Jak vytvořit nástroje pro dřevo vlákno

Odlehčovací vlákno: od základních dovedností k jistému techniku

Všech druhů řezbářství, reliéf technologie je jednou z nejvýraznějších. Realistické dřevěné basreliéfy, s úhlednými detaily, velkolepé hry stínu a řádně postavené kompozice, jsou schopny skutečně fascinovat. Technika reliéfu lze zobrazit jako přechodná etapa na sochařské nitě, správně považováno za korunu vyřezávaného umění.

V tomto materiálu budeme hovořit o základních principech dřeva trephing dřeva. Naše tipy budou užitečné nejen pro začátečníky, ale také pro mistry již vyzkoušeli své síly v této techniky. Na příkladu navrhovaného projektu se seznámíte se základními principy čistého a elegantního řezání, naučte se, jak správně simulovat svazek, magisterské profesionální tajemství, která pomůže zdůraznit trojrozměrné vlastnosti vyřezávané kompozice.

Odrůdy gumy

Předpokládá se, že skutečný mistr pro práci je dostačující pro jeden až dva nástroje, na které se frézy na stromě soustruhu také zahrnují. Praxe však ukazuje, že je možné dosáhnout nejlepších výsledků a zjednodušit práci s pomocí plné sady zařízení, na kterou je dláta zahrnuje různé lopatky. Odborníci této sféry se doporučují získat následující nástroje:

 • Řezací šoky. typ nástroje s malými trojúhelníkovými lopatkami. Takové dřevové řezačky pro ručně vyráběné mohou mít jiný úhel zkosení, který umožňuje vytvářet konfigurační vzory. Tyto univerzální řezačky se skládají ze tří částí: paty, ponožka a samotná čepel;
 • Řezačky jsou považovány za nejoblíbenější řezný nástroj. Dláta jsou půlkruhová, rohová, plochá, reverzní a rovnátka. Taková sada umožňuje vytvářet různé vykopávky a drážky, stejně jako vytvoření jedné nebo jiné povrchové struktury;
 • Copperazi. Dokončovací nástroje, které mají zakřivený obrobek, který umožňuje vytvářet jasné obrysy těch nebo jiných prvků;
 • Slothéza mají kroužek nebo napůl tvarovaný. Jsou navrženy tak, aby řezaly lžíce. Masters-Krasnikovshchikov se často činí takovými frézy a přizpůsobit je na vlastní potřeby.

Existují také další zařízení, která používají truhlářům. Patří mezi ně runics, skládačky, brusky a další elektrické a mechanické nástroje, které mohou být také různé konfigurace. Například Hacksaws je inhibiční a šavle (pro dokončování a hrubování).

READ  Jak vytvořit vozík pro motoblock

Specialisté, kteří se zabývají velkými strukturami, často používají postava teslas (hatcher-toporisty). Začátečníkové řemesla nejsou příliš zbraní v typu nástroje, protože je důležité, aby dodržovali jedno jednoduché pravidlo. kvalitu na prvním místě. Vzhledem k tomu, že dobré nože jsou poměrně drahé, někteří dělají nůžky na vlastní pěst. Kromě toho nyní můžete najít příslušné pokyny v síti.

Půlkruhové sekáče

Docela často, pro práci vyžaduje půlkruhové dláto, které mohou být v případě potřeby také vytvořeny nezávisle.

Ve většině případů se vysune používá jako základ, díky kterému je sochor zpočátku již požadavek.

Změna v tomto případě se skládá pouze v řezu přebytečného materiálu a ostření řezné hrany. Instrukce vypadá takto:

 • Vybere poruchu vyžadující velikost.
 • Odřízne další část poloměru.
 • Zatímco povrch zůstane v teple, dává ji k požadované formě.

Konečná fáze je zaostření čepele, pro kterou se aplikuje speciální brusné kolo.

Proveďte ostření řezaček s vlastními rukama

Z toho, jak správně ostříhaný pracovní nástroj závisí na kvalitativních indikátorech zpracování. Aby bylo možné správně provádět ostření, je nutné použít elektrickou figurínou, ze které sada kruhů různých stupňů zrnitosti a přítomnost sametové tyče potřebné pro editační lopatky.

Magisterské ostření jsou vybrány osobně, založené na jejich preferencích, soustružení, tvrdosti stromu, kvalitu pracovních nástrojů a konečného požadovaného pohledu na povrchy povrchů.

Pro začátečníky je optimální možnost ostření úhlů pro:

Při akumulaci zkušeností a zvyšování úrovně dovedností můžete vždy snížit úhel ostření na 20 °.35 °.

Také se doporučuje pro mistry, kromě jiného typu vláken, mají jeden typ řezáků se stejnou velikostí, ale s různými úhly ostření. Takový přístup bude schopen výrazně urychlit a zmírnit pracovní postup, a také zvýší provoz nástrojů, protože tam nebude potřeba neustálých re-nabitých lopatek na základě typů zpracovávaných typů materiálu.

Dumb typu rohů je určen k ostření, pevných dřevin nebo provádění počátečního (hrubého) zpracování.

Akutní typ rohů řezáků umožňuje lepší procesní povrchy a urychlit ostření, ale když by mělo být opatrný, protože existuje riziko ponechání polotovarů a poškození čepele. Skládací a editace tohoto typu nástrojů také potřebují častěji než při použití fréz s tupým úhlem.

vytvořit, nástroje, dřevo, vlákno

Přibližné úhly ostření na lopatkách jsou tvořeny ve fázích výroby fréz s vlastním rukou a před prováděním tepelného zpracování. kalení.

READ  Elektrický šroubovák, jak si vybrat dobrý šroubovák pro práci

Po jejich konečném přípravku jsou frézy naostřeny na brusném kruhu a celý proces dokončí ruku zakončenou sametovou barem.

vytvořit, nástroje, dřevo, vlákno

Bogorodský strom vlákno a jeho funkce

Bogorodský nůž pro řezbářství dřeva nebo „Tatyanka“. univerzální nástroj pracuje s malým množstvím dřeva. Řezají hračky, a nejen připojili formu do budoucího produktu, ale také malé detaily. Také je používají nyní. zároveň v počáteční fázi práce a snížit ornament, vybrání, konvexity atd. P. Zbraně se vyznačují malými lopatkami typu „koza nohy“, existují různé velikosti:

Řezání může být rovné a ploché, tvarované barel, zakřivené.

Ostření techniky na vertikálním stroji

Podívejte se na video hlavní třídu Alexander Konyaeva: https: // rezbaderevo.RU / Master-Klass-Aleksandra-Konyaeva-po-Zatochke-Polurugloy-Stameski

Ostření je vyrobeno „na VOPE“, aniž by se zastavil o stole a jiných zařízeních. Všechno mazaný je, že se musíte naučit, jak cítit prsty, ručně jako dláto nebo nůž „Falls“ víla na povrchu kamene. Chcete-li to udělat, nestiskněte moc na dláta, stiskněte k kameni. Nechte čepel nezávisle pořídit správnou polohu.

Pro první tréninky si vezměte ploché nohy a pokuste se ho zaostřit pod plochým odstínem. Vlak na všechny kovové subjekty, aby se vypracoval ostření plochých a půlkruhových letadel.

Zapnutí dřeva

Zapnutí dřeva je umělecké zpracování dřevěných polotovarů. Proces tahání je velmi složitý a časově náročný a skládá se z určitých složek: výběr dřevěného sochoru a nástroje, určující požadovanou rychlost otáčení, tahání a dokončování.

Strom stromu je velmi užitečný v pracích souvisejících se zpracováním dřevěných polotovarů

Velikost obrobku přímo závisí na rozměrech budoucího produktu. Pokud je v konstrukci dřevozpracujícího zařízení, je vačková vložka pro soustružení na stromě, pak je nutné přidat 8 cm na vybranou délku obrobku, pokud se používá vřetenový stroj s tabletem, 4 cm je přidáno. Tloušťka produktu by měla být s rezervou alespoň 20 mm.

Je lepší použít pevné dřevo pevné dřevo, jako je popel, buk, jabloň, hruška, rýn, matice, dub a třešeň. Dobrý estetický vzhled bude mít produkty vyrobené z krásného dřeva, jako je matice, popel a jabloň, jehož struktura má výrazný výkres.

READ  Brusný stroj na dřevo, co si vybrat

Užitečné poradenství! Neuvěřitelně krásná textura má dospělého stromu bílé akáta, který v kontextu připomíná malachit.

S pomocí stroje a řezaček dřeva můžete vytvořit atraktivní a neobvyklé prvky výzdoby

Za prvé, paluba nebo trpaslík je vytvořen. Dále je prázdný v soustruhu instalován a jeho hrubování se provádí. To vám umožní vyrovnat povrch a eliminovat všechny druhy defektů. Pak umělecké zpracování stromu na soustruhu. S pomocí dutiny produktu připojen požadovaný objem a úlevu z povrchu. Je to z této fáze, že vzhled budoucího prvku závisí. Potom se provádí povrchová úprava, která se skládá z broušení produktu a impregnací antiseptickým prostředkem. Přečtěte si více, abyste prozkoumali všechny funkce procesu díky videu „Turning Work“.

Tvorba úlevy

Při práci s komplexnějším vzorem s mnoha úrovněmi a prvky úlevy je nutné, nejprve vybrat klíč, který chcete vybrat. Za tímto účelem jsou plemena vhodná, jehož dřevo nemá výrazná hrubá vlákna. Tak, například, buk, olše, lipová, bříza, aspen. Ale dub, borovice, modřín mají hrubá vlákna a jejich zpracování může být konjugát s některými obtížemi.

Po přikrčení budoucího produktu je připraven, musí být přenesen na strom. Skica může být redrawing ručně nebo použít odpadky. Dále se řezbářství Bormeru na stromě provádí v několika fázích:

 • Nejprve se s tenkými frézy jsou stanoveny hranice kreslení.
 • Za druhé, pokud je na pozadí neslyšící, pak se odstraní omezovačem.
 • Zatřetí, vzorek velkého objemu dřeva s velkou hloubkou úlevy se provádí hrubozrnnými tryskami.
 • Za čtvrté, větší prvky jsou nejprve snížit, pak menší a podrobně velké.
 • Pátý, poté, co řezbářství stromu na stromě skončila, je nutné eliminovat stopy frézovacích mlýnů a malých vad pomocí jemnozrnného suchého papíru a přinést vše pro hladké.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS