Jaká je nejlepší vrtačka na řezání kovu?

Dremel. jak si vybrat z nabídky „AlieXpress“: 15 nástrojů pro řemeslníky

Vrtačka. je to „menší bratr“ běžné vrtačky. Je nepostradatelný při práci s malými díly. Nástroj umožňuje vrtat, brousit a leštit, odstraňovat otřepy ze šperků, mikročipů, elektronických desek. Vrtačka je vhodná pro práci se složitými tvary, je kompaktní a lze ji pohánět přes převodovku. Po vyhodnocení 15 nejlepších vrtaček z Aliexpressu si snadno vyberete kvalitní a cenově dostupné nářadí.

Považuje se za profesionální zařízení díky vysokým otáčkám hřídele (36 000 ot./min.). RPM/minutu). Má 6 rychlostí, praktické tlačítko a funkci rychlé výměny příslušenství. Chcete-li nainstalovat nový bit, jednoduše stiskněte tlačítko umístěné vedle násadce.

Vrtačka WORKPRO 130 je vyrobena z robustního kovu a vysoce kvalitního plastu. Dodává se s řadou příslušenství:

Vzhledem k nízkému příkonu (130 W) lze jádrovou vrtačku používat pouze pro drobné práce: vrtání plastů, broušení malých předmětů. Při řezání kovu dbejte zvýšené opatrnosti: pokud neřežete nepřetržitě, může dojít k přehřátí.

Dremel 8220-1/5

Není divu, že je Dremel na prvním místě našeho seznamu, protože má vynikající pověst mezi truhláři, hobbisty i profesionály. A samotná značka je již známá. Model 8220 s Li-ion baterií je podle našeho názoru nejen nejlepší z řady Dremel, ale i nejlepší rotační nářadí vůbec.

Má vysokootáčkové vřeteno (5000-33000 ot./min.) s dobrým točivým momentem. Napájení pomocí dobíjecí lithiové baterie, která se nabije za pouhou hodinu.

Velkou výhodou akumulátorové verze je, že se můžete dostat do nepřístupných míst, aniž byste museli vytahovat napájecí kabel nebo hledat zásuvku.

Základní verze má pouze 5 kusů příslušenství, ale mějte na paměti, že s Dremel 8220 můžete používat příslušenství a nástavce většiny velkých značek.

Řada 8220 zahrnuje také robustnější modely 8220 (8220-2/45) a 8220 (8220-5/65) s až 65 nástroji v robustním a prostorném plastovém nebo kovovém kufru.

Bez ohledu na to, k čemu chcete rotační pilu použít, je Dremel 8220 rozhodně jednou z nejlepších.

Vzhledem k téměř dvojnásobnému cenovému rozdílu mezi nižším a vyšším modelem doporučujeme model 8220-1/5, který si můžete doplnit kompletním příslušenstvím podle vlastních potřeb.

Dávám výbornou! Při opravě auta se zasekl šroub. Úhlovou bruskou s kotoučem 125 mm se pod něj nedalo dostat a vrtačkou se nedalo vrtat. při heroickém pokusu o přeříznutí šroubu byly zničeny vrtáky Boshev. Naštěstí jsem si v železářství koupil Dremel. Byly tam i jiné modely, ale k ostatním jsem poněkud skeptický a šňůrové nářadí mi vůbec nevyhovuje. Šroub byl okamžitě a bez námahy přeříznut. Mnohokrát mi následně pomohl opravit mé auto.

Krátce předtím jsem hledal oscilátor, ale sada nebyla dodávána s žádným příslušenstvím a poté, co jsem si koupil dremel, se nákup renovátoru již nezdá být nutný.

READ  Obrázek řezání pěny doma

Dremel 4300-5/40

Toto důstojné nářadí má nejvýkonnější motor z celé řady nářadí Dremel. Otáčky sklíčidla se pohybují v rozmezí 5000 až 35000 ot/min a elektronická zpětná vazba umožňuje stabilní provoz bez ohledu na zatížení. Otočné světlo usnadňuje sledování detailů při práci v prohlubních. Univerzální tříčelisťové sklíčidlo a systém upínání umožňují rychlé a snadné použití jakéhokoli příslušenství Dremel.

Kompletní sada flexhřídelí, kotoučové frézy a řezací sady se dodává se 40 různými doplňky, takže ji můžete ihned po zakoupení používat na všechno. Majitelé výrobků Dremel s delší praxí si okamžitě všimnou zvětšených rozměrů a rozdílu ve výkonu oproti předchozímu modelu. Důležitým vylepšením pro mnoho uživatelů budou samostatné přepínače pro napájení a rychlost. snadné zachování preferovaných nastavení. Třešničkou na dortu je samozřejmě skutečnost, že s tímto nářadím můžete používat všechno dosavadní příslušenství Dremel.

Tohle bychom mohli dát na vrchol, ale je tu ještě malá třešnička na dortu. Přestože se na kvalitu nářadí Dremel můžete vždy spolehnout, není dokonalé. Několik majitelů hlásilo vyhoření motoru. Uchycení stroje používá plastové spony, které se opotřebovávají rychleji než kovové spony.

Dremel 4000-2/30

Jednou z nejoblíbenějších brusek všech dob je bruska Dremel 4000. Je to stále vynikající nářadí, ale novější Dremel je stále o něco lepší. Vřeteno má stejně jako jeho předchůdce variabilní otáčky, které mohou dosáhnout až 35 000 ot/min. Tato bruska s konstantním výkonem při všech rychlostech umožňuje stejně snadno řezat, leštit a brousit všechny materiály.

Dremel 4000-2/30 má širokou škálu nástrojů a nástavců, kterými lze brousit všechny druhy materiálů. Veškeré příslušenství se dodává v pevném plastovém kufříku, abyste měli v příslušenství pořádek, a sada je dostatečně kompaktní na to, abyste ji mohli uložit do skříně nebo pod stůl a snadno uskladnit.

Co se týče ergonomie, jedinou skutečnou výtkou k Dremelu 4000 je, že spínač má tendenci se rychle opotřebovávat, pravděpodobně kvůli přehřívání způsobenému nesprávným používáním. Upozorňujeme, že nářadí Dremel 4000 není určeno pro průmyslové použití.

nejlepší, vrtačka, řezání, kovu

Dlouhodobá práce s vřetenem způsobuje, že se gravírka velmi zahřívá. Navzdory svému „značkovému“ statusu je tato pila určena pro krátkodobé použití, jako je lehké přesné obrábění, čištění a leštění dílů a podobné úkoly. Pokusy o použití v drsnějších podmínkách mohou vést k brzkým poruchám.

Bosch GRO 12V-35

Díky svému ne zcela klasickému tvaru může být Bosch Gro stejně praktický. Lze jej bezpečně doporučit osobám s malými rukama a může se hodit i při práci v úzkých clonách, ale podsvícení LED se nám nezdálo dostatečně praktické.

Tento gravírovací přístroj je dodáván v elegantním a ergonomickém kufříku a je vybaven dvěma bateriemi, takže jednu baterii můžete nabíjet i na cestách. Společnost Bosch samozřejmě velmi potěšila deklarovaná kompatibilita se staršími 10,8V bateriemi.

Bosch GRO nezaostává za výše popsanými konkurenty, ale dosahuje až 35 000 otáček za minutu a zachovává si dobrý točivý moment v nízkých otáčkách. Ochrana proti přetížení pomáhá udržet motor déle v provozu v náročných podmínkách. Kompatibilita se vším příslušenstvím Dremel umožňuje snadnou modernizaci a nabízí skvělý poměr ceny a výkonu.

Vlastnosti nářadí Dremel 3000-2/55

Dremel 7750-10

Zde je přehled výhod a nevýhod, jak je uvedli zákazníci ve svých recenzích na Dremel 7750-10

READ  Co používat při používání elektrické vrtačky

Užitečné recenze uživatelů

Koupil ji spontánně za 2 700 nahradit patnáct let starý Bort-131, který začal selhávat regulátor rychlosti. Nekupoval bych dražší než to, navzdory skutečnosti, že je to jako značka, ale na baterii jsou jiné značky. Celkově vzato, vynikající zařízení, nezahřívá se, za 15 minut práce trochu teplé a nijak zvlášť hlučné. Ze všech tří strojů, Bort, Dremel 4200 a tento, je nejtišší. Výkon rozhodně není nijak zvlášť, ve srovnání se sítí, ale při nejvyšší rychlosti s jistotou řeže kov, a silný plast může být na pomalejší rychlosti řezání. Nejnepříjemnější nevýhodou je pravděpodobně NiMH baterie, která má paměťový efekt „v nule“, nabití do plného stavu) a nelze je bez rizika nahradit lithiovou baterií, t.к. napětí 4.8В. Lithiová baterie 3.7V, t.Jeden je málo a dva jsou příliš. Plynulá regulace rychlosti by byla pěkná. Objednal jsem pro stroj různé věci, a především rychloupínací sklíčidlo. Je to mnohem pohodlnější než výměna kleštin. Z vyřazeného kufříku si Bort vzal kufřík a nyní je vše úhledně uklizené.

Ohebná hřídel pro dremel

Ohebné hřídele jsou ideální pro přesně definované úkoly a pro práci v těžko přístupných místech. Poloměr zakřivení 127 mm, vestavěné aretační tlačítko na hřídeli pro snadnou a rychlou výměnu trysky. Výrazně zjednodušuje řezání, gravírování, leštění a další procesy. Průměr stopky 3,2 mm a otáčky až 25 000 ot/min. S ohebnou hřídelí můžete dělat naprosto neskutečné věci. Například stejná umělecká řezba na plotě. vyřezávaná krajka na bráně. a sousedé jsou nadšeni. Nebo pro gravírování (mimochodem, dremel se nejčastěji používá pro gravírování). Našroubujte ohebnou hřídel, vyberte diamantový hrot a vyryjte na sklo. A pokud jsou dárci již manželé. můžete vzít jejich sklenice s dětskou výživou, vyčistit je a vyrýt na ně názvy koření. A ruční práce, jedinečnost a neuvěřitelná praktičnost. Samozřejmě je potřeba si na práci s takovou věcí zvyknout, zpočátku je to dost nepřehledné, ale časem si na to zvyknete. Můžete například vyzdobit pár sklenic pro novomanžele, napsat jejich jména a datum svatby. Určitě jedinečný dárek. Pokud plánujete používat jádrovou vrtačku pro gravírování, doporučuji zakoupit ohebnou hřídel společně se závěsným stativem. Stativ je výhodný, protože odlehčuje flexibilní hřídel od ruky, když na ni nic netlačí, rytí písmen a přesných nákresů je mnohem snazší.

Hřídel Flexshaft můžete zakoupit jednotlivě zde nebo zde. Gravírovací sada.

Žebříčky domácích a dílenských vrtaček: nejlepší akumulátorové a síťové modely

Protože existují zastánci jak kabelových, tak bateriových strojů, vybrali jsme vrtací tyče, které splňují potřeby obou kategorií. Podívejte se na tyto minipřístroje:

Špičková řada bateriových strojů:

nejlepší, vrtačka, řezání, kovu
 • Kladivo AMD 3.6
 • Bosch GRO 10.8 V-LI Professional
 • Bosch GRO 12V-35
 • Ultratech Cordless Precision
 • Dremel 8200 (8200-1/35)

A na jaký dremel jste se již dívali nebo jej již dlouho používáte?? Podělte se o jeho klady a zápory s ostatními čtenáři!

READ  Co můžete na vrtačce dělat

Jakou gravírku je nejlepší koupit?

Pro domácí použití je zcela vhodné zařízení pracující s výkonem 100-200 W, ale pro profesionální použití je třeba více „silné“ elektrické nářadí. Pro hrubé zpracování materiálu stačí i minivrtačka, která pracuje při rychlosti až 10 000 otáček za minutu, ale pokud chcete získat přesný řez a hladký povrch, musíte zvolit vyšší rychlost.

Zde se dozvíte, který gravírovací stroj je v závislosti na situaci nejlepší:

 • Pro gravírování do dřeva si můžete zakoupit elektrickou gravírku Vihr G-160GV.
 • Zubr ZG-160EK dokonale zvládá práci na kovu.
 • Ti, kteří hledají multifunkční zařízení, které by mohlo gravírovat, brousit a vrtat, by se měli blíže podívat na model Bort BCT-170N.
 • Pro gravírování na těžko přístupných místech je Sturm GM2317FL tou nejlepší volbou.
 • Pokud máte v plánu tvrdě pracovat a nechcete být závislí na elektřině, je Dremel 8220-5/65 tou správnou volbou.
 • Pro ty, kteří hodlají s gravírovacím strojem hodně cestovat, je zajímavou volbou Hammer AMD3.6

Při výběru nejlepšího gravírovacího stroje byste se měli řídit především svými potřebami, ale také zohlednit skutečné ohlasy zákazníků. To vám umožní najít nejspolehlivější, nejkvalitnější a nejužitečnější nástroj pro vás.

Nevýhody a nevýhody zařízení Dremel

Jak již bylo zmíněno, klady tohoto nástroje jsou: jeho všestrannost, výkon, lehkost a snadné použití, kompaktnost a praktičnost. Každá z těchto výhod nářadí Dremel je ověřena v praxi. na vývoji tohoto nářadí se podíleli profesionálové.

Mezi nevýhody patří přehřívání motoru a nutnost často přerušovat práci, aby se motor ochladil. To je problém mnoha elektrických zařízení tohoto druhu. Ale u dražších modelů je to vyřešeno. Za další mínus lze považovat cenu tohoto nástroje. Nedostatek domácích výrobců a dostupnost pouze zahraničních protějšků má velký vliv na cenu. Dremel, i ten nejjednodušší, stojí nejméně dvakrát tolik co běžná vrtačka, nemluvě o serióznějších možnostech.

Hodnocení nejlepších modelů elektrických řezaček vám pomůže vybrat si šikovný nástroj pro práci se dřevem nebo kovem. Zařízení lze použít nejen k řezání závitů, ale také k broušení nebo vrtání obrobků.

Před několika lety jsem si koupil Hammer AMD 3 pro svůj domov.6, původně plánovaná pouze k výrobě uměleckých řezbářských děl. V praxi se však hrobník hodí k leštění, drobným opravám nábytku a zámečnickým pracím. Nástroj je levný a jeho možnosti jsou velmi široké.

Jsem nadšenec do výroby nábytku a řezbářství, používám Elitech PMH 170EZhK. Velmi funkční jednotka, trochu těžká do ruky, ale pomáhá dosáhnout jemného i hrubého gravírování s vysokou přesností. Nejlépe se hodí na měkké dřevo, ale lze jej použít i na tvrdé dřevo.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS