Jak vyrobit vyvrtávací nástroj z pilového kotouče

Provizorní jádrový vrták z kotouče kotoučové pily. návod krok za krokem na vytvoření díry pro sloupek

Jednoduché a šikovné zařízení v podobě šneku vám usnadní práci na venkově.

Zkušení řemeslníci radí, abyste si potřebné nářadí vybrali v klidu, ne ve spěchu, abyste při nákupu neudělali chybu.

Při výběru cívky věnujte pozornost cívce zakoupeného výrobku. Čím strmější je ohyb, tím vyšší je rychlost vrtání

Pokud je třeba vyvrtat malé drážky, zvolte konstrukci s jemnou spirálou

Tyto výrobky jsou méně náchylné k opotřebení. Samoostřící výrobek vás ušetří častějšího broušení čepelí, protože. к. jsou ostřejší, když se otírají o zem. Kov, ze kterého je stroj vyroben, by měl být dostatečně silný, aby vydržel určité namáhání a nezrezivěl. Známá značka znamená víc než jen kvalitní nástroje. Investice se časem vrátí.

Poradí také, jak nástroj používat.

 • Otáčky vrtání by měly být nastaveny podle otáček vrtačky. Nadměrné používání může vést k rychlému opotřebení dílů a nepoužitelnosti nářadí.
 • Před zahájením vrtání zkontrolujte, zda stroj běží na volnoběh a zda všechny díly pracují správně.

Chcete-li se dozvědět, jak vybrat vrták pro studny, podívejte se na následující video.

Jak si vyrobit domácí zemní vrták (jamkový vrták, zemní vrták)

Kulaté otvory v zemi jsou často vyžadovány při stavbě domů a pozemků. Jsou potřebné pro ploty. pro instalaci sloupků, stavbu pergol, instalaci oblouků a dalších lehkých přístavků. Stejné otvory, ale s větším průměrem a hloubkou, jsou nutné pro pilotové základy. Tyto otvory se zhotovují pomocí motorové nebo ruční vrtačky. V obchodech je jich spousta, ale mnoho lidí dává přednost těm, které si vyrobili sami: často jsou produktivnější a spolehlivější než tovární výrobky. A můžete si vyrobit zemní vrtačku libovolného designu, kterých je poměrně hodně.

Existují tři základní provedení zemních vrtáků:

  Zahradní vrták. Obvykle se jedná o dvě půlkruhové lopatky, které jsou k sobě přivařeny pod úhlem. Ruční šnek této konstrukce se používá k vytváření jamek pro výsadbu, proto se mu říká „zahradní šnek“. Stejné nářadí se však používá také k montáži sloupků pro ploty, altány a jiné lehké stavby.

Příklad podomácku vyrobeného zemního vrtáku

Šnekový šnek se vyznačuje několika spirálovými otáčkami spirály

Výklopná lopatka. speciální vlastnost vrhače TIER

Zahradní zemní vrut je jednodušší na výrobu. V závislosti na typu vrtané půdy se jejich konstrukce mírně upravuje. To je krása podomácku vyrobených vrtaček. lze je „nabrousit“ pro konkrétní podmínky a nejde jen o velikost. čepele mohou být odnímatelné, na šroubech, ale také o konstrukční prvky. Ano, obyčejné zemní vrtáky jsou v obchodech levné, ale jsou „univerzální“. Funguje dobře na „lehkých“ půdách.“. Na hlíně, jílu, bahně atd.п. jsou neefektivní.

Ručně vyrobený zemní vrták z kotoučové pily

Jámové vrtáky se používají k různým účelům, k jejichž realizaci je třeba vytvořit otvory v zemi v různých hloubkách. Nejčastěji jsou tyto otvory potřebné pro následující činnosti:

 • zakopání podpěr pro stavbu plotu;
 • zakopání elektrod pro uzemňovací smyčky
 • Hloubení otvorů pro odvětrávání ve sklepích, kesonech a polopodzemních skladech.

zemní vrták pro vrtání otvorů pro sloupky

Pro výrobu jednoduché vrtačky s možností připojení automatického pohonu je třeba připravit následující konstrukční prvky a nástroje:

 • kotouč z kotoučové pily;
 • kovovou tyč nebo trubku dlouhou až 50 cm;
 • řezání plynu;
 • Svařování elektrickým obloukem;
 • zařízení pro ruční řezání vnějšího závitu;
 • úhlová bruska.

Výběr jednotky

Pro výrobu a vybavení domácí vrtačky je třeba připravit kotoučovou pilu s následujícími parametry:

Při výběru je navíc nutné seznámit se s vlastnostmi a vybrat disk s následujícími možnostmi:

 • pevný materiál s ochrannou vrstvou;
 • zesílené zuby;
 • odolnost proti korozi;
 • snížení vibrací při provozu;
 • dlouhá životnost.

Pokyny krok za krokem pro výrobu domácího zařízení

Abyste se mohli spolehnout na kvalitní a spolehlivou jádrovou vrtačku, je třeba přesně dodržet všechny kroky. Nejprve vysvětlíme, jak vytvořit zařízení pro ruční otáčení, a poté se podíváme na možnosti vybavení různých pohonů.

příprava a ohýbání kotoučů

 • Je nutné provést jeden průchozí řez od kruhu ve středu kotouče k jeho okraji, aby kotouč neztratil svou celistvost. Polohu lze zvolit libovolně, ale pokud je kotouč perforovaný, doporučuje se vytvořit prořez skrz něj.
 • Kotouč se upne do svěráku. Je umístěn tak, aby řezná hrana probíhala podél horního okraje čelistí.
 • Obrobek se poté zahřeje plynovou frézou, aby se stal kujným a při ohýbání se nelámal, a poté se ohne do tvaru znázorněného na fotografii. To bude čepel budoucího stroje na vrtání děr.
READ  Jak vyrobit závěs pro přívěs pro motorový kultivátor

Výroba rukojeti a tyče

Jako obrobek se používá ¾“ silnostěnná trubka.

Konec trubky je přivařen k hornímu okraji ohnutého kotouče. Tvoří strukturu vrtacího břitu s tyčí. Lopatka může být pouze jedna, ale mohou být svařeny tři lopatky, které na pracovní části tyče vytvoří spirálu.

Rukojeť pro ruční otáčení bude tvořit konstrukce ve tvaru U, která je rovněž vyrobena z trubek a přivařena k zadnímu konci tyče.

Jedná se o nejjednodušší konstrukci ručního vrtáku vyrobeného vlastníma rukama. Můžete však uvažovat i o tom, že byste jej vybavili elektrickým nebo benzinovým motorem.

Ve spodní části uprostřed čepele by měl být přivařen naostřený kolík, který vede otáčení v zemi.

Výběr, konstrukce a modernizace ruční vrtačky. Osobní zkušenost

Věnujte pozornost geotermálním tepelným čerpadlům FORUMHOUSE

Geotermální tepelné čerpadlo IQ (invertor)

Ruční jádrová vrtačka. nepostradatelná na domácím pozemku. vrtání děr pro instalaci plotových sloupků nebo vrtaných pilotů pro základy, vytváření děr v zahradní půdě pro výsadbu. Tento ruční nástroj se vždycky hodí. Jak vytvořit tento nástroj nezávisle, zda je možné nějak zlepšit zařízení tovární výroby, uživatelé našeho portálu vědí.

Než si koupíte nebo sami vyrobíte ruční vrtačku, musíte si položit několik otázek:

Písek, kamenitá půda, opuštěná zahradní půda, tuhý jíl, hlína, půda s velkým množstvím kořenů. Vrtání pro plotové sloupky a sloupky s malým průměrem, vrtání do „těžké“ půdy pro velké vrtané piloty pro základy domu. Všechny tyto faktory mají rozhodující vliv na konstrukci zemního vrtáku.

Podle mého názoru je nejlepší ruční vrták ten, který je navržen pro konkrétní místo s ohledem na půdní podmínky a vrstvy. Т.е. Zemní vrták by měl být vyroben pro určité úkoly: instalace sloupů, pilotů atd.п.

Uživatel našeho portálu přichází s následující mechanickou konstrukcí podomácku vyrobeného zemního vrtáku. Jak se vyrábí, je dobře vidět na této fotografii.

Dvě lopatky před vrtáním do základů půdu uvolní. to usnadňuje zanoření šikmých hlavních lopatek do země. Hlavní čepele lze navíc vyměnit tak, že je připevníte ke šroubům s maticemi. Díky tomu je možné vrtat různé průměry jednou tyčí.

Ačkoli jsou si komerční a podomácku vyrobené šneky na první pohled v mnoha ohledech podobné, nejlepší výsledky poskytují právě podomácku vyrobené ruční šneky. Jsou pevnější, lépe se s nimi pracuje, jsou.к. jsou pro něj stvořeny.

Jednou jsme se sousedem provedli následující pokus: rozhodli jsme se porovnat účinnost mé podomácku vyrobené vrtačky (průměr nože 25 cm) a jeho vrtačky koupené v obchodě (průměr nože 14 cm).

V průběhu soutěže se oba vrtaři dostali téměř ve stejnou dobu do hloubky 0.8 м. Pak se zakoupený nástroj zasekl na bahně, zatímco Michael, pracující s podomácku vyrobeným zahradním vrtákem, pokračoval ve vrtání, jako by se nic nestalo. Jejich sousedé museli bahno rozbít páčidlem a teprve poté znovu navrtat.

Výsledek experimentu: Michaelovi trvalo jen něco málo přes 5 minut, než se zavrtal metr hluboko pod hromadu, a vůbec se neunavil. Naopak můj soused má 0 na druhém místě.2 m je beznadějně pozadu.

Proto jsou mezi uživateli našeho portálu tak oblíbené vlastnoručně vyrobené konstrukce ručních vrtaček. K jeho výrobě potřebujete pouze jednoduché materiály a svářečské dovednosti.

Nástroje se vyrábějí následovně: vezměte kulatou nebo čtvercovou trubku, jejíž délka závisí na předpokládané hloubce šua. V případě hlubokého mechanického vrtání lze trubku prodloužit prodloužením pomocí přídavné tyče. Průměr lopatek se volí podle předpokládaného průměru boty a plánované práce.

Kotoučové pily s velkým průměrem se osvědčily. Takový kotouč se rozřeže úhlovou bruskou na dvě části. Poloviny jsou přivařeny k trubce a lopatky musí být nastaveny pod určitým úhlem (přibližně 25-30°). Tím je zajištěno lepší pronikání do půdy. Na konec trubky je přivařen rýč nebo vrták velkého průměru. Hrot je potřebný k vycentrování vrtáku na začátku vrtání. Díky zubům na čepeli pily je tento nástroj vhodný pro sekání kořenů, když se otáčí.

při práci s ručním šnekem je nejdůležitější včas zastavit a zvednout ho z botky, aby se hornina vysypala.

vyrobit, nástroj, kotouče

Do začátku zahradnické sezóny jsem vyrobil dva zemní vrtáky. První má průměr 210 mm, druhý 160 mm. Kotouče jsou vyrobeny z kotoučových pil. Zbytek je vyroben z toho, co se povalovalo kolem. Vyrobil jsem také skládací prodlužovací tyč. Celkově jsem strávil 200, jak se říká, levné a levnější.

Pokud není po ruce svářečka, lze jej smontovat pouze pomocí šroubů a matic. Také jako vrták pro nevážnou půdu a otvory malého průměru lze použít jako druhou ruku šnek na led (t.к. Kupovat nový se ekonomicky nevyplatí). Pro snadnější ovládání odřízněte rukojeť odstředivky ledu a připevněte standardní T-bránu.

READ  Nástroj pro výrobu nábytku s vlastními rukama

Kromě výše popsaných nástrojů, zajímavý přístup ke konstrukci vlastního vrtáku pro vrtání otvorů v půdě fórum s přezdívkou VyacheslavK.

Vrtání do hloubky 2.5 m je běžný zemní vrták. Čepele byly vyřezány úhlovou bruskou z 3 mm silného kusu plechu, na který byla předem nalepena papírová šablona.

Poté byl do výsledného polotovaru vyvrtán otvor o průměru 20 mm.

Jak si vyrobit zemní vrták

S trochou snahy a v přísném souladu s pokyny řemeslníka krok za krokem můžete během několika hodin vyrobit sekáček vlastníma rukama.

Výběr materiálů

K sestavení polotovarů hlavních součástí vrtáku potřebujete:

 • Pro tyč. Kulatá nebo čtvercová trubka. Velikost. 2020 mm, 3535 mm.
 • Pro čepele. Ocelový plech o tloušťce 4 mm nebo pilový kotouč z úhlové brusky, kotoučová pila (volitelně). Podívejte se, jak je používat.
 • Pro rukojeť. kulatá trubka. Průměr podle obvodu dlaně.
 • Pro rýč. Používá se naostřená tyč armatury o velkém průměru nebo ocelový pásek. Je možná kombinace obou materiálů.

nošení ochranných rukavic a ochranných brýlí při práci s kovem.

Příprava nástrojů

 • Svařovací stroj s elektrodami, obličejový štít;
 • úhlová bruska s kotoučovou zásuvkou;
 • Elektrická nebo ruční vrtačka;
 • kladivo;
 • ořezávátko;
 • svěrák;
 • kleště;
 • značkovač, metr;
 • Kotoučová pila.

Pro ochranu kovu proti korozi si samostatně zakupte základní nátěr, štětec.

výkres nebo schéma

Na začátku se doporučuje nakreslit základní schéma budoucího výrobku, které bude sloužit jako šablona a zjednoduší proces montáže.

Schéma. 1. ocelová tyč; 2. polokovová svařovaná čepel; 3. rukojeť; L. hloubka prorážené díry.

Zde si každý řemeslník vyrobí vrtačku sám, vybere si velikost, materiál, typ konstrukce, spočítá spotřebu materiálu a náklady. Hotový výrobek lze v průběhu používání dále rozvíjet.

Sestavení jádrového vrtáku

Je třeba zvážit, zda má být nástroj vybaven pevnými nebo odnímatelnými čepelemi.

Pevné lopatky jsou jednoduše přivařeny k jádru.

 • Svařte na jedné straně hřídele zesílené ocelové police.
 • Vyrobte je tak, aby se lopatky rozbíhaly pod úhlem 25-30 stupňů.
 • V přírubách udělejte 2-3 otvory pro upevňovací prvky a 2-3 otvory o stejném průměru v lopatkách.
 • Sešroubování lopatek.

v obou případech je třeba udělat otvor uprostřed lopatek tak, aby byly v jedné rovině s hřídelí.

Z ocelového plechu

Nejjednodušší je začít náčrtem lopatek z bílého papíru. Poté se z něj vyřízne kruh z oceli odpovídajícího průměru. V závislosti na průřezu trubky hřídele vrtule udělejte uprostřed čtvercový nebo kruhový otvor. Velikost otvoru je o něco větší než velikost tyče pro snadnější svařování.

 • Skládá se ze dvou polovin.
 • Z lomeného kruhu, jehož okraje jsou posunuté a připomínají spirálu. Pro zvýšení účinnosti vrtání jsou hrany nastaveny pod úhlem 25 nebo 30 stupňů.

Jedná se o ideální nástroj pro měkké a lehké půdy. V těžkých hlinitých a kamenitých půdách se čepel při zatížení ohýbá. Důvodem je použití nekalené oceli. Řešením je vyztužení lopatek kovovými držáky.

Z kotoučové pily

Nejlepší pilový kotouč je diamantový pilový kotouč. Je velmi robustní.

Vhodné jsou i použité pilové kotouče. Jsou vyrobeny z kalené oceli. Mají jemně broušené hrany, jsou robustní, ale nelze je ohýbat, proto se kotouč rozřízne na polovinu a obě části se položí pod úhlem. Pro usnadnění zdvihu vrtáku se boční hrany dodatečně brousí na stroji nebo ručně.

vyrobit, nástroj, kotouče

Vrták s pilovým kotoučem je nejvýkonnější a vhodný pro všechny typy půdy.

Svařování

Používejte chameleonský štít (preferovaný) a rukavice. Čepele jsou k dříku přivařeny z vnitřní i vnější strany, švy jsou začištěny.

Ochrana proti korozi

Hotový výrobek se obrousí smirkovým papírem a ošetří antikorozním nátěrem. Alternativou je použití fosfátovacího prostředku.

Měli byste jej pravidelně demontovat, očistit od nahromaděného prachu a nečistot a namazat vodoodpudivým prostředkem. Tím se zabrání zabavení dílů, opravě nebo výměně jednotlivých dílů a prodlouží se životnost výrobku.

Stavba šneku není náročná, ale vyžaduje zručnost. Vlastnoručně vyrobený šnek je ve šikovných rukou výborným pomocníkem při práci na zahradě nebo při stavbě malých staveb.

Výroba tyčí

Tyč je kovová tyč nebo trubka, na které jsou připevněny čepele a rukojeť. Podle toho, k čemu jádrový vrták potřebujete, je třeba zvolit materiál jádrové vrtací tyče.

Pokud plánujete zemní vrták použít k vykopání jamek pro sazenice nebo plotové sloupky, postačí vám kus trubky nebo kovové tyče od podlahy do délky hrudníku (1-1,2 m).

Pokud je vrták používán k provedení vrtu, je třeba modernizovat přísuvnou tyč. Je to proto, že vrty musí probíhat ve větších hloubkách, a proto musí být systém navržen tak, aby jej bylo možné rozšířit. Zde je několik variant, jak to lze provést:

 • úseky přísavných tyčí musí být opatřeny závitem a v případě potřeby svařeny spojkami. Aby se zabránilo neoprávněnému uvolnění, musí být přípojka zajištěna závlačkami;
 • na jeden konec tyče může být přivařena matice např. 20M a na druhý konec šroub 20M. Je také nutné se ujistit, že závitový spoj lze zajistit;
 • Vezměte malé části trubky o něco většího průměru, než má tyč, a přivařte je na jednom konci. Vloží se nová tyč a vyvrtá se průchozí otvor pro šroubový spoj.
READ  Jak nastavit karburátor na čínské řetězové pily

Tímto způsobem lze připravit potřebný počet spojů.

Šnek by měl snadno pronikat do země, proto musí být jeho spodní část ostrá. pokročilejší verzi lze vyrobit přivařením starého vrtáku na spodní část ramene.

Jak vyrobit vrták se spirálou

K práci potřebujete následující materiály a nástroje

 • Pevná kovová tyč;
 • ocelové nože nebo kotouč o tloušťce 4 až 6 mm;
 • Zásuvka se závitem;
 • nástroje pro obrábění kovů;
 • svařovací zařízení.

Postup

 • Tyč je třeba nabrousit nebo k ní přivařit samostatný ostrý hrot.
 • Pokud mají být řezné části vyrobeny z kotouče, musí být rozříznuty na polovinu. Broušení nožů.
 • Dvě lopatky jsou svařeny pod úhlem 70 stupňů k podélné ose ve vzdálenosti 125-200 mm od špičky. Umístěte čepele na opačné strany.
 • Rukojeť a závitové pouzdro jsou přivařeny k horní části tyče. Slouží k montáži dalších tyčí.
 • Užitečný tip. Pro řezání je nejlepší používat kotoučové pily. Stačí zvolit vhodný průměr.

Konstrukce spirálové vrtačky vlastní výroby. výkres s vyznačením úhlů a vzdáleností

Jak správně pracovat s vlastnoručně vyrobeným šnekem

Hrot se zanoří do měkké půdy a nástroj se otáčí, čímž postupně proniká hlouběji do země. Když je šnek zatlačen dostatečně hluboko do země a zbaven zeminy, lze jej zvednout. Nahrňte hromadu zeminy poblíž. Tato operace se několikrát opakuje a otvor se postupně prohlubuje.

Pokud je třeba tyč prodloužit, přídavné prvky se přišroubují nebo přišroubují a upevňovací body se zajistí závlačkami. Při zvedání zemního vrtáku se odstraní všechny prodlužovací tyče, které byly dříve připevněny k zemnímu vrtáku.

Kresba a fotografie, které mohou být použity k vybudování spirálového vrtáku pro studnu vlastníma rukama

Montáž vibrátoru vlastníma rukama z vrtačky

Pokud potřebujete hloubkový vibrátor, můžete jej jednoduše sestavit z elektrické vrtačky.

Před výrobou domácího vibrátoru na beton je nutné pochopit princip zařízení

Obyčejnou vrtačku najdete téměř v každé domácnosti. Hnací silou zařízení je přeměna rotačního pohybu na kmitavý.

Hlavní hnací silou zařízení bude nejběžnější vrtačka

Výběr materiálu pro sestavu vibrátoru

K sestavení takového zařízení z vrtačky můžete použít jakýkoli nástroj s výkonem 1 kW nebo více. Je zapotřebí excentrická objímka a robustní tryska z nerezové oceli. Kromě toho musíte mít:

vyrobit, nástroj, kotouče
 • 55 cm dlouhá trubka z nerezové oceli o průměru 4 cm;
 • Kovová tyč Ø 15 mm;
 • Kus kovové tyče obdélníkového tvaru;
 • dvě kvalitní ložiska a pouzdro;
 • Ohýbatelná, vyztužená, vodotěsná hadice nebo gumová hadice;

Vnitřní tyč (můžete použít lanko tachometru).

vyrobit, nástroj, kotouče

Hmotnost excentru vytváří sílu, která způsobuje kmitání hlavy s určitou frekvencí

Montážní nástroje

K sestavení vibrátoru je zapotřebí sada těchto nástrojů:

Fáze výroby vnitřního vibrátoru

Sestavte konstrukci v následujícím pořadí:

Vyberte ocelovou trubku o délce přibližně 40-60 cm a průměru 3-4 cm. Vezměte kovovou tyč Ø 12-15 mm a vytvořte z ní vnitřní tyč. Pohybuje celým systémem mechanismu v určitém směru a zajišťuje vibrace. Protože beton je velmi korozivní médium, je jediným vhodným kovem pro vibrátor nerezová ocel.

Pro vnitřní hřídel se používá kovová tyč

Vyrobte středový díl, připravte kovovou trubku a spojte je dohromady. Na jednom konci vyvrtejte předvrtaný otvor, který bude sloužit k upevnění pohonu ke stroji.

Ložiska umožňují volné otáčení středového dílu

Aby jádro mohlo volně a snadno „chodit“ bez tření, je zapotřebí několik kvalitních ložisek, do jejichž středu je vložena zaoblená část konce jádra. Poté se musí vložit dovnitř trubky a ložiska se musí zasunout na obou stranách až na doraz.

Ložiska musí být vysoce kvalitní

Druhý konec ohebné hřídele je opatřen objímkou, která zajišťuje těsné zakrytí rotujícího prvku vibrátoru.

Kvalita stínění ovlivňuje životnost vibrátoru

Připravte si trubku ze silné pryže nebo ohýbatelného plastu a pohyblivou tyč pro sestavení vnitřní jednotky, kterou lze libovolně ohýbat. Z těchto prvků vyrobte excentrický hřídel, který je určen pro spojení elektrické vrtačky s vibrační hlavou.

Pro usnadnění práce můžete použít kabel od tachometru vašeho vozu

Poté hadici natáhněte na objímku a pevně ji upevněte hadicovou svorkou a zhotovte ochranný obal z nějakého silného materiálu pro vrták.

Hadice musí být pevně zajištěna svorkou

Elektrická vrtačka je ideálním nástrojem, pokud chcete vyrobit ponorný vibrátor na beton

| Denial of responsibility | Contacts |RSS