Jak vložit píst do válce křovinořezu

Jak správně nasadit píst sekačky na trávu

Existuje mnoho příčin poruch bloku válců, které se dělí do dvou hlavních kategorií: přirozené příčiny opotřebení a poruchy způsobené člověkem. Prvním typem závady je, jak již název napovídá, fyzické opotřebení třecích částí pístní skupiny. Druhá kategorie je rozsáhlejší a zahrnuje:

 • Silné přehřátí spalovacího motoru a v důsledku toho výskyt tepelných rýh na povrchu pístu;
 • prasknutí dna pístu (suknice) způsobené dlouhodobým provozem řetězové pily při velmi vysokých otáčkách;
 • cizí částice ve spalovacím prostoru a mechanické poškození hlavy válců
 • prasknutí pístního kroužku způsobené nadměrným opotřebením nebo překročením přípustných otáček motoru;
 • nesoulad doporučených dávek benzínu a oleje při přípravě palivové směsi.

Odborníci nedoporučují demontáž bloku válců, pokud k tomu není zvláštní důvod. Pokud však nářadí výrazně ztratilo výkon, v motoru se ozývá kovové zvonění nebo se klikový hřídel po trhnutí startérem neotáčí, je třeba provést diagnostiku pístu řetězové pily. Nejprve je třeba změřit kompresi ve válci, aby bylo možné zjistit závady. Pokud je rozdíl oproti doporučení výrobce velký, je zřejmé, že válec nebo píst je poškrábaný, opotřebovaný nebo odřený. Pokles komprese je důvodem pro kompletní demontáž a opravu pístní skupiny řetězové pily.

Pro rychlou diagnostiku bloku válců z hlediska poškození kompresního kroužku řetězové pily nebo zadření válce odborníci doporučují vyjmout tlumič výfuku a zkontrolovat jeho stav výfukovým otvorem.

Algoritmus lokalizace poruchy

Příčinou může být porucha řetězové pily nebo zhoršení jejího výkonu:

 • ucpané odvzdušňovací potrubí víčka palivové nádrže;
 • Zkontrolujte karburátor, zda nedochází k únikům vzduchu v důsledku porušeného těsnění nebo uvolněných závitů;
 • Mechanické zadírání odnímatelné řetězové pily a další drobné závady.

Než začnete s demontáží, musíte nejprve posoudit, zda je nutná rozsáhlejší oprava.

Je možné, že novou řetězovou pilu nebude možné sestavit ve stejné kvalitě jako předtím. Moderní řetězové pily jsou často konstruovány s lisovanými spoji, které jsou málo opravitelné.

I částečná demontáž řetězové pily pomocí improvizovaných nástrojů může vést k nežádoucím následkům. Ve většině případů se odstraňování problémů může omezit na demontáž určitého dílu nebo systému.

Výměna pístu u strunové sekačky Champion

Přestavba sekačky na trávu: Jak znovu připojit hnací hřídel

Porucha vyžínače trávy: Hrana na hnacím hřídeli vyžínače trávy je naštípnutá (musel být zakoupen nový hřídel).

Příčina poruchy strunové sekačky: „olíznutá“, protože drážky hřídele nahoře nejsou zaaretovány v celé své délce (někdy se hřídel zaaretuje jen o několik milimetrů na konci). Hřídel se vlastní vahou dostane až do převodovky.

Oprava strunové sekačky na trávu vlastníma rukama První ořezávání.о. Při opravě strunové sekačky rukama je třeba zkontrolovat a ujistit se, že hřídel zasahuje do spojky nahoře až po drážky (nebo po stranách, pokud se jedná o čtyřhran). Za tímto účelem umístěte převodovku po uvolnění jejího upevnění výše na trubku nebo po uvolnění jejího upevnění zasuňte trubku hlouběji do tlumiče. Pokud drážky hřídele stále nedosahují až do spojky, musíte trubku zkrátit (odříznout její část) o délku potřebnou k tomu, aby drážky dosedly až do spojky.

READ  Jak vyrobit sněhovou frézu z vyžínače trávy

Upozornění: Trubku nepřeřezávejte (je lepší uříznout menší kus), protože pokud se ukáže, že hřídel je delší a je třeba ji přeříznout, při zahřátí drážek hřídele se kov uvolní, t.е. Kalený kov změkne a nebude dlouho sloužit (samotná hřídel je vyrobena z legované oceli).

vložit, píst, válce

P.S. Pokud hřídel již „lízal“, pak jednoduše otočte. nainstalujte hřídel horní sražený drážkování v převodovce a udělat to, co je popsáno v Oprava sekačky na trávu s rukama.

Oprava vyžínače trávy: Jak zastavit únik maziva z převodovky

Porucha vyžínače trávy: Kam jde mazivo z převodovky vyžínače trávy (čínský vyžínač trávy, místo zástrčky jsem našrouboval mazací nipl do převodovky a spritzuya).

Poruchy vyžínače trávy: Tlakové mazivo se dostalo pod tlak v utěsněných ložiskách. Během provozu je vodnaté mazivo hnané rychle se otáčejícími kuželovými ozubenými koly (v malém objemu skříně převodovky) a „vylétává“ do sklíčidla pohonu, pokud jsou stlačeny těsnicí ložiskové kroužky na hnacím hřídeli, nebo nahoru do těla trubky, pokud jsou stlačeny těsnicí ložiskové kroužky na hnacím hřídeli.

Oprava strunové sekačky vlastníma rukama: Vyměňte ložiska (nebo celou převodovku) v servisním středisku a v budoucnu použijte speciální mazivo pro převodovku strunové sekačky (např. Husqvarna).

Tip: Čínské sekačky na trávu mají v převodovce malý otvor pro přidání maziva, protože by bylo pohodlnější naplnit mazivo ze značkové trubice v medové stříkačce (bez jehly) a již přidal mazivo do převodovky.

Opravy strunové sekačky Husqvarna 333R

Potíže s vyžínačem Husqvarna 333R za 3,5 sezóny intenzivního komerčního používání (musel být vyměněn):

 • Převodovka trimmer pro trávu Husqvarna, kompletní: kus duralového těla se odlomil po silném nárazu na vyčnívající ze země kus kovové trubky (Byl jsem spolu s benzinovou pilou otočil kolem 180, a železný nůž WINDSOR 300-3 2 mm (1″) ohnutý „mísa“). Co jsem udělal: Vyrobil jsem kovovou dočasnou svorku.
 • Duralová vana motoru. obě přední upevňovací ucha se ulomila. Taková chyba vyžínače trávy.
 • Jeden montážní šroub tlumiče výfuku (vyhlazené hrany hlavy šroubu Husqvarna).
 • Lepší vyměnit tlumič výfuku (promáčklý a uvnitř mírně „znečištěný“). Vyčistěte ochrannou síť proti jiskrám, pokud nebyla sejmuta na začátku používání sekačky na trávu.
 • Upevnění představce řídítek k trubce sekačky Husqvarna se ulomilo (jedno ze 2 ok).
 • Slabý závit zapalovací svíčky v hlavě válců (snažte se svíčku zbytečně nevyšroubovat).
 • Pokud je na klikovém hřídeli axiální vůle.
 • Těsnění pod karburátorem sekačky Husqvarna Zama C1Q (z úzkého paronitu).
 • A co oprava strunové sekačky: ve 2. sezóně (na některých místech vyhořelo 170 litrů) je strunová sekačka stále v životnosti strunové sekačky. benzín) musel přidat papír pod dvěma dlouhými šrouby upevnění karburátoru Zama C1Q (v plastovém sběrném potrubí zploštělé závity), aby se zabránilo úniku vzduchu v důsledku volných šroubů.
 • Také ve 2. sezóně se od zátky nádrže oddělil závit „no-lose“ (slabý kulový uzel).
 • Vyměnil jsem zadní šroub, který zajišťuje sběrný koš na trávu sekačky Husqvarna, za větší (vyhlazený závit v plastovém krytu).
 • Plastová smyčka, ve které je vyžínač Husqvarna připevněn k háku, se zlomila. Vyrobeno železné očko.
 • Vyměněny oba boční šrouby na krytu tlumiče Husqvarna 333R. „vypilované“ tělo v duralovém tělese tlumiče (vyvrtané jak v tlumiči, tak v trubce).
 • Výměna upevňovacího šroubu na zapalovací cívce (vyhlazený závit v duralovém tělese).
READ  Jak vložit vlasec do strunové sekačky pro vyžínání trávy

Poznámka: Někde jsem četl, že MTBF je méně než 500 hodin, a já jsem spálil 3,5 sezóny

370 л. benzín, t.е. Je-li 0,35 l. za hodinu, provozní doba je nyní více než 1 000 hodin! Husqvarna 333R. velmi spolehlivá sekačka na trávu (sekačka na trávu).

Poznámka: Napište prosím svůj názor na opravu strunové sekačky do komentářů.

Oprava sekačky na trávu: Jak vyměnit ložiska

Porucha strunové sekačky: poraďte, jak rozebrat převodovku strunové sekačky a vyměnit ložisko (Husqvarna). A lze ji obecně demontovat??

vložit, píst, válce

Odpověď: Převodovku sekačky Husqvarna lze rozebrat a vyměnit díly, jako jsou ložiska, kuželové ozubené kolo, skříň (t.к. cena převodovky pro strunovou sekačku Husqvarna se pohybuje kolem 150 EUR.) Musíte jej odstranit, uvolnit spodní úchytné šrouby, ujistěte se, že umýt (např., Benzín), pak kulaté kleště snížit konce zadržovací distanční kroužek (jsou dva v převodovce) a odstranit malý stahovák ložiska. Měly by prostě odejít, protože horní ložisko již není usazeno u pouzdra a spodní se odpojuje od hnacího hřídele sekačky Husqvarna.

Oprava vyžínače trávy: jak opravit závit v otvoru pro zátku válce

Poruchy strunové sekačky: Zapalovací svíčka se špatně zašroubovává.

Výsledek

Prověřili jsme hlavní příčiny a závady řetězové pily STIHL ms 180, které je třeba vyměnit. Příčiny se však zpravidla mohou v každém případě překrývat a pro správnou opravu je nutný komplexní přístup k řešení problému. Instalace nového pístu na sloupek nemusí vždy problém vyřešit. Sekačka na trávu se snadno ovládá, je lehká, a proto se s ní snadno manipuluje i zkušeným uživatelům.

Co mě napadá místo struny na strunové sekačce Jak správně vyměnit strunu na strunové sekačce Strunová sekačka se používá k sekání malých keřů a sekání trávy. Snadno se obsluhuje a udržuje, je lehký, a proto se s ním snadno manipuluje, a to i v.

Strunová sekačka na trávu Mokrá jiskra nestartuje Proč se benzínová sekačka na trávu nespustí?? Příčiny a jejich odstranění V poslední době získala benzínová strunová sekačka status jednoho z hlavních nástrojů v arzenálu zahrádkářů. To není překvapivé, protože motorový vyžínač.

Benzín do strunové sekačky Jak připravit směs Jak ředit benzín a olej pro strunovou sekačku?? Technické specifikace vaší strunové sekačky obsahují odkazy na doporučená paliva a maziva. Uvádí se oktanové číslo benzínu, ale dotyčné oleje jsou.

Pokud budete postupovat podle pokynů, je to možné

Soukromý majitel domu musí mít motorovou pilu. nepostradatelná věc v domácnosti, pokud potřebujete nařezat palivové dřevo, ořezat suché větve na zahradních stromech nebo dokonce celý strom.

Související příspěvky

STIHL je v posledních letech lídrem na trhu. Cena těchto řetězových pil se pohybuje mezi 7000 a 8000 a za tuto cenu mají špičkovou kvalitu. Proto je vítají nejen soukromí obyvatelé, ale také těžební společnosti a veřejné služby, aby zlepšily stav půdy. Bohužel i vysoce kvalitní zařízení se časem vyvíjí a vyžaduje výměnu jednotlivých komponentů. Často je nutné, abyste si řetězovou pilu přestavěli sami, protože poruchy se často objevují až po uplynutí záruční doby.

READ  Co lze použít namísto rybářské linky na trénování trávy

Vlastnosti výběru skupiny pístů

Při výběru nového pístu nebo sestavy pístu a válce dbejte na shodu značení. Každý model motocyklu má dvě až čtyři různé velikosti pístů

vložit, píst, válce

Jejich průměr se může pohybovat od 0,01 do 0,025 mm.

Označení skupiny je obvykle vyraženo na dně pístu a na spodní straně válce. Ujistěte se, že se tato čísla shodují.

Před montáží pístu musí být válec vyvrtán. Pokud má píst ostré vnitřní rohy po obrábění nebo vadném odlitku, je třeba je opilovat a vyleštit.

Pro správnou polohu pístu se řiďte šipkou vyraženou na spodní straně dílu. Pokud chybí nebo je nezřetelný, umístěte píst stejně jako čepy: musí „směřovat“ ke svislým sektorům vložky klikové skříně bez oken.

Při výběru správného kolíku věnujte pozornost jeho označení. Stejně jako písty a válce patří do jedné z několika velikostních skupin

Na čele čepu je obvykle vyražena tečka určité barvy a stejná značka se nachází také na vnitřní straně hlavy pístu.

Pístní čepy moderních motocyklových motorů se při pokojové teplotě obvykle zasouvají do hlavy válců jen velmi malou silou. U starších modelů byly kolíky zalisovány po zahřátí ve vroucí vodě. Vyplatí se podívat se do návodu k obsluze vozidla, abyste se ujistili, že jste se nespletli.

Montáž pístní skupiny

Doporučuje se předehřát píst na 240 stupňů, ale pokud to není možné, lze píst vložit i studený. Před spojením otřete prach z otvoru ojnice, pístu a pístního čepu hadrem. Poté namažte otvory pístu a pístní čep motorovým olejem. Je důležité, aby píst a ojnice byly vzájemně správně seřízeny. Která strana pístu směřuje ve směru jízdy, je znázorněno následujícími symboly

Píst může mít na vnitřním povrchu pístu zářez ventilu nebo šipku směřující dopředu ve směru jízdy. Na ojnici jsou zářezy pro čelní kryt, které musí směřovat dopředu ve směru jízdy.

Spojení pístu a ojnice pístním čepem. Vyrovnejte otvory pístu a ojnice a prostrčte pístní čep. Pístní čep se nesmí volně zasouvat do vývrtu. Lehkým poklepáním kladívkem na čelní plochu kolíku vyvinete určitou sílu. Neklepejte přímo na prst, mohlo by dojít ke vzniku otřepů. Abyste tomu předešli, použijte k zapíchnutí kolíku kousek dřeva. Při zatloukání čepu nesmí píst ležet na tvrdém nebo kovovém povrchu, je lepší použít měkký hadr nebo dřevěný špalík. Po zasunutí čepu jej zajistěte pojistnými kroužky v drážkách pístu.

Instalace pístu do bloku válců

Čep nezasouvejte do válce rukou. píst do válce zasouvejte postupně.

Co může být způsobeno nesprávnou instalací pístu

Nesprávná instalace pístního kroužku v motoru řetězové pily způsobí její těžký chod a poruchy a může se zadusit. Nakonec dojde v nejlepším případě k poškození pístu nebo válce. V nejhorším případě bude samotný motor nepoužitelný a jeho oprava bude nákladná.

Pokud je třeba řetězovou pilu opravit nebo provést servis, neprodleně ji odneste do servisu STIHL. Lepší zaplatit odborníka než kupovat nové zahradní nářadí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS