Jak vyrobit sněhovou frézu z vyžínače trávy

Nástavce pro křovinořezy a vyžínače. rozšíření možností benzínového nářadí

Pokud máte benzinovou nebo elektrickou sekačku, není třeba se nadchnout pro její modernizaci. Ne vždy je možné vyrobit domácí sněhovou frézu ze strunové sekačky na trávu, a to z důvodu konstrukce stroje:

 • Nejprve se podívejte na výkon. Slabý motor se rychle zahřívá, potřebuje častěji odpočívat, sníh se vyhazuje na malou vzdálenost. Nejlepší volbou pro sněhovou frézu je travní fréza s minimálním výkonem 1,6 kW. S těmito údaji domácí sněhový pluh odhazuje sníh až do výšky 3 m.
 • Za druhé, pozornost je věnována konstrukci výložníku sekačky na trávu. Pokud je ohnutá, nemá cenu se ani pokoušet stroj použít k přestavbě. Točivý moment se v těchto výložnících přenáší pomocí ohebného kabelu. Mechanismus je velmi slabý a není vhodný pro běžné otáčení oběžného kola sněhové frézy. Sněhovou frézu lze sestavit pouze z travní sekačky s plochým ramenem.

Pokud všechny detaily křovinořezu splňují požadavky, vezměte si nástroj, podívejte se na výkresy, přistupte k modernizaci jednotky vlastníma rukama.

Jak z vyžínače trávy udělat sekáček na led?

Výroba křovinořezu ze strunové sekačky se skládá ze dvou fází. sestavení převodovky a vytvoření šneku. Ke každému z nich je třeba přistupovat velmi zodpovědně, protože na něm závisí funkčnost a účinnost improvizovaného zařízení.

Výběr a montáž převodovky pro motorový kultivátor

Prvním krokem při výrobě křovinořezu je výběr a montáž spolehlivé převodovky. Všechny redukce se dělí na několik typů. V závislosti na počátečním směru pohybu pracovní části se rozlišují následující typy reduktorů:

 • převody, u nichž se vestavěný výstupní hřídel pohybuje ve směru šipky;
 • převodovky, u nichž výstupní hřídel běží proti směru hodinových ručiček;
 • Oboustranné převody;

Vrtačka na trávu je nejlépe vybavena reverzibilní převodovkou. Umožňuje bezproblémové vyjmutí nástroje, pokud se zasekne v zemi nebo ledu.

Pro sestavení reverzibilního reduktoru si musíte připravit

Kromě předběžné přípravy prvků bude výrobce nůžek na živý plot potřebovat schéma. Musí být uvedeny přesné rozměry všech použitých dílů a mechanismů.

vyrobit, sněhovou, frézu, vyžínače

Po přečtení schématu můžete začít pracovat na převodovce.

Postup by měl být následující:

 • Výstupní hřídel motoru musíte nejprve připojit ke šnekové hřídeli použitého vrtacího motoru;
 • Následuje instalace pružné spojky nebo pevné spojky. První možnost je vhodná pro motor, který generuje silné vibrace. Pružná spojka je navržena tak, aby snižovala vibrace způsobené klikovým hřídelem motoru a vrtnou soupravou;
 • Poté připojte šnekový hřídel a dvouřadý pastorek. Jejich spodní část musí být předem vybavena rovnými hroty;
 • Při výrobě převodovky musí být mezi díly ponechán otvor pro nerušené mazání;
 • Na závěr této práce zbývá nastavit úhlovou rychlost kuželového kola. Je třeba vybrat a sladit ozubená kola s odpovídajícími rozměry.
READ  Jak vyrobit reverzní převodovku na rumpálu

Díky těmto opatřením získá výrobce spolehlivou jednorychlostní převodovku s nejjednodušší možnou konstrukcí. Mechanismus přenáší výkon z hřídele motoru vyžínače na hřídel nářadí kultivátoru za všech provozních podmínek.

Vlastní výroba šneku

K sestavení šneku na led z motorového kultivátoru bude výrobce určitě potřebovat šnekový mechanismus. Má tvar vrtule a slouží v zařízení k řezání země nebo ledu a následné přípravě otvorů. Pro výrobu nejjednoduššího šneku musí výrobce prostudovat výkresy mechanismu. Ty zajistí efektivní a robustní sestavu, která úspěšně odolá namáhání.

Kromě přečtení plánů si budete muset připravit také následující položky:

Pokud používáte šnek na led k vytváření otvorů v tvrdé, kamenité půdě, je třeba zpevnit kov pro sestavu šneku. Zabraňuje deformaci kovu při vrtání.

Například šroub nebo rotor je pro střihač lepší volbou

Při výrobě sněhové frézy z travní sekačky existují dvě možnosti instalace pracovního mechanismu: šnek a rotor. Vysvětleme si rozdíly mezi jednotlivými konstrukcemi a jejich výhody a nevýhody.

Šroub překonává rotor, pokud jde o účinnost. Mechanismus se skládá z kruhových lopatek. Obracejí a řežou i zatuchlé, mokré a zmrzlé obilí. Cívky ve spirále tlačí nahromaděnou hmotu do středu tělesa, kde ji lopatky vytlačují ven přes deflektor. Pokud je připojena k vyžínači trávy, může odhazovat sníh až 3 metry do strany. Mějte však na paměti, že šnekový mechanismus velmi zatěžuje motor. To platí zejména při odklízení tvrdého sněhu. S tímto nástavcem lze používat pouze výkonné vyžínače trávy.

Vzhledem ke konstrukci šneku je obtížné vyrobit šnek svépomocí. Vzdálenost mezi jednotlivými cívkami musí být přesně změřena. Pokud je jiná, hrablo na sníh se při práci hází ze strany na stranu. Je třeba ještě hodně soustružit. Šnek se otáčí na ložiskách, proto je třeba vyfrézovat čepy a náboje. Případně si můžete v obchodě koupit šnekovou lopatu a doma ji přizpůsobit vyžínači.

Výkresy vyžínačů trávy a sněhových fréz

Na internetu, vyložil plány sněhové frézy z vyžínače trávy s vlastníma rukama, které se používají při výrobě trysek. Není nutné kopírovat vše. Výkres slouží jako základní náčrt. Rozměry se mohou lišit, protože dostupné materiály nemusí odpovídat.

Sněhovou frézu lze libovolně vylepšovat. V závislosti na výkonu vyžínače se pracovní záběr zvětšuje nebo zmenšuje. Pohyb sněhové frézy na lyžích nebo kolech. Ovládací rukojeť je obvykle na rameni vyžínače, ale můžete si vlastníma rukama přizpůsobit samostatnou, pohodlnější rukojeť.

Šroubový převod je považován za nejsložitější model. Čepel je vyrobena ve tvaru šroubů. Při otáčení je sníh shrabován do středu těla sněhové frézy a rotujícím nožem je vyhazován přes deflektor.

Tip! Šroubové nástavce jsou výkonnější než rotační modely, ale nejlépe se používají s výkonným vyžínačem.

Pro začátečníka je snazší postavit rotační konstrukci vlastníma rukama podle výkresu. Pokud výkon vyžínače na trávu stačí, sněhová fréza se změní na dvoukolový nebo čtyřkolový stroj. K ovládání je nainstalována praktická rukojeť ve tvaru písmene U. Je vybaven ovládáním vyžínače a větší palivovou nádrží pro nepřetržitou práci.

READ  Polymerové hliněné nástroje to dělají sami

Šnek nebo rotor. co je lepší pro vyžínač trávy?

Při sestavování domácího sněhového frézy si můžete vybrat pracovní mechanismus, kterým je šnek nebo rotor. Obě se od sebe liší svou konstrukcí a mají své silné a slabé stránky.

První možnost je z hlediska účinnosti výhodnější. Šnekový mechanismus má vrtulové lopatky, které při otáčení jemně prořezávají i tvrdý a uježděný sníh. Spirálové cívky posouvají rozmělněný sníh směrem ke středu tělesa, odkud jej lopatky tlačí do deflektoru. Pokud je tato sněhová hlava namontována na travní sekačce, může nářadí odhazovat sníh až do vzdálenosti 3 metrů. Upozorňujeme, že šnekový mechanismus velmi zatěžuje motor stroje, zejména při odklízení tvrdého sněhu. Používejte pouze sekačku na trávu, která je dostatečně výkonná pro náročné podmínky.

Šroubová konstrukce ztěžuje výrobu takového nástroje z místních zdrojů kvůli složité konstrukci šnekového mechanismu. Je třeba přesně změřit každou jednotlivou cívku prvku. Při konstrukci stroje je nutné provést mnoho soustružnických operací ručně. Protože je šnek poháněn ložisky, je třeba přebrousit náboje a čepy. Kvůli těmto komplikacím si mnoho majitelů strunových sekaček kupuje hotový šnekový rotační nástroj a připojuje jej ke své stávající strunové sekačce.

Rotační mechanismus je díky své snadné montáži srovnatelný se šnekovým mechanismem. Jeho mechanika zůstává ve výrobním procesu z velké části nezměněna. Hlavní nevýhodou rotoru je, že jej lze použít pouze k odklízení sypkého sněhu. Je to proto, že ubalený sníh a rozbředlé kusy ledu mají tendenci uvíznout uvnitř šneku a zaseknout se mezi lopatkami.

Mechanika sněhové frézy s vyžínačem trávy může být jakákoli, ale ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, nezapomeňte, že používaný vyžínač trávy není od počátku určen pro tak vysoké zatížení. V souvislosti s tím při používání domácí sněhové frézy nezapomeňte dělat přestávky, aby se motor a další prvky stroje mohly ochladit.

Jak vyrobit sněhovou frézu na trávu. postup výroby

Než začnete pracovat na sněhové fréze, měli byste se důkladně připravit a provést potřebné nákresy. K výrobě sněhové metly budete potřebovat:

Schéma výroby sněhové frézy ze strunové sekačky by mělo být co nejpřesnější. Jedině tak lze vyrobit spolehlivý sněhový pluh, který dlouho vydrží a vydrží.

vyrobit, sněhovou, frézu, vyžínače

Postup pro výrobu domácí sněhové frézy ze strunové sekačky je následující:

 • Na začátku je nutné vytvořit tělo jednotky. Vyřízněte otvor v ocelové základně bubnu a poté vložte převodovku. Z ocelového bubnu odřízněte asi 50 cm po celém obvodu. V krajní části výrobku musí být vytvořen široký otvor pro vhazování sněhových hmot;
 • Dalším krokem je výroba disku. Za tímto účelem vezměte pevný plech a přivařte k němu lopatky. Chcete, aby výsledkem byl výrobek, který se podobá vrtuli. Je velmi důležité správně ohýbat nože, protože od toho se odvíjí účinnost sněhové frézy od vyžínače trávy. Čím více nožů vyrobíte, tím lépe a rychleji bude vaše sněhová fréza pracovat;
 • Dalším krokem je výroba sněhového deflektoru. Ze zbývající oceli ustřihněte proužek a ohněte jej do tvaru půlměsíce. Na obou stranách výrobku je nutné navařit bočnice, které nedovolí vypadávání sněhu;
 • Dalším krokem je zhotovení škrabky a její přivaření ke spirále, kterou bude procházet sněhová hmota. Pro škrabku by měla být použita ocel. Rozměry prvku musí odpovídat velikosti spodní části hlemýždě;
 • Pro plynulý pohyb sněhové frézy z travní sekačky musí být na spodní straně jejího těla připevněna pevná ocelová deska nebo musí být přivařen příčný nosník a na obou jeho stranách připevněna kola;
 • Poté je třeba nad otvor, ze kterého bude sníh vyhazován, přivařit sněhový deflektor. Nejlepší je, když můžete nastavit polohu sněhového deflektoru. Tímto způsobem můžete měnit směr padání sněhu;
READ  Jak vyrobit výkonnou baterii pro úhlovou brusku

Podle tohoto algoritmu snadno sestavíte spolehlivou a účinnou travní frézu, která si snadno poradí i s mokrým a zasněženým sněhem.

vyrobit, sněhovou, frézu, vyžínače

Sněhové kladivo je sněhový pluh vyrobený z úhlové brusky

Úhlová sněhová fréza je postavena na bázi dřevěných saní, ke kterým je připevněn zbytek stroje. Je vybaven deflektorem, rotorem a krytem. Vpředu je připevněna ocelová deska ve tvaru lopaty. Úhlová bruska slouží jako pohon a je zodpovědná za otáčení kotouče.

Jak tento technický zázrak funguje? Obsluha tlačí sáně a odhrnuje sníh před sebou. Jakmile sníh dopadne na lopatu, dostane se na lopatky rotoru a je odhozen do strany.

Princip fungování tohoto stroje je velmi podobný mechanickému hrablu na sníh, který zde popisujeme.

S čím a co vyrobit

Pro výrobu překližky potřebujete 20 mm na sáňky a rukojeť. Plech, 1-1,5 mm, použitelný pro výrobu hlavních částí stroje a hrablové lopaty. Kovové trubky s malou tloušťkou. Poloautomatický svařovací stroj. Vrtačka, přímočará pila a ruční nářadí.

Začněme s výrobou základu. Dva kusy materiálu o rozměrech 610 x 100 mm s jednou hranou naříznutou pod úhlem 45 stupňů. Pro spoj jsou potřeba dva kusy překližky o rozměrech 370 x 50 mm.

Vyrobte další díl 370 x 100, ve kterém je půlkruh rozřezán na rozměry korpusu. Plošiny jsou připraveny, nyní vyrobíme rukojeť

Jak používat domácí sněhovou frézu a pečovat o ni

Sněhová fréza vydrží dlouho bez nutnosti častých oprav, pokud se dodržují jednoduché zásady.

Specifika použití:

 • Plyn by měl být stlačen na maximum;
 • Aby se prodloužila životnost motoru a spojky, je lepší příliš často nesešlapávat plyn;
 • Vyhýbejte se tvrdým překážkám, které mohou způsobit deformaci lopaty;
 • Motor musí být před použitím stroje zahřátý;
 • Stroj může být naplněn pouze motorovým olejem pro danou sezónu. Před letní odstávkou musí být vypuštěna a těsně před provozní sezónou sněžného skútru nahrazena novou směsí.

Stroj skladujte pouze v suché místnosti, kde se nenamočí. Vlhkost způsobuje korozi a poškození kovových částí. Po dokončení práce očistěte lopatky od sněhu a nečistot.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS