Jak vyrobit výkonnou baterii pro úhlovou brusku

Jak vyrobit úhlovou brusku s akumulátorem vlastníma rukama

Nejzodpovědnější částí je nasazení ložiska na mírně opracovaný (vrtákem a pilníkem) stojan z podložky. desku počítače a zatlačte kabel na místo.

Demontujte krokosvorku a připevněte k ní ložisko pomocí podomácku vyrobené svorky. Připevněte kabel od rychloměru pomocí plastových stahovacích pásků.

Samotný motor spolu s relé se vejde do lahve s těsnicí hmotou (dutiny vyplňte kousky gumy). Navíc se upevňuje šroubem, který se opírá o zkrut skříně motoru.

Řezný kotouč je také domácí výroby. Pro něj vyrobte ochranný kryt z plastu.

Elektrický obvod je jednoduchý: stisknutím miniklávesy se aktivuje relé, které následně sepne napájecí kontakty a přivede napětí do motoru.

Po sestavení získáte nový design s neobvyklým umístěním motoru. Při práci držíte nástroj stejným způsobem jako klasickou úhlovou brusku, ale tentokrát je pohyblivější.

To je zajímavé: Regulátor otáček pro úhlovou brusku vlastníma rukama. jak vyrobit

K čemu potřebujete úhlovou brusku napájenou z autobaterie?

Mnoho kutilů si vyrobí vlastní úhlovou brusku z autobaterie. Její zvláštností je, že pro nabíjení této úhlové brusky stačí nízkonapěťová autobaterie. A tato úhlová bruska je mnohem levnější než komerční. Tento nástroj se používá k řezání mnoha materiálů, včetně textolitu a skla. Někdy je vybavena kotoučovou frézou, která přidává další funkce kotoučové pily.

vyrobit, baterii, úhlovou, brusku

Jak sestavit úhlovou brusku z autobaterie se dozvíte v odborných technických časopisech nebo z videí na internetu. V dnešní době se úhlové brusky pro domácí použití prodávají i z regálu. Cena za tyto produkty je předmětem jednání.

Provizorní úhlová bruska pracující na 12 V ACB

Úhlová bruska je moderní nástroj, který používají téměř všichni železáři. Řezání materiálu, broušení nástrojů, broušení obrobků. Existují však situace, kdy není k dispozici síťové napájení 220 V nebo je umístěno daleko a není k dispozici dostatečný kabel pro připojení k síti.

Provizorní úhlová bruska na 12 V, kterou lze připojit k malé baterii nebo k síti aut. Výhodou tohoto nástroje je jeho tichý chod, který umožňuje používat jej bez obav z rušení sousedů.

Pohonem stroje vlastní výroby je elektromotor 775, pracující s napětím 12 24 V. Má chladicí ventilátor, kotva je uložena na ložiskách. Díky tomu má motor dlouhou životnost i při aktivním používání.

Kromě motoru si připravte: adaptér pro úhlovou brusku; zásuvku, do které se připojuje napájení; barvu; spínač; vodiče; šrouby; vruty. Plášť z různých dílů PVC pro vodovodní, kanalizační a elektrické sítě. K použitým nástrojům patří pilka na železo, lepidlo, vrtačka, třmen, vyvrtávačka, popisovač.

Pro tělo (rukojeť) potřebujete: kus PVC trubky, spojovací roh 90°, adaptér na menší průměr. Adaptér se přilepí na úhlovou brusku a na jeho volný konec se přilepí kus trubky. Získáte elegantní rukojeť.

Ochranný kryt je vyroben tak, aby chránil obsluhu před jiskrami, střepinami z nože a před poškozením. Použijte PVC zátku o průměru 11 cm. Vyvrtejte otvor o stejném průměru, jako má část vyčnívající z krytu motoru v jeho středu (vedle výstupu hřídele). Na obou stranách tohoto dílu jsou vyvrtány další dva otvory pro upevňovací šrouby. Ty se používají k upevnění motoru k desce.

Úhlovou bruskou vyřízněte z krycí desky segment (vysoký asi 3,5 cm), abyste vytvořili pracovní plochu pro kotouč. Dbejte na to, aby upevňovací otvory byly rovnoběžné s řezem a zůstaly na obrobku.

Odřízněte kus trubky z PVC. Přilepte jej na vnější stranu krycí desky tak, aby nepřekážel při instalaci motoru. Bude umístěn uvnitř tohoto dílu, který také zajišťuje spojení mezi uzlem a volným koncem držáku v rukojeti.

Na volném konci tyče rukojeti, v blízkosti ohybu, umístěte do kruhu řadu otvorů, které zajistí odvod tepla z běžícího motoru. K němu je svisle, blíže k okraji, přilepena další krátká rukojeť z kusu trubky o menším průměru.

Nastříkejte všechny plastové části rukojeti a štítu. Vyberte si barvu z těch, které se vám líbí.

READ  Jak zjistit velikost pásu na fiberboard

Našroubujte motor na zadní straně krytu motoru. Ten vložte do volného konce držáku na rukojeti. díly k sobě připevněte šrouby (je lepší nástroj později rozebrat) a přilepte.

Konec rukojeti se uzavírá zástrčkou, která obsahuje spínač, konektor pro napájení. Předem si připravte vhodné otvory pro díly; přilepte zátky. Před výměnou zaslepovací zástrčky připájejte přívody motoru k zástrčce.

Hřídel motoru vybavte adaptérem a upevněte jej pomocí šroubu se šestihrannou hlavou. Připojte disk a zkuste jej zprovoznit.

Jak se připojit?

Připojte měnič ke svorkám baterie a zástrčku nářadí do zásuvky na spotřebiči a pak se pusťte do práce! Netrvejte příliš dlouho. doba vybíjení baterie závisí na výkonu nářadí. V případě měniče o výkonu 1000 wattů ne déle než 10 minut. Maximálně půl hodiny pro 500wattový nástroj.

Měniče do 150 W lze zapojit do zásuvky zapalovače cigaret. Přístroje s vyšším příkonem by měly být připojeny pouze ke svorkám baterie.

Měniče do 150 W lze napájet ze zásuvky zapalovače cigaret. Výkonnější. pouze ke svorkám baterie.

Přestože běžný měnič nedovolí přetížení nebo úplné vybití baterie (vypne se, varovný signál), je lepší neriskovat. Tím spíš, že naše práce vyžaduje pobyt na poli nebo v lese, kde není k dispozici elektrická síť. Pro tento účel existuje akumulátorové elektrické nářadí: stejná „úhlová bruska“, vrtačky, šroubováky. Jejich baterie lze bezpečně nabíjet pomocí měniče.

Přesto je nejlepším způsobem použití měniče nabíjení baterií bezdrátových spotřebičů.

Přesto je nejlepším způsobem použití měniče nabíjení baterií zařízení napájených z baterií.

Při provozu měniče je lepší motor automobilu nespouštět, aby nedošlo k přetížení generátoru, který je určen pro provoz standardních spotřebičů, nikoliv však jiných a tak žravých.

Obecně však platí, že pokud máte neustálou potřebu získávat elektřinu na poli nebo v lese, je nejlepší koupit a používat benzínový generátor. Ano, je drahý, velký a těžký, hlučný a kouřící. Nebudete s ním ale moci znehybnit své auto.

Co takhle připojit vrtačku k baterii?? A úhlovou brusku? Opravdu potřebuji!

Výběr úhlové brusky podle výkonu

Jedním z měřítek síly a životnosti baterie je její kapacita měřená v ampérhodinách. Maximální hodnota je 4 Ah. Takový nástroj je schopen vyrábět proud 4 A po dobu jedné hodiny nebo nižší proud po delší dobu. Stačí, když porovnáte pevnostní charakteristiky baterie dohromady: její kapacitu

a napětí. Také má smysl porovnávat pouze modely se stejným typem a konstrukcí baterií. Pokud vynásobíte kapacitu a napětí baterie, získáte vypovídající hodnotu kapacity v jednotkách výkonu. V zásadě platí, že čím vyšší je příkon, tím větší je možná hloubka řezu (průměr kotouče).

Proto může být vhodnější podívat se na průměr disku. Mimochodem, při porovnávání modelů úhlových brusek je zajímavé, že akumulátorové brusky mají maximální průměr kotouče 150 mm (běžně až 125 mm), zatímco řetězové brusky mají průměr 400 mm.

Čím vyšší jsou otáčky při volnoběžných otáčkách, tím lépe se pracuje s tvrdými materiály. To je pro úhlovou brusku nepochybně důležitý faktor, zejména v kombinaci s krokovým nebo automatickým nastavením otáček motoru, které není součástí všech úhlových brusek.

Funkce nastavení otáček je důležitá pro broušení, protože optimální otáčky kotouče se liší v závislosti na broušeném materiálu. Ještě lépe je zvolit model s konstantní elektronickou regulací, která automaticky udržuje správné otáčky a zaručuje tak bezpečné pracovní podmínky.

Výběr úhlové brusky podle vlastností

Jedním z měřítek pevnosti a životnosti baterie je její kapacita měřená v ampérhodinách. Maximální hodnota je 4 Ah. Generuje až 4 ampéry po dobu jedné hodiny nebo méně, ale po delší dobu. Sílu baterie byste měli porovnávat pouze z hlediska její kapacity

a napětí. Rovněž má smysl porovnávat pouze modely se stejným typem a konstrukcí baterie. Pokud vynásobíte kapacitu a napětí baterie, získáte „mluvící“ charakteristiku. kapacitu v jednotkách. V zásadě platí, že čím vyšší je výkon, tím větší je možná hloubka řezu (průměr kotouče).

vyrobit, baterii, úhlovou, brusku

Proto může být vhodnější podívat se na průměr disku. Mimochodem, je zajímavé, že při porovnání modelů úhlových brusek zjistíte, že akumulátorové brusky mají maximální průměr kotouče 150 mm (běžně až 125 mm), zatímco řetězové brusky mají průměr kotouče 400 mm.

vyrobit, baterii, úhlovou, brusku

Čím vyšší jsou otáčky při volnoběžných otáčkách, tím lépe se pracuje s tvrdými materiály. To je pro úhlovou brusku nepochybně důležitý faktor, zejména v kombinaci s možností stupňovitého nebo automatického nastavení otáček hřídele motoru, které není k dispozici u všech modelů.

READ  Jak zaostřit disk na kruhovém

Funkce nastavení otáček je důležitá pro broušení, protože optimální otáčky kotouče se mohou lišit v závislosti na broušeném materiálu. Ještě lépe je zvolit model s elektronickou zpětnou vazbou, který automaticky udržuje optimální otáčky a zajišťuje tak bezpečnou a kvalitní práci.

BigDad

Moderátor

Cool aBaer

Cool eBaer

Obávám se, že úhlová bruska vyžaduje výkonný měnič. Levné verze se buď samy vypálí, nebo je rychlost tak malá, že ani nic neuvidíte.

Cool aBaer

soused, kterého je třeba táhnout 50 km jen proto, aby mohl táhnout 60kg 3,5kW generátor z místa na místo. není zajímavý z mnoha důvodů. Pronájem benzínového generátoru a zatížení není možné. Lehký generátor 16 kg může koupit 650 wattů, 2tr na AVito, ale práce s ním na přezkoumání je nepřetržitý boj o světlo (pak polyká, pak netáhne, pak kape benzín, výstup všechno plave od 150 voltů). ne, není racionální kupovat jich mnoho, aby se vyřešil jeden problém.

střídač sinus 300 wattů stojí od 4500, levné střídače s mod sinusovou loterií, takže při pohledu na 2 obtížný bod. za to jsem koupil dva nepříliš unavené 18V a 12V šroubováky za 500p od kutila (se sotva funkčními bateriemi, říkal, že si koupil nové). Postavil jsem jednu ze dvou baterií pro 18 voltový elektrický šroubovák a nebudu ji pitvat, zadní kryt nelze bez vandalismu odstranit. A z dvanáctivoltového jsem vyndal motor. Vypadá chatrně. pouzdro 5535 mm, hřídel pouze 3 mm, Očekával bych tam alespoň 5 mm jako v 775-m (v síti brusky hřídele jsou 2 krát silnější). zřejmě ekonomická verze nomey chinese put. a dokonce i 150w na 775 mluví sám za sebe. Zajímalo by mě, jaký výkon a jaká je hřídel motoru v Bosch, který plátky kolejnice? 12 V šroubovák dárce ukázal 17700 otáček za minutu, 1,9 A proud při volnoběhu. síťová úhlová bruska na pohon na 11000 ot/min, a protože připojení k motoru je přes kuželový převod, motor dává přibližně 2-4 tisíce ot/min sítě. Pokud dáte toho dárce, pravděpodobně jen kvůli převodovce se to hodně zpomalí a proud může značně stoupnout až na 5-7 A ještě před řezáním. A netušíte, jak rychle a snadno připojit tuto mělkou hřídel k pastorku biggarteru, nebo jestli vůbec stojí za to se v tom šťourat, protože ten 3mm se může při práci roztrhnout. Různé situace při řezání, zaseknutí kotouče atd.

tato úvaha opět obrátila můj pohled k n.1. našel jsem 2 aps 500s v plastových a kovových pouzdrech. použiji je jako měnič. Úhlovou brusku na řetězy používejte i při polovičním výkonu. viděl klip 600 ups svařování s autobaterií až 80 ampérů.

Rozsah použití

Před několika lety se k řezání ocelových trubek nebo úhelníků používalo zařízení, jako je pilka na železo, které je dodnes oblíbené. Její hlavní nevýhodou je rychlost dosažení konečného výsledku a fyzická námaha, kterou je třeba vynaložit. S úhlovou bruskou můžete řezat jakýkoli materiál mnohem rychleji a s menší fyzickou námahou.

akumulátorová úhlová bruska se používá především v místech, kde není k dispozici střídavý proud 220 V. V terénu, při práci na místech bez elektřiny nebo tam, kde není k dispozici prodlužovací kabel, nebo v mnoha domácnostech, kde je použití ručního nářadí mnohem jednodušší a pohodlnější.

Akumulátorová úhlová bruska se používá nejen k řezání kovových dílů a konstrukcí, ale lze ji použít i k čištění, aby se z různých dílů a konstrukcí odstranila špína, barva a rez. Přenosné úhlové brusky se používají ve stavebnictví, instalatérství a elektrotechnice, v autoservisech a dokonce i v průmyslu. Můžete s ním pracovat v přírodě, vzít si ho s sebou na cesty nebo opravovat auto.

Dobré vědět! Akumulátorové úhlové brusky se používají nejen tam, kde není k dispozici napětí 220 V, ale také pro usnadnění potřebné práce.

READ  Jak vyrobit vzduchový filtr pro kompresor

Lidé, kteří si plánují koupit úhlovou brusku na řetězy, se ptají, zda se vůbec vyplatí ji koupit? Akumulátorová úhlová bruska, kterou lze použít kdekoli a kdykoli, je mnohem pohodlnější než akumulátorová úhlová bruska. Pro zodpovězení této otázky je nutné zjistit, jaké výhody a nevýhody má přenosná úhlová bruska.

Výhody nástroje

Jakmile zjistíte výhody tohoto produktu, můžete okamžitě pochopit, zda je třeba takové zařízení koupit a proč je tak populární. Akumulátorové úhlové brusky mají následující výhody:

 • Přenositelnost. Díky dobíjecí baterii jej můžete používat bez zásuvky 220 V. To je důležité kritérium, na jehož základě si mnoho lidí tento typ nářadí kupuje.
 • Nízká hmotnost. Přestože je úhlová bruska vybavena akumulátorem, váží obvykle méně než její příbuzní napájení ze sítě. Zatímco řetězové úhlové brusky váží 3 kg a více, přenosné úhlové brusky váží 1 až 4 kg.
 • Nízká hladina hluku. Jak hučí obyčejná úhlová bruska, která je připojena k síti 220 V, mnozí vědí, ale akumulátorová úhlová bruska pracuje mnohem tišeji a vydává zvuk v rozmezí 35 až 65 dB.
 • Pohodlná manipulace. Práce s lehčí úhlovou bruskou bez přívodního kabelu je mnohem pohodlnější a snazší než s těžkou řetězovou bruskou.
 • Nízký výkon. To je jak klad, tak zápor. Nevýhodou je, že nástroj s nízkým výkonem vám „nevyskočí“ z rukou, ale plynule plní svůj skutečný úkol.

Důležité informace! Kapacita baterie ovlivňuje provozní dobu nářadí. Čím nižší je kapacita baterie, tím méně vydrží pracovat bez dobíjení.

Nevýhody akumulátorových brusek

Přenosná úhlová bruska má také nevýhody, kterých je neméně než výhod. Mezi nevýhody patří:

 • Pokud si můžete koupit dobrou úhlovou brusku za vysokou cenu, pak kvalitní přenosná úhlová bruska bude stát nejméně 10 tis.
 • Nízký výkon. Není žádoucí používat akumulátorovou úhlovou brusku k řezání silného kovu, protože se rychle vybíjí baterie, což přímo souvisí s výkonem přístroje.
 • Krátká provozní doba nástroje. Přenosná úhlová bruska se obvykle nabíjí 30 až 60 minut. Většina výrobců kvůli této významné nevýhodě dodává své výrobky se 2 bateriemi. Doba nabíjení 1 až 4 hodiny pro jednu baterii.
 • Nedostatek náhradních dílů. Zatímco pro standardní úhlovou brusku není příliš obtížné sehnat náhradní díly v servisním středisku, oprava přenosné verze je složitější a nákladnější. Důvodem je malá popularita tohoto druhu nástroje.
 • Menší rozsah. Navzdory mnoha výhodám dávají výrobci přednost osvědčeným a spolehlivým variantám v podobě síťového nářadí. Kupující také rádi nakupují úhlové brusky napájené ze sítě, zatímco přenosné brusky se kupují sporadicky.

Při porovnání výhod a nevýhod akumulátorové úhlové brusky lze vyvodit následující závěry. Než si koupíte přenosnou úhlovou brusku, musíte zvážit její výhody a nevýhody na základě svých potřeb.

Klíčové parametry při výběru dobré akumulátorové úhlové brusky

Při výběru akumulátorové úhlové brusky je třeba zohlednit následující parametry:

 • Power. Minimální výkon výrobku musí být nejméně 0,6 kW a nejvýše 0,8 kW. Pokud je výkon nižší, je nářadí nepoužitelné a vysoký výkon elektromotoru rychle vybíjí baterii.
 • Baterie. Je lepší trochu přeplatit, ale pořídit si výrobek s moderní baterií s kapacitou nejméně 3 Ah. Na baterii raději nešetřete, jinak bude nářadí ležet ladem.
 • Hmotnost nástroje by neměla být vyšší než 2,5 kg, protože by to ztěžovalo práci s ním.
 • Výrobce. Důležitý faktor, protože dnes existuje mnoho čínských a nekvalitních nástrojů. Koupit levné čínské úhlové brusky se nedoporučuje, protože nebudou trvat dlouho, a to ani předtím, než zaplatíte za sebe.

Každý nástroj má řadu konstrukčních prvků, kterým byste měli věnovat pozornost v první řadě. Po zakoupení se ujistěte, že je nářadí v provozu, protože během záruční doby bude bezplatně opraveno nebo vyměněno za jiné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS