Jak vyměnit palivovou hadici na vyžínači

Jak vyměnit hadici na motorové pile

Benzínové řetězové pily, stejně jako většina ostatních nástrojů, vyžadují pravidelnou diagnostiku závad a výměnu opotřebovaných dílů. Většina z nich je spojena s řetězovým kolem nebo spojkou. jednou z nejdůležitějších součástí řetězových pil. Navzdory relativní jednoduchosti konstrukce a nápovědám v návodu k použití se každoročně tisíce nezkušených sekačů v této záležitosti utápějí a utrácejí peníze v servisních střediscích nebo ji vyrábějí nesprávně, čímž se problém dále prohlubuje.

Proto se zaměříme na toto téma a podíváme se na strukturu, funkci a opravy tohoto řetězového kola řetězové pily.

vyměnit, palivovou, hadici

Typy a funkce filtrů vyžínačů trávy

Moderní křovinořezy používají dva typy filtrů. palivový a vzduchový.

I nejkvalitnější palivo obsahuje aditiva, která se rychle shromažďují a poškozují stroj.

Úkolem palivového filtru v benzinových vyžínačích je chránit motor přístroje před různými nečistotami, které jsou obsaženy v benzinu a oleji.

Navenek je poměrně malý. Čepel je vyrobena z plstěného materiálu. Kompaktně složená plsť je výrobcem umístěna v kovové koncovce a umístěna na sací trubce uvnitř palivové nádrže.

Další možností je vedení mezi karburátorem a nádrží. Mnoho majitelů vyžínačů uvádí, že materiál je příliš důkladně čištěn, a proto se rychle ucpe natolik, že je třeba jej zcela vyměnit.

Originální spotřební materiál lze zakoupit ve specializovaných obchodech. Průměr na kus.

Jeho hlavním účelem je zachycovat nečistoty a prach, které se do sekačky dostávají zvenčí během práce.

Při sekání se do vzduchu často zvedá nejen prach, ale také jemné nečistoty, rozdrcená tráva, která může rychle ucpat techniku. Dobrý filtr zabrání poškození motoru, i když je vzduch velmi znečištěný.

Jeho umístění se může lišit v závislosti na modelu strunové sekačky, ale obvykle se nachází na boku přístroje pod ochranným krytem.

Kryt je buď přišroubován, nebo zajištěn západkami, které lze velmi snadno otevřít a vyjmout obsah. Samotný filtr může mít podobu kroužku nebo desky z pěnové pryže, plsti nebo rouna.

Pokud sekáte v průměru jednou až dvakrát týdně, stačí vyměnit nůž alespoň jednou ročně. Při intenzivnějším používání je nutné provádět kontrolu a výměnu častěji.

Příčiny

Vyžínače trávy jsou robustní a odolné (samozřejmě při správné péči). Nejčastější příčinou závad je kontaminace součástí.

READ  Jak vyměnit sušičku pro zastřihovač na elektrické vyžínače

Pokud sekačka nenastartuje, nenabírá rychlost, nedosahuje potřebného výkonu nebo se náhle zastaví, může to být způsobeno následujícími příčinami

  • Nekvalitní palivo (palivová směs), může být způsobeno dlouhodobým skladováním nebo nesprávným složením směsi;
  • Na hřídeli vlasce/hlavy nože je tráva;
  • ucpaný vzduchový filtr/tlumič;
  • nevyváženost karburátoru.

Problémy se zapalovacími svíčkami

Při častém používání řetězové pily je třeba často kontrolovat zapalovací svíčky. Tento díl podléhá opotřebení a měl by se pravidelně kontrolovat, zda se na něm neusazuje karbon.

Problém lze vyřešit dvěma způsoby: buď vyčistit starou zapalovací svíčku, nebo koupit novou.

V prvním případě odšroubujte a otřete smirkovým plátnem a vysušte. vzdálenost mezi elektrodami by měla být 1 mm. Sestavte a spusťte vyžínač trávy.

Pokud mezi elektrodami nedochází k jiskření, zkontrolujte všechny spoje v obvodu. Pokud je to stále v pořádku, je třeba vyměnit svíčky na 100 %.

Důležité! Pokud se na zapalovacích svíčkách často objevují saze, je třeba se po příčině podívat trochu hlouběji. Zástrčky by měly být důkladně očištěny od usazenin

Zapalovací svíčky by měly být důkladně vyčištěny od usazenin

vyměnit, palivovou, hadici

Palivová nádrž (kvalita paliva)

Před spuštěním stroje nezapomeňte vždy zkontrolovat přítomnost a kvalitu paliva. V tomto případě nebuďte chamtiví a „nemudrujte“ ohledně množství přidávaného oleje. Musíte se řídit návodem k obsluze dodaným se spotřebičem, protože v případě poruchy pístové skupiny bude stát přibližně 70 % celkových nákladů na vyžínač trávy. Doplňte palivo podle množství paliva, které během práce spotřebujete. Do brzdového pedálu nebo do brzdového pedálu současně s běžným brzdovým pedálem nic nezasouvejte. Nepřipravujte předem velké množství směsi. Pokud sekačka špatně startuje, zkuste vypustit „staré“ palivo z nádrže a doplnit čerstvě připravenou směs.

Důležité! Naplnění elektrického nářadí palivem neznámého původu může mít negativní následky. Před nastartováním motoru zkontrolujte víčko palivové nádrže a ujistěte se, že je správně naplněno

Nedostatečná komprese

Při nedostatečné kompresi motor obvykle nenastartuje. Ke kontrole komprese můžete použít kompresometr pro automobily.

  • Vyjměte zapalovací svíčku z válce.
  • Na jeho místo našroubujte kompresometr.
  • Začněte tahat za startovací šňůru jako při startování sekačky. Takto postupujte, dokud se ručička na měřidle nepřestane pohybovat směrem nahoru. Tato hodnota udává sílu komprese tohoto motoru.
READ  Jak řezat plastový sokl na stropě

Jak velká by měla být komprese? Stlačení by mělo být nejméně 8 kg/cm2. I když i při 8 kg/cm2 některé motory nejedou na volnoběh a nedávají plyn, protože palivo není správně čerpáno. V případě, že vaše benzínová sekačka nečerpá více než 8 kg/cm2. Musíte zkontrolovat válec, píst a kroužky.

Špatná komprese může být způsobena také uvolněným karburátorem. Zkontrolujte, zda se neviklá. Pokud ano, dobře utáhněte upevňovací prvky, které ji drží na místě. Pokud není karburátor správně našroubován, může se stát, že při provozu bude kapat benzín.

vyměnit, palivovou, hadici

Čísla jsou následující: jeden díl oleje, padesát dílů benzínu. Odtud: 1000 ml (1 litr benzínu) vydělíme 50 a dostaneme 20 ml, tj. 1:50.

tímto způsobem můžete vypočítat směs paliva (benzín/olej) v libovolném poměru. Abyste se při přidávání oleje do benzinu vyhnuli dohadům, doporučuje se vzít 20 ml injekční stříkačku naplněnou lékařským olejem a přidat ji do směšovací nádrže.

příliš malé množství oleje smíchaného s benzínem vede ke zvýšenému opotřebení pístní skupiny válce. Příliš mnoho oleje ve směsi, i když ne tak fatální, je také škodlivé. Může dojít k zanesení pístních kroužků, zrychlení tvorby sazí ve spalovací komoře a poklesu výkonu motoru. Síto tlumiče výfuku se také ucpává. Z tohoto důvodu někteří uživatelé (po skončení záruční doby strunové sekačky) doporučují její demontáž.

Benzín používaný v křovinořezu je AI 92. V návodu k obsluze si vždy přečtěte přesný údaj o stupni benzínu. Nesnažte se motor „donutit“ k plnění 95. stupněm benzínu. To by mohlo způsobit přehřátí, nestabilitu a poškození vyžínače.

Nedoporučuje se ponechávat palivo v palivové nádrži vyžínače během delších přestávek v provozu. Denní práci je lepší dokončit až po vyčerpání paliva. Pokud se tak nestane, protože se benzín z motoru během noci odpaří, ale zůstane tenká vrstva oleje, může dojít k ucpání trysek karburátoru. to vám při dalším startování motoru ztíží práci.

vyměnit, palivovou, hadici

Při skladování paliva byste také měli dodržovat bezpečnostní opatření. Mnoho lidí plní plastovou láhev na vodu benzínem. Stojí to za to?

Jak správně vyměnit zapalovací svíčku?

Jak vidíte, na tomto postupu není nic zvlášť složitého.

Vyměňte zapalovací svíčku spalovacího motoru benzinového kobylkového vozu za novou

Karburátor znovu.

I když váš vyžínač trávy ani po takovém zacházení nenastartuje, neobejdete se bez demontáže karburátoru. Může se stát, že je v něm zaseknutá jehla. V každém případě pomáhá rozebrat a propláchnout rozmarný mechanismus.

READ  Přípravek pro úhlovou brusku na řezání kovu

Pokud vás zlobí a dusí se vám strunová sekačka, doporučujeme provést kompletní preventivní údržbu: vyměnit celou palivovou směs, vyzkoušet jiný olej a vyměnit zapalovací svíčku. Zkušenosti ukazují, že v mnoha případech jsou na vině levné a nekvalitní zátky.

Zkoumali jsme nejčastější příčiny selhání vyžínačů trávy. Pokud se jedná o „exotičtější“ záležitost, je návštěva servisního střediska nevyhnutelná. Menší a zjevnější závady můžete hledat sami.

Hlavní stránka. Palivová směs!

V tomto případě zbytky plastu rozpuštěné v brutálním prostředí dělají ve spalovací komoře takové hrozné věci, že se neobejdete bez kompletní opravy mechanismu. Určitě si ale navždy zapamatujete, jak správně skladovat palivo.

Přesto, co dělat, když palivo bylo jen prosté, je jiskra, ale benzínová sekačka na trávu se nespustí? Je možné, že jste právě naplnili zapalovací svíčku benzínem. V takovém případě je třeba jej odšroubovat, otřít neošetřeným hadříkem a vysušit. Mimochodem, je dobré pravidelně kontrolovat samotnou zapalovací svíčku.

Jak zkontrolovat benzínový filtr řetězové pily

Snížení kapacity hlavního přívodního palivového potrubí způsobuje velmi nežádoucí důsledky, jako je snížení výkonu nebo úplné zastavení nástroje při vyšších otáčkách motoru. Tyto závady jsou jasným znamením, že palivový filtr je znečištěný. Čím výraznější je problém, tím více je blokád.

Vizuální kontrolou není vždy možné určit, zda je nutná výměna. Filtr může vypadat čistě, ale uvnitř je zanesen drobnými částicemi a suspendovanými částicemi. Chcete-li se o tom přesvědčit, zkuste vyjmout filtr a spustit spotřebič bez něj. Pokud funguje správně, je třeba nainstalovat nový prvek.

Ve firmách, které používají řetězovou pilu pravidelně. 5 dní v týdnu. by se měl filtr měnit přibližně každé 3 měsíce. Pokud nářadí spálí přibližně 5 litrů paliva za 1 den, znamená to 300 litrů za 60 dní. U domácích pil lze toto číslo vydělit dvěma, protože jsou vybaveny méně spolehlivými filtry. Celkově by se měla měnit každých 150 litrů nebo jednou ročně v domácnosti / při hobby použití.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS