Jak utáhnout startovací jaro na řetězové pily

Jak udělat pero pro startovací řetězové pily. Vysoce kvalitní startovací opravy řetězových pil v to sami

Nepostradatelný nástroj při řezání palivového dříví a válečkových stromů je řetězová pila. V návaznosti na doporučení výrobce a provádění nezbytných preventivních opatření poskytne dlouhý „život“ agregátu. Ale i nejspolehlivější mechanismus v průběhu času vznikne poruchy, z nichž většina může být odstraněna vlastními rukama bez pomoci specializovaných center. Jeden z takových závad může být ve startéru řetězových pil, jehož opravy, jejíž je možné vyrábět nezávisle při dodržování určité sekvence operací.

Vzhledem k dlouhodobému provozu, motorové pily do havarijního mechanismu spuštění. Po jednom nebo více trhnutí, když napínání startovacího lana, klikový hřídel. Tento problém může být určen z následujících důvodů:

utáhnout, startovací, jaro, řetězové, pily

Před zahájením práce na diagnostice a opravě spouštěcího mechanismu je nutné připravit potřebné nástroje a příslušenství, které výrazně sníží čas na operace. K těm lze připsat:

V první fázi opravného startéru musí řetězové páky identifikovat povahu problému. K tomu odstraňte boční kryt ze startovacího mechanismu, přeložením pouze několika šroubů. V závislosti na výrobci pro tuto operaci potřebujete specializovaný nebo obyčejný zámečnický šroubovák.

Dále vyrábíme inspekci vnitřní strany ochranného pouzdra. V nepřítomnosti trhlin a plastových čipů začneme přímo diagnostice počátečního uzlu. Odšroubujeme centrální startovací šroub a demontovat pružinu. Na jeho povrchu by neměly být žádné trhliny a poryvy. Vyberte si podobně podobně jako úsilí a počet obratů jara je problematický, proto bude nutné pomoci specializovaným centrům.

Po odstranění svorky a startovacích pružin, řetězové pily pro demontáž se ukáže, aby byly k dispozici s ranním kabelem. Integrita lana ukazuje, že je nutné pečlivě zkontrolovat každou z podrobností o mechanismu spuštění.

Oprava motorových řetězů

S častými spuštěnými, řetězové pily některé detaily startéru jsou neustále vystaveny dynamickým zatížením. Výsledkem je, že kabel může prasknout, několik ráčnových zubů vystřižuje a hřídel se otočí s výrazně nižší rychlostí. Proto revize a dokonce startovací opravy. operace, někdy strávené několikrát za sezónu.

Výměna kabelu

S jeho tahem dochází k neustálému tření kabelu startovacího pouzdra. Pro výměnu, demontáž skříně uzlu a opatrně zvedněte ráčnový buben tak, aby se zabránilo návratu z noddů. Je lepší provést takovou práci společně: asistent opravuje pružinu, zatímco kabel je vyměněn. Po upevnění kabelu v rukojeti a v drážkách bubnu je kabel navinut na válce a pouzdro jde.

Jarní oprava

Pokud se ukázal materiál startovacího pramene, aby byl špatně postižený, pružinové prasknutí (obvykle v místě jeho přílohy k bubnu, kde tvoří smyčku). V tomto případě nestojí za to nahradit jaro. Je poměrně důkladně čištění jeho povrchu z nečistot a stopy mazání, pečlivě podvýrazněno místo zničení, po kterém je uvolnění pružiny při 600 650 ° C (ocelová pružina by měla zakoupit malinu barvu). Chladicí pružina je nezbytná pomalu a při 100 150ºС již být opatrně zabalen s koncem restriktivního výčnělku na vnitřním povrchu bubnu (ocel získá potřebnou plasticitu) a vložte do místa. Elastické vlastnosti jara se nezmění.

Jak dát na jaře na startovací řetězové pily?

Umístěte startovací pružinu v pravé třísi. je to těžké i pro zkušeného uživatele. Zpočátku by pružina měla být zkroucena až do stejného průměru a nainstalujte náboj bubnu. Vnější konec pružiny je upevněn pro omezující výčnělku a vnější vina by měla být umístěna naproti otvoru v hradě. Smyčka na vnitřním konci pružiny, je spodina kombinována s otvorem, po kterém je disk snížen. Otáčení disku se zkontroluje, zda se stal mechanismem Snore. Další je shromáždění samotné ráčny.

utáhnout, startovací, jaro, řetězové, pily

STIHL 180 ChainSaws. porucha a opravy

Snadné zařízení Ekonomické řetězové pily Stihl MS 180 umožňuje jeho majiteli eliminovat většinu poruch nástroje s vlastními rukama. Chcete-li úspěšně provést opravu modelu, nejprve musíte určit příčiny rozbití. Opravte algoritmus v každém jednotlivých případech a závisí na typu poruchy.

READ  Jak se úhel rozostřený řetěz na řetězové pily

Proč nespustit podle řetězové pily Stihl 180?

Důvodem nedostatku spouštění modelu STIHL, v tomto případě je nalít zapalovací svíček.

Chcete-li odstranit poruchu, budete muset demontovat horní část nástroje a odšroubovat svíčku. Pokud byla na svíci tvořena silná vrstva Nagaru, bude nutné jej vyčistit a vysušit. Poté může být čistá svíčka přišroubována zpět.

Co dělat, když nalil svíčku na řetězové pila Stihl 180?

S častým provozem nástroje, jeden z jeho palivových trubek může být převeden, což povede k palivu ve svíce a dalších pily.

V případě, že obracející trubice nebo tvorba otvoru v něm bude držák nástroje nutné odstranit poškozenou hadici a nahradit jej novým. Současně musí být křižovatka nové hadice s továrními montáže pečlivě zpracovány tmelem.

Nejde na řetězový řetězec STIHL 180

Jedním z hlavních příčin problému, na kterém není olej podáván. rozbití čerpadla podávání oleje na pily sluchátka. Chcete-li odstranit poruchu, budete muset odstranit sběrnici a řetěz, stejně jako demontovat boční ochranný plastový kryt. Poté bude umístěna pod případem vyčištěna a vyměněna čerpadla.

Pokud okruh není mazán, pak může být důvod pro členění lze rovněž vysvazovat v útesu jedné nebo více olejových trubek. V tomto případě budete muset odstranit hadice a nahradit je.

Řetězová pila Stihl 180 stánek při lisování pro plyn

V tomto případě musí být příčina hledána v kontaminovaném vzduchu nebo vestavěném palivovém filtru. V průběhu času přicházejí do havarijků, protože na nich se nečistoty hromadí. Chcete-li odstranit poruchu, budete muset vyčistit nebo zcela vyměnit náhradní díly filtru.

Dalším důvodem tohoto členění spočívá v nesprávně nakonfigurovaném karburátoru. Majitel bude vyžadován přednastavit uzel z akumulovaného prachu a zbytků oleje, stejně jako konfigurovat, podle pokynů výrobce.

Viděl Stihl 180 stánků při volnoběhu. jak vyřešit problém?

V tomto případě by měla být příčinou náhlého poruchy hledán v nástroji zapalování. Často s mechanickými fouká, mezera mezi setrvačníkem a tovární zapalovací cívkou je narušena, což vede k rozpadu celého systému. V tomto případě budete muset nástroj demontovat a zkontrolovat vzdálenost mezi prvky.

Chcete-li nastavit mezeru, musíte oslabit montáž setrvačníku. Po tom, mezi setrvačníkem a zapalovacím cívkou budete muset vložit vzor a spusťte šrouby zpět. Jakmile se setrvačník přichází v kontaktu se šablonou, šroubování šroubů musí být zastaveny.

Řetězová pila Stihl MS 180 Špatně začíná na chlad

Nejprve se musíte ujistit, že zapalovací svíčka nepřestává hořlavé. Pokud je na něm silná vrstva Nagaru, znamená to, že budete muset zkontrolovat palivový systém. Mohla ztratit její těsnost v důsledku poruchy hadice nebo poruchy palivového čerpadla.

Pokud jsou svíčky v pořádku, znamená to, že musíte zkontrolovat vzduchový filtr. V důsledku intenzivní operace, řetězové pily, který mohl ucpat nebo přijít do havarijního. V tomto případě bude čištění filtru nebo jeho náhrady pomůže.

Třetí prvek, který by mohl selhat, je jedním nebo více kompresními kroužky. Nejsou přístupné, aby obnovili, takže budou muset být nahrazeny.

Řetězové pily. konstrukce moderního nástroje

Každá řetězová pila se skládá z řady důležitých mechanismů.

 • Motor benzínového 2-zdvihu. sestává z válce-pístové skupiny, chladicího systému, vzduchového filtru. Four-třídit řetězová pila je také nalezena. Je navržen tak, aby prováděl komplexní práce ve stavebnictví, stejně jako na sklizni lesa. Často výrobci produkují pily s elektromotory. Takový elektrický spotřebič je vhodný pro domov. Nevyhájí škodlivé vyhořelé plyny, takže jej lze použít přímo uvnitř;
 • узел передачи вращательного момента от мотора на режущую цепь. Pohon se skládá z převodovky, průvodce hvězdičkou;
 • Případ. tento prvek se používá k ochraně vnitřních prvků pily z poškození a prachu. Může být vyroben z vícevrstvých plastů nebo hliníku. Внутри корпуса предусмотрен свободный доступ к топливному и масляному бакам, а также к фильтрам и другим часто заменяемым деталям. To umožňuje opravit nástroj a namísto vadné instalace nových náhradních dílů;
 • рабочие рукоятки – как правило, для их производства изготовители используют сталь или кованый металл. Рукоятки также покрываются прорезиненным покрытием, который препятствует скольжению рук оператора;
 • Headset kol. skládá se z řetězu a pneumatik. Pro napětí řetězce, většina výrobců používá boční šroub. umožňuje nastavit řetěz bez použití nástrojů. Samostatné olejové čerpadlo je zodpovědné za tuk.
READ  Který olej do řetězové pily pro dvoutaktní řetězovou pilu?

Zařízení každého modelu pro zahradu nebo lesy zahrnuje také kontroly. Jsou reprezentovány plynovou pákou, tlačítkem nastavení polohy škrticí klapky, inerciálním brzdovým spínačem a přepínáním zapalování.

Typy pily benzínu

V závislosti na typu použití a tedy technické vlastnosti, které mají různé modely řetězové pily, kvalifikují se následovně:

Domácnost. jsou určena pro ne dlouhé práce a provádění bez komplexních operací. Nemají žádnou velkou váhu, kompaktní velikosti, vhodné udržovat a provozovat. Trvání podobného nástroje. až 1,0 hodin denně.

Semi-profesionální. se používají v různých oblastech stavby, v různých oblastech lidského života. Jsou univerzální typ tohoto typu nástroje. Trvání užívání. až 10,0 hodin denně.

Profesionální. používá se v průmyslových objemech výroby dřeva, dlouhodobé režimy použití (až 16,0 hodin denně) v celoročním provozním cyklu.

Jak dát startér na řetězové pily

Jak začít řetězová pila: pár efektivních způsobů

Řetězové pily se vyznačují konstruktivními prvky, ale ve většině případů se princip montáže provádí v souladu se dvěma standardními schématy. Mnoho zařízení v manuálu obsahují informace o potřebě zapnout nouzovou brzdu před zahájením zapnutí postupu.

Za prvé je nutné zvládnout závod závodu a prozkoumat základní způsoby, jak eliminovat poruchy, pak bude mít možnost plně kontrolovat zařízení.

Stručně o tovární zařízení

Řetězová pila pracuje. Jedná se o jednoduché zařízení, jejichž návrh nemá speciální zvony a píšťalky. Obvykle pracuje normálně i v drsných podmínkách.

Seznámení s funkčností továrního zařízení je poskytována konstrukčními prvky:

 • Motor karburátoru (viz. Nastavení karburátoru).
 • Centrifugální spojka spojka.
 • Zapalovací systém, téměř bezkontaktní ve všech zařízeních.
 • Karburátor, který přidává vzduch do palivové směsi.
 • Palivový systém. Jeho standardní zařízení se skládá z hadice, filtru a plynového válce, ale někdy má také další podrobnosti.
 • Startér.
 • Tir.
 • Řetěz (viz. Olej pro řetězec).
 • Mechanismus brzdy napětí a řetězce (cm., Jak ostříhat řetězec).

Instrukce krok za krokem

S aktivovanou brzdou je proces montáže mnohem pomalejší, proto je také bezpečné a pohodlnější zapnout převodový stupeň bez použití brzdového zařízení.

Pokud si člověk není jistý jeho znalostí a přesností, musí být brzda aktivována naopak. Pokud je postup správný, zařízení se nespustí, mechanismus nečiní nebezpečný pro lidskou akci.

1 schéma standardního mechanismu

 • Před spuštěním benzoyl musíte přesunout tlumič, který působí jako řídicí páka, na dně ve srovnání s optimální polohou. Nejprve stiskněte tlačítko zodpovědné za dodávku plynu. Pouze pokud je tato podmínka provedena, můžete normálně přesunout klapku na spodní zastávce. Musíte současně přesunout klapku a držet tlačítko plynu současně. Plyn je instalován ve standardní poloze a klapka zavře karburátor pomocí zařízení k normálnímu provozu. Spuštění knoflíku
 • Startovací rukojeť musí vytáhnout, a to se provádí pomocí JERKS, A NE Měkké pohyby. Pro tuto akci by měly použít mírnou moc. Je nutné pokračovat v těchto vibru, dokud není jasně slyšet zapálení řetězové pily, což skončí velmi rychle (zastávky). Po tomto cvičení by měla poloha klapky přesunout jeden krok nahoru.
 • Startér Rukojeť Jenerks znovu, dokud se systém nespustí. Když zařízení začne aktivně pracovat, vysoká rychlost se stává patrným, protože škrticí klapka je na vysoké úrovni. Je třeba mít na paměti, že někdy jsou řetězové pily dodávány bez startéru, pak jsou všechny akce vyrobeny s tímto prvkem.
 • Tlačítko plynu je jednou stisknuto a potom uvolněno, pak se poloha chlopně okamžitě stane optimální. Snížení rychlosti, t. E. Intenzita rychlosti řetězce.
 • Již. Když je páka v poloze „1“ a pak se provádějí akce pro zapnutí zařízení.
 • Chcete-li vypnout zařízení zařízení, musíte instalovat tlumič nárazů na nejvyšší polohu.

Přečtěte si řetězová pila Domácí zahrada PH 426 Zip zařízení

V našem ratingu, řetězové pily v kvalitě najdete všechny řetězové pily s optimální hodnotou za peníze.

Náš článek vám také pomůže zvolit ve prospěch této nebo které značkové řetězové pily.

READ  Žádná mazání na řetězové řetězové pily

Vyrobená řetězová pila. Nízká cena s dostatečně vysokou kvalitou.

2 Standardní grafy mechanismu

 • V ceně zapalování. Chcete-li to provést, přesuňte přepínač přepínače na požadovanou polohu nebo přesuňte spínač.
 • Obvykle potřebujete kliknout na půdu pro čerpání více než dvakrát. Benzín se do něj nalil, po které je nutné přístroj stisknout déle než třikrát. Někdy řetězová pila není vybavena primerem, pak můžete tuto fázi přeskočit. Nastavení páky
 • Nastavovací páka, která je zodpovědná za umístění klapky, musí být vytažena, dokud se nezastaví. Mnoho řetězových pil má schopnost blokovat tento prvek. Může se pak přesunout pouze při stisknutí a podržení tlačítka plynu. Některé řetězové pily nemají takový hrad, který je činí výhodnější. V těchto modelech nemůže být plyn pevný nebo udržován při používání automatických technologií.
 • Musíte vzít startovací rukojeť a utáhnout s ostrými pohyby, dokud nebude slyšet proces zapalování. Je označena zařízením a téměř okamžitým vypnutím motoru. Klapka pak musí být vyhrazena své původní poloze, která je kontrolovat, dokud se nezastaví. Opět platí, že startér Knoflík škubne umístění zařízení. Před provedením této akce se musíte ujistit, že tato metoda pomůže získat řetězovou pilu. Některá zařízení mají nový systém zapalování. Aby byl motor pracovat v nich, je nutné přesunout klapku pouze o 50%, ale pouze na začátku aktivního provozu motoru jej zcela zatlačte.
 • Pokud jste si zakoupili pevný plynový model, musíte se připravit předem pro maximální otáčky motoru bezprostředně po aktivaci zařízení. Pokud neexistuje žádná fixace, je počáteční výkon velmi nízká, takže ve většině případů je třeba zvýšit. Pokud neberete žádnou akci v posledně uvedeném případě, pila funguje na krátkou dobu a pak se automaticky zastaví. Pokud dojde k takové situaci, musíte spustit řetězovou pilu.

Přečtěte si svítidlo pro řetězové elektropulovery s vlastními rukama

Oprava motorových řetězů. Udělej si sám.

Nabelzopile ? Jak ohnout Jarní Nastar řetězová pila ? Jak vítřit jaro

Typické poruchy

Nejběžnější breakdows nástroje obsahují následující:

 • problémy v systému zapalování;
 • Zastavení řetězových pil v procesu řezání;
 • Ztráta výkonu při práci;
 • Opotřebení některých konstrukčních prvků řetězová pila (brzdová stuha, přední řetězová řetězová, protivibrační části);
 • Problémy v systému dodávek paliva;
 • Poruchy spojené s startérem.

Kromě toho je nutné před zahájením pracovních a varovných činností vytvořit vizuální kontrolu řetězových pil. Mezi ně patří mazací řetězy, řízení množství paliva směsi, jakož i přítomnost požadovaného množství oleje.

Zapalovací svíčka jsou odšroubována, aby zkontrolovala jeho stav.

Každý z poruch je eliminován svou technologií. Například oprava palivového systému řetězových pil by mělo být zahájeno kontrolou odpovídajícího filtru. Spustit chybu elektrické sekačky. Poté zkontrolujte správnost ovládání karburátoru, který se provádí pomocí šroubů. Klauzule by měly být vystaveny v přísném souladu s pokyny výrobce, které by měly být připojeny s motorovou pilou. Oprava systému zapalování zahrnuje inspekce svíček. Když je detekován silný Nagar, mění mezeru nebo jiné viditelné poškození, musí být tato položka vyměněna.

Spustit sestavu

Uzel startéru je sestaven v několika fázích:

 • Cívka je invertována instalací tak, aby byl pružinový ohyb přesně vložen do drážek skříně, jako na obrázku níže;
 • Položte dvě podložky, mezi kterou je pružina instalována;
 • zavést šálek s anténami;
 • Zašroubujte šroub (foto na).

Při provádění výše uvedených manipulací potřebují ležet dva puku

Pokud to není provedeno, pružina nakonec poškodí plastový kelímek, a když bude zvednut, začne se lepit. Kvůli tomu je pocit, že jaro letěl. Chcete-li tuto nevýhodu odstranit, musíte nainstalovat tuto část větší délky nebo další myčky.

Když nejsou žádné takové náhradní díly, můžete mírně odšroubovat

, a výchozí uzel začne pracovat bez rušení. Ale tato možnost je dočasná. Je lepší je to opravit co nejrychleji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS