Jak zředit olej v sekačce na trávu

Jak zředit benzín a olej pro strunovou sekačku na trávu k plnění

Dvoutaktní motory nářadí jsou poháněny směsí benzínu a oleje, která je připravena v poměru uvedeném v technickém listu nářadí. Zahradní nářadí se může rychle porouchat, pokud se ignorují pravidla míchání.

Dvoutaktní motory pracují jinak než čtyřtaktní motory: mazání třecích ploch na klikovém hřídeli a dalších částech stroje se neprovádí z klikové skříně, ale z oleje, který byl předem zředěn benzínem. Obecným pravidlem pro dvoutaktní motory je, že se benzín ředí určitým množstvím oleje určeného pro tento účel.

Benzínová strunová sekačka RedVerg Basic GB52

Benzínová strunová sekačka RedVerg Basic GB52 je určena pro domácí použití. Ergonomická rukojeť s lehkým tlakovým odlitkem zajišťuje pohodlnou manipulaci. K sekání trávy se používá cívka rybářského vlasce a k sekání houštin se používá tříčepelový disk 255×25,4.

Benzínová strunová sekačka RedVerg RD-GB243 je určena pro práci v trávě a malých křovinách. S jeho pomocí může obsluha snadno a rychle uklidit malý nebo středně velký trávník. Pohodlí a bezpečnost při práci. na to výrobce myslel především. Ergonomická rukojeť typu jízdního kola poskytuje údržbáři dokonalou kontrolu nad směrem pohybu stroje a umožňuje dosáhnout působivých výsledků při každé práci.

Olej pro křovinořez. jak vybírat a v jakém poměru ředit

Mnozí z vás doma používají benzinové nářadí. a například v rodinném domě je motorová pila nepostradatelná. Víte, k přípravě dřeva na zimu, hodí se při stavbě a opravách a obecně je to velmi užitečný nástroj. Pokud má váš pozemek velkou zahradu, budete k péči o trávu potřebovat také strunovou sekačku nebo sekačku na trávu, které jsou rovněž poháněny benzinem.

Samozřejmě si je můžete koupit a elektrické, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal oblast zarostlou trávou až ke kolenům. Proto většina lidí dává přednost práci s benzinovým nářadím. Jak víte, je třeba přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde je, a budeme mluvit o tom, protože je to velmi důležitý aspekt, pokud nechcete přidat olej a přidat špatné poměry, pak váš motor velmi rychle „kreaknut“ a vaše cesta bude ležet v servisním středisku. Abyste se vyhnuli všem těmto potížím, musíte přidávat kvalitní olej ve správném poměru.

Mezi nejoblíbenější oleje patří řetězové pily, křovinořezy a vyžínače STIHL. Prodává se ve 2 baleních. 1 litr a 100 ml. Pro ty, kteří tvrdě pracují, je 1litrová láhev vhodná. Litrová lahvička stojí 250, 10 ml lahvička stojí 60. Pokud si vezmete ten velký, úspory jsou zřejmé.

Do benzinu se přidává v poměru 1:50, takže na 5 litrů benzinu připadá 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro získání 5 litrů benzinové směsi pro vaši motorovou pilu nebo vyžínač trávy. Velká láhev má na boku speciální značení, abyste viděli, kolik oleje jste z láhve vypustili. Pokud máte velkou litrovou láhev, kupte si v místní drogerii 20ml injekční stříkačku. Velmi praktické. 1 stříkačka oleje na 1 litr benzínu.

Doporučujeme vám používat značkový olej pro váš stroj. Je ideální, protože byl vyvinut a testován speciálně pro elektrické nářadí STIHL. Všimněte si, že Stihl má své vlastní značky, jako je VIKING (populární modely benzínových vyžínačů). Používejte pro ně také olej Stihl a nebudete mít žádné problémy.

Pokud jste do směsi přidali více benzinu, než můžete spotřebovat, je nejlepší uložit zbytek do kovového kanystru nebo skleněné nádoby. Nikdy neskladujte směs v plastové lahvi. Samozřejmě, pokud zbytky spotřebujete během pár nebo tří dnů, můžete zbytek směsi nalít do plastového kelímku a půl, ale pokud bude směs skladována delší dobu, pak buď kanystr, nebo skleněná nádoba. Jde o to, že směs benzínu způsobuje korozi plastové láhve, ve směsi jsou mikroskopické usazeniny plastu a to motoru velmi škodí. Pokud chcete, aby váš nástroj fungoval dlouho a bez problémů, mějte to na paměti.

READ  Jak naředit benzín pro strunovou sekačku Carver

Druhou nejoblíbenější značkou oleje je proslulá Hooksvarna. Samozřejmě, když to řeknete takto, tak motorové pily STIHL používá více lidí, alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají při své práci.

Jsou však lidé, kteří si nářadí Husqvarna cení, a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl a obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem spokojené majitele řetězových pil Husqvarna. říkají, že ty pily jsou super. Sám jsem ji neprořezával, ale vždycky poslouchám, co mi lidé říkají. Pokud tedy máte benzinové nářadí Husqvarna, je lepší pro něj používat speciální značkový olej. Ačkoli se nic špatného nestane, pokud benzin naředíte stihlem. Pokud však výrobce doporučuje používat pouze své výrobky, budeme tak činit

najdete litrové nádoby v prodeji. Černá stylová láhev se stejným označením na boku jako u Stihlu (abyste věděli, kolik oleje bylo z láhve vylito). Zdá se mi, že kvalita je stejná. Je to 270, trochu dražší.

Oba jsou kvalitní, stojí téměř stejně, každý se ředí 1:50. Klidně si tedy kupte jakýkoli olej, samozřejmě je lepší používat olej značky, kterou má váš nástroj. pak bude vše perfektní, přesně tak, jak doporučuje výrobce. Hodně štěstí při řezání, sekání trávy a ať vám elektrické nářadí dlouho slouží bez poruchy.

Pravidla výběru oleje

V závislosti na chemickém složení existují různé typy motorových olejů:

 • Minerální. vyrobené z ropných destilátů a určené pro vzduchem chlazené stroje s nízkým výkonem;
 • Polosyntetický. směs minerálních a syntetických olejů, vhodná pro 2T a 4T a pro vzduchové i kapalinové chlazení;
 • syntetické. vyrábějí se na bázi esterů a lze je použít ve výkonných strojích a pro práci v drsných klimatických podmínkách.

Důležité! Dvoutaktní a čtyřtaktní oleje se liší svou schopností rozpouštět se, hořet a odpařovat se. Aby se odlišil od benzinu, je různě zbarvený: modře, zeleně, červeně.

zředit, olej, trávu

V závislosti na klasifikaci API lze rozlišit následující skupiny olejů pro motory vyžínačů

 • TA. pro nízkovýkonné stroje se zdvihovým objemem motoru do 50 cm³ a vzduchem chlazené;
 • TV. pro výkonné stroje s objemem motoru 50-200 cm³ a systémem chlazení vzduchem;
 • TP. pro výkonná dvoutaktní zařízení (křovinořezy, motorové pily, sekačky na trávu atd.).) s objemem motoru 50-200 cm3;
 • TD. pro lodní motory s kapalinovým chlazením.

Pro výběr optimálního oleje pro konkrétní model strunové sekačky je nejlepší vzít v úvahu doporučení uvedená v návodu k použití. Pro kartáčové vozy 2T se obvykle používají oleje třídy API-TV a API-TC.

Jen poznámka na okraj! Kromě toho existuje klasifikace JASO pro dvoutaktní motory a klasifikace SAE30 pro čtyřtaktní motory.

Přední společnosti vyrábějící zahradní techniku vyvíjejí a vyrábějí pro své výrobky vlastní oleje. Tato maziva jsou navržena tak, aby co nejlépe splňovala všechny technické a výkonnostní požadavky vašeho konkrétního modelu vyžínače. Například pro křovinořez STIHL FS 5 je nejlepší použít olej STIHL HP nebo STIHL HP SUPER, pro Husqvarna 143R olej Husqvarna HP nebo Husqvarna LS. Pro značku Patriot je však vhodný i běžný minerální olej M-8B.

Jak připravit palivovou směs

Pro mnoho začátečníků, kteří si koupili křovinořez, se stává problémem otázka ředění benzínu olejem, aby vznikla benzínová směs. Koneckonců je třeba znát poměry a důsledně je dodržovat. V návodu k přípravku je obvykle uvedeno, v jakém poměru se mají složky ředit: 1:25 nebo 1:32 nebo 1:40 nebo 1:50. To znamená, že na 1 díl oleje vezměte 25, 32, 40 nebo 50 dílů benzínu a smíchejte je dohromady.

V těchto kategoriích samozřejmě není snadné měřit, proto je lepší provést několik jednoduchých matematických výpočtů, abyste zjistili, kolik oleje potřebujete na litr benzinu. To provedete tak, že 1 litr, který odpovídá 1000 ml, vydělíte známým podílem. Získá se následující směšovací tabulka.

READ  Kolik mastného oleje při běhu sekačky trávníku
Poměr benzín (ml) Olej (ml)
1:25 1000 40
1:32 1000 32
1:40 1000 25
1:50 1000 20

minerální oleje a syntetické oleje v poměru 1:40 se nejčastěji ředí v poměru 1:50. Poměry u levného čínského oleje pro křovinořezy jsou zcela odlišné. 1:32 nebo 1:25. Je to proto, že modely s nízkým výkonem vyráběné v Číně používají jinou sestavu a vzdálenost mezi pístem a válcem je mnohem větší.

Tip! Pro měření paliva je nejlepší použít odměrku. K tomu je vhodná i obyčejná injekční stříkačka.

Postupujte takto.

 • Nejprve naplňte kanystr benzínem a poté přidejte potřebné množství oleje. Pokud olej nejprve vylijete, bude se usazovat na stěnách nádoby a kvůli vyšší hustotě se špatně míchá.
 • Dalším krokem je důkladné promíchání obsahu kanystru otáčením uzavřeného kanystru.
 • Po zředění na homogenní směs nalijte palivo do palivové nádrže sekačky.
zředit, olej, trávu

Důležité! Nádrž na palivo nepoužívejte ihned k přípravě směsi.

Další, jasnější a podrobnější pokyny si můžete prohlédnout ve videu.

Výsledek výpočtu palivové směsi:

Pro pohodlnější měření potřebného objemu oleje v mililitrech můžete použít lékařskou stříkačku o větším objemu, která je poměrně levná a lze ji zakoupit v každé drogerii. Nebo použijte jakoukoli odměrku s měrkami.

Naše kalkulačka vám pomůže vypočítat správný poměr pro plnění jakéhokoli elektrického nářadí, např. lodního motoru, motorové pily, travní sekačky, sekačky na trávu atd.д. jinými slovy, správný poměr benzínu a oleje pro dvoutaktní motory si můžete vypočítat sami a zdarma. Pokyny k míchání na fotografii níže.

Důležité: Před zahájením výpočtu si přečtěte návod k obsluze, zejména následující body: kapacity, poměr palivové směsi. Tyto údaje budou výchozím bodem pro správný výpočet.

Pro vaše pohodlí můžete výsledek vytisknout na tiskárně kliknutím na ikonu „Tisk“. Uvítáme vaše připomínky a zpětnou vazbu k našim službám.

Vezměte na vědomí, že elektrické nářadí má záběhový cyklus a poměr benzínu a oleje je jiný, než se doporučuje.

Kolik oleje na litr benzínu potřebujete pro sekačku na trávu nebo motorovou pilu?

Všechny dvoutaktní motory jsou poháněny směsí benzinu a oleje. Palivo vstupuje do válce, tam hoří a vytváří pracovní sílu na píst a část směsi, která se nestačila vznítit, maže pohyblivé části pístní skupiny.

Při sestavování palivové směsi pro vaši sekačku nebo motorovou pilu vypočítejte, kolik oleje spotřebujete na litr benzinu, a to nejen ze standardních poměrů, ale také z použitých značek benzinu a oleje. U dvoutaktních motorů je to velmi důležité.

Pro vyžínače se vyrábí speciální dvoutaktní olej, který musí být na obalu označen „2T“. Je přísně zakázáno používat motorový olej. a už vůbec ne převodový olej. Existují tři typy dvoutaktních olejů:

Záleží na tom, jaké látky tvoří olejový základ. Minerální olej je nejlevnější a nejméně spolehlivý. Jeho použití je opodstatněné pouze u domácích vyžínačů, které pracují 30 až 60 minut denně s dlouhými přestávkami. Většina výrobců křovinořezů této úrovně uvádí pro motor olej TC-W3. To znamená, že lze používat minerální, syntetické a polosyntetické oleje 2T.

zředit, olej, trávu

Abyste tento rozsah využili co nejlépe, měli byste kupovat pouze olej, který doporučuje výrobce motoru. Většinou se jedná o polosyntetické a syntetické látky se speciálními přísadami.

Výrobci označují olej písmeny:

 • ? TA. pro dvoutaktní motory do 50 cm3;
 • ? TV. pro motory od 50 do 200 cm3;
 • ? TC. pro motory motocyklů, sněžných skútrů atd.д.

Pokud není v návodu k obsluze uvedeno jinak, jsou v křovinořezech k dispozici všechna tři maziva. Množství oleje, které je třeba přidat do paliva strunové sekačky, závisí na značce nářadí a kvalitě benzínu. Na olejovém obalu můžete vidět také písmena FA, FB, FC atd.д. Ty určují kouřivost oleje. Čím blíže je druhé písmeno k začátku abecedy, tím více kouře se při spalování uvolňuje. Vysoce kvalitní olej má zpravidla velmi málo. To nemá vliv na výběr oleje.

READ  Podíly směšovacího oleje s benzínem pro zastřihovač pro trávu

Důležitější než označení „self mix“ a „pre mix“ je, že. První slovo znamená, že se olej rozpustí sám, zatímco nádobu s druhou směsí je třeba několikrát protřepat.

Pokud výrobce v návodu neuvádí, jaký druh benzinu použít, měli byste se spokojit s AI-92. Pokud je doporučeno použití AI-95, nepoužívejte jiné druhy benzínu.

Někteří uživatelé jsou přesvědčeni, že přidání většího množství oleje do benzinu pro palivovou směs bude stačit. Není tomu tak. Nespálený olej není odváděn výfukovými plyny, ale usazuje se uvnitř motoru jako částice sazí. Toto nahromadění ohrožuje integritu pístu. Při pravidelném používání směsi s příliš velkým množstvím oleje se ze strunové sekačky bude silně kouřit a pokles výkonu je nevyhnutelný.

Pokud není dostatek oleje, vyžínač se přehřeje, pístní kroužky se zbortí a píst se zadře. Při mírném nedostatku oleje bude vyžínač pracovat o 30 až 40 % kratší dobu, než je jeho životnost. Pokud je nedostatek oleje vyšší než 20 %, motor se začne zadírat po 20 až 30 minutách intenzivní práce. V návodu k použití každého vyžínače jsou uvedeny poměry pro ředění palivové směsi. Obvykle je to 1:25. Doporučená spotřeba oleje: 1:40 nebo 1:50.

Správný olej pro řetězové pily

Dvoutaktní motory se plní směsí bezolovnatého benzinu a oleje s označením 2T. Použijte doporučený benzín AI-92. Při použití vyššího oktanového čísla bude teplota vzplanutí a spalování vyšší a ventily se předčasně spálí. Totéž platí pro ropu. Doporučená směs není nejdražší. Použití jiné značky však není přípustné. Viskozita se změní, což povede k nedostatečnému mazání běžných výrobků vyrobených bez vysoce přesného lapování.

Pokud se přidá příliš mnoho oleje, dojde k neúplnému spalování a nadměrným emisím výfukových plynů. Bohatá směs je pro motor škodlivá. U čtyřtaktního motoru se olej plní odděleně od benzinu. Čistí, chladí a snižuje tření. Olej se během provozu znečistí tak, že je nutné jej vyměnit přibližně po 50 provozních hodinách. Typ oleje pro vaši sekačku naleznete v technickém listu. Přípravek musí být označen 4T s viskozitní třídou 10W40.

zředit, olej, trávu

Nejlepší olej pro každý motor je doporučený olej. Nejznámějším olejem na světě je však olej Shel Helix Ultra. Společnost 40 let vyvíjela novou technologii výroby syntetické ropy ze zemního plynu. Technologie Pureplus zdokonalila složení základového oleje. Z toho vycházejí doporučené oleje pro jejich spotřebiče s přídavkem správných aditiv od předních výrobců.

Volba oleje závisí především na doporučení výrobce. Olej pro sekačky STIHL je patentovaný. Stejný olej je vhodný pro značku Vityaz, protože motory těchto značek jsou stejné značky. Podle odborníků je každý olej výrobce určený pro jeden typ stroje vhodný pro všechny značky. Pokud je to však možné, je lepší používat doporučený olej.

Potřebná zásoba oleje na jednu sezónu. Dlouhodobě skladovaný výrobek ztrácí své vlastnosti. K dispozici v nádobách o objemu od 0,1 do 5 litrů.

Olej doporučený pro sekačky Husqvarna je správná volba. Společnost nemá vlastní výrobu, pouze stáčírnu. Výrobek zakoupený ve velkém se naplní do malých nádob, označí a dodá maloobchodníkovi. Do oleje mohly být z výroby přidány přísady, aby byl vyroben exkluzivnější produkt pro vaši Husqvarnu.

Je možné, že při výrobě byla přidána směs exkluzivních přísad. Zařízení nemůže pracovat na čistý benzín.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS