Jak zastrčit vlasec do strunové sekačky Champion

Jak správně navíjet strunu na strunové sekačce Champion

Chcete-li vyměnit linku pro zastřihovač, musíte odstranit starou (pokud byla).

Naviják je součást vyžínače, která se nachází uvnitř hlavy křovinořezu, cívky nebo cívky. V závislosti na výrobci se mohou hlavy lišit. Tento článek se však zabývá pouze společností Patriot, ačkoli její mechanismus používá mnoho dalších společností.

Informace o tom, jak odšroubovat hlavu s ručním navíjením na vyžínači, naleznete níže.

 • Pokud je hlava kartáče znečištěná, je třeba nejprve odstranit veškeré nečistoty nebo zbytky trávy. K tomu je třeba zvednout hlavu křovinořezu nahoru a uchopením ochranného krytu sejmout speciální ochranný kryt nasazený na bubnu.
 • Dalším krokem je sejmutí cívky z navijáku. Cívku lze snadno vyjmout i jednou rukou, protože není vůbec upevněna uvnitř navijáku.
 • Samotný naviják je ve střihači upevněn pomocí šroubu. Tento šroub je nutné vyšroubovat, poté můžete snadno vyjmout cívku. To provedete tak, že opatrně přidržíte cívku s navijákem a vyšroubujete šroub cívky proti směru hodinových ručiček.
 • Cívku lze nyní vytáhnout. Jak jsme již řekli, není připevněn k ničemu jinému než k háčku na železné hřídeli, proto jej nevytahujte násilím. Opatrně vyjměte cívku z bubnu pomocí radiálních pohybů.
 • Nyní zbývá jen odstranit staré strunové vedení a postupovat podle následujících pokynů.

Zpětně sestavte cívku a naviják na původní místo opačným postupem.

Před doplněním vlasce zkontrolujte, zda jste zakoupili správný vlasec pro váš vyžínač plevele. Pokud se vlákno nevejde, zvýšíte spotřebu paliva nebo výkonu a zatížení motoru křovinořezu.

Chcete-li vyměnit nit, připravte si střih správné velikosti. Ve většině případů jsou zapotřebí přibližně čtyři metry vlasce. Určitý údaj závisí na vlastnostech vlasce, např. na jeho tloušťce, a na vlastnostech cívky. Pokud nemůžete zjistit přesnou délku, můžete postupovat takto: Vložte a navíjejte nit, dokud není na cívce plně nabitá (úroveň nitě je v úrovni ok na bocích cívky). Ujistěte se, že vyžínací šňůra leží na cívce naplocho.

Níže je popsán způsob navlékání vlasce do cívky.

Vezměte připravenou nit a srolujte ji na polovinu. Dbejte na to, aby jeden konec byl o 0,1-0,15 m delší než druhý. Nyní držte konce v různých rukou. Menší z nich je třeba přitáhnout k většímu tak, aby se zmenšil na polovinu. Při ohýbání musí být dodržena vzdálenost 0,15 m. Najděte štěrbinu na vnitřní straně cívkové přepážky. Do této štěrbiny opatrně zasuňte smyčku nitě, která se předtím objevila. Postupujte tak, že zjistíte směr navíjení nitě v cívce. To provedete tak, že se podíváte kolem cívky. měla by na ní být šipka. Pokud nemůžete najít ukazatel šipky, je docela možné, že je na něm napsaný symbol. Příklad je uveden na fotografii níže. Hlava cívky musí být dodržena. Je na něm ukazatel směru. Toto je směr pohybu cívky. Chcete-li zjistit směr navíjení, navíjejte dozadu. Nyní naviňte vlasec

Všimněte si, že na vnitřní straně cívky jsou vodicí drážky. Při navíjení nitě dodržujte tyto drážky, jinak by mohlo dojít ke zničení strunové sekačky

V tomto kroku cívku velmi pečlivě nabijte. Jakmile má uživatel téměř celou nit, vezměte malý konec (nezapomeňte na výstupek 0,15 m) a protáhněte jej otvorem ve stěně cívky. Nyní zopakujte stejný postup s druhým koncem (druhou stranou). Samotnou cívku vložte do hlavy navijáku a nejprve protáhněte vlasec pro trimr otvory uvnitř navijáku. Nyní je čas vrátit buben na své místo. Pak uchopte konce vlasce dvěma rukama a vytáhněte je do stran. Poté je třeba kryt nasadit zpět (můžete bezpečně tlačit, dokud neuslyšíte „cvaknutí“). Zbývá provést „kosmetické úpravy“. Zkontrolujte, zda vlákno není příliš dlouhé. Můžete spustit vyžínač a zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Pokud je nit příliš dlouhá, lze ji ustřihnout nůžkami.

READ  Která sekačka je lepší elektrický nebo benzín

Jak často se rozbíjejí cívky automatických vyžínačů?

Jedná se o moderní cívky, které jsou spolehlivé a účinné. Fungují tak, že při snížení otáček motoru automaticky prodlužují vlákno. Žací stroj nemusí ovládat posuv vedení, protože je automatický.

Automatické hlavy jsou 2-3krát dražší než poloautomatické, takže ne každý majitel sekačky si může dovolit takové zařízení. Zkušenosti však ukazují, že kvalitní automatický naviják pro strunovou sekačku nebo sekačku na trávu vydrží dostatečně dlouho a neporouchá se. Výhodou automatických hlav je také vysoká rychlost řezání závitů. k tomu se vlasec pro zastřihovač vede otvory v hlavě a navíjí se ručně na cívku.

Chcete-li si ověřit účinnost automatických žacích bubnů, podívejte se na následující video. Jako pokusní králíci se používají různé typy hlav.

Jak sejmout hlavu strunové sekačky Champion

Jedním z běžných zařízení určených k sekání trávy je vyžínač. velmi snadná obsluha a údržba. Proto se stal mezi obyvatelstvem oblíbeným. Jeho velkou výhodou je nízká hmotnost. Toto vybavení zvládne i dítě.

Technické vlastnosti

Hlavní technické vlastnosti vyžínače trávy jsou tyto

 • energie;
 • hmotnost zařízení;
 • typ napájení (síťové nebo bateriové);
 • umístění motoru (nahoře nebo dole);
 • Typ řezací jednotky;
 • typ baru.

Všechny tyto faktory je třeba vzít v úvahu při nákupu stroje.

Jak si vybrat?

Před nákupem tohoto zařízení je třeba si uvědomit, k jakému účelu bude používáno. Pro větší plochu s rovným trávníkem je nejvhodnější lehký model s nízkou spotřebou energie. Pokud chcete vylepšit zahradní pozemek, je třeba zvolit výkonnější model.

Elektrická verze sekačky na trávu

Samojízdné verze těchto strojů lze použít kdekoli, ale pouze v blízkosti zdroje napájení. Jsou tiché a často se používají v blízkosti škol, školek, nemocnic a klinik. Jsou poměrně hojně využívány na soukromých pozemcích.

Modely se snadno ovládají, jsou tiché a robustní a jejich cena je přijatelná.

FSA 85

Délka je 165 cm. Proud 8A. Ideální pro sečení menších ploch.

Šikovné zařízení pro sekání trávníků, záhonů, plotů atd. д. motor běží tiše a nejsou slyšet žádné výfukové plyny.

Strunová šňůra se automaticky nevysouvá

Pokud se šňůra strunové sekačky automaticky nevysune, když lehce udeříte tlačítkem navíjení strunové sekačky do země, mohou být příčiny následující.

Možnost 1. došlo k vazbě, tj.е. vlákno je zachyceno mezi cívkami. tento problém je nejčastěji způsoben uživatelem, který navinul vlasec na cívku nerovnoměrně nebo s příliš malým napětím na cívce. v druhém případě, pokud se žací hlava otáčí ve vysokých otáčkách a odstředivá síla způsobí zachycení vlákna mezi cívkami. Pro odstranění problému je třeba cívku na trimru demontovat a správně navinout, tj. s rovnoměrnými závity a dobrým napětím.

Varianta 2. konce vyčnívají z hlavy příliš krátce. nůž se nemusí při nárazu na zem vysunout, pokud jeho konce vyčnívající z hlavy nejsou dostatečně dlouhé (krátké). V tomto případě není odstředivá síla dostatečná k tomu, aby strunu vyžínače vytáhla. Proto je nutné stroj zastavit (vypnout motor nebo odpojit elektrickou strunovou sekačku od elektrické sítě) a strunu strunové sekačky vytáhnout ručně, nejprve stisknutím tlačítka.

Varianta 3. vedení pro strunovou sekačku je připájené uvnitř žací hlavy. To způsobí, že cívka zamrzne a po stisknutí tlačítka se neotáčí. Příčin je několik: špatná kvalita vlákna, přehřátí cívky při delším používání stroje, náraz vlákna o tvrdé předměty.

 • V prvním případě může být šňůra třetí strany vyrobena z nekvalitních a tavných materiálů, které nevydrží mechanické a tepelné zatížení. Proto je třeba dávat přednost značkovým řadám.
 • Pokud jste však zakoupili vlasec neznámé kvality a při práci se utěsňuje, můžete následovat příkladu některých uživatelů, kteří po vložení vlasce do cívky navlhčí vlasec buď silikonovým tukem (z lahvičky s rozprašovačem), nebo minerálním olejem. Tento postup značně snižuje pravděpodobnost, že se vlákna vedení spojí.
 • Stejně tak se může vlasec při sekání přilepit k vyžínači, pokud narazí na tvrdý předmět (kámen, plot, suché větve atd.).д.). To způsobí, že se mírně roztáhne a velkou rychlostí se stáhne zpět do hlavy. Tření způsobuje, že se šňůry zahřívají a prameny vlasce se slepují. Jediné, co je v tomto případě třeba udělat, je otevřít hřídel strunové sekačky a navinout vlasec.
READ  Kolik mastného oleje při běhu sekačky trávníku

FSE 31

Lehké a levné. Ideální pro úpravu malých ploch. Jsou vhodnější pro sběr, sekání trávy po sekačce na trávu.

Akumulátorová sekačka

Ideální pro ty, kteří nechtějí vdechovat benzínové výpary a nechtějí být závislí na elektřině. Přístroj se skládá z robustního plastového krytu a kompaktního sběrného koše na trávu. Kapacita sáčku na trávu závisí na modelu.

Tyto stroje jsou tiché, spolehlivé a bezpečné.

FSE 60

Seká trávu do 36 cm. Rychlost až 7400 otáček za minutu. Výkon 540 W. Plastové pouzdro. Teleskopická rukojeť. Levné, ale praktické.

Pre-grubbing

Abyste mohli vlasec navinout, musíte ze strunové sekačky nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku). přesný postup závisí na složitosti konfigurace a typu samotného výrobku:

 • Malé elektrické vyžínače trávy s motorem a cívkou na spodní straně mají obvykle boční klíč na obou stranách cívky. Při jejich současném stisknutí se horní část cívky s vnitřním obsahem pro navíjení vlasce oddělí, zatímco spodní část zůstane na trimru. Cívku je vhodné rozebrat na rovném a hladkém povrchu, aby pružina, která se zasouvá do konstrukce, nevyskočila a neztratila se;
 • elektrické a benzínové vyžínače trávy se zahnutou hřídelí bez možnosti instalace nože mají obvykle cívku se speciální křídlovou maticí: u takových konstrukcí by měla jedna ruka držet cívku v klidu a druhá proti směru hodinových ručiček otáčet křídlovou maticí upevňující cívku k hřídeli. Po uvolnění matice lze celou cívku vyjmout.
 • elektrické a benzínové vyžínače s možností rovného nože (například vyžínače STIHL) mají otvor pod cívkou. Pro znehybnění cívky se do tohoto otvoru vloží šroubovák nebo jiný vhodný předmět a pomalým otáčivým pohybem se umístí tak, aby šroubovák vnikl do otvoru a cívka byla zajištěna. Poté se tělo cívky otočí ve směru hodinových ručiček (levý závit) a sejme se ze strunové sekačky.

Ve druhém a třetím případě se cívky v závislosti na konstrukci rozebírají různými způsoby. U cívek s křídlovou maticí odšroubujte křídlovou matici a u cívek se západkou stiskněte západky a uvolněte jeden konec cívky z druhého konce. Pokud jsou poloviny cívky navlečené k sobě, jednoduše je otáčejte rukou v opačných směrech, dokud se neuvolní.

Navíjení vlasce

Naplnění vlasce do cívky vyžínače trávy je poměrně jednoduchý postup, pokud dodržíte určitý algoritmus. Když potřebujete určit, kolik metrů spotřebního materiálu stačí, navinete jej na cívku tak, aby cívka nepřesahovala průměr cívky. Jakmile se rozhodnete pro délku linky, postupujte podle následujících pokynů:

 • Přeložte vlasec na polovinu tak, aby jeden konec vlasce byl o 10-15 cm delší než druhý.
 • Nabíjení musí začít u středového ráfku, který dělí cívku strunové sekačky na 2 části. Najděte drážku, do které se má šňůra zasunout. Poslední z nich ohněte na polovinu.
 • Určete, kterým směrem se má navíjet trimovací šňůra. Podívejte se pozorně na cívku, na které může být šipka nebo nápis. Označuje směr navíjení. Pokud na cívce není žádné označení, hledejte šipku na žací hlavě. navíjejte ji v opačném směru.
 • Navíjejte lanko opatrně, cívku po cívce. Snažte se udržet maximální napětí nitě.
 • Po dokončení pokládky šňůry nejprve zajistěte kratší konec materiálu. Za tímto účelem ji vložte do drážky na straně cívky, která odpovídá průměru. Připevněte druhý konec (delší) do drážky na druhé straně cívky vyžínače trávy.
 • Po upevnění šňůry k zastřihovači odřízněte její konce. Nezapomeňte si ponechat přídavek na šev v délce asi 10 cm.
 • Nasaďte naplněnou cívku na žací hlavu jednotky. Za tímto účelem střídavě vkládejte a vytahujte nit do výstupních otvorů hlavy a poté vložte cívku zařízení do kůže.
 • Vyvíjejte potřebnou sílu, abyste vytáhli šňůry z upínacích drážek a utáhli materiál. Po provedení těchto úkonů nasaďte kryt zpět a zajistěte jej západkami.

Navíjení vlasce na cívku krok za krokem Navíjení vlasce na strunovou sekačku lze provést i jiným způsobem, kdy se místo jednoho kusu materiálu nabíjejí dva kusy. Nahraďte takto:

 • Jeden konec šňůry ohněte do tvaru háčku.
 • Ve spodní části cívky by měl být otvor, který je určen k zajištění vlasce. Vložte tam ohnutý konec vlákna.
 • Navíjejte materiál struny ve směru šipky až do požadované úrovně, která není větší než průměr cívky vyžínače.
 • Stejně postupujte i u druhé dírky na cívce.
 • Sestavení hlavy zařízení je podobné prvnímu způsobu.
READ  Jaký model sekačky trávníku si vybrat

Typy cívek

Existují 3 typy nejoblíbenějších zastřihovacích hlav:

Mechanické

Mechanická cívka je plastový nebo kovový kotouč, ve kterém je různými způsoby upevněn jeden nebo více malých úseků vlasce, díky čemuž je nutné neustále ručně měnit vlasec pro trimmer.

Zde jsou nejoblíbenější modely těchto hlavic:

Poloautomatický (skládací)

Přestože existuje řada modelů a vzhledových rozdílů, mají tyto navijáky stejnou konstrukci a princip fungování.

Základna spojuje ostatní prvky strunové hlavy s křovinořezem nebo elektrickou sekačkou pomocí závitového pouzdra, které je do ní zataveno, takže každá cívka pasuje pouze na tento strunový stroj, průměr hřídele převodovky nebo spodního motoru odpovídá průměru pouzdra.

Uvnitř základny je pružina, která podpírá cívku a tlačí přítlačnou část ven přes odnímatelné tělo.

Do odnímatelného těla jsou vyvrtány otvory pro vlasec, takže výstup vlasce z cívky je výrazně výše, což zajišťuje bezpečné upevnění vlasce na místě.

Když obsluha narazí cívkou na zem, kladka vstoupí do těla a všechny otvory, kterými prochází vlasec, jsou zarovnány. Odstředivá síla pak vytáhne část navinuté struny ven, a když tlak na přítlačnou část zmizí, cívka vyjede z pouzdra a opět zaujme svou pracovní polohu.

Automatické (pevné)

Bez ohledu na model a výrobce jsou všechny automatické cívky navrženy a fungují na stejném principu.

Do jádra je připájeno závitové pouzdro a na vnitřní straně je namontován západkový zajišťovací mechanismus, který umožňuje otáčení cívky pouze jedním směrem. Uvnitř cívky je průchozí otvor pro vedení vlasce. Uzávěr je pevně připevněn k cívce a díky zakřiveným okrajům jej lze snadno otáčet a navíjet vlasec.

benzínová sekačka na trávu

Malé mobilní jednotky pro sekání trávy a mladých větví, které se skládají z výložníku, motoru, řezací části a rukojeti, se nazývají vyžínače.

Konstrukce bezbenzínové sekačky je jednoduchá a snadno se demontuje

K dispozici jsou elektrické a benzínové modely. První z nich se nedoplňují, ale závisí na délce kabelu. Ty fungují bez ohledu na dostupnost elektřiny, kdekoli na zahradě nebo v zeleninové zahrádce.

Benzínové sekačky na trávu jsou lehčí a levnější než sekačky na trávu. Poradí si také s trávou a keři. vyžínače trávy se používají v domácnosti i v komerčním prostředí. Stroje jsou vybaveny popruhy, které se pro větší pohodlí nasazují přes rameno. Úsporná konstrukce snižuje zátěž rukou a zad.

Metoda 2. Jak připevnit šňůru křovinořezu na cívku křovinořezu s fotografiemi a videem

Druhá metoda se od první liší tím, že se nenavíjí na jeden kus postroje, ale na dva kusy. Tuto metodu používají výrobci a je vhodná i pro ty, kteří mají zbytky. Princip vložení dvou proužků vlasce do vodicího prvku křovinořezu je stejný jako u prvního způsobu, proto zde najdete podrobný návod, jak na to:

 • Lze použít dvě stejné délky materiálu
 • Vezme se jeden kus a okraj se ohne do tvaru upínacího držáku nebo háčku, který se použije k upevnění vlasce
 • Na vnitřní straně cívky jsou otvory pro upevňovací držák, které tam jsou z nějakého důvodu. Pokud není k dispozici, druhá metoda není vhodná. Vzhled těchto držáků je znázorněn na fotografii níže. Každý držák je na své polovině
 • Připevněte šňůru k držáku a naviňte ji ve směru šipky
 • Navíjejte ji, dokud nezbude jen 10-15 cm, a upevněte ji v příslušném otvoru na boku přídě
 • Stejně postupujte i na druhém konci linky
 • Vložte oka do otvorů v hlavě a poté, po odstranění lanoví z dočasných držáků v navijáku, nasaďte uzávěr se svorkami

Výše uvedený návod, jak vložit strunu pro vyžínač do křovinořezu, je nejen užitečný pro správnou výměnu, ale také rychlejší. Jak bylo uvedeno výše, montáž cívky strunové sekačky lze provést i bez demontáže hlavy, ale v tomto případě je nutné nástroj pohodlně upevnit. Níže je uveden návod ve videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS