Jak vyrobit těsnění pro motor sekačky na trávu

Materiál těsnění pro karburátor

Těsnění na mém karburátoru je velmi dobré. Přečetli jste si online názory na materiály. Z toho vyplývají následující závěry:- Paronit. normální není dobrý, protože.к. Muddy. Guma v nich se snadno rozpouští a paronit se mění v prach, který ucpává kanály karburátoru. Potřebujete pouze olejivzdorný PMB, PBM-1 nebo IBP-5 BC.- Metalasbest je skvělý materiál. Musí však být velmi hustá.- Hustá lepenka. všichni ji doporučují jako nejlepší náhradu za originální těsnění. Není však pružný a je vhodný pouze pro velmi hladké povrchy. A tělo starého karburátoru je 100% křivé. Nejméně 0,1 mm. Pokud můžete povrch vyhladit a obrousit, stačí lepenka. Jinak. paronit.

Zkoumání původních těsnění vedlo k následujícím závěrům: s největší pravděpodobností jsou vyrobena z hutného, vysoce kvalitního kovového azbestu smíchaného s černým plastem připomínajícím fluoroplast.

O víkendu jsem byl na místním bleším trhu. Žádný metalazbest jsem nenašel. Našel jsem toto:- Fibreboard 0,5 mm. velmi hustá černá lepenka. Nejlepší varianta. Vzal jsem si prostěradlo, méně mi nedovolili.- Vláknitá lepenka 0,3 mm. méně hustá světle hnědá lepenka. Zabralo půl běžného metru.- PTFE páska o tloušťce 0,5 mm je bílá o maximální tloušťce 10 cm. Pro spodní těsnění je ideální. Pro středová těsnění není dostatečná šířka. Potřebujete alespoň 12 cm. Mám 2 metry. Drahé. Určitě se bude někde v domě hodit.

PTFE páska byla testována pomocí fénu. Materiál snadno snese teplotu 150 stupňů a začíná se tavit při teplotě přibližně 230 stupňů. Je ideální pro sacharidy! Snadno se stříhá nůžkami na nehty.

vyrobit, těsnění, motor, trávu

Spodní těsnění tedy bude vyrobeno ze dvou materiálů. elektrotechnické lepenky a fluoroplastu.A prostřední je vyroben z dřevovláknité desky. Jen je třeba najít správné trubky, aby byly otvory rovnoměrné Za tímto účelem jsem našel a odložil starou teleskopickou anténu. Dnes večer to rozeberu, vyříznu a nabrousím trubky zkusím s nimi udělat díry. Možná ho dostanete!

Sečteno a podtrženo:Vzdal jsem se dřevovláknitých desek ve prospěch parobrzdného PMBFumlint pod tlakem a teplotou stále uniká. Jediným řešením je použití fluoroplastu striktně značky 4 (vysokoteplotní, od firmy Dupont) „Teflon“) a tloušťky 2-5 mm. Všimněte si, že zvedá karburátor a posouvá jeho uchycení.

Karburátor

Karburátor může být poškozený (prasklý) nebo může dojít k poškození těsnění karburátoru. Vyjměte karburátor a zkontrolujte jej, pokud je poškozený, vyměňte jej. Těsnění doporučujeme vyměnit v každém případě (při demontáži karburátoru).

Palivový filtr zabraňuje vniknutí cizích těles a nečistot do motoru. Pokud je váš stroj vybaven vnějším palivovým filtrem namísto vnitřního v nádrži, může být netěsný. Najdete ho jednoduše tak, že sledujete palivové potrubí od nádrže ke karburátoru a najdete tam malý filtr.

Zkontrolujte praskliny a těsnění palivového potrubí na vstupu a výstupu palivového filtru. Pokud se objeví známky netěsnosti, je třeba filtr vyměnit. Zkontrolujte, zda je na šipce vyznačen směr proudění paliva. Nechcete ho dát obráceně. Palivový filtr je běžně otevřený pro snadný přístup.

Kroky operace

Nejprve vyjměte karburátor. Rozeberte jej a odstraňte staré těsnění. Měli byste být velmi opatrní, abyste nepoškodili žádné součásti uvnitř karburátoru, a při všech pracích se vyvarovat prachu a nečistot. Kontaktní plochy je třeba pečlivě vyčistit. Staré těsnění nepoužívejte jako šablonu pro vyříznutí nového těsnění. Vyskytnou se nepřesnosti. Nyní analyzujte alternativy materiálů.

Kartonové těsnění

Abyste těsnění vyřízli přesně podle obrysu, naneste na vyměňované místo tenkou vrstvu např. tuku, inkoustu apod.д. Poté přiložte karton ke karburátoru tak, aby nedošlo k posunu obou částí. Je hotová, stačí ji jen vystřihnout. Nejlépe je odstřihnout část manikúrními nůžkami, není problém je sehnat. Potřebné otvory lze vyrazit trubkou, jejíž hrany musí být nabroušeny tak, aby nepoškodily vyráběný díl. Položte polotovar na jakoukoli rovnou plochu na dřevěný povrch, umístěte trubku na požadované místo a co nejsilněji do ní udeřte kladivem. Nebrání se potírání připraveného těsnění tmelem, ale jen trochu, jinak přebytečný tmel po montáži uvnitř plovákové komory vyteče.

vyrobit, těsnění, motor, trávu

Zvažte tloušťku nového dílu, a pokud je silnější než původní, upravte polohu plováku a překalibrujte karburátor na volnoběh. Samostatná výměna těsnění není nic složitého a nevyžaduje žádné finanční investice. Kartonu byla věnována zvláštní pozornost, nyní ve zkratce, co můžete snížit těsnění na karburátoru ještě.

READ  Oleo-Mac Lawn sekačka nevyvíjí obrat

Těsnění z paronitu

Paronit není špatná volba, ale od benzínu křehne, uvnitř se drolí a ucpává otvory karburátoru. Samozřejmě existuje i paronit odolný vůči benzínu, ale ne vždy a ne všude ho lze koupit.

Azbestové těsnění

Azbestové těsnění karburátoru

Pokud má vysokou hustotu, je velmi dobrým těsněním. Je však také poměrně vzácná, stejně jako pryž odolná vůči benzinu.

A na závěr několik užitečných tipů:

  • Správně namontované těsnění karburátoru má přímý vliv na spotřebu paliva a výkon motoru. Pokud se vyskytne jakýkoli problém, je třeba těsnění urychleně vyměnit.
  • Těsnění si můžete vyrobit z téměř jakéhokoli materiálu. Textolit také. Ke stříhání potřebujete pouze speciální nůžky.
  • Je snazší vyříznout z gumy jakýkoli obrys, ale obtížnější je to s otvory. Proto se obrobek pevně upne mezi desky a vrtá se vrtákem o správném průměru, aby se vytvořily požadované otvory.
  • Izolační podložka může být vyrobena z tenkého textolitu a dát je 2-3 krát silnější, než je nutné. To nemá žádný negativní vliv na tepelnou izolaci.
  • A pokud si v obchodě koupíte nové těsnění, měli byste se nejprve ujistit, že je to to, které potřebujete.

Pokud svému vozu věnujete náležitou pozornost, vyhnete se nákladným a časově náročným opravám. A pokud jste šikovní a pracovití, můžete toho hodně dokázat vlastníma rukama.

Co bude potřeba:

Abyste mohli distanční podložku vyrobit, musíte nejprve nakreslit její obrys v měřítku na čistý, nepomačkaný papír. Pokud je velký, musíte použít papír Watman. Nakreslí se vnitřní a vnější hranice těsnění a středová čára pro ořezávač mezi nimi.

Poté se papír otočí a na rubovou stranu se nakreslí stejné obrysy přesně proti nakresleným liniím. Důležité je, abyste se neodchylovali do stran, proto můžete do archu udělat několik průstřelů špendlíkem pro orientaci, abyste se při kreslení neminuli. Pokud je papír tenký, je obrys viditelný přes průhlednost světla.Poté se silikon nanese na hlavní stranu fólie se středovou čárou na obrázku.

Papír by měl ležet na hladkém, rovném povrchu. Pokud je těsnění potřeba pro nádobu na potraviny, používá se akvarijní tmel; pro běžné aplikace se používá standardní stavební silikon. Nanáší se v silné vrstvě přímo na nakreslenou středovou čáru s mírným přesahem. Není nutné snažit se ji rozetřít po celém obrysu podložky.Po nanesení silikonu je třeba v rozích papíru zhotovit distanční podložky odpovídající tloušťce požadovaného těsnění. Mohou to být podložky, mince atd.д.

Na silikon a distanční podložky se položí druhý list papíru a poté se přitlačí sklem, plochým, neprohnutým ocelovým plechem, dřevotřískou nebo čímkoli, co najdete po ruce. Je třeba přitlačit závaží, aby se silikon rozprostřel a klesl na distanční podložky. V této poloze nechte díl schnout 24 hodin.

Po vysušení se odstraní závaží a distanční podložky. Těsnění vystřihněte nůžkami podle obrysu nakresleného na zadní straně spodního listu.

Zbytky papíru odstraníme tak, že těsnění namočíme do vody a po nasáknutí celulózy jej jednoduše opláchneme.

Mokrý papír se třením prsty odrolí a oddělí se od silikonu. Po omytí lze čisté těsnění používat v souladu s určením.

Budete potřebovat

Nádoby, které se běžně používají v domácnostech, jsou sice stále použitelné, ale gumová těsnění, která již nejsou v obchodech k dostání, selhala. Tento problém je však dnes jednoduše vyřešen: gumu lze nahradit silikonem. Odstraňte staré gumové těsnění, očistěte a osušte obvodovou drážku a pomocí stříkací pistole vytlačte silikon do souvislé a rovnoměrné drážky, přičemž dbejte na to, aby pod ní nezůstal žádný vzduch.

READ  Jak účtovat cívku vyžínač pro trávu. Pokyny s krok za krokem Popis Jak vítřit cívku vyžínače pro trávu a sekačky na trávu

Poté silikonovou hmotu vyhladíme gumovou stěrkou, současně ji vtlačíme do drážky a vytvoříme mírný sklon směrem k okraji víka. Nakonec stejným tmelem odstraňte přebytečný silikon.

Za týden silikon zcela vyschne, pevně přilne k těsnění a stane se pružným, což zajistí těsnost při vysoké teplotě a tlaku.

Vyměňte těsnění kartonu

Vložení těsnění netrvá dlouho, ale musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili choulostivé vnitřní části karburátoru a zabránili vniknutí prachu a nečistot do plovákové komory.

Sadu těsnění karburátoru můžete zakoupit v obchodě s autodíly nebo si ji objednat z e-shopu. V druhém případě nemusíte stát ve frontě

Těsnění pro karburátory Solex jsou k dispozici samostatně v kartonech. V tomto případě budou náklady na opravu prakticky neutrální pro rozpočet.

Po vyjmutí karburátoru je třeba vyšroubovat pět šroubů, které drží kryt na místě. Poté se víčko sejme a plovák, který je upevněn čepem, se odstraní.

Kolík je třeba opatrně vyrazit z otvoru pomocí tenkého hřebíku a kladiva.

Po vyjmutí kolíku se plovák odpojí od jehly a zcela se odstraní. Staré těsnění lze nyní snadno odstranit z horního krytu karburátoru a na jeho místo nasadit nový kus lepenky.

Karburátor se poté znovu sestaví a namontuje v opačném pořadí, než byl demontován.

vyrobit, těsnění, motor, trávu

Utahování šroubů na karburátoru, které drží horní kryt, by mělo být prováděno rovnoměrně a křížem, aby nedošlo k deformaci a v tomto případě k možnému nasátí vzduchu do směšovací komory karburátoru.

vyrobit, těsnění, motor, trávu

Opravy sekaček na trávu. (změněno, doplněno).

Přijede sekačka na trávu s těmito příznaky: Rozjede se, ale nejede.Vytáhnout těsnění trvalo asi hodinu. Řekl jsem: No, pokud to maximálně popáté nenastartovalo, tak to zřejmě není v těsnění.))).Poslal jelena na pivo. Řekl, že cena opravy-souhlasil, i když to trvalo dlouho, než se otočit trysky)))).

Takže. Rozebrané stránky. Vyrobil jsem stahovák rotoru. K čemu potřebujete stahovák rotoru, když jen k jeho správnému vyjmutí? Ti, kteří píší y““Doporučuji ji nepoužívat: můžete zlomit tělo nebo prasknout rotor, ohnout čep a poškodit závit čepu )))).Postup činností při zjišťování závad na řetězové pile nebo řetězové pile „Spark“. Měla by být silná a startér by se měl rozbíhat hladce. Pokud nemáte jiskru, zkontrolujte drát (ON/OFF), samotnou svíčku a samozřejmě samotnou závadu. Magnetická část snímače cívky často přilne k rotoru kvůli poškozeným ložiskům. Při zpětné instalaci zapalovací cívky vložte mezi rotor a magnet cívky kousek proužku z vystřižené plastové láhve (abyste udrželi mezeru), která by měla být v rozmezí 0 až 0,5 mm.8 až 1 mm. Pak je ale zase třeba zajistit, aby se nezachytila o snímač. Pokud se i při 1mm mezeře objeví oděrky, může to být ložisky nebo samotným rotorem (může být křivý).Pokud je zapalovací svíčka neustále mokrá, je to známka toho, že je karburátor přeplněný! Není vhodné se do ní pouštět (bez znalostí). Všechno je tam velmi křehké a můžete napáchat spoustu škod. Raději ho vyměňte za nový.

Nenastartuje, zasekne se: Často dochází k nasávání vzduchu! Podívejte se na sací potrubí, je téměř celé z plastu! Časem se vytočí a praskne. Zkontrolujte také neporušenost těsnění, filtru a samotného válce (může být prasklý).Nejčastější příčinou jsou však opotřebované mazací podložky! Kontrola není obtížná: vždy se objeví únik oleje nebo vaTse v oleji jako na fotografii výše! Kontrolu můžete provést (pokud máte kompresor) tak, že ucpete vstupní/výstupní otvory, zda nedochází k netěsnostem, postříkáte těsnění oleje mýdlovou vodou a do klikové skříně fouknete stlačený vzduch.Vývodky můžete vyměnit bez rozebírání pouzdra, stačí jen vypáčit starou vývodku speciálním šroubovákem nebo pevným ohnutým drátem.Nový netlučte šroubovákem nebo nedej bože novým šroubovákem. Na vnější okraj naneste těsnicí hmotu a jemně ji vklepejte. Pokud je těsný, můžeme zvolit vhodný trn a lehkými tahy v oblasti kovového pláště nasadit na jeho místo náplň.Po demontáži je žádoucí zkontrolovat vůli ložisek.Pokud klikový hřídel odstraníte, nemá cenu měnit ložiska! Nejlepší je vyměnit celou sestavu! Ušetříte si nervy i sekačku)))).Pokud má slabý tah (žádný výkon), doporučuje se podívat se na pístní systém. K vyjmutí pístu potřebujete speciální nástroj (dlouhý šestihranný šroubovák).To je vše. Pokud si nevíte rady, neváhejte a napište.Při demontáži byla zjištěna závada, a to proražený obal (proražený skrz).Žlázy byly vyměněny. Instaluje se na dodatečný tmel (okenní tmel, velmi drahý a spolehlivý). Výměna všech těsnění.Všechny závitové spoje „sednout si“ Těsnění lze nahradit modrým anaerobním tmelem (LOCTAIT).Vše upraveno a spuštěno.A lidé, již chtěli vyhodit)))).Neztrácejte naději))).Hodně štěstí a zdaru vám všem.

READ  Gasmower pro vysokou trávu s vlastními rukama

Technologie oprav motorů. Těsnění. Výroba těsnění

Někdy je demontována pouze jedna jednotka a není výhodné kupovat sadu těsnění. Samostatná těsnění pro motory zahraniční výroby jsou v prodeji pouze v prodejních centrech, jsou drahá a je nutné na ně čekat týdny. Musíte si je vyrobit sami. Postup výroby těsnění vynalezli naši předkové, ale ne všichni jej znají. A ve skutečnosti lze jakékoliv, i to nejobtížnější těsnění (kromě CCB) vyrobit během několika minut. Díl se upne do svěráku nebo se položí na stůl plochou konektoru nahoru, položí se na něj těsnicí materiál a prstem se přitlačí přes diametrálně opačná místa v oblasti otvorů pro šrouby. označené otvory se vyrazí, materiál se znovu umístí na konektor a zajistí se pomocí šroubů skrz vyražené otvory Výroba těsnění

Nyní poklepejte malým kladívkem na vnější obrys dílu, abyste vyklepali vnější obrys těsnění Vyklepejte vnější obrys těsnění

Poté při zvedání těsnění nad součástí vyhledejte místa otvorů pro zbývající šrouby a označte je vyražením prsty. Odstraňte těsnění z dílu a propíchněte všechny otvory pro šrouby. Poté těsnění znovu nasaďte na součást a nařízněte podél vnitřního obrysu. Těsnění je nyní připraveno (obr. 3a a 3b).

Jednou z nejčastějších příčin netěsnosti je nesprávná montáž styčných dílů. Nezřídka se stává, že se šrouby nasazují jeden po druhém a ihned se dotahují, dokud nejsou všechny pevně utaženy. Styčné plochy mohou mít drobné nerovnosti, které mohou způsobit nesouosost při montáži a mohou vést až k rozbití dílů. Kromě toho může v důsledku poměrně velké tolerance umístění otvorů vzniknout u dílů následující problém. Vložili jste několik šroubů jeden po druhém a nyní zjistíte, že ten další nejde snadno zasunout a ty vzdálenější se do otvorů vůbec nevejdou. Z této situace existují různá východiska. Někdy pomocí vousů a kladiv, jindy uvolněním spojovacích prvků a posunutím dílu. Aby k tomu nedošlo, spojují se díly takto: nejprve se všechny šrouby zasunou do otvorů a zašroubují. Poté se šrouby utahují jeden po druhém, dokud se nedotknou montovaného dílu, a pak se šrouby utahují klikatým způsobem, který umožňuje jejich konečné dotažení. Zdá se to být jednoduché, ale kolik lidí je z toho nervózních?!

Seznam všech článků a několik slov o způsobech chování a komunikačních technikáchPřihlaste se, abyste o nic nepřišli

| Denial of responsibility | Contacts |RSS