Jak vyměnit kotouč na sekačce STIHL

STIHL Vyžínač trávy opravy s rukama a STIHL FS 38 a 55 ruční, seřízení karburátoru

Pro člověka je charakteristické, že zušlechťuje místo, kde tráví lví část svého času. Obyvatelé měst využívají služeb návrhářů nebo se snaží něco změnit ve svém domě, koupit nový nábytek, tapety, takže po náročném dni se můžete psychicky uvolnit v příjemném prostředí. Uživatelé mimo město mají jiné obavy a požadavky. Sekejte včas keře, trávu a různé odumřelé dřeviny, dohlížejte na zahradu a dvůr. Bylo zřejmé, že to vyžaduje trochu jiný způsob pohodlí. A pak se do popředí dostává nový inženýrský výtvor. sekačky STIHL.

Historie této německé značky sahá až do roku 1926. Ve svých počátcích se společnost zabývala výrobou a distribucí příslušenství pro pračky a parní generátory. Stejně jako mnoho jiných společností začínala s malou výrobou a úzkým zaměřením, což jí umožnilo soustředit se na kvalitu.

Na počátku 30. let 20. století byla na trh uvedena první motorová pila STIHL. model, který byl již v té době dobře vybaven a funkční. Společnost se neustále rozvíjí, neustále zavádí nové produkty a získává tak mezinárodní rozhled. První pravidelná dodávka do Ruska se uskutečnila již v roce 1931.

V současné době působí společnost ve více než 160 zemích světa a otevírá nová centra a výrobní závody ve Švýcarsku, Číně a mnoha dalších zemích. Je to pochopitelné, protože nabídka společnosti je impozantní: vrtačky, benzínové postřikovače, sekačky, benzínové vyžínače trávy, řetězové pily a další. Je třeba poznamenat, že řetězové pily Shtil jsou nesmírně oblíbené pro svou funkčnost a cenovou dostupnost.

Jak nasadit nůž na vyžínač trávy

Nůž pro vyžínač trávy lze snadno nasadit. K tomu použijte plný klíč k odpojení řezacího nástavce a zajišťovacího kolíku Postup ano.

 • Nejprve je nutné odpojit elektrickou strunovou sekačku od elektrické sítě, benzínovou. jednoduchý tlumič výfuku. Sejměte a odšroubujte ochranný kryt na jedné straně.
 • Poté je třeba spojit otvory v převodovce a hřídeli, aby bylo možné vložit kolík a zajistit pohon.
 • Pokud používáte vlasovou cívku, musíte s ní otáčet ve směru hodinových ručiček.
 • Pak je třeba najít matici pro utažení čepele.
 • Dalším krokem je instalace lopatek. Vyžínače trávy často přemýšlejí, na kterou stranu nasadit kotouč. To by mělo být provedeno tak, aby čísla a písmena byla nahoře.
 • Poté je třeba nasadit kryt na horní část a přes něj. upevňovací matice, kterou je třeba pevně utáhnout klíčem.
 • Poslední krok. nasadit ochranný kryt.

Jak vidíte, postup je velmi jednoduchý a stejný pro mnoho značek, ať už jde o STIHL nebo Husqvarnu.

Poznámka! Pokud chce majitel vyměnit kotouč s kabelem, můžete cívku nainstalovat stejným způsobem.

Kritéria pro výběr disku

Je třeba zvolit plastový nebo kovový nůž s ohledem na ošetřovanou plochu a typ vyžínače. elektrický nebo benzínový pohon. Počet nožů závisí na tom, jakou výšku je třeba nástrojem odstranit. V návodu si můžete vybrat tvar kotouče, počet nožů a materiál podle vlastního výběru. Obvykle určuje, které frézy se doporučují pro určité problémy.

vyměnit, kotouč, stihl

materiál

K elektrickým kosám se nedoporučuje připevňovat kovové nože, protože vzhledem ke konstrukčním vlastnostem jsou pro uživatele nebezpečné.Důvodem je zakřivený tvar tyče, absence zámků na rukojetích a vysoká rychlost otáčení.

READ  Jakou značku sekaček trávníku vybrat si

Důležité! Přímá šipka umožňuje bezpečné použití vyžínače v době, kdy se nůž otáčí proti překážce. V této situaci se odráží zpět směrem k osobě, takže zakřivená konstrukce může způsobit zranění.

Na flexibilních lištových vyžínačích by se z bezpečnostních důvodů měly používat plastové nože. jsou určeny k sekání měkké trávy, suché trávy. Zatímco kovové čepele se skvěle hodí na vysoké, husté a odolné výhonky, keře a výhonky stromů.

lopatky

Počet lopatek je důležitý pro různé aplikace. Pro drcení trávy tak stačí dva nebo tři kusy. K sečení je potřeba čtyři až osm nožů. Aby bylo možné zničit malé výhonky stromů a keřů, musí být kotouče nabroušeny velkým počtem jemných zubů.

Brusný kotouč

Bez ohledu na kvalitu kotouče se časem otupí a neřeže dobře. Pokud jsou čepele ještě relativně nové a nepraktické, můžete si je nabrousit sami.

Důležité! Broušení je vhodné pouze pro kotouče, které nemají tvrdý materiál. Takové díly by měly být vyřazeny a nahrazeny novými.

 • Rozmontujte vyžínač trávy a vyjměte nože;
 • Pečlivě zkontrolujte disk. Pokud se objeví praskliny, je nejlepší vyměnit díl za nový, protože další práce je nebezpečná;
 • Zakřivené čepele lze opatrně ohýbat kladivem;
 • S ohledem na velikost pilového kotouče je třeba zvolit správný pilník na kov, který zajistí pohodlnější práci;
 • Všechny horní řezné hrany kotoučů naostřete rovnoměrně pod úhlem 30°;
 • Sekačku na trávu sestavte v opačném pořadí.

K broušení kotouče můžete použít nízkootáčkovou brusku se středně zrnitým kotoučem. S tímto nástrojem bude proces probíhat mnohem rychleji. Z bezpečnostních důvodů se doporučuje nosit rukavice a obličejovou clonu nebo ochranné brýle.

Pro sekání trávy se tedy používají benzínové i elektrické sekačky na trávu s plastovými a kovovými noži různých tvarů a s různými sadami nožů. Ty se vybírají podle typu prováděné práce a velikosti broušené plochy. Pokud jsou nože sekačky tupé, můžete je snadno nabrousit nebo vyměnit sami. ačkoli je postup jednoduchý, je třeba dbát opatrnosti a bezpečnostních opatření, aby nedošlo ke zranění osob v důsledku nedbalosti nebo poškození zařízení. Podrobnější informace o výměně nože u jednotlivých modelů sekaček na trávu naleznete v návodu k použití nebo na webových stránkách výrobce. Pro objasnění postupu je na videu zobrazen obecný obrázek.

Jak demontovat převodovku vyžínače trávy

Při demontáži převodovky strunové sekačky můžete postupovat následovně.

 • Uvolněním dvou šroubů pod reduktorem vyjměte reduktor z potrubí.
 • Omyjte převodovku například kartáčem v bezolejovém benzínu a vysušte ji.
 • Pomocí kleští s jehlovým hrotem vypáčte pojistný kroužek a vyjměte jej.
 • Stejným způsobem vyjměte druhou kroužkovou matici.
 • Pak by se měl kryt převodovky vyžínače, křovinořezu nebo sekačky zahřát pomocí prefabrikovaného fénu na výstupní teplotu vzduchu 600 °C.
 • Poté úderem dřevěným špalíkem do horní části převodové skříně vyrazte hnací hřídel s ložiskem a pastorkem (zpočátku se vyplatí zkusit vyrazit ložiska bez zahřívání). Stačí do něj udeřit dlátem na dřevo, protože například železné kladivo může pouzdro rozbít.
 • Stejným způsobem odstraníme hnací hřídel s ložisky a pastorkem (nahřejeme místo, kde jsou ložiska a dřevěný špalík, který naráží na těleso souosé s hřídelí, a vyrazíme hřídel se 2 ložisky a pastorkem). Jak demontovat převodovku strunové sekačky, převodovku sekačky na trávu a převodovku křovinořezu. Abyste se vyhnuli zbytečnému zahřívání, můžete zkusit použít odsávačku nástrojů.
READ  Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Jak vyjmout hlavu zastřihovače?

Způsob demontáže strunové hlavy u strojů s horní montáží je u všech modelů stejný. nejprve upevněte výstupní hřídel stroje pomocí vhodného nástroje, například standardního šestihranu, a poté odšroubujte buben nebo pojistnou matici.

Buben lze vyšroubovat rukou, protože jeho průměr je dostatečně velký, abyste jej mohli uchopit do dlaně. Odšroubujte matici standardním klíčem, který je součástí každého elektrického nářadí.

Zde jsou uvedeny podrobné pokyny, podle kterých budete moci vyjmout většinu typů cívek ze strunové sekačky s motorem namontovaným nahoře:

 • Ujistěte se, že je stroj odpojen od sítě;
 • uvolněte prostor mezi stéblem trávy a cívkou;
 • otočte hlavu tak, aby se upevňovací otvory vyrovnaly;
 • do zarovnaných otvorů vložte standardní imbusový klíč nebo jiný vhodný nástroj;
 • obtočte dlaň kolem těla nebo nasaďte klíč na matici a otáčejte v příslušném směru (ve směru hodinových ručiček u jednotek s rovným ramenem, proti směru hodinových ručiček u jednotek se zahnutým ramenem).

U některých strojů se zakřiveným výložníkem není otvor pro upevnění hřídele; místo toho je základna k hřídeli připevněna pomocí šroubu.

Pokud máte tento typ elektrické sekačky, postupujte následovně:

 • Ujistěte se, že je spotřebič odpojen od elektrické sítě;
 • stiskněte prsty západky;
 • Opatrně sejměte víko;
 • vyjměte cívku a další díly;
 • Podržte základnu rukou a otáčením proti směru hodinových ručiček vyšroubujte pojistný šroub;
 • Základnu lehce vyklopte ze strany na stranu, abyste ji mohli vyjmout, pokud to nejde, otočte ji o 45-90 stupňů a znovu ji vyklopte, abyste ji mohli vyjmout.

U strojů se spodním motorem se používá jiný způsob upevnění žací hlavy. je nalisována na drážkovanou hřídel a zahřátá nebo jinak zajištěná, proto doporučujeme tuto část demontovat pouze v případě, že jste s tímto typem práce obeznámeni a máte k dispozici vhodné nářadí.

Některé modely mají drážkovanou cívku, ale abyste se k ní dostali, budete muset odnímatelnou cívku přeříznout.

Typy navijáků

Existují 3 typy nejoblíbenějších zastřihovacích hlavic

Mechanické

Mechanická cívka je plastový nebo kovový kotouč, ve kterém je různými způsoby upevněn jeden nebo více malých segmentů vlasce, takže je nutné neustále ručně měnit vlasec pro zastřihovač.

Jedná se o nejoblíbenější modely:

Poloautomatický (skládací)

navzdory různorodosti modelů a rozdílům ve vzhledu jsou navijáky tohoto typu konstruovány a fungují na stejném principu.

Základna spojuje ostatní prvky strunové hlavy s křovinořezem nebo elektrickou sekačkou prostřednictvím závitového pouzdra, které je do ní zataveno, takže každý buben pasuje pouze na tento strunový stroj, průměr hřídele převodovky nebo spodního motoru odpovídá průměru pouzdra.

Uvnitř základny je pružina, která podpírá cívku a tlačí přítlačnou část ven přes odnímatelný kryt.

Cívka a tělo jsou opatřeny úchyty, které brání otáčení cívky, ale při nárazu obsluhy na zem se cívka uvolní z odnímatelných úchytů těla a volně se otáčí.

Odnímatelné tělo má otvory pro vlasec, které jsou umístěny tak, aby výstup vlasce z cívky byl výrazně výše, což zajišťuje pevné zajištění funkčního vlasce.

Když obsluha dopadne přítlačnou patkou na zem, cívka vstoupí do těla a všechny otvory, kterými prochází ořezová šňůra, jsou zarovnány. Odstředivá síla pak vytáhne část navinutého vlasce ven a po uvolnění tlaku na přítlačnou část se cívka uvolní z pouzdra a opět zaujme svou pracovní polohu.

READ  Loď motor z sekaček trávníku s vlastními rukama

Automatické (pevné)

Bez ohledu na výrobce nebo model fungují všechny automatické cívky na stejných principech.

Skládají se z následujících částí:

Do základního tělesa je připájena objímka se závitem a na vnitřní straně jsou umístěny západkové úchyty, které umožňují otáčení cívky pouze jedním směrem. Uvnitř cívky je průchozí otvor pro vedení vlasce. Uzávěr se pevně nasadí na cívku a jeho zahnuté okraje umožňují snadné otáčení, aby bylo možné navinout vlasec.

Vše o výměně linek na strunové hlavě

Existuje mnoho typů hlavic pro různé typy linek. Ten je také k dispozici v několika průměrech od 1,0 mm do 3,2 mm. Dodává se v kulatém (včetně speciální drážky pro snížení hluku), čtvercovém, krouceném a hvězdicovém tvaru.

vyměnit, kotouč, stihl

Neexistuje žádná jednoznačná preference, což vysvětluje velkou rozmanitost tvarů a průměrů na trhu. Kruhový tvar je obecně pevnější, ale má špatnou řeznou schopnost a při otáčení vydává charakteristický hluk. Proto se na něm někdy dělá akustická drážka, i když má smysl jen u akumulátorových vyžínačů; u benzínových a síťových strojů hladina zvuku samotného pohonu téměř přehluší zvuk vlasce. Čtyřhran má dobrý řezný výkon, a přestože je méně silný než kulatá střihací šňůra, spotřebuje v průměru méně energie. Čtvercová střihací šňůra snadno řeže vrby o průměru pod 1 cm. Hvězda má maximální počet břitů, seká nejlépe a spotřebovává se nejrychleji.

Další nuancí při výběru je tuhost. Při výrobě nylonu se totiž přidává modifikátor (často maleinanhydrid), který zlepšuje jeho pevnost a zabraňuje trhání. Modifikátory však nejsou nejlevnější složkou, lidé se na nich snaží ušetřit. Takže zdánlivě dobrý vlasec, který zůstal přes zimu, se na jaře najednou chová úplně jinak. trhá se a přestává správně vycházet z cívky. Před použitím se doporučuje namočit trimovací šňůru do vody, ale nevidím v tom smysl. Maleinanhydrid reaguje s vodou, ale pokud ho není v nylonu dost, nemá s čím reagovat. Nemá proto smysl vytvářet si zásoby vlasce na delší dobu; přetržený nebo trvale přetržený vlasec pro vyžínač, který navíc sám nechce vyjet z cívky, může práci značně zkomplikovat.

Vlastníma rukama. Jak to udělat sám

SKVĚLÝ NÁSTROJ PRO KUTILY A ŘEMESLNÍKY A VŠE PRO ZAHRADU, DŮM A CHALUPU DOSLOVA ZDARMA JSOU RECENZE.

Prachovka se odřela od upínací matice a prachovka spadla. Vodicí drážka zanesená trávou a zeminou. Namáčení a ruční otáčení cívky nepomáhá.

Tak malou a nezbytnou součástku nenajdete v žádném obchodě ve městě. K dispozici je sestava nosné hlavy AutoCut C 5-2 pro 900 kusů. Cena je neúměrně vysoká.

VŠE, CO POTŘEBUJETE PRO TENTO ČLÁNEK, NAJDETE ZDE

Strunová sekačka je nejúčinnější a nejuniverzálnější nástroj pro rychlé a úhledné sekání trávy.

Pokud potřebujete naléhavě posekat kus trávy a v obchodě nemůžete najít strunu, existuje mnoho dobrých náhrad, od obyčejného elektrického drátu až po strunu z pily na železo.

Každá náhrada má však řadu nevýhod, takže jejich použití je opodstatněné pouze v extrémních podmínkách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS