Jak zúžit rozchod kol na kultivátoru Forte

Šířka rozchodu motorového kypřiče pro sázení brambor

Majitelé pozemků mají na jaře mnoho problémů. Půdu, která přes zimu odpočívala, je třeba zorat, pohnojit, zasadit plodiny, namočit, odplevelit, sklidit a zorat před prvními mrazy. Nástup motorových kypřičů vyřešil mnoho problémů. Nyní na něm lze provádět časově náročné zahradní práce. To šetří čas a zefektivňuje výsadbu.

Předsadbová příprava okopanin vyžaduje čas a úsilí. Na standardním pozemku o rozloze 6-7 hektarů by sázení lopatou trvalo celý den, ale pokud použijete stroj, zvládnete to asi za tři hodiny. Pro malé pozemky jsou oblíbené kypřiče Neva, Forza, Sadko, Don, Huter, Champion, Carver.

Nejprve se připraví osivo. V určitých regionech jsou upřednostňovány odrůdy s dobrými výnosy. Třídění se provádí za účelem výběru nejlepších syrových brambor. Brambory musí mít stejnou velikost.

Malé hlízy dávají malý výnos. Větší z nich je třeba nakrájet na kousky, což vyvolává různé choroby a umožňuje přímý přístup škůdcům. klíčení trvá asi měsíc. Za tímto účelem se semeno umístí do teplé (12-15 stupňů), světlé místnosti.

Pokud se na čerstvě zasazených výhoncích objeví tmavé skvrny, je to známka onemocnění. Postižené hlízy by se měly zlikvidovat. Před výsadbou namočte hlízy do stimulátorů a zálivkového roztoku. Hlízy neukládejte do roztoku na delší dobu.

Nejlépe je položit je na rovný povrch, postříkat přípravky a nechat zaschnout. Kořenové plodiny lze vysazovat, když se půda zahřeje na 7, 8 stupňů (ve výsadbové jámě).

Různé nářadí na orbu

Pro zvýšení efektivity prováděných prací je nezbytné pečlivě zvážit otázku, jaký stroj je pro zpracování půdy nejvhodnější.

Existují následující typy nářadí pro orbu půdy:

Existuje také několik možností jejich opravy:

Rotační (aktivní)

Rotační nářadí pro orbu je srovnáváno s železným hřebenem pro orbu. Tyto typy nářadí v různých verzích mohou mít různé konfigurace. Společným rysem těchto úprav je, že se jejich konstrukce směrem nahoru rozšiřuje, což umožňuje těmto zařízením rozprostřít půdu směrem od brázdy.

Pluh má v podstatě stejný rozsah použití jako běžné orební nářadí s tím rozdílem, že pracuje rychleji a je produktivnější. Existují však i některé speciální funkce. Například neobdělávanou půdu, která je silně zarostlá divokými rostlinami, je mnohem snazší obdělávat pomocí rotačního nářadí. Půda je lépe rozmělněná a promíchaná, což je u některých typů půd výhodné.

Při výběru orebního nářadí je třeba zohlednit možnost volby hloubky řezu a stupně sklonu, aby se optimalizovala efektivita práce.

Oboustranný (otočný)

Oboustranný pluh je skládací, což je pravděpodobně nejlepší, protože se dá brousit nebo otáčet.

Musíte se rozhodnout, jakou velikost pluhu budete používat. záleží na tom, jaký stroj budete používat.

Pro efektivnější využití orebního nářadí je nutné jeho nastavení. K tomu použijte závěs traktoru (volitelně).

Pro přesnější nastavení je vhodné vzít v úvahu několik základních nastavení:

Toto nastavení vám dává možnost pracovat v terénu produktivněji. Vyžaduje však také použití nástavců nápravových hřídelí a železných kol se závažím pro všechny druhy úkolů.

READ  Výměna oleje v kultivátoru VIKING 585

Oboustranný pluh lze zkonstruovat z vysokopevnostní oceli s použitím výkresu a specifických dovedností. Toto podomácku vyrobené nářadí je proto schopné snášet velké zatížení při práci na pozemku.

Při používání tohoto nástroje na strojích je třeba dodržovat několik doporučení:

 • Nářadí by nemělo mít tenký stojan, zkrácenou tvarovou desku ani silnější desku těla;
 • návod k obsluze musí být vždy k dispozici.

Dvojitý hrot (oboustranný)

Toto dvojí nářadí (radlice, též pluh, dvoukřídlý pluh, kypřič) se používá ke kypření půdy kolem rostlin, k jejímu zakopávání u paty stébel různých plodin. Kromě toho je třeba odstranit plevel mezi řádky. Toto nářadí lze použít k orbě, sekání brázd a zasypávání po zapojení zadního převodu stroje. Tato provedení se liší pouze pracovní šířkou. buď proměnnou, nebo konstantní. Jediným rozdílem mezi oběma nástroji jsou pohyblivá křídla, která upravují pracovní šířku.

Nářadí s konstantní pracovní šířkou pracuje s lehkými motocykly (do 30 kg) s výkonem motoru do 3,5 k. Jejich charakteristická vlastnost. 12 mm nohy (chrání stroj před přetížením).

Jakou stopu by měl mít motorový kypřič při sázení brambor??

Při sázení brambor traktorem se sněžným skútrem je důležité dodržovat standardizované rozměry. pomáhá to zlepšit klíčení brambor a usnadňuje péči o úrodu na jaře a v létě.

Šířka kolejí pro výsadbu by měla být 55-65 cm. Brázdy musí být rovné po celé délce pozemku. Rozteč řádků by měla být 20-30 cm (v závislosti na velikosti sadebního materiálu). Hloubka výsadby brambor. v rozmezí 10-15 cm.

Jak si vlastnoručně vyrobit sázeč brambor pro motorový kypřič??

Výroba domácího sázeče brambor pro motorový kypřič začíná návrhem rámu. Je vyrobena z kanálu. Zásobník na brambory je vyroben z překližky, která je silná asi 1 cm. Jeho rozměry budou malé, 15-20 kg brambor, aby nedošlo k přetížení jednonápravového traktoru.

Poté připojíme vertikální výtah s podavačem kořenových plodin. Průměr krmítka by měl být asi 8-10 cm. Tento výtah je pak spojen s hnacím kolem řetězem.

K vtažení brambor do brázdy se používá trubka, která se umístí pod zvedák a přitlačí hrabicími disky. Na následujících stránkách najdete podrobné výkresy, podle kterých si můžete vyrobit vlastní zařízení pro sázení brambor:

Po zhotovení je vhodné násypku zvenku natřít a zevnitř pokrýt gumou, aby nedošlo k poškození brambor.

K rámu je připevněna ocelová nebo litinová trubka. náprava pro budoucí kola sázecího stroje. Kola si můžete vyrobit sami nebo je získat ze starého nepotřebného vybavení. Domácí kolečka jsou praktičtější, protože je možné vyrobit si nejvhodnější model sám.

Pozor: ocelové plechy jsou svařeny do širokého válce a z tohoto plechu jsou vyrobena kola. Aby po orbě nezůstávaly koleje, je důležité, aby byla kola vybavena kultivačními žebry (jako u hřebenových radlic). Náboje kol jsou přivařeny a upevněny k ložiskům.

Držák pro hrabací kotouče je svařen z kovových úhelníků. Pluh je připevněn k přední části rámu a vytváří brázdu. Zařízení by mělo být nastavitelné.

rozchod, kultivátoru, forte

Sedadlo obsluhy a opěrky nohou jsou pro snadné používání přivařeny k sázecímu stroji. Může být také nutné namontovat na přední část motorového kypřiče další protizávaží, pokud jeho hmotnost nestačí k ovládání sázeče brambor.

Tato sada na sázení brambor je dokonale přizpůsobena modelům MTZ, Neva, Salyut atd. д.

Jednonápravový traktor Forte HSD1G-105G

Benzínová jednotka FORTE HSD1G-105G je známá svou spolehlivostí, tichostí a nízkou spotřebou paliva. Motor Forte s výkonem 5,6 kW (7 litrů za hodinu) má. с.), mohou kypřiče Forte obdělávat až 70 hektarů holé půdy. Hroty a všechny součásti jsou vysoce odolné, takže si stroj poradí i s nejtvrdší půdou. Palivová nádrž má objem jen něco málo přes 5 litrů, což znamená, že lze dlouho pracovat bez doplňování paliva. Uživatelé oceňují také pohon převodovkou, sušicí filtr a vývodový hřídel.

 • Motor. H178FB;
 • Zdvih. 62 mm;
 • Spotřeba paliva. 0,7 l/h;
 • Nádrž na olej. 1,1 l;
 • Spojka. kotoučová spojka;
 • Hmotnost. 100 kg.
READ  Jaký je správný způsob montáže traktorového závěsu na jednonápravový traktor?

K příjemným detailům patří chromovaná rukojeť, která dobře plní svůj úkol i v horkých a vlhkých podmínkách. Sada obsahuje frézy, takže je lze použít ihned po zakoupení motorového kypřiče Forte a jeho správné instalaci. Dva rychlostní stupně vpřed a jeden vzad. Tyto body přispívají k lepší manévrovatelnosti a terénním schopnostem stroje.

Mini, střední nebo těžká?

Aby byla orba účinná, je nutné zvolit správné vybavení. Výběr. Především je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti. Stroj je navržen tak, aby byl schopen pracovat se strojem a za druhé s úkoly, které má plnit.

Mini nebo lehké motorové kypřiče

Používá se pro práci na malých pozemcích. Jsou také známé jako motorové kypřiče. Výkon motoru těchto strojů je až 4,5 koňských sil.

Mezi výhody motorových kypřičů patří:

 • lehkost (hmotnost nepřesahující 40 kg);
 • nízká cena (od 6000 UAH).);
 • možnost práce v těžko přístupných místech díky malému přesahu rumpálu.

Lehké bloky však dlouho nejezdí, protože nemají dostatečně výkonný motor, který se rychle přehřívá, a kvůli nízké hmotnosti se špatně zakopávají.

Středně výkonné kultivátory

Na rozdíl od těch lehkých se mohou pochlubit zadním pohonem a jsou vhodné pro práci na velkých pozemcích (až 0,5 ha). Hmotnost se pohybuje od 45 do 65 kg, průměrná cena takového zařízení je 10 000-12 000 UAH. Výkon motoru. 4,5 až 12 litrů. с. Mnoho modelů středně velkých bloků lze vybavit dalším vybavením.

 • Přední světlomet a dva rychlostní stupně;
 • Možnost připojení pluhu;
 • v porovnání s tímto typem těžké jednotky jsou středně velké motorové kypřiče obratnější a snadněji se otáčejí.

Slabinou této třídy monobloků je pracovní hloubka do 11 cm, která je pro mnoho plodin nedostatečná.

Těžké motorové kypřiče

Vhodné pro profesionální zpracování půdy na pozemcích větších než 0,5 hektaru, s výkonem motoru od 12 do 30 litrů. с. Zpětný chod a mnoho dalších funkcí. přívěs traktoru nebo pluh. jsou k dispozici jako volitelné příslušenství. Cena těžkých motorových kypřičů je nejméně 12 000 UAH. lze opravit. Jednou z velkých výhod traktoru s návěsem nebo pluhem je, že

Motorové kypřiče tohoto typu. Snadno se prodírají a překonávají pozemek mnohonásobně rychleji než motorové kypřiče.

Silné kultivátory mají další možnosti: pneumatické nastavení kol a řídítek (vyšší-nižší), zpětný chod. Velkou nevýhodou je těžkopádnost stroje a potřeba silných výztuh k jeho otáčení. к. Vysoké zatížení může způsobit poškození řídicí páky nebo řídítek.

Jaké kultivátory jsou k dispozici

Elektrické kultivátory nejsou pro tak náročnou práci vhodné. Jsou určeny pro lehké práce. k přípravě seťového lůžka, kypření seťového lůžka, kopání. Nevytahují pouze obdělávanou půdu, panenskou půdu, hlínu.

Modely s benzinovým motorem jsou rozděleny podle výkonu a rozměrů motoru na lehké, střední a těžké.

Kultivátory lehké třídy jsou vhodné k obdělávání půdy v meziřádcích a na těžko přístupných místech, k vytváření záhonů, k podmáčení rostlin, velmi vhodné k obdělávání záhonových kruhů, ale nelze je použít k orbě.

READ  Jakým olejem naplnit převodovku rotačního kultivátoru?

Frézy na nich nemají schopnost provádět zpracování půdy do požadované hloubky, aniž by došlo k převrácení mechanismu.

Pěstitelské stroje, které lze podle jejich technických vlastností přiřadit ke střední třídě, jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější a mají univerzální funkčnost. Snadno obdělají 18-20 hektarů zahrady bez ohledu na to, jaká je tam půda, podmáčená, písčitá nebo písčitohlinitá, panenská půda nebo obdělávaná půda.

Stroje jsou k dispozici s reverzibilním provozem, což znamená, že mohou pracovat ve všech typech úzkých míst na každé farmě.

Jedním z hlavních parametrů při výběru kultivátoru je výkon motoru. určují výkon, a tedy maximální možnou plochu, kterou lze obdělávat. Počet koní uvedený ve výkonu motoru má také vliv na cenu. Ti, kteří mají větší moc, mají více pracovních míst a stojí více.

Kromě toho má koňská síla vliv na možnost připojení různých přídavných zařízení, což výrazně zvyšuje funkčnost, a tedy i možnost většího využití. Takový kultivátor je vybaven tyčí s omezovačem hloubky a lze jej nastavit.

Pokud se však profesionální zemědělec musí ptát, jak kultivovat s kultivátorem, je ekonomicky výhodnější koupit výkonný profesionální jednonápravový traktor nebo rotační kultivátor. Tento všestranný zemědělský stroj se velmi snadno ovládá, je spolehlivý v provozu.

Nástavce kol pro kypřiče

Aby se rozchod kol a stabilita a robustnost jednonápravového traktoru ještě zvětšily, lze provést jednoduchá opatření, jako je rozšíření kol.

rozchod, kultivátoru, forte

Toto zařízení je možné vyrobit vlastníma rukama podle následujícího algoritmu:

 • Získejte 2 kovové trubky. Jejich průměr by měl být asi o 1 až 1,5 mm menší než průměr nápravy.
 • Chcete-li trubku připevnit k nápravě, odřízněte závity a přišroubujte nástavce k rumpálu.
 • Druhý konec trubky nastavte co nejblíže k otvoru v kotoučích. V případě potřeby lze výrobek naostřit. Pokud po utažení zůstanou mezi nástavcem hřídele a diskem mezery, uvíznou mezi nimi nečistoty a sníží se výkonnost vašeho motorového kultivátoru.
 • Přišroubujte k diskům ocelové desky, které spojí nástavec s disky.

Podívejte se na toto video, které podrobně ukazuje, jak vyrobit prodlužovací trubku pro nápravu motorového rumpálu:

Užitečné tipy

Pro optimalizaci zatížení a zvýšení životnosti kultivátoru lze šířku kypření upravit změnou počtu nástrojů na kultivátoru.

Nastavitelná hloubka nože je řízena nastavitelnou radlicí. Vykonává veškerou práci, na jednonápravovém traktoru není potřeba žádná síla. Rameno kypřiče se lehce přitiskne k půdě, radlice se pevněji zasune a zabrzdí stroj. zvýší se hloubka zpracování půdy.

Aby převodovka neuvízla v nezpracované půdě, je třeba se strojem mírně pohupovat sem a tam.

Při práci s kultivátorem by měla být záda rovná a ruce v úrovni pasu. To umožňuje delší provoz stroje ve zdravější pracovní poloze.

Pokud se nože po delším používání otupí, je třeba je přebrousit úhlovou bruskou. Samoostřící čepele jsou zvoleny pro snadnou obsluhu. Typ půdy má velký vliv na řezné hrany. Vlhká nebo těžká půda rychleji opotřebovává nože.

Pro pohodlnější práci a kvalitní kultivaci by měl kypřič na konzolovém kypřiči dosahovat otáček 275 ot/min a kypřič na konzolovém kypřiči 140 ot/min.

Pokud mechanizované zařízení s kypřičem nepracuje správně, je třeba zjistit příčinu závady a včas ji odstranit. Pokud oprava není možná, musí ji provést odborníci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS