Jak vyrobit reverzní převodovku na rumpálu

Jak couvat s traktorem bez zpětného chodu

Co je jednonápravový traktor podle sítě? Je to stejný traktor, ale miniaturní. Je také jiný. jedná se o jednonápravový traktor, jehož zadní nápravu řídí osoba s řídítky na řídítkách. V sovětských dobách nebyly tyto stroje žádané, protože člověk mohl za malý nebo žádný poplatek využívat kolchozní stroje k orbě vlastní zahrady. Kdo to neví. tehdy žádné problémy s palivem nebyly. Když kolchozy upadly v zapomnění, bylo takové vybavení žádané, protože výrazně usnadňovalo hlavní zemědělské práce na relativně malých pozemcích. Nízká hmotnost, vysoká manévrovatelnost a možnost používat téměř stejnou sadu přídavných zařízení jako u traktorů jsou hlavními výhodami jednoosých traktorů a jejich odrůdy. motorových kypřičů, u nichž jako kola slouží kypřič, kultivátor nebo jiné přídavné zařízení podobného typu. Když k tomu připočtete výrazný cenový rozdíl oproti traktorům, a to i malým, pochopíte, proč jsou tyto stroje u soukromých majitelů velmi oblíbené.

Stejně jako jiné samohybné nářadí je i kypřič vybaven převodovkou, která umožňuje nastavit rychlost práce na pozemku. Mnoho modelů je také vybaveno zpětným chodem pro snadné manévrování. Řada motorových kypřičů je však k dispozici i bez zpětného chodu. Pokud se musíte otáčet ve stísněných prostorech, je nutné tyto stroje otáčet ručně. Pokud je hmotnost rumpálu nízká, 30-40 kg., to není problém. Naši domácí zemědělci však dávají přednost těžším strojům. ty si poradí s jakýmkoli typem půdy, včetně těžké. Manévrování s motorovým rumpálem, který váží sto kilogramů, však není úkol pro fyzicky slabé lidi. Proto se mnozí majitelé těchto strojů rozhodnou po roce nebo dvou provozu své kultivátory sami přepracovat.

Pokud si myslíte, že se jedná o úkol, který vyžaduje zvláštní technické dovednosti, máte pravdu jen zčásti. Ano, jsou vyžadovány technické znalosti, které vám budou poskytnuty. Zbytek závisí na tom, zda máte ruce rovné nebo zakřivené. Ale protože pracujete na zemi, lze předpokládat, že na tom není nic špatného. Přejděme tedy k vyšetřování.

Typy poruch převodovky a způsob jejich odstranění

Pokud mechanismus automatické převodovky přestane fungovat normálně, mohou se vyskytnout následující typy závad:

  • Kinematická vazba v převodovce je narušena.
  • Samovolné zařazení nebo vyřazení rychlostních stupňů.
  • Únik oleje z hřídele řazení.
  • Porucha odpojovacího mechanismu polonápravy.
  • Žádné řazení.
  • Zaseknutí převodovky.

Pokud je kinematický spoj uvnitř převodovky porušen nebo je rozbité řetězové kolo ve skříni, je nutné převodovku demontovat a vyměnit problematické řetězové kolo.

Příčinou úniku oleje na hřídeli řazení může být nadměrné množství oleje v převodovce, zkontrolujte hladinu oleje. Pokud dojde k porušení svarového spoje pastorku, lze blok hřídele vyměnit demontáží převodovky.

Po vypuštění přebytečného oleje je třeba zkontrolovat stupeň opotřebení pracovní hrany olejového těsnění na hřídeli řazení, rozebrat převodovku a díl vyměnit.

vyrobit, reverzní, převodovku, rumpálu

Poté zařaďte první rychlostní stupeň a utáhněte upevňovací šrouby desky.

Například po zhotovení minitraktoru vlastníma rukama je nutné sledovat správnost nastavení pohonu změnou napětí lanka pro kontrolu oddělení poloosy.

Chcete-li opravit poškozenou součást pohonu poloosy uvnitř převodovky, rozeberte převodovku a vyměňte poškozené díly.

READ  Jaké mazivo použít pro převodovku úhlové brusky

Pokud zjistíte zlomenou pružinu nebo opotřebované držáky řadicí páky, je třeba poškozené díly vyměnit seřízením řadicí páky.

Pokud chybí, může dojít ke zničení řadicí páky nebo k ustřižení závitové části řadicí páky. Po demontáži převodovky je třeba vadné díly vyměnit.

Pokud nedochází k řazení, je nutné převodovku demontovat a vyměnit opotřebovanou řadicí vidlici. Pokud je příčinou zaseknutí převodovky přetržení řetězu, rozeberte převodovku a řetěz vyměňte.

Jak zvýšit rychlost propojení?

Existují dva způsoby, jak zvýšit rychlost motorového kultivátoru:

Nejprve se zamysleme nad tím, jak výměna kol pomáhá zvýšit rychlost kultivátoru. Téměř všechny modely mají standardní rozměry pneumatik 57 cm. Při výměně lze namontovat pneumatiky s 1,2násobným průměrem. Obvykle se používají kola o průměru 70,4 cm. Navzdory malému rozdílu se rychlost kráčejícího traktoru výrazně zvýší. Pokud oblouky, do kterých se pneumatiky vkládají, umožňují vložit kola s větším průměrem, můžete zkusit přidat centimetry.

Pokud se k obdělávání půdy používá traktor na zpracování půdy, je traktor vybaven tažným nářadím. Jedná se o kola s ocelovými pláty, které se přichytí k zemi nebo sněhu. Můžete si je koupit ve specializovaných obchodech nebo si postavit vlastní. Jejich velikost má také vliv na rychlost jízdy jednotky.

Závislost minitraktoru na převodovce

Jednonápravový traktor je navržen tak, aby majitelům půdy usnadnil práci. Pro bezproblémový a spolehlivý provoz, orbu, vytahování listí a suché trávy a sázení potřebujete dostatek výkonu a rychlosti. Chcete-li zjistit, jak se reverzuje motorový kultivátor, musíte se seznámit s jeho konstrukcí a úkoly, které musí plnit.

Zpětná redukční jednotka se nazývá zpětná škrticí klapka. Montují se do všech moderních, vzduchem chlazených benzinových a naftových strojů. Tento doplněk umožňuje bezpečnou práci s těžšími břemeny, jako je vykopávání brambor, kultivace těžké půdy nebo orba. Díky tomuto vývodovému hřídeli je možné zvýšit výkon a zabránit prokluzu dvojkolí.

Výkon by měl být zvolen podle velikosti plochy:

Pro větší pozemky se volí výkon vyšší než 7 litrů.с. Instalační schéma zahrnuje převodovku pro minitraktor, je namontována na hnací hřídeli, kde vedle jedné strany je převodovka a na druhé straně spojková souprava. Představují ji ozubená kola, která jsou vzájemně propojena pomocí převodového soukolí. Reverzibilní převodovka umožňuje nastavit potřebné otáčky. Pokud se rozhodnete postavit si ho sami, musí být robustní a odolný vůči namáhání v náročném terénu.

Přečtěte si také: Kolik zdvihů má motor

Tuto jednotku si můžete jednoduše vypůjčit z jiného zařízení. motocyklu nebo minitraktoru. Je důležité vzít v úvahu převodové poměry. Převodovka zpětného chodu na rumpálu je dimenzována na 1:4.62. Dodržení těchto hodnot zaručuje správnou funkci stroje: lepší jízdní a trakční vlastnosti a snížený přenos výkonu.

Všestranná jednotka

K výrobě univerzálního adaptéru je zapotřebí následující

Popsaný mechanismus se uplatňuje při realizaci základních zemědělských prací a nákladní dopravy. Adaptér lze dodatečně vybavit vytahovačem, brány, pluhem a brány na stromy. Univerzální adaptér obsahuje rám, oje, kola a sedadlo.

Aby se dosáhlo stabilní konstrukce a zabránilo se přetížení, je od počátku provedeno grafické znázornění pracovních částí a komponentů adaptačního mechanismu. Tvorbě vidlice a pouzdra je třeba věnovat zvláštní pozornost. Tato jednotka umožňuje plynulé otáčení vozíku. Rám je svařen z úhelníků a kovových trubek. Těleso může být vyrobeno ze železného plechu. Současně by měly být boční strany vyšší o 30 cm.

READ  Seřízení karburátoru Oleo-Mac Sparta 38

Závěs má podobu tyče (velikost 15 cm), která se instaluje do otvoru pro závěs přívěsu. Nevýhodou takového systému je rychlý rozpad. Pro snížení otěru je žádoucí, aby se závěs oje vybudoval. Dalším krokem je montáž sedadla. 80 cm odsazení rámu od přední části vozu. Poté se sedadlo upevní pomocí šroubů. Dalším krokem je otestování funkčnosti vyrobeného přídavného zařízení.

Jak vyrobit jednonápravový traktor vlastníma rukama z motoru planety

Celé přímé schéma bloku motoru se dokonale hodí pro motory, jako je Minsk (viz. Jednonápravový traktor vlastní výroby z motocyklu Minsk), Voschod a Muravi. Nejoblíbenějším modelem je samozřejmě Izh Planeta číslo 3. Aby bylo možné z tohoto modelu vytvořit motorový rumpál, je třeba provést drobné úpravy celkové konstrukce.

Motor musí být nuceně chlazen. Pokud jde o připojení, musí být provedeno na plný plyn prostřednictvím zapalování. Celkový výkon odpovídá osmnácti koňským silám. Stroj je vybaven zpětným chodem díky redukční převodovce.

PŘEČTĚTE SI, jak vlastnoručně vyrobit lištu pro motorový rumpál

Běžná rychlost je 70 kilometrů za hodinu. Minimální rychlost je 6 km/h. Maximální skutečná hmotnost, kterou lze přepravovat, je stanovena na 500 kilogramů. Tohoto efektu je dosaženo díky vozíku se dvěma zabudovanými torzními tyčemi.

Rám motorového kypřiče musí být přivařen ke kanálu. Motor lze připojit různými způsoby. Pro zvýšení výkonu motoru je k dispozici druhá kanálová hřídel. Palivová nádrž se umístí po těchto krocích. Po dokončení všech prací lze vytvořené vozidlo natřít a uvést do krásného vnějšího stavu.

Typy mechanismů

Z hlediska způsobu fungování a úkolů spadají všechny nástroje pro motorové kypřiče do několika kategorií:

K přesměrování rotační energie ze svislého pohonu do vodorovné roviny se používá úhlová převodovka s kuželovými koly (kuželový převod).

Snížení počtu otáček a zvýšení výkonu hnacího mechanismu zajišťují redukční převody nebo redukce pojezdu rumpálu. Jsou považovány za nejspolehlivější pro vzduchem chlazené vznětové nebo zážehové traktory. Díky tomu jsou ideální pro obzvlášť těžké práce, jako je orba těžkých půd nebo sklizeň brambor vyorávačem.

Pluh pro motorový kypřič

Převodová jednotka, která pluhu umožňuje zajíždět do půdy a vyjíždět z ní, se skládá z několika důležitých částí:

vyrobit, reverzní, převodovku, rumpálu

Do těchto částí se vkládá přímá pata odvalovací desky pluhu. Díky svým technickým vlastnostem se otáčí ve svislé rovině pomocí axiálních a pouzdrových spojů. Úhel otáčení se nastavuje pomocí šroubu s číslem M16. Nosník je přivařen k otočné patě. (Viz. Pluh pro motorový kypřič vlastníma rukama).

Na přímý hřeben je připevněn řezací nůž. Montuje se pomocí standardní upínací desky a dvou číslovaných šroubů M12 s univerzálními maticemi. Na přední část pohonné jednotky je připevněn držák ve tvaru V s pomocným kolečkem. Hlavním účelem tohoto prvku je lehkost tahu, nerušený zpětný pohyb.

Veškeré přímé ovládání nářadí, tj. rumpálu, se provádí pomocí rumpálu, rukojeti a dvou spojovacích tyčí.

Zvláštnosti převodovek na motorových blocích

Převodovka je nutností pro každou třídu motorových kultivátorů. I s tímto malým ručně ovládaným nástrojem není změna rychlosti rozmar. je to životní nutnost. Tato převodovka má také zpětný chod (reverzní převod), ale mnoho výrobců uvádí na trh modely bez zpětného chodu. tím je stroj levnější a bezpečnější.

READ  Jak řezat porcelánovou kameninu pod úhlem 45 stupňů

Existují různé způsoby přenosu otáčivého pohybu klikového hřídele motoru na nápravu motorového rumpálu:

  • Řemenový převod je považován za nejjednodušší a nejlevnější. Takový mechanismus se obvykle skládá z několika řemenic spojených řemenem. Oprava takového převodu je také jednoduchá, ale spolehlivost řemenového převodu je nízká. řemen se natahuje, prokluzuje, nakonec se opotřebuje a přetrhne. Těžká břemena pro něj nejsou vhodná, a proto se řemenový pohon používá u modelů s nízkým výkonem a nízkou hmotností;
  • Řetězový pohon je o stupeň vyšší. Nejčastěji se používá u traktorů: Není příliš drahý, je poměrně spolehlivý, dobře zvládá těžké náklady. Řetězový pohon se montuje na motobloky střední třídy, najdeme ho i na některých těžkých modelech;
  • Nejspolehlivější převodovkou pro malá zařízení je převodovka s pastorkem. Skládá se z několika ozubených kol různých tvarů, válcových nebo kuželových. Tento typ převodovky má mnohonásobně větší počet převodových stupňů než převodovka. Obvyklá hodnota pro těžké výkonné kypřiče je šest vpředu a pár vzadu. Taková převodovka je samozřejmě nejdražší a její porucha obvykle vyžaduje výměnu jednoho nebo více ozubených kol.

Mnoho výrobců tyto metody ve svých výrobcích kombinuje, snaží se přinést výhody některých převodů a vyhnout se nevýhodám jiných. Často se tedy vyskytují jednotky, které mají převodovku typu ozubeného kola (nebo řetězu) a převod je realizován řemenovým převodem. Tato metoda je vhodná, protože při přetížení je velmi pravděpodobné, že se řemen poškodí, ale převodovka zůstane nepoškozená.

Hnací ústrojí s hřebenem a pastorkem je poměrně běžné a jeho výhodou je slušná životnost.

Co se týče zpětného chodu, je politika výrobců zcela odlišná. Někteří výrobci vybavují i levné modely zpátečkou, jiní se snaží obejít bez zpátečky.

Obecně je možné postupovat podle logiky. Menší kultivátory s dvoutaktními motory a hmotností do 30 kg., lze otočit na místě bez velké námahy. Přítomnost zpětného chodu je zde tedy nadbytečná, vzhledem k tomu, že taková konstrukce je složitější, zvyšuje hmotnost a velikost výrobku a vytváří další složitosti při údržbě a opravách motorových kypřičů.

vyrobit, reverzní, převodovku, rumpálu

Těžké mulčovače určené ke kultivaci velkých ploch a těžkého terénu jsou něco jiného. S takovým nářadím se bez zpětného chodu obtížně manévruje, a proto jsou tyto modely obvykle vybaveny reverzorem. A nejoblíbenější a nejrozšířenější modely střední třídy. zde, dá-li Bůh. I stejný model může, ale nemusí mít zpětný chod.

Záleží také na typu převodovky: čelní a řetězové převody umožňují zpětné řazení při vypnutém motoru. A pokud použijete šnekovou převodovku, nebudete moci couvat, aniž byste museli couvat, ale budete muset v případě potřeby táhnout traktor s jednou nápravou zpět. Stroj o hmotnosti 50 až 80 kg vyžaduje velkou sílu a vytrvalost. Šnekové převody se naštěstí montují převážně do lehkých modelů, které se snadno zvedají a manévrují nebo otáčejí, i když je motor vypnutý nebo je převodovka zablokovaná.

Přesto je reverzní chod zřetelnou výhodou. Její absence výrazně snižuje funkčnost motorového rumpálu, a proto se mnoho majitelů rozhoduje pro přepracování převodovky pouze za účelem couvání motocyklu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS