Jak zkontrolovat řetězovou pilu trysky ventilu

Oprava karburátorových řetězových pil. Carburoretor ChainSaws. zařízení, nastavení a mytí vlastním rukama

Karburátor je nedílnou součástí řetězových pil, jehož funkce je míchat směs paliva se vzduchem a dalším přívodem hotového motorového motoru. Navzdory vysoké spolehlivosti moderních karburátorů jsou často podrobeny různým poruchám, což znamená plnou zastávku řetězové pily motoru. Zvažme návrh tohoto důležitého uzlu a způsobů, jak nezávisle odstranit jeho chyby.

Carburoretor Carburetor. snadné a přístupné

Stejně jako v případě jiných uzlů řetězové pily, před opravou karburátoru by měl být podrobně studován jeho design. To pomůže určit skutečné členění a rychle jej eliminovat. Konstrukce řetězové pily karburátoru se skládá z takových prvků:

 • Trubka je vybavena příčným klapkou, který reguluje vzduch od vstupu do systému;
 • Difuzor. umístěný vedle vstupu přívodu paliva. S zúžením difuzoru se zvyšuje rychlost přívodu vzduchu do systému;
 • Palivová jehla. slouží k distribuci paliva;
 • Float Camera. upraví hladinu paliva na vstupním bodě v kanálu.

Pro lepší pochopení konstrukce uzlu bude vyžadován schéma karburátoru řetězové pily. Jednoznačně ukazuje umístění a způsob připojení hlavních prvků uzlu.

Princip provozu karburátorových řetězů docela jednoduché. Jehly šplouchá palivo do plovákové komory, po které palivo smíšené se vzduchem. Dále, hotová směs spadá do válce motoru. Čím větší je palivo přiváděno do motoru, tím vyšší je počet obratu motoru.

Bez ohledu na výrobce a model řetězových pil je každá z moderních nástrojů vybavena karburátory s téměř identickým designem a pracuje v jednom a stejném principu. Hlavní rozdíly leží v částech náhradních dílů a jejich umístění v karburátoru.

Nastavení karburátoru řetězových pil. když je požadován postup?

 • Motor se nespustí vůbec, nebo se zastaví ihned po spuštění. důvodem pro to může být hořlavý nedostatek ve dvojici s opačným vzduchem;
 • Zvýšená spotřeba paliva. v tomto případě se počet výfukových plynů rychle zvyšuje. Důvodem v této situaci by měl být hledán při zvyšování množství paliva a snížení množství vzduchu;

Existuje také řada mechanických důvodů, které vedou k potřebě upravit karburátor. Tyto zahrnují:

 • Silné vibrace. vede k poškození ochranného víčka, což vede ke ztrátě fixace všech tří nastavovacích šroubů;
 • Noste pístovou část motoru. v takové situaci, nastavení karburátoru pouze na chvíli prodlouží provoz přístroje. Pro dokončení odstraňování problémů bude muset zcela nahradit skupinu pístů;
 • Tvorba blokování. se zdají být v důsledku použití nízko kvalitního benzínu, poškození filtru nebo měřítku. V takových případech bude nutné demontovat, rozebrat a vyčistit karburátor.

V některém z uvedených případů je lepší neplatit postup seřizování nebo proplachování. Jinak to povede k rozpadu jiných, stejně důležitých prvků řetězových pil.

Jak upravit karburátor na řetězové pily?

Před nastavením karburátoru na řetězové pily budete muset prozkoumat hodnotu tří šroubů potřebných ke konfiguraci. Tyto šrouby mají určité značky a názvy:

 • Šroub „L“ je nutný pro nastavení nízkých otáček;
 • Šroub „H“ je vyžadován, když ladění motoru pracovat na vysokých otáčkách;
 • Pro nastavení nečinnosti je nutný šroub „t“.

Stojí za zmínku, že některé řetězové pily jsou vybaveny pouze jedním šroubem „T“, takže seřízení karburátorů těchto modelů provádí manipulací pouze s tímto šroubem.

Bez ohledu na to, kolik šroubů je na benzopile, nejpopulnější pro její práci je tovární nastavení karburátoru. Samotné šrouby jsou původně aplikovány, aby se konfigurovaly řetězové pily pro práci za určitých povětrnostních podmínek.

Nastavení karburátory Řetězová pily se třemi šrouby by měly být provedeny pomocí šroubů „L“ a „H“. Pro zvýšení otáček by měly být otočeny ve směru hodinových ručiček. S cílem snížit otáčky, šrouby se proti němu otáčí. Chcete-li upravit karburátor, budete potřebovat speciální šroubovák pro nastavení. nebude sklouznout ze šroubů a poškození závitu na jejich „klobouky“.

Proces nastavení karburátoru se skládá ze dvou fází: počáteční a hlavní. Algoritmus akce při úpravě je následující:

 • Během prvního stupně musí být šrouby „L“ a „H“ spřádání ve směru hodinových ručiček na velmi konec;
 • Poté musí být tyto šrouby otáčeny o 1,5 otáčky v opačném směru;
 • Ve druhé fázi musíte udělat řetězovou pilu a nechat to po dobu 10 minut pro plné zahřátí;
 • Pak začněte otočit šroub „t“ do okamžiku, kdy motor řetězové pily začne trvale, a řetěz na pneumatice se neotáčí.

Jak zkontrolovat řetězovou pilu karburátoru?

Po úpravě musíte zkontrolovat zrychlení, maximální počet otáček a provoz motoru v nečinnosti. V procesu kontroly prvního parametru byste měli dramaticky stisknout plynové tpers. Pokud se zároveň motor nezačal získat hybnost, znamená to, že je třeba otáčet šroub „L“ proti směru hodinových ručiček. V tomto případě by jeden tah neměl překročit 1/8 z celého kruhu šroubu.

READ  Přídavná pila na řezání dřeva

Chcete-li měřit maximální otáčky, bude nutné použít šroub „H“. Za účelem zvýšení maximálního počtu otáček se šroub otáčí ve směru hodinových ručiček. Chcete-li snížit indikátor šroubů, musíte se v opačném směru obrátit. Je třeba mít na paměti, že maximální počet revolucí by neměl překročit 15 tisíc.

Pro závěrečnou kontrolu řetězových pil při práci v nečinnosti musíte spustit nástroj a dát ho na ploché místo. Dejte motoru zahřát a věnujte pozornost následujícím řetězovým prvkům:

 • Řetězec. nemělo by se pohybovat;
 • Motor. Když stisknete těsnění, musí s jistotou získat hybnost, dokud není dosaženo maximálního limitu.

Oprava karburátoru řetězové pily Stihl 180 Udělej to sami

Z hlavní komory, na speciálních kanálech a přes zářez ventilu, ve válci. Úprava polohy škrticí klapky, operátor zvyšuje množství paliva vstupujícího na válec.

Uzavření vzduchového klapky znamená, že se do válce spadne ještě více paliva, což bude mít pozitivní vliv na spuštění chladných řetězových pil. Nastavení šroubů kvality a veličin, práce na principu ventilů, snížení šířky pásma kanálů, kterým palivo vstupuje na válec.

Ventil trysek má pevnou šířku pásma a přenáší palivo pouze v jednom směru. Níže ve videu předložil podrobnou úpravu karburátorových řetězů STIHL pomocí elektronického tachometru.

Jak upravit karburátor na řetězové pily 350

Oprava karburátorových řetězových pil STIHL k hlavním závadám karburátorových řetězových pil STIHL lze připsat následujícím. Běžným problémem díky které STIHL funguje nestabilní. je to ztráta blokovacího kroužku na ose škrticího ventilu, v důsledku toho začíná visí ven a loupání, což zase vede k přerušení práce. Co se týče demontáže karburátoru řetězových pil Stihl. Pak je vše jednoduché.

Stačí změnit všechny potřebné komponenty z Remkomplekt. Po demontáži musí být karburátor opláchnut v benzínu a kanálech a Jets flow s stlačeným vzduchem.

V žádném případě nelze fouknout vysokotlakým karburátorem a ve smontovaném stavu. V opačném případě můžete protáhnout membránu nebo clonu. Karburátor přestane pracovat správně. Aby bylo možné odhadnout stav filtru a membrány, musíte provést následující posloupnost akcí:. Zkontrolujte stav filtrační sítě pro přítomnost nečistot, s čistým. Sbíráme všechno zpět a rozebíráme karburátor na druhou stranu. Relaking 4 šrouby Vyjměte kryt, odstraňujeme membránu a odhadujeme stav vnitřní.

Musíte odšroubovat 4 šrouby, abyste zkontrolovali napájecí službu paliva, vložení hadice na montáž. Vypadnu v ústech, prsty otevřete jehlový ventil, všechno by mělo být šokováno. Vyčistěte 2 otvory v Gibrelech, stejnou hadici, měli by klidně chovat, bez nadměrného úsilí.

Je-li to nutné, stačí vyčistit obvyklý čistič WD s jackor-tryskou, která se nachází vpravo a odstraňte tenký drát, na zadní straně. Všechny čisté a sbírejte. Nastavovací šroub na karburátoru je pouze jedna. nečinná rychlost, otočil ji a řetězová pila znovu získala. Výměna hliníkových zástrček obtokových kanálů Carburetor Walbro Čína.

Tryska přívodu paliva je zabudována do těla karburátoru takovým způsobem, že je spojovacím spojem. Zajistěte pravidlo.- Přizpůsobit karburátor navazuje se nezměněnými dalšími komponenty systému. Pokud opravujete ventil trysky v karburátoru řetězových pil opravy karburátorových řetězových pil, je tryskový tryskový ventil pro přivádění paliva zabudován do karburátoru, takovým způsobem, že se jedná o spojovací spoj mezi distribuční komorou a dutinou, kterou Škrtová klapka je instalována, ve které je nainstalována škrticí klapka.

HONDA DIO 35 CARBURETOR, KDE, KDE PODLE ZDEJEKUJÍCÍ Z KLAVOSTI A POMOCÍ ZABEZPEČNÝ RING. Zjistěte si, že kvalita ceny karburátoru Motocyklu LIFAN je pro motocykl v továrně balení v částečně demontované formě.

Montážní služba a část mopedu alfa karburátoru zjevně s zapalovacím systémem Máte vše v pořádku a palivo přichází, přizpůsobení karburetorových řetězových pil s vlastními rukama Mnoho užitečných článků o opravě řetězových pil na našich webových stránkách Služba není přebytečná mechanická nebo chemická zatížení nese.

Jednoduchá náhrada může být tedy dlouhodobě důležitou možností, aby prodloužila životnost řetězových pil, stála docela slušná peníze. Který karburátor se používá na řetězové pily STIHL na řetězové populace STIHL nainstaloval japonský typ karburátoru membrána Zama. Jak funguje stihl karburátor, princip operace k hlavním složkám karburátoru, stihl motorové pily, zahrnují následující komponenty: palivové čerpadlo s vnitřní membránou; Hlavní membránová kamera; difuzor; škrticí klapka a vzduch; Jehlový ventil; Palivové trysky; tryska s ventilem; Nastavení rychlosti šroubu v nečinnosti.

Nastavení karburátorových řetězových pil STIHL je obvykle kvůli množství a kvalitě příchozích paliva v difuzoru odpovídá speciálním šroubům, jehož se upravíme průřez palivového kanálu. Nastavení algoritmu Další: Zkontrolujte vzduchový filtr. V případě potřeby vyměňte filtrační prvek. Винт LD закрутить против часовой стрелки до конца, а затем открутить на 2 оборота. Внимание, резьба левая!

Для доступа к винту на корпусе пилы предусмотрено отверстие для отвертки. Запустить двигатель и прогреть минут. Поворачивая винт LD медленно по часовой стрелке, произвольно настраиваем холостой ход. Возможны 2 ситуации: Число оборотов двигателя на холостом ходу очень мало.

READ  Jaké je namáhání hrotů pily?

Двигатель не держит холостые. Пила крутится на холостом ходу. Oprava karburátorových řetězových pil STIHL k hlavním závadám karburátorových řetězových pil STIHL lze připsat následujícím. Žádný benzín v karburátoru. Banální příčina. selhání palivového čerpadla.

Бензопила STIHL она же STIHL MS является самой популярной и узнаваемой моделью немецкого бренда. Данная бензопила проста и надежна в эксплуатации. Единственный узел, который требует к себе пристального внимания, это карбюратор. Tento článek zváží úpravu karburátoru, její opravy a údržbu.

Membrána ztratila elasticitu nebo byla testována. To se děje v důsledku únavy materiálu během dlouhodobého použití. V důsledku toho, když membrána nezvýší motor, nezvýší se a neotevře palivový kanál s ventilem. Může být nahrazen nahrazením od REMKOMPLEKT, demontovaného karburátoru. Benzín nemusí také přijít v důsledku skórovaného filtračního prvku sítě v kanálu mezi palivovým čerpadlem a jehlovým ventilem. Je také ošetřena výměnou z remkomplekt.

Karburátor přetečení. Není těžké odhadnout, že problém spočívá v hlavní komoře. Částice bahna spadají do dutiny mezi jehlou a kanálem, to znamená, že ventil zcela nezavírá kanál, když je nutné a komorová výplně.

Velmi často se membrána přestane provádět své funkce v důsledku protahování přírodního opotřebení. Výsledkem je, že při spouštění membrány, není až do konce vyvolává jehlu a palivo pokračuje v průtoku. Hlavní membrána je také součástí REMKOMPLEKT. Není těžké jej nahradit. Velmi často po zimním prostoji, majitelé řetězové pila Stihl Tvář obtížný. V tomto případě došlo k lepení ventilu v trysce. Výrobce doporučuje před uvedením řetězové pily pro skladování, sprchovat zbývající benzín v karburátoru.

Benzín je sklon k odpaření a s dlouhým skladováním zůstává motorový olej v karburátoru, když se kontakt s tím, který se ventil trysek začne držet tělu.

zkontrolovat, řetězovou, pilu, trysky

Co musíte regulovat

Ti, kteří se chystají nezávisle upravovat karburátor na partnerovi 350 nebo 350 let, musí být punčochařem elektronické rotační čítač klikového hřídele (tachometr).

Také požadovaný šroubovák. Nastavovací šrouby v karburátoru WT-891 jsou vyrobeny pod obvyklým štěrbinou, který je k dispozici u každého majitele řetězové pily.

Před provedením nastavení nástroje je nutné vyměnit filtr vzduchu a paliva, t. na. To je jedna z podmínek, které musí být dodrženy, aby se dosáhlo nejvyšších možných výsledků. Z tohoto důvodu je na skladě nutné mít soubor filtrů.

Blok: 3/6 | Počet znaků: 646

Co je potřeba primární nastavení?

V prvních hodinách provozu 2-taktní motorové řetězové pily vyžadují běh, z nichž závisí kvalita jeho další práce. V procesu běhu se provádí primární nastavení karburátoru. jsou instalovány optimální parametry přípravku a přívodu palivové směsi.

Primární veslování řetězová pila: práce s tenkým materiálem

Většina moderních řetězových pil přichází na prodej. Kvalita továrního nastavení Nicméně neinterferuje ke kontrole. nakonec, je nutné pracovat s nástrojem.

Při prvním začátku by řetězová pila měla pracovat v jemném režimu. Proto po dobu několika hodin po startovi se doporučuje přetížit motor a řezání pouze malých větví a stonků s tloušťkou až 10 cm.

Pokrok z poruch v práci karburátoru, řetězové pily pomůže jednoduchým pravidlům:

  Vždy míchejte benzín a olej v souladu s údaji uvedenými výrobcem.

Podíly palivové směsi pro motorovou pilu motoru

Řetězová pila by měla začít správně, zajistit stabilní rychlost otáčení hvězd a hladkost přírůstku / poklesu. Když je motor běží, nemělo by být žádné cizí nárazy, bavlnu a hluk.

Profesionální ruční řetězová pila v práci

Hlavní věc, když je nástroj primární běh, aby bylo zajištěno, že spotřeba paliva je v souladu s použitým výkonem, t.E. V praxi by pila by neměla jít ven, „kýchání“, kouř a pracovní trh.

Blok: 3/7 | Počet znaků: 1923

Ventilová tryska v karburátorových řetězcích

Tento schéma karburátoru řetězec je co nejjednodušší a účinný. V některých modelech zahradních nástrojů může být doplněna dalšími tryskami, glads nebo filtry.

 • Hliníková pouzdra s pevnou konstrukcí. Uvnitř je zde vstupní armatura, hlavní šroub, pulzní kanál, šroub pro nastavení motoru při práci při volnoběhu;
 • Škrticí klapka. je zodpovědná za úpravu množství vzduchu potřebného k obohacení palivové směsi;
 • Difuzor. umístěný vedle vstupu kamery;
 • Postřikovač je navržen tak, aby napájet palivovou směs přímo do komory karburátoru;
 • Plováková komora. v něm je plovák, který se spustí v případě nedostatečného paliva;
 • GYPS. jsou ventily, které odpovídají za úpravu množství paliva.

Tento schéma karburátoru řetězec je co nejjednodušší a účinný. V některých modelech zahradních nástrojů může být doplněna dalšími tryskami, glads nebo filtry. Princip provozu karburátorových řetězů docela jednoduché. V době startování motoru se vzduchová klapka otevře, umístěná v dolní části pouzdra. Současně v plovákových a vzdušných komorách je vakuum způsobené pohybem pístu. V důsledku toho je spuštěn standardní difuzor, který začíná nasávat vzduch. Množství nabitého vzduchu závisí na stupni otvoru klapky. Když je píst spuštěn vchodem do přívodu do komory, začíná proudit palivo. Jeho množství a rychlost úniku závisí na poloze trysek.

READ  Jak správně nasadit řetěz na řetězovou pilu

V budoucím palivu ve vzduchové komoře se začíná směs se vzduchem. Poté končí konečná směs paliva vzduchu prochází sacími ventily, odkud je zasílána do spalovací komory motoru pily.

Komponenty palivového systému Řetězová pila

Po provedení povrchní známosti se systémem a jeho zařízením zvažte každý IT prvek se všemi pozornostmi nuance. Jak různé jsou formy stejných dílů v různých modelech řetězové pily, a jak mohou být instalovány. Podrobné vlastnosti součástí palivového systému, s vizuálními fotografiemi, dále.

Tank benzín

Většina modelů, zásobníků paliva jsou zabudovány do skříně a jsou monolitický design s rukojetí. Výměna podobného nádrže během hoření nebo mechanického poškození vyžaduje úplné opětovné připojení klapek plynových a vzduchových klapek (kromě hadic). Existují systémy, na první pohled, zdánlivě sdílený (například na STIHL MS 440), a tam je nádoba pevně kombinována s pouzdrem a není prodávána odděleně od rukojeti.

Kromě krytu řetězové pily, palivová nádrž může být umístěna v klikové skříni (například partner 351). V tomto případě je proces náhrady poškozen, delší a časově náročný, protože vyžaduje odpojení téměř všech uzlů nástrojů, včetně motoru. Naštěstí takové konstrukce nejsou vždy monolitické a existují nástroje, kde mohou být palivo a olejové nádrže odstraněny (STIHL MS 180), významně zmírňující opravy.

zkontrolovat, řetězovou, pilu, trysky

Palivový filtr

Poměrně důležitá a populární spotřeba, která zajišťuje ochranu karburátoru a motoru před znečištěním a předčasným členěním. Podle typu provedení existují 2 odrůdy filtrů: v plastovém pouzdře a v kovu. Nylon (v plastových čínských prvcích), plsti (ve všech typech skříní), k kortexu (v plastu) a pěnovém polymeru (v kovové) může být použit jako čistící materiál.

Bez ohledu na výrobní materiál, každý palivový filtr pro motorovou pilou má ztrátu hmotnosti, která ho vede do nejnižší části nádrže, když je pila nakloněna.

Nejvyšší stupeň ochrany proti malým částicám poskytuje pěnový polymer a kortex. Necítil méně spolehlivý, ale rychle uco. Nylonové síťoviny nejsou kategoricky vhodné pro takové účely, takže zakoupením čínské pily s podobným vybavením je lepší ji okamžitě změnit na jeden z výše uvedených. Náhrada musí mít stejný průměr montáže, který může být 3.5, 4.5 a 5.5 mm.

Palivová hadice

Flexibilní vazba systému, který provádí přenos paliva z nádrže do karburátoru a primeru (pokud je takový). V rozpočtových variantách provedení, vyrobené ze silikonu, a je vybaveno těsněním ve formě objímky, nebo nemá vůbec to vůbec a jen pevně vstupuje do otvoru v nádrži. Vysoce kvalitní hadice jsou vyrobeny z hustého gumy rezistentního plynu a v úloze těsnicího kontaktu mají speciální výstupky lisované na Baku na obou stranách.

Samozřejmě, po trvání služby, speciální gumová palivová hadice pro řetězové pily vydrží delší životnost před zahájením sucha a trhliny.

V klasickém systému jsou motorky pouze jednou palivovou linkou připojenou k vchodu do karburátoru. Pokud existuje ruční čerpadlo (základní nátěr), počet hadic se zvyšuje na 3x, kde první splňuje hlavní úlohu, druhá spojuje karburátor a základní nátěr a třetí odstraňuje přebytečné palivo z primeru zpět do nádrže.

Zkontrolujte ventil (SAPUN) Řetězové pily

Zařízení malé velikosti, ale působivý význam pro celý palivový systém. Nachází se v horní části nádrže a poskytuje tlak na normalizaci, s poklesem objemu paliva. Nejčastější je možné rozlišit 2 typy Sapunov: jednoduchý (kužel) a skládací (float). Obě možnosti jsou široce používány jak v amatérském a profesionálním nástroji.

Kromě standardních ventilů jsou některé modely pily vybaveny zcela unikátními prvky. Například nahradit Sapuna na Makita EA3203S a STIHL MS 660, budete muset zvolit plně identickou část.

Při ucpání průtokového kanálu ventilu se vzduch přestane vstoupit do vzduchu nezbytného pro normalizaci tlaku na pozadí vyrovnávání paliva. Protože těsnost je utěsněna, vakuum se v něm začne tvořit. S každým novým „jedeným“ částem paliva bude karburátor složitější pro čerpání. V tomto tempu funguje práce několik desítek sekund až do membránové čerpadlo. Pokud je nástroj zastaven v důsledku skóre SASUNION, poté, když je zastavení plynu odšroubován, vzduch je ostře absorbován, normalizující se tlak.

Karburátor

Hlavní distribuční mechanismus a meziprodukt mezi plynovou nádrží a spalovací komorou. Zahrnuje čerpadlo typu membrány v důsledku vzduchu dodávaného z klikové skříně motoru pomocí pulzního kanálu. Druhý výsadník spojuje palivovou hadici vysílací směs z nádrže. Pokud je řetězová pila vybavena primerem, modifikovaný model karburátoru je v něm instalován s dalším (třetího) montáže.

Chtěl bych opět poznamenat, že karburátory Stihl, který produkuje svou dceřinou společností Zama organizace, jsou velmi spolehlivé. S řádným provozem a skladováním je schopen poslouchat celé období přidělené řetězovou pilou bez opravy.

Blok: 8/8 | Počet znaků: 255

Počet bloků: 15 | Celkový počet znaků: 16895 Rozsah použitých dárců: 3Informace pro každého dárce:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS