Jak zaostřit řetězovou pilu za jednu minutu

Jak rychle a pečlivě ostré řetězové řetězové řetězové pily bez demontáže

Hromadu řetězové řetězové pily mohou být naostřeny v dílně (cena služby od 250) nebo s vlastními rukama v přítomnosti speciálních zařízení. Ale co dělat, když nástroj upevněn na frédě nebo na místech, kde nejsou žádné workshopy a speciální zařízení pro ostření? V tomto případě můžete použít trysky s diamantovým postřikem a rychle a bez jakýchkoliv problémů, protože znáte několik jednoduchých pravidel nastavení.

Použití trysek rozprašování diamantů pro ostření řezacích spojů řetězové řetězce řetězec je nejen atraktivní pro svou jednoduchost a účinnost. Sharoks také poskytují sparing proces ostření, odebírání ze řezného zubu ve srovnání s emery nebo úhlové brusky, minimální tloušťka kovové vrstvy. To vám umožní produkovat více efektů, což výrazně zvyšuje životnost řetězu na jeho úplné opotřebení.

Pokud budete pokračovat v práci s hloupým pilovým řetězem, budete muset aplikovat více fyzikálních sil na nástroj, řezný výkon bude spadnout, motor bude přetížen, spotřeba paliva se zvýší a celková řetězová pila bude ohromen. Proto je nemožné vytáhnout řetěz.

Řezací řezné zuby s diamantovým postřikem s diamantovým postřikem, nemůžete odstranit pilový řetězec z vodicí pneumatiky, který v podmínkách této oblasti nejen sníží čas ostření, ale poskytne určité pohodlí. Ale jen musíte dát řetěz na brzdu.

Pro pohodlí, první přesně vlevo, a pak pravé zuby nebo naopak. Řádek je umístěn mezi řezným okrajem zubu a hloubka hloubky 25-30 stupňů v horizontální rovině a kolmá k řetězci ve svislém.

Ostré při ostření by mělo zvednout trochu přes zub a otáčet se v jeho směru. Tato metoda je dobrá, protože nespaluje bodnutí zubu a neoslabuje, jak se to stane při ostření v brusném papíře nebo úhlové brusu s jejich velkým obratem.

Mimochodem, namísto elektrického šroubováku, můžete použít vrtačku nebo okraje při rychlostech až 2000 ot / min. Ale trvá limit, protože kov je získán intenzivní.

Protože každého ostření řetězu, výška zubu se snižuje, je nutná po 2-3 ořezávačích, aby se zatlačila omezovač hloubky rozříznuta do plochého souboru nebo jednoduše diamantové sprejové trysky.

Что нам потребуется

Основной инструмент, которым мы будем пользоваться – напильник круглого сечения (не конический!). Диаметр сечения напильника должен соответствовать диаметру закругления режущего зуба цепи. Для заточки большинства пил бытового назначения подходят напильники диаметром 4,8 мм. Уточните этот размер у вашей пилы и подберите соответствующий напильник.

Нередко зубья цепных пил точат напильником вручную. Я же предлагаю усовершенствовать и ускорить этот процесс, поэтому нам понадобится шуруповёрт или дрель, желательно с регулируемыми оборотами.Ну а «изюминка» моей технологии заточки. это небольшой подшипник. Он может быть любым – шариковым, роликовым, цилиндрическим, коническим. Главное, чтобы его было удобно удерживать в руке за наружную обойму. Его назначение я поясню ниже.

READ  Proč stagnovat řetězovou pilu při lisování plynu

Как понять, что цепь бензопилы затупилась

Je možné pochopit, že řetěz připevněný, je možné nejen na pomalejší průchodnosti řezu, ale také na vibrace nástroje, který je dobře cítil ručně. Řetězová bouřka může vyvolat intenzivní provoz nástroj. Někdy se stává, že řetěz musí být několikrát ostří v jednom pracovním dni. Důvodem pro to je velké množství práce, kontakt se zemí nebo s pevnějšími prvky dřeva, příkladem, s uzly.

Práce hloupého řetězce může vést k velmi vážným problémům, a to není jen pomalý řez řezání a zvýšenou spotřebu paliva, ale také přenos vibrací na těle, který vede k zničení pneumatiky a předního řetězového kola. To je to, že významně snižuje produktivitu nástroje a vede k vážnému opotřebení téměř každých řetězových pil uzlin.

Jak určit, co potřebuje pro ostření řetězové řetězové pily

Nikdo to není tajemství, že čím častěji používáte řetězovou pily, tím rychleji blikáte řetěz. Někteří musí pracovat jako ostření několikrát denně (profesionální tesaři, pracovníci pilníků) a někdo je dostačující na to každých šest měsíců.

 • Zkontrolujte piliny: pokud zůstávají pouze prach a nepřesné ořezávání z řetězových pil, pak to znamená, že je čas naostřit pilu. Ostré lopaty opouštějí čipy stejné podoby. Nezapomeňte, že hloupý řetěz může být nebezpečný pro život. Významně zvyšuje šance na návrat.
 • Všimli jste si, že vaše produktivita se snížila. Stromy, s nimiž jste pracoval půl hodiny, vyžadují 2krát delší než dlouhá doba.
 • Váš řetěz se začal podepsat a kvůli této řetězové pily začalo periodicky zastavit během pily, jako by tvrdohlavá kazeta v přijímači videa. To také vede ke snížení kvality a rychlosti.
 • Během vlákna jde kouř

Jak ostření řetězové řetězové pily

Ostření řetězce řetězce. to je postup, přičemž provádění, z nichž zahradníci a profesionální válci pravidelně čelí. V článku bude instalatérský mistr vyprávět, jak obnovit poškozené zuby pily headsetu a rychle ji vrátit do předchozího pracovního stavu.

řetězovou, pilu

Chcete-li zjistit, jak snadno vychladnout řetězec správně, je nutné pochopit základní principy jeho zařízení a práce. Není možné ostříhat řetěz na oči, budete muset znát hlavní charakteristiky řetězce a jeho složek.

Řetězová řetězová pila se skládá ze tří typů spojů z vysoce legované oceli:

 • Řezání. hlavní prvky řetězu. Rozlišování pravostranného a levostranného, ​​které jsou umístěny střídavě, jejich řezné hrany jsou umístěny nad rovinou pneumatik. Konstrukce zubů zahrnuje omezovače hloubky.
 • Pohon (stopky). slouží k přenosu momentu otáčení od benzomotoru k řetězci přes vedoucí hvězdičku. Tato funkce umožňuje rozšířit životnost hvězdice a dává řetězci stále neustále, abyste zůstali na autobusu.
 • Připojení. Připojte dříky a řezejte zubní řetězce.

Jeden z hlavních prvků řetězu je řezný zub, který havaruje do dřeva a odstraňuje čipy. Omezovač hloubky zubu určuje tloušťku dřevní štěpky a omezuje hloubku průniku do stromu.

READ  Náhrada podstavců na řetězové pily Stihl 180

V závislosti na typu řetězce jsou doporučené parametry vzhledem k omezovači 0,025 „(0,65 mm) nebo 0,030“ (0,75 mm).

Dlouhá životnost Každá řetězová pila závisí na kompetentní péči a použití, včetně headsetu řetězce. Dobrý výkon druhého ovlivňuje výkon parametrů zařízení a výkonu. Invograinované ostření může způsobit některé problémy v práci přímo. Nejčastěji je to:

 • Křivky špice;
 • Velké zatížení na pily, což má za následek opotřebení detailů zařízení, a proto snížení životnosti celého zařízení;
 • Zvýšená spotřeba paliva.

Pokud jsou v důsledku řezu vytvořeny malé zaprášené čipy a pila se vrhá do kelímku s velkým úsilím, to znamená, že cíl připevněný.

Existují další známky obvodu:

 • Rychlost nástroje se snížila;
 • Jsou vytvořeny nerovnoměrné a ostré piliny;
 • Je nutné aplikovat velké úsilí na řezání dřeva;
 • Řetěz se natažený nebo začal znamení.

Řetězové řetězové pily může rychle vyblednout z následujících důvodů:

řetězovou, pilu
 • Pokud pracujete s pila příliš často;
 • Když obsluha značně tlačí na pila při řezání;
 • Pokud je řetěz vyroben z nekvalitního kovu nebo ocel projel nesprávné tepelné zpracování;
 • S častým řezáním surového nebo pryskyřičného dřeva;
 • Při řezání stromů s pevným dřevem, jako je: dub, bříza Karírka, třešeň, akáta, elm, popel a další;
 • Pokud se řetěz setkává na cestě překážky ve formě písku nebo kamenů;
 • Pokud je řetěz nesprávně ostří nebo nemá dostatečné napětí při práci.

Zařízení všech řetězových pily je podobné, takže akční algoritmus při odstraňování řetězu bude jeden:

 • Nejprve by měly být zavedeny ochranné bavlněné rukavice, aby se zabránilo řezání řezání.
 • Ochranné pouzdro vyjměte pracovní částí řetězových pil a vložte jej na boku na hladký povrch.
 • Použití koncového klíče požadovaného průměru odšroubujte pojistné matice, které drží skříň a sběrnici, odstraňte horní kryt pouzdra.
 • Nyní je nutné posunout pneumatiku, dokud se nezastaví na hvězdičku, čímž se uvolní řetěz a odstraňte pracovní položky z upevňovacích šroubů.
 • Odpojte pneumatiku.

Jak ostření úhlové brusky

Nyní na otázku, jak ostření řetězce rohového broušení na řetězové pily. Poměrně běžná možnost, ale stále má své vlastní vlastnosti.

Obecně ostříhací řetězce řetězů řetězů, prováděné s vlastními rukama pomocí napájecího nástroje ve formě rohového stroje. úkol není jednoduchý. Důvodem je, že je nutné být velmi přesný a přesný. Omezení nejsou používány. Odtud a taková funkce.

Za prvé, úhlová bruska by měla být upevněna pomocí pracovního stolu nebo tabulky. Je žádoucí, aby spolehlivá svorka. Po upevnění zkontrolujte, zda se napájecí nástroj silně vibruje. Pokud jsou vibrace, design bude muset posílit více.

Ostření technologie zajišťuje potřebu provést zuby podél abrazivního kruhu namontovaného na rohové brusky.

Nebezpečí způsobu je, že hřídel s ostřením (kruh) se otáčí velmi rychle. Zatížení je přenášeno do řetězu. Neaktivní hnutí může vést k poranění mistrů. Tak být velmi elegantní.

Úhlová bruska používaná jako brusný nástroj, existuje několik hmotnostních nedostatků najednou:

 • Je těžké ovládat tloušťku odnímatelné vrstvy a vše záleží na přesnosti průvodce;
 • Při ostření úhlové brusky jsou chyby povoleny mnohem častěji ve srovnání se souborem;
 • Nedbalostí můžete snížit spojovací uši, na kterých jsou vazby drženy.
READ  Řetězová pila Stihl stánky při lisování pro plyn

Kromě upevnění rohového broušení na stroji nebo tabulce můžete použít alternativní metodu. V tomto případě je řetěz připojen nehybný, a úhlová bruska je dodávána, držená v rukou. Ale obvykle zaostřování přesnosti z tohoto snižuje ještě více.

Nyní víte, jak ostříhat řetěz z řetězových drahokamů.

Jak ostření s úhlovým mlýnem

Metoda vyžaduje dovednosti a dovednosti. Na rozdíl od ostrého stroje nejsou žádné omezení. Masters vyžadují přesnost a dodržování bezpečnostních předpisů. Použijte způsob lepší zkušenosti. Rohová bruska (úhlová bruska) je předem bezpečně připojena na stole nebo jiném ustáleném místě.

Je lepší udělat pro to speciální svorku. Po upevnění zkontrolujte, zda jsou vibrace vibrace, včetně nástroje pro testovací režim několik minut. Pokud lze spustit uspokojivé podmínky. Okamžitě ostření řetězů pro motorovou pilu s rukama, rohové broušení se provádí dodávkami abrazivního kruhu.

Závěrem lze říci, že bez ohledu na to, jak není řetězec vyroben pro řetězové pily, hlavní přesnost a přesnost mistra. S ručním zpracováním jsou možné chyby úhlů a nerovnosti vytápění kovů a rizika poranění.

Jak si vybrat řetězový řetězový řetězový stroj?

Chcete-li vybrat stroj pro ostření řetězových řetězů, musíte studovat několik jejích důležitých vlastností. Jejich počet zahrnuje:

 • POWER. každý elektrostanok je vybaven motorem, který přijímá výkon z elektrické sítě. Nejlepší je koupit zařízení s vyšší mocí. Tato zařízení mají pevný pracovní zdroj a snazší tolerovat významné zatížení;
 • Rychlost otáček běžného vřetena. rychlost regenerace headsetu závisí na tomto parametru. V praxi, tím vyšší je tato charakteristika, tím rychlejší je ostření. Pro vzácné, ale pravidelné použití je vhodné pro rychlost otáčení stávajícího vřetena asi 3 tisíc. rpm. Pro konstantní intenzivní provoz je lepší zvolit stroje, ve kterých je vřeteno schopno otáčet rychlostí 4800 až 7500 ot / min;
 • Průměr kruhu pro ostření headsetu. spektrum aplikace zařízení závisí na tomto parametru. Stroj pro ostření řetězových řetězů, ve kterém je na farmě použitelný pryč do 105 mm. Existují také stroje, v balení, z nichž disk s průměrem až 400 mm. Toto zařízení se používá především na velkých strojních podnicích;
 • Další možnosti. mezi nimi možnost otáčení standardní brusné hlavy. Otáčením položky v různých směrech, a změna úhlu ostření, vlastník pily dostane schopnost rovnoměrně zpracovávat blotované zuby pily sluchátka.

Majitel řetězové pily studoval všechny tyto vlastnosti, bude moci koupit vhodný stroj, který vám umožní rychle obnovit nosný sluchátka doma.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS