Jak vybrat vrtačku pro domácí použití

Jaká je nejlepší domácí vrtačka z hlediska ceny a kvality

Elektrická vrtačka. vhodná pro vrtání do tvrdých i měkkých materiálů. Používá se ve stavebnictví, dekoratérství, tesařství a zámečnictví. Standardní elektrická vrtačka vhodná pro vrtání do kovu, dřeva nebo sádrokartonu. Příklepová vrtačka na beton, cihly nebo kámen. Vhodné také pro broušení dřeva a plastů pomocí speciálních bitů.

Vrták do dřeva musí mít doma každý kutil. V tomto článku se dočtete, jak vybrat vrtačku pro váš dům nebo venkovský dům. Provedeme přehled odrůd, uvedeme hlavní a doplňkové charakteristiky tohoto nástroje.

Jak vybrat vrtačku

Pro začátečníka je opravdu těžké vyznat se ve všech různých strojích v obchodech. Proto doporučujeme, abyste se před výběrem vrtačky seznámili s jejími typy.

Bez punče

Pokud hledáte nářadí na drobné kutilské práce v domácnosti, tento model je pro vás ten pravý. Jedná se o běžnou konvenční vrtačku. Je určena k vrtání do měkkých materiálů, jako je dřevo nebo plast. můžete pracovat s tenkým kovem, ale ne příliš tvrdě.

Příklepová vrtačka

Na rozdíl od bezpříklepové vrtačky je tato vrtačka vhodná pro krátkodobou práci s betonem nebo dokonce kamenem. V tomto ohledu připomíná rotační vrtačku. Mezi příklepovou a vrtací vrtačkou je však stále rozdíl: první z nich je určena pro intenzivní a dlouhodobou práci, druhá není. Ani kvalitní příklepová vrtačka by se neměla používat k trvalému vrtání do tvrdých materiálů. rychle se zničí.

elektrický šroubovák

Jedná se o víceúčelové nářadí, které kombinuje funkce elektrické vrtačky a elektrického šroubováku. Nejen na otvory, ale také na šroubování šroubů.

Je důležité si uvědomit, jak často budete tyto funkce používat. Pokud musíte se samořeznými šrouby pracovat poměrně často, má smysl zakoupit dvě samostatná zařízení.

Mixér

Pokud při renovaci potřebujete míchat lepidlo na dlaždice nebo cement, je míchací vrtačka přesně to, co potřebujete. Obvykle se dodává s hnětací hlavicí. Má také přídavné rukojeti pro větší pohodlí.

Angular

V domácnosti se používá zřídka, spíše je to volba profesionálů. rohová vrtačka je určena k vrtání v rozích, na úzkých a nepříjemných místech. Jeho výkon je nízký a nestačí na zpracování každého materiálu. Některé značky však nabízejí obyčejné rázové nářadí s úhlovým bitem.

Jaký vrták zvolit

Rozhodování o nástroji s dlouhou životností.

Moderní vrtačka není jako průkopnické nářadí našich rodičů a prarodičů. Už to není běžná ruční příklepová vrtačka, ale multifunkční nářadí s mnoha technickými vlastnostmi a funkcemi. Výběr modelu závisí především na účelu, ke kterému má být použit:

typ materiálu, který má být zpracováván, rozsah použití (domácí nebo profesionální model), potřeba speciálních funkcí.

3 rozhodující body při výběru vrtáku1. Kvalita

Bez ohledu na model nebo použití je kvalita klíčovým faktorem při výběru jádrového vrtáku. Dobrá konstrukce a kvalitní povrchová úprava, štítek s označením CE bez hieroglyfů, kvalitní interiér, spolehlivá mechanika.2. Cena

Nepřeplácejte za funkce, které využijete jen jednou ročně. Je třeba si také uvědomit, že nadměrná multifunkčnost je zpravidla prvním ukazatelem špatné kvality jakéhokoli nástroje.3. Power

Při výběru výkonu je důležité, aby nářadí nepřetěžovalo elektrickou síť ve vaší domácnosti. Ale princip „Čím více, tím lépe“ zde nefunguje zcela správně. Každý volí optimální poměr mezi výkonem, velikostí a hmotností nástroje. parametry, které spolu přímo souvisejí. Vrtačky pro domácnost jsou k dispozici s výkonem od 250 W do 1500 W. Výkonnější vrtačky používají profesionálové ve stavebnictví, což jim dává větší prostor pro činnost.

Abyste si vybrali tu nejlepší variantu, aniž byste přepláceli za nadměrný výkon, ale zároveň motor příliš nepřetěžovali, měli byste věnovat pozornost následujícím skutečnostem

měkké materiály (dřevo, omítka, plast) vyžadují příkon do 500 W, cihly nebo beton s příklepovým vrtáním. minimálně 600-800 W (energie potřebná nejen pro roztočení vrtáku, ale i pro příklepové vrtání), otvor do betonu o průměru 8 mm lze krátkodobě vyvrtat vrtačkou o příkonu 500 W.

příklepová vrtačka, hmotnost 2,2 kg, sklíčidlo, 48000 úderů/min, 3000 ot/min, maximální průměry vrtáků: kov, 13 mm, dřevo, 40 mm, beton 20 mm.

příklepová vrtačka, příkon 1050 W, hmotnost 3,8 kg, sklíčidlo s klíčem, průměr sklíčidla 16 mm, 550 ot/min, maximální průměry vrtáků: kov. 16 mm, dřevo. 35 mm.

výkonná vrtačka, výkon 2000 W, hmotnost 6,3 kg, 400 otáček za minutu, max. průměry vrtáků: kov 32 mm, dřevo 70 mm, beton 45 mm.

výkonná vrtačka,500 Watt,hmotnost 1,5 kg,2300 ot/min,průměr sklíčidla 1,5-10 mm,maximální průměry vrtáků: kov. 10 mm,dřevo. 22 mm.

READ  Jak odstranit vlastní kazetu s vrtačkou

příklepová vrtačka,850 Watt,výkon 850,hmotnost 2,6kg,51000 úderů/minutu,3000 ot/min,průměr sklíčidla 1,5-13mm,maximální průměry vrtáků: kov. 10mm,dřevo. 40mm,beton. 18mm.

Příklepová vrtačka,příkon 550 W,hmotnost 1,6 kg,2900 ot/min, průměr sklíčidla. 13 mm,maximální průměry vrtáků: kov. 13 mm, beton. 16 mm.

Akumulátorová vrtačka,hmotnost 1,4 kg,1300 ot/min,průměr sklíčidla 10 mm,napětí baterie 18 V,maximální točivý moment 33 Nm,maximální průměry vrtáků: kov. 10 mm,dřevo. 16 mm.

Výkon 1700 W, hmotnost 5,5 kg, 2000 ot/min, průměr sklíčidla 13 mm, max. průměr vrtáku 132 mm.

příklepová vrtačka,výkon 580 W,hmotnost 1,4 kg,51000 úderů/minutu,2800 ot/min,průměr sklíčidla. 1,5-13 mm,maximální průměry vrtáků:kov. 13 mm,dřevo. 20 mm,beton. 12 mm.

Příklepová vrtačka, příkon 650 W, hmotnost 1, 6 kg, točivý moment 5 Nm, 47600 ot/min, 2800 ot/min, maximální průměry vrtáků: kov. 13 mm, dřevo. 25 mm, beton. 16 mm.

Nejlepší příklepová vrtačka. Bosch PSB 750 RCE

vybrat, vrtačku, domácí, použití

Pokud potřebujete vyvrtat otvor do dřeva nebo kovu, zdiva nebo betonu, příklepová vrtačka se více než vyplatí. Tento nástroj má dva provozní režimy: normální nebo příklepové vrtání. Příklepová vrtačka pracuje s vysokou frekvencí úderů, nízkým výkonem a amplitudou, na rozdíl od vrtacího kladiva.Výhody

Jeho všestrannost (lze jej používat nejen jako příklepovou vrtačku, ale také jako šroubovák při nízkých otáčkách), antivibrační systém, systém aretace vřetena, proměnné otáčky bez ztráty točivého momentu, zpětný chod, nízká hmotnost při vysokém výkonu,

vybrat, vrtačku, domácí, použití

Nenalezeno uživateli.Typické recenze příklepové vrtačky Bosch PSB 750 RCE:

“ Velmi univerzální. Rychle a bez problémů žere beton! Dlouho jsem zvažoval, zda použít příklepovou vrtačku, nebo vrtací kladivo, a teď ho mám. Rychloupínací sklíčidlo je velmi praktické.“

“ Za tuto cenu je to vynikající vrtačka, lepší než většina konkurenčních vrtaček nebo dokonce některé peorátory. Kompaktní, ergonomická vrtačka s dobrým antivibračním účinkem a hlavně výkonná. Ideální nářadí pro domácnost, když potřebujete občas něco vyvrtat nebo zašroubovat.“

Míchací vrtačka je kombinovaný model určený především pro profesionální použití, který je kromě své přímé funkce schopen míchat i viskózní malty a směsi.Výhody modelu

Vysoký točivý moment, vysoká kvalita provedení, nevyžaduje náročnou údržbu, nepřehřívá se, snadné použití.

Žádný přepínací příznak na tlačítku zpětného chodu.

vybrat, vrtačku, domácí, použití

Typické recenze míchací vrtačky Interskol D-1050P:

“ Při použití: (připravit směs s míchačkou, cement-písek, omítka, také připravené v kbelíku cement-písek malty z říčního písku), závady nebyly zjištěny.“

Speciální vlastnosti příklepových vrtaček pro profesionální použití

Výběr jádrové vrtačky pro profesionální použití je třeba důkladně zvážit. Dbejte na výkon a odolnost proti opotřebení.

Profesionální zařízení se od domácího nářadí liší tím, že je lze používat 10 hodin denně bez rizika poškození motoru. Aby nedošlo k přehřátí, doporučuje se každých 40 minut zastavit (na krátkou přestávku).

Vyšší odolnost proti opotřebení díky kvalitnějším materiálům použitým na konstrukci než u domácích spotřebičů.

Důležité! Prakticky každý profesionální model vrtačky má příklepovou funkci.

Zařízení můžete použít nejen k vytváření otvorů do kovu, ale také do betonu nebo zdiva. Stroj je všestranný, protože můžete vrtat téměř do jakéhokoli materiálu.

Příklepové vrtačky jsou konstruovány se speciální ráčnou, která způsobuje kmitání instalovaného sklíčidla. To umožňuje příklepové vrtání.

Každé rázové nářadí má 2 provozní režimy:

Kovové nebo plastové rychloupínací sklíčidlo pro nástroj. Je nejjednodušší na obsluhu, protože výměnu trysek zvládnete během několika sekund. Další vybavení v podobě různých klíčů není nutné.

Kovové sklíčidlo je vhodnější, protože lépe drží vrták a vydrží větší zatížení v tvrdších materiálech.

Hlavní charakteristiky

Abychom pochopili, jak si vybrat vrtačku pro domácí použití, je nutné zvážit kritéria, která usnadňují proces používání.

Power

Výkon vrtačky je jednou z hlavních vlastností, které je třeba při výběru elektrického nářadí zohlednit. Modely s výkonem 1000 W lze používat v domácnosti. Takové zařízení lze použít k vrtání otvorů i na těžko přístupných místech. Pro profesionální použití zvolte vrtačku s příkonem 1500 W.

Typ napájení

Při výběru spotřebiče je třeba vzít v úvahu prostředí, ve kterém bude vrtačka používána. K dispozici jsou přenosné jednotky i jednotky napájené ze sítě.

Síť

Vrtačky napájené ze sítě mají vysoký výkon a nejčastěji se používají v dílnách a na venkově. Výhodou tohoto přístroje je jeho schopnost dlouhodobé práce a manipulace s tvrdými materiály.

Bezdrátové

Akumulátorové modely se často volí v případě, že je třeba pracovat v místech, kde není k dispozici síťové napájení. Zařízení mají malé rozměry a střední výkon. Provoz na vysokokapacitní baterie, které vystačí na několik hodin nepřetržitého vrtání.

Rychlost hřídele

Abyste si mohli koupit kvalitní zařízení, musíte vědět, kolik rychlostí vrtačka má. Rychlost otáčení lze nastavit. Poloprofesionální modely mají nejčastěji otáčky hřídele až 3500 ot/min. Vhodné pro všechny typy materiálů.

Spínač otáček hřídele

Kvalitní modely mají variabilní regulaci otáček a dělají z vrtačky univerzální nástroj.

Průměr vrtání

Každý model má specifická doporučení pro průměr vrtáků, které mají být použity. Při použití větších vrtáků, než je uvedeno v návodu, může být spotřebič nepoužitelný. Nejčastěji se používají vrtáky o průměru od 0,3 mm do 30 mm.

Typ sklíčidla

K dispozici je několik různých sklíčidel, včetně sklíčidel s vícenásobným posuvem a rychloupínacích sklíčidel. V prvním případě je pro výměnu vrtáku nutné odšroubovat sklíčidlo pomocí klíče. Ten používá sklíčidlo s aretací, které vrták zajistí na místě.

Důležité! Odborníci tvrdí, že modely s klíčovým sklíčidlem mají delší životnost a jsou vhodné pro tvrdší materiály.

READ  Jaká je nejlepší vrtačka na řezání kovu?

Ergonomie

Pro výběr správné vrtačky je nutné držet přístroj v ruce. Musí se pohodlně držet v dlani a při práci nenamáhat ruku. To umožňuje uživateli pracovat dlouhé hodiny ve správné poloze bez namáhání.

Hodnocení KP top 10

Makita HP1640K (střední vrtačka )

Velmi oblíbená vrtačka od legendárního japonského výrobce stavebního nářadí. Ačkoli tento model patří do rozpočtové řady, je HP1640K stejně promyšlený a spolehlivý jako jeho starší „sestry“. Vrtačka je příklepová vrtačka napájená ze sítě. Při maximální rychlosti 2800 otáček za minutu je maximální výkon elektromotoru vrtačky 680 W, což naznačuje jeho použití v domácnosti, i když může bezpečně pracovat na staveništi (i když, dělat přestávky). Variabilní sklíčidlo pro vrtáky o průměru od 1,5 do 13 mm. Tento model má také praktickou funkci zpětného chodu s elektronickým ovládáním kartáčů elektromotoru. Největší nároky na „Japonce“ má nepohodlné a nedbale vyrobené pouzdro a v některých případech také špatné centrování, které může vést k selhání sklíčidla.

Výhody a nevýhody

Na trhu osvědčený vrták 13 mm není jen vodítkem, je robustní. i pro staveniště

DILD MES-5-01 BZP (střední vrták)

cenově dostupná elektrická vrtačka ze Smolenského závodu na výrobu elektrického nářadí (proslýchá se však, že přístroj je montován v Číně a ruský má pouze nálepku na pouzdře). Úspornost je u tohoto modelu patrná ve všem. Především se nejedná o nejkvalitnější materiály a zpracování. Za druhé, tato vrtačka je bez příklepu, což znamená, že rychlost vrtání je nižší a tvrdší materiály, jako je beton, se obtížněji prorážejí. Maximální výkon elektromotoru: 550 W. Poradí si s vrtáky o průměru až 10 mm. Je dokonce vybaven zpětným chodem, ale spínač zpětného chodu je doslova pod ramenem, takže je velmi snadné jej omylem stisknout. Skutečným problémem tohoto vrtáku je však zarovnání. Připravte se proto na to, že při práci s ním budete muset mlátit kladivem. Sada však obsahuje vyměnitelné kartáče motoru a taková velkorysost je v dnešní době velmi vzácná.

Kufr Bosch EasyImpact 550 (střední )

Konzervativní vývoj osvědčené domácí vrtačky řady PSB 350/500. Jedná se o poměrně výkonný model s příkonem 550 W, 3000 ot/min a rázovým režimem 33000 ot/min. Zajímavé je, že sklíčidlo je rychloupínací, což usnadňuje vkládání nebo výměnu vrtáku oproti vrtacímu klíči. Vrtačka se dodává se sadou dílů. Má kolečko pro obouruční použití a plastový doraz hloubky vrtání. Šňůra je také o půl metru delší než u většiny konkurenčních modelů. 2,5 m. S přístrojem EasyImpact 550 se pracuje příjemně, ale hrozí nebezpečí, že se necháte unést. A tento model nemá rád přetížení, takže se nechte unést hodinami nepřetržité práce nebo vrtáním do kovu. přístroj nevydrží.

Interskol DU-13/780ER 421.1.0.00 (střední )

Model od dalšího ruského výrobce s výrazně čínským rodokmenem. Tato příklepová vrtačka vyniká velkorysým výkonem 780 W a nízkou cenou, která z ní činí výhodnou nabídku pro poloprofesionální uživatele. DU-13/780ER je k dispozici s obráběcím strojem, sklíčidlem pro 13mm vrtáky, přídavnou klikou a dokonce s dvouletou zárukou. V posledních letech si však uživatelé stěžují na kvalitu novějších sérií, a to na: vůli sklíčidla a zarovnání. A nejen to, cena vrtáku se během několika let více než zdvojnásobila.

Hammer UDD1100B (střední )

Dostatečně seriózní i pro profesionály. Konstrukce tohoto „bubeníka“ využívá hodně kovu, což zvyšuje odolnost, ale na druhou stranu hmotnost 2,76 kg, která prakticky ukončuje jednoruční používání. Naštěstí je v kufříku další rukojeť. Není třeba dodávat, že i hloubkový doraz vrtáku je vyroben z kovu (zde je příklad k následování, Bosch). Rychloupínací sklíčidlo umožňuje velmi rychlou výměnu vrtáků až do průměru 13 mm. Výrobce navíc oficiálně prohlašuje, že vrtačka může a měla by být používána jako stavební míchačka. Samozřejmě si můžete stěžovat na křehké pouzdro, ale to je jen výtka.

Výhody a nevýhody

Velmi příznivá cena za prakticky profesionální nástroj a vysoký výkon umožňuje téměř okamžité vytvoření otvorů

DeWALT DWD024 (střední zatížení)

Vrtačka od známého amerického výrobce stavebních a opravárenských zařízení DeWALT. Hlavním rysem tohoto modelu je na tak kompaktní nástroj obrovský počet úderů za minutu. více než 47 tisíc. To znamená, že pro DWD024 nepředstavují problém ani silné betonové nebo kovové desky. Je pravda, že někteří uživatelé si stěžovali na přehřívání, ale zde je třeba slevit z velikosti vrtačky a těsného vnitřního uspořádání. Nakonec, pokud s takovým nástrojem opravdu musíte vážně pracovat, udělejte si každých 40-45 minut přestávku. Na rozdíl od mnoha konkurentů je tato vrtačka vybavena elektromotorem s plynulou regulací otáček o výkonu 750 W. Tento model bohužel není ušetřen zlevňování výroby. v posledních letech je napájecí kabel krátký a studí a při vysoké intenzitě práce může být z vrtačky cítit žhavý kov, což není příliš dobré.

Žebříček KP top 10

DeWALT DCD771D2 (střední )

Elektrický šroubovák od renomovaného amerického výrobce opravárenského nářadí ve firemní žluté barvě. Cena je sice značná, ale tento stroj lze považovat téměř za etalon. Rychloupínací sklíčidlo pro bity nebo vrtáky do průměru 13 mm. Motor dosahuje výkonu 1500 otáček za minutu, což vrtačce umožňuje vyvinout maximální točivý moment 42 Nm. Motorová brzda okamžitě zastaví motor, jakmile uvolníte spoušť.

Mimochodem, dodává se se dvěma bateriemi, což výrazně zvyšuje autonomii jednoho z nejlepších šroubováků pro domácnost. K modelu je však třeba uvést několik poznámek. Například z nějakého důvodu tělo neposkytuje ani základní přídavný nástavec pro bit a vestavěná LED dioda, která by měla osvětlovat místo práce, se s tím špatně vyrovnává.

READ  Jak si vybrat sekačka pro trávu. Co je sekačka na trávu lepší, elektrický nebo benzín?

Výhody a nevýhody

Výborné zpracování, přídavný (a ne levný samostatně) akumulátor, motorová brzda

Metabo PowerMaxx BS 2014 Basic 2.0Ah (střední )

Mimořádně oblíbený model od německé společnosti Metabo. Původ této oblíbenosti spočívá v tom, že se tvůrcům podařilo udržet rovnováhu mezi výkonem, kvalitou a cenou, s níž je obtížné konkurovat konkurenci. Elektrický šroubovák je velmi kompaktní, váží pouhých 800 g. Za malou velikost se samozřejmě platí. Ne však v tomto případě. elektromotor umožňuje šroubováku vyvinout točivý moment 34 Nm.

Při přetížení tohoto malého kolegy se však spustí elektronická ochrana, která zabrání rozbití nástroje. Nejen to, sklíčidlo je odnímatelné a šestihranné bity lze používat s elektrickým šroubovákem nebo bez něj. V neposlední řadě se dodává se dvěma bateriemi, které lze poměrně rychle dobíjet. Jediná věc, která je matoucí, je obrovské pouzdro, ve kterém je snadné ztratit malý elektrický šroubovák.

Výhody a nevýhody

Skvělý poměr ceny a kvality, hmotnost pouze 800 g, šestihranné bity lze používat bez sklíčidla

Makita DF333DWAE (střední )

Známý model od japonské společnosti Makita, oblíbený u Rusů. Pověst relativně nového šroubováku si udělali jeho četní předchůdci, ale ani on nezklame. Váží pouhých 1,1 kg a je vybaven elektromotorem s maximálním točivým momentem 30 Nm při 1 700 ot/min. Rychloupínací bezklíčové sklíčidlo vhodné pro bity nebo vrtáky do průměru 10 mm. Ergonomie samotného elektrického šroubováku je téměř dokonalá a úložné pouzdro je dobře promyšlené. Dvě baterie jsou součástí balení. Mimochodem, je sestaven z baterií formátu 18650, což dává „hobbyistům“ obrovský prostor pro úpravy vlastníma rukama. Model nemá prakticky žádné nevýhody. Jedinou výtkou je absence držáku pro další bity a nepříliš pohodlné podsvícení.

Výhody a nevýhody

Lehké a pohodlné tělo, dvě baterie 18650, pověstná spolehlivost

Bosch GSR 120-LI (střední )

Jaké hodnocení nejlepších šroubováků pro dům bez výroby německé firmy Bosch? Tento model patří do „modré“ profesionální řady, a proto by měl umět mnoho věcí. váží pouhých 800 gramů a jeho elektromotor dosahuje krouticího momentu 30 Nm, což je dobrý výkon. Baterie se vkládají do rukojeti a nevyčnívají za její hranice, což je také dobré. Stejně jako skutečnost, že v sadě jsou dvě.

Používá poměrně pokročilou elektronickou ochranu proti přetížení, ale její práce může být nepříjemná, protože nedovolí šroubováku pracovat na plný výkon. To samozřejmě ovlivňuje i práci v režimu vrtání. kov nebo beton GSR 120-LI nevrtá do srdce. Existují také problémy s kvalitou nástroje. Někteří se setkávají s tím, že se rychloupínací sklíčidlo může samo odšroubovat A někdo si stěžuje, že mu po třech měsících práce vyhořel elektromotor. Tyto problémy jsou však ojedinělé.

Zubr DSHL-121 (střední )

Elektrický šroubovák ruské výroby z Číny je přesvědčivý na první pohled, protože v roce 2021 máme kompletní akumulátorové nářadí. Když už mluvíme o bateriích. Součástí balení je pouze jedna lithium-iontová baterie. Nabíjí se však poměrně rychle. za 45 minut. elektrický šroubovák je dostatečně robustní a nebojí se těžké práce, přestože má krouticí moment 25 Nm. Obecně se nejedná o špatnou rozpočtovou variantu, kterou není škoda používat na hranici možností.

Hanskonner HCD1838R (střední )

Výkonný elektrický šroubovák od značky s velmi složitým rodokmenem. Oficiální webové stránky hovoří o odborných znalostech ruských řemeslníků a německých inženýrů, což nepřidává na jasnosti. Za honosným názvem se ve skutečnosti skrývá čínský výrobce. Elektrický klíč není levný, ale tváří se jako profesionální nástroj. O tom svědčí průměr sklíčidla až 13 mm, maximální točivý moment 55 Nm a dvourychlostní provoz. Hmotnost není malá. celý elektrický šroubovák váží 1,7 kg.

Dodává se se dvěma bateriemi o kapacitě 2,4 Ah. Mimochodem, baterie má indikátor zbývajícího nabití, který se nenachází u každého „šroubováku“. Zajímavé je, že HCD1838R si oblíbili milovníci zimního rybolovu, kteří elektrický klíč používají jako vrtačku na díry v ledu.

Hitachi DS10DAL (střední)

Další elektrický šroubovák ze Země vycházejícího slunce. Kompaktní model s elektromotorem 36 Nm. Jednorukávové rychloupínací sklíčidlo má vynikající funkci centrování, která se hodí při vrtání. Hlavní funkcí je rychlé nabíjení baterie. Ty, které jsou v sadě dvě, jsou vyrobeny v Japonsku, což zaručuje kvalitu. Jedinými možnými nepříjemnostmi jsou vyšší hlučnost a nepříliš dobrá ergonomie těla. Ale rukojeť má na opasku háček, který je velmi užitečný při stavebních pracích.

Hlavní body v kostce

Vrtačka je stavební nástroj, jehož hlavním účelem je zhotovení otvorů do podkladu různé tvrdosti.

Existuje 5 základních typů nářadí. jednofunkční (konvenční) vrtačka, příklepová vrtačka, elektrický šroubovák, míchačka a úhlová vrtačka.

Rozlišují se modely se šňůrou (napájené ze sítě) a bezšňůrové modely.

Při výběru domácí vrtačky je důležité věnovat pozornost základním technickým vlastnostem: výkonu, otáčkám hřídele, maximálnímu průměru vrtáku a typu sklíčidla.

Další příslušenství a výběr funkčních „doplňků“ jsou zvažovány pro snadné použití s vrtačkou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS