Jak vyměnit olejové těsnění na převodovce motorového kultivátoru

vyměnit, olejové, těsnění, převodovce, motorového

Převodovka motorového kultivátoru: konstrukce, typy, výměna oleje a těsnění oleje

Pokud se chystáte vyměnit olejové těsnění převodovky powerpacku, vždy je třeba mít na paměti rozdíly v konstrukci jednotlivých výrobců. V tomto článku se vám pokusíme ukázat nejoblíbenější způsoby výměny olejového těsnění na převodovce a popsat obecný postup. Pokud potřebujete koupit náhradní díly pro svého krtka, můžete si je vybrat a zakoupit na našich webových stránkách. katalog. Jak vyměnit olejové těsnění na převodovce s rozvodovým řemenem, kdekoli? Pokusíme se to zjistit v dnešním článku.

Majitelé motorových kultivátorů „Oka“ se stejně jako u jiných strojů někdy potýkají s poruchami. Včetně práce s převodovkou.

Níže se podíváme na nejčastější potíže, jejich možné příčiny a řešení

 • na výstupní hřídeli uniká olej: je možné, že se opotřebovala manžeta poloosy (pomůže výměna manžety);
 • převodovka se zasekla (jednou z příčin je přetržení řetězu; řetěz by se měl vyměnit);
 • porucha řazení (je třeba rozebrat převodovku a vyměnit poškozené díly);
 • Odpojovací mechanismus polonápravy je poškozený (pomůže nastavení napětí ovládacího lanka polonápravy).

Na obrázku níže je znázorněn řez reduktorem motorového kultivátoru

Pokud olej uniká z těsnění, je třeba je vyjmout a zkontrolovat, zda není prasklé, opotřebované nebo opotřebované. V případě potřeby vyměňte.

Jaké jsou převodovky pro motocykly. typy a určení

Nejmodernější bloky motorů jsou vybaveny různými typy redukcí. Stroje používané k obsluze zemědělských strojů se dělí na následující typy:

Úhlová převodovka pro motorový kypřič. tento typ mechanismu slouží jako spojka mezi motorem a převodovkou stroje. Díky vynikajícímu výkonu a nízké ceně je tento uzel jedním z nejoblíbenějších mezi zemědělci. Konstrukce kuželové převodovky umožňuje její zdokonalení, čímž se výrazně zvyšuje výkon mechanismu;

Redukční převodovka pro motorový kultivátor. úkolem tohoto typu mechanismu je zvýšit výkon motoru a snížit jeho otáčky. Tyto převodovky jsou považovány za jedny z nejspolehlivějších a nejúčinnějších mechanismů, protože se skládají z robustních ocelových dílů, které jsou prakticky nezničitelné vůči opotřebení, a standardního vzduchového chladicího systému. Převodovky vybavené tímto typem převodovky snadno zvládnou jakoukoli zátěž a jsou vhodné pro širokou škálu zemědělských úkolů;

Reverzní převodovka. tato reverzní převodovka je namontována mezi kuželovými převody, které jsou umístěny na hlavním hřídeli kultivátoru. Tato zpětná převodovka je poměrně jednoduchá a její demontáž nezabere více než 10 minut. Hlavní výhodou reverzní převodovky je zpětný chod. Nevýhodou je nízká propustnost a nízká rychlost vlečení;

READ  Jakým olejem naplnit převodovku rotačního kultivátoru?

Převodovky pro čelní převodovky. tento typ převodovek je k dispozici pro těžké traktory a traktory. Slouží především k přenosu točivého momentu generovaného motorem na kola traktoru. Jednou z hlavních výhod převodovky je vysoká spolehlivost a jednoduchost její konstrukce. Jedinou nevýhodou tohoto mechanismu je složitost údržby. Přesto většina výrobců motorových kypřičů vybavuje své stroje šroubovou převodovkou. Pokud plánujete vyrobit domácí reduktor, je nejlepší vyrobit mechanismus přesně podle typu převodovky;

Šnekový reduktor u jednonápravového traktoru. mezi charakteristické znaky tohoto mechanismu patří speciální šroub a ozubené šnekové kolo. Každá z těchto součástí převodovky je vyrobena z těch nejodolnějších materiálů. Převodové poměry šnekových kol se pohybují od 1 do 4. Počet ozubených kol přímo souvisí s počtem závitů na strojním šroubu. Jednou z největších výhod šnekové převodovky je její vysoká účinnost. používá se při výrobě strojů, které vyžadují nižší úhlovou rychlost a vyšší točivý moment. Šneková převodovka zajišťuje plynulý chod a nízkou hladinu hluku při provozu kultivátoru.

Každý z uvedených typů převodovek má své výhody a nevýhody. Při výběru jednonápravového traktoru s převodovkou je třeba pamatovat na to, že.

Algoritmus pro výměnu olejového těsnění převodovky

Výměna olejového těsnění u motorového kultivátoru Neva není nijak zvlášť složitá. Je však důležité pochopit pořadí a být co nejopatrnější. Nejprve je třeba připravit pracoviště, kde se budete zabývat demontáží a montáží elektrického rumpálu. Poté se provedou následující kroky:

Vypusťte olej z převodovky. k tomu budete muset demontovat některé prvky zařízení;

vyměnit, olejové, těsnění, převodovce, motorového

Odstraňte kryt proti prachu a olejové těsnění. lze to provést běžným šroubovákem, dbejte na to, abyste nepoškrábali hřídel;

nainstalujte nový díl na jeho místo. jemně, ale ne silně, na díly poklepejte;

Doplňte zpět převodový olej. použijte kvalitní olej.

Postup výměny oleje v traktoru

Před výměnou oleje je důležité vyčistit Geareducer od použité směsi. Olej vyměňte ihned po skončení používání stroje. dříve, než olej vychladne

Výměnu oleje lze provést rychle vlastníma rukama podle následujícího schématu

mazivo musíte vyměnit ihned po ukončení používání stroje, než olej vychladne. Olej lze rychle vyměnit vlastníma rukama následujícím způsobem:

 • Jednonápravový traktor je namontován vodorovně;
 • Jsou namontovány dvě zástrčky. Z jednoho se vypouští použitý olej a druhý se používá k doplnění nového oleje;
 • Odšroubujte uzávěr pro naplnění zásobníku maziva. Pod výpustí oleje je umístěna široká nádoba;
 • Vypouštěcí uzávěr odšroubujte, dokud nevyteče všechen použitý olej;
 • Víčko olejové nádrže je našroubováno pomocí klíče s kroužkem až na doraz;
 • Do plnicího otvoru se vloží nálevka a přidá se nový olej správné kvality a teploty;
 • Víčko je našroubované. Množství náplně zkontrolujte pomocí měrky.
READ  Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Podrobné informace o specifikách této změny jsou uvedeny v instruktážním videu.

Pokud je stroj provozován za normálních podmínek, vyměňte olej každých 100 hodin. Při čtyřiadvacetihodinovém provozu vyměňte každých padesát hodin. Tím se zabrání mnoha poškozením stroje.

Značka pásového traktoru Doporučené intervaly výměny oleje
Oblíbený (ZiD) Poprvé po jednom dni provozu.

Následně stačí výměna jednou za 250 provozních hodin.

Celina První výměna oleje po 50 hodinách, poté každých 200 hodin.

Ugra, Oka (Kadwi) Vyměňte, pokud běží trvale, jednou za 100 hodin. Pokud je stroj skladován, stačí vyměnit olej jednou ročně.

Bělorusko 08H-09N (MTZ) Po 250 hodinách provozu.

Vario Každé dva roky, když je stroj v klidu, nebo každých 100 hodin nepřetržitého provozu.

Pokud je stroj provozován nepřetržitě, je třeba olej měnit každých 100 hodin.

vyměnit, olejové, těsnění, převodovce, motorového

Možné závady a opravy

Za provozu se mohou vyskytnout různé poruchy a závady. Zemědělci tak chtějí opravit krtka vlastníma rukama. Ve většině případů se s těmito pracovními nástroji vyskytují problémy:

Abyste pochopili, jak opravit kultivátor Krtek, je nutné pochopit příčiny závad a jejich řešení.

Jak začít

Pokud se krtek nespustí, může to být způsobeno následujícími závadami a problémy:

 • Žádná jiskra. Mohlo dojít k přepálení zapalovací jiskry. Pro odstranění závady vyměňte zástrčku.
 • Zapalovací svíčka je zanesená sazemi. K uvedení zapalovací svíčky do provozuschopného stavu postačí důkladné vyčištění benzinem.
 • Pokud se objeví dobrá jiskra, ale motor nenastartuje, podívejte se na kvalitu izolace. Může být nutné vyměnit dřík zapalovací svíčky.
 • Špatná kvalita palivové směsi.
 • Únik paliva ze zapalovací svíčky.
 • Problémy se vzduchovým filtrem. Pokud je pokryta nečistotami, nelze se vyhnout problémům se zapalováním.
 • Poškozené magneto. Takovou sestavu nelze opravit, proto je nutné pořídit novou.

Jak vyměnit motor

Potřeba výměny motoru vzniká při poruše motoru. Problém často souvisí s chybějící nebo nekvalitní palivovou směsí, poruchou zapalovacího systému nebo dekompresí, která způsobuje opotřebení pístu a deformaci výfukového ventilu.

Pokud je příčinou potíží nekvalitní palivo, stačí ho vyměnit. Pokud se vyskytne více nebezpečných závad, musí být modely Honda, Lifan, Subaru nebo jiné modely přestavěny.

Vlastní nastavení motoru není obtížné. Hlavní je dodržet schéma zobrazující požadované parametry instalace.

Jak nastavit zapalování

Pokud se vyskytne problém se zapalováním, zkontrolujte, zda zapalovací svíčka funguje, a to tak, že ji nejprve vyšroubujete a zkontrolujete.

Mokrá zapalovací svíčka ukazuje, jak důležité je vysušit válce ručním startérem. Provozuschopnost zapalovací svíčky se kontroluje multimetrem, který zjišťuje hodnotu napětí v ohmech

Magneto

Pokud magneto selže, nelze jej opravit. Jediným řešením je zakoupení nového, funkčního zařízení.

READ  Který kultivátor má být řezán do hloubky

Převodovka

Úkolem reduktoru je přenášet točivý moment z motoru na hřídel. Pokud selže, motor nelze nastartovat. Pro obnovu systému je důležité pochopit mechaniku a specifika opravy.

Backstart

Moderní modely kultivátorů Krot jsou vybaveny možností reverzace (zadní převod), která rozšiřuje jejich funkčnost a provozní vlastnosti. Porucha zpětného chodu je vzácná, ale pokud k ní dojde, je třeba ji vyměnit.

Výměna řemene

Při výměně řemene je třeba znát jeho velikost a výkon. Jejich popis je uveden v technické dokumentaci k motorovému kultivátoru.

Demontáž převodovky na kultivátoru Cascade

Stroj je vybaven převodovkou s pohonem pátého kola a spojovacím pouzdrem

Malá zemědělská technika ruské výroby je u ruských zemědělců a majitelů usedlostí velmi oblíbená. Sekačky Cascade mají mnoho příznivců. Mnoho majitelů těchto strojů úspěšně provádí samostatnou údržbu svých strojů. Pro zajištění bezproblémového provozu a dlouhé životnosti je však důležité vědět, jak tento stroj správně udržovat. Dnes se seznámíme s tak důležitým detailem kultivátoru Cascade. převodovkou.

Odrůdy

Výrobce domácí značky „Kaskad“ vyrábí na trhu několik modelů motorových kypřičů, které se liší designem.

 • úhlový. zajišťuje spojení mezi pohonnou jednotkou a hnacím ústrojím. Většinou je používají zemědělci pro zemědělství. Mezi vlastnosti tohoto typu patří schopnost doplňovat, zlepšovat, zvyšovat produktivitu, snižovat náklady na pracovní sílu.
 • Redukční převodovka. v tomto případě mechanismus zajišťuje vyšší zatížení motoru a také snižuje počet otáček během provozu. Podle referencí majitelů převodovek se převodovka vyznačuje spolehlivostí, multifunkčností díky použití odolného materiálu v konstrukci každé součásti a použití vysoce kvalitního chladicího systému. Další výhodou redukčního převodu je jeho vysoká účinnost za všech podmínek zatížení.

Jak zkontrolovat olej v převodovce powerpack?

Stále sledujte hladinu oleje. V opačném případě povede nedbalost k fatálním následkům. Každých 50 hodin se doplní nový olej. Zároveň se vyhněte nadměrnému zatížení, které nevyhnutelně vede k předčasnému opotřebení převodů a součástí. Přejděme k samotné výměně oleje:

 • Umístěte stroj na pevný a rovný povrch. Najděte měrku, je dlouhá 70 cm.
 • Ohněte měrku a zasuňte ji do plnicího otvoru oleje až na doraz, pak měrku vyjměte.
 • Zkontrolujte hladinu oleje, která by měla být nejméně 25 cm. Do suché převodovky přidejte 2 litry oleje, minimálně 1 litr.5 litrů.

Olejová náplň musí být v souladu s normou GOST. Je zbytečné používat levný olej, protože dříve nebo později dojde k poškození převodovky vašeho powerpacku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS