Jak vyrobit nástavec pro motorový kultivátor

Domácí nástavce pro motorové kultivátory vlastníma rukama

Nejefektivnějším zařízením na venkově a na chalupě je jednonápravový traktor. Jednonápravový traktor je sám o sobě zbytečný. Abyste s ním mohli pracovat, potřebujete přílohu.

Pro majitele malé plochy nebude nákup markýzy pro jeho motorovou stříkačku příliš nevýhodný. Ale majitel velkého pozemku rychle získá zpět náklady na vysoce kvalitní vybavení. Ale co dělat, když už má na farmě jednoosý traktor a nemůže si k němu koupit další vybavení?? Odpověď je jednoduchá: vytvořte si nástavce na vlastní ruce.

Co je kultivátor?

Stroj se používá ke kypření půdy, regulaci plevelů a k různým úpravám půdy, lze jej použít i k výsadbě a sklizni. Dělí se na dvě velké skupiny. úhorové a obdělávané (na prvních se půda obdělává a druhé slouží pouze k setí).

Kromě účelu se všechny kultivátory dělí podle typu pohyblivosti nožů. u některých jsou pasivní (pevné), u jiných aktivní (poháněné nože). Podle typu pohonu se rozlišují jednoduché kultivátory, motokultivátory a kultivátory spojené s traktorem.

Kultivátor pro pletí strniště na předním závěsu

Charakteristickým rysem kypřiče je, že půda se zpracovává pomocí motyk. Musí mít motor (dvoutaktní nebo čtyřtaktní benzínový, elektrický, naftový). V závislosti na velikosti obdělávané plochy jsou k dispozici lehké, střední a těžké kypřiče.

Nyní je pro většinu majitelů výhodnější nekupovat zahradnické nářadí na trhu, ale vytvořit kultivátor pro kultivátor s rukama. Potřebuje hlavně motor: elektrický nebo spalovací. Spalovací motor je nejlepším řešením při stavbě kultivátoru. Přístroj není závislý na elektrické zásuvce, a pokud máte po ruce výkonný motor (více než 4 litry), můžete si jej pořídit. с., pak má motokultivátor všechny předpoklady přerůst v jednonápravový traktor).

vyrobit, motorový, kultivátor

Vezměte prosím na vědomí! Mnoho lidí nerozlišuje mezi motorovým kypřičem a jednonápravovým traktorem. Jsou si opravdu podobné, ale motokultivátor je mnohem menší a bez vývodového hřídele. Kromě toho je možné přepravovat náklad a osoby na motorovém kypřiči s přívěsem, zatímco na motorovém kypřiči není možné přepravovat náklad a osoby na přívěsu.

Elektrický kultivátor s vlastními rukama je také vytvořen, ale je dobré jej používat pouze na malých pozemcích, kde nebudou žádné problémy s tím, jak vytáhnout kabel. Elektromotor je instalován, pokud je k dispozici třífázová síť, a výkon motoru by neměl být nižší než 2 kW.

Ve skutečnosti není design a funkčnost zařízení, které se shromažďuje, tak zásadní jako typ motoru, protože nejprve je třeba jej vybrat. Pokud máte nápad nebo řešení, co a jak vyrobit kultivátor, zde je několik užitečných informací.

Motor

Někteří lidé si při stavbě podomácku vyrobeného kultivátoru vystačí s pohonem skútru nebo mopedu. Pro konstrukci výkonnějšího jednonápravového traktoru však výkon motoru mopedu nestačí. Vyžaduje silný dieselový motor o výkonu 16-18 koní z motocyklu. Je „upravena“ na potřebné parametry, ale někdy je nutné ji modernizovat. Nádrž na plyn je upravena ze skútru.

Motor je nejprve přestavěn na aktivní systém chlazení vzduchem, aby se zdokonalily technické parametry stroje. Toho lze snadno dosáhnout pomocí 12voltového elektromotoru s malým železným oběžným kolem. Mimochodem, ventil je nahrazen pádlovým ventilem, který usnadňuje startování, zvyšuje trakci a snižuje spotřebu paliva.

Po přípravě motoru jej namontujte do pevných svorek. Jsou předem přivařeny k přední části rámu vlastnoručně vyrobeného stroje a poté bezpečně připevněny šrouby (celý postup je ukázán na videu).

READ  Jak vyrobit reverzní převodovku na rumpálu

Ujistěte se, že svorky zakrývají výstupní hřídel vznětového motoru traktoru a pevně ji drží na místě.

Připevněte páku k ovládací páce spotřebiče, kterou lze snadno vyrobit ze železné tyče přivařením koule na její konec. Nastavte délku rukojeti tak, aby byla v dosahu, když stojíte za rukojetí kypřiče nebo motorového kypřiče.

Poté se z dostupných materiálů, jako jsou plechovky a kovové trubky, sestaví vzduchový filtr vlastní výroby. Poté připravte palivovou nádrž vlastnoručně vyrobené pohonné jednotky. Může být vyroben z jakéhokoli uzavřeného kontejneru nebo z poškozeného postranního vozíku.

Sekačka

Existují rotační a segmentové sekačky. Rotační sekačky mají jednoduchou konstrukci. Pracovní částí jsou kotouče s integrovanými lopatkami. Více nožů zvětšuje pracovní plochu. Pokud rozdělíte rotační sekačky podle typu sečení, získáte typy:

Mezi ostatními vynikají sekačky pro motorové kypřiče:

Při nákupu sekačky pro některý z výše uvedených traktorů mějte na paměti:

Za zmínku stojí také segmentová sekačka. Dobře funguje na rovině i v náročném terénu. Skládá se z rámu a řezných částí upevněných mezi dvěma tyčemi. Jezdí na elektrický rumpál. Montáž na jednonápravový traktor vpředu. Řezné prvky mají v konstrukci prsty. dvě desky, z nichž jedna je v neustálém pohybu, zatímco druhá zůstává nehybná. Tyto desky stříhají trávu jako nůžky.

Proč jsou ježci potřební

Ježci pro zpracování brambor na brázdu

Ruční pletí brambor kuželovitými ježky vyžaduje větší úsilí, proto je lepší je připojit k motorové jednotce. Zjednodušený design usnadňuje práci. Pro ruční pletí používáme ježky na brázdu. Na kusu trubky o délce přibližně 250 mm a tloušťce 150-200 mm jsou přivařeny hroty. Konstrukce je upevněna pomocí hřídele a dvou ložisek na kovovém držáku, ke kterému je připevněna rukojeť. Ježky si můžete vyrobit sami, ale můžete si je také koupit v obchodě. Tovární provedení se obvykle skládá ze sady ozubených kol s 5 až 6 trny, která jsou namontována na hřídeli s ložiskem. Délka každého řetězového kola je 60 mm. Vzdálenost mezi řetězovými koly je přibližně 40 mm.

Ručně ovládaní ježci, ať už koupení nebo podomácku vyrobení, se jednoduše kutálejí po řádku brambor sem a tam. Hroty vytrhávají plevel z kořenů, kypří půdu a samotné brambory zůstávají nedotčené.

Pozor! Někdy si prodejci motocyklů vyrábějí vlastní ježky, což značně zvyšuje náklady. Pokud je možné vyrobit plečku vlastníma rukama, je lepší vzdát se možnosti nákupu

Vyrobíte mechanismus se správnou velikostí pro vaši oblast

Pokud máte možnost plít brambory vlastníma rukama, je lepší je nekupovat. Sestavíte stroj správné velikosti pro vaši oblast.

Ježci na ložiscích při pletí brambor

Ježci na brambory na ložiskách jsou určeni k pletí a peletování brambor a zeleniny vysazených v řádcích 60 až 90 cm. Používají se při počátečním klíčení a po pozemní kultivaci. Procházkou mezi řádky vyhrabáváte všechny druhy plevele, kypříte půdu, okysličujete ji a zároveň zaséváte zeleninu. Výhody. ložisková jednotka, třípolohové nastavení úhlu.

READ  Jak správně nasadit hroty kultivátoru

Rotační váhy na brambory

Ježci jsou určeni pro předosevní a povýsadbovou kultivaci brambor a dalších okopanin. Ježci jsou odpleveleni, okopáni a okopáváni. Plečka je kompatibilní se všemi typy meziřádkových kultivátorů pro traktory a kypřiče.

Plečkování brambor ježky je časově nejméně náročný proces, v jednom průchodu se provádějí tři operace: plečkování řádků, doplňování půdy a kypření záhonů. Velkou výhodou rotačních kypřičů je jejich univerzálnost, lze jimi vybavit téměř jakýkoli kultivátor nebo kypřič, aniž by se měnila jejich konstrukce.

Pěchy pro meziřádkovou kultivaci obdělávají řádky mezi 50 a 75 cm.

V tomto videu se můžete podívat, jak se pleje ručně vyrobený ježek.

Výroba polního postřikovače pro motorový kypřič

Domácí postřikovač pro motorové kypřiče je nutný, pokud plocha pěstovaných plodin přesahuje 20 hektarů. Taková práce je velmi obtížná a může trvat celý den. Mechanizace tohoto procesu ušetří mnoho času a úsilí.

K výrobě postřikovače budete potřebovat:

 • svařovací stroj;
 • úhlová bruska;
 • úroveň;
 • elektrickou vrtačku;
 • páječka pro polypropylenové trubky;
 • Profilované nebo kruhové vodovodní trubky;
 • plastový nebo ocelový sud o objemu 80-100 l
 • široká pneumatická kola;
 • plastové trubky;
 • gumová hadice;
 • trysky nebo niple z pohárů kol.

Sestavte domácí postřikovač v tomto pořadí:

 • Výroba rámu. Jeho rozměry musí být přizpůsobeny velikosti kontejneru. podvozek je připevněn k rámu. Pro dobrou průjezdnost jsou nutná alespoň 4 kola. Pokud nemáte kolečka, vyrábí se široké hliníkové podběhy.
 • Plastový nebo ocelový sud je umístěn na rámu a nádoba je připevněna. K tomu se používají distanční podložky a kabelové stahovací pásky. Do nádrže jsou vyvrtány otvory pro tlakové hadice. Utěsnění trysky nádrže.
 • Držák pro čerpadlo je vyroben. Nejlepší je zvolit model, který je poháněn kloubovým hřídelem (řemenový pohon) nebo elektřinou (generátor na kultivátoru).
 • Zavlažovací systém je sestaven. Zhotovte pevnou nosnou konstrukci z ocelových profilů. Plastové trubky se k němu připevňují pomocí kabelových stahovacích pásků nebo plastových spojů. Ventil nadměrného tlaku a trysky jsou namontovány.
 • Všechny díly se smontují dohromady a zkontroluje se kvalita spojovacích prvků a těsnost spojů. Nádrž na vodu se naplní vodou, přístroj se otestuje v různých režimech a provede se konečné nastavení a seřízení.
vyrobit, motorový, kultivátor

Ruční postřikovač stojí za námahu už v první sezóně. Díky této sestavě je zahrada zavlažována rychle a efektivně.

O konstrukci motorového kypřiče

Přečtěte si, který jednonápravový traktor je nejlepší.Abychom lépe pochopili, jaký je princip domácího kypřiče a jeho dalších součástí, je třeba se podrobně zabývat konstrukcí kypřiče jako prostředku malé mechanizace. Tato jednotka se tedy skládá z několika základních pohonných jednotek:

Motor

Standardní spalovací motor používaný jako hlavní hnací síla motorových kypřičů. V závislosti na typu a značce kultivátoru, např. Caiman Vario, Patriot Ural, Texas, Pro Arab, Crosser, VIKING, Forza, se může lišit použitý motor:

 • čtyřtaktní benzínový motor. Tento motor se používá pro jednotky lehké a střední třídy.
 • Dieselový čtyřtaktní motor. Tento typ motoru se používá u těžkých a výkonných kypřičů určených pro práci v nejtěžším terénu.

Další informace o vznětovém motoru v powerpacku naleznete v části

Samozřejmě lze nalézt i dvoutaktní motory, ale ty se používají spíše ve starších modelech motorových bloků, které jsou z hlediska trakčního výkonu výrazně horší než čtyřtaktní motory. Většina spotřebitelů však dostává přesně 4taktní motory na benzín. V jejich konstrukci jsou zahrnuty následující systémy:

 • Systém odpovědný za zásobování palivem. Palivová nádrž, karburátor, vzduchový filtr a palivová hadice.
 • Mazací systém, který provádí mazání dílů, které se o sebe třou.
 • Startér, který zajišťuje tah klikového hřídele.
 • Chladicí systém, který odvádí teplo z bloku válců motoru pomocí proudění vzduchu.
 • Systém zapalování, který vytváří zapalování zapalovací svíčky.
 • Systém časování, který vstřikuje směs vzduchu a paliva do válce motoru a odvádí výfukové plyny.
READ  Jak vyměnit řetěz na kultivátoru

Je důležité, aby se motor prodával se všemi hlavními pracovními systémy, což výrazně zjednodušuje proces výroby domácího motorového kultivátoru.

Převodovka

Hlavní funkcí převodovky je přenos točivého momentu z motoru na základnu kol, jakož i regulace otáček a změna pohybu stroje. Zahrnuje několik provozních jednotek: převodovku, spojku, převodovku a diferenciál (ne všechny modely jej mají).

Přenos může být několika typů:

Klasický typ převodovky se používá u těžkých výkonných kypřičů a skládá se z kuželových a čelních ozubených kol.

Jiné typy převodovek se používají u lehkých a středně těžkých kypřičů. Bez ohledu na typ převodovky má kloubový hřídel, který přenáší točivý moment na pracovní části stroje.

Pokud jde o spojku, může být různých typů:

 • V podobě převodovky s klínovým řemenem. Podstatou procesu je páka spojky, která napíná nebo povoluje řemen a přenáší nebo zastavuje přenos točivého momentu z motoru na převodovku.
 • Jednolamelová nebo vícekotoučová spojka, suchý nebo mokrý typ.
 • kuželová spojka.

Většina kvalitních kultivátorů Sadko, Don, Huter, Pro, LANDER, Champion, Carver používá druhý typ spojky, který je nejspolehlivější.

Běžecké vybavení

Podvozek zahrnuje nejen samotný rozvor, ale také rámovou konstrukci, na které jsou tato kola připevněna a kde jsou umístěny hlavní pracovní jednotky kráčejícího traktoru.

Modernější modely motorových kypřičů mají proměnnou vzdálenost mezi oběma koly, což umožňuje nastavit velikost rozchodu kol motorového kypřiče.

K dnešnímu dni existují dva typy kol. pneumatická a kovová s drážkami.

Hlavní ovládací prvky

Ovládací prvky ramene kypřiče jsou umístěny na rameni kypřiče a slouží ke změně rychlosti a směru jízdy. Mezi ovládací prvky patří:

Není zde sedadlo pro člověka (jako v modelu Saljut), takže stroj ovládá člověk sám.

Blok: 2/5 | Počet znaků: 4301

Sestavení vlečných ramen pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Potřebujeme úhlovou brusku, svářečku a materiály uvedené na obrázku. Chcete-li sestavit závěs pro motorový kultivátor vlastníma rukama, musíte namontovat ložisko na poloosu. Pak se uprostřed ráfku kola automobilu připevní deska ve tvaru čtverce. Je dimenzován tak, aby každý roh dosáhl na okraj kotouče. Připevněte jej pomocí šroubů a předvrtaných otvorů.

Připevněte poloosu k desce z vnitřní strany ráfku a poté ji zahákněte. Vezmeme ocelový roh (lze jej zakoupit), nařežeme jej úhlovou bruskou a svaříme každé dva segmenty k sobě svárem, čímž získáme malé a pevné rohy. Poté se přivaří ke kolu ve vzdálenosti 15 cm (hodně záleží na velikosti kola. viz obrázek níže). ilustrace).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS