Jak vyčistit karburátor Chainsaw Stihl 180

Olejové čerpadlo STIHL 180, 170-250.Čištění olejového traktu.

Stejně jako každá jednotka může benzoinstrument vyžadovat demontáž a zpětnou sestavu, i když mechanismus funguje správně a stav podrobností není pochyb. Demontáž Stihl řetězové pily, zdá se, že je to přísný postupný, ale jednoduchý postup. Představujeme vhodné kroky, které je doplňují smysluplnými fotografiemi a dokonce i video, potřebujete úplnou nebo částečnou demontáže StiL 180.

Vzhledem k tomu, že tato řetězová pila je mezi zákazníky velmi populární, představíme nějaký druh systému, na kterém také pochopí většina ostatních produktů Schtile. Výrobce STIHL a zkušených uživatelů doporučuje revidovat jednotlivé komponenty systému řetězové pily, pokud se vám nelíbí její zvuk, pokud minimální změny v intenzitě práce, výkonu a dalších, na první pohled, sekundární nuance.

Je také žádoucí zobrazit řetězovou pilu před ochranou pro zimu, namažte části, které potřebují, získejte důležité údaje. Pokud jde o druhé, můžete si vždy koupit náhradní díly na řetězové pily na stránkách obchodu Kosikosa a my budeme rádi pomoci.

Proč přenáší karburátor STIHL 180 a několik charakteristických poruch

Poté, co jsme považovali zařízení pro karburátor, abychom určili důvod, proč palivo vstupuje do spalovací komory ve větším objemu. To se děje v důsledku opotřebení těsnění mezi víčkem kompenzátoru a karburátorem. Zeptejte se, jak to může ovlivnit?

Odpověď je jednoduchá, zmenšená, pokládka uvolňuje membránu nahoře na podíl milimetrů dolů. Ona, zase dává silnější na kolébku jehlového ventilu, bude otevřenější a palivo půjde hojnost (začíná přetečení).

Dalším důvodem. natahování samotného membrány, to se děje v důsledku přirozeného opotřebení. Není možné zabránit tomuto procesu, ale problém vyřešit, periodicky měnit všechna těsnění, karburátorové membránky a palivové čerpadlo. Pro to je oprava sada.

vyčistit, karburátor, stihl

Při čištění řetězové pily se stlačeným vzduchem, v žádném případě nemůže vyhodit do palivové trubky, může vést k protahování membrány.

Časté členění Stihl Carburetor a jak se tomu vyhnout

Běžným důvodem pro selhání karburátoru na řetězci STIHL se lepí ventil do trysky. Příčinou lepení je porušením skladovacích řetězových pil, přesněji pokyny výrobce STIHL 180 řádným přípravou na skladování.

Od instrukcí před dlouhodobým skladováním je nutné vypustit palivo z nádrže, po kterém je nutné spustit pily a sprchovat benzín z karburátoru. Nedodržení tohoto elementárního pravidla vyžaduje následující důsledky. Zneucenění ventilu, být v přímém kontaktu s palivem, tyčinky na pouzdro, t. na. Benzín postupně se vypařuje a zůstává pouze lepkavý olej. Vyměňte trysku je nemožné, t. na. Nejsou v opravné soupravě, můžete se to pokusit srazit a opláchnout, což není vždy možné, aniž by sakloil trysku.

READ  Úhlová bruska 115 mm s nastavitelnými otáčkami

Kaple.ucoz.com

?Oprava řetězových pil Stihl MS-180 Udělej to sami. Užitečné S.

Oprava řetězových pil Stihl MS-180 Udělej to sami. Užitečné články o řetězových pily. Stuha Sawmill Oprava řetězových pil Stihl MS-180 Udělej to sami. Užitečné články o řetězových pily.

STIHL MS 180 Jak nastavit karburátor, jak upravit karburátor STIHL Řetězová pila MS 180

Jak upravit karburátor STIHL

MS180 Co min a Max otočí? Stejně jako podobné video o úpravě na mém.

STIHL STIHL MS 180 CARBURETOR NASTAVENÍ

Další informace na našich webových stránkách: pojďme být přáteli v Soc. Sítě:.

EMONST MS-180 Udělej to sami. Užitečné články o řetězových pily.

Odstranění rukojeti

Specifická demontáže STIHL 180, začíná odstraněním rukojeti, která je připojena k pouzdru řetězové pily s 3 gumové tlumiče. Chcete-li odstranit, musíte odstranit plastové konektory z vnitřní dutiny tlumiče nárazů, poté se silným šroubovákem, pro inspirování horního tlumiče nárazu, později, který je blíže k zadní straně rukojeti.

V zadní části rukojeti je instalována plynová spoušť, která je připojena přes tažení drátu s karburátorem, pokud dáte cíl odpojit touhu z plynové turmty, musíte podporovat dva šrouby a demontáž rukojeti.

Když knoflík zůstane na jednom nárazovém tlumiči, musíte odšroubovat podvozek řetězových pil z vnitřní části rukojeti a odchodu na stranu, odstraňte pouzdro od poslední gumy.

Jak upravit karburátor na řetězové pily?

Chcete-li nezávisle nastavit řetězové pily karburátoru, přinesli požadovaný výsledek, musíte se připravit. Především musí operátor ujistit, že motor pracuje. K tomu je nutné odstranit horní kryt ochranného plastového pouzdra a opatrně zkontrolovat motor CPG pro otřepy, trhliny a další vady. Pokud jsou vytvořeny, povrch uzlu bude muset zasáhnout. Zároveň je důležité nepoškodit ochranný chromovaný nebo nicculární povlak válce.

Dále je třeba zkontrolovat svíčku zapalování. V případě tvorby na něm je silná vrstva sušeného auta, bude položka nutná odšroubovat a důkladně čisté. Pro tuto svíčku potřebujete ohřívat a jemně škrábnout ze špičky zbytku sušeného oleje.

Na konci budete muset zkontrolovat části celého palivového systému. Ucpávání v trubkách akumulovaných v palivových a vzduchových filtrech, nestabilní difuzorová práce. to vše vede ke ztrátě motoru požadovaných otáček. V důsledku toho provozovatel neobdrží přesné informace o provozu motoru a nemůže stanovit správné nastavení. Abyste tomu zabránili, musíte umýt detaily karburátoru, filtru a trubky. После того, как они полностью высохнут, их можно установить на изначальное место.

Oprava karburátorových řetězových pil Stihl 180

Hlavními poruchami karburátorových řetězových pil STIHL 180 lze připsat následujícím.

 • Žádný benzín v karburátoru. Banální příčina. selhání palivového čerpadla. Membrána ztratila elasticitu nebo byla testována. To se děje v důsledku únavy materiálu během dlouhodobého použití. V důsledku toho, když membrána nezvýší motor, nezvýší se a neotevře palivový kanál s ventilem. Může být nahrazen nahrazením od REMKOMPLEKT, demontovaného karburátoru.
 • Benzín nemusí také přijít v důsledku skórovaného filtračního prvku (mesh) v kanálu mezi palivovým čerpadlem a jehlovým ventilem. Je také ošetřena výměnou z remkomplekt.
 • Karburátor přetečení. Není těžké odhadnout, že problém spočívá v hlavní komoře. Částice bahna spadají do dutiny mezi jehlou a kanálem, t.E. Ventil zcela nezavírá kanál, když je nutné a komorní povodně. Velmi často se membrána přestane provádět své funkce v důsledku protahování (přirozené oblečení). Výsledkem je, že při spouštění membrány, není až do konce vyvolává jehlu a palivo pokračuje v průtoku. Hlavní membrána je také součástí REMKOMPLEKT. Není těžké jej nahradit.
 • Velmi často po zimním prostoji, majitelé řetězové pily Stihl 180 čelí obtížným zahájením. V tomto případě došlo k lepení ventilu v trysce. Výrobce doporučuje před uvedením řetězové pily pro skladování, sprchovat zbývající benzín v karburátoru. Benzín je sklon k odpaření a s dlouhým skladováním zůstává motorový olej v karburátoru, když se kontakt s tím, který se ventil trysek začne držet tělu. V důsledku toho palivo nevstoupí do difuzoru. Vzhledem k tomu, že tryska není součástí opravárenské sady, musíte ho vyrazit a důkladně umýt. Potřebuje to velmi pečlivě.
 • Pokud byl nečinný nebo tryskový úvěr ucpaný, stačí vyhodit do stlačeného vzduchu. Nebo opláchněte benzínu, v 90% případů, které pomáhá. Ale není možné použít jehly nebo dráty, t.na. Existuje riziko změny průchodu, čímž se mění šířka pásma trysek.
READ  Jak dát řetěz na řetězová pila Stihl

Běžným problémem díky kterému funguje StiL 180 nestabilní. to je ztráta blokovacího kroužku na ose škrticí klapky, v důsledku toho začíná visí ven a loupání, což zase vede k přerušení práce.

Takže jste se rozhodli odstranit karburátor a diagnostikovat. Řád odstranění je následující:

 • Stiskněte těsnění a spusťte páku sání dolů. Otočte západku a odstraňte víko řetězové pily.
 • Odšroubujeme koncový klíč na 8 barech upevnění a odstraňte vzduchový filtr s pouzdrem.
 • Demontujte karburátor plynového tahu (škrticí klapky).
 • Odpojte kabel od ovládací páky
 • Vyjměte ovládací páku motoru z místa. Paralelní odpojení vzduchu.
 • Tahání karburátoru na sebe, odstraňte ji s čepy. Nezapomeňte odpojit hadici přívodu paliva.

Podrobnější a vizuálně algoritmus pro demontáž karburátoru s motorovými pily je prezentován na videu.

Co se týče demontáže karburátoru řetězových pil STIHL 180, pak je vše jednoduché. 1 šroub je odšroubován na víku palivového čerpadla a 4 šrouby na krytu hlavní komory. Stačí změnit všechny potřebné komponenty z Remkomplekt.

Po demontáži musí být karburátor opláchnut v benzínu a kanálech a Jets flow s stlačeným vzduchem. V žádném případě nelze fouknout vysokotlakým karburátorem a ve smontovaném stavu. V opačném případě můžete protáhnout membránu nebo clonu. Karburátor přestane pracovat správně.

Aby bylo možné odhadnout stav filtru a membrány, musíte provést následující posloupnost akcí:

Pod membránou by mělo být všechny čisté

Membrána by neměla být také nečistotami

Musíte odšroubovat 4 šrouby

Pokud jde o remkomplekt karburátor stihl 180, pak zahrnuje sadu polštářků pro kryty, clony a membránu, jehlový ventil, rocker s osou a pružinou.

Jak vyčistit karburátorské řetězové pily Udělejte to sami

Že karburátor potřebuje čištění, může znamenat řadu znaků. Například:

 • Motor běží tvrdě.
 • DVS nelze vytočit maximální rychlost.
 • V nečinnosti řetězové pily stánky.
 • Zvýšení otáček vede k tomu, že motor je stánek.
 • Při práci z tlumiče je kouř černý.
 • Zvyšuje spotřebu paliva.
 • Při zahřátí stánků motoru.
READ  Jak naplnit a propláchnout hydraulický zvedák

Je-li jeden nebo více známek porušení řetězových pil, je nutné zařízení vyčistit. Pro to odborníci doporučují dodržovat takovou posloupnost akcí:

 • Nákupní prostředky pro čištění. Možnost použití rozpouštědla WD-40 není také vyloučeno.
 • Demontáž karburátoru.
 • Demontáž zařízení od místa, kde vstřikování paliva dojde k injekci paliva. membránové čerpadlo. Chcete-li to udělat, stačí odšroubovat upevňovací šroub.
 • Vyjměte horní kryt. Při vyjmutí víka můžete přistupovat k membránové pumpy.
 • Membrána musí být čistá, elastická a měkká. Pokud je to tuhý a ucpaný, je nutné jej nahradit.
 • Nyní se čas přišel vyhodnotit stav motoru palivového filtru. Když je zjištěna na jeho povrchu, musí být odstraněny. Pro to je síťka demontována a čistá měkkým kartáčkem.
 • Poté potřebujete nasadit karburátor s opačnou stranou a odšroubujte upevňovací šrouby, které upevňují desku.
 • Pod deskou je druhá membrána, která řídí jehlu, zavírání a otevírání otvoru, kterým palivo přichází.
 • Mělo by být také čisté a elastické. V opačném případě bude muset také nahradit druhou membránu.
 • Jehla spojuje malou nohu, pokud má ohýbaný pohled, může být opatrně poražen na sebe 0,5-1,0 mm. Pokud to není hotovo, jehla nebude schopna úplně otevřít, snižovat index výkonu řetězové pily.
 • Nyní můžete vevnitř přístroje vyčistit a vyčistit kanály pomocí čističe. Na jeho výtoku je dlouhá trubka s postřikovačem, který s ním zjednodušuje práci.

Po dokončení čištění bude zařízení demontovat objednávku.

Vlastnosti čisticích karburátorů na řetězových pily Stihl a Husqvarna

Proces čištění nezávisí na značkové řetězové pily. Rozdíl spočívá pouze v konstrukčních vlastnostech. Například karburátory STIHL a Husqvarna jsou navíc vybaveny Giblars. Mosaz nebo měď lze použít pro jejich výrobu. Při čištění karburátorů takových modelů musí být bundy také demontovány a čisté.

Včasné čištění karburátorů řetězových pil Přístroj bude fungovat efektivně a bez přerušení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS