Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Kultivátor Hyundai t 850

Průchodky jsou často nutné, aby se zabránilo uvíznutí nářadí v těžké půdě kvůli velké kontaktní ploše mezi noži stroje a hroudami půdy.

Pluhy v podobě rozrývače se používají k vytváření seťového lůžka, pletí, sečení a máčení brambor. Pro zvětšení vzdálenosti mezi koly nebo mezi hroty jsou zapotřebí nástavce. Konstrukce umožňuje snadno nastavit požadovanou šířku kolejí s ohledem na zvláštnosti stávajícího trávníku nebo zahradního záhonu.

Pluhy jsou ideální pro aktivní orbu půdy a lze je použít k cílenému promíchání vrstev úrodné půdy.

Které části jsou ohroženy poškozením??

Všechny části stroje jsou během denní práce vystaveny poměrně vysokému namáhání. Z tohoto důvodu vyžadují pravidelné kontroly a opravy. Nejprve seřiďte zapalovací systém a palivové čerpadlo stroje. V zimním období byl totiž „bez práce“, což může způsobit problémy se startováním motoru. Vyplatí se také zkontrolovat převodovku. Pamatujte, že nedbalost v této fázi práce může vést k vážným poruchám a nutnosti provést generální opravu kultivátorů.

Chcete-li ji provést vlastníma rukama, musíte se dostat ke kořenům věci. To znamená pochopit příčinu závady a zjistit, ve které části stroje vznikla.

Obvykle lze všechny poruchy tohoto typu zařízení rozdělit do dvou skupin:

Podle ohlasů zkušených zahrádkářů, kteří na svých pozemcích používají kultivátory Texas nebo Mole, se častěji vyskytuje první skupina problémů. Chcete-li zjistit, jak opravu provést sami, přečtěte si tento článek až do konce.

vyměnit, řetěz, kultivátoru

Poruchy související s převodovkou

Pokud se během provozu objeví hlasitý zvuk, může být nutná oprava převodovky motorového kultivátoru. Tento jev může ukazovat na nedostatek v olejové směsi. Jednoduše jej naplňte uvnitř převodovky jednotky, nebo ještě lépe, zcela jej vyměňte.

Silné zvuky jsou také způsobeny uvolněnými spojovacími prvky: Zkontrolujte jejich stav a případně je zajistěte.

U jezevčíků a zahrádkářů také často dochází k úniku olejové směsi z převodovky. K tomu dochází při nesprávné montáži a opotřebení olejových těsnění, nesprávném upevnění víček ventilů a deformaci těsnění. Netěsnost můžete odstranit výměnou a správnou instalací těchto součástí, vyčištěním odvzdušňovací zátky a zajištěním upevňovacích prvků krytu.

READ  Jednonápravový traktor Khoper kolik oleje do převodovky

Nezapomeňte, že součásti převodovky se během používání opotřebovávají nejrychleji a je třeba je včas vyměnit.

Co dělat

Abyste se vyhnuli poruchám svého elektrického kultivátoru co nejméně, je důležité sledovat také motor a převodovku. Odborníci také radí, jaké základní požadavky je třeba při provozu dodržet.

  • Je důležité používat kvalitní olej. Pravidelně kontrolujte, zda je olej stále uvnitř prvku. Podle GOST je pro tuto převodovku ideální TAD-17I nebo analog, který je také snadno dostupný v obchodech. TAP-15V.
  • Kompletní výměna oleje by měla být provedena po uplynutí výrobcem stanovené pracovní doby. V návodu k obsluze se doporučuje vyměnit olej po 30 hodinách od prvního spuštění a poté každých 150 hodin.
  • Pokud je jednonápravový traktor uskladněn, je třeba vypustit všechny provozní kapaliny a namazat funkční části.
  • Uživatel musí pravidelně kontrolovat napnutí řetězu převodovky. Pokud se prověsí, bude vyměněna za novou, protože ji nelze opravit.
  • výměnu obalů lze díky plně rozebíratelné konstrukci popsané jednotky provést svépomocí.

Vyvinuli jsme věrnostní program, který vám poskytne dodatečné slevy a bonusy na všechny produkty Gardenshopu.

Šťastný nový rok a veselé Vánoce v Gardenshopu!

V sobotu 17. července nebude obchod Gardenshop otevřen.

Kdo umí vyrábět nože na rumpálu? A kolik by taková modernizace kultivátoru Zubr stála?

K řezáku vždy přikládáme pokyny. Tento článek. Malá nápověda pro ty, kteří si s montáží nevědí rady.

vyměnit, řetěz, kultivátoru

Kdo umí vyrobit lopatky na rumpálu? Kolik by přibližně stála modernizace motorového kypřiče Zubr?

K řezačce vždy přikládáme příručku. Tento článek. malá nápověda pro ty, kteří nemohou přijít na to, jak sestavu sestavit.

Zkontrolujete vzhled a výkon

Bezplatná montáž a předmontáž

Řidič ji doručí na adresu bez platby předem

Po kontrole ji zveřejníme do 24 hodin.

Po kontrole ji zveřejníme do 24 hodin.

Video o montáži řezného nástroje

V tomto videu jsme sestavili půdní kypřič zjevným, ale nesprávným způsobem. Níže také. textový popis procesu montáže.

READ  Jak správně připevnit zvedací háky k jednonápravovému traktoru

Na konci článku najdete video s rychlou konverzí této konfigurace. Pokračování: rozdíl spočívá v orientaci jedné lopatky na sekci.

Ploughshare

Radlice na jednonápravovém traktoru s vlastníma rukama je vyrobena z kovové trubky o průměru 42 mm na základě výkresů jednotlivých prvků. Při výrobě se lopatky upravují na požadovanou velikost a ohýbají se pod určitým úhlem. Pomocí svářečky přivařte lopatky k trubce. Po kompletním sestavení brousek znovu nabruste. Při montáži jednotky nastavte oje stroje na závěs kráčejícího traktoru a přední přídavné zařízení.

vyměnit, řetěz, kultivátoru

Při práci s motorovým kypřičem se pracovní plocha nože časem opotřebuje. Pravidelným broušením nožů obnovíte jejich řezné schopnosti. Časový rámec pro ostření je velmi specifický. Rychlost opotřebení lopatek závisí na těchto faktorech:

  • Zkontrolujte stav rotačních hrabic a míru opotřebení kypřiče;
  • tvrdost zpracovávané půdy;
  • přítomnost kořenů rostlin nebo kamenů v zemi;
  • pevnost materiálu čepele.

Výrobci žacích lišt již dodávají nože s ostrými břity. Při koupi motorového kultivátoru nemá smysl ostřit nože. Tomuto postupu se však nelze vyhnout, pokud je stroj intenzivně používán. K obnovení ostrosti ostří je zapotřebí úhlová bruska (úhlová bruska nebo „úhlová bruska“) a brusný kotouč o průměru 12,5 cm nebo diamantový kotouč. Brousicí stroj lze použít, avšak velikost otřepů a zakřivení čepelí nevedou k dobrým výsledkům. Pokud jsou nože malé, lze je přebrousit jemným smirkovým papírem.

Obráběné hrany brousit pod úhlem 45°. Kovová vrstva je odstraněna z boku frézy. Nepřehánějte to, postačí 1-2 mm výbrusu. V průběhu sezóny může být nutné několikrát regenerovat řeznou schopnost nože a nadměrný úběr kovu snižuje pevnost nože. V některých případech se intervaly ostření prodlužují v závislosti na intenzitě používání a typu obdělávané půdy.

Při použití frézy ve vlhké půdě je třeba povrch nože důkladně očistit. Třením o zem se povrch kovu zbaví vrstvy oxidu a stane se chemicky aktivním. Tento proces je doprovázen intenzivní korozí, která vede k tvorbě důlků, třísek a mikrotrhlin. Aby se těmto jevům předešlo, musí být čepele ošetřeny speciálními inhibitory nebo automobilovým olejem.

READ  Jak zúžit rozchod kol na kultivátoru Forte

Proces montáže

Domácí převodovku je nejlepší začít montáží hnacího kola prvního stupně na výstupní hřídel. Řetězové kolo lze namontovat různými způsoby, v každém provedení individuálně. Lze upevnit pomocí klíče, příruby nebo bodového svařování. Sestavte hřídel hřídele pomocí 2 poloos. Na jejich koncích je nutná spojovací příruba. Nainstalujte napínací kolo 2. stupně na jeho místo mezi příruby a poté sestavte nápravy do kompletního celku jejich sešroubováním.

Z důvodu ochrany řetězového kola je převodovka 2. stupně uzavřena v ochranném krytu. Kromě ochranné funkce slouží jako zásobárna tekutiny. Zajišťuje plynulý provoz a pomáhá snižovat opotřebení součástí v důsledku tření.

Ve skříni je třeba počítat s vyrovnanými místy, kde jsou ložiska uložena a slouží jako podpěry hřídele. Pro montáž hřídele stroje jsou zapotřebí běžná kuličková ložiska s válcovým pouzdrem.

Excentrický hřídel lze díky jeho konstrukčnímu řešení v zásuvce přemístit až o 15°. Současně se mění poloha hnacího hřídele, což umožňuje nastavit napnutí řetězu.

Při chodu mechanismu je zajištěno, že zuby napínacího kola 2. stupně jsou ponořeny do oleje v nádrži, aby byly promazány. Otáčením se mazivo rovnoměrně rozvádí po celé jednotce řetězového pohonu.

Plášť lze utěsnit. K tomu je třeba namontovat standardní těsnění a ucpávky na ložisková sedla a na dělící vedení pro tělo vyžínače. Jejich volba je bezproblémová, protože všechny rozměry v návrhu mají normy.

Chcete-li vytvořit utěsněnou převodovku vlastníma rukama, budete muset vynaložit větší úsilí. Pokud se používají nestandardní nebo zastaralá pouzdra, může být obtížnější najít pro ně těsnění. Pro tyto účely lze použít speciální olejivzdorné tmely.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS