Jaký je správný způsob montáže traktorového závěsu na jednonápravový traktor?

Modernizace kypřičů pro váš motorový kypřič

Závěs traktoru slouží k získání dodatečné trakce při přepravě nákladu na nezpevněných cestách. Je třeba poznamenat, že na veřejných komunikacích je zakázáno používat motorový rumpál, i když je vybaven kvalitními koly.

Mnoho majitelů malých zemědělských strojů si vlastnoručně vyrábí ozubené háky traktorů. V tomto případě stačí vytvořit podobný nástavec na „železného koně“. V případě potřeby lze namontovat přídavná kola.

Pokud se jednonápravový traktor používá výhradně na poli, nejsou gumové pneumatiky nutné. Pokud si navrhnete vlastní konstrukci, nemusíte vyrábět gumová kola, ale pouze používat radlice pro každodenní práci.

Tento design není know-how, ale je dlouhodobě žádaný. Pryžové pneumatiky se dříve nevyráběly. Kola traktorů a motorových kypřičů byla kovová a na hnacích kolech byly dodatečně namontovány příčné ocelové pláty pro lepší trakci.

K čemu se používá grouser

Půdní hák se používá k získání dodatečné trakční síly pro přepravu nákladu na nezpevněných cestách. Je třeba poznamenat, že na veřejných komunikacích je zakázáno používat motorový rumpál, i když je vybaven kvalitními koly.

Mnozí majitelé malých zemědělských strojů si vlastnoručně vyrábějí šrotovník. V tomto případě stačí vytvořit podobný nástavec jako u „železného koně“. V případě potřeby jsou namontována přídavná kola.

Pokud se jednonápravový traktor používá pouze na poli, nejsou gumové pneumatiky nutné. Při navrhování vlastní konstrukce lze gumová kolečka vynechat a pro každodenní provoz použít pouze broušená kolečka.

Tento design není záležitostí know-how, ale je již nějakou dobu žádaný. Pryžové pneumatiky se nikdy předtím nevyráběly. Kola traktorů a motorových bloků byla kovová a na hnacích kolech byly navíc namontovány příčné ocelové pláty pro lepší přilnavost.

Jednonápravové traktory s vlastníma rukama

Je vhodné mít technické výkresy pro každé nářadí, které vyrábíte. Zjednoduší vám práci a uvedou požadované rozměry. Podle výše uvedených údajů (nebo podle tabulek na kultivátoru) musíte najít správný průměr a šířku. Teprve potom můžete vlastnoručně vyrobit tažné disky pro motorový kultivátor.

Existují dva nejběžnější způsoby konstrukce vlastního závěsu. První z nich je použití starých disků z auta. K němu je přivařena hřídel nápravy a k diskům musí být přivařeny nože s hroty.

Měly by být alespoň 15 cm dlouhé, s roztečí 15-17 cm a s hrotem ve směru jízdy. Část z nich může být kromě přivaření ke kolu přišroubována.

Podomácku vyrobená oka l l

Druhou metodou je stará plynová láhev. Pro ráfek z něj lze vyříznout dva až tři kotouče. Šířka každého ráfku může být různá, takže je lze snadno přizpůsobit jakémukoli typu motorového kypřiče. Vlečné rameno pro motorové kypřiče je vyrobeno ze standardní plynové láhve a má průměr 30 cm.

jaký, správný, způsob, montáže, závěsu

Středový okraj ze tří je hlavní pro svařování hrotů. Na vnitřní straně má desku kola s objímkou, která se připojuje k převodovce.

Podomácku vyrobené kypřiče by se neměly používat na tvrdém povrchu. ihned se zlomí a poškodí zařízení, kola i povrch vozovky. Stejně jako u jiných zařízení je třeba dodržovat bezpečnostní opatření a pamatovat na to, že se jedná o těžká kovová kola s hroty, která jsou pro nohy velmi nebezpečná.

READ  Jakým olejem naplnit převodovku kultivátoru

Oblíbené stránky

Je třeba poznamenat, že stejné kypřiče Neva jsou vybaveny vlečnými botkami 560/130. Mimochodem, jsou vhodné i pro modely Favorit a Saljut, protože jsou univerzální. V tomto případě by tedy měla být dodržena šířka 13 cm a výška 56 cm, pokud má být příklad použit pro stavbu provizorního modelu. Proto nemá smysl samostatně posuzovat situaci s výkonnými kypřiči Salyut. Lze namontovat i větší kola. model Poltava F700x100.

V tomto případě může trh nabídnout výrobek KFT o průměru 28 cm a šířce 9 cm. Tato jednotka je vhodná také pro modely Dachnik a Master. S ohledem na rozměry můžeme konstatovat, že tato zařízení mají nejmenší drážky. Dobré nebo špatné, rozhoduje člověk sám s ohledem na své úkoly, které před ním s bagrem stojí.

Co říkají recenze

A nakonec bychom rádi zvlášť zmínili recenze, které se týkají hotových nebo domácích výrobků. Volba v tomto ohledu je na každém. Je zřejmé, že dělat něco vlastníma rukama znamená ušetřit určitou částku peněz. Drahocenný čas však nebude zanedbán. Pokud chybí dovednosti a znalosti, je nepravděpodobné, že vynaložený čas potvrdí rentabilitu rozhodnutí vyrobit si zařízení sám. Proto bude zvolená cesta pro daný případ ta správná, bez ohledu na to, jaká je.

Proto je vhodné přečíst si více recenzí, pokud obsahují nějaká doporučení pro zjednodušení daného úkolu. Pak bude účinnost procesů mnohem vyšší. Kromě toho stojí za to podívat se na fotografie, které mohou poskytnout okamžité odpovědi na některé otázky, které vyvstávají při výběru nebo výrobě vlastních traktorových ozubených háků pro motorové kypřiče různých výrobců.

Jeden pro příspěvek „Jak vyrobit nebo vybrat traktorový nástavec pro motorový kypřič“

Pro svého Centaura jsem si vyrobil háky ze žigulovských kotoučů a 30mm páskového železa

Oblíbené články

Jak vytvořit propojení s motorovým kultivátorem vlastníma rukama

Většina zařízení je v zásadě velmi jednoduchá a lze je snadno vyrobit z toho, co máte po ruce. Stále však musíte koupit závěs pro závěs. Můžete si vyrobit vlastní sázeč brambor, kypřič, secí stroj a další zařízení.

Kultivátor pro kutily na kultivátor

Chcete-li si vyrobit domácí sadbu na motorovém kypřiči, musíte vzít dva kovové disky o tloušťce 2 mm a umístit je proti sobě tak, aby se otevíraly směrem ven.

jaký, správný, způsob, montáže, závěsu

Po nalezení správného úhlu pro disky je možné sázeč brambor přišroubovat nebo jednoduše přivařit.

Teď ho musíme připevnit na závěs traktoru a vyrazit!

Sázeč brambor vlastní výroby

Design domácího sadbovače brambor vypadá trochu jako sadbovač. I zde jsou dole dva kotouče, ale nahoře je speciální mísa, do které se sypou brambory. Z otvoru v misce se hlízy zasunou do země a disky sázeče brambor jsou navrženy tak, aby je při každém kroku zahrabávaly.

K výrobě vlastnoručně vyrobeného sázeče brambor potřebujeme sestavit rám, kola a osu kola, ocelové čepy, zásobník na hlízy, záchytná ozubená kola a regulační mechanismus. Při výrobě stříšky věnujte pozornost rámu, protože je hlavním orgánem sázeče brambor.

Všechny ostatní orgány jsou k němu připojeny. Zakryjte kola vpředu kovovou deskou, bez ní budou brambory vypadávat ze zásobníku, když nechceme.

Výběr a správné nastavení sázeče brambor. To proto, aby se osivo správně rozprostřelo v půdě. Zakryjte násypku zespodu gumou, aby brambory zbytečně nevypadávaly. Sázeč brambor může pracovat na mnoha různých kolech.

Jak vyrobit kultivátor vlastníma rukama

Abyste si je mohli vyrobit sami, potřebujete nějaké polotovary, úhlovou brusku a svářečku.

K výrobě drážek můžete použít staré ráfky automobilů. Pořiďte si ocelový úhelník, který nám později poslouží jako zuby na drážkách. Vezměte hřídel nápravy a nasaďte na ni ložisko.

READ  Jaký olej dát do alternátoru Huter

Uprostřed ráfku kola přivařte čtvercovou destičku tak, aby se její rohy dotýkaly okraje ráfku. Pro jistotu uděláme do desky otvory a přišroubujeme ji k ráfku. Nalepte polovinu osy na vnitřní stranu disku na náš talíř.

Až bude naše kolo připraveno, uděláme pro něj háčky. Již dříve jsme se zmínili, že je třeba zakoupit ocelový úhelník, abyste jej mohli později ručně přestavět. Proto jsme roh rozřezali úhlovou bruskou na kousky, oba kousky jsme spojili pod úhlem a svařili je svářečkou.

Háčky, které máme, by měly být umístěny na ráfku ve vzdálenosti 15-20 cm od sebe.

Druhý způsob výroby domácích krupicových kaší

Existuje i jiný způsob, jak vyrobit kolo s cepínem. To může být užitečné, pokud máte starou, nepotřebnou plynovou láhev a nemáte žádná oka. Z válce o šířce pět až sedm centimetrů a obvodu 30 cm vystřihněte kruh (okraj).

Poté vyrobíme háky z ocelového plechu o tloušťce 40 mm a upevníme je ve vzdálenosti 15 cm od sebe, stejně jako v předchozí verzi. Kromě toho je ke středu každého klínu přivařena další deska, která vytváří další „zub“ pro drážkovač.

K okraji každého závěsu přidejte dalších 60 cm. to je kvůli většímu proniknutí do země. K ráfku jednoho z kovových ráfků přivaříte čtvercovou desku pro čep odtokové hrany.

Kvalitnější modely se obvykle montují na větší a výkonnější motocykly. Toto zařízení je mnohem dražší než jiné modely, ale vydrží mnoho let. Při jejich výrobě se používají těžké slitiny, které mají pozitivní vliv na životnost.

  • MBK0011766. kvalitní svařované svorníky. Závěs je vhodný pro všechny typy prací s motorovým kypřičem a má dobrou trakci. Hmotnost. 16 kg, průměr 46 cm. Vysoká kvalita provedení a vysoká hmotnost. Nevýhody. je kompatibilní s malým počtem traktorů a upevňovací kolečko je nutné zakoupit zvlášť.
  • MB Aurora 11749. celokovová kola se silnými hroty, které pronikají hluboko do půdy. Vhodné pro všechny traktory, které jsou konstruovány tak, aby odolávaly vysokému zatížení. Hmotnost je střední, takže je někdy nutné použít závaží. Hmotnost 7 kg, průměr 40 cm. Výhodou jsou velmi velké hroty, příznivá cena a kvalitní kov pro pozitivní životnost. Nevýhoda. nízká hmotnost, která komplikuje práci a vyžaduje další investice.

Výrobní vlastnosti pro kypřiče různých výrobců

Motorové kypřiče jsou univerzální jednotky, které jsou schopné vykonávat různé druhy prací s potřebným příslušenstvím. Nemusí se kupovat zvlášť, protože většinu nástavců lze sestavit ručně.

Při sestavování stroje je třeba mít na paměti, že rozměry je třeba volit individuálně. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů: výkon stroje, velikost a typ spojky. U slabých a lehkých motorových kypřičů se kategoricky nedoporučuje používat velké tažné botky.

Důležitou vlastností při výběru a výrobě pojezdových kol je výkon motorového kypřiče

Neva je vybavena koly o rozměrech Ø 360 × 110.

Lze je sestavit i samostatně, ale je třeba dodržet určitá pravidla: průměr musí být přesně 36 cm a šířka nesmí přesáhnout 11 cm.

Pozdrav

Pro tento stroj je vhodný jakýkoli vzor, včetně vzorů od společnosti Neva.

Velikost podkladu se pohybuje v rozmezí 48-50 cm v průměru a 20 cm na šířku.

Centaur

Konstrukční prvky kol popisovaného stroje mají mnoho společného s motorovým kypřičem Neva, ale je tu rozdíl. Centaur má o 9 cm větší průměr.

jaký, správný, způsob, montáže, závěsu

To je třeba zohlednit při konstrukci závěsu, který musí mít minimální průměr 450 mm a šířku 110 mm.

READ  Jak vyrobit závěs pro přívěs pro motorový kultivátor

Vlečné boty umožňují stoupání do kopce s naloženým traktorem

Tyto nástavce běloruského výrobce jsou známé svou kvalitou. Zvláštností motorového kypřiče jsou velká kola, proto je třeba dbát na to, aby nedošlo ke snížení kvality pneumatik.

Nástavec musí být kvalitní a přesně dimenzovaný. Upevnění trojúhelníkových desek určených pro styk se zemí k hlavní pneumatice karoserie musí být bezpečně přivařeno.

Při výrobě vlastních hrotů je třeba vycházet z výkresů, které uvádějí správnou polohu a upevnění hrotů, aby byla zajištěna spolehlivá konstrukce.

Caiman Vario

Jednonápravový traktor francouzského výrobce je kvalitní a spolehlivý stroj. Jedinou nevýhodou speciálních zařízení je vysoká cena, která se navíc vztahuje nejen na samotný stroj, ale i na další vybavení. Proto se většina majitelů těchto vozidel snaží vyrobit pomocná zařízení sama. Při znalosti rozměrů to není obtížné.

Pro Cayman jsou rozměry 460×160 mm dobré, ale můžete použít prodlouženou verzi, takže potřebujete 600×130 mm.

Jedná se o nejčastěji používaný speciální stroj, takže je snadné najít schéma na internetu. Při montáži je třeba vědět, že optimální průměr je 450 mm a šířka 130 mm.

Podomácku vyrobená drážkovací zařízení nejsou horší než prefabrikovaná

Pro těžký motorový kypřič tohoto modelu je lepší použít kola 700 × 100 mm; jsou o něco méně široká, ale je možné je namontovat na středně těžké nářadí.

Tato velikost je navíc vhodná pro všechny zemědělské práce, nejen pro zpracování půdy, jako je tomu u kol 700×200.

Kaskáda

Další domácí zástupce, který si získal důvěru zemědělců. Je vhodný pro gruntozatezapy o průměru 460 až 680 mm, šířka by neměla být menší než 100 a větší než 195 mm.

Pneumatiky a typy kol pro motorové kypřiče Neva

Motorové kypřiče Neva mají široké možnosti využití. Bez ohledu na to, s jakým přídavným zařízením budou pracovat, jsou k jejich pohonu zapotřebí kola. Jedná se o základní pracovní jednotku. Je důležité zvolit správná kola, která budou vyhovovat vašim potřebám. Podívejme se, jaké typy kol jsou k dispozici pro motorový kultivátor Neva.

Sada tažných kol 16×6.50-8

Tato kola se montují při trakčních pracích s motorovým kypřičem Neva. Jejich vlastnosti jsou přizpůsobeny maximálnímu.

Pneumatiky jsou bezdušové, čímž se eliminují poruchy pneumatik způsobené přehuštěním a prasknutím. Pracovní tlak uvnitř je 2 atmosféry. Maximální zatížení jedné pneumatiky nesmí překročit 280 kgf. Hmotnost sady kol nesmí překročit 13 kg.

Vnější průměr pneumatiky je 16″ a šířka 6,5″.

Přepravní kola 4.0×8

Tato kola mají menší průměr a nižší tlak v pneumatikách. Protože jsou určeny především k přepravě zboží a jsou montovány na přívěs.

Jsou široké pouze 4″ a 8″. Nejsou velké na výšku, ale jsou široké. Mají tak větší přilnavou plochu na zemi. Proto je ideální pro přepravu nákladu.

Sada pro prodloužení rozchodu kol

Někdy může být nutné prodloužit nápravu motorového kypřiče nebo přívěsu, aby bylo možné pracovat s určitými přídavnými zařízeními nebo aby bylo možné namontovat kola (která nemají náboj). A výměna celé nápravy je zdlouhavý a nákladný proces. Je mnohem snazší koupit speciální rozšíření.

Vytvářejí větší stopu. Tím se nabízí možnost montáže širších kol nebo přívěsů.

Stroj se dodává se dvěma nástavci a dvěma zátkami. Jednoduchý, ale účinný design.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS