Jak vyrobit jednonápravový traktor na 4 kolech

Čtyřkolové motorové kypřiče. popis a konstrukce vlastníma rukama

Specifičnost života na venkově vyžaduje určité drobné nářadí, které zemědělci pomáhá při každodenní práci. To platí zejména pro zemědělce s dostatečně velkými pozemky, jejichž ruční zpracování prostě není možné.

vyrobit, jednonápravový, traktor, kolech

Ne každý však má dostatek peněz na to, aby si v obchodě koupil hotový minitraktor, protože jeho cena může být opravdu impozantní.

vyrobit, jednonápravový, traktor, kolech

V takových případech jsou stále aktuálnější a hodné pozornosti kutilské minibrusky venkovských řemeslníků. To je zcela oprávněné, protože tento přístup k podnikání umožňuje výrazně ušetřit na nákupu jednotky, což je hlavní důvod pro takové modely vyrobené vlastními silami.

Může to být zajímavé, protože samotný proces montáže může být docela fascinující, zejména pro lidi, kterým nejsou stroje lhostejné.

Další informace o výrobě vlastního traktoru naleznete na stránce

Jednonápravový traktor: účel

Jednonápravový traktor. pro mechanizované zemědělské práce. Motor. poháněný benzinem nebo naftou.

Jednonápravový traktor je ve srovnání s traktorem malý, takže je vhodný pro malá až středně velká pole (0,1-1,0 ha).

Charakter kultivace závisí na připojení kypřiče:

vyrobit, jednonápravový, traktor, kolech
 • Pluh. pro orbu;
 • Sázeč česneku. pro výsev česneku;
 • Sklízeč brambor. ke sklizni bramborových hlíz;
 • Provzdušňovač. pro zavlažování plodin;
 • Kbelík. k odklízení sněhu a zeminy;
 • Přívěs. pro přepravu plodin a jiných materiálů.
vyrobit, jednonápravový, traktor, kolech

Vhodná přídavná zařízení jsou na všech výkresech motocyklů, pokud jsou od stejného výrobce.

Ačkoli existují výjimky. když se nástavce hodí pro všechny modely. Díky přídavným zařízením je jednonápravový traktor univerzálním pomocníkem na farmě i mimo ni.

Jaké jsou výhody práce se čtyřkolovým kypřičem??

Každý model je druh minitraktoru, jehož základem je motorový kypřič. Práce s ním má několik výhod. Mezi nejzajímavější položky patří:

 • Stroj lze pohodlně ovládat pomocí standardního volantu;
 • Sedadlo řidiče, které umožňuje práci na půdě i starším lidem;
 • Každý čtyřkolový jednonápravový traktor je vybaven hydraulickým pohonem přídavného zařízení. zvedání a spouštění nářadí se provádí manipulací s pákou;
 • Zpracování půdy těmito stroji je považováno za kvalitnější a práce trvá o něco kratší dobu;
 • Síla modelů umožňuje bezpečně přepravovat přívěsy s nákladem o celkové hmotnosti až 800 kg.
READ  Jak nastavit otáčky na motorovém kultivátoru Kama

Čtyřkolový jednonápravový traktor je volbou pro majitele velkých pozemků. Se strojem lze dojet přímo na staveniště, pracovat celý den bez dlouhých přestávek a pak odjet domů.

Větší rychlost a manévrovatelnost

Důležitý aspekt při práci v těžkém, mokrém terénu, na svazích do kopce a z kopce. Dokonce i ty nejdokonalejší modely mohou prokluzovat, což nutí obsluhu vyvinout při tlačení stroje dopředu větší sílu. Mnoho lidí není spokojeno s rychlostí stroje při tažení strojů nebo přepravě různých nákladů.

Tyto problémy lze řešit několika způsoby:

 • Zvětšení průměru kola. Většina kypřičů je vybavena koly o průměru 25 až 30 cm. Kola o průměru 45-50 cm na starém automobilu umožňují zdvojnásobit rychlost jízdy stroje. Z Moto-Blocku by se však neměl stávat závodní stroj, protože tento nástavec není příliš odolný a stabilní. Zrychlení až 25-30 km/h je možné pouze na rovné silnici bez ostrých zatáček.
 • Výroba a instalace závaží. Za takové prefabrikované vybavení budete muset v obchodě zaplatit vysokou cenu. Je lepší je vyrobit vlastníma rukama z improvizovaných materiálů. Zátěže jsou umístěny na kolech a rámu. Závaží kol jsou vyrobena z ocelových ráfků a šestihranného plného průřezu. Svařované součásti se vkládají do nábojů a zajišťují se závlačkami ve vyvrtaných otvorech. Namísto ocelových kotoučů, betonových bloků nebo plochých kulatých nádob s otvory pro plnění pískem. Korpus skříně je zatížen odnímatelnými rámy z úhelníků. K rámu jsou přišroubována závaží různých hmotností a konfigurací.
 • Připojte stopy. Díky tomu je možné z jednonápravového traktoru vytvořit kompletní, pomalu se pohybující sněžný skútr. Stačí nainstalovat ještě jednu nápravu s koly a koupit široké gumové housenky. Namontujte zarážky na vnitřní stranu kolejnic, aby neskákaly z kol. Podomácku vyrobený sněžný skútr se může hodit i na jaře, když je půda mokrá a terén je pro běžná vozidla nesjízdný. Pro dokončení provizorního sněžného skútru si můžete vyrobit sáně pro přepravu různých věcí ve sněhu, na lov, rybaření nebo do nejbližšího obchodu po sněhové kalamitě.
READ  Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Kresba sněžného skútru

Chcete-li postavit auto od nuly, musíte šikovně zacházet s dostupnými materiály. Základ. motorová pila, pokud není k dispozici, postačí i skútr nebo moped. Pravděpodobně je najdete v garáži. Chcete-li si pořídit výkonnější stroj, použijte zastaralý model motocyklu.

Před montáží jednonápravového traktoru je vhodné mít základní znalosti a povědomí o tom, co je třeba udělat. Instruktážní video vám pomůže. Poté si připravte nástroje pro tvorbu výkresu. Podrobněji zobrazuje údaje o stroji. Neumíte kreslit. žádný problém. Hlavní je, aby vám byl diagram jasný.

 • pohonnou jednotku kultivátoru;
 • kovový ochranný kryt;
 • palivová nádrž;
 • kolo s půdním drapákem a dalšími základními díly, které mohou vyvolat otázky.

Při svařování a montáži stroje je nutné používat následující nástroje, které se vám budou hodit.

Jak vidíme, existuje mnoho způsobů, jak vyrobit domácí traktory (například domácí traktor 4 4 vlastníma rukama). Stroj si můžete postavit od základu svařením potřebných dílů nebo si pro stejný účel přestavět jednonápravový traktor. Jejich konstrukce je naštěstí v mnoha ohledech podobná, což je možné.

Na internetu lze nalézt dostatečné množství podrobných výkresů s vyznačením značení, ale také video, které názorně demonstruje tyto jednotky v provozu.

Když se na ně podíváte, zjistíte, že jejich princip fungování je zcela totožný s jejich zakoupenými protějšky, takže minitraktory vlastní výroby jsou stále účelnější. A neméně užitečné budou i prvky doplňkového vybavení (například mlýn pro traktor), které jste vyrobili vy.

Také s článkem o postřikovači vlastníma rukama.

Vyplatí se vyrobit jednonápravový traktor s motorem ZID?

Mnozí odborníci poznamenávají, že pro moderní traktory je nejlepší jednoosý traktor založený na motoru ZID (továrna pojmenovaná po A. I. Petrovovi). Kovrov, Deghtiarev, Kovrov. Kovrov) může být velmi dobrou volbou pro každého zemědělce. Jak je to vysvětleno? Zvažte vlastnosti motoru ZID 4 pro motorové kypřiče.

READ  Minitraktor nebo těžký jednonápravový traktor - který zvolit?

Hřídel převodovky motoru má rozsah otáček 333 min-1 až 687 min-1. Spotřeba paliva až 1,5 l/h. Zapalovací systém je poháněn setrvačníkovým magnetem. Motor ZID 4 pro motorové kypřiče lze nastartovat buď kabelem, nebo klikou. Přestože tento motor nemá automatický start, patří k nejlepším motorům pro moderní kultivátory.

Motor ZID-5 pro Moto-Block je vylepšená verze motoru ZID-4, ideální pro zemědělské práce na malých pozemcích. Perfektní technické vlastnosti motoru ZID-5 pro motorové kypřiče z něj udělaly oblíbenou pohonnou jednotku.

Domácí čtyřkolka z motorového rumpálu

Kromě karakatu z motorových kultivátorů si můžete z motorového kultivátoru postavit také vlastnoručně vyrobenou čtyřkolku, což je čtyřkolový bezpečný a ovladatelný motocykl.

Především musí být vybaven kvalitním motorem.

Nezapomeňte však, že podomácku vyrobená čtyřkolka bude stejně jako její originál docela obratná a odolná, ale její rychlost bude mnohem nižší.

Přeměna motocyklu na čtyřkolku probíhá ve třech po sobě jdoucích krocích:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS