Jak vypočítat počet otáček statoru rohové brusky

Co je častěji spalování v rohové brusky.Známky spalování rotoru

Jak Shakespeare řekl: „Ne všichni navždy pod Měsícem“. Domácí spotřebiče, bohužel, žádná výjimka. Stává se, že ani nejspolehlivější mechanismus selže. A musíte být připraveni splnit tuto skutečnost bez paniky, s pevnou důvěrou, že neexistují beznadějné situace. Jak je rohové broušení, které může být závady, jak zkontrolovat kotvu elektromotoru, určit příčinu poruchy a odstraňování problémů? Znalost zařízení hlavních složek elektrického nářadí umožní magisterku s vlastními rukama diagnostikovat a opravit rohový brusný stroj.

Faktory způsobující výkon statoru:

Příznaky, které lze zřejmé, že stator je vadný:

 • Zdá se, že vůně izolace hořáku se objeví.
 • Přehřátí bydlení.
 • Objeví se kouř.
 • Rotace hřídele zpomaluje nebo se zastaví.
 • Hřídel je spontánně odemčený, nástroj ostře získá maximální rev.

Vinutí drátu jsou pokryty ochrannou vrstvou izolačního laku. S přehřátí, spálí a ničí. To způsobuje krátkou uzavření otáček. Lak dělá specifický zápach. Okruh jen jeden z vodičů zcela zobrazuje úhlovou brusku.

Pravidla, která pomohou vyhnout se broušení úhlu přehřátí motoru:

 • Vypněte zařízení po práci na nízkých otáčkách ne okamžitě, ale po asi jedné minutě.
 • Při práci pod zatížením na redukce, aby se časté přestávky.

Často je možné vyhnout výměně vadného statoru, převinout vinutí. Převrácení zkažené cívky statoru rohového mlýnku může být vyrobena s vlastními rukama, ale doporučuje se přiřadit tuto práci odborníkem.

Diagnostika závad v práci rohového brusku

Známky nesprávné práce rohového broušení pro citlivé ucho a oblečené oko se zdají být dlouhé před skutečným selháním přístroje. Než se konečně rozbije, úhlové brusky obvykle začínají přivádět signály nouzi. To může být:

Zvýšené vibrace těla během provozu; nadměrné houby kartáčů kolektoru; bomb bzučení motoru během zahrnutí; praskání převodovky je přerušena ozubená kola bez mazání; tělesa otáčení hřídele rotoru nebo jejich pronikavý vrzavý během zrychlení ; specifický zápach nebo dokonce kouřové sborové broušení.

Chcete-li zachránit úhlovou mlýnku z velké a drahé opravy, mělo by být pečlivě poukázáno na technický stav přístroje a reagovat včas na změny ve své práci.

Pokud se první příznaky špatné práce objevily v práci rohového broušení, je nutné naléhavě diagnostikovat přístroj a najít příčinu problémů. Chcete-li to provést, zkontrolujte dva hlavní systémové systémy. elektrické a mechanické.

Doporučeno: Kruhová pila. hlavní vlastnosti nástroje a vlastnosti svého výběru

Kontrola elektrických dílů

Elektrická část rohové brusky se skládá z:

Elektromotor; spínací tlačítka; elektronická řídicí jednotka spouštění a otáčky.

Elektrický motor, zase je rozdělen do dvou hlavních částí. stator a rotor (nebo kotvu).

Úkolem Master je důsledně kontrolovat všechny tyto systémy a zjistit příčiny odstraňování problémů. Chcete-li to udělat, budete potřebovat multimetr nebo tester.

Univerzální tester pro diagnostiku elektrické díly rohové brusky

Kontrola výkonových obvodů

Nejprve je nutné zkontrolovat integritu elektrického napájení napájení napájení. Mnoho problémů může dojít pouze z důvodu skutečnosti, že v kabelu jsou poškození a výživa zařízení dochází nerovnoměrný. Kabel musí být úplně celek, bez známek poškození. Během provozu by nemělo být potopeno nebo jiskřit v místech žebráků a přípojek se zásuvkou nebo rohovým mlýnem. Pokud není alespoň jeden z těchto podmínek respektováno, kabel by měl být opraven nebo vyměněn.

Použití testeru obsaženého v režimu voltmetrů, zkontrolujte vstupní napětí do úhlového broušení, musí odpovídat pasy: 220 V. V režimu ammetriky se měří proud spotřebovaný. nesmí překročit 6 a.

Kontrola startovního a řídicího bloku

Dále byste měli otestovat tlačítko Start a elektronickou řídicí jednotku. Možná byla kontaktní skupina zařazení zařízení oxidovaná nebo ucpaná. Pokud je zařízení vybaveno hladkým systémem spuštění, disk by se měl postupně zrychlit na pracovní revoluce, bez sady ostrých rychlostí. Pomocí multimetru se musíte ujistit, že napětí při zapnutí tlačítka je přenášen do elektrického obvodu.

Pokud během provozu rohového brusku bylo poznamenáno, že kartáče v místě kontaktu s kolektorem příliš jiskru nebo disk se otáčí nerovnoměrně, skočíte počet otáček za minutu, pak je pravděpodobné, že se jedná o stator nebo kotevní vinutí v tomhle. Vzhledem k tomu, že stator je méně náchylný k přetížení. vytváří pouze magnetické pole, pak nejčastěji by měla věnovat pozornost rotoru elektromotoru.

počet, otáček, statoru, rohové, brusky

Diagnostika rotoru. Jak „vyzvánět“ Kotevní testovač?

Ujistěte se, že rotor je schopen „vyzvánět“ jeho tester.

READ  Jak odříznout dlaždici úhlové brusky bez hranic

Instalací multimetrového přepínače přepínače do polohy 200 ohm, k důsledně měřit odpor vinutí na dvou sousedních lamelu armatury. Pokud je odpor stejný všude, znamená to, že kotva je neporušená a účinná. Pokud některý z dvojic lamel, tester zobrazuje jinou hodnotu odlišný od zbytku, na tomto místě došlo k propojení. Kotva podléhá opravy nebo výměně.

Směsíční uzavření, zpravidla nastane při přehřátí nástroje během provozu. Izolace vinutí se roztaví a to vede k tomu, že přilehlé otáčky sestávající z měděného drátu přicházejí do styku. Výsledkem je, že rovnováha elektromotorické síly je narušena a to vede k poruše výkonu v určité poloze kotvy.

Diagnostika statoru elektromotoru

Pokud se ukázalo, že se ukázalo správně, měl by být postup testování prováděn s statorem stejným způsobem měření odporu vinutí. Směsíční uzávěr ve statoru se vyznačuje výbuchy zvýšení otáček rohového broušení při zapnutí. Motor se začíná otáčet při zvýšené rychlosti.

Izolační vada v vinutí statoru je korigována opravy nebo výměnou. Opravte zpravidla, je otočit měděný drát.

Chcete-li převinout statorové cívky, používá se speciálně vyrobený vzor. Zpravidla je vyrobena z překližky. Velikost šablony je určena rezervou 10 mm na každé čelní části. Aby byl drát skočit z překližky během navíječe, jsou na stranách připojeny tváře.

Převinout doma v přítomnosti potřebných nástrojů a zařízení. Je důležité zvolit měděný vodič s průřezem, přesně odpovídajícím zdrojem. Počet zatáček vinutí lze také změnit.

Doporučujeme: Oprava baterie elektrického šroubováku s vlastním rukou. náhradní plechovky, kontrola multimetrů

Kontrola mechanické části stroje

Převodovka; Uzamykací tlačítko upevnění vřetena; Upevnění pracovního nástroje; ložiskový válcovací hřídel.

Pro stanovení mechanické části úhlové brusky je nutné otevřít pouzdro převodovky vyrobené z hliníkové slitiny. Zpravidla je kryt převodovky připojen ke čtyřm šroubům, které je třeba odšroubovat pro přístup k páru převodovky.

Vyšetřovací převodovka

Kontrola převodovky převodovky převodovky je stanovení pevnosti upevňovacího stupně, přítomnosti dostatečného mazání a integrity zubů.

počet, otáček, statoru, rohové, brusky

Kontrola tlačítka zámku

Tlačítko zámku vřetena je pružinová ocelová tyč, která neotáčí pracovní hřídel. Tlačítko se používá při výměně řezných disků. Rozdělení blokovací tyče obvykle dochází, když je disk zaseknutý nebo zapnutí motoru pomocí lisovaného tlačítka.

Tlačítko fixace se používá při přeinstalaci pracovního disku nebo trysky

Poruchy rotoru

V případě optimálního způsobu použití se rotor nepokládá. Předpisy jsou vyrobeny s výměnou kartáčů v jejich opotřebení. Ale v čase, pod těžkými zatížením se stator zahřívá a tvoří Nagar. Nejčastější mechanické členění. opotřebení nebo šikmo ložisek.

Úhlové broušení bude fungovat, ale zároveň se desky rychle opotřebovávají, a s časem přestávky motoru. Aby nedošlo k poruchám, musíte nástroj zkontrolovat a udržovat normální servisní podmínky.

Vlhkost, když kov způsobí tvorbu rez. Třecí síla se zvyšuje, stávající síly vyžadují více pro práci. Existuje významný ohřev kontaktních skupin, pájení, se objeví silná jiskra.

Rohový bruska zařízení

Schéma připojení s kolektorem.

Kotva je rotující část, která má vinutí pro vytvoření požadovaného točivého momentu, který je přenášen reduktorem elektromotoru. Stejné vinutí mají stator, který je rozdělen do několika částí. Elektrický proud přichází k navíjení uhlíkovým kartáčkem a dorazí na kotvu. Pak se proud přichází na další kartáč a tak dále, dokud se nezúčastní všechny odvětví statorů.

V tomto statoru je instalována kotva. Tento prvek návrhu rohového brusku je považován za nejtěžší, protože téměř všechny vinutí jsou lisovány.

Stator elektromotoru má stejný vzhled. Charakteristické rozdíly jsou:

Když elektřina probíhá přes kotevní vinutí, dochází k magnetickým poli, neustále interagujícím se stejným polymerem statoru. Taková interakce zahajuje elektromotor. Někdy stator obsahuje konstantní magnety. Takové detaily mají například motorový motor stěrače. Každý sběrný elektromotor je schopen pracovat z jakéhokoliv typu napětí. Když mění jeho velikost, je možné konfigurovat požadovaný počet otáček.

Charakteristická chyba statoru se považuje:

Když řetěz funguje dobře, kotva se začne otáčet a pomocí převodového kotouče je v pohybu.

Systém ověření kolektoru.

Reduktor podporuje určitou rychlost a rychlost. Oprava úhlové brusky je zcela přístupná v životních podmínkách. Potřebujete přístroj pouze demontovat.

READ  Jak doma brousit kulaté sklo

Za účelem pohybu skříně musíte odšroubovat šroub upevnění plastové desky. Všechny položky budou před převodovkou, která skryje kovovou čepici. To neumožňuje redukci mít silné topení. Chcete-li odstranit převodovku, musíte odšroubovat čtyři šrouby. Všechny mechanické detaily rohových brusků jsou tedy vystaveny.

Když je zařízení aktivováno v výstupu a zrychlení kotouče dojde při zvýšených rychlostech, znamená to, že vinutí statoru obdržel otáčky. Stator vyžaduje opravu, nejčastěji jeho převíjení.

Zdá se, že převíjení statoru je dílo zvýšené složitosti. Existuje názor, že je téměř nemožné provést takovou práci doma. Koneckonců, někdy i zkušený elektromotorové navíjení motorů odmítají pracovat. Mít vhodné zkušenosti a určité technické znalosti, můžete opravit třífázový stator pro opravu během několika hodin se všemi přípravnými prací.

Před opravou a převíjením statoru musí být vyčištěn před nečistotami a odstranit staré vinutí z drážek. Tato práce se provádí pomocí ocelových kartáčů. Kromě toho je poškozená izolace odstraněna. Pro usnadnění čištění z izolace se stator spustí do zahřátého transformačního oleje, který změkčuje zbývající izolaci.

Elektrická složka rohového broušení

Po celou dobu své existence, vzhled nástroje prakticky nezměnil. Úhlová bruska má podlouhlý případ, ve kterém je pohon a převodovka namontována. Na straně nástroje je rukojeť pro držení nástroje v pracovní poloze pevně nastaven, navíc k ochraně průvodce na pouzdru nástroje, je upevněn ochranný kryt, který pokrývá pracovní prvek.

Rohové broušení, jako jakýkoli nástroj, během provozu může selhat. Ve většině případů je odstranění poruchy vyžaduje nejjednodušší opravu pracovního vybavení, jeho elektrické komponenty.

Aby bylo možné opravit, musíte znát zařízení nejen mechanickou část, ale také nástroj nástroje. Provádět vysoce kvalitní opravy, zkoumat principu provozu rohového broušení. Struktura elektrického obvodu rohové brusky zahrnuje následující konstrukční prvky:

 • Kotva;
 • kolektor;
 • elektroláry;
 • reduktor;
 • stator;
 • Tlačítko spuštění a zámku;
 • Napájecí kabel s vidličkou pro připojení k domácí síti.

Každá ze složek je navržen tak, aby prováděl určité funkce v elektřinu a porucha některého z nich vede k zastavení funkce zařízení. Například kotva je rotující prvek elektrolytů. Poskytuje přenos rotačního pohybu na brusném disku. Aby byl nástroj efektivně fungovat, by se kotva měla otáčet při vysoké rychlosti. Čím vyšší rychlost otáčení tohoto konstrukčního prvku, tím vyšší je síla zařízení.

Schéma navíjení Jak zvolit tloušťku drátu

Bulharští státy mají velmi podobný design a liší se v rozměrech dílů, ve kterých je vytvořen magnetický proud, počet otáček vinutí a průměru drátu. Standardní spojení Diagram Bulharů je zobrazen na následujícím obrázku.

Zde L1 a L2 ukazují cívky statoru.

DŮLEŽITÉ: Po navštěvování cívek by mělo být instalováno podle výše uvedeného schématu, kde začátek a konce vinutí jsou diagonálně, jak je znázorněno na obrázku:

Vypálená vinutí je odstraněna, zatímco je nutné shromažďovat informace o starých cívkách: Určete počet otáček, průměr drátu, začátek, konec vinutí a požadovaný směr během převíjení. Počet zatáček je určen přímým popisem drátu po vyříznutí neúspěšných cívek.

Průměr drátu by měl nejvíce dodržovat náhradní okna. Proto je jako měřicí přístroj mikrometr nejvhodnější s přesností měření na 0,01 mm. Měřicí chování na spálené cívce spálené cívky na svlékl z izolačního povlaku.

Převrátit stator úhlové brusky vlastními rukama

408-317 Stator pro Bosch GWS7-125 / GWS7-115 Kladivo. Foto 220 Volt jako kotronózní kolektorový motý jako elektrický pohon v mlýnku. Jeden z hlavních uzlů svého designu je stator, který vždy pracuje ve dvojici s rotorem a vytváří magnetické pole, s nimiž se otáčí.

V případě poruchy statoru je úhlová griffon mimo provoz a podléhá opravy. Oprava statoru může být hlavní dvěma způsoby. buď vyměnit vadný stator do nového, nebo převíjením vypálených změn vinutí do nového.

Tyto opravy s nezávislou realizací vyžaduje určité znalosti a dovednosti

Rohový bruska a stator zařízení

Stacionární asynchronní elektromotory mají typicky zvláštní případ, kdy jsou stator a rotor bezpečně.

V bruscích je role nosného prvku pro hlavní složky elektrického pohonu vlastně v případě elektrického nářadí. Obvykle je vyroben z vysoce pevného plastu, který je pevně vložen statorem.

Tento design významně snižuje hmotnost a celkové vlastnosti rohového broušení, které jsou důležité pro ruční zařízení pro domácnost.

Příčiny poruch

408-105 Stator pro úhlové brusky Hitachi G18SE3 a kladivo. Foto 220volt

Nejčastějším důvodem selhání úhlové brusky statoru je porušením provozních podmínek. Asynchronní motory mají schopnost udržovat obrat bez ohledu na platnost aktuálního zatížení. Je to jak důstojnost a nevýhoda.

Schopnost provádět práci při velkých nákladech je doprovázena přehřátí nástrojem, který přispívá k dlouhodobému operaci k vzniku poruch v vinutí rotoru a statoru. Pod působením vysokých teplot se ochranná vrstva izolačního povlaku vypálí, což vede k výkonu elektrických uzlů.

READ  Jak ostření řetězové řetězové řetězové pily rohové broušení

Hlavní poruchy

Hlavní chyby statoru jsou následující:

Jak vyzvánět

Pro vysoce kvalitní diagnostiku statoru rohového broušení, jeden by měl provádět kompletní demontáž elektrického nářadí pro odstranění všech ostatních konstrukčních prvků, včetně rotoru, čímž se získá volný přístup ke všem dílům jeho částí.

V počáteční fázi je nutné provést vizuální kontrolu. Pro úplnější obraz je nutné zkontrolovat dostupnost vad pomocí elektrických spotřebičů.

Jaká zařízení a jak vyzvánět stator úhlové brusky jsou podrobně popsány referenčním „jak zazvonit stator úhlové brusky“.

Schéma navíjení Jak zvolit tloušťku drátu

Bulharští státy mají velmi podobný design a liší se v rozměrech dílů, ve kterých je vytvořen magnetický proud, počet otáček vinutí a průměru drátu. Standardní spojení Diagram Bulharů je zobrazen na následujícím obrázku.

Zde L1 a L2 ukazují cívky statoru.

DŮLEŽITÉ: Po navštěvování cívek by mělo být instalováno podle výše uvedeného schématu, kde začátek a konce vinutí jsou diagonálně, jak je znázorněno na obrázku:

Vypálená vinutí je odstraněna, zatímco je nutné shromažďovat informace o starých cívkách: Určete počet otáček, průměr drátu, začátek, konec vinutí a požadovaný směr během převíjení. Počet zatáček je určen přímým popisem drátu po vyříznutí neúspěšných cívek.

Průměr drátu by měl nejvíce dodržovat náhradní okna. Proto je jako měřicí přístroj mikrometr nejvhodnější s přesností měření na 0,01 mm. Měřicí chování na spálené cívce spálené cívky na svlékl z izolačního povlaku.

Požadované nástroje

Podlahy solidní kladivo 500 gr. Inforce. Foto allrostrosstries.Ru

 • Různá kladiva: kov, dřevěné, více velikosti.
 • Pro manipulace s cívkami se kleště používají, kulaté rolky, průchod.
 • Odizolování povrchů statoru z kontaminace a izolace se provádí za použití kovového kartáče.
 • Požadovaná čistota povrchu statoru může být získána za použití elektrických dveří s příslušnými tryskami.
 • Kromě mikrometru pro méně odpovědných měření se použije třmen a pravítko.
 • Ovládejte elektrické parametry cívek po navíjení může být multimetr.
 • Cambricks, izolační lepenka, stropní páska Speciální lak na nehty. pomocné materiály pro opravu technologie.

Jak převinout si doma, fáze výkonu

Oprava začíná odstraněním neúspěšného starého vinutí. S pomocí průchodu (kleště, kulaté válce) od starého vinutí se uvolňují drážky statoru.

DŮLEŽITÉ: Nezapomeňte odstranit data na počtu otáček a průměru drátu odstraněných cívek. Vyčistěte povrch statoru ze staré pálené izolace, opláchněte ji a vyschněte.

Dále, převinutí cívek statoru. Může být proveden na speciální šabloně nebo přímo v drážce jádra statoru. Záleží na hloubce a šířce prostoru pro pokládku drátu.

DŮLEŽITÉ: Určete začátek a konec vinutí, směr pokládání drátu. V případě výroby šablony nezapomeňte povolit izolaci a šířku budoucí cívky (asi 3-5 mm).

Cívka rány je instalována ve statoru s povinným polohováním začátku a konce navíjecího drátu, jak je popsáno výše v textu.

Vinutí je upevněno ve statoru s odolnostmi všech mezer (možnosti pro konsolidaci budou diskutovány ve videu uvedených níže). Stator se zahřívá v peci asi 80 ° C. 110 ° C.

S pomocí střapce se aplikuje lak nebo předem připravená epoxidová pryskyřice s tužidla. Při použití je důležité dosáhnout nejvíce hluboké penetrace impregnace.

Praktické tipy na navíjení navíjení statoru jsou uvedeny v následujících videích.

Zařízení pro kontrolu kotev a skvrn elektrických strojů

Další zařízení, se kterými můžete věřit stator úhlové brusky. zařízení pro kalibrační kotvy a skvrny elektrických strojů pundy 5. Zařízení má lehké a zvukové alarmy, umožňuje detekovat mezidobí uzavření vinutí, rozbití, měřit izolační odpor cívek.

počet, otáček, statoru, rohové, brusky

Zařízení funguje ve dvou režimech. „kotva“ a „stator“. Změna režimu se provádí pomocí spínače. Zařízení je vybaveno pohodlným zařízením pro instalaci a upevnění kontrolovaného motoru. Skládá se ze dvou tlapek připojených k hřídeli. Paws se volně pohybují podél hřídele, což umožňuje měnit vzdálenost mezi nimi a zkontrolovat motory různých velikostí. Ověření se provádí pomocí dvou sond. rozpojení nebo zkrat ve statorovém vinutí jsou signalizovány speciálními červenými LED diodami a zvukovým signálem. Podrobný popis postupu kontroly naleznete v návodu k použití spotřebiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS