Jak vytvořit olej pro řetězovou pilu STIHL

Slabý zásobování oleje na řetězec STIHL 180. Řetězová pila Stihl nejde o mazivo na řetězci

Čerpadlo pro zásobování olejem má speciální nastavení. Řetězové pily mazání se neustále vyskytuje, když zařízení pracuje. Proto mají řetězce řetězů dlouhou životnost.

Během provozu vyžaduje řetězec konstantní zásobování mazivem. Musí být zajištěno svým nepřetržitým krmivem. To vyžaduje návrh zařízení. Během provozu benzínový olej opustí drážku pneumatik, okamžitě vstřebává piliny.

Z tohoto důvodu se řetěz maziva dochází v automatickém režimu. Některé řetězy řetězů řetězů jsou vybaveny systémem, který upravuje přesné množství dodávaného maziva. Nejlevnější zařízení jsou vybavena ručním čerpadlem, které běží z jednotky umístěné na rukojeti.

Systém mazání řetězem.

Pro dobrý mazací řetězec byl speciálně vyvinut speciální olej. Po práci se rychle rozloží, takže ekologický systém nenarušuje. Můžete také použít značky oleje:

Absolutně není vhodný pro mazání přenosu. V zimě to zamrzne, v důsledku toho je olejový systém ucpaný, je nutné jej zcela vyčistit.

V zimě vyžaduje řetězový mazivo zvláštní pozornost. S silným mrazem tlustým a připomíná vazelínu. Proto pracovat v zimě je nutné namazat řetězové pily se speciálním zimním olejem, který má větší konzistenci kapaliny.

Takové mazání není možné zakoupit. Pro vyřešení problému, naftové palivo smíchané s olejem, viskozita klesá. Pokud však dříve pozůstalný olej v klikové skříni, dodat zředěný nebude poskytnout pozitivní účinek, systémové kanály zůstanou ucpané. Ukončete pouze jedno. vyhřívané řetězové pily v teplém místě.

S velmi velkým zmrazeným řetězovým olejem se můžete pokusit roztavit, běží pila na malých volnoběžných zatáčkách.

Jaký olej používat

Volba kupujícího na obchodě má širokou škálu olejů pro řetězovou pilu. Mají různé specifikace, výrobce, cenovou politiku atd.D. V důsledku toho je jejich účinek na výkon zařízení jiný. Proto, kromě otázky, jak doplnit řetězovou pilu, získaná relevance a druhá, o kterém olej se používá k dosažení optimálního mazacího účinku všech prvků motorového systému.

Olejová barva

V závislosti na výrobci a vlastnostech je možné splnit oleje následujících světel:

Stín tekutiny však nemá žádný vliv na charakteristiky a funkčnost oleje. Hlavním úkolem barvy je identifikovat jeden nebo jiný výrobce celkové hmotnosti. Proto je možné nalít do benzínového oleje jakéhokoliv odstínu. Doporučuje se zdržet nákupu výrobků, což způsobuje obavy z důvodu neznámého složení nebo výrobce.

Minerální dřevo nebo syntetika

Kvalifikační oleje do několika typů lze rozlišit s typovými produkty:

 • Syntetický. Mají vysokou stabilitu během provozu ve všech povětrnostních podmínkách, při zachování jeho struktury a konzistence. Zároveň mají menší odpařovací a velké antifrikční vlastnosti.
 • Polosyntetický. Smíšený typ, který se získá z podílu 30 (syntetických) až 70 (minerál). Proto je takový mazací prvek na průměrné úrovni.
 • Minerální. Nedostatek takové ropné práce pouze v teplých klimatických podmínkách. Silným chladem, směs rychle zamrzne, negativně ovlivňující provoz přístroje.

Odborníci však doporučují používat pro dvoudobé motory nebo minerální olej nebo semi-syntetický. Vyznačují se stabilními charakteristikami a nízkými náklady. Před volbou optimálního typu oleje je však důležité vzít v úvahu další podmínky provozu řetězové pily. Takže například pro domácí použití je lepší, aby si vybral ve prospěch minerálního nebo polosyntetického oleje. Práce na průmyslových zařízeních na objemnějším měřítku a v obtížných klimatických podmínkách se získání syntetického mazání pro motorovou pilou stane optimální.

olej, řetězovou, pilu, stihl

Dalším faktorem je vlastnosti zařízení a tipů výrobce.

Jak chovat benzín pro řetězové pily

Zvažte, jak přípravek směsi pro řetězové pily. Je nutné vypočítat správný poměr benzínu a oleje pro řetězové pily. Pro řetězové pily vezměte palivo s vysokým oktanovým indikátorem: AI-92 nebo AI-95.

Pro přípravu palivové směsi je nutné přidat 30 g oleje na 1 litr benzínu, což odpovídá desku pily. Výsledná palivová tekutina se nalije do palivového prostoru. Před chovem benzínu byste měli získat rady od servisních specialistů, které se specializuje na opravu řetězové pily.

READ  Jaký olej v benzínu pro řetězové pily. Podíl směsi pro "stihl"

Tak, že pila má dlouhou životnost, je nutné řádně připravit směs benzínového oleje, pro kterou lze použít pouze značky AI-92 a AI-95. Palivo by nemělo být jíst, jinak se motor může zlomit. Nelze použít starý produkt, který vypršel, protože s časem může oktanové číslo změnit palivo. Podíl mazlení a paliva je přísně vydrží.

olej, řetězovou, pilu, stihl

Neubližujte při výběru oleje pro značku řetězové pily Husqvarna a další. Proporce musí být dodrženy vzhledem k tomu, že přebytečné oleje mohou vést ke vzestupu v Nagaru na uzlech řetězových pil. Přebytečný benzín může vyvolat výskyt poškození pístu a členění. Takže 1 litrů paliv se míchá s 20-50 ml oleje. Husqvarna doporučuje na 4 litrech benzínu přidat 100 ml mazání. Tento podíl je vhodný pro pily, které mají výkon až 1,5 kW.

Pro konstrukce s kapacitou více než 1,5 kW použijte podíl oleje 1:50. To znamená, že je nutné zředit benzín: na 100 ml oleje přidejte benzín pro řetězové pily v množství 5 litrů. Partner doporučuje, když doplňovací řetězové pily paliva chovají palivovou tekutinu v následujících normách: 100 ml lubrikantu se přidává 3,3 litrů paliva.

Při použití supersintetických olejů jsou indikátory 1: 100. To znamená, že směs paliv pro motorové pily by měla být připravena podle receptura: 1 litr hořlavého přidávání 100 ml mazací tekutiny. Při výběru komponent musíte použít informace, které jsou uvedeny v pokynech pro libovolnou modifikaci pily.

Zvažte, ve které kapacitě můžete míchat palivo. V obchodech jsou kanystry s měřicími divizemi, ve kterých existují 2 díry: pro palivo a mazání. Pomocí takového kanystr, měli byste nalít jak ingredience, spřátí víčků a míchat látky, naklonění nádoby v různých směrech.

Pro míchání složek se často používají plastové lahve a další kontejnery. S plastem a sklem by mělo být opatrné. Při míchání komponent se může objevit statická elektřina. Je nutné zajistit, aby existují oblázky, písek nebo kapky vody v palivové směsi. Směs paliva se musí dobře promíchat. Vařená směs paliva nemůže být skladována po dobu delší než měsíc, protože může dojít k oxidaci materiálů a kompozice směsi.

Motorování motoru, které bylo způsobeno palivem s platným životností, je vykázáno ve službách, které nejsou záruky. V tomto případě mohou náklady na opravy dosáhnout 80% ceny nového designu.

Po dokončení práce s použitím řetězových pil, musíte strávit zbytky paliva, vypnout motor, odstraňte zbytky směsi.

Pro nejlepší provoz zařízení je nutné provést směs, která zajistí nepřerušovaný provoz motoru, plně spalování směsi benzínového oleje bez výskytu Nagaru, kouře nebo poškození.

Výběr oleje

Na rozdíl od čtyřdobých motorů se olej pro řetězové pily stihl 180 nalévá přímo do benzobace, pre-míchání s benzínem. Doporučuje se naplnit olej v řetězové pily uvedené v pokynech pro tento model.

V žádném případě nelze použít olejem, určeným pro nízkooborové motory (lodě, skútry atd. D.).

To může výrazně snížit životnost motoru a když stopy takové látky nalezené ve skupině válce-pístnice, bude nástroj považován za odstraněn ze záruky. E. nebude podléhat záruční opravy nebo výměně.

Syntetické a minerální oleje pro řetězovou pila Stihl jsou prodávány v lahvích nebo kanálech různých kapacit: od 100 ml do 5 litrů. Minerály mají nižší náklady a semi-syntetické a syntetické zajišťují plné spalování během provozu motoru, t. E. Nedostatek oxidu uhelnatého a minimální toxické sloučeniny ve výfuku.

Kromě toho, syntetické oleje si zachovávají své vlastnosti v mnohem širším rozsahu teplot, a také obsahují speciální přísady, užitečné pro provoz motoru: antioxidant, mřížkové prostředky a t. D.

Vyberte motorový olej pro jeho úkoly, v závislosti na modelu pily a frekvenci jeho použití: spotřeba oleje, když je zařízení nízké, a s ohledem na trvanlivost polo-syntetických a minerálních lubrikantů, existuje riziko, že nemají čas na použití Dokonce i litrová láhev.

Takže s malými údajnými částkami práce, nemůžete koupit hromadnou nádobu, ale omezit láhev. Stihl minerální maziva.

Zabýváme se volbou benzínu pro sekačky na trávu AI-92 nebo AI-95

Kolik lidí, tolik názorů, které platí nejen výběr ropy pro vyžínače pro trávu, ale také benzín. Stejně tak se nemýlit volbou, doporučuje se použít benzín takovou značku, kterou výrobce doporučuje (uvedeno v příručce k přístroji). Nicméně, vše není tak jednoduché, protože značka benzínu je pouze volána stejně, ale mají zcela odlišný kompozici. Je nutné pochopit a přijít do jediného závěru, o které značce je lepší naplnit benzín do obousměrného motoru pro trimmer pro trávu.

READ  Populace benzínu a oleje pro řetězové pily Stihl

Výrobci doporučují používat pro jejich technologii benzín A-92 a některé modely vyžadují použití značky A-95, které neobsahují ethylalkohol. Použijte benzín benzínu AI-90 a nedoporučuje se níže, protože budou znamenat rychlé opotřebení dílů motoru. Nákup benzínu jedné značky, nemůžete být 100% jistý, že je to pravda. V důsledku toho se získá následující snímek:

 • Výrobce doporučuje naplnit palivo do zastřihovače pro trávu stupně AI-92
 • DACNIK používá pouze benzín této značky, ale koupí ji na čerpacích stanicích, kde je cena nižší nebo kde bude mít
 • To negativně odráží na vnitřních částech motoru, protože na jednom tankování je opravdu vysoce kvalitní AI-92 benzín, a na druhé. v nejlepším případě, pokud je AI-80, a ne AI-76

V důsledku toho motor trpí a po několika letech provozu nového zastřihovače pro trávu je potřeba jeho generální opravy. Aby nedošlo k analýze kvality paliva nebo koupit pouze drahý benzín, doporučuje se doplnit pouze na jedné tankové stanici. Na čerpacích stanicích se benzín nalije pouze do kovových kanysterů a ne plastů.

Existují výrobci, kteří vyrábějí speciální purifikované palivo pro dvoupatrové motory. Pokud je tato možnost vybrána, pak nebudete muset vybrat nejlepší taneční stanici, značku benzínu a sledovat jeho doba skladování.

Olej řetězová pila Stihl

Chcete-li začít, bylo by hezké zmínit, že všechny řetězové pily Stihl jsou vytvořeny s poměrně malými velikostmi, ale s jejich rozměry mají velmi působivou kapacitu. Díky této funkci jsou řetězové pily Stihl ve velké poptávce. Navzdory vysoké kvalitě závisí trvanlivost řetězové pily na používání správného maziva a paliva. První problematická otázka, která čelí majitelům této techniky, je to: jaký olej a palivo si vyberou pro své řetězové pily? V tomto článku se dozvíte, jaký olej je lepší použít pro své řetězové pily, ao tom, jak je palivo lepší nalít do svého „baby“.

Vybíráme olej pro řetězovou pila Stihl

První věc, kterou byste měli vědět, je, že téměř všechny stihl motorové pily jsou vybaveny motorem dvoudobého motoru karburátoru. Existují také dvě samostatné nádrže v nich: první pro olej, a druhý pro benzín.

Nejprve a co je nejdůležitější, nezapomeňte, že modelová řetězová řetězová pila domácí produkce je nalil jednoduchý olej, který se obvykle nalije do nádrží motocyklů a jejich poměr by neměl být ne více než 1 až 25. Pokud jde o řetězovou pilu vyrobenou v zahraničí, budou muset koupit značkové oleje, podíl, pro který je 1 až 40. Samozřejmě se můžete pokusit nalít olej pro domácí viděl do dovezené pily, v tomto případě může síly vašeho nástroje znatelně pád. Nejlepší rada, která může být poskytnuta při nákupu oleje pro takové zařízení, je zapnout na manuál pro použití přístroje.

Pokud jste vlastníkem ChainSwaw značka Stihl nebo jen chcete koupit jeden z prezentovaných modelů, nabízíme přehled značkových řetězových pil Stihl MS 180.

Dobrá volba bude syntetický olej pro dvoudobé vzduchové chladicí motory API-TB a API-TC. Přijďte do obchodu, zeptejte se prodávajícího o přítomnosti nákupních značek, jako je Stihl, Husqvarna, Hahotek, šampiona, Alco a Dr. V žádném případě nemají chamtivost na ingredience, je lepší utratit peníze na kvalitní výrobek, než pak strávit obrovské peníze na opravy.

Vyberte benzín pro řetězové pily stihl

Při výběru benzínu pro své řetězové pily by měla být věnována pozornost samozřejmě kvalitou samotného benzínu a na jeho oktanovém čísle. Je nejlepší vzít benzín s oktanovým číslem AI92. Můžete zkusit AI95, ale příliš mnoho otázek vznikají o jeho kvalitě. Pokud pochybujete jako AI95, pak nejlepší volba pro vás bude AI92.

Nedoporučujeme vám použít benzín, což je již čas na dlouhou dobu v jakékoliv kapacitě, ať už je to nádrž, nádrže nebo něco jiného. Pro směs paliva musíte použít pouze čerstvý benzín, jinak může ztratit všechny své užitečné vlastnosti: oktanové číslo a další. Pokud stále používáte čerstvý benzín, pak vaše řetězová pila bude pracovat na neúplné moci. V případě poruch, řetězové pily, v důsledku používání takového paliva, budete muset strávit velké peníze na jeho opravu, protože takový případ se nevztahuje na záruku, a budete lépe zakoupit nový nástroj.

READ  Jak zaostřit řetězovou pilu za jednu minutu

Výroba palivové směsi benzínu a oleje

Před vstupem do vytváření palivové směsi pro motorovou pilu výrobce STIHL věnujte pozornost příručce od výrobce. Proč to musíte udělat? Věci je, že s nedostatečným obsahem oleje v benzínu, válec a píst budou velmi horké, protože budou váhy, které budou řídit rozpad CPG, a v důsledku drahé opravy.

Aby bylo možné připravit vysoce kvalitní palivovou směs, musíte míchat olej a benzín v jasně ověřeném poměru. Pokud jsou oleje více, než je potřeba, může vést k vzhledu Nagaru na písty a svíčky. Pokud jste trochu přehnaný benzín, pak očekávejte hrozící smrt motoru. Například v průměru by měl být jeden litr benzínu smíchán s 20-50 ml. Olej. Pro klid se doporučuje nalít 4 litry. Benzín. 100 ml. Olej. V takovém poměru se směs připravuje pro řetězovou pily na 1.5 kw. Pokud je napájení větší než 1.5 kW, by měl být nalije 100 ml. 5 l olej. Benzín. Jedná se však o všechny příkladné výpočty, vždy používat proporce uvedené v příručce k vaší pily, pokud si nepochopíte, jak moc a co je potřeba. Ale nevěřte, že čísla uvedená na označení oleje.

Je také nutné vědět, jak zvládnout již vařenou směs. Zde máte nějaké užitečné tipy:

 • Nenechávejte připravenou směs o rezervě;
 • Používat ho za měsíc;
 • Nenechávejte směs pod slunečným paprsky a v otevřené nádrži;
 • Nedovolte, aby se tam dostali vodu a prach. jinak to povede k poruše karburátoru.

Co chová směs paliva?

Představte si, že jste se již rozhodli o přesných proporcích, další otázka, o kterou vás zajímá, je to: „Co míchat benzín a olej?“No, co tu můžu říct, můžete použít obvyklý kanystr, injekční stříkačku a mnohem více. Ale v těchto dnech je mnohem praktičtější možnosti: lahve a kanystry s dávkovačem se speciálními kapacitami pro benzín a olej. Použití těchto fondů vám výrazně ušetří čas a zjednodušuje přípravu na spuštění řetězových pil.

Vlastnosti řetězových pil Otihl 180

Pokud jste si vybrali model zastoupený značky, pak ihned po nákupu je otázka. jak jezdit na nové řetězové pily Stihl 180? První ze všech, tento proces zahrnuje kontrolu a přípravu nástroje pro každodenní použití.

 • Budete muset zpracovat motor, stejně jako prvky otáčení pomocí speciálního mazivového materiálu.
 • Po přidání oleje do benzínu, celá skupina pístu na řetězové pily STIHL 180 prochází.
 • Všimněte si, že musíte nechat nechat každý prvek prvním prvkem v nečinnosti, a pak v pracovním kurzu.
 • Je důležité, aby olej pro řetězové pily Stihl 180 byl originál, nepokoušejte se ušetřit, protože to může znamenat rychlé opotřebení nebo hromadění odpadu.
 • Stojí za zmínku, že označení oktanových čísel by mělo být nejméně devadesát předmětů.
 • Snažte se provést přestávky, abyste zabránili přehřátí zařízení. Přijatelné progasors, které jsou charakteristické jak pro volnoběhu, tak pro pracovní režim.

Řetězová pila Stihl MS 180, cestovní pas operačního návodu, pro který je velmi jednoduchý a srozumitelný, může být plně obsluhován samotným uživatelem, ale zároveň, pokud nemáte náležitý zážitek nebo jste prostě nevědí ve svých schopnostech. viz specialisty. Kvalifikované mistři nejen spusťte jednotku, ale také nahradit filtr pro řetězové pily stihl 180, svíčky a další komponenty.

Co se stane, pokud nebude brát v úvahu doporučení

Nezkušená osoba neví, jak chovat benzín s máslem, jak si vybrat správné palivo, které podíl benzínu používat, a mnoho dalších nuancí. Taková nevědomost často vede k vzniku velkého počtu problémů v provozu zařízení:

olej, řetězovou, pilu, stihl
 • zvýšení spotřebovaného paliva;
 • vady agregátu a jejích složek;
 • vznik zahraničního hluku;
 • Silný toxický výfuk a t.D.

Proto odborníci doporučují dodržovat radám týkající se všech aspektů zařízení, počínaje, jak si vybrat vhodné palivo, končící zředěným benzínem pro motorové pily.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS