Jak zředit olej s benzínem pro řetězové pily

Správný poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Ahoj! Tento článek budeme hovořit o správném poměru ropy a benzínu pro řetězové pily. To je možná nejdůležitější věc, kterou potřebujete vědět během provozu tohoto zařízení. Nedostatek oleje povede k nadměrnému tření a jeho příliš mnoho množství je nadměrného výskytu uhlíku a přehřátí. V důsledku toho povedou k rychlému rozpadu motoru. Oprava může být v polovině nové řetězové pily.

Kromě správného poměru bude zde zde o dalších důležitých věcech, které vám umožní žít tak dlouho, jak je to možné, jak je to možné pro vaši řetězovou pila. co použít benzín, jaký nalévání oleje, metody chovu, doba skladování hotové směsi, atd Takže doporučuji, abyste neuznali článek po oddíle podíl, protože bude také informace, které jej používáte.

Pro práci zahradní techniky se doporučuje koupit nonethydrovaný benzín. Jinak existuje riziko selhání. Výrobci informují palivo s oktanovým číslem ne nižší než AI-90, lepší AI-92 nebo AI-95. Individuální doporučení pro váš nástroj naleznete v pokynech. Na čerpací stanici vyplňte požadované množství paliva v kanonu. Doporučuje se trvat kovové: v takové kapacitě neexistuje žádná statická elektřina z tření, což zvyšuje bezpečnost používání.

Koupit značkové oleje pro motory push-tah, nejlépe třídu API-TB nebo API-TC. Doporučené značky Výrobce musí uvádět v návodu k přístroji. Zvažte také jejich složení. Minerální oleje jsou vhodné pro použití v teplém počasí. Syntetika je lepší, jsou méně viskózní a mohou být použity i v mrazu. Semi-syntetika. to je minerální s vylepšenými kvalitami, univerzální pro každou sezónu. Omezení teploty Podívejte se na balíček. Stále věnujte pozornost objemu. Je důležité není podíl benzínu a oleje pro řetězové pily, a kolik množství palivové směsi bude potřebovat jeden tankování a jak často budete pracovat nástroj. Je-li ve vašem arzenálu, kromě pily, další zastřihovač pro trávu nebo guplinky a používáte jeden nebo jiný nástroj několikrát týdně, to má smysl koupit velký olejový kanál 3. 5 litrů. Pro několik misí pro venkovskou sezónu je dostačující na láhev 1 l.

Směšovací olej s benzínem

Na začátku práce s přístrojem vyvstává otázka vždy, kolik oleje se přidá do benzínu pro řetězové pily nebo vyžínače pro trávu. Je důležité si uvědomit, že pro dvoupatrové motory je poměr 1:50, t.E. 5 litrů palivového účtu pro 100 ml oleje. Proč je důležité dodržovat proporce? Přebytečný olej přispívá k výskytu Nagaru na pístech a svíček a jeho nevýhody zhoršuje mazací vlastnosti palivové směsi, což vede k tvorbě bund na pístové skupině a zvyšuje riziko rozpadu motoru.

Je nejjednodušší dodržovat proporce benzínu a oleje pro řetězové pily za použití měřicích nádrží. Mají stupnici se značkami, pro které se snadno naviguje. Před plnicím benzínem a olejem se ujistěte, že nádoba je čistá. Vyhněte se dostat dovnitř vody a nečistot. může to ovlivnit kvalitu směsi paliva. Benzín nalijte nejprve na požadovanou značku, pak odlupujte olej. také až do požadované značky. Míchat je, naklonit několikrát kontejner. Kapaliny se rychle míchají a kompozice získá homogenní barvu, například zelenou nebo červenou (v závislosti na složení oleje).

Je důležité vědět! V žádném případě nepoužívejte plastové lahve nápojů pro skladování a míchání směsi paliva. Benzínový korozivní plast. A i když jsou stěny láhve na typu typu, škodlivé složky spadají do palivové směsi a s ním v motoru. Je velmi škodlivý pro karburátor.

Doporučuje se pracovat v rukavicích, aby chránila ruce před benzínem a olejem. Nezapomeňte také na základní pravidla požární bezpečnosti. Mix kapalin na ulici tak, aby se dvojice benzínu akumulují uvnitř. Nekuřte při práci a eliminujte další faktory, které mohou způsobit hořlavé materiály zapalování.

Vařená palivová směs zaplňujte palivovou nádrž a pevně zavřete víko. Pokud jste udělali více než směs, než můžete strávit najednou, vypusťte jej do samostatného skladovacího kanystru buď odejdou v míchacích nádobách. Hlavní věc je úzce blízko víka. Připravená směs může být skladována po dobu dvou týdnů a použití pro doplňování paliva bez rizika motoru. Jediná podmínka není opustit ji v palivové nádrži. Pokud se nástroj není delší dobu používán. zbytky utratí úplně nebo odjeďte.

READ  Míchání benzínu pro řetězovou pilu STIHL

Nyní víte, jak zředit benzín pro řetězové pily, aby nepoškozoval motor. Snažte se to udělat sami. Poté, co několikrát připravíte směs paliva, bude jasné, kolik množství komponent nemusí být prodlouženo. Můžete si koupit vše, co potřebujete v našem internetovém obchodě. S firemními oleji bude váš nástroj trvat dlouho.

Důsledky špatného dávkování

Mnoho uživatelů řetězových pily neplatí náležitou pozornost proporcí. 50 gramů více či méně. ne všechny stejné? A v marném: často příčinou pily je provoz s nesprávně vařenou palivovou směsí. A být mylný nebo záměrně narušuje poměr, můžete oba ve větším i v menší straně.

Pokud existuje mnoho olejů.

zředit, olej, benzínem, řetězové

Mezi majiteli je řetězová pila stanovisko „motorový olej nebude zkazit“. Ale bez zázraku, aby přišel s potřebnými parametry hotové směsi. Přepnutí oleje může také ublížit a poskytovat nepříjemnosti. Koneckonců, navzdory zlepšeným indikátorům mozásobnosti bez zbytku, část uhlovodíků se stále změní na SIP a Nagar. Při nízkém koncentraci je trochu, ale pokud se soupravu obohatí s olejem dvakrát protioprazené, pak vypne kód. To je obzvláště nebezpečné pro levné minerální oleje, které nemají „proplachovací“ efekt.

Také s velkým stupněm pravděpodobnosti najdete olej ve vzduchu filtru, když přetečení karburátor. Svíčka bude také v Nagaru. bude muset být vyčištěna, opláchněte a osušte. Také páry neodslužného oleje padnou do tlumiče, a při intenzivní práci vypálí, tvořící coot a jiskrovou smyčku.

Po takovém tankování, téměř všechny vnitřky pily budou muset důkladně čistit a opláchnout. Nejzábavnější „překvapení“ bude „umírání“ pístních kroužků. ale to je v případě systematického zneužití přetečení ropy a práce při silném zatížení.

nebo málo

„Chamtivost“ při přípravě palivové směsi znovu jeden píst. To je tam, kde je to opravdu lepší „dostat ven“ než „undepending“. Koneckonců, pokud v prvním případě ohrožujete ohrožující „vlnu“ jednotky, pak ve druhé budeme muset změnit CPG, a to je nerentabilní na mnoha pásech, a pro ostatní to stojí velmi slušné peníze.

Závěr: Úspory jsou bezvýznamné. V nepřítomnosti dostatečného množství oleje se píst začíná třít na válci, protože při vysokém teplotním benzínu příliš TECH provádí mazací funkce.

Smutný výsledek: pístní bundy, dumpingová pila. V případě, že majitel přitahuje včas, zjistí, že píst a válec jsou obsazeny krásné modré. Kolik lidí bude sloužit, žádná záruka nebude zaručena.

Olej pro řetězovou pila

V podstatě se v naší zemi používá značka API-TB. API-TC lze aplikovat mírně, ale pouze v případech, kdy informace o tom jsou uvedeny na obalu výrobcem. Musí být také uvedeno, kolik oleje musí být přidáno do benzínu. Pro pily, které mají menší zatížení, aplikuje se třída API-TC.

Výše popsané olejové značky patří k klasifikaci amerického institutu ropy. amerického ropného institutu. K dispozici je také další známá japonská společnost, která také definuje třídy moci maziv. Pro řetězovou pilu, v tomto případě se doporučuje používat oleje do benzínových značek JASO-FB a JASO FD.

Je důležité poznamenat, že použití olejů používaných ve čtyřtaktních motorech na dvoudobém zástupci kategoricky nemůže být.

To je způsobeno tím, že ve druhém případě je důležité, aby se mazivo zcela spálil. Toho lze dosáhnout použitím syntetického oleje, který zdůrazňuje méně kouř a produkuje méně pálených zbytků. Předtím, než ředit kapalinu byste měli vždy věnovat pozornost pokynům guinnance, ve kterých musí být zadány typy a razítka veškerého spotřebního materiálu, které je třeba použít na zařízení.

Jak opravit benzopil? Viz b

Blok: 4/6 | Počet znaků: 1271

Poměr oleje a benzínu pro řetězové pily

Kolik motorického oleje musí být zředěn na 1 litr benzínu, vypráví proprietární návod k použití pro zahradní nástroj. V modelech americké, japonské a švédské výroby by měl být podíl oleje a benzínu pro řetězové pily 1:40 nebo 1:50. To znamená, že v 1 litru čistého benzínu bude zapotřebí 25 a 20 ml motorového oleje, resp. V těchto případech bude benzínová směs maximální vyvážená a vhodná pro tankování silných motorů, které jsou vybaveny většinou řetězových pilou známých značek.

Málo odlišně potřebují benzín pro čínské výrobní řetězové pily. V příručkách pro použití pro tyto modely, jejich výrobci ukazují, že podíl složek palivové směsi pro jejich tankování by měl být 1 část benzínu do 25 dílů motorového oleje. To znamená, že v 1 litru spalování bude trvat 40 ml oleje. Tento rozdíl v čínských benzooinstrumentech s technikou výroby jiných zemí je způsoben tím, že zahradní nářadí produkované Čínou jsou vzdálenost mezi válci a písty více než dražší značkové modely. V souladu s tím potřebují 2krát více míchání v benzínu.

READ  Jak napnout řetěz elektrické řetězové pily

Příprava směsi paliva: podíl oleje a benzínu pro řetězové pily

Řetězová pila motoru je „srdce“ přístroje, takže je velmi důležité použít řádně připravenou směs paliva.

Palivová směs pro motorové pily se připraví ze dvou složek. oleje a benzínu. Řetězové pily jsou vybaveny dvoufázovými motory, takže olej se přidává do systému maziva (jako čtyřdobý motor), ale přímo na benzín. Je velmi důležité dodržovat správné proporce složek a samozřejmě, v žádném případě se snaží pracovat na čistém benzínu, protože tímto způsobem budete „zabít“ řetěz viděl velmi rychle.

Olej musí být určen pro dvoupatrové motory krajinářských zařízení (to znamená, v žádném případě může olej pro motorové motory nebo skútry). Jako praxe ukazuje, takový olej může být zakoupen v jakémkoli obchodě nebo servisním středisku, kde jsou řetězové pily nebo udržovány jejich službou.

Pokud hovoříme o tom, jak je benzín naplnit řetězovou pilu, bude optimálně používat palivo s oktanovým číslem A-95, v tomto případě se úspory na dusnosti mohou proměnit v žalostné. Často se evropští výrobci naznačují, že benzín A-90 nebo A-92 lze použít, ale v post-sovětských zemích je kvalita benzínu nižší než evropský, takže v naší realitě je lepší použít lepší benzín.

Co se týče nejvíce podílu směsi benzo-ropy, vše je zde jednoduché: je nutné jasně dodržovat pokyny pro přístroj. Všichni výrobci řetězové pily uvádějí nezbytný vztah v návodu k obsluze nebo v přístrojovém pasu, navíc se podíly pro doplňovací řetězové pily se mohou lišit v závislosti na modelu řetězového pily. Zpravidla je podíl oleje a benzínu k řetězové pilové pily významných výrobců poměrem 1:40 nebo 1:50, což znamená 1 část oleje, například 40 dílů benzínu.

Nyní aritmetický. 1 l benzín = 1000 ml benzínu, dělení o 40 a dostaneme 25 ml oleje. Pokud provádíte stejné akce s poměrem 1:50, dostaneme 20 ml oleje na 1 litr benzínu.

Co se týče rozpočtové řetězové pily čínské výroby, situace je trochu jiná. Poměr benzínu a oleje pro řetězové pily Vyrobeno v Číně 1:25, tj. 1000 ml benzínového dělení na 25, dostaneme 40 ml oleje. Faktem je, že v značkových řetězových pilách, silné sestavy a vzdálenost mezi písty a válce v motoru je mnohem menší než u čínských řetězových pil, proto se požadované množství oleje liší téměř dvakrát.

Za účelem měření správné části oleje použijte obvyklou lékařskou injekční stříkačku dostatečný objem.

Další jemnost. v suchém kanystru pro benzín, první nalít benzín, a pak olej. Postup naopak je plný s nízkou kvalitní palivovou směsí, protože olej je hustější, kanystr se bude držet dna. Proto dobré míchací řeč nemůže jít.

Nezapomeňte připravit směs paliva do kanystru a nalijte do benzobak již připravené speciální opony! Nikdy nekuřejte a nemíchejte jej přímo v řetězcích palivových nádrží!

Pokud s otázkou, jak chovat benzín pro řetězové pily, pak O podmínkách skladování a načasování palivové směsi Stojí za to říct pár slov. Nejlepší a snazší připravit benzoální směs na 1 litr benzínu se doporučuje bezprostředně před prací s nástrojem. Palivové nádrže Řetězové pily mají objem od 0,3 do 1 l. Za podmínek domácího použití pro jedno zasedání je celý objem vařené hořlavé směsi vzácný, takže zbytek lze ušetřit až do dalšího zasedání. Směs paliva je nutná ve speciálním kanystru pro benzín, na suchém tmavém místě. Optimálně očekávat Doba použitelnosti hotové směsi bude 7-10 dnů

Faktem je, že prezentovaný olej není syntetický na trhu nyní, ale organické, to znamená, že je přírodní. Po 10 dnech se ztratí všechny mazací vlastnosti, benzín je jednoduše „jedený“ olej. Samozřejmě není možné použít takové palivo, může způsobit poruchy a selhání řetězových pil.

Na konci práce je nutné vypustit směs paliva a spustit řetězovou pilu. nástroj bude stánku (takže pila má suchý karburátor) a nyní můžete nechat až do dalšího zasedání operace.

Příprava směsi paliva: podíl oleje a benzínu pro řetězové pily

Řetězová pila motoru je „srdce“ přístroje, takže je velmi důležité použít řádně připravenou směs paliva.

Palivová směs pro motorové pily se připraví ze dvou složek. oleje a benzínu. Řetězové pily jsou vybaveny dvoufázovými motory, takže olej se přidává do systému maziva (jako čtyřdobý motor), ale přímo na benzín. Je velmi důležité dodržovat správné proporce složek a samozřejmě, v žádném případě se snaží pracovat na čistém benzínu, protože tímto způsobem budete „zabít“ řetěz viděl velmi rychle.

READ  Žádná mazání na řetězové řetězové pily

Olej musí být určen pro dvoupatrové motory krajinářských zařízení (to znamená, v žádném případě může olej pro motorové motory nebo skútry). Jako praxe ukazuje, takový olej může být zakoupen v jakémkoli obchodě nebo servisním středisku, kde jsou řetězové pily nebo udržovány jejich službou.

Pokud hovoříme o tom, jak je benzín naplnit řetězovou pilu, bude optimálně používat palivo s oktanovým číslem A-95, v tomto případě se úspory na dusnosti mohou proměnit v žalostné. Často se evropští výrobci naznačují, že benzín A-90 nebo A-92 lze použít, ale v post-sovětských zemích je kvalita benzínu nižší než evropský, takže v naší realitě je lepší použít lepší benzín.

Co se týče nejvíce podílu směsi benzo-ropy, vše je zde jednoduché: je nutné jasně dodržovat pokyny pro přístroj. Všichni výrobci řetězové pily uvádějí nezbytný vztah v návodu k obsluze nebo v přístrojovém pasu, navíc se podíly pro doplňovací řetězové pily se mohou lišit v závislosti na modelu řetězového pily. Zpravidla je podíl oleje a benzínu k řetězové pilové pily významných výrobců poměrem 1:40 nebo 1:50, což znamená 1 část oleje, například 40 dílů benzínu.

Nyní aritmetický. 1 l benzín = 1000 ml benzínu, dělení o 40 a dostaneme 25 ml oleje. Pokud provádíte stejné akce s poměrem 1:50, dostaneme 20 ml oleje na 1 litr benzínu.

Co se týče rozpočtové řetězové pily čínské výroby, situace je trochu jiná. Poměr benzínu a oleje pro řetězové pily Vyrobeno v Číně 1:25, tj. 1000 ml benzínového dělení na 25, dostaneme 40 ml oleje. Faktem je, že v značkových řetězových pilách, silné sestavy a vzdálenost mezi písty a válce v motoru je mnohem menší než u čínských řetězových pil, proto se požadované množství oleje liší téměř dvakrát.

Za účelem měření správné části oleje použijte obvyklou lékařskou injekční stříkačku dostatečný objem.

Další jemnost. v suchém kanystru pro benzín, první nalít benzín, a pak olej. Postup naopak je plný s nízkou kvalitní palivovou směsí, protože olej je hustější, kanystr se bude držet dna. Proto dobré míchací řeč nemůže jít.

Nezapomeňte připravit směs paliva do kanystru a nalijte do benzobak již připravené speciální opony! Nikdy nekuřejte a nemíchejte jej přímo v řetězcích palivových nádrží!

Pokud s otázkou, jak chovat benzín pro řetězové pily, pak O podmínkách skladování a načasování palivové směsi Stojí za to říct pár slov. Nejlepší a snazší připravit benzoální směs na 1 litr benzínu se doporučuje bezprostředně před prací s nástrojem. Palivové nádrže Řetězové pily mají objem od 0,3 do 1 l. Za podmínek domácího použití pro jedno zasedání je celý objem vařené hořlavé směsi vzácný, takže zbytek lze ušetřit až do dalšího zasedání. Směs paliva je nutná ve speciálním kanystru pro benzín, na suchém tmavém místě. Optimálně očekávat срок хранения готовой смеси составит 7-10 дней

Дело в том, что масло представленное сейчас на рынке не синтетическое, а органическое, то есть натуральное. После 10 дней все смазочные свойства теряются, бензин попросту «съедает» масло. Естественно, использовать такое горючее уже нельзя, это может вызвать поломку и выход из строя бензопилы.

В конце работы необходимо слить топливную смесь и завести бензопилу — инструмент заглохнет (для того чтобы у пилы был сухой карбюратор) и теперь можно оставить ее до следующего сеанса эксплуатации.

Особенности обкатки нового инструмента

В это понятие входит щадящий режим работы бензопилы на начальном этапе ее эксплуатации. Технология также предусматривает работу двигателя на смеси с увеличенным на 20% м моторного масла.

Время обкатки в моточасах указывается в прилагаемой инструкции. V praxi, pro opuštění nástroje na pracovní úroveň, stačí generovat 3-5 upevňovací prvky pily plynu.

Nové modely v běhu nepotřebují, ale první hodiny řetězové pily se nedoporučuje používat s velkým zatížením.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS