Jak zředit benzín s máslem pro sekačku

Kolik olejů musí být nalita do vyžínače pro trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky. poměrně běžné nástroje používané majiteli zahradních a domácností farmy pro sekání trávy a sklizně lůžek. Více společných názvů nástrojů jsou termíny „Trimmer pro trávu“ a „sekačka na trávu“. Hlavní rozdíl je skryt v konstrukci motoru. Vážený segment zařízení je vybaven čtyřdobými modely a levné. dvoudobé. Poslední možností má výhody, mezi nimiž je malá masa, snadná použití, stejně jako nízké náklady.

Nejdůležitější podmínkou pro provoz dvoudobých modelů je příprava palivové směsi, vztaženo na podíl benzínu a oleje určeného výrobcem. Zjednodušený design motoru neposkytuje samostatný kanál pro mazání, takže motorový olej se přidává přímo do benzínu. Porušení správného podílu vede k významnému snížení zdroje nástroje a dokonce i na jeho členění. Chápeme, který make-up je vyžadován pro trimory benzínu, jak se směs a to, co může ovlivnit.

Co si vybrat olej, aby se naplnil v zastřihovači trávy nebo typů maziv

Timmers pro trávy a trávníku sekačky pracují z dvoudobých motorů, které mají zjednodušený design. Zřídka, ale tam jsou modely trimrů s 4 hodiny motory, které pracují na čistém benzínu. Dvou-zdvihové napájecí jednotky nemají kliku kliku (ropná kliková skříň), díky nimž je hmotnost nástroje snížena a jejich náklady se sníží. Pokud rotující části motoru nebudou mazány, pak na konci rychle selže. Aby se tomu zabránilo, je vyžínač pro trávu doplněn ne čistý benzín, ale směs s máslem. Jaký olej se zředí benzínem pro zastřihovač pro trávu?

Chcete-li začít, vyvolejte nebo se dozvědět, jaké typy olejů pro chemické složení se vyrábí:

 • Minerální kapaliny. určené pro technologii malého výkonu, které mají vzduchové chlazení. Toto je nejlevnější typ maziva pro motory
 • Semi-syntetické látky. Používají se pro zařízení, které má chlazení vzduchu a vody
 • Syntetický. vhodný pro všechny typy motorů s různými typy chlazení. Nevyžadují častou náhradu a tento typ maziva je několikrát dražší než minerální a semi-syntetický

Z výše uvedeného vyplývá, že olej s jakýmikoli kompozicí je vhodný pro zastřihovač pro trávu. minerální voda, syntetika a polosyntetika. Oleje s různými chemickými složkami se liší v ceně, takže je nutné spolehnout se na nákup na doporučení výrobce přístroje. Pokyny uvádějí informace o doporučení, o které typy olejů jsou lepší. Pokud se jedná o standardní TS-W3, znamená to, že není tak důležitá, která složení by měla mít látku. V tomto případě můžete zředit s minerální vodou benzínu, semi-syntetické a syntetiky.

zředit, benzín, máslem, sekačku

To je zajímavé! Hlavní věc při výběru oleje se nezachytí na falešné, protože dnes je velmi často možné splnit různé typy mazacích kompozic pro dvoupatrové motory, které sestávají především o nízkodobé ropné produkty.

READ  Jak vyměnit kotouč na sekačce STIHL

Blok: 2/7 | Počet znaků: 1943

Který olej je lepší volit pro motorové motory.

Všimněte si také, že pokud údaje o oleji nelze použít k přípravě benzosm pro motorové motory. Ve 2t lodních motorech je nutné nalije směs připravenou z benzínu s oktanovým číslem ne nižší než 89 a super-volného oleje s čistými přísadami NMMATC-W3 značení v poměru 1:50 do provozního režimu a. 1:25 na režimu únivy (první 5-10 hodin). Výběr vysoce kvalitního oleje.Základem práce motoru, takže každý výrobce doporučuje nalitět určitých olejových značek do techniky, čímž zajišťuje nejdelší životnost výrobku. Takže pro motorové motory (2T a 4t) Tohatus Service Center doporučuje používat německé motulové oleje nebo americký Quicksilver. Pro Mercury lodní motory potřebujete používat pouze motorový olej QuickSilver. Pro lodní motory Honda nejvýhodnější jsou značky Motul a Statoil.

Užitečné poradenství

Není doporučeno používat palivovou směs, pokud od vaření uplynulo více než dva měsíce.

Jak zředit benzín s vyžínačem oleje pro trávu. krok za krokem

Míchání kompozice paliva nastává zohlednění zvláštních poměrů.

Pokud chováme palivovou směs s nedostatečným množstvím maziva, znamená to rychlé opotřebení světelných přípojek

Optimální poměr oleje a benzínu lze zobrazit v pokynech pro vyžínače. Zpravidla je 1:50, 1:40 nebo 1:25.

Zředěný benzin s lubrikantním složkou bude muset nejprve ve vhodné kapacitě: Udělejte ji okamžitě v palivové nádrži je zakázáno. Pokud toto pravidlo ignorujete, operace motoru může být nestranný, v důsledku kterého nástroj bude rychle selhat. Pro ředění směsi paliva byste neměli používat plastové plechovky nebo lahve, protože benzin je schopen rozpustit tento syntetický materiál. Objednávka míchání paliva:

 • V kontejneru (optimálně. kovový kanyst) nalít litr benzínu.
 • Přidejte polovinu požadovaného poměru oleje.
 • Míchejte kapaliny důkladně od otevřených požárních zdrojů.
 • Nalijte odstraňovač mazacího materiálu v nádobě a směs se smíchejte znovu.
 • Nalijte palivo na zastřihovač palivové nádrže pro trávu.

Práce by měla být provedena, uvedení respirátoru a gumové rukavice. Pro snadnou transfuzi můžete použít zalévání. Dokončená směs by neměla být skladována delší než 3 měsíce, je lepší chovat přesně tolik paliva, kolik potřebujete pro práci naplánovanou v blízké budoucnosti. Směšovací olej s benzínem se ujistěte, že si vybrat vysokou kvalitu, koupit to lépe na osvědčené čerpací stanice.

READ  Jak zředit benzín pro čerpací stanici

Podíly olejů a paliva

Výpočet poměru složek pro přípravu tankování pro vyžínač pro trávu by měl dojít k zohlednění doporučení na obalu z oleje. Standardní podíl je 1:50. Je dovoleno používat jakýkoliv kvalitní olej pro dvoudobé motory.

Standardní proporce

Často s proporcí ropy a palivem pro spolehlivé problémy provozu motokos vznikají. Důvodem všeho je v zdrojích naprosto odlišné informace. Můžete se setkat s rozdílem v údajích o tucet jednotkách a někdy. polovinu. Proto nedobrovolně přemýšlejí o tom, kolik oleje je potřeba 1 litr benzínu: 20 ml nebo všech 40. Ale pro to je technický pas na výrobku, který zakoupíte v obchodě. Musí existovat popis zařízení, pokyn k jeho provozu a pokynech pro pravidla pro přípravu palivové směsi.

Především je třeba vzít v úvahu informace doporučují, aby výrobce doporučuje, protože v případě selhání motocosu je možné předložit své nároky na něj, a nikoli zdrojem třetích stran. Pokud není instrukce v pasu, a ještě více, takže pokud cestovní pas chybí, doporučujeme vyhledat další model zastřihovače pro trávu od spolehlivějšího prodávajícího.

Pro všechny ostatní případy, kdy se model sekačky trávníku ukázal být v rukou a neexistuje možnost se naučit jeho technické vlastnosti, existují standardní podíly nejpravděpodobnějších složek palivové směsi pro dvoudobý motor. Tyto agregáty v podstatě používají benzín značky AI-92 a speciální syntetický olej, který obsahuje rozpouštědlo pro lepší míchání s palivem. Takový olej se pomalu odpařuje a má schopnost zcela spálit ve válci, neopouštět auto.

Standardní poměr syntetického oleje na benzín je 1: 50. To znamená, že 5 litrů benzínu potřebuje 100 ml oleje a v souladu s tím, spotřeba oleje na 1 litr benzínu je 20 ml. Znát množství oleje potřebného k zředění 1 litrů paliva, můžete snadno vypočítat jakékoli normy při přípravě paliva pro trimrů trávy. Při nejčastěji používáte minerální oleje, je poměr 1: 40. V důsledku toho, 1 litr paliva bude vyžadovat 25 ml takového oleje a 125 ml na 5 litrovém kanystru.

Při práci sekačky na trávu osobě, která má malou zkušenost v provozu takového vybavení, nebude snadné určit a upravovat skutečné množství oleje, požadovaný model. Měli byste věnovat pouze pozornost výfukových plynů (jejich barva, vůně toxicita), cykly stability, topení motoru a vyvinutého výkonu. Více o tom, jaké důsledky z nesprávných poměrů míchání benzínu a oleje lze očekávat, zvýraznit v jiné části článku. Existují možnosti pro motocos pracující na benzínu značky AI-95. Je třeba také zvážit.

Pokud výrobce doporučuje palivo s takovým oktanovým číslem, musíte dodržovat požadavky, které nesmí snížit pracovní sílu.

READ  Výměna oleje v sekačce Briggs Lawn

Výměna oleje

Výměna maziva tekutiny musí být prováděna včas, podle plánu údržby, který je uveden v pokynech pro specifický model sekačky. V průměru se účinnost mazání snižuje každých 50 hodin provozu. Po dobu, kdy sekačka na trávu nebude fungovat, měli byste olejovat olejový filtr a vyměnit olej.

 • Zapněte sekačku a po dobu 15 minut zahřál motor při volnoběhu;
 • V otvoru nádrže odšroubujte zástrčku;
 • Nádrž nádrže pro sběr testování;
 • til do zařízení směrem k odtoku;
 • Po vypuštění vyhořelého materiálu se zástrčka otáčí;
 • Sekačka na rovný povrch a otevřete díru nahoře;
 • Nalijte olej na požadovanou značku, hladina je řízena měrkou;
 • Otvor je uzavřen a zkroucena zástrčku.

Objem zaplavené tekutiny ve většině jednotek dosahuje 500-600 ml.

Vlastnosti sekačky trávníku

Motorový olej v motorovém oleji je distribuován pomocí klikového hřídele: vyškrábal z klikové skříně a postřikovače na detailech. Ve spojení s takovým provedením by měla být viskozita maziva dostatečná pro držení olejového filmu na detailech, zároveň by neměl být příliš tlustý, aby interferoval s pohybem dílů nebo tvoří tvrdou kůru.

Na druhé straně, sekačky trávníku pracují hlavně při pozitivních teplotách okolního vzduchu a zatížení jejich motorů není tak vážné jako auto motory. Pro sekačky na trávu, nejčastěji není nutné „studený start“ v chladném, což silně snižuje zdroj motoru motoru a vyžaduje nízkoteplotní vlastnosti z mazání.

Dokonce i naopak sekačky trávníku mají zpravidla vzduchové chlazení, a proto je teplota motoru vyšší než u motorů automobilů s kapalným chlazením.

První tankování je navržen tak, aby provozoval motor. po pěti hodinách provozu je nahrazen, po kterém můžete pracovat na novém mazivosti. V budoucnu je nahrazení provedena na předpisech prostřednictvím určitého počtu hodin, nebo ji sloučit na konci letní sezóny a příští rok je nalil nový.

Dvoudobý a čtyř-tahy

Spalovací motory používané v trimmerů, existuje dvoupatrový a čtyřdobý. Konstrukčním roztokem jsou dvoudobé motory jednoduché. Ale vyžadují vysoce kvalitní palivovou směs.

Benzín pro zastřihovač pro trávu s montáží dvoudobého výkonu potřebuje přesné dávkování mazací tekutiny. Ignorování požadavku vede k prudkému snížení prostředku motoru. Existují problémy s jeho spuštěním.

zředit, benzín, máslem, sekačku

Čtyřdobý motor nevyžaduje správný podíl oleje a benzínu. Tvorba požadované směsi je automatická. Komponenty hořlavé směsi jsou uloženy v různých nádržích. Palivo je drahé, ale náklady jsou pokryty v důsledku tichého provozu jednotky, environmentální čistotě výfukových plynů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS