Jak zředit benzín pro čerpací stanici

Kolik olejů musí být nalita do vyžínače pro trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky. poměrně běžné nástroje používané majiteli zahradních a domácností farmy pro sekání trávy a sklizně lůžek. Více společných názvů nástrojů jsou termíny „Trimmer pro trávu“ a „sekačka na trávu“. Hlavní rozdíl je skryt v konstrukci motoru. Vážený segment zařízení je vybaven čtyřdobými modely a levné. dvoudobé. Poslední možností má výhody, mezi nimiž je malá masa, snadná použití, stejně jako nízké náklady.

Nejdůležitější podmínkou pro provoz dvoudobých modelů je příprava palivové směsi, vztaženo na podíl benzínu a oleje určeného výrobcem. Zjednodušený design motoru neposkytuje samostatný kanál pro mazání, takže motorový olej se přidává přímo do benzínu. Porušení správného podílu vede k významnému snížení zdroje nástroje a dokonce i na jeho členění. Chápeme, který make-up je vyžadován pro trimory benzínu, jak se směs a to, co může ovlivnit.

Co si vybrat olej, aby se naplnil v zastřihovači trávy nebo typů maziv

Timmers pro trávy a trávníku sekačky pracují z dvoudobých motorů, které mají zjednodušený design. Zřídka, ale tam jsou modely trimrů s 4 hodiny motory, které pracují na čistém benzínu. Dvou-zdvihové napájecí jednotky nemají kliku kliku (ropná kliková skříň), díky nimž je hmotnost nástroje snížena a jejich náklady se sníží. Pokud rotující části motoru nebudou mazány, pak na konci rychle selže. Aby se tomu zabránilo, je vyžínač pro trávu doplněn ne čistý benzín, ale směs s máslem. Jaký olej se zředí benzínem pro zastřihovač pro trávu?

Chcete-li začít, vyvolejte nebo se dozvědět, jaké typy olejů pro chemické složení se vyrábí:

  • Minerální kapaliny. určené pro technologii malého výkonu, které mají vzduchové chlazení. Toto je nejlevnější typ maziva pro motory
  • Semi-syntetické látky. Používají se pro zařízení, které má chlazení vzduchu a vody
  • Syntetický. vhodný pro všechny typy motorů s různými typy chlazení. Nevyžadují častou náhradu a tento typ maziva je několikrát dražší než minerální a semi-syntetický

Z výše uvedeného vyplývá, že olej s jakýmikoli kompozicí je vhodný pro zastřihovač pro trávu. minerální voda, syntetika a polosyntetika. Oleje s různými chemickými složkami se liší v ceně, takže je nutné spolehnout se na nákup na doporučení výrobce přístroje. Pokyny uvádějí informace o doporučení, o které typy olejů jsou lepší. Pokud se jedná o standardní TS-W3, znamená to, že není tak důležitá, která složení by měla mít látku. V tomto případě můžete zředit s minerální vodou benzínu, semi-syntetické a syntetiky.

To je zajímavé! Hlavní věc při výběru oleje se nezachytí na falešné, protože dnes je velmi často možné splnit různé typy mazacích kompozic pro dvoupatrové motory, které sestávají především o nízkodobé ropné produkty.

Blok: 2/7 | Počet znaků: 1943

Jaké jsou vlastnosti řetězové pily?

Pokud máte chalupu nebo dům ve venkovských oblastech, potřebujete řetězovou pilu. Pro potřeby zahrad, tam je dostatek domácností. Síla je malá, ale stačí odstranit staré větve stromů, palivových dříví a desek. Taková pila nemá příliš velkou váhu a velikost. Pokud potřebujete snížit stromy na pozemku nebo plánujete stavební práce, je lepší koupit poloprodovědnou řetězovou pilu. Termín její práce by neměl překročit 8 hodin. Profesionální řetězová pila má vysoký výkon a může pracovat až do 16 hodin v řadě. Pro výrobu těchto pil se používají vysoce pevné materiály a použití vyžaduje určité dovednosti. Profesionální řetězové pily se používají s lesními válci v průmyslovém měřítku a pro jiné podobné práce.

READ  Jak naředit benzín pro strunovou sekačku Carver

Všechny tyto typy pily se liší jak síly, tak v hmotnosti. Pokud neplánujete velkou konstantní práci, je lepší omezit řetězovou pilu domácností, což váží mnohem méně, a proto je snazší se s ní vyrovnat. Profesionální pily, naopak, mají kapacitu až 6 kW a odpovídajícím způsobem větší hmotnost. Výběr takové pily závisí na tloušťce a pevnosti pilového materiálu.

Jak míchat (zředí) benzín a olej pro 2T motory.

Shrnout výše uvedené nastavení. Použijte olej vyvinutý nebo doporučený výrobcem této techniky pro techniku ​​značky. Například pro MOTOCOS STIHL FS 55 STIHL HP OIL (viz. Obrázek 1A) nebo STIHL HP SUPER, pro HUSQVARNA 128R MOTOCOS používají Husqvarna HP olej (obrázek 1b) nebo Husqvarna Ls. Pro 2.Hodinové motory nepoužívají motorové oleje pro čtyřdobé motory. Například 10W30, SAE 30 a T.D.

Obrázek 1 A-olej Husqvarna (vlevo), STIHL B-olej (vpravo)

Užitečné poradenství

Nikdy nepoužívejte 2-taktní olej určený pro vodní chladicí motory, protože tyto oleje jsou navrženy tak, aby fungovaly při nižších teplotách.

Je nutné dodržovat podíly oleje a benzínu pro palivovou směs, označenou výrobci v návodu k použití. Čínští výrobci nejčastěji uvádějí podíl 1 části oleje na 25 částech benzínu, na „STIHL“ a „Husqvarna“ tento podíl bude 1/50.Při přípravě malého objemu směsi (do 1 litru) je velmi důležité pečlivě měřit množství oleje ve směsi. Dokonce i malé vypočítání v množství oleje mohou přinést do závažných nesrovnalostí ve směsi. V těchto případech lze pro přesné dávkování použít lékařskou injekční stříkačku.Příprava palivové směsi musí být vyrobena v čistém speciálně navrženém pro tuto nádobu. (cm. Obrázek 2)

Užitečné poradenství

Nedoporučuji používat varné plastové lahve a kanystry, protože benzín může rozpustit plasty a všechny tyto „suspenze“ spadá do palivové nádrže a zobrazuje karburátor.

Plastové nádoby určené pro benzín mají vždy označující „plamen“. Je velmi výhodné používat kanystr vybavený systémem Seduální tankování (viz. Obrázek 3). Systém shledatelného tankování má ventil, který nedává palivo k přepravě s plným plněním nádrže.

Obrázek 3- Systém speciální náplně

Jak zředit benzín s vyžínačem oleje pro trávu. krok za krokem

Míchání kompozice paliva nastává zohlednění zvláštních poměrů.

Pokud chováme palivovou směs s nedostatečným množstvím maziva, znamená to rychlé opotřebení světelných přípojek

Optimální poměr oleje a benzínu lze zobrazit v pokynech pro vyžínače. Zpravidla je 1:50, 1:40 nebo 1:25.

Zředěný benzin s lubrikantním složkou bude muset nejprve ve vhodné kapacitě: Udělejte ji okamžitě v palivové nádrži je zakázáno. Pokud toto pravidlo ignorujete, operace motoru může být nestranný, v důsledku kterého nástroj bude rychle selhat. Pro ředění směsi paliva byste neměli používat plastové plechovky nebo lahve, protože benzin je schopen rozpustit tento syntetický materiál. Objednávka míchání paliva:

  • V kontejneru (optimálně. kovový kanyst) nalít litr benzínu.
  • Přidejte polovinu požadovaného poměru oleje.
  • Míchejte kapaliny důkladně od otevřených požárních zdrojů.
  • Nalijte odstraňovač mazacího materiálu v nádobě a směs se smíchejte znovu.
  • Nalijte palivo na zastřihovač palivové nádrže pro trávu.

Práce by měla být provedena, uvedení respirátoru a gumových rukavic. Pro snadnou transfuzi můžete použít zalévání. Dokončená směs by neměla být skladována delší než 3 měsíce, je lepší chovat přesně tolik paliva, kolik potřebujete pro práci naplánovanou v blízké budoucnosti. Směšovací olej s benzínem se ujistěte, že si vybrat vysokou kvalitu, koupit to lépe na osvědčené čerpací stanice.

READ  Как резать плитку под 45 градусов угловой шлифмашинкой

Podíly olejů a paliva

Výpočet poměru složek pro přípravu tankování pro vyžínač pro trávu by měl dojít k zohlednění doporučení na obalu z oleje. Standardní podíl je 1:50. Je dovoleno používat jakýkoliv kvalitní olej pro dvoudobé motory.

Palivo

Zbývá si vybrat, který benzín se nalije do zastřihovače pro trávu. Volba je malá. AI-92 a AI-95. Rozdíl mezi nimi je docela významný. Pokud nejsou pokyny výrobce specifikovány jako benzín k použití, je nutné zastavit při AI-92. Z značky benzínu prakticky nezávisí na tom, kolik oleje na litr benzínu musí být přidáno, pokud je palivo vysoké kvality a plně odpovídá deklarované značce. Koupit benzín pouze na značkových plynových stanicích, existuje riziko nákupu A-80 namísto AI-92 téměř rovna nule.

Pokud doporučujeme vyplnit AI-95, pak nepoužívejte jiné značky benzínu. Pokud se motor začne, bude fungovat NERTMY a rychle přehřát. Takže riskujete zvyšování motoru nejen každodenní zastřihovač pro trávu, ale také profesionální.

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

Směšovací olej s benzínem

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

zředit, benzín, čerpací, stanici

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

READ  Žádný benzín v karburátoru motocosu

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

Výběr sekačky

Pro vyžínačské motory je nutné zvolit olej s označením „2t“, které se používají pro spalovací systém od 50 do 200 cm3 a mají vzduchové chlazení. Za prvé, když si koupí ropu, stojí za to věnovat pozornost ne k ceně, ale ochranné vlastnosti materiálu, protože malé úspory může později stát skutečnou bolestí hlavy pro majitele a zpravidla rozsáhlé.

Dvoudobý olej pro sekačku

zředit, benzín, čerpací, stanici

Hlavním faktorem určujícím kvalitu oleje pro trimr trávy je alkalické číslo. Je to tato složka, která vylučuje oxidaci třením dílů a zpomaluje jejich zničení. Během provozu je olej postupně ztrácí jeho alkalici a stává se oxiduje. Optimální úroveň kyselosti (pH) by neměla být menší než 8-9 jednotek.

Viskozita oleje pro motocos má také velký vliv na proces provozu benzínového přístroje. Tento ukazatel určuje možnost provozu zastřihovače pro trávu při různých teplotách. Například letní stupně maziv jsou tlusté i s mírným poklesem teploty. Vzhledem k používání sekaček trávníku výhradně v období jaro-podzim, bude vynikající možností ropou s letní označování.

Teplota blesku pro trávu zastřihovače pro trávu by měla být více než 225 ° C, jinak olej bude rychle vypálit, a skupina pístu bude podrobena intenzivnímu opotřebení.

Co dávat pozor na výběr ropy?

Moderní dvoudobé motory MOTOCOS jsou doplněny směsí benzínu AI-92 a oleje s označením „2t“. Použití paliva s vyšším oktanovým číslem přispěje ke zvýšení teploty odlesk a v důsledku toho lubrikant lubrikant.

Odrůdy olejů Stihl

Nepochybně, nejlepší olej pro vyžínač trávy je výrobce doporučený výrobcem, ale majitel nemá vždy možnost zakoupit přesně „značkové“ mazivo. Specialisté doporučují Shell Helix Ultra, na základě technologie Pureplus, což přispívá ke zlepšení základních vlastností maziva.

Pro trimory benzínu německého výrobce Stihl je nutné použít oleje STIHL HP Ultra, STIHL HP, STIHL HP S S. Náhrada rozpočtu může být produkty společnosti VITAZ, který podle svých vlastností, nejpodobnější doporučenému materiálu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS