Jak zprovoznit elektrický šroubovák z elektrické sítě

Schéma převodu elektrického šroubováku na 220

Když se baterie šroubováku definitivně vybije a výměna baterie není možná, je nejlepším a cenově nejvýhodnějším řešením převod na 220 V. Jurij Oniščenko se podívá na to, jaký zdroj napájení potřebujete, co připojit a další věci s úpravou. Všechny potřebné elektronické součástky lze levně zakoupit v tomto čínském obchodě.

Optimální pro elektrický šroubovák napájený ze sítě

Co je k dispozici pro úpravu elektrického šroubováku v našem případě? Napájení notebooku 15 V, 6 A. K dispozici je také počítač PSU, mírně upravený, závěry jsou provedeny, ale ve schématu žádné změny.

Napájení halogenové žárovky. Výkon lampy 12 V, 50 W. Nabíječka autobaterie s regulátorem proudu.

Ten se používá jako zdroj napájení i jako samostatný ampérmetr.

Řemeslník nakupuje své vynálezy v nejlepším čínském internetovém obchodě.

A je to tady. Začněme připojením přímo z napájecího zdroje. Přívody jsou již připojeny. 12 V, 3 A naprázdno. maximální ráčnu. Jak vidíte na měřiči, proud je až 8 ampérů.

Vyzkoušejte patnáctivoltový napájecí zdroj pro notebooky se šesti ampéry. Proud bez zátěže 4 A. V režimu ráčny maximální proud 9 A, napětí 14 V. Ukázalo se, že k tomu stačí šestiampérový napájecí zdroj.

DIY elektronika v čínském obchodě.

Nyní je čas na počítačovou skříň. Snadno zvládne zátěž.

elektrický šroubovák připojený k 90wattovému transformátoru snadno zvládne šroubování velkých šroubů a vrtání do všech materiálů.

Po zhlédnutí tohoto videa je jasné, že najít napájecí zdroj pro šroubovák s vybitou baterií není žádný problém. Není těžké najít počítačovou skříň. Ještě lepší alternativou je napájecí zdroj pro notebooky s 6 a více ampéry.

Je vhodné najít jednotku s více než 10 volty, protože 6voltové jednotky občas přejdou do ochrany.

V práci jsou dva elektrické šroubováky, byly zakoupeny a při každodenním používání baterie ztratily kapacitu a je zbytečné je nabíjet, velmi rychle se posadit. Pokusil se vyjmout baterii, nepodařilo se, a musel vytvořit zdroj energie a pracovat v dílně na něm. Nyní se podívejme, jak funguje elektrický šroubovák s počítačovým powerpackem, který je napájen ze sítě.

Jako základ používáme blok ze starého počítače. Je na 220 V. Přívodní kabel se zásuvkou, aby se dal zasunout do šroubováku. Pohodlí, protože má spínač a indikátor. Rezerva výkonu je dostatečná. Drát je dlouhý 2,5 metru.

Vyzkoušejme jej v provozu. Velmi dobré pro šroubování, vrtání otvorů.

Přestavba zařízení trvala přibližně 1,5 hodiny. Test ukázal, že je k dispozici dostatečná výkonová rezerva pro šrouby do borovicových a dřevotřískových desek. Zkusíme vyvrtat díru. Jak vidíte, funguje to. Nedochází k žádnému přetížení, kouři atd.п.

Jak jsme přestavěli 12voltový elektrický šroubovák na šňůrový stroj

K vytvoření tohoto obvodu můžete použít téměř jakýkoli počítačový zdroj s oscilátorem tl494. Má svůj protějšek. Toto je čip k 7500.

Našli jsme vhodné zařízení s oscilátorem na čipu tl494. Než však začneme s přepojováním, musíme zkontrolovat, zda modul funguje, nebo ne. Potřebujete 12voltovou žárovku a propojovací kabel. Každá jednotka má tyto konektory. Červený vodič je 5 V, dva černé vodiče jsou mínusové vodiče a žlutý vodič je plus 12 V.

K 12voltovému vedení připojíme automobilovou žárovku. Bude to určitý druh zátěže a indikátoru, který vám řekne, že to funguje.

Je tu další konektor. Potřebujeme zelený a černý vodič. Musíme je zkratovat, abychom blok zapnuli a zkontrolovali, zda funguje. Uděláme to pomocí drátové propojky. Připojíme ji na 220 V a zkratujeme zelený a černý vodič. Jak vidíte, ventilátor se točí a kontrolka svítí. To ukazuje, že jednotka funguje a lze ji přepojit.

Rozebereme obvod a přepojíme čip tl494 podle schématu v článku v časopise Radio, 2009, str. 38. „Napájení počítače. nabíječka baterií.“Časopis lze snadno stáhnout z internetu.

Nepotřebujeme celý obvod, ale potřebujeme uzel, který spojuje mikroobvod. Přepojení v našem případě by mělo být provedeno přesně stejným způsobem jako v této části obvodu.

READ  Jak udělat hřídel pro kruhové dělat to sami

Tímto postupem odstraníme všechny ochrany jednotky a umožníme alternátoru běžet, takže jednotka bude pracovat okamžitě a při zatížení se nevypne.

Po dokončení komunikace v obvodu zapojte síťovou šňůru. Napájecí zdroj by měl okamžitě fungovat a 12voltová žárovka by se měla rozsvítit. Všechny ochrany jsou vypnuty a oscilátor může běžet. Poté jsou všechny vodiče, které vedou do bloku, připájeny k 12voltovému vedení.

To nám k provozu elektrického šroubováku nestačí, musíme zvýšit napětí na 16 V, abychom měli výkonovou rezervu. Na výstupu obvodu je 16voltový elektrolytický filtrační kondenzátor.

Musíme ho odpájet a vložit do něj kondenzátor s napětím 25 V, protože se chystáme zvýšit napětí na 16 V a kondenzátor, který jsme instalovali předtím, nevydrží.

Možná máte v napájecím obvodu jiný odpor, ale měli byste tam dát 3k rezistor. Také je třeba vyměnit část obvodu v bloku, která jde na 12 V vedení.

Pak připojte multimetr k vedení, když blok funguje, a pomocí proměnného odporu zvyšte napětí na 16 voltů. Poté je přepracování téměř hotové.

Musíte připájet drát k 12voltovému vedení, můžete vyjmout kontrolky, spínače

Mám mrtvého profesionálního Hitchiho. Zkoušel jsem ho napájet přímo z nativní nabíječky. není to chytré, nechce to! Nativní nabíječka nezaznamená potřebnou zátěž a vypne se.

Na výstupu mrtvých nativních baterií jsem musel umístit vyrovnávací paměť. Výsledkem je nekonečná práce ze sítě a pak asi 5 minut na vybitou baterii. Není příliš mobilní, ale je zdarma.

220V obvod

Není to tak těžké. Nejprve je třeba určit napětí a proud nástroje a zvolit správné nastavení. Vyhledejte specifikace značky elektrického šroubováku a získejte potřebné informace. Nyní si kupte snižovací transformátor nebo jej získejte ze staré krabice s elektronikou a sestavte jednoduchý obvod.

Základní materiály:

Chcete-li elektrický šroubovák napájet z baterie do sítě, musíte se dostat k jeho napájecím kontaktům. Za tímto účelem je nutné demontovat kryt baterie. Přítomné baterie jsou vyjmuty.

Vzhledem k tomu, že na vyjmutých bateriích zůstávají kontakty, je nutné je pro vložení zpět do pouzdra přepracovat. K tomu jsem si z 20mm polypropylenové trubky uřízl 2 krátké trubky. Jejich délka musí odpovídat výšce vyjmutého akumulátoru. Je nutné, aby pásky zapadly do bateriového pouzdra elektrického šroubováku.

Pravděpodobně budete muset jeden z okrajů trubky trochu oříznout, protože bude proti výstupkům na krytu.

Poté je třeba vyjmout kontaktní desky z baterií a přenést je do trubek. Aby bylo zajištěno těsné uchycení, měla by být každá trubka omotána elektrikářskou páskou, aby se zvětšil průměr uložení. Poté ke svorkám připájejte kabel vhodné délky a trvale je připevněte k trubkám.

Nyní připojte kabel od svorek elektrického šroubováku k vodiči napájecí jednotky. Je důležité dodržet polaritu. Plusová strana jednotky musí být připojena ke svorce plus a minusová strana ke svorce minus. Spojení je lepší bezpečně připájet. Můžete je izolovat elektrickou páskou nebo smršťovací páskou.

elektrický, šroubovák, elektrické, sítě

Poté se do pouzdra baterie zasunou svorky s trubičkami. Za tímto účelem se přímo ve spoji s krytem vytvoří boční otvor pro zavedení drátu. Aby kontaktní trubičky nesklouzly a nevypadly, použijte tavné lepidlo, které je udrží na místě. Pro jistotu je možné jej aplikovat i na spoj mezi krytem a víkem, aby jej nebylo možné otevřít.

Nyní můžete elektrický šroubovák provozovat z elektrické sítě libovolně dlouho, aniž byste jej museli dobíjet.

Obnova napájecího zdroje

Pokud je napájecí zdroj nefunkční, je vhodné jej nahradit externím zdrojem:

Přestavba PSU z jakéhokoli jiného zařízení zahrnuje připojení nízkofrekvenčního kabelu k nabíjecím výstupům. Spolehlivý a dlouhotrvající provoz zajišťuje napájecí zdroj o výkonu 300 až 350 W.

Nabíječky baterií notebooků s výstupním napětím od 12 do 19 V jsou vhodné pro oživování nářadí. V tomto případě vyjměte výstupní zástrčku, odizolujte vodiče a připájejte je na správnou délku kabelu.

Počítačový zdroj je spolehlivé dlouhodobé řešení. Jejich výhodou je chladič v konstrukci, který zabraňuje přehřátí transformátoru.

Elektrický šroubovák lze snadno přestavět na 220 V. Postup nevyžaduje žádné materiální náklady. Nástroj pro přestavbu vydrží roky, pokud je správně proveden řemeslníkem.

napájení elektrického šroubováku vlastníma rukama

Aby bylo možné provést přestavbu akumulátorového šroubováku na síťový, je třeba nejprve vyrobit snižovací transformátor. Je vyroben na základě toho, který se používá v televizorech starších modelů. Při napájení elektrického šroubováku elektronickým transformátorem musí být tento transformátor dimenzován na 160 W. Pro přípravu šroubováku je třeba provést následující kroky:

 • Transformátor by měl být nyní demontován.
 • Sekundární vinutí musí být zcela odstraněno.
 • Vítr deset otáček na sekundárním.
 • Nyní je transformátor připraven.
 • Dalším krokem je měření. Nyní jej připojte k síti a změřte napětí naměřené na sekundárním vinutí. Nyní vydělte počet vinutí, který je v tomto případě deset, aktuálně naměřeným napětím. Získanou hodnotu vynásobte požadovaným napětím pro nástroj a získáte počet potřebných závitů.
 • Nyní se transformátor odpojí od sítě, znovu se rozebere a navine se na požadovaný počet závitů. Poté je třeba jej sestavit.
READ  Jak vytvořit nástroje pro dřevo vlákno

K navíjení použijte drát o průřezu 1 čtvereční milimetr. mm.

Po průchodu proudu transformátorem bude na výstupu střídavé napětí. Schéma napájecího zdroje pro elektrický šroubovák stanoví, že pro získání stejnosměrného proudu z něj je nutné vytvořit diodový můstek. Je vyroben s použitím diod na chladičích o jmenovitém napětí 20 V a 10 A.

Takto vyrobený převodník vložte do pouzdra. Na jeho výstupu bude napětí potřebné k provozu šroubováku. Vstupní napětí je 220 V.

Vodiče vycházející z napájecího zdroje se připojují ke kontaktům, přes které je nástroj napájen.

Takový síťový/napájecí zdroj pro elektrický šroubovák se obvykle instaluje do pouzdra, které dříve obsahovalo bateriový článek.

Montáž napájecího zdroje pro elektrický šroubovák do bateriového pouzdra

Elektrický šroubovák lze snadno přeměnit na nástroj napájený ze sítě pomocí jeho bateriového pouzdra. V tomto případě se používá vnitřní výplň:

Převod čínského šroubováku na 24 V

Čínský PSU s výstupním napětím 24 V (maximální proud 9 A) nebude obtížné koupit v oblastech, kde se prodávají rádiové komponenty. Většina šroubováků je určena pro napájení 12 nebo 18 V. Z tohoto důvodu je nutné snížit výstupní napětí čínského výrobku na potřebnou hodnotu. To není obtížné ani při povrchních znalostech radiotechniky a elektrotechniky.

Upgradujte napájecí zdroj následujícím způsobem:

 • vypájejte trvalý rezistor R10 s odporem 2320 ohmů, který je zodpovědný za výstupní napětí;
 • Na jeho místo připájejte nastavitelný rezistor s maximálním odporem 10 kOhm a přednastavte tento parametr na hodnotu 2300 Ohm, aby při zapnutí vyrobeného zařízení v síti nedošlo ke spuštění vestavěné ochrany;
 • napájí přeměněnou jednotku;
 • Otáčením trimru nastavte požadované výstupní napětí a zkontrolujte hodnotu multimetrem.

Pro připojení multimetru se jednoduše dotkněte stylusem příslušných pinů na výstupu modifikačního produktu. Přitom by měl být přepínač měřicího zařízení nastaven na rozsah stejnosměrného napětí. Pokud je modernizované elektrické nářadí konstruováno pro napětí 12 V, je třeba zajistit, aby proud při tomto napětí nepřekročil maximálně 9 A. V opačném případě by vámi sestavené zařízení rychle selhalo z důvodu přetížení.

Domácí zásuvné zdroje napájení

Pro napájení elektrického šroubováku ze sítě můžete také sestavit domácí napájecí zdroj (SP). Potřebujete elektronický transformátor 60 W, například Taschibra nebo Feron. Není třeba je přepracovávat. Konečné schéma zapojení zdroje, který se má sestavit, je uvedeno na následující fotografii. Přehledně zobrazuje všechny díly s jejich označením a hlavními parametry.

Transformátor T1 si musíte vyrobit sami. K tomu potřebujete

 • koupit feritový kroužek (HM2000) o rozměrech 28169 mm;
 • Pomocí pilníku opilujte rohy;
 • Omotejte kroužek izolační páskou.

Všechny části obvodu jsou připevněny k hliníkové desce (o tloušťce 3 mm nebo silnější), která slouží také jako vodič. Poté vložte sestavený napájecí zdroj do pouzdra baterie.

Vizuální kontrola zařízení se provádí pomocí kontrolky LED H1.

Případně lze použít prefabrikované díly z úsporných žárovek a jiných zařízení. Obvody se pak ale budou lišit, například podle následujícího obrázku. Jejich pájení vyžaduje určité znalosti radiotechniky.

Výše uvedené schéma odpovídá napájecí jednotce s předřadníkem, která je na montážní fotografii zobrazena níže. Žárovka pak slouží jako dodatečné podsvícení.

Přestavba z prefabrikované jednotky

Do starého bateriového pouzdra lze umístit jakýkoli zdroj 220 V, pokud má správné rozměry a požadované výstupní napětí. Zdroj se správnými vlastnostmi můžete koupit na bleších trzích nebo v hobbymarketech. Chcete-li vyměnit baterii za zakoupený napájecí zdroj pro elektrický šroubovák, postupujte takto.

 • Před nákupem výrobek rozeberte.
 • Přestavte si ji podle potřeby a přizpůsobte ji svým vlastním potřebám. V případě potřeby se propojovací kabely prodlouží a transformátor a deska s mikroobvody se umístí samostatně. Vybavte desku chladičem pro lepší chlazení.
 • Díly se poté vloží do pouzdra akumulátoru, které je rovněž opatřeno otvory, jimiž cirkulující vzduch odvádí teplo.
READ  Jak odklízet sníh pomocí sněhové frézy

Ujistěte se, že jsou všechny vestavěné díly uvnitř skříně bezpečně upevněny.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat vzájemné izolaci vodivých částí, aby nedošlo ke zkratu.

Rozsah úprav zakoupeného PSU závisí na vhodnosti jeho původních parametrů pro elektrické nářadí. Abyste se ujistili, že máte správnou velikost napájecího zdroje, vezměte si s sebou kryt baterie a vyzkoušejte si vybraný výrobek.

Jak správně používat přestavěný elektrický šroubovák?

Takto upravený elektrický šroubovák používejte stejně jako běžný šroubovák napájený ze sítě. Přesto je vhodné dodržovat určitá opatření.

 • Nepoužívejte výrobek bez přerušení. Každých 20 minut ponechte krátkou přestávku na odpočinek.
 • Pravidelně čistěte prach, který se nahromadí uvnitř napájecí jednotky.
 • Nepoužívejte přestavěný elektrický šroubovák příliš vysoko nad zemí nebo podlahou (výše než 2 m).
 • Zkontrolujte, zda jsou vodiče v dobrém stavu. během provozu nesmí být skřípnuté nebo příliš napnuté.

Takto relativně snadno můžete vrátit život svému dávno ztracenému a mrtvému šroubováku. Je to dobrý způsob, jak prodloužit jeho životnost a ušetřit peníze za nákup nového zařízení. Hlavní je mít trpělivost a pečlivě dodržovat výše uvedené pokyny.

elektrický, šroubovák, elektrické, sítě

Možnosti napájení

Jakýkoli elektrický šroubovák vyžaduje mnohem méně energie, než může poskytnout běžná elektrická zásuvka. Pro zajištění potřebného napětí budete potřebovat speciální měnič. Všechny napájecí zdroje se dělí na dvě velké skupiny: spínané napájecí zdroje a transformátorové napájecí zdroje. Podívejme se na každou z nich zvlášť.

Impuls

Princip pulzního systému spočívá v tom, že napětí je nejprve usměrněno a poté převedeno na speciální pulzní signál. Je důležité dosáhnout stabilního napětí. Může pomoci vinutí transformátoru nebo rezistory.

Spínané napájecí zdroje jsou dostatečně účinné a lze je použít v mnoha aplikacích. Mají však vysokou úroveň ochrany proti zkratu a podobným jevům. Spínané systémy jsou však z hlediska výkonu jednoznačně horší než systémy transformátorové. Kromě toho jsou tyto jednotky velmi náročné na vstupní napětí. Pokud je tato hodnota nižší než počet použitých diod, prvek nemusí fungovat.

elektrický, šroubovák, elektrické, sítě

Transformátor

Běžnější napájecí zdroje, které se v mnoha aplikacích osvědčily jako spolehlivé a účinné. Skládá se ze snižovacího transformátoru a usměrňovače, přes který se přenáší podpětí. Usměrňovače se mohou lišit v závislosti na počtu použitých diod.

Tyto prvky jsou jednoduché na výrobu, levné a spolehlivé. Proto jsou často upřednostňovány. Poskytují stabilní napětí bez rušení s vysokým maximálním výkonem. Existuje však několik nevýhod. Hlavní nevýhodou elektrických šroubováků je skutečnost, že jsou objemné a mají mnohem nižší účinnost než pulzní zdroje. Tato skutečnost vyžaduje větší napájecí zdroj pro elektrický šroubovák, než je pro nářadí nezbytné. Vzhledem k tomu, že část kapacity bude vyplýtvána na procesy vedlejších produktů.

Sestavení provozuschopné baterie ze dvou baterií se ztrátou kapacity

Ze dvou vadných jednotek lze sestavit jednu udržovatelnou jednotku.

Důležité! Po připojení vadného akumulátoru poskytuje druhý opravený akumulátor mobilitu pro malé množství práce.

Řešení problémů

Baterie je sestavena ze samostatných článků. Neselžou všechny najednou, ale i jeden vadný článek sníží výkon baterie jako celku.

Abyste zjistili, které části ztratily svou kapacitu, musíte

 • nabíjení baterie;
 • Pracujte, dokud baterie neztratí energii;
 • Rozeberte baterii;
 • Změřte napětí každého článku zvlášť.

Baterie, které mají výrazně nižší napětí než ostatní nebo nemají žádné napětí, by měly být vyměněny.

Oprava baterie

Po identifikaci a odstranění vadných dílů se zbývající díly znovu sestaví, aby byla baterie vhodná k dalšímu použití. Spojení se provádí pájením, pomocí drátu o průměru 1,5 mm² nebo pomocí pásku podobného tomu, který se používá k propojení dílů.

Pokud není k dispozici dostatek dobře fungujících článků, dokoupíte další nebo nástroj přepnete na napájení 220 V.

Když budete vědět, jak vlastnoručně přeměnit akumulátorový elektrický šroubovák na síťový, ušetříte peníze a vyhnete se nákupu nového zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS