Jak vyměnit vlákno v zastřihovači Huter

Jak navinout vlasec na strunovou sekačku na trávu

K navíjení struny pro strunovou sekačku na benzínové nebo elektrické strunové sekačce na trávu nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti. Na začátku je důležité určit vhodný spotřební materiál a poté zvolit nejlepší metodu. Existují dva různé způsoby, jak vložit vlasec do cívky trimmeru.

Základním prvkem vyžínače je žací hlava, která se skládá z válcového pouzdra s cívkou (cívkou) umístěnou uvnitř. Zde se navíjejí trimovací šňůry (vlákna). Hlavy se liší podáváním a navlékáním vlákna. Existují celkem tři typy hlavic:

 • Automatické. Řádek se přivádí poté, co uživatel sníží otáčky motoru. Automatický podavač šňůr je velmi praktický, když je třeba vykonat velké množství práce. Nevýhodou této hlavy je vysoká spotřeba závitu.
 • Poloautomatické. Použití této hlavice nevyžaduje od uživatele žádnou složitou manipulaci. Funguje tak, že se šňůra automaticky prodlužuje, zatímco strunová sekačka pracuje plnou rychlostí. Stačí jen lehce udeřit hlavou o zem, aby se uvolnilo zablokování vlasce, a vlasec se odstředivou silou vysune z cívky. Strunová šňůra se pak pomocí nože na ochranném krytu zkrátí na požadovanou délku.
 • Manuální. Chcete-li prodloužit vlákno, musíte stroj zastavit. Poté je nutné strunu trimmeru vytáhnout ručně.

Předběžná příprava

Nejdříve je třeba z vyžínače vyjmout cívku (cívku, cívku), aby bylo možné navinout vlasec. přesný úkon závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

 • malé elektrické vyžínače trávy s provozním motorem a bubnem ve spodní části mají obvykle boční klíče na obou stranách bubnu. Jejich současným stisknutím se odpojí horní část cívky s vnitřním obsahem pro navíjení vlasce, zatímco spodní část zůstane na trimru. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby se pružina, která je součástí konstrukce, nevyvlékla a neztratila;
 • Elektrické a benzínové vyžínače se zahnutým výložníkem bez možnosti instalace nože mají obvykle speciální křídlovou matici: v takových provedeních by měla jedna ruka držet cívku v pevné poloze a druhá proti směru hodinových ručiček otáčet křídlovou maticí upevňující cívku na výložníku. Po uvolnění matice lze celou cívku vyjmout.
 • Elektrické a benzínové vyžínače s možností nasazení nože na přímou hřídel (např. vyžínače STIHL) mají otvor pod bubnem. Pro znehybnění tyče se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčivým pohybem se dosáhne vzájemné polohy, kdy šroubovák vnikne do otvoru a cívka je zajištěna na místě. Poté se tělo cívky otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a sejme se z vyžínače.

Při druhé a třetí příležitosti se cívky rozebírají různými způsoby v závislosti na provedení. Odšroubujete-li křídlovou matici u cívkového pouzdra a u cívkového pouzdra se západkou, stiskněte západky a vyjměte jednu část cívky z druhé. Pokud se poloviny cívky nití připojit, stačí je otočit ručně v opačných směrech k dokončení razrennichivaniya.

Speciální funkce

Pokud mluvíte o vlastnostech modelů tohoto výrobce, pak je třeba začít tím, že tato společnost z Německa byla založena v roce tisíc devět set sedmdesát devět. Všechna značková zařízení navrhují vyškolení inženýři a vývojáři a každý krok jejich výroby je důkladně kontrolován. Celkově lze říci, že sekačky této německé společnosti jsou masivní a poměrně produktivní model. Jejich použití umožňuje zastřihovat trávu téměř za všech podmínek. Velmi často se nejlepší modely společnosti používají speciálně pro zisky. Jedním ze základních rysů, které jsou vlastní všem modelům, bude, že výrobce křovinořez Huter vybaven dvoutaktním motorem se vzduchovým chlazením a elektrickým zapalováním. Tato vlastnost zajišťuje vysoký výkon zařízení a umožňuje vysoce kvalitní provedení zamýšleného účelu.

Před uvedením benzínové sekačky na trávu do provozu musí majitelé zajistit, aby byla převodovka promazána. Kromě toho je důležité přečíst si všechny pokyny v návodu k použití, abyste mohli spotřebič správně používat. Obsahuje také bezpečnostní opatření, tipy na správné pracovní návyky a správnou údržbu křovinořezu.

READ  Huter w195 pro jak navíjet hadici

Jakmile se s tím vším seznámíte, můžete stroj spustit a začít s ním pracovat. Měla by být provedena během prvních 3-4 hodin provozu. Během této doby byste měli s křovinořezem zacházet opatrně. Nejlépe šetrně v měkké trávě. V žádném případě by neměla být v provozu déle než 10 minut, pokud se nepoužívá. Tyto úseky by měly být vždy proloženy přestávkami a zapalováním po dobu 20-30 sekund. V této době byste také měli seřídit a vyladit pracovní postupy benzinové strunové sekačky. Není zbytečné mít k vyžínači náhradní šňůru, kterou lze v případě poškození nebo špatné funkčnosti standardní šňůry vyměnit za vyžínač s šetrnějším vlascem.

vyměnit, vlákno, huter

Jak vyjmout cívku a vyměnit šňůru pro vyžínač

Majitelé vyžínačů, především začátečníci, jsou zmateni, až panikaří, když je třeba vyměnit řezný nástroj nebo vlasec v cívce vyžínače. Velmi často se stává, že když se uživatelé snaží odšroubovat žací hlavu, jednoduše ji zničí, aniž by si uvědomili, že se odšroubovává opačným směrem. Abyste tomu předešli, pokud potřebujete nástroj vyměnit, doporučujeme přečíst si níže uvedené pokyny krok za krokem.

 • Před zavedením struny křovinořezu do cívky vypněte motor křovinořezu nebo odpojte elektrickou strunovou sekačku od napětí, aby nedošlo ke zranění v důsledku neúmyslného spuštění žacího ústrojí.
 • Odšroubujte trysku připevněnou na hřídeli převodovky. Za tímto účelem zajistěte hřídel tak, že zarovnáte otvory na podložce a hřídeli a vložíte kovovou tyč nebo šroubovák.
 • Odšroubujte trysku. Všimněte si, že závit na hřídeli je levotočivý. Z tohoto důvodu otáčejte cívkou strunové sekačky doprava, tj. ve směru hodinových ručiček.
 • Demontáž žací hlavy. Většina krytů hlavy je upevněna pomocí spon. Chcete-li jej vyjmout, je třeba tyto drážky zatlačit do těla odsunutím okraje krytu. Pokud je strunová sekačka vybavena poloautomatickou žací hlavou s tlačítkem ve spodní části, demontujte hlavu opatrně, protože byste mohli ztratit pružinu, která se někdy při sejmutí krytu uvolní.
 • Odřízněte požadované množství vlasce. Obvykle je dlouhý 5 metrů. Použijte pouze takové množství vlákna, které je uvedeno v návodu k použití nástroje. Nepřekračujte maximální průměr potrubí, protože to zatěžuje motor a zvyšuje spotřebu benzínu.
 • Najděte střed šňůry tak, že ji přeložíte na polovinu. Měli byste vytvořit smyčku.
 • Na vnitřní straně cívky jsou vyříznuty drážky (nebo otvory). Do této drážky vložte smyčku vlasce.
 • Otáčením proti směru hodinových ručiček naviňte na cívku vlasec pro trimovací šňůru. Šňůry vždy zastrčte co nejrovněji a udržujte dobrý přesah a napětí ve smyčce. Po navinutí vlasce ponechte asi 20 cm volného vlasce a zajistěte jej v drážkách na boku cívky.
 • Znovu sestavte žací hlavu. Před konečnou montáží nezapomeňte vložit pružinu a podložku (pokud jsou namontovány). Nasaďte cívku do těla a provlékněte konce vlákna otvory nebo očky.
 • Nasaďte kryt a zajistěte jej pomocí svorek.
 • Našroubujte žací hlavu zpět na hřídel převodovky, rovněž zajištěnou šroubovákem. Otočte cívkou vyžínače trávy doleva (proti směru hodinových ručiček). šipka).
READ  Kapesní hydraulické vysokotlaké čerpadlo DIY

Vše o výměně vlákna na strunové hlavě

Existuje mnoho typů hlavic pro různé typy vedení. Ten je také k dispozici v několika různých průměrech: od 1,0 mm do 3,2 mm. Řada je k dispozici v kulatém (včetně speciálního drážkování pro snížení hluku), čtvercovém, krouceném a hvězdicovém provedení.

Žádná jasná preference, což vysvětluje velkou rozmanitost tvarů a průměrů na trhu. Kulatý nůž je obecně tužší, ale má horší řezný výkon a při otáčení vydává charakteristický zvuk. Proto se na něm někdy dělá akustická drážka, ačkoli má smysl ji používat pouze u akumulátorových vyžínačů, u strojů s benzínovým nebo síťovým pohonem zvuk samotného pohonu téměř přehluší zvuk vlasce. Čtyřhranný je dobrý řezací nástavec, a přestože je méně robustní než kulaté strunové struny, spotřebuje v průměru méně energie. Čtvercová střihací šňůra snadno řeže vrby o průměru pod 1 cm. Hvězdicový tvar má největší počet řezných hran, poskytuje nejlepší řez a je nejrychleji použitelný.

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je tuhost. Při výrobě nylonu se do něj přidává modifikátor (často maleinanhydrid), který zvyšuje jeho pevnost a zabraňuje trhání. Modifikátory však nejsou nejlevnější složkou, lidé se na nich snaží ušetřit. Zdánlivě dobrý vlasec, který zůstal přes zimu, se na jaře najednou chová úplně jinak. trhá se a přestává normálně vystupovat z cívky. Existuje doporučení namočit vlasec před prací do vody, ale nevidím v tom moc smysl, maleinanhydrid s vodou interaguje, ale pokud ho není dost v nylonu, tak nemá s čím interagovat. Nemá smysl si dělat dlouhodobé zásoby vlasce, protože přetržený vlasec nebo přetržený vlasec, který se sám nevysune z navijáku, může situaci značně zkomplikovat.

Jak odstranit strunu trimmeru

Chcete-li vyměnit střihací šňůru ve vyžínači, sejměte kryt hlavy. Za tímto účelem stiskněte prsty západky na obou stranách krytu a vytáhněte kryt nahoru. Otevírá přístup k cívce. Poté ji vytáhněte tahem nahoru za osu cívky, kde je uložena. Pokud konce vlasce trčí z otvorů v hlavě, zvedněte cívku podél osy a vytáhněte zbytek vlasce z otvorů v hlavě dovnitř. Díl nic nedrží a lze jej snadno vyjmout a odstranit zbývající pracovní závit.

cívka je rozdělena středovým výřezem na dvě části. Velikost dílů se liší v závislosti na modelu, proto zkontrolujte, kolik vlasce můžete na cívku namotat. jeho délka se pohybuje mezi 1 a 4 metry.

Algoritmus navíjení linky

Pořadí navíjení šňůry se liší podle toho, zda je cívka konstruována s jednou nebo dvěma hlavami cívky nebo s automatickým nabíjením šňůry.

vyměnit, vlákno, huter

Na cívce s jedním kolíkem cívky

Navíjení vlasce pro vyžínač na cívku s jednou tyčí je velmi snadné. V závislosti na značce strunové sekačky mají tyto modely dva až pět metrů vlákna. Vložte konec vlasce do cívky otvorem nebo drážkou a navíjejte jej v opačném směru, než je směr otáčení cívky při práci.

vyměnit, vlákno, huter

Tip! Chcete-li zjistit, jakým směrem navíjet vlasec, podívejte se na cívkové pouzdro. obvykle je na něm značka udávající směr otáčení cívky při práci.

Po navinutí vlasce pro zastřihovač je třeba ponechat malý kousek (15-30 cm), provléknout jej vývodem cívky a znovu sestavit hlavu.

Pro cívku se dvěma prameny

U tohoto typu cívky je třeba prozkoumat vnitřní stranu cívky a zjistit, kolik drážek je pro navíjení šňůry.

READ  Jak vyměnit čáru trimoru na vyžínače Bosch. Náhradní cívky pro skladování

Důležité! Pokud je na cívce pouze jedna drážka, musí být oba úponky navinuty ve společné drážce, pokud jsou dvě, musí být oba úponky navinuty v oddělených drážkách.

Pro navíjení vezměte kus vlasce dlouhý dva až tři metry. U jednodrážkové cívky provlékněte vlasec pro zastřihovač otvorem, zarovnejte metličky, zarovnejte je a naviňte na cívku v opačném směru otáčení, než pracujete. Pokud je k dispozici upevňovací drážka, konce vlákna by se měly zasunout do této drážky, poté vytáhnout do výstupního otvoru, zavřít cívku a znovu nasadit.

Rozdíl u dvojitých cívek spočívá v tom, že vlasec je přeložen na polovinu. Poté je třeba nabít střed ohybu do drážky mezi drážkami, pak navinout každý kus vlasce do vlastní dráhy, zajistit úponky a znovu sestavit cívku stejným způsobem jako jednocestnou cívku.

Na zastřihovací hlavě s automatickým navlékáním

U automatických zastřihovačů vlasce stačí pouze spustit a zavřít okraje vlasce a nástroj jej po zapnutí automaticky navíjí. Zde není prostor pro chybu, protože cívka sama přesně ví, kde má být vlasec navinut.

Vezměte prosím na vědomí! Nejlepší na zastřihovačích s takovou hlavou je, že je snadné položit vlákno; nevýhodou je, že jsou drahé a obtížně se opravují.

vyměnit, vlákno, huter

Tipy a rady pro navíjení vlasce pro trimmer a co je třeba vědět

Existuje několik užitečných tipů a doporučení, které budou užitečné nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené mistry sekaček. Tyto tipy pomohou předejít negativním důsledkům v podobě zranění a poruch mechanismu. Tato doporučení uvádějí následující

 • Vraťte kryt na místo, dokud nezapadne. Jedná se o 2 nebo více kliknutí v závislosti na počtu klipů. Pokud se jeden spojovací prvek nezachytí, může cívka při spuštění nástroje vyskočit a zranit osobu
 • Nenamotávejte trimovací šňůru příliš těsně nebo na více míst, než se do ní vejde. Je lepší nenavinout více nástrojů než je nenavinout, protože to bude mít negativní dopad na nemožnost jejich odvinutí v případě potřeby
 • Pokud vlastníte nástroj s jedním vlascovým vedením namísto dvou (obvykle stroje s nízkým výkonem), pak navíjení probíhá v podobném pořadí, jak je popsáno výše, pouze s tím rozdílem, že mezi krajními základnami cívky není středový okraj
 • Po výměně materiálu byste měli nejprve zkontrolovat, zda nástroj správně funguje, a poté začít sekat. Pokud lešení předem nezkontrolujete, může se rozpojit a zranit osobu

To je zajímavé!Zvolte správný materiál, abyste předešli zraněním při práci s benzínovými nebo travními sekačkami, vyžínači a křovinořezy. Při sekání trávy mohou být pod rotujícími částmi vymrštěny drobné kamínky a jiné nečistoty, které mohou odletět na velkou vzdálenost. Proto, i když strunová sekačka není nůž, měli byste při práci s tímto nástrojem nosit speciální ochranný oděv. Výsledek provedené práce je následující. po výměně nového materiálu pokrývá běžný materiál až 600 metrů čtverečních, ale pouze za přítomnosti zpevňující vrstvy na trati. Konvenční nylonový materiál má nižší životnost, což je důležité vzít v úvahu při práci. Nepokoušejte se sekat hustě stébelnatou trávu rybářským vlascem, protože k tomuto účelu jsou k dispozici speciální kovové kotouče nebo nože.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS