Jak vyrobit hydraulické rypadlo z injekčních stříkaček

vyrobit, hydraulické, rypadlo, injekčních

Stříkačkové rypadlo. Jednoduchý provizorní minibagr vlastníma rukama: iluze nebo realita? Hydraulické přídavné zařízení pro bagry

Minirypadla jsou u ruských spotřebitelů rok od roku populárnější. Takový stroj má navzdory svým skromným rozměrům všechny vlastnosti svých „velkých bratrů“ a zároveň má oproti nim řadu výhod. Jsou kompaktní, lehké, úsporné, snadno se přepravují na místo a jsou relativně levné.

Malé rozměry umožňují použití minirypadel ve stísněných prostorách, včetně uzavřených areálů, kde velké stroje nemohou pracovat. Používají se při různých stavebních a výkopových pracích: hloubení jam, výkopů pro potrubí a kabely, terénních úpravách atd.д.

Dnešní trh nabízí širokou škálu minirypadel od zahraničních výrobců. Cena takového zařízení je však poměrně vysoká a do značné míry závisí na věhlasu výrobce. Proto se pro mnoho spotřebitelů jeho nákup stává cenově nedostupným a alternativní možností je vlastní minirypadlo pro jejich potřeby, které může výrazně ušetřit náklady na jeho pořízení.

Fotografie podomácku postaveného minirypadla

Přípravná fáze: kde získat plán

Musíte zvolit konkrétní, jasné a srozumitelné schéma pro sestavení vašeho zemního stroje.

Potíže s výběrem by neměly být. lze použít:

 • Zmenšená tovární schémata velkých běloruských rýpadel.
 • Hotové plány z internetu, zveřejněné lidovými řemeslníky. Zajímavé pracovní možnosti lze nalézt nejen v runetu, ale také na zahraničních zdrojích.

Při výběru nejlepšího plánu je třeba provést odhad a zhruba určit náklady na spotřební materiál a díly.

Hydraulický bagr z injekčních stříkaček vlastníma rukama

Ahoj všichni milí přátelé. Dnes vám ukážu, jak si vyrobit hydraulické rypadlo z injekčních stříkaček vlastníma rukama. Takový domácí stroj nevyžaduje mnoho materiálu a není obtížné ho vyrobit. Takový bagr může být vyroben pro vaše dítě (nebo pro vás), abyste ho vyvinuli, a on by pochopil trochu fyziky a automobilového inženýrství.

Nejprve jsme z překližky vyřezali všechny potřebné díly ramene bagru. Všechny rozměry byly nakresleny najednou na překližku.Pak vezmeme základnu hydraulické lžíce a na ní vytvoříme otočnou jednotku. Vzal jsem malé ložisko a připevnil ho k základně pomocí malého kousku dřevěného válce a prkna.

Nyní zbývá připojit trubky k odkapávací misce a naplnit systém vodou. Voda se plní různě, v závislosti na úhlu umístění stříkaček. Trubky upevněte pomocí elektrikářské pásky nebo stahovacích pásků, aby se neotřepily nebo nezamotaly.

Po výrobě bagru nezapomeňte nechat dítě hrát si!

Konstrukce minirypadla a jeho vlastnosti.

Chcete-li zkonstruovat minirypadlo, musíte si vytvořit schéma modelu

, znát vlastnosti všech komponentů, podsestav, dílů a součástí. Princip konstrukce provizorního minirypadla je podobný průmyslové technologii.

S trochou inženýrských dovedností si můžete zkusit navrhnout rypadlo sami. Je však mnohem snazší využít spoustu nápadů na volném prostranství internetových fór

Při výběru vzorů byste si měli uvědomit, že na zahraničních webových stránkách jsou všechny rozměry uváděny v palcích

, a musí je převést do domácího systému měření.

Určit design, provést odhad, bez kterého neuvidíme všechny nuance domácího bagru. V odhadu uvádíme:

 • Spotřební materiál
 • Náhradní díly a součásti
 • Zařízení na výrobu náhradních dílů
 • Nástroje (dostupnost nebo přístup)
 • Přibližné náklady na konstrukci bagru.

Po provedení všech těchto úkonů se můžete rozhodnout, zda se vyplatí stavět svépomocí, nebo je lepší využít pronájem.

Hydraulický bagr z injekčních stříkaček vlastníma rukama

Ahoj všichni milí přátelé. Dnes vám ukážu nápad, jak vyrobit hydraulické rypadlo z injekčních stříkaček vlastníma rukama. Takové domácí zařízení nevyžaduje velké náklady na materiál a není obtížné ho vyrobit. Takový bagr můžete vyrobit pro své dítě ( nebo pro sebe ), aby se rozvíjelo a pochopilo trochu fyziky a automobilového inženýrství.Potřebné materiály:

Nejdříve z překližky vyřízněte všechny potřebné díly pro výložník bagru. Všechny rozměry byly naráz načrtnuty na překližku.Pak vezmeme základnu hydraulické lopaty a použijeme ji k vytvoření otočné základny. Vzal jsem malé ložisko a připevnil ho k základně pomocí malého kousku dřevěného válce a prkna.

READ  Jak vyrobit jednonápravový traktor na 4 kolech

Poté vezmeme dva největší kusy a spojíme je k sobě, jak je znázorněno na fotografii. Poté tento obrobek přilepíme k podstavci, který jsme vyrobili dříve, a pro jistotu jej zajistíme malými samořeznými šrouby.

Poté vezmeme dva díly (z druhého výložníku) a spojíme je šroubem a maticí, jak je znázorněno na fotografii. Poté připojte třetí ráhno k tomuto.

Nyní začneme s instalací stříkaček. Mezi prvním a druhým ohybem připevněte pomocí pásků, lepidla a šroubů stříkačku o objemu 10 kostek. Stříkačky umístěte také mezi druhý a třetí ohyb.

Vezměte dva půloválné kusy překližky a přilepte k nim těžký karton. Poté je vyztužíme malými samořeznými šrouby. Pomocí nůžek jsme hroty přestřihli, abychom kbelíku dodali přirozený vzhled. Poté připevníme naběračku k výložníku pomocí samořezného šroubu. Aby se kbelík nekýval, připevněte jej pomocí malých stahovacích pásků. Poté nasaďte injekční stříkačku, jak je znázorněno na fotografii.

Aby to fungovalo, na základně přišroubujte malou tyč a nastavte stříkačku o objemu 10 kubických palců. připojte vřeteno k ložisku.

Vyrábíme konzoli. K základně přišroubujte 4 polotovary (viz „4 kusy“). na fotografii). Poté na základnu připevněte na každé straně dva kusy dřeva. Pak rukojeti stříkaček trochu nabrousíme, aby se mohly volně pohybovat na pákách. Pak z laminátu vystřihněte proužky a do každého z nich vyvrtejte dva otvory. Podél poloviny řezu laminátu, aby bylo možné vložit rukojeť injekční stříkačky ( děláme tak 4 páky). Poté namontujte páky na dálkové ovládání a spojte je jedním velkým šroubem. Aby se páky na šroubu nekývaly, vložte mezi ně pouzdra.

Nyní zbývá připojit potrubí ke kapátku a naplnit systém vodou. V závislosti na úhlu stříkačky se voda plní různě. Trubičky k sobě přilepte páskou nebo sešijte, aby se neuvolnily a nezamotaly.

Jakmile bagr vyrobíte, nezapomeňte nechat dítě, aby si hrálo!

Staňte se autorem stránek, publikujte své vlastní články, popisy domácích řemesel s platbou za text. Více informací naleznete zde.

Konstrukční řešení

Domácí ruční bagr sestavený stejným způsobem jako tovární model automobilu. Tato technologie zahrnuje jednotky:

 • Nosný rám namontovaný na traktorové nebo automobilové pásy.
 • Motor pro pohon hydrauliky.
 • Silné rameno a otočná jednotka.
 • Hydraulika.
 • Kbelík.
 • Boom.

Optimálním řešením je namontovat vybavení na T40 nebo si vlastnoručně vyrobit podobný přívěs, aby bylo možné na něj namontovat motor, nádrž a sadu kol. Přídavné uchycení bot zvyšuje stabilitu stroje: pár „dřeváků“ zabraňuje jeho převrácení.

Motor může být spalovací o výkonu 15 kW. japonský nebo i levný čínský model.

Součásti minirypadla

Výložník a hydraulický systém lze zakoupit jako sadu a jednoduše namontovat na základnu. Toto řešení vám ušetří spoustu starostí a hledání náhradních dílů. Po celou dobu používání můžete zapomenout na seřizování zemního stroje. Takové sady jsou však drahé a s využitím patřičných zkušeností domácí řemeslníci raději vyrábějí všechny uzly vlastníma rukama. Lze použít i modernizované komponenty ze starších strojů.

Hydraulický systém

Hydraulický systém továrních rypadel se skládá ze 4 částí:

Při stavbě zemního stroje vlastníma rukama se můžete uchýlit ke zjednodušené verzi. V tomto případě potřebujete podpěrný a otočný sloup a výložník. Sloup je namontován na nosné konstrukci, jejíž úlohu může plnit jednonápravový traktor. Chcete-li si postavit vlastní uzly, potřebujete 4 hydraulické válce pro pohon výložníku nahoru a dolů, ovládání lžíce, otáčení. Vhodné jsou staré hydraulické válce ze sovětských nákladních automobilů.

Pro hydraulický pohon jsou k dispozici levná zubová čerpadla. Jedná se o snadno použitelné a nákladově efektivní řešení oprav. Řemeslníci nejčastěji volí NSH-10 a kombinují ji s rozdělovačem P-16A.

V případě potřeby lze vyrobit větší stroje současnou montáží 2 čerpadel se 2 rozdělovači.

Jak vyrobit kbelík

Lžíce slouží jako pracovní část stroje. Tato součást je vystavena maximálnímu zatížení, proto jsou na kvalitu materiálu kladeny vyšší nároky. Optimálním řešením je ocelový plech o tloušťce 6-9 mm.

READ  Jak udělat brzdy v košíku

Jednotlivé ocelové plechy se podle výkresů nařežou na požadovaný rozměr a poté se k sobě bezpečně přivaří. Ke zpevnění boků a dna se navíc používají ocelové desky. Účinnost a produktivita lžíce se zvyšuje, pokud jsou na přední části navařeny silné „zuby“. Lze pro ně použít housenkové „prsty“.

Hydraulický válec bagru s vlastníma rukama.

Vyrobeno z lamel natřených alkydovou barvou ze sady pro řemeslníky. Lékařské stříkačky 10 ml (4 ks) se používají jako hydraulické válce.) a 5 ml (4 ks). z kapátka. Vše zakoupeno v drogerii. Na síti existuje mnoho variant těchto hraček a se všemi je užitečné se seznámit. Jako základ konstrukce je použito víko dřevěné bedny. Kola a dubové latě ze zbytků starých řemesel.

Hračka se ovládá pomocí stříkaček o objemu 10 cm3 připojených ke čtyřem pákám. Páčky jsou natřeny různými barvami, které odpovídají stejným barevným značkám na sloupcích.

Nejprve byly provedeny dvě varianty kontroly. První je jednodušší (bez pák pro zvýšení síly na tyč válce a třmenu). Pro dítě by bylo obtížné ho ovládat.

Druhá verze s pákami a 5 ml stříkačkami. Snadno se ovládaly, ale pracovní válce nepracovaly hladce.

vyrobit, hydraulické, rypadlo, injekčních

Otáčení na jednu stranu se provádí pomocí hydraulického válce na základně.

Kádě jsou vyrobeny z pocínovaného plechu a jsou ovládány ovládacím válcem, který je otevírá a zavírá.

Hlavní svislá noha je namontována na otočném stole a lze ji také zvedat a spouštět.

Válce jsou sklopné. Některé injekční stříkačky byly v místě uchycení (1 mm) omotány těsnicí páskou. tloušťka) lepená z obou stran a nahoře plechový závěs. Ostatní válce v místě uchycení byly omotány několika prameny kapronové šňůry na lepidle. Odizolovaná část šňůr není podlepená, a protože je pružná, funguje jako kloub (viz foto 3).

V současné době trh nabízí zákazníkům mnoho druhů speciálních zařízení, ale všechny prezentované modely mají dostatečně vysokou cenu. Pokud chcete mít vlastní minirypadlo, je jednodušší si ho sestavit sami (samozřejmě pokud máte dovednosti a vzdělání). Tato možnost dává majiteli možnost ušetřit značné množství peněz a zároveň získat kompaktní, lehký a snadno použitelný stroj. Minirypadlo vlastní konstrukce lze snadno použít v jakémkoli terénu a dokonce i v omezených prostorách pro stejné účely jako velké stroje.

Kde začít?

Samozřejmě s vizualizací. Abyste se vyhnuli problémům spojeným s dalším provozem minirypadla, vytvořeného vlastníma rukama, a nepohřbili tak navždy svůj čas a práci, měli byste k jeho vytvoření přistupovat s jasným pochopením toho, co a jak dělat. Koneckonců, když už člověk nakoupil spoustu náhradních dílů, strávil nespočet hodin a úsilí, těžko si bude chtít uvědomit, že jeho „frajer“ se ukázal být dražší než výrobní jednotka, ale méně efektivní.

Po zvážení všech pro a proti se nejprve vyzbrojte výkresem. Buď si ji můžete koupit na zahraničních stránkách, nebo se podívat na rozlehlých stránkách runetu. Pokud hledáte informace v zahraničí, nezapomeňte, že americký systém měření používá například palce, nikoli metry. Nezapomeňte převést některé hodnoty na jiné hodnoty!

Výroba dalších dílů

Pokud se rozhodnete postavit tažené minirypadlo vlastníma rukama, mohou být jednotlivé části výložníku vyrobeny pomocí čtvercových trubek o straně 80 milimetrů. Můžete použít plech o tloušťce 6 až 8 milimetrů. Nejprve se rozřeže na části, ohne se a poté se svaří dohromady. Pokud si hodláte vyrobit vlastní naběračku, je třeba použít kov o výše uvedené tloušťce. Pro zpevnění konstrukce je třeba na horní část rámu přivařit pás. Podélná žebra musí být mimo jiné zesílena. Aby byla lžíce účinná, musí být opatřena hroty z kvalitní oceli. Jako druhá varianta se často používají prsty vypůjčené z pásů traktoru.

к.т.н. Maksimov D.А., Jakušev A.О., Kozhevnikova O.Е.

Stříkání je při výrobě uzenin hojně využívanou operací. Podstatou této operace je naplnění uzenářských střívek připravenou masovou emulzí (mletým masem) před následnou tepelnou úpravou a jejím cílem je dát masným výrobkům určitý tvar, chránit je před vnějšími vlivy, zlepšit jejich obchodní vzhled a usnadnit manipulaci s nimi. K tomuto účelu se hojně používají stříkačky různých typů a provedení.

READ  Jak vyrobit sněhovou frézu z vyžínače trávy

Moderní plničky mohou plnit střívka uzenin s vakuem nebo bez něj a lze je dávkovat s přesností na gramy. Proto jsou moderní injekční stříkačky poměrně složitým strojem, který se skládá z několika mechanismů, jež jsou vyrobeny jako jeden celek nebo sestaveny z několika samostatných bloků. Hlavními součástmi plnicích strojů jsou vytlačovací, dávkovací, vyprazdňovací (pokud existují), hnací, podávací a nakládací mechanismy.

Jako vytěsňovače v injekčních stříkačkách lze použít pístové, šroubové, ozubené a excentricko-lopatkové mechanismy. A ruční, elektromechanické, hydraulické a pneumatické pohony.

Podívejme se blíže na injekční stříkačky s pístovými vytěsňovači. Stroje s takovými pracovními mechanismy umožňují nejúplněji zachovat původní fyzikální vlastnosti mletého masa, protože je vystaveno rovnoměrnému objemovému stlačení (normálovému namáhání) a nedochází k jeho střihu, tangenciálnímu namáhání. Díky tomu je zachováno prostorové rozložení inkluzí v náplni (kostky špeku, masa atd.).).

Typická konstrukce hydraulické výplně je znázorněna na obrázku 1. Princip činnosti takového stroje je následující. pracovní kapalina (olej) je nasávána čerpadlem a přes rozdělovací ventil je přiváděna potrubím do prostoru pod pístem hnacího válce, načež se píst hnacího válce pohybuje nahoru (nebo dolů) a přenáší sílu přes táhlo na píst vycpávky, zatímco vycpávka je vytlačována otvorem v tělese a řetězem, spojeným s tělem pomocí matice. Náplň se vkládá přes horní část válce s otevřeným víkem. K zamezení vnikání oleje do válce plnicího boxu se používají různé typy těsnění.

Nejdůležitější nevýhodou této konstrukce je však přerušovaný provoz stříkačky. Hydraulicky ovládané pístové stříkačky jsou dnes již běžnou záležitostí. Pneumatické stříkačky se používají v menší míře kvůli jejich nižší účinnosti a možnosti vniknutí stlačeného vzduchu do náplně.

Známým příkladem je vertikální hydraulický plnicí stroj C/E INS/50 italské společnosti La Minerva, který je určen pro řeznictví, masokombináty, výrobny uzenin a obchodní domy.

Skříň z nerezové oceli obsahuje hydraulický válec a hydraulické čerpadlo. Na základně je umístěn válec z nerezové oceli. Je uzavřena plochým krytem, který je při výdeji náplně zajištěn maticemi. Při nakládání mletého masa se víko vyklápí do strany na ose. K vnější části krytu je přivařeno závitové pouzdro a je zajištěno převlečnou maticí. Plnička je vybavena dvěma nastavitelnými nožičkami a dvěma kolečky pro zajištění mobility. Je také vybaven třemi řetězovými bloky z nerezové oceli o průměru 14, 20 a 30 mm. Má kapacitu zásobníku 50 kg a hmotnost stříkačky 155 kg.

Pro výrobu strukturovaných klobás se používá také hydraulická plnička IV-60 (Itálie) pro strukturované plnění klobás. Konstrukce tohoto modelu se zásadně neliší od ostatních. Má také láhev o objemu 60 litrů, která je opatřena krycí deskou. Samotný píst je kotouč s malým kuželovitým otvorem těsně pod předním koncem

Téměř všechny hydraulické stříkačky jsou však poměrně masivní a složité kvůli systému přívodu oleje do pístu, takže bylo logické zavést pneumatické stříkačky.

Tak například pneumatická stříkačka model DG-Q01 (Čína) je známá Použití pneumatiky umožňuje snížit náklady na energii během jejího provozu. Navíc má speciální rychloupínací mechanismus, který zdvojnásobuje kapacitu vzduchové stříkačky. Zatímco jeden řetěz je ve výrobě, na druhý lze umístit nový plášť.

vyrobit, hydraulické, rypadlo, injekčních

Pneumatické prvky stroje jsou sestaveny ze světoznámých pneumatických komponentů FESTO a stroj dokáže dávkovat velké kusy masa při zachování vysoké přesnosti dávkování a chyby dávkování 2-5 g. DG-Q01 může být vybaven automatickým membránovým spojovacím zařízením nebo může být spojen se stříhacím zařízením, v závislosti na zpracovávaném produktu. Stříkačka je dodávána se sadou řetízků 18/22/28 mm. Objem zásobníku 68 litrů, pracovní tlak vzduchu 0,5-0,8 MPa. hmotnost. 120 kg.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS