Jak vyříznout pracovní desku pro oválný dřez

Jak zabudovat dřez do pracovní desky

Montáž dřezu je poměrně jednoduchý úkol, který lze provést bez dodavatele. Pořadí kroků a jemnosti procesu se mohou lišit v závislosti na typu návrhu. Existují závěsná, vestavná a podstavná umyvadla: první jsou umístěna na samostatném podstavci, druhá jsou integrována do povrchu a třetí jsou pod omítku. Před zapuštěním dřezu do desky je třeba pečlivě připravit návrh, nakoupit spotřební materiál a příslušenství pro práci. Některé modely jsou dodávány s příslušenstvím a upevňovacími prvky z výroby, jiné je třeba dokoupit.

Před vyříznutím dřezu do desky je třeba zakoupit těsnicí pásku, klipy, pokud nebyly součástí sady.

Budete také potřebovat následující nástroje:

 • Elektrická nebo jednoduchá skládačka. Doporučujeme se zásobit dalšími pilami nebo nástavci.
 • Elektrická vrtačka s 10 mm vrtákem.
 • Stavební nůž.
 • Samořezné šrouby do kovu.
 • Měřicí pásmo, pravítko.
 • Sada šroubováků.
 • Malířské tužky pro vytyčení stěny.
 • Tmel na bázi silikonu.

Vlastnosti instalace horního dřezu

Hlavní výhodou horního dřezu je jeho nízká cena a mimořádně snadná instalace. Hodí se téměř ke každému designu kuchyně. Mohou být vyrobeny z různých materiálů, ale nejoblíbenější je stále nerezová ocel. Dřez se snadno montuje na skříňku, hlavní je zvolit správnou velikost, aby nevznikaly zbytečné mezery mezi kuchyňským nábytkem.

Není třeba připravovat povrch skříně. Skládá se z obdélníkového otvoru, který je ohraničen stěnami skříně. Jediné, co je třeba udělat, je ošetřit konce stěn skříně silikonem, aby byla zajištěna izolace dřeva proti vlhkosti.

Nástroje a materiály pro instalaci

Přestože montáž není složitá, vyžaduje následující sadu nástrojů:

 • Upevňovací prvky, maskovací páska;
 • Měřící nástroje, tužka, pravítko;
 • elektrická vrtačka;
 • kleště;
 • Sada vrtáků do dřeva;
 • silikonový tmel;
 • zásuvka s pracovní deskou, hadice pro přívod vody, vodovodní baterie a sifon jsou nainstalovány.

Proces instalace dřezu

Před zahájením montáže dřezu na desku se smontuje podpěra skříňky. Dvířka se montují do skříňky až po montáži pracovní desky. Před upevněním umyvadla na něj namontujte sifon a baterii. Konstrukce se pak spojí dohromady; to lze provést několika způsoby:

 • Upevnění pomocí lepidla. Dřez musí být širší než skříňka a musí zakrývat konce stěn. Naneste těsnicí hmotu na spojovací body mezi prvky, nasaďte dřez na podpěru, přitlačte. Po úplném zaschnutí silikonu jsou oba předměty zcela slepeny.
 • Montáž na držáky. Univerzální metoda. Upevňovací prvky jsou dodávány s výrobkem, ale lze je zakoupit i samostatně. Upevnění začíná připevněním držáků ke koncům bočních panelů pomocí samořezných šroubů přišroubovaných z vnitřní strany bočních stěn. Poté umístěte dřez a dbejte na to, aby hlavní upevňovací šroub spočíval až na kovovém držáku. Nastavení koncového tlaku posunutím upevňovacího držáku.
 • Upevnění k zábradlí. Výrobek se vyrábí jako nosná lišta a lze jej připevnit zevnitř ke stěnám skříně. Po instalaci je umyvadlo připevněno ke stěnám i k rámu. Dílčí rámec může být podporován samostatně.
 • Použití dřevěných prken. Pokud na rámu nejsou podpěrné konzoly a defekty, můžete jako upevňovací prvek použít dřevo.
READ  Jak vyříznout roh lišty na stropě

V posledním kroku se vlnité potrubí vloží do odvodňovacího systému a hadice se připojí k vodovodnímu systému. Po kontrole těsnosti konstrukce můžete dřez bezpečně používat.

Jak správně vytvořit otvor pro umyvadlo?

K vytvoření otvoru v pracovní desce je zapotřebí elektrická skládačka. Vhodné pro dřevěné a dřevotřískové desky. Pokud je pracovní deska vyrobena z masivního materiálu, skládačková pila se s ní nedokáže vyrovnat. Nejprve připravte 4 otvory o průměru 1 cm v rozích obdélníku, aniž byste překročili linii ořezávače. Poté se na ni nasadí přímočará pila s požadovanou délkou zubů (2 mm). Zvolte opačný směr zubu, abyste se vyhnuli odštípnutí na tváři.

Po vyvrtání otvorů na levé a pravé straně se přes řeznou hranu přišroubuje dřevěný špalík, aby se řezný kus vlivem gravitační síly dříve nepřevrátil. Vyříznutá část se opatrně odstraní a obnažené okraje otvoru a nerovností se utěsní tekutým silikonem.

Umístění kamenného umyvadla

Po přečtení podrobných pokynů již nebude existovat otázka: jak vyříznout desku pod dřezem? Práce lze provést rychle a bez problémů.

Instalace dřezu video. Vložení dřezu do pracovní desky.

V moderních nákupních centrech potěší kuchyňské pracovní desky širokou nabídkou a vnějším vzhledem. Kvalitní výrobky nejsou levné. Ti, kteří.

Počet kuchyňských spotřebičů každoročně roste. Zatímco některé šetří čas tím, že za nás přebírají některé povinnosti, jiné nám zpříjemňují život tím, že čistí vzduch, odstraňují páru, zápach, výpary a mastnotu.

Kuchyně. Dřez je nejen pracovním místem hostitelky, ale také místem setkávání celé rodiny. Tato místnost by měla být nejen pohodlná a funkční, ale také pohodlná a útulná.

Kuchyně je jedním z nejdůležitějších míst v domě. Večer, když se celá rodina vrátí z práce nebo ze školy, zasednou k večeři a u šálku čaje si povídají o svém dni a nápadech, které by chtěli realizovat.

Kuchyně je místem, kde se schází rodina a přátelé u večeře a kde trávíme část svého života. Tato část bytu se stará o útulnost a pohodlí. Tabulka. Nábytek, bez kterého byste se v kuchyni necítili dobře.

Milovníci domácího vaření znají trasu „sporák. dřez. lednice“ a užívají si mnoho kilometrů vaření po celý den nebo na oslavách. Jak umístit nábytek v kuchyni tak, aby ruce a nohy.

Jak správně nainstalovat dřez do desky: jednoduchý algoritmus

V tomto článku se podíváme na velmi závažnou operaci, která výrazně ovlivňuje kvalitu kuchyňské soupravy.

Mluvíme o umyvadle. Projdeme celý proces od začátku do konce se všemi jeho nuancemi.

Před umístěním dřezu je třeba určit, do které části desky má být umístěn.

K tomu je třeba umístit pracovní desku na spodní moduly kuchyně a zevnitř tužkou obkreslit (podél pracovní desky) box, ve kterém má být umístěn dřez, aby se vymezil vnitřní prostor pro něj.

Poté položte rám vzhůru nohama a označte místo pro vyříznutí otvoru. To se provádí následujícím způsobem:

Nejprve umístěte samotný dřez (nesmí přesahovat vnitřní hranici krabice, jinak bude nutné vyříznout nejen desku, ale také boky krabice, aby se do ní vešel

 • Poté změřte pomocí svinovacího metru vzdálenost od okraje k uchu, kde má být upevněn spojovací prvek
  Pokud je umyvadlo kulaté, najděte střed nakresleného kruhu. Takto by měl být nalezen: kdekoli na kružnici je třeba stanovit bod a k němu přiložit pravítko nebo hranu. K této přímce připojte další kus (nebo úhelník) v pravém úhlu. V oblasti středu je nakreslena čára pro trimmer. Poté se vezme druhý bod a provede se totéž. Průsečík obou přímek bude středem nakreslené kružnice (ano, někdy se znalost geometrie může velmi hodit)
  Středem kružnice jsou nakresleny čáry (typ, průměry). Pomocí nich měříme vzdálenost od okraje kruhu k okraji dřezu až po spodní část držáku dřezu.
READ  Bosch axt Rapid 2000 se nezapne

 • Poté, co jsme udělali 8-10 takových „zářezů“, přes ně pomocí stejného dřezu nakreslíme křivky (po částech), které tvoří uvnitř nakresleného kruhu ještě jeden kruh s poloměrem menším než poloměr hlavního kruhu ve vzdálenosti od okraje dřezu k jeho uchu. To bude kruh, který je třeba vyříznout skládačkou.
 • Vložte pilník do vrtačky a vytvořte otvor. Nezapomeňte podepřít odříznutou část horní části, když je otvor téměř dokončen, protože by se mohla ulomit a rozbít plast zepředu.

Po vytvoření otvoru je třeba jeho vnitřní stranu utěsnit silikonem, protože toto místo je v kuchyni nejproblematičtější. Měla by být co nejvíce chráněna před vlhkostí uvnitř pracovní desky, protože v tomto případě by se pracovní deska mohla vlivem vlhkosti jednoduše „roztrhnout“. což by znamenalo její úplnou výměnu.

Po „utěsnění“ otvoru začněte připravovat dřez na ponorné řezy.

K tomu je třeba na spodní stranu dřezu nalepit proužky pásky, které jsou vždy součástí dodávky (plus spojovací materiál, plus plastové trubky pro odtok).

Upozornění před zakoupením dřezu: Lepicí páska (kterou je třeba nalepit dovnitř) by neměla být nalepena na dřezu. Mělo by se dodávat v sadě. Téměř všechna umyvadla, která měla předem nanesenou lepicí pásku, nebyla správně přilepena.

Správný způsob lepení je, že mezi lepicí pásku a okraj dřezu (vypadá jako žlábek), kam se nalije silikon, se vloží malá vzdálenost.

Vznikají tak dvě bariéry současně: lepicí páska a silikon.

Když je vše hotovo a silikon je nalit, dřez se vloží do otvoru vyříznutého v desce (zespodu nahoru). Pokud je pracovní deska umístěna například na dvou židlích, lze jednu z nich umístit přímo pod dřez, a tím ji zajistit.

Rád bych upozornil, že se jedná o jeden z nejnepříjemnějších momentů při instalaci kuchyňské sestavy.

Hardware použitý k upevnění ke stolní desce je obecně špatný (to znamená špatně promyšlený). Téměř vždy se s ním vyskytují problémy (při instalaci byste měli mít vždy nějaké další možnosti pro tento typ uchycení).

vyříznout, pracovní, desku, dřez

Někdy se stane, že se pracovní deska nezablokuje a sklouzne ke dřezu (což se stalo při instalaci, jejíž fotografie jsou uvedeny jako příklad v tomto článku).

Bez ohledu na to, jak jsme ohnuli výstupky upevňovacího prvku, tvrdohlavě se odlepil od desky stolu (a samozřejmě ho nezajistil na místě).

READ  Jak vyříznout lištu v rohu

Nejjednodušší řešení této situace je podle obrázků: mezi umyvadlo a samotný spojovací prvek je třeba vložit kus dřevotřískové desky nebo něco jiného. Takto je upevněn a jeho zašroubováním se dřez vtáhne dovnitř.

Nesmíme však zapomenout na jeden detail: cvičení s instalací by pokud možno nemělo být příliš dlouhé, protože silikon, který byl nalit uvnitř dřezu, když je přitlačen k desce, částečně „ven“. Nesmí stihnout ztvrdnout, protože v takovém případě může dojít k odstranění části silikonu pod umyvadlem.

vyříznout, pracovní, desku, dřez

Jak vyříznout otvor v pracovní desce, pokud je dřez vyroben z tvrdého litého kamene?

 • Ve většině případů se pracovní desky z umělého kamene objednávají s otvory určenými pro konkrétní dřez, ale pokud tyto podmínky nebyly předem dohodnuty během procesu objednávání, je možné se obrátit na specialisty, kteří pomocí speciálních nástrojů vyřežou otvor požadovaného tvaru a velikosti.
 • Pokud chcete práci provést sami podle výše uvedeného postupu, použijte místo přímočaré pily úhlovou brusku (úhlovou brusku) a kotouč na beton s diamantovým povlakem.

) Upevnění dřezu pomocí šroubů na stahovacích tyčích.

Jakmile se ujistíte, že je dřez pevně utažen pomocí háčků na potěru, můžete pokračovat v dokončení instalace. V této fázi je vhodné instalovat dřezovou baterii do otvoru na dřezu a připojit k ní hadice na teplou a studenou vodu. Je snazší to udělat s odstraněným dřezem než později v nepohodlné poloze a s malým prostorem. Před spuštěním dřezu do připraveného otvoru je třeba povolit šrouby svorek (proti směru hodinových ručiček), aby nedošlo k jejich poškození o hranu pracovní desky. Práce pak již probíhají pod dřezem (pod pracovní deskou):

Můžete vizuálně zkontrolovat, zda je dřez pevně usazen na svém místě a mezera mezi okrajem dřezu a deskou by neměla přesáhnout 1 mm (pokud to těsnění umožňuje). Tím je montáž ocelového dřezu dokončena! Pokud máte ještě nějaké dotazy, rádi vám je zodpovíme v komentářích nebo na některém z našich dalších kontaktů.

Nerezové dřezy: kulaté a oválné, skladem v Chabarovsku.

Ocelové kuchyňské dřezy jsou dnes pravděpodobně nejoblíbenější ze všech kuchyňských dřezů. Dřezy jsou vyrobeny z nerezové oceli a mají různou tloušťku (v průměru 1 mm).0,6 mm) a různé typy.

Stolní výsuvný nástavec 60 mm s USB (nákres, rozměry, parametry)

Zatahovací zásuvný prodlužovací kabel s portem USB pro nízkonapěťové napájení. Parametry, klasifikace, povolené použití a podrobné výkresy jednotky (viz obrázek níže). obrázek níže).

Výsuvný nástavec na stůl 60 mm (výkres, rozměry, parametry)

Výsuvný (vertikální) kruhový nástavec se zásuvkami. Parametry, klasifikace, povolené použití a podrobné výkresy spotřebiče (viz Katalog 33, strana 40). obrázek níže). rozšíření.

vyříznout, pracovní, desku, dřez

Otočná skříňka na boty (montážní návod a výkres)

Instalační a montážní rozměry pro nábytkové boxy na boty. Standardní sada pro výrobu skládacích krabic na boty obsahuje 2 bočnice, otočné držáky a zarážky. Carc.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS