Jak vyčistit karburátor řetězové pily STIHL 180

Olejové čerpadlo STIHL 180, 170-250.Čištění olejového okruhu.

Stejně jako u každého stroje může být v určitém okamžiku nutné elektrické nářadí rozebrat a znovu složit, i když mechanismus funguje správně a o stavu dílů není pochyb. Demontáž řetězové pily STIHL je proto jednoduchý postup krok za krokem. Vysvětlíme vám jednotlivé kroky pomocí výstižných fotografií a dokonce i videa, ať už chcete STIHL 180 rozebrat úplně nebo částečně.

Protože je tato řetězová pila u zákazníků velmi oblíbená, uvádíme jakési schéma, které je také způsobem, jakým je rozebrána většina ostatních výrobků Stihl. Společnost STIHL a zkušení uživatelé řetězových pil doporučují provést generální opravu jednotlivých součástí řetězové pily vždy, když se vám nezdá zvuk řetězové pily, její provozní rychlost, výkon nebo jiné zdánlivě nedůležité provozní podmínky.

Před zimním uskladněním je také vhodné nechat řetězovou pilu zkontrolovat, promazat díly, které je třeba namazat, a postarat se o základní díly. Pokud jde o druhou možnost, v obchodě KosiKosa si vždy můžete zakoupit díly pro řetězové pily a my vám rádi pomůžeme.

Algoritmus pro odstranění a instalaci

Co potřebujete vědět o seřízení karburátoru řetězové pily STIHL (STIHL) Pokud potřebujete vyčistit nebo demontovat karburátor řetězové pily STIHL 180, musíte jej nejprve vyjmout z řetězové pily. Provádějte je v určitém pořadí:

 • Na vodicí lištu nasaďte ochrannou fólii řetězové pily.
 • Sejměte horní kryt řetězové pily.
 • Odšroubujte dvě matice, které drží vzduchový filtr a karburátor.
 • Vyjměte kryt vzduchového filtru.
 • Odpojte lanko od plynové páky.
 • Opatrně vyjměte páčku z jejího uložení ve skříni a současně odpojte táhlo sytiče.
 • Vytáhněte karburátor směrem k sobě a odpojte přívod paliva a škrticí klapku.

Pro usnadnění demontáže můžete dodatečně odšroubovat zadní rukojeť a odpojit od ní nejprve sytič a poté karburátor. To může být nezbytné, t. к. Bez zkušeností je obtížné odpojit sací tyč od karburátoru a je snazší nejprve demontovat řídicí páku.

vyčistit, karburátor, řetězové, pily, stihl

Při opětovné instalaci dílu postupujte v opačném pořadí, než je uvedeno v algoritmu.

Jak vyčistit filtr řetězové pily

Filtr řetězové pily Husqvarna čistěte po každém použití. V závislosti na znečištění filtru existují dva různé způsoby jeho čištění:

 • Mechanická metoda čištění spočívající ve vyfukování filtru.
 • Pokud je filtr velmi znečištěný, umyjte jej mýdlovou vodou.

Důležité! Neperte filtr v agresivních rozpouštědlech, jako je benzín, nafta nebo aceton

vyčistit, karburátor, řetězové, pily, stihl

Poruchy karburátoru řetězové pily STIHL ms 180

Motorová pila STIHL 180. montáž a seřízení karburátoru

Řetězové pily STIHL ms 180 jsou konstruovány tak, aby jejich obsluha byla velmi snadná i pro méně zkušené uživatele řetězových pil.

Z tohoto důvodu byla u karburátoru STIHL odstraněna některá nastavení, která jsou k dispozici u výkonnějších modelů STIHL.

Oprava a seřízení karburátoru na STIHL STIHL 180 vlastníma rukama je možná.

READ  Pilové kotouče na kov v jakém směru

Poruchy karburátoru STIHL 180

Základní poruchy karburátoru řetězové pily STIHL 180

Porucha karburátoru STIHL a jak se jí vyhnout

Častou příčinou poruch karburátoru řetězové pily STIHL je zaseknutý ventil v trysce karburátoru. Příčinou je nesprávné skladování, přesněji řečeno nesprávné pokyny pro skladování vydané výrobcem řetězové pily STIHL 180.

Podle návodu byste měli před delším uskladněním stroje vypustit palivovou nádrž a poté nastartovat rozbrušovací pilu a vypálit benzín z karburátoru. Nedodržení tohoto základního pravidla má tyto důsledky.

Palivový ventil je v přímém kontaktu s palivem, a proto se přilepí ke skříni. к. Benzín se postupně odpařuje a zůstává jen lepkavý olej. Trysku karburátoru nelze vyměnit kvůli problému s karburátorem. к.

nejsou v opravárenské sadě, můžete se je pouze pokusit vyjmout a propláchnout, což není vždy možné bez poškození vstřikovače.

Demontáž karburátoru STIHL 180

Pro odvzdušnění, výměnu těsnění nebo jehlového ventilu je nutné karburátor demontovat. Za tímto účelem povolte 4 šrouby na víčku kompenzátoru a šrouby na palivovém čerpadle.

Po otevření krytu je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby se do karburátoru nedostaly nečistoty. к. pokud se do karburátoru dostanou nečistoty, znemožní to jeho provoz. Jeho kanálky jsou silné jako kousek nitě nebo dokonce lidský vlas.

pro opravu karburátoru STIHL 180 viz níže. Zde servisní technik podrobně vysvětlí příčinu problému a na názorném příkladu předvede celý postup opravy.

Zkontrolujte systém zapalování

Pokud se nářadí nepodaří nastartovat, může být problém ve startéru nebo zapalování. Pokud startovací sada funguje správně, je třeba pečlivě zkontrolovat zapalovací svíčku. Je třeba ji odšroubovat a pečlivě zkontrolovat.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat elektrodám, na kterých se mohou tvořit usazeniny. Pokud se na elektrodách objeví červenohnědé znečištění, znamená to vážné závady v celém startovacím systému. Příčina závady může být v karburátoru.

Pokud zapalovací systém funguje normálně, ale nástroj nefunguje správně, může být problém způsoben nadbytkem směsi vzduchu a paliva. Seřízení karburátoru a vyčištění trysek.

Seřízení karburátoru řetězové pily vlastníma rukama

Pokud je zapalovací svíčka během testování znečištěná, znamená to, že nářadí pracuje s nekvalitním benzínem. Příčinou může být také špatně fungující karburátor.

K vyřešení takového problému je třeba podniknout následující kroky:

Zde je třeba poznamenat, že karburátor je poměrně složitá jednotka. Proto je v případě nutnosti opravy nejlépe povolat odborníka.

Upozornění: Řetězová pila smí být provozována pouze s palivem, které je uvedeno v návodu k použití. Používání nekvalitního paliva vede k různým problémům.

S těmito informacemi můžete opravit svou řetězovou pilu STIHL STIHL 180 doma. Větší závady lze nejlépe odstranit v autorizovaném servisu.

Podívejte se na naši řetězovou pilu STIHL MS180 ve videu Přehled, kde se dozvíte, jak diagnostikovat mazací systém:

1) Porucha řetězové pily STIHL MS 180: zaklíní se plynová páka a nakonec se přestane pohybovat úplně. Důvod: Průsvitný dehet na škrticí hřídeli karburátoru, který způsobuje zadření škrticí klapky. Pryskyřice vzniká rozpouštěním benzínu v poškozeném povlaku vzduchové klapky. Oprava řetězové pily: Osa škrticí klapky karburátoru se musí vyčistit acetonem a samotná škrticí klapka se musí pocínovat.

2) Porucha řetězové pily: řetězová pila netáhne. Příčina: ucpaný karburátor. Oprava řetězové pily: Čištění a proplachování karburátoru řetězu. Zvláštní pozornost věnujte čištění přídavného filtru karburátoru (mřížky v řetězové pile). sejměte horní část karburátoru, odstraňte membránu pod ní a vyčistěte mřížky v drážce (pozor, abyste mřížky neztratili). Jistě. vyčistěte jemným měděným drátem, propláchněte a vyfoukejte všechny kanály v karburátoru řetězové pily.

READ  Jak vyměnit píst u STIHL 180

3) Porucha motorové pily Calm 180: Volnoběžné otáčky motorové pily se zvýšily (nastavení volnoběžných otáček je neúčinné a nestabilní). Příčina závady: Přívod vzduchu přes těsnění klikového hřídele nebo jinde. Oprava řetězové pily: Vyměňte olejové těsnění na klikovém hřídeli a zkontrolujte další možné oblasti sání.

4) Porucha řetězové pily: Po vyjmutí karburátoru se řetězová pila obtížně startuje a z komína vychází bílý kouř. Příčina: Při demontáži karburátoru se pod pákou jehly ztratí pružina, v důsledku čehož jehla neblokuje přívod paliva a zapalovací svíčka se „zaplaví“ benzínem. Oprava benzínu: Najděte a umístěte pružinu pod jehlovou páku na karburátoru.

5) Porucha řetězové pily: Řetězová pila špatně startuje, špatně běží. Příčina: Benzínová svíčka je zaseknutá v karburátoru nebo je čerpadlo karburátoru nastaveno na vysokou hodnotu. Oprava vlastníma rukama: Vypláchněte a vyfoukněte karburátor, správně namontujte vahadlo.

Přečtěte si také: Malý štípač dřeva

Oprava karburátoru řetězové pily STIHL 180

Mezi nejčastější problémy s karburátorem řetězové pily STIHL 180 patří tyto.

 • Do karburátoru neproudí benzín. Nejčastější příčinou je vadné palivové čerpadlo. Membrána ztratila pružnost nebo se opotřebovala. To může být způsobeno únavou materiálu při dlouhodobém používání. V důsledku toho se při podtlaku v motoru membrána nezvedne a neotevře palivový kanál s ventilem. Lze jej vyměnit za náhradní ze sady pro opravy demontáží karburátoru.
 • Je také možné, že palivo není dodáváno kvůli zanesenému filtračnímu prvku (síťce) v kanálu mezi palivovým čerpadlem a jehlovým ventilem. Lze jej také opravit výměnou ze sady pro opravu.
 • Karburátor přetéká. Není obtížné zjistit, že problém je v hlavní komoře. Částice nečistot se zachytí mezi jehlou a drážkou, tj.е. Ventil se v případě potřeby zcela neuzavře a dutina se zaplaví. Membránová těsnění velmi často ztrácejí svou funkci v důsledku roztažení (přirozeného opotřebení). V důsledku toho membrána při spuštění zcela nezvedne jehlu a palivo proudí dál. Součástí opravné sady je také hlavní membrána. Lze ji snadno vyměnit.
 • Majitelé řetězové pily STIHL 180 mají po zimní přestávce často potíže s nastartováním. V tomto případě je v trysce zaseknutý ventil. Výrobce doporučuje, abyste před uskladněním řetězové pily nejlépe spálili zbytky benzinu v karburátoru. benzín má tendenci se odpařovat a při dlouhém skladování zůstává v karburátoru motorový olej, který může způsobit přilepení vstřikovacího ventilu ke skříni. Do difuzoru karburátoru tak neproudí žádné palivo. Protože tryska není součástí opravné sady, musíte ji vyrazit a důkladně propláchnout. To je třeba provést velmi pečlivě.
 • Pokud je tryska volnoběžných otáček nebo vstřikovač ucpaný, stačí jej vyfoukat stlačeným vzduchem. Nebo je propláchněte benzinem, což pomůže v 90 % případů. Neměly by se však používat žádné jehly ani dráty, protože.к. existuje riziko změny velikosti trysky, a tím i změny velikosti trysky.
READ  Jak napnout řetěz elektrické řetězové pily

Častým problémem sekačky STIHL 180, který způsobuje nestabilitu, je uvolněný čep škrticí klapky, který způsobuje její viklání a vůli, což vede k nepravidelnému chodu.

Rozhodli jste se tedy vyjmout karburátor a provést diagnostiku. Postup odstranění je následující:

 • Stiskněte spoušť plynu a spusťte páčku sytiče. Odšroubujte západku a sejměte kryt.
 • Uvolněte obě upevňovací matice pomocí 8mm otevřeného klíče a vyjměte vzduchový filtr a kryt.
 • Odstraňte táhlo škrticí klapky z karburátoru.
 • Odpojte kabel od ovládací páky
 • Vyjměte ovládací páku motoru z jejího místa. Současně odpojte táhlo sytiče.
 • Vytáhněte karburátor směrem k sobě a sejměte jej z čepů. Nezapomeňte odpojit palivovou hadici.

Konstrukce a funkce karburátoru STIHL 180

Než začnete seřizovat karburátor řetězové pily, musíte vědět, jak funguje. Karburátor má za úkol míchat palivo (benzín) a vzduch v přesně kontrolovaném poměru a dodávat směs do motoru. Při seřizování karburátoru je důležité dodržet tento požadavek. Pokud není správně namontován, může to vést k poruše řetězové pily, nadměrnému úniku benzinové směsi, poruše motoru.

Mezi hlavní součásti karburátoru patří:

 • Palivové čerpadlo
 • Distribuční komora
 • Tryska
 • Difuzér
 • Jehlový ventil
 • Škrticí klapka
 • Vzduchový blokovací ventil
 • Šroub nastavení volnoběžných otáček

Opravy a čištění karburátorů bez náhradních dílů

V životě jsou situace, kdy je prostě nutné pilu opravit a správné komponenty nejsou po ruce. Pro tyto případy se používá tato metoda: vyjměte karburátor, vyjměte membrány a poté vložte zbytek do acetonu a nechte jej nasáknout. Aceton odstraní nečistoty, které brání průchodu různých kapalin. Tato metoda není příliš nákladná, ale není spolehlivá. Taková oprava nezajistí dlouhou životnost řetězové pily, protože zastaralé membrány nebyly vyměněny.

století umožnilo lidem nakupovat na velké vzdálenosti. Je to velmi pohodlné. objednáte si ho na jedné z webových stránek a do několika týdnů ho máte v rukou. Jednou z takových služeb je Aliexpress. K dispozici je široká škála produktů, včetně karburátoru pro vaši řetězovou pilu z Číny. Jak dobrá je kvalita tohoto produktu? Překvapivě dobré, stejně dobré jako ty domácí. Ve většině ohledů se blíží svým ruským protějškům, takže tento nákup majitele řetězových pil nezklame. Relativně levné a kvalitní. zamilujete si je!

Závěrem bych řekl, že karburátory STIHL od naší dceřiné společnosti STIHL patří mezi nejsilnější a nejspolehlivější značky na trhu. Pokud chcete, aby váš nástroj sloužil dlouho, měli byste se o něj dobře starat. Nezapomeňte udržovat vzduchový filtr čistý a mazat řetěz certifikovaným olejem. Pokud pilu skladujete delší dobu, nezapomeňte z nádrže odstranit veškerý benzín a olej na řetěz.

Hodně štěstí s dřevem a nedovol, aby se tvůj železný přítel dostal do dalších problémů!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS