Jaké frézy na co v manikúře

FRÉZY PRO HARDWAROVOU MANIKÚRU

Pro začátečníka je těžké zjistit, jaké frézy pro svůj stroj zvolit. Je jich obrovské množství. Mají různé tvary, materiály a účely. Ne vždy je s nákupem stroje dodávána dobrá sada a často si mistři musí frézy kupovat zvlášť.

Dozvíte se, jaké materiály mohou být vyrobeny frézy pro hardwarovou manikúru, klasifikaci trysek na tvrdost, při které se aplikuje každá z nich. Dozvíte se také, jaké frézky by se měly používat na pedikúru a jaké. manikúra. Jakého výrobce nejlépe zvolit, porovnáme vlastnosti a požadavky jednotlivých fréz, jak správně sterilizovat hroty a nakonec odpovíme na nejčastější dotazy.

Žádné přeplatky ani další poplatky Za schůzku neúčtujeme žádné poplatky. Platíte ve škole. na webových stránkách neplatíte nic

Jaké jsou rozdíly mezi bezpečnostními noži?

Bezpečnostní frézky na manikúru nemají drsný brusný povrch. Místo drsného povrchu mají zaoblené hrany, které lépe kloužou po nehtech, nepoškrábou povrch nehtů a nepoškodí pokožku.

Bezpečný nůž na nehty vydrží vždy déle než běžný nůž. Není náchylná k oděru, její hrany se neodlamují na nehtech. Hladký povrch usnadňuje dezinfekci, protože zabraňuje uvíznutí částeček pořezané kůže v trysce.

Diamantové frézy na manikúru

Vyrábějí se nastříkáním (nalepením) diamantové drti na kovový základ. bullion. Diamantové frézy jsou mezi mistry nehtového servisu nejoblíbenější. To je zajištěno jejich různými tvary a funkcemi a univerzálností abraziva pro práci s různými typy pokožky.

Pro úplné odstranění gelového laku na nehty však tyto frézky nejsou vhodné, protože se jejich jemné brusivo rychle ucpe. Ze stejného důvodu jsou nejúčinnější na suchou pokožku.

 • Umělé. Většina nožů vydrží v závislosti na kvalitě zpracování 5 až 4 měsíce.
 • přírodní. vzácnější variantu, kterou nelze koupit v obchodě, kde se s ní setkáte poprvé. Mnohem pomalejší opotřebení, méně nepohodlí pro klienta během ošetření.

Abrazivita diamantových fréz na nehty

Stejně jako TVS jsou označeny barevným zářezem na dříku, těsně pod pracovní částí. Podobně od hrubých až po jemné brusné materiály:

 • černá. velmi hrubé zpracování;
 • zelená. hrubá;
 • modrá. střední
 • modrá. středně jemná;
 • Červená. hrubá;
 • žlutá. superjemné obrábění.

Modré a červené oděrky jsou nejuniverzálnější, protože spolu se správnou rychlostí umožňují ošetření všech typů pleti. Černé jsou určeny pouze pro práci se syntetickými materiály, zelené pro odstraňování hyperkeratóz. Žluté lze použít u velmi tenké kůže s minimálním ošetřením. Rozdíl mezi červenými a modrými diamantovými frézami je vidět na obrázku níže.

jaké, frézy, manikúře

S výjimkou práce na vlhké a citlivé pokožce jsou tyto barvy zaměnitelné při různých rychlostech. Můžete například použít modré brusivo a nastavit otáčky na 15 000 ot/min nebo použít červené brusivo a nastavit otáčky na 25 000 ot/min. V závislosti na tom, co je pro klienta, řemeslníka a tloušťku kůže pohodlnější. Tam, kde je třeba odstranit tloušťku zrohovatělé vrstvy, je nejlepší volbou modré brusivo. Ale suché, ale tenké oblasti kůže je lepší brousit červené.

Jak vybrat brusič diamantů

Vlastní hardwarová část manikúry se dělí na 2 kroky: vnitřní zpracování a vnější zpracování. Vnitřní zahrnuje seškrábání nehtového lůžka. odstranění ptergie z nehtové ploténky, zvednutí „sukně“ kůžičky, otevření prasklin a zbroušení vnitřních částí bočních válečků přiléhajících k nehtu. Zevně. odstřihněte zvednutou kůžičku a obrousíte vlákna kolem nehtů. Techniky hardwarové manikúry se liší výběrem fréz pro tyto dvě techniky.

Frézy s kuželovou výpustí jsou vhodné pro vnitřní práce.

Mohou se více či méně plynule rozšiřovat a tvořit hlavní pracovní plochu. líc. Nos může být také špičatý nebo tupý. Na těchto parametrech závisí úhel přiblížení frézky k hřebíku a také její funkčnost. Čím užší, delší a ostřejší je hubička, tím hlubší manikúru lze vytvořit.

READ  Jak nainstalovat pouzdro na rohové brusky

Zleva doprava: plamen, kapka, kužel, ledvina, trhlina (jehla). Každý tvar může mít jinou délku, abrazivitu a průměr.

U těchto fréz nesmí být nos frézy ani její maximální výčnělek, pupek, přitisknuty k hřebu. Při práci spočívá frézka svým rozpínavým tělesem (tzv. lícem) na pracovní ploše.

Pro vnější aplikace se používají frézy s výrazným „břichem“ (kulovitým tvarem).

Průměr těchto fréz musí být nejméně 2,3 mm, jinak by se fréza mohla zanořit příliš hluboko do tkáně a způsobit její trauma. Nejjednodušším modelem je koule a obrázek níže ukazuje, že se hodí i pro ostatní modely. Zde se funkčnost řídí tím, jak snadno lze řezat kůžičku nejširším hrotem frézy a jak rychle lze brousit boční hřebeny.

Zleva doprava: koule, soudek, obrácená hruška, čočka, ledvinka. Mohou se také lišit průměrem a abrazivitou.

Je zakázáno opracovávat hřebíky s kulovými frézami. Nehtů se můžete lehce dotýkat, ale v žádném případě se nepokoušejte vyčistit pterygium, které zůstalo po vnitřním ošetření.

Zdaleka nejfunkčnějšími noži jsou plamenný, ledvinový, kapkový a válcový. S patřičnou zručností lze pro manikúru použít kterýkoli z prvních tří přípravků. Hlaveň je oblíbenější než koule díky větší boční ploše, která urychluje práci zvedáku.

Jak vybrat správné frézy na manikúru?

Při vlastním výběru nástavců byste měli vzít v úvahu názory odborníků, kteří je doporučují:

  Rozhodněte se, k jakému účelu budou frézy používány: zda se jedná pouze o manikúru, nebo je součástí služeb i pedikúra. Pokud plánujete používat manikúru v salonu, měli byste se poohlédnout po drahých modelech s vysokým výkonem a výdrží.

Jaké frézy potřebuje začátečník pro manikúru??

Pokud ještě nevíte, k čemu frézy potřebujete, je nyní ten správný čas přijít tomu na kloub. Jde o to, že frézy se liší tvrdostí a abrazivitou (zrnitostí). Oni Jsou vybrány podle materiálu, se kterým se pracuje. V regálech naší obchody (https://gellak.pro/katalog/apparatnyy_manikyur_i_pedikyur/frezy_nasadki_kolpachki/): tvrdé, měkké a středně tvrdé, středně tvrdé, měkké a velmi měkké. Pro jejich rozlišení jsou nože barevně označenyJedná se o název měkkého řezáku. zářezy. Co znamenají barevné zářezy: Bílá. S těmito noži budete pracovat co nejméně často. Jde o to, že jsou mimořádně měkké, tj. vhodné pro velmi úzkou práci. Například je možné v případě citlivé pokožky nebo v případě velmi citlivé pokožky nebo v případě velmi jemné pokožky použijte k odstranění povlaku frézu s bílým výbrusem jemná práce na přírodním nehtu. Žlutá. Měkké frézy jsou takto označeny. Mohou být použity k odstranění povlaku, ale proces bude trvat velmi dlouho. Žlutý zářez používejte pouze v situacích, kdy Citlivá pokožka nebo přírodní nehty. Červený zářez znamená, že můžete pracovat na kůži a nehtové ploténce. Jedná se o měkký univerzální řezačka. Někdy se na diamantových frézách objevují dva červené zářezy naznačují zvýšenou měkkost. Nejběžnější aplikace červených fréz jsou tyto s pterygiem a bočními rýhami. modrá. jsou to středně tvrdé nože pro práci na vnějších částech kůže. Kromě toho lze modrou frézku použít také k odstranění gel laku nebo akrylu. Ale v žádném případě Nepoužívejte je k ošetření nehtové ploténky. Buďte opatrní během Soubory s modrým řezem. Zelená. Jedná se o tvrdé frézy, které se používají pouze k odstranění materiálu z nehtu. Může to být například gelový lak, akryl nebo akrylový gel. zelené frézovací bity mohou při pedikúře jemně působit na zdrsněnou pokožku, ale nezapomeňte, že nesmíte pokud má klient citlivou pokožku, používejte tyto nože k určenému účelu. Černá a fialová jsou zářezy Jedná se o nejtvrdší nože, které lze používat pouze v případě pro použití s umělými nehty. Nepoužívejte je na manikúru. k tomu jsou určeny příliš hrubý.

K čemu se používají různé řezné materiály

jaké, frézy, manikúře

Frézy se liší nejen abrazivitou, ale také materiálem. Čím hustší materiál, tím lepší manikúra hrubší“ práce může provádět fréza. Korundové frézy nejčastěji je používají začátečníci, protože se snadno používají. Tyto nože nemají poškrábat nehty, nepoškodit kůži při manikúře a dobře fungovat během manikúry odstranění starého nátěru. Jedná se o měkkou frézu. Má však jednu nevýhodu: rychle se zahřívá, takže musí se buď nechat vychladnout, nebo běžet optimálními otáčkami. Diamantové frézy nejfunkčnější v manikúře, je vhodné pracovat na straně obličeje válečků a volného okraje hřebíku. Jsou tvrdší než korundové frézy a používají se pro broušení přírodních i umělých nehtů. Diamantové frézy mohou použití a k ošetření mozolů. Karbidové frézy. nejčastěji se používají k odstraňování starého akrylu, gelu nebo gelového laku. Lze je však použít i na puchýře, zarostlé nehty a podobné složité stavy nehtů. Frézy jsou velmi pohodlné při používání a jen zřídka se zahřívají. Keramika. Keramické frézy se dobře osvědčují ve stejných situacích, v nichž se používají tvrdá slitina. Jediný rozdíl je v tom, že jsou odolnější a zahřívají se ještě méně často. Silikonové frézy (a frézy z karbidu silikonu) frézy vyrobené z tohoto materiálu zpravidla používá se k broušení kůže, nehtů a všech umělých povrchů. Řezačky plsti. používá v závěrečných fázích manikúry k leštění přírodních nebo akrylové nehty. Plstěné frézky lze také použít k vtírání oleje do nehtového lůžka destička nebo kůže kolem nehtů. frézy z karbidu křemíku ve formě pískových čepiček jsou jednorázové nože s různými abrazivní. Čím nižší je abrazivita, tím hrubší je fréza. Nejčastěji se používají pro k ošetření otlaků a drsné kůže při pedikúře. Namontováno na gumovém podstavci. Bubny na smirkový papír. jsou jednorázové trysky, které jsou vhodnější pro ošetření pleti. Jsou umístěny na kovovém podstavci.

READ  Jak odklízet sníh pomocí sněhové frézy

Jaký je rozdíl mezi různými tvary fréz na manikúru??

Ne všechny nože jsou stejně dobré a užitečné. Některé tvary fréz lze považovat za univerzální a velmi praktické pro jakýkoli manikérský krok, zatímco jiné mají v daném kroku pouze jednu funkci. Řemeslníci v oboru hřebíků nejčastěji používají tyto tvary: Plamen. je nejvyšší a nejuniverzálnější tvar frézy. Jeho špička je velmi praktická válečky se zastřihnou vypouklou částí frézky, kůžička se odstraní na nehtovém lůžku a přední částí frézky se kůžička vyleští plochá strana tvaru se dá opracovat. A nezapomeňte na jednu důležitou věc: S těmito fréza je vhodnější pro práci pod úhlem 45 stupňů. jehla fráze s ostrým hrotem, který je vždy k dispozici v rukou profesionála. Jehla je pohodlná zvednutí a otevření nehtové kůžičky, odstranění ptergie a úprava zvednutých nehtů. S tímto tvarem je však třeba pracovat velmi opatrně, aby nedošlo k náhodnému poškození kůže nebo nehtovou ploténku klienta. držte frézu rovnoběžně s hřebíkem. Kukuřice. je to ideální fréza pro začátečníky, kterou používají nehtoví technici K odstranění gel laku a jiných materiálů z nehtové ploténky. Kromě toho je řezačka kukuřice pohodlná upravit délku nehtů klienta. Držte frézu rovnoběžně s nehtovou destičkou a pak získat úspěšnou manikúru. Kužel. velmi specifický tvar frézy, která se používá pouze pro práci s kůžičkou a pouze pod úhlem 90 stupňů. Ne každému vyhovuje práce s kuželem, ale můžete se pokusit a rozhodněte se sami, zda tento tvar ve svém arzenálu potřebujete. Koule (sféra). Velmi oblíbený tvar frézy, který se dobře osvědčuje na otřepy, Kůžička je dokonale zastřižená u nehtu a dokonale zastřihuje kůžičku. Pravděpodobně nejlepší řešení pro práci s pokožka. Koule se dodávají v různých velikostech. Ke stříhání se zpravidla používá středně velká koule a malý čistí pterygium. Buben (válec) je to řezačka, která bude velmi užitečná pro začátečníky, ale musíte s ní pracovat Velmi opatrně, aby nedošlo k poranění pokožky. Buben je nejvhodnější pro práce s umělým materiálem. Kulka (čočka). Nejednoznačný, ale mezi nehtovými techniky oblíbený název. Používá se výhradně k odstranění pterygia ve fázi po okluzi. Buben (zaoblený válec) velmi pohodlná práce, tvar nože bezpečně odřízne kůžičku a zajistí kvalitní povrchovou úpravu bočních válečků.

dezinfekce

Slovní spojení „domácí dezinfekce“ zní velmi děsivě, jako bych vám chtěl vyprávět o vaření nebo postřiku alkoholem, ale ne. Mám tuto dezinfekci od Severiny a je určena speciálně na dezinfekci manikúrních nástrojů. Odstraňuje všechny viry způsobující nemoci a nekoroduje kov. Analogy najdete v každém nehtovém salonu.

READ  Jak vyměnit olej v převodovce sněhové frézy

Dezinfekční roztok ředím v malé nádobě přesně podle návodu. Vložil jsem do něj frézy na dobu uvedenou na obalu (v mém případě na 1 hodinu).

Pak trysky vyndám a vyčistím je kartáčkem pod tekoucí vodou. Tento krok pomáhá odstranit starý materiál a epitel z řezáku. Po vyčištění nechám nože uschnout na ručníku.

Je vůbec nutné nářadí dezinfikovat, pokud ho používáte jen vy?? Já ano. Čepele a nůžky zanechávají kousky epitelu a starého materiálu, které je třeba odstranit, a já osobně rád používám čisté nástroje. Navíc dbám na dezinfekci nových nožů, jakmile je koupím.

Je tento dezinfekční prostředek dostatečný, pokud vám manikúru dělá vaše maminka/přítelkyně/sousedka?? Ne. Pro tyto případy existuje SanPiN, který jasně předepisuje třístupňové ošetření sterilizací v sušičce. Občas také dělám manikúru mamince nebo sestře, ale pro ně mám samostatné sady štípacích kleští, nůžek (které také dezinfikuji) a pilek.

To je vše, Jsem rád, pokud někdo najde můj příspěvek užitečné a děkuji za vaši pozornost ️

Doporučení pro výběr fréz

Začátečníkům stačí minimálně 2-3 nože. Jedná se o univerzální nástavce pro čištění pterygia a resurfacing. Volitelně je k dispozici nástroj na odstraňování umělých povrchů.

Profesionálové s technikou hardwarové manikúry mohou mít až 30-40 různých tipů. každý klient vyžaduje individuální přístup při volbě abrazivity a drsnosti. Nůžky na kůžičku jsou vyžadovány samostatně, ale vyžadují zkušenosti a dobrou techniku.

Začátečníci budou určitě potřebovat:

 • Diamantové hroty „bullet“, „flame“ a „cone“ s červenými zářezy. Jsou potřebné pro oddělování a zvedání kůžičky, leštění bočních válečků.
 • Středně silná brusná kulička s modrou zrnitostí je nezbytná pro odstranění kůžičky a pilování vnější strany válečků. Doporučuje se použít frézu o průměru 1,2-2,1 mm.
 • Diamantový kužel se hodí při čištění pterygia.
 • Pro odstraňování materiálu a barvy potřebujete nástroj z tvrdokovu, např. bubnový nebo válcový nástroj.
 • Keramická kukuřice je vhodná pro potahování pedikúry gelovým lakem.
 • Čepele z karbidu křemíku s gumovými hroty jsou základem pedikúry. pro vyhlazování, čištění a řezání jemné kůže.
 • Diamantové jehly o průměru 1-2,2 mm a délce 12-16 mm se používají k čištění malých trhlinek na chodidle.

Začátečníci by si měli vybrat nože s modrými nebo červenými hroty. Kromě označení věnujte pozornost i těmto tipům. Musí být zaoblené, aby se nepoškodily.

Trysky lze zakoupit v obchodě s produkty pro manikúru nebo objednat na webových stránkách výrobce. Startovací sady se prodávají samostatně nebo společně s frézovací jednotkou.

 • RuNail. kvalitní materiály trysek.
 • Naomi 24 a JessNail dodávají frézy na mezinárodní trh a jsou žádané těmi nejlepšími nehtovými technikami.
 • Magic Bits představuje širokou škálu produktů.
 • Irisk Professional. nejlepší kombinace ceny a kvality materiálu.
 • TNL Professional dodává levné modely řady HDFreza pro profesionály i začátečníky.
 • Planet Nails. cenově dostupné frézy pro profesionální a ruční stroje.

Oblíbené firmy na trhu si účtují různé ceny v závislosti na účelu trysky a materiálu. Cena nejdostupnějších nástrojů začíná na 100 za jednotku a končí na 1000

Recenze

Online recenze na internetu jsou o hardwarové manikúře převážně pozitivní. Ženy komentují rychlost a komfort ošetření.

Velkou výhodou je trvanlivost manikúry. Vzhledem k hloubkovému zpracování není oprava nutná dříve než za 2 až 3 týdny. Negativní zpětná vazba je způsobena použitím neprofesionálního řemeslníka. V tomto případě jsou pozorovány škrty a neuspokojivé výsledky.

Profesionální hardwarová manikúra se neobejde bez kvalitních fréz. Pro výběr nejlepších nástavců je nutné prostudovat jejich rozmanitost, pravidla používání a údržby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS