. Chápete, že neexistuje žádná kvalita.

To je v podstatě vše, co jsem chtěl říct o čínských kovových dveřích. Máte-li jakékoli dotazy k tomuto článku, kontaktujte nás prosím prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu (modré tlačítko vpravo) nebo na stránce „Kontaktujte nás“. Odpovím vám na jakoukoli otázku. Také zdarma přihlásit k odběru aktualizovat stránky a budete informováni o všech novinkách, a novinky je jistě.

Lepení dýhy na ošetřené dveře

Ačkoli postup není složitý, musíte si osvojit některé dovednosti. Dýhu je možné na ošetřené dveře přilepit několika způsoby.

Kontaktní metoda za studena

Považuje se za nejobtížnější způsob lepení dřeva na ošetřený povrch. Předpokládá použití kontaktního lepidla. Potíž spočívá v tom, že se pojivo rychle usazuje. To velmi ztěžuje opravu nepřesností na styčných plochách.

V prvních sekundách kontaktu je nutný silný přítlak (přitlačte rukou nebo závažím), aby se dosáhlo dobrého spojení. Odborníci nedoporučují používat k lepení velké plochy.

Lepení za tepla

Na lepené plochy naneste vrstvu lepidla a nechte ji určitou dobu zaschnout. Poté je třeba přilepit dýhový plech přesně podle velikosti. Plech se uhladí žehličkou od středu k okrajům. Lepidlo se působením tepla roztaví a vytvoří vazbu mezi oběma materiály. Aby metoda lepení za tepla fungovala, musí být použita hustá konzistence lepidla. Aby lepidlo při použití žehličky příliš rychle nezasychalo, navlhčete dýhovaný povrch teplou vodou. Proveďte vpichy nebo řezy v oteklých místech, aby mohl unikat vzduch.

Lepení za studena

Klasický způsob lepení, při kterém je nutné k lepeným plochám připevnit svorky. Doba tuhnutí je uvedena na obalu lepidla. Po zaschnutí dveří odstraňte svorky a zkontrolujte stav konců dveří.

Užitečné tipy a triky

 • Při použití drahých dřevěných dýh (dub, jasan) je nutné na desku položit vrstvu bavlněné tkaniny.
 • Nový povrch by se měl brousit pouze podél vláken smirkovým papírem.
 • Nové nátěry jsou velmi nasákavé vodou a musí být natřeny ihned po nalepení.
 • Při používání žehličky ji musíte vždy pohybovat po pracovní ploše. Nenechávejte zahřátý kovový povrch příliš dlouho na jednom místě. Pokud se objeví stopy po spálení, odstraňte černou barvu ostrým nožem nebo čepelí.
 • Chcete-li připevnit dlouhý pruh dýhy na hranu, musíte jednu hranu připevnit žehličkou nebo stavební sušičkou. Pájecí kleště se skvěle hodí k utahování hran a rohů.
 • Radiusové dveře lze zakrýt starým nábytkovým obložením.
 • Spájené dýhové desky z různých druhů dřeva vypadají neobvykle.
 • Na horním a dolním konci dveřního křídla musí být na obou stranách vyříznuta 2 mm fazeta. Po nalepení nového dřevěného obložení křídlo na rámu nedrží.
 • Při řezání plechu nožem se doporučuje řezat napříč. Při podélném řezání je třeba provést několik tahů nožem. V opačném případě by ostří nože sklouzlo a poškodilo plech.
READ  Regulátor revolucí nefunguje na rohové brusky

Při dodržení základních pravidel lze práci snadno provést.

Lze dveře řezat a jak to správně udělat??

Potřeba obložení interiérových dveří nejčastěji vzniká po renovaci. Změna úrovně podlahy má vliv na volný pohyb křídla vrat během provozu. Nové dveře se nemusí vejít do stávajícího rámu. Mírné tření lze snadno odstranit broušením, ale co když je rozdíl velký? Jak tento problém pochopit a jak zkrátit dveřní křídlo, se podrobně dozvíte v tomto článku.

Lze dveřní křídlo zkrátit??

Při malé vůli nezačínejte hned se škrábáním, ale nejprve použijte brusku, hoblík nebo smirkový plátno s tvrdým povrchem.

upravit, výšku, dveří

Situace je složitější, pokud se změnila výška podlahové plochy nebo pokud je dveřní křídlo jednoduše větší, než je nutné. Problém lze vyřešit rychle podle několika tipů.

Příprava nástrojů

 • šroubové svorky, které zajistí dobrou fixaci vodicích tyčí a povrchu;
 • k přesnému ořezu je zapotřebí pravítko, úhelník a centimetr;
 • hoblík může být ruční nebo elektrický;
 • pro zpracování dýhy je užitečný ostrý nůž;
 • šroubovák;
 • mlýnek;
 • dláto na dřevo;
 • Olepování hran výrobků z dřevovláknitých desek;
 • kladivo;
 • skládačka;
 • děrovač;
 • smirkový papír.

Dutou konstrukci seřízněte maximálně o 1 cm, protože uvnitř je úzký dřevěný rám.

Příprava dveřního panelu na práci

Chcete-li zkrátit výšku (nahoře nebo dole), musíte ji sejmout ze závěsů. Práce je pohodlnější, pokud je odstraněno veškeré kování. kliky, závěsy a další součásti. Pokud nemáte pracovní stůl, najděte si velký, pohodlný a stabilní stůl. Pro pohodlné používání interiérových dveří byste měli nechat ve spodní a horní části dveří mezeru 4-8 mm.

Jak správně řezat vlastníma rukama?

Než začnete dveře sami ořezávat, pečlivě změřte křídlo, dveřní otvor a umístění závěsů. Pokud je problém způsoben změnou výšky podlahy, je nejlepší provést změny zespodu.

Z níže uvedeného

 • Měření je třeba provádět od otvoru a od strany závěsu a místa, kde jsou dveře zavěšeny. Měření provádějte na pracovním plátně od horní části směrem dolů. Spojte tyto body do přímky pomocí dlouhého pravítka, čtverec vám pomůže kontrolovat úhly.
 • Poté se vodicí lišta připevní ke dveřím podle značení. Pokud budete k ořezávání používat elektrický nástroj, je potřeba kovové pravítko, ale při práci s pilkou na železo postačí dřevěné pravítko. Pomocí svorek se vodítko připevní k panelu dveří těsně nad vyznačenou oblastí. Poté podle značek odřízněte požadovanou část. Pokud je konstrukce leštěná, je lepší pracovat s úhlovou bruskou. Pokud takový nástroj není k dispozici, lze lak odstranit pomocí smirku a dýhu nařezat ostrým nožem.
 • Po dokončení řezání odstraňte svorky, zbruste hrany řezaných hran, dýhovaný povrch přelepte vhodnou barvou a lakovaný povrch přelakujte barvou nebo lakem. Při práci s dýhou ji ořízněte nebo přelepte maskovací páskou, aby byly okraje hladší. Pro tento druh dýhování použijte elektrickou skládačku.
 • Lepení okrajů se nejlépe provádí žehličkou a lepidlem PVA. Přebytečný materiál odřízněte ostrým nožem a okraje obrousíte smirkovým plátnem.

Shora

Oříznutí křídla shora se provádí, pokud má dveřní křídlo symetrický nebo dutý vzor a je třeba odstranit více než 1 cm. Poté látku na obou stranách rozstřihněte a odměřte stejnou vzdálenost nahoře i dole. Postup se příliš neliší od řezání zespodu, kromě označení.

Při použití kotoučové pily zvolte kotouč s jemnými zuby: méně poškodí dveře a hrany budou hladké. Tento nástroj je nejvhodnější pro práci s masivním dřevem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS