Jak vyříznout otvor v podhledu

Otvory v podhledu: proč a jak to udělat sám?

Napínací stropní krytiny jsou jedinečné dekorativní konstrukce, které se hojně používají jako povrchová úprava stropů v obytných a komerčních interiérech. Jednou z výrazných vlastností těchto výrobků je jejich měkký a pružný povrch. Na stropě jsou však často umístěny různé prvky inženýrských sítí, jako je osvětlení, bezpečnostní kamery, požární čidla. Jak připevnit takové předměty bez pevného podkladu? Odpověď je jednoduchá: na základní desku. A to vyžaduje nejrůznější otvory v napínacím stropě. Jak na to a co je třeba udělat. přečtěte si níže v článku.

Systémy napínaných stropů jsou nástěnné rámy, na které jsou připevněny dekorativní tkaniny. Ty se dodávají a instalují v jednom kuse.

Vezměte prosím na vědomí!

Všechny otvory v podhledu musí být po dokončení instalace provedeny ručně. Proč ne ve výrobě? Protože když se potahy zafixují, nejprve se roztáhnou a pak se zmenší (procento smrštění je 7-8 jednotek). Body pro výřezy se tak mohou „vznášet“ a narušovat celou kompozici.

Proč je nutné proříznout napínací strop?? To je nutné pro instalaci následujících prvků:

 • svítidla;
 • různé senzory (pohyb, detekce kouře);
 • záclonové lišty;
 • sportovní vybavení se stropním upevněním (pylon, lezecká stěna, šplhací lano atd.); n.п.);
 • a také pro potrubní rozvody;
 • Obcházení vestavěné skříně nebo jiného vysokého nábytku.

Proto je obtížné obejít se bez speciálních výřezů v napínacím stropě. Nyní je třeba pochopit, jak tyto otvory správně vytvořit.

Hlavní charakteristiky

Napínací podhledy jsou novinkou, která se rychle prosazuje díky svým pozitivním vlastnostem, které již spotřebitelé ocenili. mohou zahrnovat:

 • zcela zakryje všechny nerovnosti povrchu stropu;
 • Strop je navržen tak, aby zakrýval všechny komunikace: kabely, větrací šachty atd;
 • velmi nízká hmotnost;
 • nevyžaduje mnoho času na instalaci;
 • práce probíhá s minimem prachu a nečistot;
 • je možné vyměnit napínací strop bez demontáže rámu;
 • cenová dostupnost.

Pokud máte minimální dovednosti k provádění stavebních prací může natáhnout hadřík s vlastníma rukama. Při vybavování napjaté konstrukce však vyvstává otázka, jak ve stropě vytvořit otvory pro svítidla, větrací mřížky atd. Prosté vystřižení otvorů nůžkami není možné. je možné poškodit strop.

Vezměte prosím na vědomí, že je možné vyřezat otvory v podhledu před instalací i po ní.

vyříznout, otvor, podhledu

Otvory ve stropě pro zapuštěné osvětlení

Technologie procesu se příliš neliší od výroby řezačky trubek. Hlavním předpokladem je předchozí upevnění vkládacích lišt na správných místech. A to ještě před natažením archu. K upevnění svítidla jsou zapotřebí upevňovací držáky.

 • V místě instalace svítidla nainstalujte výztužnou lištu;
 • vyříznout otvor;
 • Nainstalujte lištovou část svítidla;
 • Dokončete montáž ovinutím zbývající délky pásku uvnitř výplňového prvku.

Průměr plastového kroužku musí odpovídat rozměrům svítidla. Než začnete, měli byste se podívat na samotná svítidla: pásová svítidla lze namontovat do stropní mezery bez řezání povrchu. to je nejlepší volba pro nezkušené řemeslníky.

Oprava nedokonalostí

Ano, PVC fólie se může náhodně poškodit. Ani profesionálové proti tomu nejsou imunní, ale není to kritické, protože to lze napravit. Nejdříve je třeba zabránit dalšímu poškození. Tady potřebujeme pásku. Používáme ji k utěsnění okrajů trhliny.

READ  Jak vyříznout pracovní desku pro oválný dřez

Nyní jsme převzali kontrolu nad tímto procesem. Musíme posoudit rozsah poškození a zpevnit poškozené místo. Mezery do 10 cm lze zakrýt dekorativním příslušenstvím, například falešným svítidlem nebo mřížkou. Pokud jste zvolili tento způsob, postupujte podle výše uvedených pokynů.

Existuje však i o něco jednodušší možnost: jednoduše zalepte trhlinu ozdobnou samolepkou. Mimochodem, oprava vad na tkaných textiliích se zásadně neliší od opravy vad na PVC. V obou případech můžete použít figuríny nebo samolepky.

Ano, můžete si ušít nebo přilepit záplatu ve stejném odstínu, ale pak bude trhlina stále viditelná. V každém případě je volba na vás. Nyní víte, zda lze napínací strop perforovat a jak správně udělat otvor v tkanině.

Na tomto místě se s vámi, milí čtenáři, loučíme. Nashledanou a brzy se uvidíme!

V souladu s platnými právními předpisy se Správa zříká jakýchkoli prohlášení a záruk, jejichž poskytnutí by jinak mohlo být předpokládáno, a zříká se veškeré odpovědnosti v souvislosti se Stránkami, Obsahem a jejich používáním. Více informací na: https://seberemont.Rádi se s vámi, naši milí čtenáři, loučíme.html

Tento článek byl užitečný? Řekněte přátelům

Instalace napínacích stropů v Moskvě za rozumnou cenu

Měření zdarma, žádné napodobeniny, pouze originální značky MSD, PONGS, Cerutti ST, Clipso, Descor, záruka 10 let

Instalace lustru a římsy do podhledu.

Nainstalovali jste podhled a nyní je čas nainstalovat lustr a nainstalovat kolejnici pod závěsy.

Je dobré, když to udělají odborníci, ale jsou chvíle, kdy z různých důvodů potřebujete lustr nebo římsu nainstalovat mnohem později a není čas obrátit se na profesionály a chcete to udělat sami.

Vlastní práce je jednoduchá. Upevnění se provádí pomocí samořezných šroubů, které se upevňují přes napínací stropní plátno do předem instalovaných plošek.

Platí však pravidlo: pokud do napínaného stropu šroubujete, místo šroubování by mělo být vždy přelepeno kouskem materiálu napínaného stropu nebo vyztuženou páskou. Ke každému stropu je dodáván kus opravného materiálu z PVC, který lze na strop přilepit kyanoakrylátovým lepidlem, např. Secundoy nebo Cosmophen.

Toto pravidlo se týká pouze stropů z PVC. Pokud toto pravidlo nedodržíte, dojde k erozi plechu v místě, kde byl šroub zaražen, což povede ke zničení stropu. Tento strop je obzvláště nepříjemný, pokud je zaplaven vodou. Volná krytina dlouho neudrží vodu a okamžitě praskne v celé ploše.

Samořezné šrouby lze do látkových stropů přišroubovat bez lepení, protože látka je velmi pevná a odolná proti poškození.

Při přebírání napínacího stropu doporučujeme věnovat pozornost kvalitě práce. Pokud je vše provedeno správně, váš strop vydrží dlouhá léta a pomůže zabránit škodám na majetku způsobeným zaplavením shora

Dříve nebo později se šťastní majitelé textilního nebo fóliového dekoru nevyhnutelně dostanou do situace, kdy potřebují udělat díru do napínacího stropu. Důvodů pro nebezpečný zásah do stropu může být celá řada. Od neúmyslného poškození fólie až po nutnost vyřezat montážní otvory v napínacím stropě pro montáž svítidla.

U symetrického řezu se list téměř nikdy netrhá

Otvor pro obtok potrubí

Instalace a inženýrské sítě v podobě trubek, které procházejí stropem, jsou přítomny téměř v každém bytě. představují problém pro instalaci napínaných stropů. Hrozí nejen nebezpečí rozšíření řezu, ale také vznik vrásek nebo případná deformace v důsledku vyšších teplot (ohřev nebo horká voda).

Obtokový otvor je možné vytvořit vlastníma rukama, ale musí být proveden správně. V opačném případě hrozí vysoké riziko vážného poškození. K tomu budete potřebovat nůž, lepidlo, speciální překrytí a ozdobné překrytí ve tvaru kroužku.

 • Pomocí nože proveďte řez ve směru stěny v místě, kde je trubka vedena ve tvaru hvězdy;
 • vyřízněte kruhový otvor s minimální mezerou mezi okraji pásu a trubkou;
 • Překrytí nalepte na fólii a okraje fólie zastřihněte tak, aby se nedotýkaly trubky;
 • zasuňte obložení za trubku a nasaďte na něj obložení.
READ  Jak vyrobit výkonnou baterii pro úhlovou brusku

Je třeba zvolit překrytí o průměru o 5-8 mm větším, než je průměr potrubí. V opačném případě by mohlo dojít jednak k deformaci a jednak by vysoké teploty mohly časem otvory zdeformovat.

Možnosti zvětšení stávajícího otvoru

Při výměně armatur nebo modernizaci inženýrských sítí může být nutné zvětšit stávající otvor. Postup je z velké části stejný. Cílem je zabránit rozšíření řezu. K tomu slouží odtrhávací kroužek, který se předem přilepí ke stropu.

Pokyny krok za krokem pro zvětšení otvoru:

 • Slepte kroužek s velkým průměrem tak, aby byl menší kroužek uvnitř;
 • Ostrým nožem vyřízněte přebytečný materiál a vytvořte otvor požadované velikosti;

Udělat otvor v podhledu je docela realistické vlastníma rukama, aniž byste se uchýlili k pomoci profesionálů. To však vyžaduje určitou manuální zručnost. Neopatrný pohyb může způsobit vážné škody a strop může být nutné vyměnit. Pokud si nejste jisti nebo nemáte zkušenosti v oboru, měli byste si zavolat kvalifikovaného odborníka.

Jak vyříznout otvor pro potrubí v napínaných stropech

Práce vyžadují obtok potrubí na podhledech, což je plastový prvek s otvory, jejichž průměr je stejný jako průměr potrubí. Montáž podhledu se doporučuje projednat s kominíkem ještě před instalací, aby řemeslník mohl vybrat potřebné díly, ale někdy se potřeba vyříznout otvor objeví až po instalaci stropního dekoru.

vyříznout, otvor, podhledu

Existují tři různé způsoby instalace obrysů, zvažte každý z nich:

 • Vyřízněte nožem otvor v požadovaném místě. Velikost otvoru musí odpovídat průměru potrubí. Nyní se spoje trubek uzavřou deskou a tkanina se zařízne do tvaru kříže, aby se spojily „okvětní lístky“ za trubkou v koncovém bodě řezu. Zbývá jen odříznout přebytečný materiál a nasadit překrytí na trubku.

Tip! V tomto případě musí být průměr otvoru v ráfku o 8 mm větší než průměr trubky.

 • Tkaninu rozstřihněte v místě, kudy vede trubka, a dovnitř tkaniny vložte kroužek odpovídající průměru trubky. Tkanina nebo fólie se pak upevní pomocí kroužku a představuje snadné řešení pro sádrokartonové podhledy. Nasaďte kroužek s lepidlem a přitiskněte jej na betonový strop tak, aby okraje tkaniny vyčnívaly do plastového kroužku. Přebytečnou látku odřízněte nožem.

Tip! V případě použití kroužku musí být velikost vnitřního otvoru o 5-6 mm větší než velikost trubky.

 • Ve fázi vkládání tkaniny do bagety si označte polohu trubky. V tomto místě udělejte řez, potřete ho lepidlem a zarovnejte řez se značkou na harpuně. Přilepte kroužek, uvolněte harpunu a přitiskněte kroužek k základní desce. Nyní ořízněte materiál na průměr kroužku, příčně vyřízněte otvor pro trubku a konce látky zastrčte dovnitř. Kroužek jednoduše nasaďte na trubku. Tato varianta je vhodná pro umístění bypassu na vnitřní stranu fóliového stropu.

Tip! Pokud jsou stoupací potrubí v domě spárována, je třeba zakoupit dvojitý obturátor s ohledem na průměr potrubí nebo jednoduchý kroužek, který je o 0,6 cm větší než součet průměrů potrubí.

Pokud je instalace podhledu kolem potrubí víceúrovňová, je lepší neprovádět práce svépomocí. Řemeslník provede instalaci za 3 až 4 (od 250 ). je to levné a rychlé, navíc se zárukou, že se vám fólie neroztáhne pod rukama.

Otvory pro lustry

Otvor v napínacím stropě pro svítidlo je jedním z nejdůležitějších úkolů při instalaci stropu. Pokud budete postupovat přesně podle pokynů, není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. Lustrový otvor lze vytvořit buď na stávajícím stropě, nebo na stávajícím povrchu stropu.

READ  Jak řezat kov doma

Na prefabrikovaném napínacím stropě

U montovaných stropů existuje mnoho způsobů, jak vyvrtat otvory pro lustr. Každou možnost vám podrobně popíšeme, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

První metoda

Tato metoda je vhodná v situacích, kdy potřebujete vytvořit zásuvku pro další svítidlo.

 • Odstraňte panely ze stropu a umístěte vložené vložky na místo svítidla.
 • Na stropě vyznačte požadované přechody a nalepte na ně plastové kroužky. Po zaschnutí lepidla vytvořte otvory pro svítidlo.
 • Natáhněte panel zpět na místo.
 • Upevnění lustru na vložené šrouby.

Důležité:! Pokud lustr připevníte na háček, nemusíte odstraňovat povrch. V takovém případě je třeba přilepit kroužek na horní část stropu, počkat, až lepidlo zaschne, a pak vyříznout otvor. Poté hák pevně upevněte do stropu pomocí malty a hmoždinky.

vyříznout, otvor, podhledu

Druhá metoda

Tato metoda je určena k odvádění vody v případě zaplavení sousedním patrem. Nový otvor nemusíte vytvářet.

 • Vypněte napájení, aby nedošlo ke zkratu.
 • Vypusťte vodu pomocí tenké hadice.
 • Panel se sám roztáhne a vrátí se do původní polohy. Vzhled stropu to nijak neovlivní.

Rada: Pokud jste ve stropě nezajistili otvory, vypusťte vodu opatrným vytažením rohu fólie.

Důležité! Pokud teplota vody překročí 60-70 stupňů, dojde k poškození napínacího stropu. V takovém případě existuje jediné řešení: kompletně vyměnit kryt.

Třetí metoda

Někdy je nutné dostat se k určité části elektroinstalace, která je bezpečně ukryta pod napnutým plátnem. K tomu je třeba vyříznout malé okénko, které bude mít elegantní vzhled a nebude se vymykat.

 • Vystřihněte rám z plastu o tloušťce až 5 mm. Velikost a tvar se volí podle vašich potřeb.
 • Naneste lepidlo na plastovou konstrukci a pevně ji připevněte ke stropu.
 • Po úplném zaschnutí vyřízněte nožem otvor uvnitř rámu.

Před instalací stropu

Nejlepší je připravit svítidla před instalací napínacího stropu. Poté strop vybavte distančními podložkami, do kterých se vyvrtají otvory pro šrouby.

Důležité! Při výpočtu věnujte pozornost příkonu a rozměrům lustru. Ne každý lustr je vhodný pro tento typ stropu.

 • Uřízněte plastové kroužky o tloušťce 5-7 mm a připevněte je k závěsům.
 • Průměr kroužku musí odpovídat průměru svítidla lustru.
 • Vyrovnejte kroužky tak, aby byly v jedné rovině.
 • Vytáhněte kabeláž do otvorů a připojte svítidlo. Slouží k nastavení délky vodičů a kontrole jejich funkčnosti.
 • Strečová tkanina. Označte si místa, kde budou otvory, fixem.
 • Lepení plastových kroužků na označená místa.
 • Nožem vyřízněte otvory a protáhněte jimi dráty.
 • Připojte lustr a upevněte jej pomocí šroubů.

Tip: Před vytvářením otvorů nůž dobře nabruste. Pokud je čepel tupá, hrozí poškození filmu.

Blok: 3/5 | Počet znaků: 3332

Jak opravit díry?

Pokud se napínací strop při instalaci poškodí, nezoufejte. Problém lze snadno odstranit! K tomu potřebujete:

 • Ze zbývajícího materiálu vystřihněte záplatu;
 • Naneste lepidlo v dostatečném množství na celou plochu a pevně přitlačte k místu roztržení;
 • pečlivě vyhlaďte povrch, aby se neobjevily žádné vrásky.

Tip: Pokud není možné použít záplatu, zvažte dekorativní vzor, který poškození zakryje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS